Ajax ongeconcentreerd Vitesse moet weer wennen Thuis een cursus volgen? Doet samen met PBNA.; PBNA Cl Winst op Roda krijgt na rust (0-2) gestalte Heracles spartelt lang tegen Derde rode kaart Cruijff voetballer van het jaar Weer verlies honkbalteam Leiderstrui Broers komt niet in gevaar Politiebewak voor Gelsdoi Interland ookl op de radio Alles wat het leren waard is Honderden cursussen. U kunt kiezen: U ook zo'n gratis Bon voor gratis informatie informatieboek? z"rfm""lepr~uov"dcc,,m" Bellen kan natuurlijk ook. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET P door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Roda-trainer Piet de Visser heeft gister avond gemerkt dat behoudend voetbal tegen het huidige Ajax niet lonend is. In tegenstelling tot hetgeen de trainers vorige week in Zeist hebben algesproken beperkte Roda zich in de Meer tot het ordinaire counter-voetbal. Een opzet die tegen het gretige Ajax aardig leek te slagen. Halverwege het duel keek de landskampioen tegen een verrassende 0-2-achter- stand aan. Maar na de hervatting zette een wakker geschud Ajax de puntjes weer op de i. Roda werd met krachtig aanvalsspel overrompeld en verloor uiteindelijk nog met grote cijfers: 4-2. AJax-trainer Leo Beenhakker meen- de dat zijn ploeg minder had ver diend. „We hebben te ongeconcen treerd gespeeld," aldus de Amster damse coach, „ik heb eigenlijk bij ons maar twee spelers gezien die een vol doende haalden. Dat waren Arnesen en Wijnberg." Leo Beenhakker maakte bij gebrek aan beter opnieuw gebruik van de diensten van de zeventien-jarige spits Willem Kleit. Piet Hamberg, normali ter geposteerd in de punt van de Amsterdamse aanval, is nog steeds herstellende van een gat in z'n knie. Een blessure die hij opliep tijdens het vriendschappelijke toernooi in Ma drid. Beenhakker gaf na de confron tatie met Go Ahead hoog op over de jeugdopleiding van Ajax. Hij koos er het goede moment voor uit want de twee welpen uit het Amsterdamse nest, Kieft en Rijkaard, hadden toen net een triomfantelijk debuut achter de rug.,,Van dit kaliber spelers heeft Ajax er nog een half dozijn rondlo pen", verkondigde Beenhakker tij dens zijn praatje na de wedstrijd. Bluf of werkelijkheid? Feit is dat Ajax vorig seizoen ook diverse keren uit eigen kweek heeft moeten putten. Het werd nimmer een succes. Ook niet in de ogen van de Ajax-lelding. Aankomende talenten als Ton Blan ker, Ruud Kaiser, Guido Pen en Pe ter van der Hengst verdwenen geruis loos naar andere clubs. Het verweer van Beenhakker: „We geven jonge spelers tegenwoordig pas een kans als ze maatschappelijk geslaagd zijn. Zo'n Sjaak Storm bijvoorbeeld, een goed keepertje, maar laat hij eerst eens zijn school afmaken. Dan zien we wel weer verder. We zijn vorig seizoen misschien niet omzichtig ge noeg omgesprongen met onze jeugd. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat Nederland bijvoorbeeld nooit de echte Ton Blanker heeft gezien. We hebben hem te snel los gelaten in het glamourwereldje. De pers schreef hem de hemel in en sprak over een nieuwe Cruijff. Dat moest hij op een gegeven moment zelfs tegenover zijn medespelers waarmaken. Het gevolg was dat Blanker steeds verkrampter ging spelen en tenslotte van het to neel verdween." door Mlke Mulder ARNHEM Voor Vitesse zal er nog heel wat moeten gebeu ren voor de ploeg de terugtocht naar de eredivisie kan aankondigen. Gisteravond versloegen de Arnhemmers welis waar tegenstander Heracles mede dankzij twee fortuinlijke, vrije trappen, met 3-1, maar pas in de slotfase van de strijd werd duidelijk dat de Twentenaren de zaak niet konden bijbenen. Betere tegenstanders dan Heracles zullen voor Vitesse zeker problemen gaan opwerpen. Ook in de eerste divisie is het me nens. Degradant Vitesse heeft dat al tijdens de eerstë twee wedstrijden kunnen merken, voor zover de Arn-, hemmers het nog niet wisten uit hun eigen eerste divisieperiode. In Am sterdam bleken drie doelpunten niet voldoende tegen de Lieverdjes om de volle winst te behalen. Tegenstander nummer twee, Heracles, toch ook niet j bepaald een geweldenaar, was even- eens geen zacht eitje voor de ex- eredivisionlst. Het begon hoopvol na vijf minuten via een afstandschot van Deijkers, die via de paal doelman Rijkens kansloos liet. Het antwoord liet ech ter niet lang op zich wachten. Nog in dezelfde minuut vormde de misser van de Arnhemse doelman Nijhuis de inleiding van de gelijkmaker van Her man den Haag. Het team van trainer Theo Laseroms was kennelijk in het geheel niet onder de indruk van het eredivisieverleden van de tegen stander. Met grote regelmaat werd de aanval opgezocht. Meer dan eens werd de verdediging van Vitesse- geconfron teerd met vier aanvallers die van ach teruit steun ontvingen. Achterin klopte het echter wel bij Vitesse, waardoor pr ondanks de vaak fraaie acties en goede bedoelingen van de Almeloërs er maar sporadisch van enig gevaar sprake was. Maar ook de spelpatronen van Vites se werden vaak in een vroeg stadium verstoord door de hardwerkende Heracles-equlpe. Een vrije trap in de buurt van het strafschopgebied pak te vervolgens slecht uit voor Hera cles. Een op het oog correcte sliding van Van Iersel, waarmee hij bijna zonder de tegenstander te hinderen de bal bemachtigde, kon in de ogen van scheidsrechter Corver niet door de beugel. Deykers schoot hard in de muur waarna Van Oostrom met een halve omhaal de terugstuitende bal inschoot. De 2-1 ruststand deed beide elftallen na de hervatting niet van tactiek ver anderen. Na rust dus hetzelfde beeld. Redelijk aanvalsspel aan beide kan ten, met defesies die tegen hun taak opgewassen waren. Alleen Van Oost- rum die door zijn oude club weinig vrijheid gelaten werd, zag kans twee keer gevaarlijk doch niet doeltref fend uit te halen. Weer was het een vrije trap die voor Vitesse uitkomst bood.-Van der Vall knalde hard tegen de lat waarna de terugkomende bal eenvoudig door Van Oostrom kon worden ingekopt, 3-1. Daarna was er voor Heracles geen tijd meer om orde op zaken te stellen. De krachten waren toen ook op. De wedstrijd was in de tweede helft gaandeweg al wat harder geworden omdat de onmacht van de Twentena ren tegen het beheerst spelende Vi tesse steeds duidelijker werd. Ge vaarlijke situaties, waarvan deze wedstrijd niet erg ruim voorzien was, kwamen het laatste half uur niet meer voor op de helft van Vitesse. De enige gele kaart die scheidsrech ter Corver uit zijn zak haalde, had hij overigens net zo goed bij zich kunnen houden. Oranen uitte zijn ongenoe gen over een beslissing van de scheidsrechter door de bal hard tegen een