Kamerlid Aarts: VN-conferentie is onder slecht gesternte begonnen JfJ» m üf Pn rsn PW! In Nederland bijna 3500 vluchtelingen Trouw Commentaar die monsters horen er echt bij De prijs van de melk Geding beleggers tegen Rotterdam 'Voorhoede-gevechten' over ontwikkelingssamenwerking mm mwm, Meer bevoegdheden nationale ombudsman Zeventiende-eeuws pand in as gelegd Medische student meer testen in de praktijk Pais trekt een wetsontwerp in dries zuurkool met door de knieën WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Dat de consument in de supermarkt plotseling een dubbeltje of zelfs vijftien cent minder behoeft te beta len voor een liter volle melk, lijkt op het eerste gezicht leuk meegeno men. Bij nader inzien valt dat voor deel echter tegen. Door de toegeno men populariteit van/halfvolle of magere melk en ook van karnemelk drinkt een gezin van vier personen gemiddeld niet meer dan zon 200 liter volle melk. Een prijsvoordeel van een dubbeltje komt dan neer op een meevaller van twintig gulden per jaar. En dan is het nog de vraag of de consument dat douceurtje werke lijk geniet. Want in de supermarkt waar bij zelf de artikelen van de schappen moet halen, komt hij eer der in de verleiding iets mee te nemen wat hij of zij niet van plan was te kopen Tegenover dit mini-voordeel staat dat vele honderden zelfstandige melkhandelaren aanzienlijke scha de lijden door het besluit van mi nister Van Aardenne de minimum prijsregeling voor volle melk niet te verlengen. Eigenaars van super markten kunnen dat wel opvangen Goedkope melk als lokkertje om de klant in de winkel te krijgen, kun nen zij compenseren door een ge ringe prijsstijging van enkele ande re artikelen Maar voor de gespecialiseerde melkhandelaren kunnen de gevol gen rampzalig zijn. Als de super markt gaat stunten, kan de melk handelaar in de buurt het zich niet veroorloven op de oude prijs van 1.04 per liter te blijven zitten, wil hij zijn klanten behouden. Hij zal mee omlaag moeten. En dat kan de melkhandelaar die per produkt ho gere kosten heeft dan de super markt nu net niet Wanneer de melkprijs vrij blijft, zal de ene na de andere mclkwinkelier het loodje leggen, evenals de melk handelaar die langs de deur komt en nog voor een derde van de totale melkafzet zorgt Deze ondernemer rekent weliswaar veel meer dan de al genoemde 1.04. maar daar voor krijgen we de melk dan ook thuisbezorgd Melk blijft te koop, ook als de zelfstandige handelaar zijn zaak ge sloten heeft. In veel gevallen zal de consument echter grotere afstanden moeten afleggen om zijn litertje bij een supermarkt te halen. Vooral voor de kwetsbaren in de samenle ving bejaarden en moeders van kinderen is dat een bedenkelijke ontwikkeling Algemener gesteld kunnen wc zeg gen dat het verdwijnen van de zelf standige melkhandel een verdere verschraling in gang kan zetten van de leefbaarheid in een dorp of stadswijk. Want de klant die voor zijn melk noodgedwongen naar de supermarkt moet. neemt daar en passant ook vlees en groente, mee. dit ten nadele van de groenteman of de slager om de hoek. Op langere termijn lopen ook deze gespeciali seerde winkeliers dus de kans te moeten stoppen Het is niet de taak van de overheid bepaalde economische ontwikkelin gen koste wat kost tegen te hou den. Winkels die zichzelf overleefd hebben, mogen verdwijnen. Het is evenwel de vraag of dat zo is met de kleine melkhandelaar of de zelf standige kruidenier. Wij menen van niet. En als wij het goed begrepen hebben, denk maar aan de nota over de winkels in kleine woonker nen, meent ook het kabinet van niet. Het hecht belang aan de kleine middenstand en wil voorkomen dat de buurtwinkels verdwijnen Daarom is het onbegrijpelijk dat minister Van Aardenne de mini mumprijsregeling voor volle melk heeft willen afschaffen Gelukkig ziet het er naar uit dal het echte stuntwerk van korte