Mugabe denkt aan vervolging Peter Walls Protest tegen actie Israël rimaries, ja of nee? Carter begint zonder passie aan zijn campagne Doden bij botsingen hindoes en moslems Haakmat op zware post in Suriname Oswald (nog) niet opgegraven Bouterse blijft sterke man Varken aanleiding tot geweld in India Solidariteitsfonds Bolivia GIRO 1918108 Horst Mahler vervroegd vrij Observer lijkt uit de zorgen 5 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTETH S 7 '^SALISBURY (UPI, AP, Reuter) De regering van premier 1 Robert Mugabe In Zimbabwe heeft de afgetreden blanke l opperbevelhebber van de strijdkrachten, generaal Peter Walls, ervan beschuldigd een staatsgreep te hebben beraamd 1 om het aan de macht komen van Mugabe te verhinderen. De b regering overweegt een vervolging in te stellen tegen Walls. w zimbabweaanse minister van in- j k formatie verklaarde gisteren namens jg regering ln het parlement dat op 4 J maart de dag waarop de uitslag van eerste verkiezingen voor de onaf- jgnkelijkheld zou worden bekend ge- u maakt grote aantallen blanke solda ta ten in Salisbury hadden gepattouil- eerd- De minister, Nathan Sjamuyari- zei: „ZIJ voerden ln feite Peter Walls' plannen uit en waren bereid de langs grondwettelijke weg gekozen regering van Zimbabwe aan te vallen in haar plaats een coalitie van versla gen partijen en naar hun pijpen dan- D, jende leiders aan te stellen." mentslid Pieter van der Byl noemde de uitlatingen van de minister van informatie opruiend, leugenachtig, misleidend en lichtzinnig. Hij zei dat de regering hiermee de aandacht tracht af te leiden van eigen falen. Van der Byl speculeerde hiermee op de aanklacht die is ingediend tegen de minister van arbeid Tekere, die ervan wordt beschuldigd de blanke boer Adams op 4 augustus om het leven te hebben gebracht De advoca ten van Tekere probeerden gisteren opnieuw de minister voorwaardelijk vrij te krijgen. Een half uur nadat de zitting was begonnen, deelde het hof echter mee dat de verdediging niet gereed was. Eerder werd voorwaarde- Zwarte parlementsleden beschuldig- vrijlating van de minister gewei- i Peter Walls gisteren van verraad S6"*- de minister voegde daaraan toe Generaal Walls, die momenteel op dat blanken die het met de nieuwe bezoek in Zuid-Afrika is, heeft op de 2 Beschuldiging orde niet kunnen vinden, maar beter K hun biezen kunnen pakken. De mede- E delingen van minister SJamuyarira ft kwamen vrijwel overeen met eerdere O» mededelingen in de Britse krant Dai ly Express, die hij ook aanhaalde, peter Walls zou drie uur voordat het uur nul van zijn plan daar was, heb ben besloten de actie niet door te laten gaan. Dat gebeurde toen hij nieuwste aantijgingen nog niet gerea geerd. Overigens zouden de eventuele daden die Walls zou hebben begaan niet meer bestraft kunnen worden, aangezien ze onder de algemene am nestieregeling vallen waarmee alle partijen in het kader van de brede maatschappelijke verzoening hebben ingestemd. Een medewerker van pre mier Mugabe opperde gisteren dat doorkreeg dat de verkiezingsuitslag men Walls nog ln ieder geval van zijn niet tot een impasse, maar tot een politieke rechten en van zijn militair L klinkende overwinning van Robert pensioen zou kunnen beroven bij wij- Mugabe zou leiden. Het blanke parle- ze van straf. Het plan om het lichaam van Lee Harvey Oswald, die in 1963 presi dent Kennedy doodschoot, op te gra ven, gaat voorlopig niet door. Een broer van Oswald Ginks) heeft de opgraving weten tegen te houden via een beroep op der echter. Men wil de resten van het lichaam opgraven in verband met de theorie van een Brit se schrijver, dat in het graf niet Oswald ligt, maar een geheime Rus sische agent die in 1959 „verruild" is voor Oswald. Aan de hand van li chaamskenmerken wil men nagaan in hoeverre deze theorie enige grond heeft. BEIROET (Reuter, AFP) Libanon heeft een protest Inge diend bij de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties naar aanleiding van de in de nacht van donderdag op vrijdag door Israël uitgevoerde actie op Libanees