Actie wethouders Haagse regio voor Zoomseweg Bezwaren tegen plan voor nieuwbouw in oud Voorburg INNEMEEBV m Vereniging krijgt geen vergunning rolstoelvervoer Grenswijziging gaat door ondanks weigering Nootdorp CIRCUS KRONE C3 E IB [R PAIS Zware delegatie naar minister Tuijnman Binnenkort ook in Leiden glasbakken Voor bouwlocatie Leidschendam-Oost II DIT ZIJN DE NIEUWE RENTETARIEVEN VAN DE NUTSSPAARBANK 5 SS 6% l%' 6 T 8V2% 83A 9'A 10 8V4 8V2 9 93/4»/O* NUTSSPAARBANK DINSDAG 5 AUGUSTUS 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Een zware delegatie van de gemeentebesturen van Den Haag, Rijswijk en Voorburg gaat minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) inlichten over de penibele situatie die voor de verwerking van het autoverkeer in de Haagse regio dreigt te ontstaan, nu de aanleg van een rondweg om Rijswijk voorlopig is stilgelegd. Rijkswaterstaat staakte de werk zaamheden aan de Zoomseweg, na dat het provinciaal bestuur van Zuid- Holland weigerde de aansluiting van de weg op het het verkeerspelin Ypen burg goed te keuren. De recon structie van het verkeersplein, die is opgenomen in een Rijswijks bestem mingsplan, is volgens Gedeputeerde Staten veel te ruim van opzet Het provinciebestuur stelde hiermee milieugroepen, die bezwaar tegen het bestemmingsplan hadden aangete kend. in het gelijk. De milieugroepen zeiden dat de vormgeving van het verkeersplein berekend zoud zijn op de aanleg van rijksweg 19 door het natuurgebied Midden-Delfland. De Zoomseweg is een onderdeel van de omstreden rijksweg, waar ook OS te gen zijn. Rijkswaterstaat en minister Tuijn man spelen hoog spel. Er zou best doorgegaan kunnen worden met de aanleg van de Zoomseweg, want te gen een rondweg om Rijswijk heeft het provinciebestuur op zich geen be zwaar. Rijkswaterstaat wil hem ech ter alleen aanleggen als 2 maal 2- strooksautoweg, zodat hij later op rijksweg 19 kan aansluiten en zo'n grote capaciteit dient de omleldings- weg volgens OS niet te hebben. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De vereniging Haagsche Kleinbus Ondeme mers is kwaad op de gemeentelijke afdeling voor vervoe omdat zij geen taxi-vergunningen krijgt voor rolstoelvervoei In een brief aan de Haagse gemeenteraad zegt de verenigin verontwaardigd te zijn over deze weigering, „terwijl aan 4 stichting Ontspanning Gehandicapte Jeugd wel vlot d© week twee vergunningen werden verleend." Kroonberoep De Rijswijkse wethouder mevrouw De Leve-Haagman (ruimtelijke orde ning) toonde zich er gisteren voor stander van dat de gemeenteraad van Rijswijk een beroep bij de Kroon instelt tegen de provinciale weigering het bestemmingsplan goed te keuren. Het xandliehaam voor de Zoomseweg Vliet moet oversteken. Nu is echter al overleg met minister Tuijnman nodig, aldus mevrouw De Leve, omdat zo'n beroepsprocedure behoorlijk veel tijd in beslag kan nemen. De delegatie van de gemeentebestu ren zal behalve door mevrouw De Leve in ieder geval ook worden ge vormd door de Haagse verkeerswet ligt er al vrijwel gebeel. Hier het zij-aansieht op de plaats waar de weg de houder Nyqvtst en de Voorburgse De drie wethouders willen verder dat wethouder voor ruimtelijke ordening, Tuijnman contact met 08 opneemt Oosterhof (allen WD). De wethou- om het provinciebestuur op andere ders zullen Tuijnman verzoeken gedachten te brengen. Tenslotte zal rijkswaterstaat ondanks de provinci- de delegatie van de minister vragen ale tegenstand door te laten werken desnoods naar het harde middel van aan de Zoomseweg. Juridisch zijn een aanwijzing te grijpen, waarmee hiervoor de mogelijkheden aanwezig, OS gedwongen kunnen worden als- zolang geen uitspraak in het Kroon- nog het bestemmingsplan Ypenburg beroep is gedaan goed te keuren. De leden van de vereniging Haagsche Kleinbus Ondernemers (HKO) willen graag ritten verzorgen voor individu ele gehandicapten en groepen die daarom vragen. Daartoe