duur zal zijn. Want het ministerie van economi sche zaken heeft al verklaard bij lagere prijzen te gaan werken aan een herinvoering van de minimum regeling DEN HAAG (ANP) Nederland heeft sinds begin 1978 volgens het ministerie van buitenlandse zaken 3479 Indochinese vluchtelingen opgenomen Dit aantal zal voor het einde van het jaar waarschijnlijk de 4100 overschrijden. In 1978 werden 260 vluchtelingen, voornamelijk Vietnamezen van Chinese afkomst, toegelaten, het jaar daarop 2234. Dit jaar zijn tot nu toe 39 personen toegelaten in het kader van gezinshereniging; 233 uit opvangcentra in Thailand en Maleisië; 281 uit andere Aziatische landen en 432 bootvluchtelin gen. die door Nederlandse schepen werden opgepikt. In diverse opvangcentra zijn nog 515 bootvluchtelingen die door Nederlandse schepen zijn gered, die de toezegging hebben dat zij zich in Nederland mogen vestigen. Verder zijn er nog 120 vluchtelingen, die om andere redenen naar Nederland mogen komen Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Met de steun van zeven andere beleggers heeft Natio nale Nederlanden een kort geding aangespannen tegen de gemeente Rotterdam over de nieuwe woon ruimteverordening. Het geding dient vrijdag voor de president van de Rot terdamse rechtbank De verordening, die sinds maandag van kracht is. houdt ln dat geen woonvergunning wordt gegeven aan kopers van huurwoningen tot een huur van 570 gulden en met een koop prijs tot 140.000 gulden. Met deze maatregel wil de gemeente de ver koop van goedkope huurwoningen aan banden leggen Het protest van de beleggers richt zich vooral op het weigeren van de woonvergunning. Volgens hen ls dit in strijd met de wet. Verder vrezen de beleggers aantasting van hun finan ciële belangen als gevolg van de ipaatregel. De zeven beleggers die het geding ondersteunen zijn AGO, En- nia. RVS, Stichting Philips Pensioen fonds. AMEV, Friesch Gronlngsche en Westland-Utrecht Hypotheek banken. Het is overigens het tweede kort ge ding over de nieuwe verordening die tegen de gemeente Rotterdam is aan gespannen. Enkele weken geleden kreeg een huizenhandelaar vla een gerechtelijke procedure gedaan dat het college invoering van de maatre gel moest uitstellen door Nico Kusoendrager NEW YORK „Alles wat wij hier zeggen ls vrijblijvend. Niets weerhoudt ons om op bepaalde zaken terug te komen in de Tweede Kamer. De aanwezigheid van Kamerleden hier vervangt het mondeling overleg dat we ln Nederland vaak hebben voordat de regering tot een standpunt komt." Drs. H. J. B Aarts (CDA) neemt als lid van de Tweede Kamer deel aan de speciale zitting van de Verenigde Naties over ontwikkelingssamenwerking in New York, samen met zijn collega's Verkerk-Terpstra (WD) en Knol (PvdA) Het feit dat Kamerleden deel uitma ken van de delegatie naar de VN of naar VN-conferenties heeft in het ver leden wel eens spanningen opgele verd. Zij zouden in een tweeslachtige positie zitten: aan de ene kant advise ren de parlementariërs de minister, aan de andere kant moeten zij hem controleren „Ieder houdt 2ijn eigen verantwoor delijkheid,zegt Aarts. Hij meent dat de speciale zitting van de VN onder een slecht gesternte ls begonnen. Be doeling van de bijeenkomst in New Vork ls het formuleren van een ont wikkelingsstrategie voor de Jaren tachtig, en het beginnen van een nieuwe ronde van onderhandelingen tussen arm en rijk. Zuid en Noord. „Er zijn grote politieke problemen ln de wereld en het westen zit ln econo mische moeilijkheden Daarom wordt een voorzichtig beleid gevoerd tegenover de derde wereld. Vroeger probeerden de westerse landen naar mijn idee nog wel eens te begrijpen, wat de derde wereld van hen vf rlang- de. Nu wordt bij voorbaat duidelijk gemaakt dat van het westen op een paar uitzonderingen na niets te OOStblOk verwachten valt." Hij lijkt zijn hoop gesteld te hebben- op de nieuwe