grondgebied. De Verenig de Staten hebben een veroordeling uitgesproken. door Bert van Panhuis* Voldoet in de Amerikaanse presidentsverkiezingsstrijd het systeem van de primaries, de voorverkiezingen? Een vraag die de afgelopen maan- den veelvuldig is gesteld. Eerst in samenhang met de constate ring dat veel Amerikanen even weinig enthousiasme kunnen opbrengen 'Zl voor de Democratische voorman pre- 10ï lident Jimmy Carter als voor de nieu- leider bij de Republikeinen Ro nald Reagan. En de afgelopen week vieer rond de discussie en de stem ming op de Democratische conventie over „rule F3c", het al dan niet vrijla ten van de afgevaardigden om te Hemmen op de kandidaat van de eigen voorkeur en niet die waarop de J* .achterban" bij de voorverkiezingen "eerder dit jaar heeft gestemd. Bet primary-stelsel is niet van recen te datum. Te beginnen met Florida in 1904 ging men in het begin van deze eeuw in ongeveer de helft van de Amerikaanse staten voorverkiezin gen houden. Daarbij werd de helft van het aantal gedelegeerden naar de J» partijconventie aangewezen. Het Hl rechtstreeks laten spreken van gere- lujfglstreerde kiezers in de VS is het oer gemakkelijk om als „partijlid" te worden geboekt strookte niet met de belangen van de bazen, de doorge- winterde mannen en vrouwen die op i plaatselijk niveau de partij naar hun ui hand zetten en de contacten onder- j*j houden met de meerdere goden. persoonlijk de gedelegeerden naar de conventie uitzochten en ze als een kleuterklas, voorzien van een vlagge tje, het hoedje en de toeter met de' naam van de door de baas gewenste kandidaat de conventiehal lieten bin nen marcheren. En wee zijn gebeente die zich bij de stemming niet aan de regels hield. Hij kon een verdere maatschappelijke carrière zolang de burgemeester leefde wel vergeten. Eén van de bekendste voorbeelden van een presidentskandidaat, die het helemaal via de koehandel en het gemanipuleer in de befaamde „met rook gevulde achterkamers" haalde is Hubert Humphrey in 1968. De toen malige vice-president onder Lyndon Johnson mocht het opnemen tegen Richard Nixon zonder ook maar aan één voorverkiezing te hebben meege daan. Sindsdien heeft vooral de Democrati sche partij hervormingen aange bracht, daarbij aangevoerd door se nator George McGovern, de kandi- Tp Hnl daat van 1972. Het is nu zo dat de delegaties, veelal via primaries wor den samengesteld uit zoveel mogelijk speciale groeperingen in de samenle ving. Op die wijze wordt de stem van het kiezersvolk beter vertolkt. Bush nu, hebben een zeer lange cam pagne gevoerd en daarbij de aan dacht al vroeg getrokken. En daar is meteen aspect twee. De tv besteedt over het algemeen meer aandacht aan kandidaten die het goed doen ln de primaries en dat werkt dan als een spiraal. Als het commerciële „net works" systeem het niet onmogelijk maakte, zou er een variant kunnen worden ontworpen op het Britse stel sel, waarbij tijdens de verkiezings campagne de grote partijen evenveel aandacht moeten krijgen. Zo wordt de concurrentievervalsing tegenge gaan. Er zijn andere zaken die zelfs met het beste kiessysteem niet kunnen wor den opgevangen zoals crisis Iran en Afghanistan waarbij de Ameri kaanse bevolking zich automatisch rond vlag en president schaart. Het siert een president niet als hij daar gebruik van maakt maar onfatsoen lijk of verboden is het niet Israëlische commando's gingen vori ge nacht aan land bij Sidon, halver wege de Israëlische grens en de Liba nese hoofdstad Beiroet. Doel van de actie was kennelijk de verstoring van het transport van de Palestijnse be vrijdingsbewegingen die in dit deel van Libanon actief zijn. Volgens de Israëlische opperbevelhebber, gene raal Eytan zijn bij de actie drie Pales tij nen om het leven gekomen en is een jeep opgeblazen. Aan Israëlische zijde vielen geen slachtoffers. Het Pa lestijnse persbureau beweerde dat Palestijnse guerrillastrijders een tweede aanval op de Libanese kust hebben afgeslagen. Een woordvoerder van de Palesüjnen liet verder weten dat er in de directe omgeving van