ood hoog in icketbond ortsjnoj winnaar tweekamp Coumans bandages Kunstgrasvelden sterk in opmars Zege van Hinault 'KNWU gaat eerlijke confrontatie uit weg' A end ledental en elitair imago eemde openingskeus van Poloegajewski Sponsor ontslaat stayer en gangmaker Ajax verliest finale na strafschoppen Van der Poel wint Blessureleed blijft achterwege in Kerkrade Enkels Roda JC etappe Eerste rood in Bundesliga JAG 22 AUGUSTUS 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 15 RHS 17 Max Pam 5i »s rERDAM Door een «tinning op de Rus Lew Jgajewski heeft Viktor ijnoj zich gisteren in Bu- Aires voor de finale van [andidatenmatches ge- m gt. In deze tweede partij le verlenging, had Poloe rski met wit spelend, zijn moeten grijpen, maar 'Tjal te scherp spel bereikte hij slechts zijn eigen uitscha keling. De openingskeus van Poloegajewski was trouwens nogal vreemd. Hij bracht inderdaad een scherp systeem op het bord. maar in de zesde match partij tussen Hübner en Portisch was al gebleken, dat de door wit gevolgde methode nauwelijks deugdelijk was. Kortsjnoj stevende evenals Portisch op een onmiddellijke ruil van de witte dameloper aan en stond toen uitste kend. Misschien had Poloegajewski de stel ling nog kunnen houden, wanneer hij over voldoende bedenktijd had be schikt. Na twintig zetten had Poloe gajewski al ruim twee uur nagedacht, hetgeen er nog eens extra opwijst dat de Rus een opening heeft gespeeld, die hij vermoedelijk thuis niet heeft bestudeerd. In het middenspel kreeg Kortsjnoj sterke dreigingen tegen de witte koning, maar de definietieve klap kwam pas, toen Poloe in een moeilijke stand op de dertigste zet pardoes een stuk weggaf. Hij speelde daarna nog tien zetten door, maar op de 41e zet kwam toch het einde. De kans is groot dat Kortsjnoj in de finale Robert Hübner zal treffen. De Westduitse grootmeester heeft giste ren in zijn match met Lajos Portisch de leiding genomen, omdat de Hon gaar de negende partij zonder verder spelen opgaf. Kennelijk is Portisch er tijdens de huisanalyse van overtuigd geraakt dat de winstgang geforceerd zou verlopen. Hübner heeft nu met 5- 4 de leiding genomen. Veertiende partij WIT: Poloegajevski Zwart: Kortsjnoi. 1. Pgl-f3, Pg8-f6; 2. c2-c4, c7-c5; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. c4xd5, Pf6xd5; 5. e2- e4, Pd5-b4; 6. Lfl-c4, Pb4-d3t; 7. Kel- e2, Pd3-d4t; 8. Ke2-fl, Pf4-e6; 9. b2- b4, c5xb4; 10. Pc3-d5, g7-g6; 11. Lcl- b2, Lf8-g7; 12. Lb2xg7, Pe6xg7; 13. Pd5xb4, 0-0; 14. d2-d4, Lc8-g4; 15. Kfl-e2. Dd8-d6; 16. Ddl-d2. Pg6-e6; 17. Lc4xe6, Dd6xe6; 18. Ke2-e3, tl-15; 19. Dd2-d3, f5xe4; 20. Dd3xe4, De6xe4; 21. Ke3xe4, Pb8-d7; 22. Thl- cl, Tf8-f5; 23. Tcl-c7, Pd7-f6t; 24. Ke4-d3, a7-a5; 25. Pb4-c2, Pf6-d5; 26. Tc7xb7, Pd5-f4t; 27. Kd3-e4, Pf4xg2; 28. Pf3-e5, Tf5-f4t; 29. Ke4-d5, Lg4-f5; 30. Tb7-c7, Ta8-d8t; 31. Kd5-c5, Lf5xc2; 32. Pe5-c6, Td8-e8; 33. Pc6xe7t, Kg8-f8; 34. Pe7-c6, Tf4-f5+; 35. Pc6-e5, Pg2-f4; 36. Tc7xh7, Kf8-g8; 37. Th7-d7, Pf4-d3t; 38. Kd5-c6, Pd3xe5; 39. d4xe5, Te8-e5; 40. Tal-cl, Tf5-f6; 41. Kc6-b7, Tf6xf2. Wit geeft op. Erik Oudshoorn rERDAM De Koninklijke Nederlandse Cricket Bond 1980 uitgeroepen tot het jaar van de bezinning. In een Isnota komt het bestuur van de KNCB tot de conclusie in de nabije toekomst flink aan de weg getimmerd dient orden wil de cricketsport in Nederland niet aan een ame dood