Jeugd helpt Ajax niet Den Haag en Groningen boeien EINDELIJK HERSTEL LIVERPOOL Amersfoort sleurt Cambuur in diep dal JIJ JE CLUB: WIN GELD MH GALATHEE. m y Vrijuit spelend Wageningen wint in De Meer Klaas Molenaar sluit vrede met Zwartkruis Alleen puntenaantal toont vooruitgang Geweld bijhetveld KLuzzBOT» BLAAS UIT. TANKBU. MET GALA THEE. MAANDAG 1 SEPTEMBER 1980 SFORT TROUW/KWARTET door Mlke Mulder AMSTERDAM Tijdens de derde competitiewedstrijd is het blessureleed. Ajax toch noodlottig geworden. De eerste twee wedstrijden wisten de Jonge invallers met brutaal voetbal vriend en vijand nog te verrassen, maar zaterdagavond ver scheen er een elftal binnen de lijnen waar de vrijuit spelende eredivisie-debutant Wageningen niet voor onder deed. Inte gendeel. Nadat Wageningen de score had geopend is deze voorsprong geen moment meer lrt gevaar geweest en resulteer de uiteindelijk in een geenszins geflatteerde 2-4 overwinning. Het was in feite een groot risico dat Wageningen zaterdagavond nam door in het Ajax stadion „De Meer" van leer te trekken alsof niet de landskampioen voor eigen publiek, maar een amateurclub tijdens een oefenduel bestreden moest worden. Meer dan eens zijn tegenstanders die deze speelwijze in Amsterdam han- wachting van zijn trainer had vol daan. Zo bleef Hennlng Jensen als rechterspits ruimschoots onder de maat. En omdat Wiggemansen op de andere vleugel nimmer boven het ni veau uitsteeg waarop hij bij FC Am sterdam acteerde, was de frontlinie van de Amsterdammers niet de voor- - - naams te zorg voor Wageningen. Om- teerden op een fikse nederlaag ge- dat ook echter Dick Schoenaker tracteerd. Zo niet Wageningen. Het waarop bij het falen van de voorhoe- gehavende Ajax. waarin dit keer ook de vaak de hoop is gevestigd nietm nog Lerby ontbrak, wist zich geen staat was zijn elftal naar een hoeer raad met zijq onbevreesde tegenstan- plan te tillen was de aanvalskracht der die zich niet of nauwelijks op 1j «"«wit eigen helft liet terugdringen. op van Ajax gedecimeerd. Uiteraard was er van Ajax-coach Leo Beenhakker niets dan lof voor de instelling van Wageningen. „Leuk voor het publiek," ontviel hem zelfs op een gegeven ogenblik. Wanneer hij daarmee de objectieve voetballief hebber bedoelde, dan had de Ajax oefenmees ter zonder meer gelijk. Of de Ajax-aanhang de nederlaag van hun club echter zo leuk gevonden zal hebben is niet waarschijnlijk. Alle ingrediënten voor een monster overwinning leken zaterdagavond aanwezig. Een onbeduidende tegen stander die zich in het avontuur stort te door zonder terughoudendheid het domein van AJax-doelman Schrijvers te belagen. Alleen de belangrijkste voorwaarde ontbrak: een kwalitatief overwicht van Ajax. „Stel Je nu eens voor dat AZ'67 zon der Kist, Nygaard en Hovenkamp zou moeten spelen. Wat blijft er dan nog van over." aldus illustreerde Been hakker de situatie bij Ajax. „Wij heb ben veel aan kwaliteit moeten inleve ren. Daarom neem ik niemand deze nederlaag kwalijk, al moet ik zeggen dat ik eigenlijk wel wat meer inbreng van de geroutineerde krachten had willen zien." Met het wegvallen van Lerby werd de routine binnen Ajax echter wel tot het minimum beperkt èn was Arne- sen in feite de enige die aan de ver- Daarom kon het gebeuren dat rechts achter Keje Molenaar zich ontpopte als de gevaarlijkste „aanvaller" van Ajax. Een rol die hij bij z'n vorige werkgever Volendam overigens bijna een seizoen lang gespeeld heeft. Ge heel zonder gevaar was dat echter niet met een defensie waarin Ziegler