Ajax kruipt door oog van de naald Groningen uit de droom Sparta richt zich toch weer op: 2-0 Excelsior ongelukkig j Blessuretijd levert Amsterdammers gelijk spel op tegen NAC (1-1) Fout Wageningen levert MVV zege AZ'67 vonnist noordelijke formatie opvallend makkelijk PEC in slotminuten van 1-3 naar 3-3 Celtic geplaatst Zege voor Albanië DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 19/RS 21/H 23 Eredivisie door Matty Verkamman BREDA De treffer van Kees Zwambom in de blessuretijd heeft Ajax gisteravond tegen NAC voor de tweede achtereenvolgende competitienederlaag behoed. De lange invaller profiteerde anderhalve minuut na het verstrijken van de officiële speeltijd van enige disorde in de Bredase afweer. Na een corner van Boeve zorgde hij met esn goede gemikte kopbal voor de gelijkmaker (1-1) die spotte met het spelbeeld. Ajax was opnieuw nergens. De Am sterdammers danken het slechts aan de zwakke afronding van het domi nante NAC dat het na de klap van Wapeningen niet tegen een nieuwe WAGENINGEN Wageningen heeft tegen MVV meer en betere scorings kansen gehad dan zijn Maastrichtse opponent, maar moest toch een ne derlaag incasseren. Een misvatting in de Wageningse defensie was er de oorzaak van dat de voor Van Stave ren ingevallen Adam in de voorlaat ste minuut voor MVV het winnende doelpunt kon laten aantekenen. Niet onverdiend, want de zeer sterk dek kende Maastrichtse formatie gaf de Wageningse aanvallers nauwelijks kans hun sterkste wapen de coun ter te hanteren. In de vrij matte eerste helft kwamen er niettemin een paar mogelijkheden voor de eredivisiedebutant, maar die werden verijdeld door de koelbloedi ge doelman Gerards. Na de rust kwam er ook in de aanvallende acties van MVV wat meer lijn. Na de Maas trichtse openingstreffer werd het evenwicht snel hersteld en ontspon zich een strijd met wisselende kan sen. die MVV uiteindelijk op de val reep in zijn voordeel besliste. Vagrningen-MVV 1-2 (0-0 - 50 Schapendonk 0-1. 72 Hazelhekke 1 1. 89 Adam 1-2 Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 8500 Gele kaart Van Bommel iMWi «i(rningen: Suvee; Braam. Van der Ley. Van de Klill. Tollenaar. Leushuls. Van Vijfeijken Van den Berg Hazelhekke. McDonald. Van Pelt «Van Osenbruggen) MVV: Gerard: Janssen. Van Marwijk, Dijkstra Colombain. Quaden. Van de Poppe. Mühren. Van Bommel Schapendonk. Van Staveren (Adam) tik aanliep. Bovendien redde scheids rechter van Ettekoven de kampioen door in de tweede helft een geheid strafschopgeval (Wijnberg vloerde Vreijsen) weg te wulven. Ajax vroeg in feite nadrukkelijk om een nieuwe nederlaag. Zowel aanval lend als verdedigend rammelde de ploeg op een ontstellende wijze Nu ook Ziegler nog op de omvangrij ke ziekenlijst was bijgeschreven, klopte er helemaal niets meer van in de verdediging van Ajax. Gelegen heidslibero Schoenaker wisselde di verse malen van schoeisel, maar een vlot lopende organisatie wist hij er totaal niet van te maken. Voorstop per Wijnberg en linksback Boeve konden hun respectieve tegenstan ders Van Gils en Vreijsen volstrekt niet aan. Bovendien liepen de Breda se middenvelders Quaars en Lokhof herhaaldelijk dwars door het lekke centrum van de tegenstander. Binnen twintig minuten had een en ander zes rijpe kansen tot gevolg, die alle evenwel op wonderbaarlijke wij-, ze werden gemist. Het nam niet weg dat de parades van vooral