sterven. Met name het afnemende ledenaantal grote zorgen. its uitgedrukt komt het er op 1 at de cricketbond de afgelopen iar slonk van 5800 naar 4400 Slechts vijftig procent behoort selecte groepje van actieve tefenaars. Met deze gegevens achterhoofd kijkt de cricket- et jaloerse blikken om zich !t gemiddelde groei-precenta- ander (zomer)sportbonden be- in de jaren zeventig immers genoeg dus om bij zichzelf te gaan. Het bestuur stelde uit jSring een beleidscommissie sa- lie bestond uit Flip van Dok I ing), Hans Vierling (jeugdafde- ohn Wories (propaganda/publi- en Niels de Lanoy Meijer, de j|Aris van de commissie. In een n( apport maakten de heren dui- jji dat het roer de komende jaren oJ aai van minstens negentig gra- ec d moeten maken. De cricket- jg ireigt zijn bestaansrecht in Ne- langzamerhand te verliezen. idsnota wijst er op dat de emeenschap na ruim hon- ir nog steeds dezelfde geïso- positie van weleer inneemt. B( uwige elitaire etiket dat de ^altijd kreeg opgeplakt, heeft de jeugd afgeschrikt om ook !0lghout ter hand te nemen. Be- jj, dan in die kringen waar de ^van vader op zoon ging. eltogende bestaan van de cric- art is verder te danken aan be- k, e karaktertrekjes zoals de spel- j, en reglementen, de speeltijden eseneenhalf uur en de maat- pijtrend, dat steeds meer men- I ch zomers aangetrokken voelen caravan, het tweede huis of een vakantie. Icketbond is nu tot de ontdek- j fekomen dat er in het verleden tlangrijke denkfout is gemaakt. «leid was altijd gericht op de jg van dertien, vèertien jaar. Juist leeftijd vindt het grootste af- gi rcentage plaats. Jongeren zul- de toekomst reeds op achtjari- y ftijd de nodige extra aandacht - n krijgen. fCB vindt verder, dat er nog te o misvattingen over de cricket- 35 ln omloop zijn. De tijd dat cric- tr old als een sport voor beter C leerden is voorbij. Men wijst y Ij op het feit dat de contributie mt hoger zal zijn dan in de voetbal- ir i Een automonteur zal net zo T tot een cricketclub kunnen toe- it n en ook geaccepteerd worden. nieuw lid hoeft alleen maar een outfit aan te schaffen, wat is nu elitair aan? Jleidscommissie van de KNCB met instemming van het hoofd- lur de volgende doelstellingen de toekomst op papier gezet: jeugdcricket stimuleren door spelregels en kortere tijden; wegnemen van de geïsoleerde ie door opleidingsinstituten op [ebied van lichamelijke opvoe- en sport (ClOS/sportacademie) oor de cricketsport te interesse- loor moet een uitstralingsef- len bereikt op scholieren van scholen. ft organiseren van publicitair ■ekkelijke wedstrijden en het ondersteunen van in het oog gende acties (hartstichting, bij- *eld) door de KNCB: glonalisering van de organisatie- tuur. Dus de gewesten meer be ken bij bestuursbeslissingen; aantrekken van een bonds- tugd verdient derhalve hoge pilo ten. En dan gaat het de beleids- ntissie met name om jongeren die en de traditionele kring vallen. KNCB beseft dat het voortbe- n van de cricketsport alleen ge- rborgd kan worden door een goed übeleid. Men is bereid, nu de het hoogst is. daarvoor ingrij- veranderingen te plegen. Voor- t speeltijden moeten worden her- aldus de KNCB. De schrijvers de nota wijzen erop dat het tijd dt om afstand te nemen van het- bakermat Engeland op dit ge- doorschrijft. Gedacht wordt om fbgdwedstrijden van drie 4 vier uur te laten spelen op