onderhandelingsronde volgend Jaar, die naar verwachting een maand of tien gaat duren. „Op het ogenblik worden in New York voorhoedegevechten geleverd. BIJ de komende onderhandelingen kan mo gelijk wat vooruitgang worden ge boekt, omdat daar zaken tegen el kaar worden „uitgeruild". Het westen heeft belang bij een zekere aanvoer en voorspelbare prijzen van olie. de olielanden bij waardevastheid van hun investeringen. Er liggen belan gen over en weer Het gevaar bestaat dat de armste ontwikkelingslanden tussen de wal en het schip vallen. Aarts, die tevens voorzitter Ls van de vaste Kamercom missie voor ontwikkelingssamenwer king: „Het valt mij op dat de overige derde wereld-landen hier weinig kri tisch zijn tegenover de olielanden. Op de Unctad vorig jaar in Manila, werd geëist dat de Opec meer hulp zou geven. Eigenlijk is ln New York maar één land daarop teruggekomen: Bangladesj wordt gelegd op de hoogte van de ontwikkelingshulp. Er zijn belangrij ker zaken voor de derde wereld, zoals vrijmaking van de handel en aanpas sing van de bedrijvigheid in het wes ten. zodat Industrie in ontwikkelings landen meer kans krijgt ..Dat veel over die hulp wordt gepraat." aldus het CDA-Tweede Kamerlid. ..Ls een polltlek-psychologLsche realiteit. Dat punt Ls niet, moeilijk, en overzichte lijk. De ontwikkelingslanden meten er de geloofwaardigheid van het wes ten aan af. Structurele veranderingen zijn veel lastiger. Er ls op het ogen blik geen sfeer daarover te onderhan delen. De Europese Gemeenschap zal op dit moment niet zeggen dat het multi-vezelakkoord niet wordt ver lengd." Dat akkoord beperkt invoer van textiel uit ontwikkelingslanden Ook speelt een rol dat volgend Jaar opnieuw uitgebreid over ontwikke lingssamenwerking wordt gepraat Aarts: „De houding Ls nu: geen toe zeggingen^ doen op punten waarover volgend jaar weer onderhandeld wordt Kopenhagen In Belgié gaat de ont wikkelingshulp aanzienlijk naar be neden." Vrijblijvend Een van de problemen met de nieuwe ontwikkelingsstrategie «doelstellin gen voor de hulp. voedselproduktie economische groei, bevolkingsont wikkeling) is dat deze zo vrijblijvend Ls ALs een regering nalatig blijft is kunnen er geen maatregelen worden genomen Het beste wat naar Aarts idee kan gebeuren is een regelmatige controle van de uitvoering van de ontwikkelingsstrategie ..Hoe vpr zijn we al opgeschoten mei alle plannen?" „Veel is het niet." zegt Aarts. „Je kunt weinig doen zolang er niet zo iets aLs een wereldregering is. je kunt moeilijk ieder land dat zich niet aan de afspraken houdt uit de VN zetten." De VN zou weinig leden overhouden. Aart noemt Oroot-Brittannië en West-Duitsland, als voorbeelden van Landen die niet toekomen aan 0,7 procent van het bruto nationaal pro dukt voor ontwikkelingshulp en die alle financiële en monetaire hervor mingen die de derde wereld vraagt afwijzen. IMF Het gaat om meer invloed van de ontwikkelingslanden binnen het In ternationale Oeldfonds (IMF), een re geling voor de 'chulden van arme landen en makkelijker voorwaarden waarop zij geld kunnen lenen bij het IMF. „We komen op dit punt niet verder ln de geest vim de derde we reld," zegt Aarts somber Ook hef Oostblok houdt zich op de achtergrond. Aarts verwacht echter in de toekomst een andere houding. „De Sowjet-Unle wordt steeds meer verweven met de wereldeconomie Als het over een paar jaar een ener gie-Invoerend land wordt, zal de Sow- Jet-Unie wel serieus mee móeten doen met het Internationale ontwlkke- lingsoverleg." Voordeel van de houding van de Ver enigde Staten ls voor Aarts, „op zijn minst dat ze duidelijk zeggen wat ze willen. Minister van buitenlandse za ken Muskle heeft volstrekt duidelijk gemaakt dat de Amerikaanse rege ring het in eigen land niet kan verko pen almaar ontwikkelingshulp te blij ven geven." Het valt op dat tijdens de bijzondere zitting van de VN