nog niet heeft kunnen overtuigen en de Jonge spits van Wageningen, McDonald, voor grote problemen kon zorgen, waarin Hazelhekke van Wijn berg de kans kreeg zijn getructheid te etaleren en waarvoor Van Pelt dik wijls te snel bleek. Na ruim een kwartier spelen kwam Wageningen min of meer fortuinlijk maar wel verdiend op een voor sprong. Een voorzet op maat van Van Vijfeiken werd door McDonald half gemist wat resulteerde in een onbe doelde maar niet minder fraaie lob over Schrijvers heen. Weer een kwar tier later kon Hazelhekke 0-2 scoren toen Leushuis de paal trof en de bal voor zijn voeten belandde. Doelman Suvee en Van der Klift vieren op het Ajax-veld de overwinning: van Wageningen. Inmiddels had Jensen al het veld moeten ruimen voor Rijkaard, maar ALKMAAR AZ 67 stelt zich in de toekomst positief op te genover het Nederlands voet balelftal en ziet geen belemme ringen meer om spelers af te staan aan Oranje. Dat is het resultaat van een gesprek dat bondscoach Jan Zwartkruis na afloop van het duel AZ *67-PSV met AZ-voorzitter Klaas Mole naar heeft gehad naar aanlei ding van diens uitlatingen een maand geleden. Toen stelde Mo lenaar dat bij gezien de gang van zaken tijdens het toernooi om het Europees kampioen schap voetbal in Italië geen spe lers van AZ '67 meer beschik baar wilde stellen voor Oranje. In een na afloop van de wed strijd tussen AZ en Excelsior uitgegeven communiqué zegt het AZ-bestuur in het gesprek tussen Molenaar en Zwartkruis de persoonlijke grieven van de AZ-voorzitter zijn wegge nomen. Bondscoach Jan Zwartkruis kan voor de eerste kwalificatie wedstrijd in het toernooi om bet wereldkampioenschap voetbal, volgende week tegen Ierland, ook beschikken over AZ-mid- denvelder Jan Peters. Hoewel de clubleiding na samenspraak met trainer Georg Kessler en clubarts Wim Bekking, de mid denvelder op medische gronden het advies hebben gegeven zich niet beschikbaar te stellen voor de interland in Dublin, heeft Peters dat advies niet opge volgd. „Ik kan de waakzaam heid van AZ-zijde begrijpen, maar op dit moment voel ik mij honderd procent. Als dat niet zo zou zijn, was ik er niet eens aan begonnen. Zoveel verantwoor delijkheid heb ik als voetballer nog wel," aldus Peters. goede optreden tijdens de eerste competitiewedstrijd van Ajax nu ineens wonderen van deze zonder meer getalenteerde speler te ver wachten. Die wonderen bleven inder daad uit. Onder leiding van Bram Braam, zelf een leerling van de Ajax- Een penalty van Molenaar bracht school, bleef de rust binnen de Wage- AJax op slag van rust nog dichterbij, ningen gelederen gehandhaafd maar dat was niet zoals verwacht de inleiding voor een overrompelende tweede helft. Het huzarenstukje van afgelopen woensdag tegen Roda kreeg geen vervolg. Een magistrale aanval van Wageningen die door McDonald koppend werd afgesloten stuurde de Ajax-plannen flink in de war: 1-3. Tot op het laatste moment hadden de ,uu' ^ijanoiu, mam pupillen van trainer Nol de Ruiter r het zou niet reëel zijn om na diens hun antwoord klaar op de verrichttn- M V V CPPü rPflPtl goede optreden tijdens de eerste gen van de landskampioen. Zelfs op i i - i nog een tegentreffer van alweer Mole- fpwPrlpnnPln naar. In de voorlaatste minuut was lul' icucuviuiciu het Hazelhekke die de twee punten WAAO„OT/,lpr zeker stelde nadat Mc Donald in het strafschnnpphiPd kopihinAdia winst op Roda maar matig tevreden ^TverTdX^e^e om v^f *igen hul» won de Maastricht gens de bal nog zijwaarts te tikken. 