Sidon waar de Israëli sche actie uitgevoerd werd geen Pa lestijnse basis is. Volgens berichten van Palestijnse zijde is er bij hen maar één dode gevallen. De laatste actie van Israëlische militairen in het zuiden van Libanon had plaats ge vonden op 30 Juni. Daarbij kwamen toen dertien mensen om het leven. Twaalf procent van de Israëliërs be-' ADVERTENTIE schouwt zich als een potentiële emi grant. Dit heeft een opinieonderzoek van de krant Ha&retz aan het licht gebracht. Zeven procent, waarvan het merendeel Israëliërs van achttien tot negenentwintig jaar, beschouwt zich als een waarschijnlijke kandi daat voor emigratie, terwijl nog eens vijf procent vertrek uit Israël zeker niet uitsluit. Van onze buitenlandredactie Veel heeft de Surinaamse premier/president Chin A Sen niet veranderd in de samenstelling van zijn regering. De enige echte verrassing is de benoeming van de op dit gebied onervaren André Haakmat tot vice-premier. Aan deze func ties zijn een aantal sleutelministeries verbonden. Drs. A. R. Haakmat is nu duidelijk de tweede man ln Suriname. Naast vice- premier is hij ook nog minister van justitie, leger en politie en van bui tenlandse zaken. Allemaal ministe ries, die in de afgelopen zes maanden een belangrijke rol hebben gespeeld. Op justitie zorgden de onenigheden over een speciale berechting van mo gelijk corrupte leden van de afgezette regering-Arron voor regelmatige con flicten. En dat leger en politie de twee lichamen die ln de dagen voor de staatsgreep lijnrecht tegenover el kaar stonden een zware portefeuil le vormen, hoeft na de gebeurtenis sen van de afgelopen maanden geen betoog. Haakmat ls wel heel snel gestegen aan de Surinaamse politieke hemel. Enkele maanden geleden was hij nog gewoon Inspecteur van het onderwijs bij de gemeente Amsterdam, waar hij onder meer was belast met minderhe den. Hij nam vrij plotseling ontslag en reisde naar Suriname, om daar adviseur te worden van premier Chin A Sen. Gezien zijn huidige functie heeft hij dat adviseurschap naar volle tevredenheid van de premier uitge voerd. Vakbond Het ls bekend dat Hhakmat het erg goed kan vinden met de Jonge militai ren, die zich voor de staatsgreep had- 'den verenigd in de Bomika, de Bond voor militair kader. Het harde optre den van de legerleiding en de toenma lige premier Arron tegen deze bond vormde de directe aanleiding voor de coup van 25 februari. Haakmat wees er toen al op dat deze actie van de onderofficieren vrijwel geheel geba seerd was op een door hem geschre ven boekje „Vakbond en krijgs- NEW DELHI (Reuter, AFP) De spanning tussen hindoes en moslems ln India duurde ook gisteren voort, nadat de afgelo pen dagen 89 mensen bij botsingen ln de Noordindiase stad Moradabad om bet leven zijn gekomen. Gisteren vielen ook doden in Sjapoer in het westen van het land. E Bi azen En dus werd het aantal primaries tot het minimum teruggebracht. De ba- ten kregen het weer voor het zeggen vu en menige Democratische politicus- ai kan smeuïge verhalen vertellen over jj de burgemeesters van bolwerken als i Chicago, Philadelphia en Boston, die Kan dit stelsel nu verantwoordelijk worden gehouden voor de voor velen teleurstellende afloop van de beide partijconventies? Nee, integendeel, zou men kunnen zeggen. Carter en Reagan hebben het merendeel van him afgevaardigden verkregen, niet via de primaries naar de caucussen, de selectievergaderingen in de staten. Daarbij komt nog dat in een aantal staten de voorverkiezing niet meer was dan een „schoonheidswedstrijd". De afgevaardigden werden op een andere plek verdeeld. De uitslag van dit jaar wordt voorna melijk bepaald door andere ver schijnselen. In de eerste plaats is daar de campagne van de kandida ten. Zowel Carter in 1976 als Ronald Reagan en in mindere mate George Democraten en Republikeinen zou den wel hun primaries wat beter kun nen groeperen. Zo is het natuurlijk te dol dat een caucusverkiezing in Iowa en een primary in New Hampshire een aandacht krijgen alsof het de verkiezingen zelf betrof. Er zijn een paar, door politici