heeft in de maand Juni het vervoersbedrijf Acht- tax b.v. een vergunning aangevraagd. Onder de geldende taxi-bepalingen mag Achttax rijden voor vaste oi>- drachtgevers en niet voor incidentele. De afdeling openbare werken, ver keer en vervoer wil zo'n vrije vergun ning niet verlenen. Het belangrijkste argument is dat dergelijke ritten al door de stichting Ontspanning Ge handicapte Jeugd (OGJ) worden uit gevoerd. Bovendien kan die stichting dat dankzij een gemeentelijke subsi die doen voor een ritprijs van 1,25 gulden. Dat is voor een bedrijf als Achttax niet haalbaar. De gemeente wil wel een vergunning afgeven voor groepsvervoer van ge handicapten, maar verbindt daaraan de voorwaarde dat de vaste opdracht gevers van Achttax verklaren op de hoogte te zijn van het lage tarief h de stichting OGJ. „Een heel men waardige voorwaarde," zegt mevroui N. Exters-Letterie, secretaris vt HKO. Zij heeft meerdere malen bij gemeente aangedrongen op een sut sldleregeling waardoor de leden v& de Haagsche Kleinbus Ondememct ook de gelegenheid krijgen om zwac gehandicapten te vervoeren. Op dit moment gaat de gemeenten ke subsidie van ruim 90.000 guide geheel naar de stichting Ontspanniq Gehandicapte Jeugd. Die vervoerd al lange tijd de gehandicapten nat het ontspanningscentrum in het Zul derpark en op aandringen van dt gemeente heeft de stichting de vei voerswerkzaamheden uitgebreid. Dt reden daarvoor was dat door het t» perkte gebruik van de busjes vet geld verloren ging. Vandaar dat dt gemeente nu twee vergunningen ex tra heeft gegeven om een efficiënte gebruik van de busjes mogelijk tt maken. Het al zeven jaar braakliggende terrein van het voormalige ziekenhuis 8t. Antoniushove in Voorburg. Terrein St Antoniushove niet geschikt voor dit soort huizen Van een onzer verslaggevers VOORBURG Het uitgewerkte plan om op het terrein van het voormalige ziekenhuis St Antoniushove ln Voorburg 52 eengezinswoningen en 106 appartementen te bouwen Is bij de omwonenden niet in goede aarde gevallen. Over het algemeen vindt men de bebouwing ln het geheel niet passen in de omgeving en is er te weinig rekening gehouden met overlast. Monnikenbos ZOETER MEER De gemeente Zoe- termeer is begonnen met de aanleg van een tijdelijk parkeerterrein aan het Monnikenbos. Dit is noodzakelijk geworden, doordat het nabij gelegen parkeerdek boven de winkels van het Koopcentrum Meerzicht voor onbe paalde tijd is afgesloten. In dit par keerdek zijn ruim twee weken gele den zoals gemeld grote scheuren ont dekt Het nood parkeerterrein, dat halver wege deze maand gereed komt. zal plaats bieden aan 143 auto's. Telefoonkosten DEN HAAG Telefoonaansluiting en abonnementskosten voor bejaar den moeten worden opgenomen in het basispakket van welzijnsvoorzie ningen voor ouderen. Dit schrijven de werkgroep Alarmsystemen van de Stichting Voorzieningen voor Oude ren en het Centraal Orgaan Samen werkende Bonden voor Ouderen in Den Haag aan de gemeenteraad, met het verzoek bij het rijk op een derge lijke maatregelen aan te dringen. Op 10 Juni Ji. hebben de verschillende ouderenbonden in Den Haag op de „le Haagse Telefooncirkeldag" een resolutie aangenomen, die inmiddels aan de Ministerraad en de vaste Tweede Kamercommissie van CRM is gezonden. Daarin wordt de veront rusting uitgesproken dat veel oude ren door vaak slechte financiële posi tie geen geld hebben om een telefoon aansluiting te nemen en daardoor in een isolement geraken. In afwachting van een wettelijke regeling voor op neming in het pakket van welzijns voorzieningen wil de werkgroep dat de regering met grote spoed maatre gelen neemt om de telefoonkoster door de bijstand te laten vergoeden Volgens het plan van de eigenaresse, de Haagse beleggingsmaatschappij Wereldhave, zou op het middenter rein van het sinds 1973 braak liggen de stuk grond een gestabelde bouw van vijf lagen gerealiseerd moeten worden. De gestapelde bouw zou