Vreijsen het aanzien meer dan waard waren. Slechts in de afwerking verloor hij de zaken uit het oog. Boeve raakte er niettemin danig door van de kook. Na een kwartier had hij de gele kaart al te pakken, toen hij voor de zoveelste keer werd weggespeeld en In zijn her stelpoging een onoirbaar middel ge bruikte. dat Vreijsen niet raakte, maar nochthans door Van Ettekoven op zijn juiste waarde werd geschat. Met topvoetbal had het gesputter van Ajax toen al lang niets meer te maken. Arnesen en Lerby, de reste rende vedetten, waren niet bij mach te om het tij te doen keren, voorts liep Jensen er weer eens verloren bij en de nieuwelingen Van Geel. Kieft. Rij kaard en Molenaar konden tenslotte alleen maar met stijgende verbazing toezien dat de stand zo lang op de voordelige 0-0 bleef steken. Tien mi nuten voor rust zat er zelfs een be schermengel op het doel van Schrij vers toen Smits na de zoveelste onna volgbare actie van Van Oils de lat aan de onderkant raakte. Dat gelukje sloeg in de blessuretijd van de eerste helft om in pech. Vreij sen sprintte er weer eens van tussen, waarna de voorzet door Wijnberg In eigen doel werd gewerkt. Dat kunst stukje leverde hij enkele weken gele den tijdens het Amsterdam-toernooi tegen AZ'67 trouwens ook al. In de tweede helft had NAC lange tijd nauwelijks problemen om ds toch broze voorspronv vast te houden. Dat zei ln feite alles over de onmacht van de regerend kampioen. Ook de komst van Wiggemansen zorgde voor geen enkel nieuwe elan ln de aanval. Inte gendeel. NAC was aan de bal bedui dend beter. Dat leverde nog dolle situaties op. omdat Ajax twintig mi nuten voor tijd achter in één tegen één ging spelen Voor Boeve was dat helemaal een riskant avontuur, daar hij het vanwege zijn gele kaart niet meer kon maken om nogmaals aan de noodrem te trekken. Schoenaker deed dat tegen de sterk spelende De Schepper wel en dat leverde hem prompt de gele bekeu- rinv op. De international wacht nu een schorsing, daar het zijn derde kaart betreft. In zijn spoor van ruw spel begaf Wijnberg zich ook nog FC Utrecht-Willem II 6-2 Go Ahead-Feyenoord 6-2 Roda JC-FC Twente 6-1 Wageningen-MVV 1-2 NAC-Ajax 1-1 PSV-NEC 0-0 Excelsior-PEC< Zwolle 3-3 FC Groningen-AZ'67 1-4 Sparta-FC Den Haag 2-6 AZ'67 4 4 0 0 12- 3 8 Feyenoord 4 3 1 0 6-2 7 FC Twente 4 3 0 1 9-2 7 Ajax 4 2 1 I 11- 9 5 MVV 4 2 1 1 6-6 5 RodaJC 4 2 0 2 11- 7 4 Wageningen 4 1 2 1 7-6 4 PEC/Zwolle 4 0 4 0 3-3 4 NEC 4 1 2 1 6-6 4 Willem II 4 2 0 2 3-6 4 Groningen 4 1 1 2 11-10 2 PSV 4 1 2 1 3-2 3 FC Den Hiaag 4 1 1 2 6-9 3 FC Utrecht 4 1 1 2 4-7 3 Excelsior 4 1 1 2 8-10 3 NAC 4 0 2 2 4-9 2 Sparta 4 1 0 3 3-8 2 Go Eagles 4 0 1 3 4-10 1 FC Utrecht-Willem II 0-2 (0-0) 46 Broeken 0 1 76: Van Mlerlo 0-2 Scheidsrechter Van der Laar Toeschouwers 7500. FC Utrecht: Van Breukelen Du ChaUnler. Wtlbret. Tervoort. Flight: De Kruyk (Van Tameleni. Adelaar. Van Hanegem. Van der Lem. Carbo Van Staa Willem II: Adjanskl. Coslc. Roemgens. Huy bregts. Havermans: Van de Ven. Calderwood. Bas tlaansen. Broeken. Raeven. Van Mlerlo P8V-NEC 0-0 Scheidsrechter Boamans Toe schouwers 18.300 PSV Doesburg: Stevens. Van Kraay. Brandts. Wildschut (Valken WtUy van de Kerkhof. Van der Kuylen. Poortvliet. Koster. Maybank. Huh NEC 8cheliekensSlje Visser. Mulder!.', Dries Visser. WUlemse: 8trlk. Meyers (Salflshbergeri, De Oroot. Peter Hendriks. Jacobs. Lohman Eerste divisie Sören Lerby kopt het doel van NAC, overigens zonder succes. Rechts springt Ophoff, links kijkt Quaars toe. eens. De schutter van de eerste helft legde Vreysen ln het strafschopge bied neer. Om onduidelijke redenen besloot van Ettekoven om de neder- laag VOOr Ajax op dat moment nog ven Toeschouwer? 