KOK KAMPEN Tl ISRAËL 3k OrcKukc BIJBEL KIOSK VERENIGING Nog twee weken tien gulden voordeel OP WEG NAAR HET WOORD Uitgeverij VERITAS ÜifMeu iJ l I I***- BMoak Stand 49 op da C.L.K. SOEXCHBCtmS op S an „Maraaka" ta Utrecht Boaken over an uit Israel Olijfhout Da maar dan 1000 dia's Ansichtkaarten Tegels Perkament pos ters Onderzetters Wenskaarten Bladwijzers óók voor evangelisatie Israèl kwartetspellen Israel kunstka- tender INI. Schnjfpapter «eleae-geschenken Prinaeaaestrast 06 Poelbus 170 B.V. Telefoon 0252t-1265t Hoofdstraat 55, 3971 KB Driebergen We ftaan op stand 24 van de C.L.K.-Boekenbeurs. Vraag speciaal naar ons nieuws boekje met ziekenhuismeditaties „Ontmoeting", onze 2 nieuwe evangelisatiefolders zeer geschikt voor huis-aan- huis-verspreiding en de geweldige (ook qua afmeting!) poster „Stamboom van Adam tot Christus.' Verder zijn er vele nieuwe kaarten!.' Tot 15 september a.s. kunt u nog intekenen op de mooist geiluetreerde tdnderb^bet Jong en oud zal geboeid worden door dit prachtige boek met op iedere bladzijde een prachtige kleurenillustratie uit de bekende Engelse „Children® Bible". De tekst werd nog geschreven door M. C. CAPELLE 520 blz op mooi papier gedrukt, in linnen band met i De intekenprijs tot 15 september a.s. bedraagt slechts49,50 (ISBN 90 338 0117 6) Nadien-50.50 Verschijning: eind september. Een uitgaaf van: B.V. Uitgeverij „DE BANIER", Poefcus 2330, 3500 GH Utrecht Teief. 030-313377 Ook bij de boekhandel verkrijgbaar. BON' Naam:*k«nt in op: ex. Op weg naar hat Aan9Woord A 49,50 PtaatswCode nr. Rechtstreeks/via boekhandel--- DatumHandtekening:- In open envelop, ongefrankeerd, zenden aan: B.V. Uitgeverij „De Banier". Antwoordnummer 1238. 3500 VE Utrecht. Bezoek onze stand op de boekenbeurs van Chr. Uitgevers, op 5 en Os In de Veemarkthallen te Utrecht Postbus 287 - 2400 AG Aiphen aan den Rijn Telefoon (01720) 3 04 01 DE L WERELD Wf i D». Paul F. Bork Dfc WERELD VAN MOZES De sr.hrtjvee, die uitgaat van de volledige betrouwbaarheid van de Bijbel, brengt op sublieme wij/e de wereld van Mo/es tot leven. Hij laat tien hoe het oude Egypte loeide, vertelt over de uittocht en over de volken met we Israel in aanraking kwam. Paperback; 132 blz.; prijs f 19.90 Illustraties in kleur en zwart-Wit JNÜ ISBN 90 6302 076 7 G»cwqe Vandeman HOOG SPEL In dit hoek wordt een zeer grote reeks occulte verschijnselen van kristallen hollen rot ufo's in een onthullend bijbels persper hef geplaatst. Paperback; 195 Mr.;prijs f 17,90 ISBN 90 6302 074 0 Di Jan Paulsen HET WONDER VAN OE GEEST Een helder boek dat een goed gebalanceerd standpunt weer geeft over de Persoon en de func tie van de Heilige Geest De schrijver schenkt veel aan dacht aan de meningen binnen de pinksterkringen en de zgn. cha rismatische beweging en toetst deze aan de Schrift. Paperback; 160 blz.; prijs 18,90 ISBN 90 6302 077 5 HCTWONDCft VAX D€ G€€3T Edwin Gallagher BIDDEN - MAAR HOE? Voor veel mensen is bidden een probleem. Voor die mensen is het boekje van Edwin Gallagher het antwoord. Een fris boek dat tal van vragen rond het gebed recht op de man af behandelt Paperback; 104 blz.prijs f 12.90 ISBN 90 6302 073 2 m 1 Al Zand in gestoten envelop aan: Uitf. „Veritas". Postbus j UV/i 1 287. 