2- door Mlke Mulder Braam: „Het meest bevreesd waren we voor de snelheid van Ajax. De manier waarop ze van verdedigen overschakelen op de aanval. En dan natuurlijk dat middenveld. Qua tech niek had dit Ajax echter niet meer inhoud dan wij." Aj»x-W»feninxen 2-4 (1-2). 17: McDonald 0-1. 32 Hazelhekke 0-2. Molenaar 1-2 (strafschop i. #2 McDonald 1-3. 73: Molenaar 2-3. 88: Hazelhekke 2- 4 Toeschouwers: 6250. Scheidsrechter Draalsma. Ajax: Schrijvers: Molenaar, Ziegler (Van Room. Zwam bom. Wijnberg: Schoenaker. Amesen. Van Geel; Jensen (Rijkaard), Kieft, Wlggemanse. Wageningen: Suvee; Braam, Van der Kllft, Van der LeiJ. Tollenaar; Leushuls (Van Osenbruggen), Van de Berg. Van Vijfeljken; Hazelhekke. McDo nald. Van Pelt door Richard Matthijsse raakt. Met een brede armzwaai diri geerde Kraay daarom zijn manschap- pen naar de vuurlinie. Een kolfje naar de hand van Aad Mansveld, aan wie DEN HAAG FC Den Haag en FC Groningen (3-3) hebben het in belangrijke mate te danken zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark het vaderlandse dat AJbertsen de spanning v°ue- voetbal een goede dienst bewezen. Hoewel het een duel was vm hMtóïï? met vele gebreken, werd er zo attractief en spectaculair verlangen, weg de rust. steeds zwaar- gespeeld dat de 6000 toeschouwers tot de laatste minuut der werd de druk van de thuisclub, geboeid op hun plaatsen bleven. Dat is ongetwijfeld ook de uiMndeHjk een yertlend 3-3 tót verdiensten van de trainers Kraay (hij is door de medische {j^t mede buiken aan sch,,ida. staf weer volkomen fit verklaard) en Verlangen, die beiden rechter Jan Keizer kende een aantoonden dat ze wars zijn van defensief en risicoloos spel. „schoon" verloop. Deze verheugende ontwikkeling zal op de lange duur zeker zijn vruchten afwerpen. „De toeschouwers die van avond zijn geweest komen zeker te rug. Dat het vertoonde voetbal zoveel gebreken toonde, is voor de mensen niet essentieel. Ze komen voor de doelpunten en voor de sensatie", merkte Kraay volkomen terecht op. Welnu, daar was met name in de tweede helft geen gebrek aan. Dat FC Den Haag uit een bijna verloren posi tie de Groningers hadden een 1-3 voorsprong genomen nog terug krabbelde tot een gerechtvaardigd gelijkspel, was het loon van een ste vig kwartiertje ongecompliceerd of fensief voetbal, waardoor eerst Al- bertsen en in de slotminuten Van Leeuwen succes hadden. Voor Albertscn was het toch een ge slaagde avond, want in de eerste helft had hij op de voor hem vreemde positie van linkerspits ook al de in grediënten aangedragen voor het Haagse openingsdoelpunt van Harry Melis. Na rust toen de weinig opval lend acterende Treling moest plaats maken voor André Wetzel, verhuisde Albertsen weer naar zijn vertrouwde positie op het middenveld. De Groningers, die in het eerste half uur weer uitstekend voor de dag kwa men én met een aantal vloeiende pa tronen hun tegenstander verrasten, leken nauwelijks aangeslagen door de 1-0 achterstand die ze hadden op gelopen. Het voortreffelijke midden veld (Van Dijk, Veldmate en Keu kens) overtroefde de Haagse midden linie en het was dan ook geen wondei dat Petei; Houtman, uit een sublieme pass van Jan van Dijk zijn derde competitietreffer kon aantekenen: 1- 1. Van Dijk gaf later, nadat Veldmate zich met'een knappe schijnbeweging van de Jeugdige Haagse verdediger Van der Zwan had ontdaan zijn ploeg eerst een 1-2 voorsprong, terwijl hij ook met een knappe solo-actie voor het derde doelpunt verantwoordelijk was. Dat gebeurde twintig minuten voor het einde en het had er alle schijn van dat de Hagenaars in verlo ren positie lagen. Hans Kraay. de trainer van FC Den Haag bleef, zoals hij na afloop ver klaarde, tot aan de laatste minuut geloven in een gelijke score De oefen- meester had namelijk in de gaten dat FC Groningen wanneer het onder druk wordt gezet, uit zijn ritme ge- FC Den Hamc-FC Groningen 3-3 (I-U 15. Melis 1- 0. 