i Mooie beloften zijn al vergeten Go Ahead beoordeelt blessure doelman Endeman verkeerd AZ redt gezicht in laatste minuut PSV mist stootkracht Trainer Göteborg onder de indruk g FC Utrecht pakt punt bij Feyenoord Twente profiteert voor rust van onzekere sluitpost Willem II maakt eerste doelpunt Rode kaart voor Heeren Aanval baart trainer Libregts zorgen b'WTV -IJLc. SgoW y» Ml!. MAANDAG 1 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET door Matty Verkamman ROTTERDAM De per traditie even luidruchtige als vechtlustige fans van FC Utrecht "'vierden zaterdagavond het gelijkspel (1-1) van hun favorieten bij Feyenoord als gold het alvast - de verovering van de UEFA Cup. Van de spelers toonde slechts doelman Van Breukelen zich solidair. De zo idealistisch ingestelde poortwachter balde zijn vuisten ten teken van triomf in de richting van de fanatieke aanhang. Enkele minuten later ontstond op de perrons tegenover het stadion een fikse vechtpartij. Kinderen en bejaarden was de angst in de ogen te lezen bij het griezelige geweld dat de twee beruchte groepen supporters ontketenden. Kettingen, messen en politiehonden streden om voorrang. Hatlg voetbal, met van Utrechtse ;ant zware accenten op de verdedi ging. En geweld als nagift. Is het een ponder dat deze semi-topper in de redivisie nog geen 25.000 toeschou wers naar het stadon lokte? Ondanks alle mooie beloften van de trainers, precies een week geleden, $as FC Utrecht niet naar Rotterdam lekomen om aan een leuke partij •etbal mee te werken. Slechts Van [er Lem en Carbo waren de veelal ^onzichtbare aanvallers in een team, dat gokte op een spaareaam gelukje. Vertaald over negentig minuten bete- Hiele en Van Breukelen zijn door bondscoach Zwartkruis op de lijst van 22 spelers geplaatst voor de nade rende interland tegen Ierland. Zij keepten in doorsnee niet slecht, maar bewezen beiden toch dat Doesburg op 10 september in Dublin tussen de palen moet staan. BIJ Feyenoord liepen nog drie andere krachten die door Zwartkruis op de top 22 zijn gezet: Wijnstekers, Van Deinsen en Vermeulen. De laatste maakte opnieuw de beste indruk. Vermeulen speelt in het westen zon der complexen en dat mag best een kende dat twee vrije doorgangen voorverrassing worden genoemd. Zater- Van der Lem en Carbo, voorts een "rakelings naast getrapte vrije trap j yan Van Hanegem en een doelpunt 1 -..van Carbo. De jonge aanvaller ging halverwege de tweede helft op een voorzet van Van der Lem beter de i foicht in dan Feyenoords doelman Hiele. Met een vrijwel identieke kopbal had de verder zwakke Peters tevoren suc ces gehad. Ook bij die gelegenheid zag het optreden van Van Breukelen er niet safe uit, hoewel hij enigszins werd gehinderd door Van Hanegem èn Duchatinier. dag was hij regelmatig niet te volgen voor Tervoort, die zich afreageerde met het wegtrappen van de bal. Hij kreeg er prompt de gele kaart voor. Datzelfde overkwam de wild-glijden- de Peters na zijn derde overtreding. Toen ging dat ten koste van Van Hanegem, maar eerder was Van Breu kelen al het slachtoffer geworden van een rare actie van de rechterspits. De doorweekte mat was voor de lange aanvaller kennelijk een uitnodiging om riskante slidings uit te voeren. Scheidsrechter Thomas trad daar in het algemeen niet krachtig genoeg tegen op. Drie gelede kaarten, de der de was voor Flight na een amper noemenswaardige