door-de-week- se-dagen. Daardoor wordt het moge lijk om vaker te spelen buiten de vakantiepieken om. De nieuwe spelvormen voor de jeugd zal het acht a-side-cricket worden. Een bowler mag dan acht overs per innings bowlen. Iedere batsman ont vangt in ieder geval zes ballen, onge acht het aantal malen dat hij uit is. Ook voor de senioren denkt de be leidscommissie aan kortere speeltij den, zoals bijvoorbeeld van 13.00 tot 18.00 uur. Verder bestaat het plan om de puntentelling aan te passen. Als antwoord op het veranderde sociale patroon (de vrouw wil in het weekein de ook wel eens wat anders als sport) stelt de beleidsnota een zomeravond competitie voor op door-de-weekse- dagen tussen 18.00 en 22.00 uur. Dc beleidsnota zal tijdens de najaars vergadering in november ter tafel worden gebracht. Pas dan kunnen spijkers met koppen worden gesla gen. John Wories. voorlichter: „Ik ge loof niet dat er veel hete hangijzers zijn. Afgezien van het financiële as pect, want dat gaat wel een levens groot probleem vormen natuurlijk. Ik ga ervan uit dat er toch belangrijke besluiten genomen gaan worden." DEN HAAG Net als destijds de kunstijsbanen ln de schaatssport is het kunstgrasveld in de hockey- wereld als modeverschijnsel ge ducht aangeslagen. Heeft de aan leg van kunstijsbanen al geruime tijd het verzadigingspunt bereikt, het aantal kunstgrasvelden breidt zich gestaag uit Met de ingebruik neming van de kunstmatige speel velden van MOP in Vught (giste ren), HDM in Den Haag (zaterdag) en Venlo (11 oktober) komt het bestand in Nederland op dertien. Andere kunstgrasvelden voor de hockeysport liggen in Utrecht, Zoetermeer, Rotterdam (2), Laren, Wageningen. Wassenaar, Voor schoten. Den Haag en Amstel veen. Bij de aanleg van de velden heeft men vier verschillende fabri katen gebruikt. Ook zijn van één merk verschillende soorten kunst gras mogelijk, bij voorbeeld met korte en langere pool. De Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond (KNHB) vooreiet voor 1981 een uitbreiding van het aan tal kunstgrasvelden van zeker zes. Besprekingen zijn gaande in o.a. Tilburg. Eindhoven, Breda, Nij megen, Enschede en Bussum (hier zelfs voor drie velden). Het Nederlandse hockeyteam heeft gisteren overigens de wed strijd tegen wereldkampioen Ju nioren Pakistan met 5-1 gewon nen. De wedstrijd werd gespeeld ter opening van het kunstgrasveld bij de Vughtse hockeyvereniging MOP Het scoreverloop was: 27. Litjens 1-0 (strafcomer), 38. Van Grimber gen 2-0, 50. Litjens 3-0 (lange cor ner). 55. Den Hartog 4-0, 56. Van Grimbergen 5-0, 63. Qasim Zia 5-1 (strafcorner). Beeld uit de finalewedstrijd tussen Atletico Madrid en Ajax. Henning Jensen verliest een duel. GRONINGEN De sponsor van profstayer Nico Been heeft besloten zich met onmiddellijke ingang van de wielersport af te wenden. Sponsor Franke is boos geworden omdat de Koninklijke Nederlandse Wielerunie geen vierde stayer afvaardigt naar de begin september te houden wereld kampioenschappen in Besancon. De Nederlandse Wielerbond was hiertoe wel gerechtigd. De KNWU wilde geen beslissing nemen, omdat zich naast Been nog twee andere kandidaten hadden gemeld. Franke stelde de unie nog voor een selectiewedstrijd te houden, maar dit werd afgewezen. Daardoor zag hij zich genoodzaakt Been en gangmaker Stakenburg te ontslaan. Hij wendde zich af van de