reclamebord aan te schoppen. Het enige effect was een knal waarna het spel zonder oponthoud weer door kon gaan. Waarschijnlijk geeft Cor ver de volgende keer voor stampvoe ten de gele kaart. Het iets forsere spel van Heracles tegen het einde van de wedstrijd kon nog ruimschoots door de beugel, dus dat behoefde geen waarschuwing. Vitesse-Heracles 3-1 (2-1) 5. De ij kers 1-0,5: Den Haag 1-1, 41: Van Oosterom 2-1, 82. Van Oosterom 3-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 4.000. Vitesse: Nijhuis; Zaaijer, H. Das, Heezen, R. Das; Van der Heuvel. Van der Vall, Smand (Zwart kruis); Koolhof. Deijkers, Van Oosterom. Heracles: Rijkens; Oranen, Prijs, Langhenkel, Van Ierssel; Poell, Van Dijk, Bakker; Lalopua, Den Haag (Heine), Bosslnk. SC Veendam-SVV 1-3 (0-1) Meyboom: 0-1, Dercks: 0-2, Peltzman: 0-3, Veneboer: 1-3. Scheids rechter: Manuel, toeschouwers: 2500. FC Vlaardlngen-SC Cambuur 0-0 Scheidsrech ter: Broekman, toeschouwes: 750. SC Amersfoort-DS '79 1-1 (0-0) Brink: 1-0, Evers: 1-1. Scheidsrechter Mlttelmeljer, toeschouwers: 2000. Telstar-FC Amsterdam 0-0— Scheidsrechter- Kei zer. toeschouwers: 3000. Geel: Martinez (Am sterdam). Eindhoven-De Graafschap 3-1 (2-0). Van Rel- slnger: 1-0 en 2-0, Hiddink: 2-1. Van der Pas: 3-1. Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers: 2500. Geel: Trentelman (De Graafschap). Helmond Sport-FC Volendam 2-2 (0-0) Burhen- ne: 1-0, Tuyp: 1-1, Mooljer: 1-2, Klaassen; 2-2. Scheidsrechter: Severeln, toeschouwers: 4000. Oeel: Tuyp en Tol (Volendam). SC Heerenveen-FC VVV 6-1 (3-1) - De Blaauw: 1- 0. Janssen: 1-1, Visser: 2-1 (strafschop), 3-1: Nijgh. 4-1 en 5-1: Smit, 6-1: Heljne. Scheidsrechter: Ram, toeschouwers: 3500. FC Den Bosch-Haarlem 2-0 (1-0) Van der Horst: 1-0, Monsanto: 2-0. Scheidsrechter Van Etteko ven. toeschouwers: 5000. Geel- Haar (Haarlem), rood: Van Leen (Haarlem). Frank van Leen DEN BOSCH Scheidsrechter Van Ettekoven heeft in de ont moeting tussen FC Den Bosch eu Haarlem de derde rode kaart van dit nog zo korte voetbalsei zoen getrokken. De Haarlemmer Van Leen mocht gisteravond voortijdig het veld verlaten, na dat hij van Van Ettekoven zijn tweede gele kaart had gekregen. En tweemaal geel betekent au tomatisch rood. Van Ettekoven verklaarde na afloop dat de ro de kaart voor Van Leen past in de aanwijzingen die de scheids- rechterscommissie aan het be gin van dit seizoen aan de arbi ters heeft meegegeven. NEW YORK Amerikaanse sportjournalisten hebben Johan Cruijff opnieuw gekozen tot voetballer van het jaar van de Noordamerikaanse profleague. Cruijff, die de Washington Di plomats leidde naar een tweede plaats achter New York Cosmos in de oostelijke divisie, werd ook vorig jaar tot Amerikaans voetballer van het jaar uitge roepen. Hij kwam toen, in zijn eerste seizoen in de nieuwe we reld, uit voor de Los Angeles Aztecs. Willem Kieft, maker van het derde Ajax-doelpunt, in een kopduel met Eugène Marijnissen (r.) van Roda. Beenhakker mocht zijn „youngsters" gisteravond toch weer uitermate dankbaar zijn. Al ging het dan niet altijd om eigen kweek, het waren toch de spelers van de toekomst die aan de basis stonden van de tweede Ajax-overwinning. De landskampi oen had na een desastreuze eerste helft een forse achterstand weg te werken. Roda leek aanvankelijk het duel