haakbeweging te gen de zich aanstellende Bouwens, perkten de wederzijdse irritatie niet afdoende in. De omstandigheden in aanmerking genomen het regende vrijwel voortdurend pijpestelen speelde Feyenoord niet goed en niet slecht. Het Utrechtse doelgebied zat meestal potdicht. Dan is het geen gemakkelij ke opgave om gaatjes te vinden. Te meer niet omdat libero Wildbret zijn verdediging op vakkundige wijze lei ding gaf. Duidelijk werd wel dat het probeersel van trainer Jezek om Pe ters en Petursson samen in de spits te posteren, waardoor middenvelder Bouwens voor de openingen aan de rechterkant most zorgen, niet slaag de. De puntspelers liepen elkaar nog al eens in de weg en Bouwens was niet op zijn taak berekend. Duidelijk werd ook dat het energieke Feye noord op het middenveld toch een beslissende speler mist. Notten is een harde werker en vanuit de tweede lijn vuurde hij ook tegen FC Utrecht weer onbedaarlijk harde schoten af. maar Eredivisie Willem Il-Sparta Fey enoord-U trecht Twente-GA Eagles MVV-Roda JC Ajax-W ageningen NEC-NAC PEC Zwolle-PSV AZ'67-Excelsior Den Haag-Gronlngen 3 0 0 3 3 0 3 2 1 3 2 0 3 1 2 3 1 1 3 1 1 3 0 3 3 1 1 3 1 1 3 I 1 3 1 1 3 1 0 3 1 0 3 1 0 3 0 1 3 0 1 3 0 0 1-4 1-1 3-1 2-1 2-4 4-2 0-0 2-1 3-3 0 6 8-1 0 6 8-2 0 5 7-2 1 4 10-8 0 4 6-4 1 3 10-6 1 3 3-2 0 3 0-0 1 3 6-6 13 4-5 1 3 4-5 13 6-7 5-6 5-7 1-6 4-8 3-8 1-8 Woensdag: PC Utrecht-Willem n. Oo Ahead Eag- les-Feyenoord, Roda JC-FC Twente. Wagenlngen- MW, NAC-AJax. P3V-NEC. Excelalor-PEC Zwol le, PC Oronlngen-AZ'07. SparU-PC Den Haag. Jan Peters heeft de bal eerder bereikt dan doelman Van Breukelen en kopt Feyenoord naar 1-0. voor intelligente openingen zorgt hij maar zelden. Het schijnt dat het geld er momen teel ls in Rotterdam-Zuid om een spelmaker van niveau aan te trekken. Het wachten daarop duurt wellicht tot eind oktober. Dan namelijk wordt Petursson volgens de KNVB-bepalin- gen „Nederlander" en is er ruimte voor Feyenoord om een derde buiten lander in te passen. Feyenoord-FC Utrecht 1-1 (1-0). 8: Peten 1-0, 72: Carbo 1-1. Toeschouwers: 24.376. Scheidsrechter. Thomas. Oele kaarten voor Peters (Feyenoord) en FUght en Tervoort (FC Utrecht). Feyenoord: Hlele; Wijnstekers, Nielsen, Balke- •teln, Brard; Bouwens (Van Til), Vermeulen. Van Deinsen; Notten, Peters, Petursson. FC Utrecht: Van Breukelen; Van Tamelen, Wild bret, Du Chatlnler, Van der Vlag (Kruis); FUght, Tervoort, De Kruyk (Adelaar); Van der Lem. Van Hanegem, Carbo. door Erik Oudshoorn ENSCHEDE Een blunderende Go Ahead-trainer, een ge handicapte Go Ahead-doelman en nog een handvol Deventer- naren die door hun kwetsuren helemaal niet op het appel verschenen. FC Twente-Go Ahead (3-1), de oostelijke streek- derby, werd er in feite door beslist. De ploeg van Hennie Hollink behield bovendien de maximale score uit drie wed- strijden en heeft zich samen met AZ'67 los gemaakt van de concurrentie. Een opsteker, zo aan het begin van het seizoen. Desondanks hoeft Twente nog niet naast zijn schoenen te gaan lopen. Slechts gematigd optimisme is op zijn plaats. Niet dat de Tukkers zaterdagavond geen klasse toonden, maar de wedstrijd tegen Go Ahead was gewoon geen graadmeter. Daarvoor hadden de omstandigheden een te bijzonder ka rakter. Funest voor Go Ahead was het mee spelen van Jan Endeman. De vaak als talentvol afgeschilderde doelman blesseerde vorige week tijdens de