profstaye- rij en liet na met modder te gooien. Per communiqué stelt Franke: „Het is jammer dat een stayer, die in bla kende vorm is, en bovendien een van de beste gangmakers met kunnen deelnemen aan de wereldkampioen schappen. Ik heb sterk de indruk dat de bond manipulaties van de prof- stayerij steunt. Juist deze manipula ties hebben ertoe geleid dat Nico Been tijdens het Nederlands kampi oenschap besloot vroegtijdig af te stappen. De enige mogelijkheid was op eigen kracht winnen en dat mis lukte. Ik ben een voorstander van eerlijk rijden en dat schijnt in deze tak van sport niet te mogen. Doordat de bond weigert een eerlijke wed strijd te laten rijden tussen de drie WK-kandidaten, concludeer ik dat zelfs de bond een eerlijke confronta tie uit de weg gaat om de hiërarchie van de groten niet te verstoren. Met deze mentaliteit kan ik mij niet vere nigen." MADRID Ajax is er niet in ge slaagd het voetbaltoernooi van de stad Madrid te winnen. In de finale verloren de Amsterdammers van At letico Madrid. De Spanjaarden waren meer bedreven in het nemen van strafschoppen. Na de officiële speel tijd was de stand gelijk (l-l)J Voor Ajax doelpuntte Molenaar uit een strafschop, nadat Atletico via Quique vier minuten eerder de leiding had genomen. Bij Ajax waren Arnesen, Molenaar en Ziegler de beste spelers. Ajax speelde ln de volgende opstel ling: Schrijvers (Galjè); Molenaar, Ziegler, Zwamborn (Wiggemansen), Ophof (Boeve); Schoenaker. Arnesen, Lerby (Wijnberg): Van Geel, Kieft en Jensen. PSV heeft de wedstrijd om de derde plaats in het internationale voetbal toernooi om de Juan Gamper-beker in Barcelona tegen River Plate met 2- 4 na strafschoppen verloren. Geen van beide ploegen slaagde er in de normale speeltijd in te scoren. PSV, omdat er te weinig kracht in de aan vallen zit. River Plate omdat het zich te vaak in individuele acties verloor. De Argentijnen traden met drie spe lers aan die in 1978 in eigen land deel uitmaakten van de nationale „gou den" ploeg van het toernooi om het wereldkampioenschap: Fillol, Luque en Tarantini. PSV speelde in de vol gende opstelling: Doesburg; Wild schut, Brandts, Poortvliet. Koster (Van der Kuylen); René van de Kerk hof, Willy van de Kerkhof, Van Kraay; Valke, Mo Huo, Postuma. De eindzege in Barcelona was voor de organiserende CF. Vasco di Gama uit Brazilië werd met 2-1 verslagen. GUERET Bernard Hlnault lijkt op tijd in vorm te komen voor het we reldkampioenschap wielrennen voor' profs op de weg op 31 augustus. De Breton, die in de Ronde van Frank rijk na twaalf etappes de strijd staak te en sindsdien alleen drie criteriums in Frankrijk won, zegevierde gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Limousin. Dit is al jaren de etappe wedstrijd, waarin de Franse ploeg het wereldkampioenschap voorbereidt. KERKRADE Vele jaren heeft Roda JC's verbandmeester Frans Coumans de publiciteit op een afstand gehouden. Ongewild riep hij juist daardoor de nieuwsgierigheid op bij de vertegenwoordigers van de diverse media, want steeds meer nationale en internationale sportsterren (van Johan Cruijff tot Allan Simonson en van Tom Okker tot Wim Rijsbergen) gaven na een bezoek aan Kerkrade hoog op over de therapau- tische enkel- en kniebandages waar Coumans hen van voorzag. Waar de medische staf van de eigen club geen oplossing zag, speelden tal van voetballers