10 300 Gele kaarten Boeve niet smadelijker te laten uitvallen. zwambom iAjax> Hij liet gewoon doorspelen. NAC brak NAC: Van Eenenaam 3prangers Joore Krtjnen het in blessuretijd lelijk op. AJas: Schrijvers: Molenaar 'Zwambom). Schoe naker. Wijnberg. Boeve; Rijkaard 'Wiggemansen». Amesen. Lerby. Jensen. Kteft. Van Oeel door Erik Oudshoorn GRONINGEN De succes volle seizoenstart van debu tant FC Groningen is gisteren wreed verstoord door AZ'67. De koploper uit de eredivisie had geen kind aan de noorde lijke formatie van Theo Ver langen die dan ook onderuit ging op eigen grond (1-4). Gro ningen had duidelijk moeite om in zijn spel te komen. AZ scoorde succesvol en profi teerde gretig van de fouten die de Groningers in defensief opzicht maakten. „We spelen aanvallend en attractief voet bal Desnoods ten koste van alles", stelde Theo Verlangen vooraf Die opofferingsge zindheid is hem dan ook duur komen ts staan. Bij FC Groningen bestonden er aan vankelijk twijfels omtrent het mee spelen van Jan van Dijk (naweeën van een zweepslag) en Peter Hout man (blessure aan de hiel). Beide spe lers werden na de warming-up echter fit genoeg bevonden om de gelederen van Groningen te versterken. Met na me de aanwezigheid van Peter Hout man was voor Theo Verlangen van vitaal belang. Ondanks zijn omzwer vingen bij clubs in binnen- en buiten land heeft de goaltjesdief FC Gronin gen al vele diensten bewezen. Vorig seizoen behaalde de equipe uit de Martinistad mede door de schot vaardigheid van Houtman het kam pioenschap van de eerste divisie. Ook dit seizoen bewees de spits zijn klasse loor drie keer genadeloos toe te slaan. Houtman vormt dan ook een van de belangrijkste exponenten in tiet team dat gestaag rijpte in de handen van Theo Verlangen Hij wordt trouwens omringd door een half dozijn spelers dat ooit een blau we maandag in het internaat van Go Ahead Eagles heeft vertoefd. Eddie Bakker. Jan van Dijk. Theo Keukens, Sjaak van Loon. Henk Veldmate en Walter Waalderbos zijn als het ware weggeplukt uit het Deventer Ade laarsnest. Wanneer aan dit rijtje namen ook Peter Houtman wordt toegevoegd is de romp van FC Groningen compleet. Trainer Theo Verlangen heeft in de loop der jaren wat de erfenis ge noemd kan worden van zijn voorgan ger Jan Notermans weten om te bou wen tot een homogeen team. Ook in conditioneel en fysiek opzicht kan de ploeg zich meten met de topclubs in de eredivisie. Wat FC Groningen nog blijkt te ontberen is individuele kwa liteit. Peter Houtman is een gevaarlijke spits, maar hij liet zich gisteren in de confrontatie met AZ'67 toch te ge makkelijk inpakken door Ronald Spelbos. Jan van Dijk mag een grote technicus zijn. hij mist echter nog stootkracht om als spelverdeler op te treden. Het verdedigingskwartet Bloemberg-Hiddink-Waalderbos- Mulder lijkt nog te weinig getruct voor de eredivisie. Met name Bloem berg liet gisteren herhaaldelijk ste ken vallen waardoor zijn opponent Peter Houtman (r) komt er voor Groningen niet aan. Tol (1) en Spelbos zijn de situatie meester Piet Tol alle ruimte kreeg om gevaar