2400 AG Alphen e/d Rijn. Tel. 01720 30401 I Stuur mij t. v. p.: ex I Ik betaal na ontvangst van uw accept girokaart. (Een daal van da portokosten wordt tn rekening gebracht.) Leo Prijs Inleiding in de joodse godsdienst 140 biz119.90 Er is gebrek aan kennis en er bestaan vooroordelen Daarom wil de auteur allereerst informatie geven en wijd verbreide misverstanden opruimen Verder schrijft hij ook over de verhouding tussen staat en religie in het huidige Israël. Een actuele bijdrage aan het gesprek tussen jodendom en christendom De Pseudepigrafen Vertaald, ingeleid en toegelicht door M. de GoeiJ 108 blz., 114.90 Psalmén van Salomo - IV Ezra - Martynum van Jesaja. Sterk is de zgn apocalyptiek vertegenwoordigd in deze Joodse geschriften, die door de wijze waarop ze zijn overgeleverd niet gerekend worden tot de apocriefe/deuterokanoroeke boeken Ds. M. P. van Dijk Edward Schillebeeckx 52 blz.. f 7.90 Hoofdlijnen in de christologie van zijn Jezus-boeken De boeken van Schillebeeckx zijn door de weten schappelijke opzet voor velen niet of nauwelijks toegankelijk. Ds. Van Dijk geeft een eenvoudige weergave en tevens een kritische beoordeling aan de hand van enkele hoofdlijnen. Hierdoor heeft nu iedere geïnteresseerde de mogelijkheid kennis te maken met de theologie van Schillebeeckx. W. G. Overbosch De Messias en zijn stad 192 blz, 124,50 Dit boek bevat de neerslag van een tweetal nauw-samenhangende leer gangen over respectievelijk: Messianiteit, Messias, Jesus-Messias en De vrede van Jeruzalem. - een utopie? Als wij de jesuologische. interpretatie van "het Oude Testamant" vervangen door een verwonderd-christologische. dan blijkt er in tal van overbekende bijbel gedeelten heel iets anders te staan dan meestal gedacht wordt. Een verhelderend boek. zeer geschikt voor o a. bijbel- en gesprekskringen. Dr. H. van der Linde en Drs. H. J. van Hout (redactie) Oecumenisch pastoraat 128 blz. 118.25 Opbouw van oecumenische gemeenschap tussen plaatselijke kerken Gezamenlijk pastoraat kan een meerwaarde opleveren to v. van vroegere gescheiden kerkelijk leven. Bovendien worden de kerken over stelpt met nieuwe vraagstukken, die beter samen aangepakt kunnen worden Maar hoe moet dat samenwerken en samenleven? Dit boek is de weergave van een cursus die gegeven werd aan de theologische faculteit in Nijmegen Auteurs: Dr. C Aalders, Dr W L Boelens sj.. Dr. P. A Elderenbosch, Dr H. A. M. Fiolet e.a. Prof. dr. H. Mulder Proselieten tussen JA en NEEN 84 blz.. f 11.90 Missionaire en anti-missionaire activiteiten in het Jodendom. Dit boekje laat zien welke plaats de proselieten in de bijbelse tijd kregen toegewezen en gaat ver volgens in op de vraag hoe het huidige Israël denkt over de proselietenwerving. Dr. T. Brienen/W. Hufzer Heroriëntatie in het christelijk maatschappelijk werk 180 blz.. 124.90 Inhoud en organisatie in een nieuwe fasef De groeiende omvang, de toegenomen centralisatie en de zich voortdurend uitbreidende wetgeving op het gebied van het algemeen maatschappelijk werk dwingen tot een heroriëntatie. Bij de doordenking van de vele vragen die hier liggen door kerkeraden en gemeente leden is dit boek een goede gids En dit geldt natuurlijk ook voor de maatschappelijk werkers zelf en allen die verder met de praktijk te maken hebben. Thijs Booy En dan zijn er nog generaties 156 btz. 122.50 Beeld van de Nederlandse generaties in deze eeuw. De auteur, die ruim negen jaar partikulier secretaris van Koningin Wilhelmina geweest is. heeft zich gedurende een lange reeks van jaren met de generatieproblematiek beziggehouden. In zijn nieuwe boek gaat hij uitvoerig in op het verschijnsel generatie. Thijs Booy was in zijn jonge jaren woordvoerder van zijn eigen generatie, de zgn. oorlogsgeneratie Een boeiend boek. mee doordat de persoonlijke visie