naar buiten uit moeten aflopen tot twee lagen. De eengezinswoningen worden in het plan gedacht aan het Oostein de de Wijkerlaan en voor een deel ln het middengebied. Aan de Vliet zijn appartementen gesitueerd. Langs de Vlietrand is een groot groengebied gepland. De bebouwing zal ongeveer tot zeven meter van de Vliet doorlo pen. Verder zijn in het plan 183 par keerplaatsen opgenomen. Tegenspraak Uit de bezwaarschriften tegen het plan blijkt dat de omwonenden zeer ontevreden zijn met de bouwtekenin gen. De architectuur van de nieuw bouw is geheel in tegenspraak rtet de statige stijl waarin de huidige bebou wing is opgetrokken. Daarbij vindt men dat de gestapelde bouw veel te hoog is. In een van de bezwaarschriften signa leert men naar aanleiding van een van de voorlichtingsavonden dat niet Dertig stuks Van een onzer verslaggevers LEIDEN In navolging van tiental len andere steden introduceert Leh den binnen één a twee maanden de glasbak Verspreid over de stad zul len ongeveer dertig van deze (gele) bakken worden geplaatst, waarin de inwoners hun glasafval kunnen depo neren. De gemeentelijke voorlichting is nog „een strategie aan het uitstip pelen" om aan.de bevolking bekend heid over het fenomeen glasbak te geven. Dit zal onder meer via de wijk en buurtcentra gebeuren. In Leider dorp zijn vorige week inmiddels reeds op tien plaatsen glasbakken neerge zet. De gemeente verwacht dat ln de bakken in een Jaar zo'n 20Q ton glas terechtkomt, een gemiddelde van 10 kilo per inwoner. De bakken staan nu nog in een proefopstelling Blijkt de nu gekozen- plaats te voldoen, dan wordt geprobeerd ze door middel van beplanting wat aan het oog te ont trekken duidelijk is welke kleur de bouwsels uiteindelijk zuilen krijgen. Op de des betreffende avond zou door de archi tect zijn medegedeeld dat de wonin gen grijs zouden worden, maar later zou bij navraag gebleken zijn dat over het materiaal nog niets bekend was en dit pas bij de uitvoering ter sprake zou komen. In een groot aantal van de bezwaar schriften stellen de omwonenden dat niet voldoende rekening is gehouden met de overlast die de verkeerstoena me met zich mee zal brengen. Naar schatting zullen per etmaal zo'n acht duizend auto's heen en weer rijden door dit deel van Voorburg. Ook richten de bezwaren zich tegen de langs het Oosteinde en de Wijker laan geprojecteerde carports, die vol gens de omwonenden onnodig af breuk doen aan de karakteristieke bouw van belde lanen. Hierbij weet men overigens nog een pikante kant tekening te maken. Door de overheer sende windrichting zullen onder de carports gestalde auto's nauwelijks droog blijven. Het gebrek aan tijd als gevolg van de- door de gemeente gevolgde korte pro cedure wordt in veel bezwaarschrif ten gehekeld. De wljkvereniglng „Oud Voorburg" spreekt zelfs de me ning uit dat het gemeentebestuur in deze zaak niet open en zorgvuldig zou hebben gehandeld. Dit heeft tot ge volg gehad dat de wljkvereniglng geen gefundeerde uitspraak over het plan heeft kunnen doen en slechts tot deze vaststelling is kunnen komen. Recreatieterrein DEN HAAG De Haagse bewoners organisatie van het Zeeheldenkwar tier „De Groene Eiland" wil dat op de plaats waar nu de loods van de voor malige houthandel Oppendljk aan de Noordwal wordt gesloopt, een speel- gelëgenheid voor oudere jeugd en een groenvoorziening wordt aangelegd. Zij heeft geprotesteerd tegen de ge meentelijke plannen om de plaats te bestemmen als tijdelijke opslagruim te voor bedrijven die uit stadsver nieuwingsgebieden worden gesa neerd. De Groene Eland wijst erop dat het clubhuis „Het Anker", dat vrijwel grenst aan bedoeld terrein, geen enkele mogelijkheid heeft bui ten voor haar bezoekers sport te orga niseren. Daarvoor moet altijd ge bruik worden gemaakt van accom modaties die niet in de buurt gelegen zijn. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Zuidhollandse gedeputeerde voor de ruim telijke ordening Buysert zal zich niets aantrekken van de weigering van het Nootdorpse gemeentebestuur mee te wer ken aan de grenswijziging, die nodig is voor de woningbouw in de bouwlocatie Leidschendam-Nootdorp. De provinciebes tuurder kondigde gisteren aan minister Wiegel (binnenlandse zaken) te zullen vragen door te gaan met de voorbereiding van het wetsontwerp tot grenswijziging. Het gemeentebestuur van Nootdorp wijst definitief de bouw van een grote woonwijk in Leidschendam-Oost af. Een commissie uit de gemeenteraad concludeert ln een rapport dat aan de Nootdorpse bezwaren tegen de bouw locatie in het geheel niet tegemoet is gekomen. Deze bezwaren gelden het gebrek aan compensatie voor het gro te stuk grond, dat Nootdorp aan Leld- schendam ten behoeve van de wo ningbouw moet afstaan (ongeveer eenvijfde deel van het grondgebied). Oedeputeerde Buysert zei gisteren geen concessies aan Nootdorp meer te willen doen. „De afwijzing van de bouwlocatie door Nootdorp is defini tief. Daar zullen tegemoetkomingen niets aan veranderen", aldus de pro vinciebestuurder. die benadrukte dat de medewerking van het Nootdorpse gemeentebestuur niet noodzakelijk is voor de grenswtjzing. „De grenswijzi ging gaat via een wetsontwerp. Dus niet Nootdorp, maar het parlement beslist erover" De goedkeuring van minister Beel- aerts van Blokland (ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting) van de bouw van de Leidschendamse wijk moet nog afkomen, voordat het wets ontwerp bij de Tweede Kamer kan worden ingediend. Dit is echter een formele kwestie, de minister heeft Gedeputeerde Buysert. officieus al laten weten in te stemmen met de ontwikkeling van de bouwlo catie. Gedeputeerde Buysert zei gis teren te verwachten dat al met al binnen acht maanden het wetsont werp bij de Tweede Kamer kan zijn ingediend. Kamer gezocht voor studente fysiothera pie in Den Haag. Berg mans, Roosenburgstr. 15, Eindhoven; tel. 040- 438593 na 17.00 uur.. ding! Nu Mn BONTMANTEL ko pen en 20% korting verdienen!! Nu eerste keus ulf de nieuwe collectie Gratis bewaren en in de winter pee betalen Credietservice mogelijk Het BontpeMe, Hoog straat 153 (voetgangersgebied). Rotterdam-C lei 010-14 33 37 Reisgeid v 2 pers. vanuit geh. Ned bij koop terug BEGRAFENIS- EN CREMATIEVERZORGING Waarom zou u de nabestaanden belasten met hetgeen u zelf kunt doen? Wij stellen u In de gelegenheid u in te schrijven in ons unieke archief-systeem waarbij rekening gehouden wordt met uw specifieke en persoonlijke wensen. Financiële regelingen en overname bestaande polissen mogelijk. De inschrijving is geheel gratis. Wij zijn dag en nacht bereikbaar. HET GROOTSTE CIRCUS VAN EUROPA T/m woensdag 13 augustus dagelijks om 15.00 en 20.00 uur DEN HAAG-Malieveld Circustelefoon: 070-654359 Dierentuin v.a. 9.00 uur Voorverkoop: Haagsche Courant, Wagenstraat 37. Den Haag 1 hoortoestellen Breestraat 58. Leiden, lel. 071-140475 (naast de Stadsgehoorzaal) Ingaande I augustus gewone spaarrekeningen I perfect- j-i/ I Spaarrekeningen D /2 /0 I I' 5.000,- per maand direct opvraag baar, hogere.bedragen met 1 maand opzegging. minimum tegoed f 1.000,- tërmijn-spaarrekeningen minimum tegoed t: 100,- opz.eggingstermijn: /~W i\l 6 maanden Ö74 70 12 maanden 6V2 voor jongeren van 11 tót 18 jaar zilvervlootrekening 8'/2% voor jongeren van 15 tot 21 jaar. spaarselect- *71/ rekeningen 2 spaarselect- q extra-rekeningen y Bij elke terugbetaling wordt 1° resp. 2% over het opgenomen bedrag in rekening gebracht. giro- spaarrekeningen groeispaarbeuijzen aan toonder in coupures van t' 500 -, f 1.000,- en f 5.000,-vaste looptijd; na 5 jaar 8V2 10 variabele looptijd; (minimaal 2 jaar, maximaal 5 jaar) fspaardeposito's minimum inlegt" 1.000.- voor 2 jaar vast voor 3 jaar vast voor 4 jaar vast voor 5 jaar vast J na 3 jaar op basis van samengestelde interest. '\Z V

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6