training zijn ringvinger. Het li- chaamsdeel bleek uit de kom te zijn geschoten en werd door clubarts Ab Rozijn weer in z'n oorspronkelijke •stand teruggebracht. De technische Lleiding constateerde zaterdag dat En- deman voldoende was hersteld om weer te kunnen spelen. De praktijk wees echter anders uit. Endeman had de grootste moeite om de bal klem vast te krijgen. Telkens als hij het leren speeltuig opving voel de hij de pijnscheuten tot diep in zijn arm. En Twente reageerde gretig op de momenten dat de Go Ahead-doel- TILBURG Het eerste doelpunt van Willem II in het nieuwe seizoen bete kende meteen ook de eerste overwin ning van de Tilburgers. Verliezer Sparta heeft als enige club uit de eredivisie nog geen enkel punt be haald. Gezien het vertoonde spel van zaterdagavond verdienen de Rotter dammers nauwelijks meer. Verdedigend herstelde Sparta zich aardig van de klap tegen FC Gronin gen. Trainer Hughes moet zijn man nen echter nog maar eens flink laten ïefenen op de aanval, want daaruit kwam zeer weinig gevaar. Nu Ruud Geels voor zeker drie weken vanwege een achillespeesblessure aan de kant iftoet blijven, mist Sparta elke drei ging. Hoewel spelend met drie spitsen schiep Sparta zich slechts een enkele kans. Willem II bleek niet veel nven- tifiver. De Tilburgers liepen zich wel het vuur uit de sloffen, waren vaak Veel sterker, maar liepen zichzelf in de haast voorbij. Met name de snelle yan Mierlo was een typisch voorbeeld yan de gejaagdheid, die het spel van yfillem n kenmerkte. Dat Willem II tenslotte won, dankte jtgfc aan debutant Roger Raeven, deze yeek geleend van Roda JC. Een man met een van pijn vertrokken gezicht de bal liet glippen. Torres en Jol konden zodoende al in de eerste helft voor de thuisclub een veilige voorsprong opbouwen. Tijdens de pauze zag Go Ahead-trai ner Spitz Kohn zijn beoordelingsfout in en mocht Endeman zich gaan om kleden. De geblesseerde doelman ver trok vervolgens stilletjes met eigen vervoer richting Deventer. De ham vraag die Kohn later voorgelegd kreeg luidde natuurlijk: waarom toch Endeman? De Go Ahead-trainer: „Endeman wilde zelf per se spelen. Het was ook goed voor het moreel van de ploeg als hij mee zou doen. Ik heb om deze redenen de gok ge waagd. Maar achteraf zeg ik natuur lijk: het was beter geweest als Ende man aan de kant was gebleven." In de tweede helft bracht Kohn reser vedoelman Jan de Boer in stelling Hij bleek een betrouwbare sluitpost En dat terwijl Kohn voor de wed strijd juist twijfelde aan de kwalitei ten van de geleende „Heerenvener" Jan de Boer: „Het heeft mij een beet je verbaasd dat ik niet in de basis stond. Ik ken de blessure van Ende man, daar kun je nog wekenlang last van hebben. Kohn heeft het kenne lijk niet met mij aangedurfd. Ergens kan ik me dat ook wel voorstellen, want hij heeft me nog nooit zien spelen. In de oefencampagne heeft hij me nauwelijks een kans gegeven. Ik hoop dat ik nu heb bewezen dat ik een goede tweede keus ben." De Boer moest maar éénmaal buigen. Dat was bij het doelpunt van de pas aangetrokken Twente-spits Ferdi Rohde. De Westduitser rondde een fraaie actie van uitblinker Hallvar Thoresen bekwaam af. Tot dat mo ment was hij nauwelijks in het spel betrokken geweest. Kohn had de ne gentien-jarige Roberto Bosveld be last met het uitschakelen van Rohde. Een opzet die wonderwel slaagde. Bosveld had, behoudens dat