niet ontbreekt en hij het relaas van persoonlijke ervaringen in zijn beschouwingen verwerkte. Catharine J. M. Halkes Met Mirjam is het begonnen 120 blz, 117.90 Opstandige vrouwen op zoek naar hun geloof Een helder geschreven boek over het feminisme als beweging "Dit boek is een aanwinst voor mensen van alle kerken die de verhouding man-vrouw ernstig nemen Een duidelijk en helder betoog, dat aan het denken zet(PRISMA- Lectuurvoorlichting) Dr. H. M. Matter Wederkomst en wereldeinde 160 btz.. 122.90 De zin van de "parousia" in het Nieuwe Testament. De christelijke toekomst verwachting is gericht op de wederkomst. Volgens sommigen is dit allemaal mythologie, zonder perspectief en Schweitzer meende dat er een spoedige wederkomst bedoeld was. maar niet werd gerealiseerd De auteur gaat diep op deze vragen in en biedt zo veel uitgangspunten voor de theologie, die dienstbaar wil zijn aan de prediking voor heel de gemeente! Op de CLK boekenbeurs stand no. 19 Verkrijgbaar in de boekhandel Sipke van der Land Tot uw dienst 128 blz. 114,90 20 toespraken uit kerken in stad en land. Indringend, boeiend, begnjpbaar. aktueel. zo hebben velen Sipke van der Land leren kennen in bijeenkomsten, kerkdiensten, en van radio en televisie Deze bundel biedt de gelegenheid deze toespraken te bewaren en nog eens na te lezen. A.J. McCallen Luister maar! 189 blz.. geb.f 19.90 Verhalen uit de Bijbel na-verteld voor kinderen. Een boek dat zowel thuis, als op school en op de vereniging en club goed te gebruiken is Geschikt voor kinderen van 10 jaar en ouder. De eigentijdse illustraties zijn in kleur en zwart/wit. Peter Schilperoord De dans ontsprongen 168 blz. 119.90 Het verhaat van een ex-verslaafde. Dit menselijk document is een aan grijpend verhaal, waarin de auteur zichzelf niet spaart. Menselijk en wonderbaarlijk Beklemmend is het te lezen hoe hij haast vanzelfsprekend in de wereld van de junkies verzeild raakte Daardoor is het boek ook een duidelijk signaal van gevaar Ulrich Schatter Verrast door het licht 80 blzgeb. 127.50 Dit schitterende fotoboek heeft als thema de tegenwoordigheid van God in de natuur De grote full page kleu/enfoto's zijn op zichzelf al een lust voer het oog Naast elke kleurenfoto staat een kort meditatief prozastukje. Tekst en foto willen elkaar echter niet verklaren, beide hebben zij iets te zeggen en wekken op tot meditatie Er blijft ruimte voor de lezer en beschouwer met zijn eigen gedachten Dr. J. M. van Minnen/ Dr. E. de Vries Bijbel thora voor kinderen 2e druk, 298 blz.. geb. f 37,50 Waf de Bijbel vertelt aan kinderen De bijbelse vertellingen zijn zo opgezet dat hel mogelijk ts met de kinderen te spreken „over "de grote daden van God". Ds auteurs willen helpen om met de Bijbel bij het kind te komen, zonder in het "vertellen" te blijven steken ot in de "preek terecht te komen" Een boek voor allen die bezig zijn met het bijbelonderwijs aan kinderen Ds. H. Veldhuizen en Drs. W. Verboom (redactie) Thuis in de Bijbel Het Nieuwe Testament in negen delen voor studie en gesprek Medewerkers aan deze bijbelcursus zijn. Ds E. Bouman. Ds P J Droogers, Ds. P van den Heuvel. Drs R H Kieskamp. Drs B Oosferom, Ds. C. van Schoonhoven. Ds. H Stroeve en Ds J de Vreugd De negen geïllustreerde delen bevatten in totaal 56 lessen. Elke les Is voorzien van studie en gespreksvragen Er zijn 6 delen verschenen. Voor het einde van dit jaar is deze bijbelcursus compleet. Prijs per deel tussen 110 - en f 15.-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14