erg veel nadruk Geen verschil Hij ziet geen wezenlijke verschillen tussen de houding van Nederland op VN-ontwikkellngsconferenties nu. met aLs minLster De Koning, en het verleden, onder Pronk. „Nederland lag toen ook openlijk dwars binnen de Europese Gemeenschap, maar Je kunt Je afvragen wat dat heeft opge leverd. Het gebeurt nu nog wel, maar meer binnenskamers. Pronk en De Koning zitten op dezelfde lijn. maar De Koning Ls vee! nuchterder, hij probeert van binnenuit de EG wat te laten opschuiven. Pronk had het bo vendien makkelijker De economi sche problemen hadden destijds nog niet de omvang aangenomen die ze nu hebben Landen binnen de EO die ln het verle den de ontwikkelingslanden welge Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw jury politieke prent, postbus 859. 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon PRIb:'GO£D GEREEDSCHAP IS HET HALVE WERK' Tweede Kamerlid Aarts: alles wat we zeggen is vrijblijvend zlnd waren, zijn nu terughoudend „De Deense delegatie," vertelt Aarts, „heeft veel ruimte om te onderhande len, maar alle financiële afspraken die worden gemaakt, moeten eerst worden voorgelegd aan de regering in Van onze parlementsredactie DEN HAAO De nationale ombuds man, die vanaf 1982 in ons land gaat opereren, krijgt ook de bevoegdheid om klachten van het publiek tegen gemeenten en provincies te behande lea De Tweede Kamer nam gisteren een voorstel van PvdA en WD aan dat ln deze uitbreiding voorziet. Dit gebeurde tegen de zin van minister Wiegel van binnenlandse zaken, die het werkterrein van de ombudsman tot de rijksoverheid wilde beperken. De bewindsman leed hiermee een ne derlaag door toedoen van zijn par tijgenoten tn het parlement. Slechts drie leden van de WD-fractie stem den tegen het desbetreffende voor stel. Dit waren mevrouw Kappeyne van de Coppello. Porthelne en Van Erp De uitgebreide bevoegdheid van de ombudsman zal niet direct tot gel ding worden gebracht De Kamer vindt, dat eerst enige ervaring moet worden opgedaan met het nieuwe in stituut. Een meerderheid achtte het echter nodig om de bevoegdheid al vast in de wet vast te leggen, zodat het niet jaren hoeft te duren alvorens het ombudswerk op lager niveau van de grond komt ULVENHOUT (ANP) - Het uit de zeventiende eeuw daterende hoofdge bouw van de Pekhoeve in het cen trum van het Brabantse Ulvenhout Ls door brand volledig verwoest. Het in 1972 gerestaureerde gebouw was ei gendom van de gemeente en werd gebruikt als gemeenschapsruimte en voor de huLsvesting van de muziek school. De Bredase brandweer wist te voorkomen, dat andere schuren in het fraaie complex in vlammen op gingen. B en W van Nieuw-Oinneken «waartoe Ulvenhout behoort) zeiden gisteren in een reactie dat de schuur herbouwd zal worden NIJMEGEN (ANP) Medische studenten moeten meer dan lot nu toe getest worden op hun praktische vaardigheden In het examensysteem zoals dat nu bestaat wordt nog te veel alleen naar de medische kennis van de aankomende arts gekeken. Aldus prof J Moll, voorzitter van de Neder landse vereniging voor me disch onderwijs gisteren bij de opening door staatssecretaris Veder-Smit van Volksgezond heid van de jaarlijkse conferen tie van de Europese organisatie voor medisch onderwijs in Nij megen. Tijdens dr vierdaagse confe rentie staat de vraag centraal hoe de vaardigheden van de aankomende artsen getoetst moeten worden. Prof Moli vindt dat de acht medische fa culteiten m ons land daar zelf regels voor moeten opstellen Deze faculteiten leveren samen jaarlijks naar schatting dui zend artsen af. Ongeveer één vijfde deel van de toetsing van de studenten bestaat uit de praktische gedeelte In verschillenden landen en ook in Nederland, vooral in Maastricht, zijn experimenten gaande rond meer praktijkge- richte examens Hierbij wordt onder ander gebruik gemaakt van computerprogramma's en van (toneelspelendei