30: Houtman 1-1. 51: Van Dijk 1-2. 74: Van Dijk 1-3. 75. Albertsen 2-3. 89: Van Leeuwen 3-3. Toe schouwers: 4500. Scheidsrechter- Keaer FC Den Haag: Havenaar; Van der Zwan. Mans veld. Van Vliet. Wicket; Bouma. Pen. Treling (Wet zel): Melis. Van Leeuwen. Albertsen. FC Groningen: Griever; Bloemberg. Hiddlnk, Waalderbos, Mulder. Van Dijk. Veldmate. Keu kens iBoer»; BBkker. Houtman, Dijkstra. HENK VAN LEEUWEN: gelijk maker. ploeg zaterdagavond met 2-1 de altijd met veel sentimenten omgeven derby tegen Roda JC en stelde zo doende ook de supporters tevreden Men moet echter de „prestatie" van de Maastrichtenaren zeker niet over schatten. want in het spel kwam de ploeg verder niet voor. Nadat Van Bommel al in de derde minuut verras te met een draaiende bal die in de verste hoek verdween, waarmee MW op een voorsprong van 1-0 kwam, verplaatste het gebeuren zich naar de helft van MW en dat bleef zo voor de rest van de wedstrijd. De enige echt goed opgezette aanval van de wedstrijd kwam pas drie mi nuten voor tijd. De snelle uitval van MW werd door Cees Schapendonk, na een voorzet op maat van Willy van Bommel, afgerond. Scheidsrechter Geurds, die zich goed aanpaste aan het wedstrijdbeeld en dus slecht floot, gaf Roda een minuut voor tijd een strafschop toen Eriksen tegen de grasmat ging. Geurds gaf in de eerste helft gele kaarten aan MW'er Janssen, die hiermee zijn totaal op drie zag ge bracht en aan Roda-speler Hansen MVV-Rod* JC 2-1 (1-0). 3 Van Bommel 1-0. 87 Schaperdonk 2-0. 89: De Jong 2-1 (strafschopi Scheidsrechter Geurds Toeschouwers: 12.000 Gele kaarten voor Janssen (MW) en Hansen Roda JC) MW: Gerards: Quaden. Van Marwijk. Dijkstra Colombaln. Janssen. Van de Poppe. MOhren .Maas); Van Bommel. Schapendonk. Van Sta veren. Roda JC: Jongbloed; De Wit. Bregman. Marljt. Degens (Hansen); Ehlen. De Jong, Nielsen. Hen driks (Meljers). Nannlnga. Eriksen AMERSFOORT Het gaat goed met SC Amersfoort. Nu a zijn er evenveel punten bijeen gevoetbald als het vorig' seizoen in elf wedstrijden. De laatste plaats van de ranglijs die het afgelopen competitiejaar van de eerste tot en met d laatste dag door Amersfoort werd ingenomen, is nu al ruim ui het zicht verdwenen. Uitzicht op goed voetbal is er vooralsnq echter niet. Op onbegrijpelijke wijze heeft SC Cambuur zich gisteren in het diepe dal waarin Amersfoort zich qua voet bal bevindt laten meesleuren. De 2-1 overwinning van de bewoners van sportpark Birkhoven, dat al sinds ja ren niet meer op een fatsoenlijk aan tal toeschouwers kan rekenen. Was daarom terecht. Wat de Friezen gisteren lieten zien deed in geen enkel opzicht denken aan de ploeg die het vorig seizoen lange tijd lijstaanvoerder van de eer ste divisie is geweest met een uitzon derlijk hoog doelsaldo, laat staan aan de ploeg die serieuze kansen maakte op promotie via de nacompetitie. Niets van dat alles was er over van SC Cambuur, toen de Amersfoortse in breng in het betaalde voetbal bestre den moest worden. Weliswaar was er een foutje van doel man Tukker voor nodig alvorens Brink zijn ploeg op een voorsprong kon zetten, maar Cambuur verzuim de om dat plooitje in een later stadi um weer