al geopperde mo gelijkheden. Zo zou men de tijds ruimte tussen de eerste en de laatste voorverkiezingen zo klein mogelijk kunnen maken. Bovendien zou men de VS in regio's kunnen verdelen het klassieke oost, west, noord, zuid of de vier tijdzones die de VS kent waar dan op vier primary-dinsdagen alles kan worden afgewerkt. Dit stelt de politici in staat zich te concentre ren op de specifieke problemen van die regio in plaats van algemene praatjes te verkopen en het eist fysiek een minder zware toL Want zoals Howard Baker het eens tegen Newsweek zei: Met dit stelsel verve len we ons dood en werken we ons dood, letterlijk. - voor de gezinnen van gevan genen en verdwenen vak bondsmensen - voor voedsel en medische hulp aan mijnwerkers en boeren. - voor de akties in Bolivia tegen onderdrukking en vervolging. Clat-Nedertand Nieuwe Gracht 47 3512 LE Utrecht Tel. 030-319675 Veiligheidstroepen patrouilleerden door de straten van Moradabad, waar nu een uitgaansverbod van kracht is na de ongeregeldheden van de afgelo pen dagen. Bij kleine incidenten vie len nog enkele gewonden. De 89 do den die de afgelopen dagen vielen, onder wie negentien kinderen, vielen voor het merendeel door het gedrang BERLIJN (AFP, DPA) De voorma lige advocaat en mede-oprichter van de Westdultse extremistische organi satie Rote Armee Fraktion, Horst Mahler, is gisteren ln West-Berlijn op vrije voeten gesteld. Hij heeft bijna tien jaar in de gevangenis gezeten. De 44-jarige Mahler werd in 1970 gearres teerd en later veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens het leiding geven aan een criminele organisatie, medeplichtigheid aan poging tot moord en bankroof. Mahler, lid van de „eerste generatie" van het linkse extremisme in West-Duitsland heeft zich in de laatste jaren gedistantieerd van zijn verleden. dat ontstond ln een moskee door het bericht dat er een varken (een voor moslems onrein beest) op het terrein van de moskee was losgelaten, aldus de politie. Volgens de moslems heeft de politie het vuur geopend op hen. Daarbij zou een aanzienlijk aantal slachtoffers zijn gevallen. Overigens zouden ook vier politiemannen bij de ongeregeld heden om het leven zijn gekomen en worden nog drie agenten vermist. Drie politiebureaus zijn in puin ver anderd. Premier Indira Gandhi heeft gisteren verklaard dat met alle middelen een einde gemaakt moet worden aan de ongeregeldheden tussen de verschil lende gemeenschappen. Ze riep op tot strenge straffen tegen de veroor zakers van de ongeregeldheden in Moradabad. De politie riep zij op te werken aan een vertrouwensband met de mensen, ongeacht de kaste, religie of de gemeenschap waartoe zij behoren. Gandhi deed ook een be roep op de actievoerders in Assam, die strijden tegen de immigratie van Bengali's naar hun gebied, hun acti viteiten te staken. Bij ongeregeldhe den in Assam zijn de afgelopen paar maanden zeker 180 mensen om het leven gekomen. Mr. Drs. André Haakmat macht". Hij krijgt nu overigens wel een militair, kapitein Ruimveld, als onderminister voor het leger. Ser geant Neede, die ook bij de staats greep betrokken was, blijft ondermi nister van politie. Een andere nieuwkomer ls mr. Che- hin. Hij neemt financiën over van Neyhorst en krijgt daar economische zaken bij. Dit laatste ministerie kwam twee maanden geleden al vrij, toen Chin A Sen minister Abrahams naar huis stuurde. Ook de ministers Zunder en Wongsodikromo werden toen het slachtoffer van een zuive ring. André Kamperveen, een in Suri name bekend sportinstructeur en ei genaar van een radiostation in Para maribo, promoveert van onderminis ter tot minister van jeugdzaken, sport en cultuur. Deze laatste post werd tot nu toe bezet door de dichter Robin Ravales, die blijkbaar ook in ongenade ls gevallen. De echte sterke man achter het poli tieke scherm lijkt nu majoor Des! Bouterse, de bevelhebber van het le ger. Hij was de sergeant die in de nacht van 25 februari de commando groep leidde bij de aanval op de mari nebasis en de Memre Boekoekazerne. Kort na de staatsgreep trad hij op