simulan ten. waarop studenten hun kennis kunnen uitproberen Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM M nister Pais -an onderwijs wil het wetsontwerp in trekken, dat de verbreding van de bevoegdheden regelt in het voortge zet onderwijs. Het wetsontwerp Ls destijds door minister Van Kemena de ingediend bij de Tweede Kamer Het ontwerp is nog niet in behande ling genomen De onderwijscommissie van de dne samenwerkende ambtenarencentra- les is bijzonder boos over de intrek king Zij vraagt zich af of verder over leg met deze minister nog zinvol is. In het wetsontwerp worden de sala rissen geregeld van docenten die aan een project meewerken. Leraren met een lagere bevoegdheid zouden het zelfde salaris krijgen ais de leraren met een hogere onderwijsbevoegd heid in het project Horen die monsters nou bij het wapen van Heemstede of heeft de gemeente ze afgedankt? Is het waar, wat een lezeres uit Heem stede schrijft: „Ons mooie dorp heeft juist zo'n vriendelijk wa pen. zeven eendjes en een kroon tje, het kan haast niet liever?" Niet lang geleden hadden we het in deze hoek over het verzoek van een CDA-lid aan zijn partij om iets te doen tegen de leeuwen in ons nationale wapen. Hij wilde iets vredelievendere en deed te gelijk ook allerlei voorstellen. Na enig zoeken bleek toen dat de meeste wapens weinig vredelie vend zijn. zeker de Nederlandse. Er zijn wel hele aardige, met al leen maar landbouwhuisdieren bij voorbeeld, maar in heel wat wapens staan de leeuwen, roofvo gels en andere roofzuchtige schepsels nog uitermate stevig op de poten. Die Nederlandse wa pens vonden we in K. L. Slerks- ma's boekje „De gemeentewa pens van Nederland" De uitgave die wij in handen hadden, was al twaalf jaar oud en er zou dus best eens iets in al die jaren veranderd kunnen zijn. Is er iets aan het wapen veran derd. vroegen we aan de voorlich ter van Heemstede, want zo ie mand weet dat natuurlijk het beste. Antwoord: nee. Dus wie heeft er dan gelijk? Allebei. De verklaring is eenvoudiger dan 't er op het eerste gezicht uitziet. Het complete wapen van Heem stede bestaat uit een schild met zeven eenden met een kroontje er op en aan weerszijden een griffi oen, het fabeldier met het onder lijf van een leeuw en het bovenlijf van een roofvogel. Veel gemeen ten hanteren voor dagelijks ge bruik alleen l)et schild, en alleen in zeer officiële contacten wordt, het complete wapen van stal ge haald. Heemstede doet het dus ook zo. Dat die lezeres en met haar waarschijnlijk nog heel wat an dere Heemstedenaren die grif fioenen nooit in hun wapen ge zien hebben, kan wel kloppen: op het briefpapier dat Heemstede gebruikt, staat ook alleen dat vriendelijke schild met de een den. en op de enveloppen hele maal niets. Alleen het gemeente lijk technisch bedrijf gooit er het hele wapen mèt fabeldieren te genaan. De mensen die het wa pen ergens op willen borduren vragen ook alleen maar om da» wapenschild, die beginnen niet aan die ingewikkelde monsters die menig formaat van een bor duurwerk maar zouden ver storen. Overigens: wie dit zelf wil contro leren moet eens bij de oude in gang van het raadhuis, voor het oude gebouw dus, gaan kijken Daar staan de griffioenen in volle glorie op de gevel L» |v' éijj Premier Van Agt wordt peetoom. Hij mag althans de doop van de nieuweling verrichten, en vanaf dat moment zal de dopeling Dries heten. Of de premier ooit enige 'aanhankelijkheid van zijn petekind terugkrijgt is de vraag rpaar, want de dopeling is een helicopter van de dienst lucht' vaart van het korps rijkspolitie Dinsdag wordt de doopplechtig heid gehouden in de opleidings school van de rijkspolitie in Apel doorn. waarbij ook de ministers van justitie en binnenlandse za ken aanwezig zullen zijn. De we duwe van de drie jaar geleden overleden directeur-generaal van de directie politie van het minis terie