Verjongd Oranje tegen Ierland Nieuw honkbalverlies Record-doelpunt Geen problemen voor Jimmy Connors Helft EK-selectie valt af -fvS ier Ajacieden in 'eense selectie Streep onder carrière van atleten Charles Urbanus in zevende inning ten onder Chinezen beheersen tafeltennisstrijd Tijdens strijd om Amerikaanse titels L** - AT DINSDAG 2 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 11 - RS 13 - H 15 door Matty Verkatnman ZEIST Zoals hij eerder al had aangekondigd, heeft bondscoach Jan Zwartkruis de selectie van het Nederlandse elftal danig verjongd. Voor de eerste kwalificatie-interland voor het ereldkampioenschap 1982 tegen Ierland op 10 september in Dublin, heeft Zwartkruis acht Iers in de selectie opgenomen, die nog nooit in de Oranjeploeg hebben gespeeld. Het zijn de He doelmannen Hans van Breukelen, Joop Hiele en André van Gerven en voorts Romeo ndervan, Ronald Spelbos, Jan van Deinsen, Kees Schapendonk en Toine van Mlerlo. Donderdag reduceert de bondscoach de aangewezen groep overigens nog tot 16 spelers, die in aanmerking ko men voor het oefenwedstrijdje tegen FC Den Haag, dat vrijdagavond op het KNVB-sportcentrum in Zeist wordt gespeeld. De top-22 van Zwartkruis ziet er als- volgt uit: Doelmannen: Hans van Breukelen (FC Utrecht); Joop Hiele (Feyenoord) en Andre van Gerven (FC Twente). Verdedigers: Bennie Wijnstekers (Feyenoord), Michel van de Korput (Torino), John Metgod (AZ '67), Ro- Zondervan (FC Twente), Piet chut (PSV), Ronald Spelbos (AZ en Ernie Brandts (PSV). Iddenvelders: Willy van de Kerkhof fSV), Jan Peters (AZ '67), Frans jjssen (Ipswich Town), Dick Schoe- ilter (Ajax), Jan Poortvliet (PSV) en [■Jan van Deinsen (Feyenoord). j Aanvallers: Adrie Koster (PSV), Pier- re Vermeulen (Feyenoord), Simon Ta- .[hamata (Standard Luik), Martin ;ysen (NAC), Kees Schapendonk en Toine van Mierlo (Willem [Van de twintig spelers, die het Euro- pioenschap in Italië mee- s nu precies de helft afge- len: Piet Schrijvers, Pim Does- Ruud Krol, Hugo Hovenkamp, ie Haan, Huub Stevens, Johnie j, Kees Kist, Dick Nanninga en René van de Kerkhof. Op Pim Does- 4 burg na, waren al deze spelers in .meerdere wedstrijden actief tijdens ifchet voor Nederland teleurstellend verlopen toernooi. Alleen Wijnste kers, Van de Korput en Willy van de Kerkhof zijn nog gehandhaafd, van le EK-basis ploeg. René van de Kerk- lof was de voornaamste kandidaat roor de linksbuiten-positie in Dublin, laar de onstuimige aanvaller onder- g na de wedstrijd AZ '67-PSV een neniscus operatie, die hem voor en- iele maanden heeft uitgeschakeld. Door een liesoperatie .is tevens de Ajficied Tscheu La Ling voorlopig Weggevallen. De landskampioen is nu nog slechts door één speler (Schoe- larkker) vertegenwoordigd in het irastisch vernieuwde Oranje. De ge- nlddelde leeftijd van de 22 aan de rereldvoetbalfederatie (FIFA) opge- *ven spelers is 24 jaar. Willy van de [erkhof en Frans Thijssen zijn met 8 jaar de oudste spelers. 'it deze eerste selectie van Zwart- valt enigszins op te maken dat met een 4-4-2 opstelling tegen Ier land wil beginnen. Het ligt voor de Ihand dat Willy van de Kerkhof, Pe tera. Schoenaker en Thijssen het mld- lenveld gaan bemannen. Poortvliet I s normaal gesproken ook een kandi- iaat voor het middenveld, maar de leeuw speelt tegenwoordig veelal in 1 de verdediging bij PSV. Gelet op het lanbod van de toch redelijk ervaren aiddenvelders, is het aannemelijk dat Zwartkruis niet uitgaat van een centrumspits in de aanval, daar hij Voor die positie slechts de onervaren k Schapendonk en Van Mierlo tot zijn leschikking heeft. Een en ander leidt 3 gauw tot een twee-mans aanval iinet Koster aan de rechterkant en Vermeulen of toch weer Tahamata op -/links. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Willy van de Kerkhof de voornaamste kandidaat zou zijn om Ruud Krol als libero op te volgen. Zaterdag speelde hl) bl) PSV tegen PEC ZwoUe echter alweer op het middenveld. Zwart- kruis' assistent Rob Baan liet zich Ltoen ontvallen, dat het weinig zin leeft om hem dan wel in Oranje als ?atste man te gebruiken. Metgod en Van de Korput zijn nu nog over als Ibero's. De club-combinatie Metgod- Ipelbos (voorstopper) lijkt enerzijds :ch, het staat anderzijds vast dat tan de Korput niet voor een reserve- il vanuit Turijn naar Dublin reist, 'oorts is Wijnstekers zeker van een ite back-plaats en moeten Zonder- vah, Wildschut en Poortvliet om de resterende flank-positie in de verde diging gaan strijden. Tenslotte de keeperspost. In navol ging van Piet Schrijvers heeft de 36- jarige Pim Doesburg nu ook de pijp aan Maarten gegeven. Drukke werk zaamheden deden hem beslissen om —van de interland tegen de Ieren af te zien. Van Breukelen en Hiele mogen de erfenis van Schrijvers gaan be twisten. De Utrechtse doelman zit sinds mei 1979 bij de A-selectie en heeft de beste kansen. Dat neemt niet "eg dat hij ook het afgelopen week einde tegen Feyenoord weer een kost- -* bare fout maakte. PEN HAAG Vier „Ajacieden" zijn PPgenomen in de Deense selectie die het komende weekeinde voor een ngskamp in Maastricht ver- ijft. Het zijn: Sören Lerby, Frank rnesen. Henning Jensen en Steen jZiegler. Ook Feyenoord verdediger jlyan Nielsen is geselecteerd. De zes geselecteerden bereiden zich goor op de interland tegen Joegosla- Ttè. die op 27 september in Belgrado Wordt gespeeld. Joegoslavië. Dene- Italië, Griekenland en xemburg ontmoeten elkaar in de orronden van het wereldkampioen- «hap voetbal. WARSCHAU De 34-Jarige Poolse atlete Ire na Szwewinska- Kirszenstein zal niet meer in wedstrijden uitkomen. Reeds tij dens de Olympische Spelen ln Moskou circuleerden geruchten dat ze in de Sowjet-hoofdstad voor het laatst aan de start kwam. In Moskou sprak zij zich echter niet uit Irena Szewinska is ongetwijfeld een van de „grootste" atletes al ler tijden. Aan niet minder van vijf Olympische Spelen nam zij deel. Ze won op de Olympische Spelen drie gouden, twee zilve ren en twee bronzen medailles. Zij startte aar Olympische car rière tijdens de Spelen in Japan (1964). Met de Poolse sprintploeg won ze de 4 x 100 meter. Ze eindigde in Tokio als tweede op het onderdeel verspringen en werd ook tweede op de 2Ö0 me ter. Vier jaar later in Mexico be haalde ze een medaille minder. Op de 100 meter werd ze derde en op de 200 meter won ze Olym pisch goud. Zowel in München (1972) als Montreal (1976) moest ze zich met weer een medaille minder tevreden stellen. Toen ze in West-Duitsland derde werd op de 200 meter verwachtte men haar niet meer in Montreal. Maar Szewinska had zich in de tussen liggende vier jaar gespeciali seerd op de 400 meter. Het bleek een succesvolle greep. In Mon treal pakte ze haar laatste me daille, een gouden. In Moskou bleek ze niet meer bestand tegen de jeugd. Op de korte afstanden startte ze niet en ze werd in de halve finales van de 400 meter uitgeschakeld. Irena Szewinska die op 24 mei 1946 in Leningrad werd geboren zal zich in de toe komst gaan bemoeien met de training en coaching van jeugdi ge Poolse atleten. Lasse Viren, de Olympische dub- belkampioen op de vijf en tien kilometer hardlopen van Mün chen (1972) en Montreal (1976), stopt met de wedstrijd-atletiek. De Fin maakte dat bekend na dat hij in de interlandwedstrij