INSTITUUT PRAEHEP Herinrichting Plein Shell ontkent te grote oliewinning in Nigeria FAMILIEBERICHTEN PRAKIUKDIPLOIVIA BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADM. STAATSPRAKTUKDIPLOMA- HOUDEN 1 l.-M.B.A. IA-S.P.D. J Inspraak Informatie Gemeente 's-Gravenhage Laat uw vakantie niet bederven dooreen bedorven maag of diarree. 0EPIE LEEST DE KRANT. DAT VINDT HIJ INTERESSANT. DAGELIJKS HET NIEUWS EN DE ACHTERGROND INFORMATIE Smit weer op sleep met Russisch dok MAANDAG 11 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET „Wat vlied of bezwijk, getrouw u mijn God". Gezang 470 1 en 4 Heden nam God tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa en broer Gerhsrd Jacob Schutte in de ouderdom van 72 jaar. Arnhem: Tini Schulte-Bosman Ellen Schulte Jeannet Lochem Tineke Schulte 6815 CS Arnhem, 9 augustus 1980 Mozartstraat 11 Geen bezoek aan huis Geen bloemen De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 13 augustus a.s. om 10.30 uur in de aula op de algemene begraafplaats „Moscowa" te Arn hem, waarna de begrafenis volgt Vertrek vanaf huis om 10.10 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in een der ontvangkamers op de begraafplaats. God heeft tot zich genomen onze zeer geliefde zwager Gerhard Jacob Schulte op de leeftijd van 72 jaar Sneek: i M. E. J. Tjerkstra-Bosman Zwolle: P. B. Hoogendorp R. Hoogendorp-Bosman Zuidwolde: C. Bosman J. Bosman-van der Molen Apeldoorn: J. K. Wiersema A. Wiersema-Lagendjjk 9 augustus 1980 .JHe in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven". Johannes 11 25 God nam tot Zich Zijn moegestreden kind, onze innig geliefde zuster, behuwdzuster en tante Susanna Elisabeth Sanderse op de leeftijd van 65 jaar. Middelburg: C. E. Volkers-Sanderse Den Haag: L. Sanderse M. Sanderse-Ros Schiedam: J. Sanderse M. J. Sanderse-de Weerd Alphen a.d. Rijn: N. P. Mik-Sanderse H. Mik 's-Gravenzande: E. J. Sanderse Middelburg: P. Sanderse J. Sanderse-Verhage Middelburg: W. Sanderse Maasdam: P. H. Sanderse Neven en nichten 's Gravenzande. 8 augustus 1980 Leeuweriklaan 34 Liever aan huis geen bezoek Geen bloemen Correspondentie-adres: Leeuweriklaan 30, 's Gravenzande. De dienst van Woord en Gebed zal .gehouden worden op .dinsdag 12 augustus a.s. om 13.30 uur in de aula op de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande. waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Hoe lieflijk, hoe vol heilgenot, o Heer der legerscharen. God, zijn mij uw huis en tempelzangen! Ps. 84:1 berijmd. Heden nam God tot Zich mijn lieve man, onze geliefde vader en grootvader Arie Stephanus Schutter echtgenoot van Neeltje Brouwer Hij werd bijna 66 jaar. Scherpenzeel N. Schüller-Brouwer Scherpenzeel: Corry en Dik Margreet Woudsend: Maria en 'Jan Martijn, Stephan Maarssenbroek: Leenjlert en Carla Woerden; Arie en Nel Stephan, Anne Hilversum: Martin en Nelie 3925 EH Scherpenzeel, 9 augustus 1980 Nieuwstraat 48. Gelegenheid tot condoleren aan huis maan dagavond na 7 uur. Dinsdag 12 augustus zal om 11 uur de rouw dienst worden gehouden in de geref. kerk aan de Molenweg te Scherpenzeel. waarna aanslui tend de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats ..Lambalgen". Aan komst begraafplaats plm. 12 uur Er is tevens gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de bovenzaal van de Geref. kerk. Zalig de doden die in de Heere sterven Openb. 