lijk te worden. Rest nog de naam van Herman Dijk stra. Hij was lange tijd een aan lager wal geraakte voetballer, maar assis tent-trainer Henk Nienhuis bracht hem weer op het rechte voetbalpad. Dijkstra, een linker spits, bewees vo rige week in het duel tegen Sparta over een gave traptechniek te be schikken. Hij nam twee van de vijf Groningse doelpunten voor zijn reke ning. Gisteren verging het Herman Dijk stra duidelijk anders. Hij had niets in te bréngen tegen de talentvolle AZ- verdediger Richard van der Meer. Hoewel de Alkmaarse equipe gehan dicapt naar het noorden des lands was afgereisd (Van Rijnsoever en Kist ontbraken vanwege blessures. Peters zit een schorsing uit) was het niet FC Groningen maar AZ dat de dienst uitmaakte. Theo Verlangen had aangekondigd dat hij de koplo per met open vizier tegemoet zou treden. en volledig in overeenstem ming met de akkoorden van Zeist maar een dergelijke strijdwijze werpt natuurlijk zijn vruchten af, als er achterin voortdurend fouten worden gemaakt. Want dank zij defensieve blunders van Groninger zijde, kwam AZ voor rust al op een veilige 0-2 voorsprong. Na een goed half uur voetballen on derschepte Hovenkamp op een een voudige wijze een Groninger aanval op het middenveld Zijn boogballetje, bereikte Kurt Welzl die de bal hard achter Griever deponeerde. Gronin gen was nog niet over de klap heen, of Welzl tekende de tweede Alkmaarse treffer aan. Ditmaal ging er een fout van de weifelende doelman Griever aan vooraf. In de tweede helft kreeg AZ boven dien nog een aardige opsteker. Corver bestrafte een ogenschijnlijk onschul dige overtreding van Walter Waalder bos ten opzichte van Pier Tol met een strafschop. Ditmaal was Johnny Met god scherprechter: 0-3. Halverwege de tweede helft ging FC Groningen eindelijk frank en vrij in de aanval. Het verkrampte spel uit het eerste bedrijf voerde niet meer de boven toon. Dit resulteerde in een doelpunt van Waalderbos uit een corner van Keukens. Doordat Groningen het Zwaartepunt ook in de slotfase legde op de aanval, kreeg Welzl kort voor tijd de kans om andermaal voor AZ te scoren: 1-4. FC GroniR(en-AZ*67 1-4 (0-2) 30 Welzl 0-1. 32: Welzl 0-2. 53 Metgod (strafschop) 0-3.80: Waalder bos 1-3. 88 Welzl 1-4. Scheidsrechter Corver. Toeschouwers 16.500. FC Groningen: Griever (Ploeger); Bloemberg. Waalderbos. Hlddlnk. Mulder; Van Dijk (Van Loon). Veldmate. Keukens; Bakker. Houtman. Dijkstra. AZ '67: Treytel. Van der Meer. Spelbos, Metgod. HovenJtamp. Amtz, Nygaard. Jonker Wljsters. Welzl. Tol. FC VVV-SVV 4-1 V olendam-Veendam 3-0 De Graafschap-Heerenveen 3-3 Haarlem-Helmond Sport 3-1 FC Amsterdam-Eindhoven 1-2 Heracles-FC Den Bosch 0-1 DS'79-Telstar 1-2 SC Cambuur-Vitesse 0-1 Fortuna/S-SC Amersfoort 2-0 Heerenveen 4 2 2 0 6 11-5 Haarlem 4 3 0 1 6 9-4 Vitesse 4 2 2 0 6 8-5 De Graafschap 4 2 1 1 5 9-7 Telstar 4 2 1 1 5 6-5 Eindhoven 4 2 1 1 5 5-5 DS'79 4 1 2 1 4 7-4 V olendam 4 1 2 1 4 5-3 Amsterdam 4 1 2 1 4 5-5 Den Bosch 4 2 0 2 4 3-3 Fortuna S 3 1 1 1 3 3-2 SVV 3 1 1 1 3 5-6 Vlaardingen 3 1 1 1 3 2-5 Amersfoort 4 1 1 2 3 3-5 VVV 4 1 1 2 3 6-12 Veendam 3 1 0 2 2 5-6 Cambuur 4 0 2 2 2 1-3 Helmond Sport 4 10 2 2 2 5-9 Heracles 4 10 3 2 3-7 Sporttoto WOUT HOLVERDA: eerste Sparta-doelpunt. ROTTERDAM PEC/Zwolle heeft in de uitwedstrijd tegen Excelsior voor sensatie gezorgd. Bij een 1-3 achterstand en nog twee minuten te spelen, leek