den Finland-Zweden vierde was geworden op de tien kilometer. „Ik stop ermee. Op 28 september loop ik in mijn woonplaats Myrs- kylae zijn mijn laatste wed strijd." TOKIO - Het Nederlands honkbal negental heeft in Tokio zijn negende wedstrijd in het toernooi om het we reldkampioenschap bij de amateurs met 5-10 verloren van Canada. De ploeg van bondscoach Hamilton Ri chardson leed daarmee zijn achtste nederlaag. Alleen van Puerto Rico werd gewonnen. In deze titelstrijd staan nog wedstrijden tegen Cuba en Colombia op de agenda. De zesde achtereenvolgende neder laag van Nederland kwam tot stand in de zevende inning. Een keer vier wijd en vier honkslagen leverde de Canadezen vier punten op. Dat was voor Hamilton Richardson het teken Charles Urbanus te vervangen. Onder leiding van de werper van Amstel Tijgers was de Nederlandse defensie zes innings lang staande gebleven. Het slaggeweld van de Canadezen werd Urbanus echter fataal. Zijn taak op de heuvel werd overgenomen door Rock Angela, die moest toestaan dat de Noordamerikanen de marge nog met een punt verruimden. In de eerste slagbeurt had Nederland een voorsprong van 3-0 genomen. Don Wedman, Eddie Tromp en Harm Horeman passeerden de thuisplaat. Op een driehonkslag van Tromp scoorde Wedman, die na 4-wijd op de kussens was gekomen. Horeman leg de een stootslag neer en kon na een tik van Ritchlnel Daal achter Tromp voor het derde punt zorgen. Canada sloeg via een homerun van Collisson met een man op de honken terug: 3-2. In de vierde slagbeurt vergrootte Ne derland via honkslagen van Carlos van Heijningen en Berry Eijgendaal de voorsprong tot 4-2. Vier tikken die goed waren voor drie punten brach ten Nederland in de gelijkmakende slagbeurt aan de negatieve kant van de score. Op een klap van Horeman kon Daal in de zesde slagbeurt de gelijkmaker scoren. Op de tikken die de Canadese slagfor matie in de volgende innings uitdeel de, had Nederland geen antwoord. In de voorlaatste slagbeurt slaagden de pupillen van Richardson er in het tweede en derde honk te bezetten, maar Clarke en zijn veld hielden de thuisplaat „schoon". Het Japanse honkbalteam heeft de Rick Dall, de Nederlandse korte stop heeft de bal naar het eerste honk geworpen voor een dubbelspel. De Canadees Lorne Johnson is op het tweede honk al uitgetikt. theoretische kans op de wereld honk- baltitel voor amateurs behouden door een zege op het op de één na laatste plaats staande Mexico. In de achtste inning maakten de Japanse slagmensen zeven punten, daarmee een kwalitatief matige overwinning een behoorlijk aanzien gevend. Ach ter het aan de leiding staande Cuba bezet de Japanse ploeg met één ne derlaag de tweede plaats, hetgeen de deur openhoudt naar een ontknoping in het duel tussen de twee rivalen op' donderdag. Daarvoor moet Cuba woensdag afrekenen met Nederland, hetgeen niet al te veel moeilijkheden zal opleveren, en moet Japan (dat tot nu toe één wedstrijd meer heeft ge-f speeld dan Cuba, twee rustdagen lang de concentratie en het wedstrijdritme zien vast te houden. Voor Nederland wierpen Charles Urbanus en Rock Angela. Urbanus (6% Inn): 3-3-12-2. Angela (l'o lnn.): 1-1-1-0. Voor Canada stond Tim Clarke op de heuvel. Clarke <9 lnn.): 1-2-10-2. Stand na de Uende speeldag: 1 Cuba 2 Japan 3 Zuid-Korea 4 Ver. Staten 5 Porto Rlco 6 Italië 8-16 9-16 9-14 8-12 7- 8 9- 8 7 Canada 8 Venezuela 9 Australië 10 Colombia 11 Mexico 12 Nederland 9- 8 8- 6 9- 6 9- 6 8- 2 9- 2 Giorgio Chinaglia breekt het doelpunten-record in de Noord- amerikaanse competitie. Mede dank zij zijn zeven treffers (op de foto zijn zesde) won New York Cosmos met 8-1 