als een van de belangrijkste woordvoer ders van de Nationale Militaire Raad, en in die functie herhaalde hij keer op keer dat er van verdeeldheid binnen die raad geen sprake was. De geruch ten bleken echter toch waarheid te bevatten toen Bouterse kort na het bezoek van minister De koning aan Suriname samen met sergeant Horb uit de raad stapte. Het leek er op dat hij zich terugtrok op een strict militaire post en zich verder buiten de politiek wilde hou den, iets dat de militaire raad na drukkelijk niet wilde. Dat kwam ech ter anders uit. Het was Bouterse die •bevel gaf voor de arrestatie van zijn voormalige mede-raadslede Abra hams, Joeman en Mijnals. En het was ook Bouterse die president Ferrier verzocht zijn blezen te pakken en Chin A Sen op diens stoel zette. De dubbelfunctie premier-president is in strijd met de grondwet, en het was dan ook Bouterse die de grondwet bulten werking stelde. LONDEN (AFP) Het voortbestaan van het Britse zondagsblad de Obser ver lijkt verzekerd nu de Britse grafi sche bond NGA aan de 25 leden die een geschil hebben met de leiding van het bedrijf opdracht heeft gege ven de voorstellen voor loon en ar beidsvoorwaarden die zijn gedaan te aanvaarden. De order van de bond kwam enkele uren nadat de onder handelingen weer eens waren afge broken. De Amerikaanse eigenaar van de Observer, de oliemaatschap pij Atlantic Richfield heeft gedreigd de publikatie per half oktober te stoppen als er geen oplossing komt voor het conflict 2 foor Maarten Huygen NEW YORK Met een toespraak die beneden verwachting bleef tonder passie en zonder duidelijke boodschap heeft Jimmy Carter zijn campagne voor de presidentsverkiezingen ingezet. De enige gemeen schappelijke drijfveer op de Democratische conventie in de New Yorkse Madison Square Oarden was de angst voor Ronald Reagan en op de strijd tegen de Republikeinse rivaal probeerde de president dan ook de nadruk te leggen. Oe rede klonk hol vergeleken met de magis trale toespraak van Kennedy, twee dagen, eerder en wat de kroon op de conventie had ooeten zijn werd een anti-climax. Zelfs de ballonnetjes die traditiegewijs naar bene den moesten komen bleven aan het plafond bangen. Vlak voor Carter op het podium "«scheen was een contingent aanhangers naar binnen gestuurd dat op de belangrijk ste momenten moest klappen en „Wij willen Jimmy" roepen. De staf van Carter kon echter niet voorkomen dat het „Wij willen Teddy" harder klonk. Geen visie Carters toespraak was rijk aan bijzonderhe den maar de algemene visie ontbrak en daardoor had ze veel weg van een ambtelijk memo. „ik heb geleerd dat alleen de meest complexe en moeilijke problemen in het Ovale Kantoor (de werkruimte van de presi dent) komen. Er worden geen gemakkelijke antwoorden gevonden, want de problemen Jj» niet gemakkelijk. Maar vannacht ben wijzer dan vier jaar geleden," aldus Carter. Beleefd richtte hij zich tot alle belangen groeperingen, die zijn herverkiezing moeten steunen. Voor iedereen was er een opmer king: voor de leraren, want de lerarenbond is een belangrijke steun voor Carter, voor de Poolse Amerikanen en de joodse. En ook voor Kennedy. Met de woorden: „Ted, Jouw partij en lk hebben je idealisme en toewij ding nodig. Wij zijn Democraten. We had den onze verschillen maar we delen een briljante visie op Amerika's toekomst," hul digde hij hem. Daarna volgde een opsomming van de re sultaten die de president de afgelopen vier jaar heeft geboekt en deed hij een felle aanval op Reagan. Carter schilderde hem af als een extremist en iemand die de wereld vrede in gevaar zal brengen. Zijn wereld is „een schijnwereld van goede en slechte mensen, waar sommige politici eerst schie ten en daarna pas vragen stellen." De presi dent hekelde de Republikeinen die „nu be loofd hebben om een grootscheepse wapen wedloop te beginnen" en diezelfde Republi keinen nam hij kwalijk dat ze gedurende de presidenten Nixon en Ford met een derde op de defensie hebben bezuinigd. Daden „Wij hebben de Republikeinse verminde ring in de defensie weer goedgemaakt Elk