glad te trekken. Eventjes leek deze onverwachte treffer van de thuisclub de noordelingen wakker te schudden. Na rust voetbalde Cam buur een licht overwicht bij elkaar hetgeen in de gelijkmaker resulteer de van Schouwenaar na een knappe een-twee met Kramer. Een simpel doelpunt dat tegenover de regelmatig L^rïh^Twe^l. Brijïx mistastende Amersfoort-defensie vaak navolging had moeten vinden. Dat was niet het geval. Amersfoort kroop weer uit z'n schulp, of Cam buur liet zijn tegenstander weer wat komen, dat was niet geheel duidelijk In ieder geval scoorde de ploeg van trainer Henk de Jonge niet meer en dat was op zich al een slechte presta tie. Daar kon ook de naar voren ver huisde Hoekema niets meer aan ver anderen. Waar het aan lag wist ook trainer Henk de Jonge niet. „We hebben ge probeerd hier op de counter te spelen Vanwege de zwakte van de tegen stander kwam dat er niet helemaal uit. Ik heb bewust voor die taktiek gekozen omdat het aanvallend nog niet erg klopt bij ons, dat is ook nu weer duidelijk geworden. Toch is het dezelfde voorhoede die het vorig sei zoen met de regelmaat van de klok doelpunten produceerde, dus ik denk dat het een kwestie van geduld is. Om nu maar meteen spelers er naast te gaan zetten lijkt mij ook niet de juis te oplossing." Cambuur vertrouwde tijdens het laatste halfuur van de wedstrijd waarschijnlijk op de zwakte van de tegenstander die volop liep te worste len met zijn eigen onkunde. Zelfs het uitermate zwakke optreden van het arbitrale trio was in deze armoedige wedstrijd niet eens storend. Nadat het publiek, dat ongetwijfeld tot het trouwste van Nederland gere kend mag worden, de tribunes al aan het verlaten was kwam daar waarem- pel het winnende doelpunt van de van IJsselmeervogels overgekomen Fokko van Levenhorst. Bij het verla ten van het veld leverde dat het elftal van trainer Henk Hofstee een ap plausje op, dat in de oren van de spelers ongetwijfeld nog lang zal na klinken. Fokko van Leyenhorst, ex-LJs selmcervogels, zette Amersfoor op winst tegen Cambuur. SC Amersfoort-SC Cuabur 2-1 (1-4) 44; Brtrj 1-0. 65. Schouwenaar 1-1, 82: F. ran Leyenhoret) !^Sc!ï??a7cht*r: Schepper Toeacbouwm 1000 Gele kaart roor Hoekema (CambuurV SC Amersfoort: Sprangen; Van Loon. Kraai Vreekamp. Peten <J van Leyenhorst): 8nltden Van Dorssen. Van de Boog (Meiessen): F rat Leyenhorst, Wetzel. Brink. SC Cambunr. Tukker, Van Wensreen. OrooU Schouwenaar. Bults; Ferwerda (Kramer), Hoekt ma. Roosenburg; De Groot. De Jonge. Pelt»! (Bleeker). Vlte*se-DSri9 1-1 (1-4) 5: Koolhof 1-0. 82: Bosae I 1 Scheidsrechter Mulder. Toeschouwen 4506 Gele kaarten voor De Zaayer (ViteweV Wltbaaw en Van der Linden (D8-79). Veendam-VVV 4-4 (1-4) 38: Korte 1-0. 52: Brink man 2-0, 69 Korte 3-0. 83: Korte 4-0 8cheldsrecb ter: Blankensteen Toeschouwen: 2500. Gele kaar ▼oor Korte iVeendam) Heereoveen-Volendam 1-4 (M) 47 Nljgh 14 Scheidsrechter Van der Laar Toeachouwm 8000. Oele kaart voor Smit (Heerenveeni Helmond tport-De Graafschap 1-3 (4-4) 85: Huk hoff 0-1. 67: Koenders 0-2. 80: De Wert 1-2. t Pleneman 1-3. Scheidsrechter: Oetelmans. T* schouwen: 2500. Oele kaarten rooit Komella ift Oraafschapi en Van der Hooft (helmond Span Eindhoven-Haarlem 0-3 (4-21 40: Nljdam 0-1. 43 Balm 0-2. 47 Niekerk 0-3. Scheidsrechter: 8ev» rein. Toeschouwen 3500. Telstar-Heracles 3-1 (2-1) 9: Van der Meer 1-0; 16 Van der Meer 2-0, 380 PoeU 2-1. 81: Reuser S-! Scheidsrechter: Mlttelmeyfer. Toeschouwen: 4000 Oele kaarten voor Buma (Telstar) en Oranet (Heracles). Vlaardlngen-Fortana s 2-1 (1-1) 9. Engbersen 6-1 18 Snijders 1-1. 