ene doel punt, geen kind aan de nieuwe Twen te-spits. De invaller voor de gebles seerde Johnny Oude Wesselink slaag de erin de beperkte mogelijkheden ENSCHEDE Sven-Göran Eriksson, de trainer van IFK Göteborg, was na afloop van de oostelijke derby tussen de FC Twente en Go Ahead Eagles onder de Indruk van het spel van de thuisclub, tegen stander van de Zweden in de eerste ronde van- het toernooi om de UEFA-beker. Eriksson, onder anderen vergezeld van Ove Kindvall, de manager van IFK, bleek vooral geïmponeerd door het Enschedese aanvalstrio, van wie met name Hallvar Thoresen hem bekoorde. Eriksson: „Daarnaast is die Duitse spits (Rohde) zeer goed met het hoofd. Achterin vond ik het centrale duo sterk, 'waarbij Ab Grltter zich onderscheidde door intelligent voetbal en Overweg in de lucht zeer sterk. Ik acht Twente favoriet, maar wij zullen er alles aan doen om te winnen." Hij voegde eraan toe geen tijd meer te hebben FC Twente nog een keer in actie te zien voor de eertste ontmoeting op 17 september tussen Twente en IFK in Enschede. Niels Overweg moet overigens zowel de uit- als de thuiswedstrijd missen wegens een schorsing. eeieenu van nuaa c,en va_ Rohda bloot te Ween bartier voor tijd knikte hij met feet an Konaa 01001 K leegen. hoofd de bal langs doelman Berends, Wee hi) zijn vooral na de rust spelen. Zijn technische balvaardig heid is beperkt. Daar staat tegenover dat hij over een geweldige sprong kracht beschikt. Rohde bewees tegen Go Ahead minimale kansen volledig uit te kunnen buiten. Kortom: een passieve spits die negentig minuten lang „onzichtbaar" over het veld kan dwalen maar plotseling op de goede plaats staat om het beslissende doel- groeiende aandeel in de wedstrijd be kroonde. De kwaliteit was matig, de beide teams blonken wel uit in sporti viteit. Willem Il-Sparta 1-0 (0-0). 75: Raeven 1-0. Scheids rechter: Gans. Toeschouwers: 6000. Willem II: Adjanskl (Cosclc); Huybregts, Roem eens. Havermans, Van der Ven; Calderwood. Hoy- er (Bastiaansen), Broeken: Raeven, Van Mierlo. 8p«rta: Berends; Van Tlggelen, Robinson, An- «lessen, Tiktak; Blind, Van Gaal, Van Zoest; Meijer. Loggle (Lengkeek), Van der Oijp. punt te scoren. Zo lopen er al Velen rond in Nederland. Roberto Bosveld: „Ik had meer moei te met Kieft (Ajax, red.). Aan dat doelpunt kon ik weinig doen. Thore sen was Voskamp voorbij en toen moest ik naar hem toe. Tja, en dan laat Je Je mannetje even glippen na tuurlijk. Twente maakte vooral in aanvallend opzicht veel indruk op Ove Kindvall en Sven Göran Erikson, de manager en trainer van UEFA-Cuptegenstan- der IFK Götenborg. Erikson roemde met name de snelle demarrages van linkerspits Hallvar Thoresen. Inder daad is het wapen van het huidige Twente: snelheid. Met de volgroeide Thoresen op links en de eveneens watervlugge Manuel Sanchez Torres lijkt Twente dankzij impulsen van buitenaf een periode van magere Ja ren te gaan afsluiten. fC Twente-Go Ahead Eagles 3-1 (2-0). 16: Sanchez Torres 1-0, 42: Jol 2-0, 59: Schneider 2-1 (straf schop), 84: Rohde 3-1. Toeschouwers: 13.000. Scheidsrechter: Weerink. Oeel voor Krlstlansen en Van Kooten (Go Ahead Eagles). FC Twente: Van Gerven; Jol, Grltter, Overweg, Zondervan; Klla, Dllllng, Otto; Sanchez Torres. Rohde. Thoresen. ALKMAAR Vijf kwartier lang moet Excelsior gedacht hebben voor een verrassing te kunnen zorgen ln de confronta tie met AZ'67. Zelfs na een half uur spelen in de tweede helft prijkte er nog immers een 1-0-voorsprong voor de Rotterdam mers ln de Alkmaarder Hout op het scorebord. Een voor sprong bovendien, die Excelsior verdiende op basis van het vertoonde spel en de betere kansen. Eerste divisie Veendam-VW Heeren veen-V olendam Helmond Sp.