van Tulsa. NEW YORK New York Cosmos, Fort Lauderdale Strikers, Dallas Tornado en Edmonton Drillers hebben zich geplaatst voor de halve finales van de play-' offs van de Amerikaanse voetbalcompetitie. Giorgio Chinaglia was met zeven doelpunten matchwinner voor de Cosmos, die de Tulsa Roughnecks met 8-1 onder de voet liepen. De Newyorkers komen in de uit twee wedstrijden bestaande halve finale uit tegen Dallas Tornado, dat met 2-0 van de Minnesota Kicks won. Tampa Bay Rowdies. Seattle Sounders, Los Angeles Aztecs en San Diego Sockers hadden zich geplaatst voor de kwartfinales van de play-offs in de Noordamerikaanse voetbalcompetitie. HONG KONG De 24-Jarige Guo Yuehua heeft in Hong Kong het eerste tafeltennis proftoemooi op zijn naam gebracht. De Chinese kam pioen, nummer twee op de wereld-' ranglijst achter de Japanner Ono die verrassend in de voorronden werd uitgeschakeld, won in de eindstrijd in drie games (21-13, 21-18, 21-15) vari zijn zeven jaar oudere en zes plaatsen lager op de wereldranglijst geklas seerde landgenoot Li Zhenshi. Guo Yuehua verdiende met zijn zege 25.000 gulden. De twee Chinezen en twee Tsjechen hadden zich gistermorgen geplaatst voor de halve finales. Guo ontdeed zich met twee maal 21-18 van de Hon gaar Tibor Klampar. Li Zhenshi moest aan de 17-jarige zeer talentvol le Amerikaanse kampioen Eric Bog- gan de tweede game prijsgeven, maar was in the best of three duidelijk de sterkste. NEW YORK De Amerikaan Brian Gottfried heeft zich in New York ge kwalificeerd voor de achtste finales van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen. Hij deed dit door Ross Case uit Australië in vier sets te verslaan: 6-0, 6-7, 6-2 en 6-4. Beide tennissers speelden weinig enthousi ast en maakten veel fouten. Gottfried speelt zijn achtste-finalepartij tegen zijn landgenoot Eliot Teacher. Jimmy Connors, een van de weinige spelers die op Flushing Meadow geen blessureproblemen kent, versloeg ge makkelijk zijn landgenoot Terry Moor met 6-4, 6-1 en 6-1. De Zuidafri kaan Bernie Mitton staat voor de moeilijke opgave Connors in de acht ste finales een halt toe te roepen. Titel-verdediger John McEnroe heeft opvallend veel moeite gehad om de achtste finales te bereiken. Vier sets gebruikte hij in zijn partij tegen zijn landgenoot Rick Meyer. Nadat McEnroe de eerste twee sets kinder lijk eenvoudig had gewonnen (beide met 6-1) verslapte zijn concentratie. Reeds in de eerste game verloor de kampioen zijn service. Daarop toon de Meyer, die als jongeling eens van McEnroe had gewonnen, zich gelijk waardig aan zijn in fouten grossieren de opponent Het slot van de derde set was imponerend. Meyer pakte de „derde" met twee aces: 6-4. Dit set- verlies was voldoende om McEnroe klaar wakker te schudden. In iets meer dan een kwartier veegde hij Meyer even later in de vierde set van de baan: 6-2. GYMNASTIEK De Bulgaarse Julia Trachlie- va wordt mogelijk de opvolgster van Diana Yosslf. die per 30 oktober stopt als trains ter van de Nederlandse moderne ritmische gymnasUêk- ploeg. Tot aan de Europese kampioenschappen, die eind oktober ln Amsterdam worden gehou den, zullen de twee trainsters de nationale selec tie voorbereiden. De komende twee maanden WIELRENNEN - In de Ronde van de toe komst, die van 9 tot en met 16 september ln Frankrijk wordt gereden, zal de Oostdultse wie lerploeg ontbreken. De reden voor de afwezig heid ln deze „Ronde van Frankrijk voor ama teurs" ligt volgens de Oostdultse wielerbond ln het feit dat hun belangrijkste coureurs ziek en niet meer op tijd fit zullen zijn. Voetbal De eerste trainer ln het Westdultee betaalde voetbal