een nederlaag onvermij delijk. Met de hulp van Excelsior- verdediger Ouwehand. die in eigen doel schoot, en vla Van der Hengst sleepte de Zwolse club er op de val reep nog een gelijkspel uit: 3-3. Excelsior-trainer Hans Dorjee was woedend. Niet alleen op een deel van zijn spelers, maar ook op scheidsrech ter Severein. Volgens Dorjee, die de klok op het elektronische scorebord volgde, liet de arbiter te lang doorspe len. Tegen AZ '67 was Excelsior door eenzelfde voorval een zeker gelijkspel door de vingers geglipt Severein wenste echter zijn eigen uurwerk te volgen. De ontgoocheling voor de Rotterdammers stond twee minuten later op het scorebord: 3-3. Volgens Dorjee was er bij de stand 3-1 in het voordeel van Excelsior al 47 minuten in de tweede helft gespeeld. In een wedstrijd waarin de eerste helft nauwelijks het aanzien waard was, gebeurden er na de hervatting de vreemdste en onmogelijkste din gen. Zo miste Dick Ernst een straf schop, toen Frandsen in het zestien meter-gebied "Van Tour had neerge legd. Van Geffen ging naar de goede hoek. In de eerste helft liet PEC/Zwolle de thuisclub in eerste instantie uitrazen. De Rotterdammers misten Ton Patti- nama. Hans Kraay en Cees van de Munnik. Bij PEC viel Rinus Israël na een kwartier uit met een gescheurd spiertje^in het bovenbeen. De ijverige Peter Van der Hengst gaf PEC de leiding. Via het lichaam van Van Dae- le was het raak: 0-1. In de tweede helft speelde Excelsior veel agressiever en aanvallender. On danks het goede werk van doelman Van Geffen, werd het 1-1 na een schuiver van de opgerukte Van Dae- le: 1-1. Daarna revancheerde Ernst zich voor de mislukte strafschop. Op aangeven van Piasmans trof hij doel: 2-1. Toen Van Tour in de 85e minuut 3-1 liet noteren, geloofde niemand meer in de kansen van de Zwollena ren. Het „wondertje op Woudestein" geschiedde alsnog: via Ouwehand. die de bal ongelukkig in eigen doel deponeerde, en andermaal van der Hengst was de sensatie compleet: 3-3 EiccUior-PECZwolle 3-3 (0-1) 29 Van der Hengst 0-1. 63: Van Daele 1-1.71 Ernst2-1.85: Van Tour 3-1. 89 Ouwehand 3-2 (eigen doel). 90 Van der Hengst 3-3 Scheidsrechter Severein Toe schouwers 1500 Oeel voor Van Tour (Excelsior) die Drost neerlegde Het betekende zijn derde gele kaart Riemens (PEC) een gele kaart wegens vast houden Eseelsior Vermunt: Ernst. Van Daele. Ouwe hand. Nljssen (TIJD; Waslman. Leenheer. Pias mans. Ridjerhof. Struis. Van Tour PEC Zwolle: Van Oeffen. Drost. Israel 'Hendrik- sen), Stelnvoort. Van Moorat: IJzerman. F rand sen. Hoekstra. Jana. Van der Hengst. Rimens iVan door Richard Matthijsse ROTTERDAM - I Sparta heeft zich tegen FC Den Haag (2-0) opgericht uit de doffe el lende die de Rotterdammers na drie wedstrijden over zich heen hadden zien konjen. Met de dankbare medewerking van een falende tegenstander is de positie van de om ver sterking schreeuwende club iets florissanter geworden, al zag het er in een droevige eer ste helft bij lange na niet naar uit dat de dramatische com petitiestart doorbroken zou worden met een lichtpuntje. Veel reden om de nabije toekomst nu onbezorgd tegemoet te zien is er niet. maar voor het jeugdige elftal, dat snakt naar de Inbreng van een twee tal routiniers, zal het positieve resul taat ongetwijfeld goed zijn voor het geschonden moreel. Het moet voor Hughes een troost zijn geweest dat FC Den Haag een nog