-Graafschap Eindhoven-Haarlem Den Bosch-Amsterdam Telstar-Heracles Vltesse-DS'79 Amersfoort-Cambuur Vl'dingen-Fortuna S AZ'67 daarentegen was voor rust geen schijn van de ploeg, die afgelo pen woensdagavond het Eindhoven- se PSV had overklast. De Allernaar dere leden aan concentratieverlies, onderschatting van de tegenstander en overschatting van eigen kunnen. En dat terwijl trainer Hans Dorjee van Excelsior drie basisspelers moest missen: Pattinama zit een schorsing van drie duels uit, Cor Pot heeft een blessure ln de hals opgelopen en Van de Munnik kampt nog steeds met een onwillige knie. Op het moment dat ook Ernst vervangen moest worden door Wim Tijl (in de 24e minuut), leek Excelsior rijp voor de slachtbank. Het jeugdige elan en de moed waar mee de Rotterdammers AZ bestook te, vormde de basis van een voor sprong. Vijf minuten nadat hij in het veld was gekomen scoorde Tijl op aangeven van Piasmans: 0-1. De verwachting dat AZ zeker wakker geschud zou worden door die Rotter damse treffer kwam niet uit. Niet AZ maar Excelsior kreeg de beste moge lijkheden, opnieuw door Piasmans. AZ hervond zichzelf pas na de hervat ting. Een waar bombardement aan schoten uit de tweede lijn in het strafschopgebied was geen ruimte, omdat Excelsior zich als het ware met negen man had ingegraven leverde echter nauwelijks problemen op. Als er echt gevaar was, bleek doelman Vermunt op zijn plaats. Hij pareerde inzetten van Welzl, Gaas beek, Metgod, Tol en Jonker, terwijl de paal en Van Daele hem daarbij te hulp kwamen. In de 75e minuut sloeg AZ dan toch toe. Ridderhof maakte een sliding ten opzichte van Welzl, die door scheids rechter Ram bestraft werd. De Oos tenrijkse AZ-splts belastte zich met het karwei, deponeerde de bal op het hoofd van Jonker. De ex-Hagenaar legde de bal terug op Nygaard, die AZ naast Excelsior bracht: 1-1. 57 seconden voor het laatste fluitsig naal van arbiter Ram greep AZ de volle winst. Welzl, negentig minuten lang nagenoeg onzichtbaar, benutte AZ's laatste kans op aangeven van invaller Gaasbeek: 2-1. AZ^-Exeelsior 2-1 (0-1). 29; T1J1 0-1, 75: Nygaard 1-1, 92: Welzl 2-1. Toeschouwera; 6000. Scheids rechter: Ram. AZ'67: Treytel; Van der Meer (Gaasbeek). Spel- bos, Metgod. Hovenkamp; Amtz, Peters, Ny gaard; Jonker. Tol, Welzl. Excelsior: Vermunt; Leenheer, Ouwehand. Van Daele. Ridderhof; Van Tour. Struis (Rutjes), Ernst (Tijl) Wasm an, Nijssen, Piasmans. Heerenveen DS '79 Haarlem Graafschap Vitesse Amsterdam SVV Amersfoort Telstar Eindhoven Vl'dlngen Veendam Cambuur Den Bosch Volendam Helmond Sp Heracles Fortuna S VVV 1-0 1-3 0-3 0-1 3-1 1-1 2-1 2-1 5 8-2 4 6-2 4 6-3 4 6-4 4 7-5 4 4-3 3 4-2 3 3-3 3 4-4 3 3-4 3 2-5 2 5-3 2 1-2 2 2-3 2 2-3 2 4-6 2 3-6 1 1- 2 1 Ml Woensdag: FC VW-8W, Volendam-Veendam, De Graafachap-Heerenveen. Haarlem-Helmond 8port. FC Amsterdam-Eindhoven. Heracles-FC Den Bosch. DX"79-Telstar, 8C Cambuur-Vltesse, Fortuna SC-SC Amersfoort KNVB-beker Lotto Zaterdag: DETO-DS'79. FC Amsterdam-Arne- 'mulden, FC Den Bosch-Rheden, Heerenveen- ACV. Volendam-Noordwijk. Fortuna