51. Lorjee 2-1. Scheidsrechten 1> Munnik Toeschouwers: 1000. Oele kaart voor Hoogmoed (Vlaardlngen). Den Boseb-Amsterdam 9-1 (44) 74 Swerissen 0-1 (strafschop!. Scheidsrechter- Bosman. Toescb»- wers: 4000. ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft zaterdag na de wedstrijd Feyenoord-FC Utrecht drie voetbalsupporters aangehouden. Dit na vechtpar tijen bij het Feyenoordstadion. Het ging om de 14-jarige M. A. S. uit Utrecht, die volgens de poli tie gewapend was met een zweep, waarvan hij de uitein-, den verzwaard had met loden kogels. Arrestant nummer twee, de 13-jarige M. W. B. uit Rotter dam, liep rond met een duikers- mes. In de cel zat zondagmorgen- ook nog de 15-jarige R. G. B. uit^ Zwarte waal. Voorzover bekend' was hij ongewapend. LONDEN Op de vierde speeldag van de Engelse divisie heeft Tottenham Hotspur zijn leidende positie moeten prijs geven. De Spurs verloren zaterdag de Londense derby tegen Arsenal met 0-2. Ipswich Town heroverde de leiding door een overwinning (4-0) op Everton. De ploeg van Arnold Mühren en Frans Thijssen moet deze positie delen met Aston Villa en Southampton, die eveneens nog ongeslagen zijn. Opvallend was zaterdag het herstel van zowel Liverpool ais Nottingham Forest. De landskampioen won na twee nederlagen op rij met 4-1 van Norwich. Nottingham Forest deed het nog een graadje beter en overrompelde Stoke City (5-0). advertentie f250,- vóór j ou in de rare-bijnamen-wedstrijd. f350,- voor je elub in de spaar-de-puzzel- stukjes-actie. Lees er alles over op de Gala thee zakjes verpakking-. Onder het oog van bondscoach Ron Greenwood had Ipswich Town voor eigen publiek een bliksemstart. Bin nen dertien minuten stélde de thuis club de overwinning vrijwel veilig. Eerst opende Alan Brazil de score, een minuut later volgde zijn Schotse landgenoot Joh Wark met een specta culaire volley zijn voorbeeld. Ipswich bepaalde zich daarna de voorsprong te consolideren. Pas in de slotfase vielen de overige twee treffers. Paul Mariner en Terry Butcher, beiden kandidaat voor een plaats in de selec tie van Greenwood, tekenden voor de doelpunten. De komst van Kevin Keegan werkt in Southampton nog steeds inspirerend. De „saints", zoals de club in de ha venstad wordt genoemd, behaalde de derde overwinning door Birmingham met 3-1 terug te wijzen. Voor de pauze walste de thuisclub over Birmingham heen. Na vier minuten opende Baker de score, een goed half uur later ge volgd door oud-international Mike Channon. Op slag van rust voegde Kevin Keegan daaraan de derde tref fer. zijn eerste in dit seizoen, toe. Aston Villa behield de aansluiting met dit trio door toedoen van Gary Shaw. Hij nam in de 51e minuut de enige treffer voor zijn rekening in het duel tegen Coventry City. Tottenham Hotspur haakte voorlo pig af In de Londense derby hielden de Spurs tegen Arsenal tot de rust goed stand. Na de pauze sloeg Arse nal toe. In de 46e minuut was het middenvelder Alan Price, die Arsenal op winst zette. De Ierse international Frank Stapleton stelde de zege 17 minuten later veilig. Arsenal-Tottenham Hotspur 2-0. Acton Villa-Co ventry City 1-0, Brighton and Hove Albion-West Bromwich Albion 1-2, Ipswich Town-Everton 4-0. Leeds United-Leicester City 1-2, Liverpool-Nor wich 4-1., Manchester Unlted-Sunderland 1-1. Middlebrough-Manchester City 2-2, Nottingham Forest-Stoke City 5-0, Southampton-Birmingham 3-1. Wolverhampton Wanderers-Crystal Palace 2- Stand: 1 Ipswich Town 4-7. 