van het seizoen 198081 die zijn blezen kan pakken ls de 37-Jarlge Harald Bra- ner. De oefenmeester van FC Homburg (tweede liga zuid) bleef met zijn ploeg ln de eerste zes wedstrijden zonder punten. Zijn opvolger ls Siegfried Melzlg. die voorheen werkzaam waa als trainer in Griekenland en bij Bayer Or- AUTOSPORT De formule I-race ln Watklns Gten. meetellende voor het wereldkampioen schap. gaat definitief door op 5 oktober. Aan vankelijk waren er problemen over de financie ring en sponsoring van de race. De organisato ren hebben echter de autosportfederatie laten weten aan alle financiële verplichtingen te kun- BLIEB-KNORK- LURBS „Jan, dit moet een diepe teleurstel ling voor je zijn, het is ontzettend triest, gewoon jammer, kortom af schuwelijk. Het is je niet gelukt. Nota bene voor Je eigen publiek. Jan, jouw commentaar graag". Inderdaad. Het is niét anders. Men kan geen ijzer met handen breken. Ik ben twee weken lang opgetreden in ieder sportprogramma, om e mensen hierheen te krijgen. Dat is tussen twee haïikjes, ook niet ge lukt. En dan nog dit ook nog. Ik •wilde me hier op mijn eigen circuit bewijzen, maar er zat een ruisje in het dash board. ik kreeg de cardanas niet zo snel open. m'n veiligheidsgordels zaten te strak. ik blies in de eerste bocht m'n versnellingspookje al op. m'n valhelm maakte te veel toeren. toen ik van onderen, blieb- knork-lurbs, hoorde, wist ik het al, m'n rokje sleepte over de grond. de krik deed zo raar op het rechte eind. ik kon het gaspedaal niet zo gauw vinden. m'n achterruit trok steeds naar rechts. ze waren vergeten m'n ruiten wissers te vullen. m'n cassetterecorder lekte olie. we hadden regenkoplampen ge monteerd. zo'n sanitaire stop ls altijd do delijk. normaal duurt uitlaatverversen niet zo lang. er liep een sticker langzaam leeg. de remophanging is nog geen honderd procent. alleen de besten krijgen de kwa lificatiesneeuwkettingen. de praatpaal was juist bezet. dat bermtoerisme hier, werkt op m'n zenuwen. ik had m'n reis- en kredietbrief thuis latefi liggen. vier klapbanden op één punaise, dat is toch zeldzaam. .we leven nog. ORANJE Johan Cruijff heeft ook nog even gebeld met Jan Zwartkruis. Kon ook niet meedoen. Dat been. O Jan Peters doet tenminste wel mee. Aan zijn voorwaarde: Zwartkruis en Molenaar een weekeinde in een vor mingsgesticht, is voldaan. Kees Kist ligt op één oor. René della Kerkhof ligt in het zie kenhuis. Zorgen, zorgen, zorgen. En tot over maat van ramp belt Plet Schrijvers ook nog op en af. Hij had gehoord dat het Nederlands elftal verjongd zou gaan worden. Nou ja, dan staat Piet de aanstormende jeugd na tuurlijk niet in de weg. Hij weet trouwens ook, dat zo tegen Juli 1981, wel zal blijken dat Zwartkruis vindt dat er nu maar eens prestaties gele verd moeten worden, waarop hij Arie Haan, Ruud Krol, Willem van Hanegem en, kom hoe heet hij nou, de keeper van Ajax. terug zal halen. Geen zorgen dus voor de beer van de Meer. Het kwam hem alleen maar slecht uit dat het Nederlands elftal met Nieuwjaar een toernooi in Uruguay, waar het te horen aan het geknal in de straten 365 dagen per jaar Nieuwjaar is, speelt. Nee, dan liever voorrang aan de jeugd, meent Piet. „Wat had je gedacht, van Hans Gal jé", zegt Zwartkruis, dankbaar grij pend naar de uitgestoken hand van de begripvolle doelman. Behendig knarsen de grijze cellen van Piet. „Toch niet die van FC Den Haag", wil Piet weten. „Nee, die van Ajax". „Oh, die ken ik niet. Dat kan nooit wat zijn". Zwartkruis heeft beet. Galjé, ge kocht door Ajax omdat Schrijvers toch ook niet het eeuwige leven heeft. Waarop Piet zich zeer boos maakte