door kien voetbal in zijn voor deel te beslissen. De Limburgers ver dedigden massaal toen Ajax al in de beginfase met zeer agressieve bedoe lingen naar voren trok. Zelfs de terug gekeerde Dcik Nanninga (hij maakte de competitiestart mee vanaf de re servebank) liet zich niet zien. Wel brak Eugene Marijnissen een paar keer gevaarlijk door de Ajax-linie heen. Zijn derde actie trof op een haar na geen doel. Halverwege de eerste helft stokte de AJax-machine. Het leek of de Amster dammers ontmoedigd het hoofd lie ten hangen toen de inspanningen niet het beoogde resultaat opleverden. Ar nesen, Ajax' nieuwe spelmaker, die zo briljant was gestart liep als een „on zichtbare" over het veld. Roda rook zijn kans en de spaaizame uitvallen werden bijna allen beloond met een doelpunt. Twee keer stond de Deen John Eriksen garant voor een treffer. Ajax reageerde hierop slechts met enkele verwarde acties. Beenhakker moet in de pauze zijn discipelen op een weinig zachtzinnige wijze hebben toegesproken. Er kwam in het tweede bedrijf in elk geval een heel ander Ajax uit de startblokken. Er werd plotseling veel gespeeld en dat leverde al spoedig resultaat op. Van Geel, Wiggemansen (pinchhitter voor de opnieuw niet fitte Lerby) en Kieft trokken de ontstane plooi weer glad. Scheidsrechter Mulder zorgde er uiteindelijk voor dat Ajax te veel kreeg. De arbiter wees naar de stip toen de doorgebroken Jensen uit gleed bij een charge van Degens. Mo lenaar bepaalde de eindstand op 4-2. Van Geel 1-2,56. Wiggemansen 2-2,65; Kiel 3-1,64: Molenaar (Strafschop) 4-2. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 10.700. Ajax: Schrijvers; Zlegler. Molenaar. Zwambom. Wijnberg; Schoenaker. Arnesen. Lerby (Wigge mansen); Jensen. Kieft. Vao Geel. Roda JC: Jongbloed; Bregman. de Wit. Martjt, Degens; Ehlen, de Jong. Marijnissen. Eriksen. Nanninga. Hendriks. TOKIO Het Nederlands honkbal team is gisteren in Tokio op de ene overwinning tegen Porto Rico blijven Steken. In het duel tegen Australië, in het kader van de strijd om de wereld titel voor amateurs, verloor Neder land met 5-2 van Australië, dat tevo ren toch als een te kloppen tegen stander was ingeschat. Maar het wer pen van de Australiër Albury vormde een te grote hindernis voor de Neder landse ploeg. In de achtste slagbeurt (de eindstand was in de voorgaande innings al op het bord terecht geko men) kwam Nederland wel met drie man op de honken, maar de beslis sende tik die punten op moest leve ren, bleef uit. Nederland nam ln de eerste Innings de leiding. Charles Urbanus sloeg een home-run. In de tweede slagbeurt trokken de Australiërs de zaken weer gelijk door twee honkslagen. In de daarop volgende innings waren twee honkslagen en eenmaal vier wijd ge noeg voor een 2-1 voorsprong. Neder land kwam terug toen Tromp op een honkslag van Alflo Troeman kon bin nen komen. Australië trok de zaken in de vijfde innings weer naar zich toe met twee punten en volgde met het laatste punt in de zevende slagbeurt. Werpcljfcrs: Australië: Albury 13-4-5-1; Neder land: Volkerijk 6-3-11-0. Nederland 1-04-I-000-04--3 Australië 0-1-1-0-2-0-1-00=5 Andere uitslagen: Cuba-Columbia 25-0, Mexlco Verenlgde Staten 1-10, Canada-Japan 4-6, Italie- Zuid Korea 6-11. Stand: Cuba 4-6, Verenigde Staten 4-8, Japan 4-8, Zuid Korea 5-8, Canada 