probleemloos met een bandage van Coumans. Een en ander bezorgde zijn naam op den duur een bijna mysterieuze klank. Dat moest wel een „wonderdokter" zijn, daar in het verre Limburg. Coumans (62) had zo zijn redenen om niet met zijn specifieke kennis inzake het bandageren te koop te lopen. Om te beginnen voelde hij er niets voor om altijd weer in verband te worden gebracht met zijn hulp aan de vedet ten. Zijn lichtelijke huiver om in de openbaarheid te treden had ook nog een andere achtergrond. In de ruim dertig jaar dat hij zich via zelfstudie, onderzoek en de praktijk van alle dag met bandages heeft bezig gehouden. door Matty Verkamman Selectie: Kees Bregman, Andre Broeks, Joop Dacier, Leo De gens, John Eriksen. Eugene Hanssen, Rene Hofman, Ronald Hendrikx, Theo de Jong, Jan Jongbloed. Jos van de Kinderen. Eugene Marijnissen, Ton Marijt, John Meuser. Wim Meyers. Mi chel Mommertz, Dick Nanninga, Alan Nielsen, Roger Raeven, Frank Ramakers. Willy Smeets, Gregor Tsinos, Peter de Wit, Le on Wassenberg. Nieuw: Ronald Hendrikx (Ware- gem). Eugene Marijnissen (NEC). Wim Meyers (Vitesse). Leon Was senberg (Wilhelmina). Vertrokken: Jens Holding (De nemarken). Pierre Vermeulen (Feyenoord), Chris Riemens (PEC Zwolle), Emile Tubee (Voe- rendaal). Trainer: Piet de Visser. Gene Gerards, Hans Fischer. Terrein: Gemeentelijk sport park Kaalheide. Capaciteit: 25.000. Is hij steeds op zoek geweest naar verbeteringen in zijn werk. Zo lang er naar zijn idee nog iets te perfectione ren viel, achtte hij het weinig zinvol om zijn ontwikkelde zwachtel-metho des als de enig juiste aan te prijzen („halve wetenschap is vaak gevaarlij ker dan geen wetenschap"). Te meer niet omdat hij bij gebrek aan een academische opleiding al regelmatig schreef werd aangekeken door dokto ren en fysio-therapeuten. Naar eigen zeggen voltrekt zich ook het werk in de (paratmedische sportwerld her haaldelijk in een sfeer van jaloezie. Frans Coumans werd lang geleden opgeleid als ongevallenverpleegkun- dige, maar de orthopedie had al gauw zijn speciale belangstelling. Als ban dagist bij de mijnen kon hij in dat opzicht drieëntwintig jaar lang zijn hart ophalen, want in de ondergrond se duisternis werd regelmatig een let terlijke misstap gemaakt. Gaande weg ontwikkelde hij zicli echter in de richting van de sport. Met uiteindelij ke gevolg dat zijn wijze van bandage ren nu ook wetenschappelijk onder bouwd is. De wetenschappelijke erkenning is gestalte gegeven door prof. dr. J. M. Greep (op sportgebied bekend van zijn medische bemoeienis met Ajax) en de chirurg C. R. van den Hoogen- band, die beiden aan de medische faculteit van Maastricht zijn verbon den. Van den Hoogenband stelde in zijn proefschrift „de beste methode van de behandeling van enkelband blessures" dat de methode-Coumans de voorkeur verdient. Na 118 kilometer versloeg Hinault zijn medevluchter Rene Bittinger in de eindsprint. BAD MARIENBERG Adrie van der Poel heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Rijnland- Palts in West-Duitsland gewonnen. De beste Nederlander op de Olympi sche Spelen in Moskou versloeg na 142 kilometer tussen Linz en Bad Marienberg zes medevluchters in de sprint. De Westduitser Dieter Burk- hardt behield de leiding in het alge meen klassement. Tweede Etappe: 1 Adrie Van der Poel (Ned) 142 km ln 3 uur. 18 min. 48 sec. 2. Pedersen (Den), 3. Dletten <Wdl) 4. Rottier (Wdl). 