omdat hij niets wist van de plannen, wat ook weer niet zo gek was, want Piet wilde niet tekenen. Lang verhaal, kort. Piet tekende als de wiedeweerga en leidt Galjé niet op. Topsport. Opgepast, daar komt de Jeugd aan. „Weet u wat, meneer Zwartkruis. Laat ik het zo zeggen, komt de nood aan de man, is. er echt niks beters dan, ik noem maar een dwarsstraat, Galjé, voor handen, meneer Zwart kruis, één telefoontje richting Ab coude en ik ben uw man." De volgende tien minuten prijst Zwartkruis de instelling van de doelman. Tenslotte kan Piet hem alleen maar onderbreken met: „Meneer Zwart kruis, ik moet nu echt ophangen want ik heb hier een avondje met Weightwatchers". CENTEN Het kort geding dat Corbulo tegen Trouw had aangespannen is einde lijk over. Na vier keer uitstel te hebben gevraagd is er afstel geko men. De eerste uitspraak van de Amsterdamse rechtbank blijft dus staan. Corbulo mag Corbulo ge noemd worden. Voor de sportwereld kan die uit spraak vergaande consequenties hebben. Tijdens onderhandelingen worden sponsors door sportclubs dikwijls lekker gemaakt met de gra tis naamreclame die er te halen zou zijn. Dat is nu bijna niet meer moge lijk. Het gevolg is in centen uit te drukken. - Vorige week werd in AVRO's Sport- panorama (radio) plotseling verteld dat sponsors nu al 100 miljoen gul den per jaar in de sport steken. Waar dat cijfer vandaan komt is een raadsel. De N8F die alleen maar aan schattingen doet, zo sterk is de sport georganiseerd, denkt dat de sponsorbijdrage per Jaar 70 miljoen gulden bedraagt. Dat zal er ook wel naast zitten. NSF sportbonden klagen al een paar Jaar dat sponsors weglopen of minder bieden, wegens vele zaken, maar vooral wegens de media die hen geen ruim baan bieden. Die klacht werd weggepoetst, toen an dere cijfers in de pro-sponsor cam pagne beter van pas kwamen. Die campagne is erop gericht de belan gen van de sponsor hoger te waar deren en er tegelijk een instituut van te maken, zodat sponsors een soort historisch gegeven kunnen worden. Met de bijpassende rech ten. Het recht op gratis naaijirecla- me bijvoorbeeld. Is dat eenmaal een recht, dan zullen sponsors weer sneller gaan toehappen. De wereld, en zeker de sportwereld, zit echt niet zo ingewikkeld ln elkaar. De VSN, de Vereniging Sportspon soring Nederland, is niet gelukkig met de uitspraak van de rechter. Maar, dat moet worden toegegeven, de voorzitter van de VSN heeft er wel meteen op Ingespeeld. VSN-voorzltter Is Robert Bockweg. HIJ doet iets hoogs bij de firma die in Nederland de schrijfwaren van Parker verkoopt. Dat merk levert de sponsorgelden voor de basket balclub Lelden. Ter gelegenheid van het komende seizoen heeft Leiden een prachtige promotiemap laten vervaardigen door een Haags public Relations bureau. Prachtige foto's, natuurlijk, van al le spelers. Zoals bij voorbeeld van de nieuwe aanwinst Tony Parker. Die dus vanwege z'n naam gekocht is. Vorig seizoen speelde hij nog bij het met de dames van White Stars samengesmolten Flamingo's, in Haarlem. Die club heeft zich nu Stars genoemd en wenst in compe titieverband aangesproken te wor den als Eve and Adam Stars. Dat staat ook op het shirt te lezen. Verzoek afgewezen. Foto van Tony Parker, dus, in de Leldse promotiemap. Hij staat afge beeld in een shirt met een mooie donkere vlek. Dat is mal, basketbal clubs zijn bereid alles op de buik van de spelers te zetten, maar ge woon een vlek, zonder meer? De oplossing is eenvoudig. Parker staat afgebeeld ln een oud shirt En met een viltstift is de reclame van die club onleesbaar gemaakt. Lei den dus, van VSN-voorzitter Robert Bockweg. Persoonlijk, vind