2. Southampton 4-7. 3. Acton Villa 4-7, 4. Sunderland 4-5, 5 Liverpool 4-5. 6. Nottingham Forest 4-5. 7 Tottenham Hotspur 4-5. 8. Arsenal 4-5. 9. Wolverhampton Wanderers 4- ARGES Arges Pitesti, tegenstander van FC U- recht in het toernooi om de UEFA- beker. heeft zaterdag in de vijfde ron de van de Roemeense voetbalcompe titie verloren. Artes ging in de wed strijd tegen Tirgu Mures met 0-2 ten onder. GELSDORF Het Rumoer rond Jürgen Gelsdorf is nog steeds niet verstomd. Vieren twintig uur voor het bekerduel tegen Tottenhams Argentijn Ardiles duelleert met Hollins van Arsenal, de ploeg die met 2-0 won. Bramfelder SV in Hamburg werd de libero van Bayer Leverkusen telefo nisch met de dood bedreigd. De 27- jarige Gelsdorf pakte verleden week zaterdag in het competitieduel tegen E in tracht Frankfurt Bum-Kun Tscha zo hardhandig aan. dat de Zuidkore- aan met beschadigingen aan de len- dewervels en een nier in het zieken huis moest worden opgenomen en het voetballen voorlopig wel vergeten kan. Bramfelder had voor de wedstrijd te gen Bayer de nodige voorzorgsmaat regelen getroffen. Naast de aanwezig heid van een extra honderdtal politie agenten zette de club zelf drieduizend suppoosten in. De actie leverde het gewenste resultaat op. De door 4200 toeschouwers bezochte wedstrijd (2- 8) verliep zonder incidenten. Na af loop van het duel vertrok Bayer on der politie-escort onmiddellijk naar Leverkusen. De overwinning met 3-0 op de ama teurs van VfB Heilbronn in de eerste rondë van het Duitse bekervoetbal komt Kaiserslautern duur te staan In de 43e minuut brak de voor een half miljoen mark aangetrokken spits Hofeditz zijn Jukbeen. Tien mi nuten voof het einde kon de midden velder Melzer zich niet beheersen. Hij beledigde arbiter Ross dusdanig, dal die de rode kaart trok en de Kaisers lautern-speler uit het veld zond. D( Bundesligaclub zal beide spelers eüi ge weken moeten missen AMERIKA Tampa Bay Rowdies, Seattle Soun ders, Los Angeles Aztecs en San Die go Sockers hebben zich zaterdag avond geplaatst voor de kwartfinale! van de play-offs In de Noordameri- kaanse voetbalcompetritie. Vancou ver Whitecapé, de club van onder andere Ruud Krol, is zaterdag de titel kwijtgeraakt. De heersende kampi oen verloor de tweede wedstrijd te gen Seattle Sounders met 1-3. Ook op eigen veld had Vancouver een neder laag moeten accepteren (1-2). Bij dt rust leidde Seattle al met 3-0 doöf doelpunten van David Nish, Mart Peterson en een treffer in eigen doel van Vancouver-verdediger Roger Ke nyon. Trevor Whymark deed voor de Whitecaps in de tweede helft iets te rug: 1-3 Behalve Ruud Krol, kunnen ooi Johan Cruijff en Wim Jansen rustig op vakantie gaan. Met Washington Diplomats verioren zij, na verlenging met 1-2 van Los Angeles Aztecs, dt oude club van Cruijff. Na de normak speeltijd was geen beslissing gevalles (1-1). Los Angeles had de score in <k 60e minuut geopend dankzij Alan Merrick, maar Thomas Ronget bracht de ploegen twintig minuten later op gelijke hoogte: 1-1. Los Arigë les won de shoot-out uiteindelijk mé- 5-4 en verzekerde zich daarmee var een plaats bij de laatste acht FRANKRIJK Tours-Nice 1-0. Lens-Bastia 5-0. Nancy-Nlmea 2-1 Monaco-Valenclennes 5-1. Sochaux-Lyon 2-2, B» deaux-Angers 1-0. Metz-Auxem 2-2, 8alnt Etltt no-LlLle 3-1, La val-Strasbourg 3-1. Nantes-PM*1 Saint Germain 1-1. Na acht wedstrijddagen leiden Saint Etienf* Bordeaux en Lyon met twaalf punten Nan» volgt met een punt minder

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8