5. Kahla (Wdl). 6. Hans Boom (Ned). 7. Van Hoof (Bel) 8. Becker (Wdl) op S sec.. 9. Schraner (Zwt), 10. Zaeher (Wdl) Algemeen klassement: 1 Dieter Burkhardt (Wdl) 7 uur, 22 min. $1 sec 2. Johnny Broers (Ned) op 10 sec 3 Kassun (Wdl) op 20 sec.. 4. MOUer (Den) op 30 sec.. 5 J annus Slendebroek (Ned). 6. Podlesch (Wdl), 7. riögel (Wdl), 8. Von Löffelholz (Wdl). 9. Adrie van der Poel (Ned) op 1 min. 11 sec. 28. Hans Boom op 7 min. 25 sec 39. Rene Koppert op 7 min. 30 sec.. 48. Prank Moons op 12 min 57 Frans Coumans Hoewel het werk van Coumans door gaans een therapeutisch karakter heeft, is nu juist zijn ontwikkeling van een preventieve enkel-bandage voor met name voetballers en basket ballers van belang geworden voor de algemene sportwereld. Bij Roda JC wordt al vele jaren bewe zen dat de aldaar verplichte zwachel- methode van Coumans goed is, want het aantal enkelblessures is er nihil. Desondanks is er kritiek op de me thode Dokter Strikwerda uitte die onlangs nog. Volgens hem werkt zwachtelen verslapping in de hand, waardoor later „een gipsverband" no dig zou zijn om enkelblessures te voorkomen. Coumans zegt dienaande dat „velen redeneren vanuit het niet- weten". „Ik heb er overigens geen moeite mee wanneer iemand het niet me eens is. Maar preventief zwachte len is gewoon nodig. Wanneer je een hele dag met bandages zou lopen, dan is dat natuurlijk niet goed, maar voor anderhalf uur wel. Bij de schep ping is er geen rekening mee gehou- en. dat de mens ooit nog eens zoiets zou gaan doen als voetballen Het lichaam is daar in feite niet op bere kend, zoals een paard er niet op bere kend is om te springen. Toch kan het, als er maar windsels worden ge bruikt. Diezelfde aanpassing is ook nodig voor sportmensen. Het is trou wens niet nieuws. Ik heb in een mu seum in Pompei op schilderijen Ro meinse strijders met een soort zwach tels afgebeeld gezien. Daar was een zekere overeenkomst in te zien met de manier van bandageren zoals ik die nu heb ontwikkeld. En ach, de strijders van toen zijn toch de voet ballers van nu?" BIJ Roda JC zwachtelen ook de junio ren vanaf tien jaar al de enkels. Het resultaat mag verbluffend worden ge noemd. Vrijwel geen enkelkwetsuren. Dat ls in den lande wel even anders. De enkelellende heeft welhaast een epidemische omvang gekregen. Cou mans: „Er zijn per jaar 25.00 geregi streerde enkelblessures. Aangeno men mag worden dat het werkelijke aantal nog veel hoger ligt, op ca. 40.000. Het zijn onvoorstelbare aan tallen, die grotendeels voorkomen kunnen worden met preventieve ban dages. Ik zeg wel eens: zwachtelen is zó noodzakelijk, daar zou de politie naar moeten kijken. Het zou voor sportmensen net zo'n gewoonte moe ten worden als het aantrekken van kousen en schoenen." Coumans verheugt zich erover dat het zwachtelen toeneemt, maar be speurt gelijkertijd nog veel ondes kundigheid. „Er wordt veel over ge praat. maar ook veel onzin. Ik hoor regelmatig dat men enthousiast aan tapen ls geslagen. Wel. tapen zegt me net zoveel als het drinken van een glas bier. Er worden tienduizenden guldens aan tapes uitgegeven door de clubs. Dat is veelal weggegooid geld. De enkelkousen moesten ook alle maal verbrand worden. Daar heb ik de felste kritiek op, die dingen geven geen enkele steun." „Preventief zwachtelen