slechtere pres tatie leverde, want wat de Hagenaars, die de Turk Keloglu $ls plaatsvervan ger voor de geschorste Albertsen in hun team presteerden, was beneden alle maat. De ploeg kwam zegge en schrijve via Treling tot twee aardige schoten. Daarmee was de koek op. Armoe troef dus op het dun bevolkte Spartaterrein. Sparta's lijdensweg is dit seizoen al in een vroeg stadium begonnen. Drie pijnlijke nederlagen op rij. die nog eens illustreren dat de weliswaar ge dwongen verkoop van kwaliteit TDoesburg, Balkestein) niet onge straft blijft, gevoegd bij de nieuwe blessure-ellende van Ruud Geels, hebben al voor paniek ln de tent, gezorgd. Aangewakkerd door de wei nig genuanceerde uitlatingen van trainer Barry Hughes is het vuurtje van de ontreddering in het Rotter damse kamp nog verder aangewak kerd Maar de Brit is zelf ook niet vrij te pleiten. Hij kwam met middelmatige landgenoten als Robinson en Loggie op de proppen, terwijl het bestuur van Sparta kon weten, dat zijn oefen- meester een weinig gelukkige hand heeft in het aantrekken van kwalita tief redelijke krachten Hughes maakte na de nederlaag in het eerste competitieduel tegen Feyenoord (1-2) bovendien de psychologische blunder door zijn jonge doelman Wim Be rends publiekelijk te schande te zet ten. Berends was maar niets en Rob Boersma. de voormalige doelman van Haarlem en tegenwoordig uitkomend voor de amateurclub AFC. die hoort onder de lat in Rotterdam en niet Berends. En in Maastricht was er ook nog een hele goeie in de persoon van Chris Baetsen. de tweede keus van MW. Een schoolvoorbeeld van hoe Je je eigen doelman kunt ontmotivéren. Hoe het ook zij. Hughes heeft niette min bij het bestuur succes gehad met cri-de-coeur. Er wordt naarstig naar versterking gezocht. En Wim Jansen die voor dit seizoen is uitgevoetbald bij de Washington Diplomats, is de eerste gegadigde, maar omdat vrijwel alle clubs in het betaalde voetbal achter de oud-Feyenoorder aan ja-- gen, wordt het interessant om te we ten wie hem uiteindelijk aan de haak slaat Want dat Sparta zo snel moge lijk de markt op moet. wil hét zijn status van eredivisieclub behouden, is gisteravond tegen FC Den Haag wel duidelijk geworden. De Hagenaars die al evenmin impo neerden. en de pech hadden dat Van der Zwam al na een kwartier gebles seerd moest uitvallen, konden in de eerste helft probleemloos het goed willende gestuntel van hun tegen stander opvangen. Hughes die het in tegenstelling tot zijn voorgangers niet Van Gaal als laatste man ziet zitten, had op diens positie Adrie Andriessen geposteerd, terwijl de jeugdige Van der Heide als rechter vleugel verdediger Jansen had ver dreven. Maar het was lood om oud ijzer. De verdediging was onzeker, zoals ook het middenveld en de frontlinie wan hopig en zonder een grijntje zelfver trouwen hun weg trachtten te vinden. Dat Sparta voor rust dan ook niet verder kwam dan een bijna geslaagde actie van Holverda hij verd op het laatste moment door Wickel neerge legd. wat de Hagenaar een gele kaart opleverde en Robinson typeerde de onmacht van de thuisclub Maar hoe volslagen anders verliep de tweede helft In nog geen zeven minuten stond Sparta op 2-0. Eerst was het Holverda die met een knap schot doelman Havenaar passeerde en vervolgens was het Loggie die zijn eerste competitietreffer noteerde Die voorsprong deed het geknakte zelf vertrouwen van de