van justitie mr A J Fon teijn zai een tweede helicopter dopen en de naam van haar man geven. Jacques. En dan is er ook voor minister De Ruiter van jus- Zo tiet het complete wapen van Heemstede eruit Dat er Heem stedenaren zijn die de griffioe nen in hun wapen nooit gesien hebben, komt doordat door gaans alleen het schild met de reven dobberende eenden wordt gebruikt Maar de monsters ho ren er echt bij. Wie het niet ge looft: ze staan nog altijd op de gevel van het oude gemeente huis. titie nog een taak weggelegd, het openen van een tentoonstelling over het 35-jarige korps rijkspoli tie Maar wie nu denkt dat die collectie de voornaam van deze minister krijgt, zit er naast: de naam is ..historische studieverea meling. Hls po '80". en dat Ls iets heel andere dah Job Het is maar de vraag of ze straks in Langedijk genoeg hebben aan zesduizend rookworsten Het Noordhollandse dorp viert zater dag zijn negenhonderdste ver jaardag en daarbij worden niet minder dan tienduizend feest gangers verwacht, die allemaal zuurkool met worst komen eten De worsten worden over een af stand van zeven kilometer ver spreid, waht zo lang zal ook de rij etende gasten zijn en dus moet er overal wprst wezen De stichting Negen Eeuwen Langedijk boft er bij. dat Juist in dit jubeljaar in Broek op Langedijk een nieuwe slagersvakschool is geopend, die nu meteen kan tonen wat ze waard ls. De gezamenlijke sla gers van Langedijk hebben beslo ten ambachtelijke rookworsten voor het feest aan de stichting cadeau te doen. de school en alles wat er op en er aan zit. is voor de produktie beschikbaar gesteld en de leerlingen zullen hun beste beentje voorzetten om de berg van zesduizend rookworsten met de hand te maken De Italiaanse presidentsvrouw Carla Pertini (59) gaat deze maand met haar (83-jarige) echtgenoot Sandro op staatsbe zoek naar China en Thailand Dat mag in de krant, want ze is alleen in naam „first lady" van Italië. Steeds heeft ze voor de eer bedankt om de rol van nationale gastvrouw te spelen en je mag wel zeggen dat ze zogezegd van haar geloof is afgevallen nu ze toch door knieën is gegaan Mevrouw Pertini heeft in de twee jaar dat haar man president is nog nooit aan enige officiële gele genheid deelgenomen, zelfs niet aan de eedsaflegjpng van haar man of aan officiële staat&ban kelten. Ze heeft haar echtgenoot zo ver weten te krijgen dat ze in hun eigen huis bleven wonen dichtbij de beroemde Trevifon tein. in plaats van te verhuizen naar het presidentiële paleis De oude president heeft dat alle maal geaccepteerd, wan* hii kent zijn vrouw ai langer dan van daag Toen ze elkaar in de laatste wereldoorlog ontmoetten ze trouwden in 1946 wist hij al dat ze een zeer vooruitstrevende vrouw was. die (nog steeds) n>ets liever doet dan in spijker-overalls lopen of minstens in een trui en lange broek Ze is doctor in dej politieke wetenschappen en in dei psychologie, en werkt in een Ro meins ziekenhuis aan een hulp-' programma voor verslaafden aan drugs. Dat ze nu toch meegaat naar het Verre Oosten komt. doordat ze in Thailand een po- ging wil doen de éénendertig jon- ge Italianen vrij te krijgen, die wegens het bezit van drugs in de Thaise hoofdstad Bangkok in de gevangenis zitten. Sommigen zijn tot wel twintig jaar veroor deeld en hun ouders hebben de Pertini's herhaaldelijk verzocht de Thaise regering om hun vrijla- ting te vragen, wat nu dus gaat gebeuren Gorilla in Memphis, in de Amerikaanse staat Tennessee, ls de eerste kunstmatig verwekte gorilla ter wereld geboren De moeder hoort thuis in de dieren «uin van Chicago en werd twee jaar geleden aan die van Memp his uitgeleend Directeur George T Rabb van Chicago's dierentuin noemt de geboorte opzienbarend omdat de onvruchtbaarheid on der de ongeveer vijfhonderd go rilla's in gevangenschap groot is

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5