14 13 Op Zijn tijd heeft de Heere heden tot Zich genomen Zijn Kind. onze lieve fijne moeder, groot- en overgrootmoeder Jantje Kok-van Dijk tweede echtgenote en sedert 14 augustus 1951 weduwe van onze vader Roelof Kok op de leeftijd van 84 jaar. Dankbaar zijn en blijven wij voor het vele dat ifioeder voor ons heeft betekend Drachten: H. Nicolai-Kok Bergum: J. Huizinga-Kok H. Huizinga Drachten: S. Kok-Draijer Drachten: Y. A. Kok-Larooy Appelscha: J. Kok Rzn. G. Kok-de Jonge klein- en achterkleinkinderen. Drachten. Servotel, 9 augustus 1980. De rouwdienst zal gehouden worden op woens dag 13 augustus a.s. in de Ned. Herv. Kapel Berglaan 10. te Drachten om 2 uur namiddags. Aan de dienst voorafgaand is er gelegenheid tot condoleren vanaf 1.30 uur. De begrafenis zal na de dienst plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats Burg. Wuiteweg te Drachten. Corr.adres: Aenboomsteegde 4. 8426 CJ Appelscha. Met ontroering heeft de wijkraad Nieu- wendam van de Gere formeerde Kerk van Amsterdam-Noord kennis genomen van het plotseling overlij den van haar broeder Cornelis Kok die vele jaren als ambtsdrager de kerk heeft gediend. Onze oprechte deel neming gaat uit naar zijn vrouw en kin deren. Namens de wijkraad, J. P. Pels, voorzitter A. E. Braam-van der M ooien, scriba 8 augustus 1980 De Here is mijn licht en mijn heil. Voor wie zou ik vrezen? Psalm 27:1 Na een langdurig ziekzijn, dat zij geduldig mocht dragen, is op haar 80ste verjaardag tot haar Heer en Heiland opgenomen mijn innig geliefde vrouw, onze onvergetelijke moeder en oma Francina Elisabeth van Beek geboren Bolwijn Woerden: A. C. van Beek Woerden: D. van Beek A. H. van Beek-Koetsier SL Michielsgestel: E. J. van Beek 's-Gravenhage: A. C. van Beek A. van Beek-Loenen Alphen a/d Rijn: F. E. van Beek A. G. van Beek-Buikema Noord wijk: A. van Beek E. S. C. van Beek-Buys en kleinkinderen 3443 AH Woerden, 9 augustus 1980 Park Oudeland 60 k 7 Geen bezoek aan huis De dienst van Woord en gebed zal gehouden worden op donderdag 14 augustus a.s. om 14.00 uur in de Opstandingskerk, Wilhelmina- weg 8 te Woerden, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Nieuwe Algemene Be graafplaats aan de Meeuwenlaan te Woerden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula van de begraafplaats. „en hunne werken volgen hen na" Op 7 augustus 1980 is overleden Elizabeth Los echtgenote van D. Huijssoon Wij zijn dankbaar dat haar hoop op een vredig sterven werd vervuld. Wij' zijn bedroefd dat ze niet meer bij onp is. Dirk Huijssoon Riet en Ary Dirk en Gail Ian Keith Elizabeth Bep en Dinco Elsemieke Charlien Ida en George Prinsenbeek, 8 augustus 1980. 1 Vianendreef 14. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op dinsdag 12 augustus 1980 om 14.00 uur in gebouw ,,'t Kruispunt". Toernooi- veld. Prinsenbeek. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats Prinsenbeek, in gang Markt Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in gebouw .,'t Kruispunt" Geen bloemen Geen bezoek In augustus en september beginnen nieuwe kursussen voor rsussen voor Inl. en inschr. van 9.30-16 00 uur en van 18.30-20 00 uur: Amsterdam/ Purmerend tel.:839839-186964 R'dam-C/Spl|kenlsse tel. (010)770235 Leeuwarden tel. (05100)26212 (b.g.g. 05116-1956) Den Haag/Rijswijk/ Zoetermeer tel. (070)469722- Haarlem/ Beverwijk tel. (023) 261236 R'dam-Z/Dordrecht tel. (010)772453 Enschede/Hengelo Almelo tel.(053)316607 (b.g.g. 05410-16974) Gronlngen/Emmen lel. (050) 131971 Utrecht/Hilversum lel. (030)513010 (na 18.30 u.: 782482) In zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve zoon, broer, zwager en oom Lammert Eikenaar Meppel: M. E. Eikenaar-van Herwijnen Noordwijkerhout: J. J. Eikenaar D. H. M. Eikenaar-Karreman Vlaardingen: G. J. Baggus R. Baggus-Eikenaar Haarlem: A. Eikenaar IJsbrechtum: O. B. Zwaagstra J. Zwaagstra-Eikenaar Riyadh: J. Oversteeg S. Oversteeg-Eikenaar en kinderen Meppel, 10 augustus 1980 Heden oVerleed onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Lammert Eikenaar echtgenoot van Emke Sol, oud 51 jaar Johannes 3:16 Hoogeveen: E. Sol G. Sol-Pool Ommen: R. Sol T. Sol-Krijger en kinderen Meppel, 10 augustus 1980 Romeinen 5:1 Wij dan gerechtvaardigd uit het geloof. hebben vrede bij God door onze Here Jezus Christus Uit Jarvis in Canada kregen wij bericht dat op 8 augustus overleden is onze geliefde broer, zwager en oom Anjo Norg op de leeftijd van 74 jaar, geliefde echtgenoot van Nel Kuijvenhoven Familie Norg Familie Kuijvenhoven Adres Canada:Mevr. A. Norg Box 13 Jarvis Ontario Canada N.D.A.