kan iedereen na enige oe fening zelf, maar in veel gevallen is er ook een raakvlak met therapeutische bandages. Als iemand maar een rest je van een blessure heeft, dan vereist dat al hulp van iemand die weet wat bandageren is. Daar ligt een taak voor de fysio-therapie." „Er is nog sprake van veel onkunde. Zelfs het basisprincipe dat de linker enkel links en de rechterenkel rechts omwonden moet worden is velen on bekend. Men draait beide zwachtels vaak met de wijzers van de klok mee, dat is dus één fout. Maar ook artsen maken blunders op het gebied van enkelblessures. Ik ken een arts die tegen een geblesseerde voetballer zei. je mag nog niet in het eerste elftal spelen, maar wel in het tweede. Nou ja. dat is eigenlijk ongelooflijk." BOKSEN Rudl Koop mans. de Europese kampioen in het haltzwaargewicht. zal op 20 •eptember boksen om de wereldtitel in die klas se Koopmans stond als eerste op de lijst van uitdagers van titelverdediger Eddie Mus Lala Mohammed' Gregory. De Nederlander houdt naast mogelijke hoofdpijn In ieder geval 130.000 gulden aan een en ander over ZEILEN Twee dagen achtereen zijn de deel nemers aan het wereldkampioenschap in de Tempeatklasse al ln de haven van MedembUk gebleven, omdat de te harde wind het varen op het IJsselmeer onmogelijk maakte Vandaag wordt nog geprobeerd de vijfde en zesde races te Bühr en Michael Beckerett. zich kampioen DAMMEN De 8owjetmsslsche Elena Altsjoel heelt na de zesde ronde van de strijd om het wereldkampioenschap ln De Lier nog altijd Mn punt voorsprong op haar landgenote Sosjnenko en de Nederlandse Petra Polman. Vijfde ronde Altsjoel-Mlchailowskaja 2-0, Barras-Samofalofa 0-2, Sosjnenko-Bonnefoy 24), Nieuwenhuizerv Verheyen 24), Oraas-Heltmeier 0-2, Hupez-Pol man 0-2. Zesde ronde: Polman-Bonnefoy 2-0, Heitmeler-Samofalofa 1-1, Nieuwenhuizen-Alts Joel 0-2. Graas-Barras 24). Hupez-Sosjnenko 0-2. Verheyen-Michailowskaja 0-2 Stand: 1. Altsjoel 11,2. en 3 Sosjnenko en Polman 10.4. Heltmeler 8. 5 en 6 MJchailowskaJa en Graas 7. 7 Nleu wemhuizen 6. 8. Samofaiofa 5,9. Bonnefoy 4.10. Barras 2. 11. en 12. Hupez en Verheyen 1 WIELRENNEN - Glethoomer Roelof Qroen trapte het hardst rond de kerk in Maastricht en won daarmee de nacht van Maastricht, een profwedstrijd over 80 kilometer. Medevluchter Bert Oosterbosch werd tweede en Jo Maas op 2 seconden derde. De vierde plaats op 20 secon den was voor Joop Zoetemelk NüRNBERG De eerste rode kaart in de Bundesliga is gevallen. De rech ter vleugelverdediger van het gepro moveerde FC Nümberg, Weyerich, moest in de zevende minuut van de wedstrijd tegen HSV al met een rode kaart het veld verlaten. De Nürnber- ger ging ln op de provocaties van Dressel en begon hem te slaan Scheidsrechter Hontheim hield Wey erich zonder pardon de rode kaart voor. FC Köln-Bayer LeverKusen 1-1. FC Kaiserslau- tern-VFB Stuttgart 14). VFL Bochum-Karlsruhcr 8C 0-0. F© NUrnberg-Hamburger 8V 2-3 Aston VlUa-Norwlch City 14). Manchester City Sunderland 0-4. Nottingham Forest-Birmingham 2-1. Stoke City-West Bromwlch 04) EUROPA CUP GLASGOW Celtic is al vrijwel ze ker van een plaats in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. In eigen stadion werd de eerste wedstrijd uit de voorronden van het Europa Cup 2-toernooi tegen het Hongaarse Diosgyoeri met 6-0 ge wonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17