SC-SC Cam buur. Zondag: Caesar-SC Amersfoort, SW-DESK, Roh- da-Elndhoven, FC Vlaardingen-Xerxea, Haar lem - Vitesse. FC VW-Heracles, Veendam-Helmond Sport, De Graafschap-Telstar. De winnende getallen zijn: 3 - 22 - 33 - 36 - 39 - 40, reserve: 3J - 37. Aantal deelnemers: 670.360. Inleg: ƒ2.909.299,50. PrUzenbedrer- 1.381.917,26. Eerste prijs: ƒ483.671.04. Tweede prijs: ƒ138.191,73. Derde prijs: ƒ207.287,59. Vierde en vijfde prijs: ƒ276.383,45. Belgische lotto: 5 - 7 - 12 - 24 - 27 - 35. bijkomend Jeugdcompetitie AFDELING A: Sparta-Den Haag 1-2, Amsterdam- .Excelslor 1-2, Haarlem-D8-70 3-4, Feyenoord- AZ '67 2-1, Volendam-Telstar 1-1, AJax-8W 1-1. B- P8V-NEC 6-0. Fortuna-Roda JC 1-4, Den Bosch- Vltessc 1-1, Elndhoven-NAC 2-2. MW-WV 3-0 WUlem n-Helmond Sp 10-1, C: Cambuur-Heeren- veen 1-1, AmersfoorbOronlngen 1-3, Wagenlngen- Heracles 1-0, Graafschap-PEC Zwolle 3-3, GA Eagles-Veendam 3-2, Utrecht-Twente 0-1. Sporttoto De goed Ingevulde kolom Is als volgt: 1-3-1 -1-1- 3-3-1-1-2-2-3. Aantal deelnemers: 133.173. Inleg: ƒ427.192,50. Prijzenbedrag: ƒ202.016.44 Eerste prijs: ƒ60.874,93. Tweede prijs: 40.583.20. Derde prijs: 101,45852. Toto-gelijk nummer 35: De winnende wedstrijden ln de toto-gelijk zUn: 7 15 - 16 - 21 - 27. toegevoegd: 25. Topscorers EREDIVISIE I. Petursson (Feyenoord) en Rohde (Twente) 4. 3. Kleft (Ajax), Eriksen (Roda JC). Nygaard (AZ '67), Houtman (Groningen). McDonald (Wageningen), Hazelhekke (Wagenlngen), Molenaar (Ajax) 3. NIJMEGEN NEC heeft de eerste overwinning (4-2) van het seizoen bin nen. De Nijmeegse ploeg maakte kor te metten met het Bredase NAC, per traditie een nooit eenvoudig te bespe len tegenstander in het Gofferteta- dion. Het grote breekpunt in de wed strijd was het moment dat NAC-spe- ler Heeren door scheidsrechter Bek- ker het veld werd uitgestuurd. In de derde minuut had de Bredanaar al de gele kaart voorgeschoteld gekregen toen hij Sije Visser onderuit had ge haald. Op het moment dat Heeren ln de 29e minuut vervolgens De Groot van achteren aanviel zat er voor Bak ker niets andere op dan hem het rood voor te houden. Op dat moment was de stand 1-1. NEC had de score geopend via Peter Hendriks, maar het fel terugvechten de NAC kwam op gelijke hoogte via een kopbal van Joore. De gasten wer den door de gelijkmaker zodanig ge ïnspireerd, dat NEC in grote proble men kwam, mede ook omdat doel man Scheilekens een uiterst onzekere indruk MAAKTE. In het laatste kwartier voor rust wreekte de afwe zigheid van Heeren zich toch voor NAC. Het was Strik die tweemaal voor NEC doelpuntte: 3-1. Na de hervatting hield NAC met tien man uitstekend stand. De spanning kwam zelfs even terug toen Vreysen na een vloeiende combinatie met De Schepper en Quaare de marge tot één treffer terugbracht: 3-2. Toen Jacobs nauwelijks een minuut later met het fraaie kopbal het Nijmeegse publiek weer liet juichen was de strijd echter gestreden: 4-2. NEC-NAC 4-2 (3-1). 4: P. Hendriks 1-0.16: Joore 1- 1, 36: Strik 2-1, 42: Strik 3-1. 77: Vreysen 3-2. 