-1 J.O. Psalm 42 3 Mijn ziel dorst naar God naar den levenden God wanneer zal ik komen en voor Gods aangezicht verschijnen Heden overleed na een ernstige ziekte mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma Cornelia Jasprina van der Meer geb. Noordermeer op de leeftijd van 68 jaar. Hekelingen: M. A. van der Meer Renkum: Hugo en Riet Amsterdam. Gerrit Kees en Irene Maassluis: Tomas en Ellen Tracy (Californië): Frans en Lynn Zutphen: Marleen en Wim Tracy (Californië): Maarten en Patricia en kleinkinderen 3209 AH Hekelingen, 8 augustus 1980 Emmalaan 8 Gelegenheid tot condoleance en rouwbezoek in de rouwkamer van het Zuiderziekenhuis, Groene Hilledijk 315 te Rotterdam, maandag 11 augustus a.s. van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorps straat te Hekelingen, dinsdag 12 augustus a.s. om 14.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de begraafplaats te Hekelin gen omstreeks 14.40 uur. Dr. A. S. Noach longarts Stadionweg 62. Amsterdam praktijk hervat. E. B. van Hasselt arts Praktijk hervat CHRISTELIJKE VERENIGING TOT VERPLEGING VAN ZIEKEN VOOR HOOGEVEEN EN OMGEVING Ziekenhuis "Bethesda" Het jaarverslag 1979, waarin opgenomen het rapport van de Trustee, de Nederlandsche Middenstands Trust Maat schappij B.V., Amsterdam, is van heden at gratis verkrijg baar bij de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. te Amsterdam en de Credtet- en Eflectenbank N.V. te Utrecht. Utrecht, 11 augustus 1980. iff Naar verwachting komt eind van dit jaar de parkeer garage die aan het Plein in aanbouw is, gereed. Kort daarop zal de Dienst der Gemeentewerken beginnen met de herinrichting van het Plein. Voor deze herinrichting is inmiddels een plan ontworpen. In grote lijnen komt het ontwerp er op neer dat: - het hele middenterrein van het Plein wordt ingericht als voetgangersgebied en voorzien van een 'ouder wetse' klinkerbestrating - in het midden weer het standbeeld van stadhouder Willem I wordt geplaatst - het voetgangersgebied wordt omzoomd door een dubbele rij lindebomen en - dat er zo weinig mogelijk bebouwing komt, maar daaronder wel een koffiekiosk en vier voetgangers toegangen naar de parkeergarage Op het herinrichtingsplan is gelegenheid tot inspraak. Op dinsdag 19 augustus aanstaande wordt in de raad zaal van het Oude Stadhuis aan de Groenmarkt een inspraakavond gehouden. Tijdens deze avond geven deskundigen een toelichting op het plan en heeft men gelegenheid om vragen te stellen en een mening over het plan te geven. Belangstellenden zijn welkom vanat 20.00 uur. Tot 5 september aanstaande kan men verder schriftelijk op het plan reageren door een brief te schrijven aan het college van burgemeester en wethouders, Burgemeester de Monchyplein 14,2585 BD Den Haag. In het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt is een folder verkrijgbaar over het plan. Het informatiecentrum is geopend op maandag van 11.00 tot 17.