jaar dat lk president ben geweest hebben President Jimmy Carter maakte gister nacht een pijnlijke vergissing in sijn eerbe toon aan de enkele jaren geleden overleden ond-presidentskandidaat en oud-vice-pre- sldent Hubert Horatio Humphrey. In zijn toespraak somde de president de verdien sten van illustere voorgangers op en aange komen bij Humphrey zei hij: en de partij van een grote man die president zou zijn geworden en dan een van de grootste presidenten ln de geschiedenis zou zijn geworden: Hubert Horatio Hornblower. Het publiek hield de adem in want Horatio Hornblower is een figuur uit de avonturen boeken van C. S. Forester, die niets met de politiek laat staan met de overleden sena tor uit Minnesota heeft te maken. Carter herstelde zich snel en riep na het zachte „Hornblower" snel en luid: „Humphrey". Aan het slot van de conventie kwamen Carters vroegere rivalen Edward Kennedy en Jerry Brown bij hem op het podium. we onze toewijding aan een sterkere defen sie getoond met hogere uitgaven. Onze ge moderniseerde strategische strijdkrachten, en NAVO, waarin weer leven ls gebracht, de Tridentondeizeeër, de kruisraket, de Inter ventiestrijdmacht voor de Perzische Golf. ze garanderen allemaal dat we nooit meer „de tweede" zullen zijn. Het zijn daden, geen woorden, feiten, geen fictie". Maar er klonk ook boegeroep toen Carter zijn maat regelen tegen Afghanistan opsomde. De be slissingen zijn niet gemakkelijk, verzuchtte hij somber en het was trouwens toch al opvallend dat er bij de dikwijls gul grijnzen de president gedurende de vijftig minuten dat de toespraak duurde geen lachje af kon. Na de rede volgde er een matig applaus dat Carter en zijn op het podium genodigd? ministers en „Georgia-kliek" glimlachend ln ontvangst namen. Pas op het allerlaatste moment verscheen Kennedy en het leek of de zaal weer een beetje opleefde. De senator lijkt het alleen goed te doen als hij geen serieus presidentskandidaat is. Zelfs Carter kon het niet nalaten even mee te doen met het luid klinkende „Wij willen Teddy." De stafleden van Carter en Kennedy hadden lang onderhandeld over Edwards verschij ning op het podium. Jimmy verlangde een hartelijke omhelzing maar meer dan een paar schouderklopjes kon Kennedy niet over zijn hart verkrijgen. Wat katterig stond hij op het podium en na korte tijd verdween hij weer om Carter met zijn fami lie achter te laten. Hij had zijn plicht voor de partij-eenheid gedaan. Carter blijft achter met zijn werktuigelijke drang naar herverkiezing. Hij maakt de Indruk van een gespannen man die zich bedreigd voelt. Die herverkiezing is ook ondanks alles het doel van de Democrati sche partij want Kennedy staat te ver links van het politieke midden en tot zijn toe spraak van deze week genoot hij weinig aanhang onder de Democraten. Hij is erin geslaagd het economische deel van het ver kiezingsprogramma wezenlijk te verande ren maar daar zal Carter zich slechts ten dele aan hoeven houden. Voor zijn benoe ming maakte hij al een voorbehoud op het punt van het werkgelegenheidsplan van 24 miljard en na 4 november heeft het pro gramma niet meer betekenis dan de staf van prins Carnaval op Aswoensdag. Anderson De in New York geleverde gevechten zullen nog lang worden voortgezet. John Ander son, de onafhankelijke kandidaat zit dan wel te azen op ontrouwe Democraten maar zelfs de vooruitstrevende machinisten die met groot vertoon trachtten weg te lopen van de conventie blijven trouw aan de par tij. In zaken als de burgerrechten en de buitenlandse politiek mag Anderson pro gressief klinken in economische vraagstuk ken is hij voor hen een conservatieve repu blikein. Na het zwakke conventie-einde zal Jimmy Carter met zijn strategen alles op alles moeten zetten om enige kans te maken op herverkiezing. Tegenover zijn zwakke rede naarsgaven staat een vermogen om elke vraag tot in zijn bijzonderheden te beant woorden. Zo maakt hij een deskundige in druk. En er is maar één passie die alle Democraten bindt: geen Reagan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7