ik Corbulo, Cor bulo noemen, minder erg. TOEVAL Weer geheel bij toeval gevonden: weer een nieuw voetbalblad: Zaal voetbal. Een maandblad. Uitgave van Journal Project bv te Ensche de. Hoofdredacteur is Herre Tee- ninga. De bedoeling van deze sprong in een gaatje in de markt: „We zullen met het blad Zaalvoetbal u maan delijks op de hoogte houden van de ontwikkelingen van het zaalvoet ballen in binnen- en buitenland. Die begeleiding zal op kritische, maar opbouwende wijze geschieden, want we zijn de mening toegedaan, dat slechts een zo objektief mogelij ke benadering kan leiden tot een verdere popularisering van uw zaal voetbalsport". Dat Is inderdaad dè methode bij het vullen van gaten in de markt Kri tisch maar objectief ter popularise ring van. Alleen, zo'n uitgever, is daar nou niemand op het idee gekomen dat het wel handig ls om mensen die de Nederlandse taal beheersen, aan zo'n blad te zetten? Waarschijnlijk niet. Want het blad, nummer een, extra zorg, paradepaardje, barst van de taalfouten. Er zijn geheel nieuwe woorden bedacht. Waar dat niet mogelijk was, is de schrijfwijze voorzien van een extra dimensie. En dan blijft de stijl nog helemaal bui ten beschouwing. Die ronkt en hele stukken hangen met oude elastiek jes aan elkaar. Maar wel op glanzend papier ge drukt met vooral veel kleurenfoto's. Terwijl het proza zelfs op het slor- digste stencil niet meer zo onbehol pen voorkomt. Nog een geluk dus, dat zaalvoetbal alleen maar leuk is om zeil te doen. FANS „Supporters in de oppositie", stond er op 23 augustus boven een artikel in Trouw. Het handelde over Feyen oord waar de fanclub van Jan van der Schoor van voorzitter Guus Couwenberg af wil. Van der Schoor vergeleek de Feyenoord-voorzltter zelfs met de Chileense dictator Pi nochet. Eef van Walsum, lid van F.eye- noords stichtingsbestuur, heeft zich ernstig opgewonden over dat arti kel. En vooral om dat Van der Schoor volgens Van Walsum mede delingen naar buiten heeft gedaan, waarvoor hij geen toestemming had gevraagd. Terwijl Van Walsum hem daarnaast verwijt de mededelingen ook nog onjuist te hebben weerge geven. Daarover is nu weer een nieuwe discussie ontstaan. Want Van der Schoor vindt dat mededelingen van het stichtingsbestuur eigenlijk wel hun weg naar de openbaarheid mo gen vinden, als het om een zo diep gaand zakelijk meningsverschil gaat, als de positie van Couwen berg. Van Walsum eindigt zijn brandbrief aan de oppositie tegen Couwen berg, met de mededeling dat hij zich de vrijheid voorbehoudt „deze brief, waar en wanneer dat nodig, aan derden te tonen". Dat is inmid dels gebeurd. Als de hele discussie over de positie van Couwenberg zich nu verder ook zo openbaar blijft afspelen, wordt Feyenoord pas echt een volksclub. KNIE Jij nog wat Brak? Onze J. C. Brak: Jazeker. De knie van Bernard Hinault, wedden dat we daar nooit meer over horen? Geen mens gelooft dat toch nog. Net zoals dat van z'n maag. En dat je als fietser van zo'n klacht ook nog je moraal verliest. Ook niet waar. Weet je waar je de moraal van ver liest? Van zo'n rug als Jan Raas heeft Of van de keel van Gerrie Knetemann. Of van Joop Zoete melk die alleen in de zon kan preste ren. Dat zijn serieuze klachten. Daar houd je als renner nog enig houvast aan. En wij thuis natuur lijk ook. Anders moet je nog gaan geloven dat die Hinault echt beter is. Dat i het? Onze J. C. Brak: Zo ongeveer. Al leen dus nog dat ik een tip heb voor Sparta om het eerste elftal te ver sterken. Maar ja, dat gevoel voor humor van Bany Hughes, zal die tip wel niet kunnen hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15