5-4, Australië 5-4, Venezu ela 3-2. Porto Rlco 3-2, Mexico 4-2, Columbia 5-2, Italië 5-2, Nederland 5-2. TRIER De gele trui van Johnny Broers is ook gisteren in de achtste etappe van de Ronde van Rijnland- Palts, van Kalserslautern naar Trier, niet in gevaar gekomen. De rit, over 140 kilometer, kende nauwelijks ver rassingen voor de 21-jarige Zeeuw. In Trier versloeg de Deen Jesper Worre in de massasprint het complete pelo ton. De Westduitser Peter Becker ein digde als tweede. Hij bouwde zijn voorsprong in het puntenklassement daardoor uit. De enige serieuze aanval kwam pas vijftien kilometer voor de eindstreep, toen een groep van zes renners de marreerde. De Joegoslaaf Vlnko Po- loncic was één van i de vluchters. Hij vormde de grootste bedreiging voor Broers met een achterstand van slechts twee-en-een-halve minuut. Frank Moons maakte echter ook deel uit van de kopgroep en hij verrichtte geregeld „afstopwerk", waardoor het ritme werd verstoord. De voorsprong liep maximaal op tot twee minuten. Enkele kilometers voor Trier werd de groep ingelopen. Hans Boom, die de witte bergtrui om de schouders had, staakte halverwe ge de achtste etappe de strijd wegens maagkramp. Achtste etappe: 1. Jesper Worre (Den) 140 km ln 3 uur 25 min 26 sec (met bonificatie 3.24.56); 2. Peter Becker (WD1) z.t (3.25.06); 3. Dag Erik Pedersen (Noo) z.L (3.25.16); 4. Robert Schmidt (WD1); 5. Eddy van Hoof (Bel); 7 René Koppert (Ned); 8." Adri van de Poel (Ned). 22. Johnny Broers (Ned); 23. Jaimus Slenderbroek (Ned); 44. Frank Moons (Ned) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Johnny Broers (Ned) 27 uur 58 min 00 sec.; 2. Friedrich von Löffelholz (WD1) op 28 sec.; 3. James Möller (Den) op 39 sec.; 4. Dieter Flögel (WD1) op 1.04; 5. Dag Erik Peder sen (Den) op 1.28; 7. Adri van de Poel (Ned) op 1.51; 36. René Koppert (Ned) op 12.23; 40. Frank Moons (Ned) op 21.05; 52. Jannus Slenderbroek (Ned) op LEVERRUSEN De Ier Jürgen Gclsdorf, dl* Bundeshgaclub Bayer' verkusen uitkomt, s( gistermorgen onder waking. Gelsdorf was] zaak van dat de Koi Kun Cha van Eintrai fort in de wedstrijd ti clubs van afgelopen ernstig werd geblesse beging een grove overtr gen de kleine Zuid Voor diens voetball 0 wordt gevreesd aan ge lendewervel ernstig w r schadigd. Bij het secretariaat vaff Leverkusen kwamen 18 g nische en schriftelijke/ gingen binnen. Het bei de vereniging heeft di politiebewaking voor di 1 ge verdediger gevraagd Reiner Calmund, woorc d van de club uit Leverku klaarde: „Naar onze heeft Gelsdorf unfair g maar zonder opzet om genstander door een j uit te schakelen". Gelsd e „Ik kan niet begrijpen d u een overtreding die ii wedstrijd kan voorkop een misdadiger word deld". Manager Heinz Heltma Bayer heeft Bum Kun het ziekenhuis, waar d l aan vermoedelijk nog tem een week moet blijven |g zocht. Gelsdorf stuurde ket bloemen. SCHAKEN In de negende ronde van het wereldkampioenschap tot 20 Jaar verloor de Nederlander Frans Culjpera van de Bulgaar Danallov. De Rus Kasparov leidt met 7.5 pnt Culjpera heeft S punten en staat daarmee ge deeld laatste. DAMMEN/— Uitslagen tiende ronde WK vrou wen: Hupez (BelgVBonnefoy (Fr) 0-2. Verheljen (Belgj-Samofalowa (Isr) 0-2, Polman (Ned>-Alts joel (SU) 0-2, Heltmeier (Ned)-Barras (Pr) 2-0, Nleuwenhuizen (NedVSotsJnenko (SU) 0-2, Graas (Ned)-MlchallowskaJa (SU) 1-1. Stand aan kop: Altsjoel 19 pnt. Sotsjnenko 17, Michallow- skaja 14, Polman 13, Heltmeier 12. WK Jeugd, derde ronde: Lemmens (Belg)-Blnenbaum (Ned) 1-1, Rlbelro (Braz)-Baljakln (SU) 0-2, Dybman (8U)-Splck (2-0), Flol (Fr>-Veltman (Can) 1-1; stand aan kop: Baljalcln 11. Dybman 9. Blnen- baum, Lemmens en Veltman 6. ZEILEN In de zwaargewichtklasse bij het EK surfen ln Tobole (It) leidt na drie wedstrij den de Nederlander Van den Berg. BIJ de half- zwaargewichten staat Tellier (Ned) tweede, bU de gewlchtsgroep A Is Asselberg derde. Toch weinig knock outs vandaag. HILVERSUM - De NOS voetbalwedstrijd Ierland- die op 10 september in Du gespeeld, behalve via de te rechtstreeks via de radl doen. De commentatorei ontmoeting, de eerste wei het Nederlands elftal voor kampioenschap 1982 in Eddy Poelman en Theo uitzending is op Hilvei programma Langs de verband met dit wedstriji om 19.02 uur begint. PBNA is een schriftelijk onderwijsinstituut dat u geen moment in de kou laat staan. Tienduizenden vertrouwen ieder jaar hun studie aan PBNA toe.Vóór alles is PBNA een instituut van vakbekwame mensen met de enige juiste onderwijsmentaliteit: zorgen dat u, de cursist, komt waar u komen wilt De sterke kant van PBNA: uw leraar heeft aandacht en Ufdvooru Uw eigen docent corrigeert uw werk heel zorgvuldig. Legt uit wat u nog niet helemaal duidelijk is. Uw studieleider houdt de voortgang van uw studie in de gaten. Wilt u advies over tijdelijke onderbreking,wilt u sneller of langzamer studeren, dan kan hij u helpen. De belangrijkste voordelen van studeren bij PBNA PBNA brengt de school bij u thuis. Dus u kunt uw eigen tijd indelen. Uw eigen tempo bepalen: bijvoorbeeld MAVO in 2 jaar. Bij PBNA kunt u beginnen wanneer u maar wilt. U hoeft niet te wachten totdat een nieuw opleidingsjaar begint. PBNA is eikend door de Minister De Minister van Onderwijs en Wétenschappen heeft PBNA officieel erkend. Dat betekent dat het schriftelijk onderwijs van PBNA voldoet aan strenge eisen. Het geeft u zekerheid over de kwaliteit van het lesmateriaal, de bevoegdheid van de docenten en de waarde van de diploma's. Van kelner tot kastelein "Ik wilde een eigen zaak, dus moest ik wel aan de papieren gaan werken. Ik heb de PBNA- cursus Vakbekwaamheid Café bedrijf gedaan. Niet makkelijk, vanwege mijn wisselende diensten, maar ik kon gelukkig leren wanneer het me uitkwam. En dat ik geslaagd ben, heb ik echt aan de studieleiding te danken." Schriftelijk studeren doe je om bij te blijven. Om vooruit te komen. Om een achterstand in te halen. Maar ook zomaar, voor de aardigheid. Daarom heeft PBNA zo ongelooflijk veel verschillende cursussen. Kijk maar in de lijst MAVO/HAVO/VWO Alle keuzepakketten voor de officiële diploma's en opleidingen per vak voor de officiële certificaten. Vooropleidingen Brugdipl. verzorgende en verplegende beroepen I en II Vooropleiding sociale academie (MBO of HBO-niveau) Vooropleiding hogere school voor verplegcnden Vooropleiding archief-, bibliotheek en doc.opl. Vooropleiding HAVO-VWO Colloquium doctum Talen Praktisch: Engels, Frans Duits. Nederlands Beginners: Engels. Spaans. Duits, Frans, Nederlands, Latijn, Grieks Gevorderden: Duits, Frans, Engels, Nederlands, Cambridge Engels Zelfstudie-pakketten: Engels, Spaans. Frans, Duits, Italiaans Docentenopleidingen Pedagogiek MO-A Nederlands MO-A Engels LO, MO-A Engels repetitie MO-A Staatsinrichting MO Geschiedenis MO I en Q Algemeen vormend onderwijs Basiscursus aig. vorming Kinderverzorging Kinderopvoeding Psychologie Wijsbegeerte Maatschappijleer Sociologie Sociale economie Automatisering AMBI-moduIes: Basiscursus, COBOL, ALGOL FORTRAN. Basiskennis wiskunde. Wiskunde en statistiek. Organisatie en systeemontwerp Praktijkdiploma programmeur (adat, techn., wctensch.) Oriëntatiecursussen Opleidingen voor het bedrijfsleven Handelsvertegenw. Commercieel medewerker Kantooradministratie Moderne bedrijfsadm. (MBA) Statistisch assistent WS Schriftelijk rapporteren Boek en bibliotheek Management assistent(e) Eff. bedrijfsvoering Bedrijfsk.ass. (VOAi) Org. en leidinggeven Public relations Toegepaste bedrijfsorg. Stenografie Magazijnbeheer Praktijkdiploma's: Pr. dipl. boekhouden (PDB) Pr. dipl. bedrijfscorrcsp.. Engels en Nederlands Pr. dipl. marketing Pr. dipl. elementaire wisk. Pr. dipl. bedrijfseconomie Vestigings- en beroepsopleidingen Makelaar o.g. Middenstandsdiploma Vakbekwaamheid Cafébedrijf Aannemer Installatiebedrijf Chauffeur personenvervoer Chauffeqr goederenvervoer Vervoer gevaarlijke goederen Interieurarchitect Interieurtekenaar Vrije lijd en hobby Jachtcursus I Interieurverzorging (zelfstudie-pakket) Sterrenkunde Welzijn Kustnavigatie Genealogie Milieubeheer Tuintechnicus Milieukunde Landinrichting en natuurbehoud Recreatiemedewerker Cultuurtechniek Bestrijding geluidhinder Bouwkunde Basiscursus Uitvoerder Opzichter Tekenaar Stedebouwktekenaar Calculator Betonbouwkunde Staalbouwkunde Weg- en waterbouwkunde Opzichter Tekenaar Wegbouwkunde Waterbouwkunde Landmeetkunde Verkeerstechniek Leidingentekenaar Werktuigbouwkunde Basiscursus Constructeur algemene machinebouw Constructeur apparatenbouw Bedrijfstechnicus machinefabriek Scheepswerktuigkundige Procestechniek Technisch chemicus Bedrijfstechnicus procesindustrie Procesvakman A en B Laborant VAPRO Analist VAPRO Middelb. gastechniek Elektronicatechniek Middelb. elektronicus Hoger elektronicus Microcomputers Technicus industriële elektronica Elektronicamonteur NERG Kabeltelevisie Radio- en televisietechniek Audio- en videotechniek Gestructureerd programmeren Elektrotechniek Middelbaar elektrotechnicus Hoger elektrotechnicus Monteur VEV Technicus sterkstroom- installaties Opzichter Hoogspanningstechniek Meet- en regeltechniek Meet- en regeltechniek Instrumentatietechnicus Meet- en regel- instrumentenmonteur Treft u een dooru gezochte cursus of studierichting hier niet aan, bel even of geef op de bon aan naar welke cursus uw interesse uitgaat In zo'n boek-er zijn 7 verschillende - staan MwyH, alle gegevens over PBNA en de cursus die u zoekt. s""' Stuur meteen de bon op. Overdag, 's avonds en in het weekend. Draai 085-716151*. Plaats:- "*"1 Velperbuitensingel 6,6828 CT Arnhem. Telefoon 085 - 716151* Viditel: 44461. Opsturen in open envelop (zonder postzegel) naar; PBNA-Informaiic, Antwoordnummer 457,6800 WC Arnhem. Het schriftelijk onderwijsinstituut PBNA is erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen, bij beschikking LMBO/SFO - 302.644, d.d. II nov. 1975.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 18