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Entosorbine stopt diarree, zuivert de ingewanden en brengt de maag tot rust. Smaakt aangenaam. Helpt snel. Lm cm» de Rtbnuktvoonchnftcn Wij zijn diep bedroefd door het plotselinge overlijden van onze trouwe zoon, broer, zwa ger en oom Leendert Snijders oud 59 jaar echtgenoot van E. Snijders-Volker Maar we zijn niet wanhopig door het geloof in de opstanding der doden Vlaardingen: P. Snijders-v.d. Valk Zwolle: J. M. Snijders-Brandhoff Vlaardingen: J. N. Bos-Snijders A. Bos Surhuisterveen: G. Snijders J. M. Snijders-Geelhoed Nijkerk: J. M. Snijders M. E. Snijders-Witte Heeze: M. P. v.d. Giessen-Snijders A. A. v.d. Giessen Bathmen: J. N. Woelderink-Snijders B. Woelderink Vlaardingen: H. J. Snijders C. Snijders-den Breems Neven en nichten Vlaardingen, 6 augustus 1980 „Veilig in Jezus'armen, veilig aan Jezus' hart: daar in Zijn teer erbarmen, daar rust mijn ziel van smart" Na een geduldig gedragen lijden is in haar Heer en Heiland ontslapen, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Jannetje Schalkers-van der Plas in de ouderdom van 68 jaar. Zoeterwoude: A. Schalkers Wim Schalkers Barendrecht: Nel van Walbeek-Schalkers Bert van Walbeek Marjon, Arian, Arnoud Eindhoven: Anthon Schalkers Marjo Schalkers-Hieminga Catharijne, Roelant, Manken Zoeterwoude: Arie Schalkers Janny Schalkers Zoeterwoude, 10 augustus 1980 Westeinde Bezoek aan huis: gaarne dinsdagavond a.s. van 7.30-9.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woens dag 13 augustus in de gereformeerde „Trium- fatorkerk" te Katwijk aan Zee. Aanvang 14.30 uur, waarna de begrafenis te 15.30 uur zal plaatsvinden op de oude begraafplaats te Kat wijk aan Zee. Ook na de begrafenis gelegen heid tot condoleren in een der zalen van de „Triumfatorkerk". Van onze redactie economie LAGOS/AMSTERDAM De Koninklijke/Shell Groep ont kent, althans ten aanzien van het eigen< concern, het be richt, dat de regering van Ni geria drie olieconcerns Shell, Gulf en Mobil zou hebben gelast bijna 183 mil joen vaten (van 159 liter) te veel gewonnen ruwe olie af te kopen voor een bedrag van 6,5 miljard dollar (ongeveer 12,5 miljard gulden). Volgens de persbureaus AFP en AP Reuter brengt het nieuws „voor zichtiger" zou deze eis zijn vastge legd in een witboek, dat door de Nige- riaanse president SJeju SJagar is ge publiceerd. Daarin zou staan dat de drie genoemde olieconcerns tussen 1975 en 1978 een deel van de olie die aan de nationale Nigeriaanse olie maatschappij toekwam, zouden heb ben verkocht zonder daarvoor de Ni geriaanse oliemaatschappij schade loos te stellen. Het zou hierbij gaan om 182.952.104 vaten ruwe olie. In de bewuste perio de kostte die olie 13,61 dollar (thans 37 dollar) per vat Nigeria zou nu 35.90 dollar (bijna 70 gulden) per vat clai men. hetgeen neerkomt op de ge noemde 12,5 miljard gulden. Volgens de woordvoerder van Shell staat niet ln het bewuste rapport dat Shell „voor de anderen kan ik niet praten" meer heeft geproduceerd dan was overeengekomen. In het rap port zou evenmin staan dat Shell Gulf en Mobil samen 12,5 miljard gulden aan Nigeria als afkoopsom verschuldigd zouden zijn. De Shell-woordvoerder merkte nog op dat Shell ln de bewuste periode niet meer heeft geproduceerd dan wat contractueel was overeengeko men, namelijk 45 procent, maar dat Nigeria het eigen aandeel van 55 pro cent niet heeft gehaald. Daarmee heeft Shell ln verhouding tot de totale prod uk tie wél te veel olie gewonnen. Hoe deze kwestie moet worden opgelost is, zo besloot de woordvoerder van 8hell, een onder werp van bespreking met de Nigeri aanse regering. ROTTERDAM (ANP) Smit Inter nationale heeft opnieuw een sleep contract voor het vervoer van het Russische superdok, dat vorig jaar in zware storm strandde bij de Noord kaap. Bergers wisten het gevaarte vrij te krijgen en twee slepers brach ten het dok naar het Noorse Leirvik. waar het gerepareerd is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6