Rotterdammers goed. Vergeten was de ellende. Met gangmaker Danny Blind als vervan ger voor de gewonde Van Gaal voch ten de Rotterdammers zich leeg. Log gie kreeg in de slotfase terecht van scheidsrechter Ram de gele kaart voor zijn onbeheerste charge tegen de Haagse doelman. Sp>rta-FC Den Haag 2-4 (O-O) - 50 Holverda l-O. 52: Loggie 2-0 Scheidsrechter Ram Toeschou wers: 4000 Sparta: Berends: Van der Heide iLrngkeeki. An driessen. Robinson. Van Tlggelen. Jansen. Van Gaal Blindi. Meijer: Van der Gup. Loggie Hol verda FC Den Haag: Havenaar. Van der Zwan (Wetzel, later Ooemans) Mansveld. Van VUet. Wickel Bouma. Pen. TreUng; Melis. Van Leeuwen Ke loglu De Juist ingevulde koiom ziet er als volgt uit: 2 1 2-3-3-2-1- 1-2-2-2 Aantal deelnemers 94 488 Inleg: ƒ273.573.00 Prijzenbedrag 129 947.18 Eerste prijs ƒ38.984.15. tweede prijs: ƒ25.989.44. derde prij< ƒ84.973.59 MISKOLC Celtic heeft zich ge plaatst voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbe ker voor bekerhouders. De Schotten verloren in Miskolc met 1-2 van de Hongaarse cupwinnaar VTK Diosgy Or. De ruststand was l-l Celtic gaat over naar de eerste ronde omdat de Schotten twee weken gele den In Glasgow in de eerste wedstrijd voor de kwalificatieronde met 0-0 van VTK Diosgy Or wonnen Honved Boedapest heeft zich ge plaatst voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Hongaarse ti telhouder won ook de tweede wed strijd tegen La Valetta, die op Malta werd gespeeld. Honved zegevierde voor 3000 toeschouwers met 3-0 door doelpunten van Esterhaszy (16e en 75e min.) en Bodonyi (21e min.) Honved won de eerste wedstrijd met 8-0 In de eerste ronde komt Honved uit tegen Sporting Lissabon De eer ste wedstrijd wordt in Portugal ge speeld op 17 september TIRANA Albanië heeft voor 30.000 toeschouwers in Tirana zijn eerste wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal 1982 gewonnen Fin land. dat eerder in een voorwedstrijd voor groep 1 met 0-2 van Bulgarije verloor, ging tegen Albanië met de zelfde cijfers ten onder De eindstand was al na ruim een kwartier spelen bereikt. In de tweede minuut opende Braho de score. De tweede treffer, die op naam kwam van Baci. viel ln de zeventiende mi nuut. Stand in groep 1 1. Albanië 2. Bulgarije 3. Finland Oostenrijk West-Duits land 1 1 0 0 2 2-0 1 1 0 0 2 2-0 2 0 0 2 0 0-4 Voor deze groep wordt op 24 septem ber de wedstrijd Finland-Oostenrijk gespeeld. ZEILEN Na iwee wedstrijden om de dnek wartton-wereld beker staat het Nederlands»- jacht Lamstraal op de derde plaats De eerste twee races werden gewonnen door het Franse jacht Maligawa WIELRENNEN De Spanjaard Jean Femande. heeft de proloog van de Ronde van Catalome gewonnen In 5 minuten en 4.4 seconden was hij de snelste in de tijdrit over 32 km Beste Neder lander was Bert Pronk met een achtste plaats acht seconden achter de VOETBAL De Spaanse profs overwegen in staking te gaan als de voetbalbond enkele maatre gelen niet intrekt Een van de gewraakte maatre gelen is de ets aan iedere club dat er per wedstrijd tenminste twee spelers van onder de 20 jaar moeten worden opgesteld Verder willen de voet balprofs dat achterstallige premies tol een bedrag van meer dan 10 miljoen gulden onmiddellijk worden uitbetaald Als aan de eisen niet wordt voldaan willen de spelen vanaf 14 september ir staking gaan

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 23