70: Jacobs 4-2. Toeschouwers: 4000. Scheidsrechter: Bakker. Oeel voor Joore (NAC). rood i2x geel) voor Heere (NAC). NEC: Scheilekens; 81Je Visser. Mulderije. De Vries. WlUemse; De Groot, Strik. Salfischberger Van een onzer verslaggevers ZWOLLE PSV-trainer Thijs Libregts zal zich deze week nog wel eens bulgen over de opstelling van zijn formatie voor de komende weken. Door het wegvallen van de geblesseerde Rene van Kerkhof heeft de Eindhovense ploeg vooral aan aanvallende kracht moeten inboeten. Dat PSV bij PEC een punt moest laten was niet dus zo verrassend, ook omdat de Zwollenaren dit seizoen patent hebben aangevraagd op het doelpuntloze gelijkspel. Libregts had tegen PEC Willy van der Kuylen in de voorhoede geposteerd, maar de Helmonder voelde zich daar duidelijk niet op zijn gemak. Wel op dreef was aan de andere kant van de Eindhovense aanval Adrie Koster, maar die kreeg geen enkele steun van de Engelse spits Terry Maybank. Een uur lang mocht Maybank op het veld ronddolen, maar toen ook had Li bregts er genoeg van en zette hij de Koreaan Jung Mo Huh ln. Slechter kon het niet en dus was dit een verbe tering. S. AÏ,.r„,r,.: nvta™ (De Boer); Vo.e.mp, U"~™'P 6chnelder, Bosveld. Back; Woudsma, De Goey. Krlstlansen (Unada); De Oraal, Van Kooten en Körver. NAC: Van Eenenaam; Krijnen. Sprangera, Joore, Neeskens; Lokhof (Dekker); Quaars. De Schepper; Vreysen. Van Oi)s (De Kroon), Heere. Opvallend in de PSV-formatie was de terugkeer van Adrie van Kraaij op de positie van vrije verdediger. Tot nu toe was Willy van de Kerkhof op die plaats neergezet. Bondscoach Jan Zwartkruis had al laten doorscheme ren dat Willy van de Kerkhof de grootste kandidaat was om Ruud Krol als libero in het Nederlands elf tal te vervangen. Thijs Libregts: „Ik ben er zelf nog niet helemaal uit. Adrie is een betere organisator dan Willy, van wie ik de aanvallende ca paciteiten hoger aansla. We moeten per wedstrijd bekijken welke opstel ling het beste uitkomt". Een tegenvallende prestatie leverde opnieuw Michel Valke. De eeuwige belofte, die dit seizoen tegen FC Den Haag goed begon maar tegen AZ werd overspeeld door Jan Peters, kon vanuit het middenveld de PSV-aan- val niet de nodige impulsen geven. Pim Doesburg bleek voor de Elndho- venaren weer een zeer betrouwbare sluitpost. En dan PEC, de ploeg die er deze competitie nog niet in is geslaagd een doelpunt te maken maar ook nog WwRKiWiBPw willij lei f f r y M - V# Huub Stevens achtervolgt de doorgebroken PEC-speler Jans. geen tegentreffer heeft hoeven incas seren. Dat laatste is niet zo verwon derlijk, omdat de achterhoede onder leiding van Rinus Israel een solide indruk maakt. De ex-Feyenoorder draagt het hele elftal en is met zijn routine van onschatbare waarde voor PEC. Veel pech heeft de Zwollenaren in de eerste drie duels van doelpunten af gehouden. Zoveel als er in de voorbe reidingsperiode tegen hulpeloze ama teurclubs werd gedoelpunt, zo vaak werd in de eerste drie competitie- ontmoetingen paal en lat getroffen. De Zwolse voorhoede levert tech nisch goed voetbal af maar zoals ge zegd ls scoren er niet bij. Een aan winst voor PEC is ongetwijfeld de van Roda JC gekomen Chris Rie- mens. De rechterspits is bijzonder balvaardig, maar ook hij heeft de Zwolse supporters nog niet van de banken kunnen krijgen. FEC-rav 0-0. Toeschouwer»: 10.000. Scheidsrech ter: Corver. Oele kaarten voor Hamming (PEC) en Brandt# (PSV). PEC: Van Oeffen; Drost. Israel. 8telnvoort. Ham- mins; Frandaen. Hoekstra. IJzerman. Riemen». Van der Hensat. Jan». FSV: Doesburs; Stevens (Scheper»), Van Kraay. Brandts, Wildschut; Willy van de kerkhof. Poort vliet. Valke; Koster. Maybank (Jung), Van der KulJIen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9