acharow wil leger [N in Afghanistan Iran nog zonder premier Seen Einstein nodig om les te geven in Tsjaad' Mens oorzaak van overstroming India oord over Afghaanse orlopige regering' Mijnwerkers werken weer in Bolivia roep tijdens Olympische Spelen Ier mogelijk igvaard in ^-schandaal Zorgelijke toekomst voor vrij Vanuata Protest van Filippijnse studenten Scheurtjes in pijp Zweedse reactoren >AG 30 JULI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET R H S 7 kOU (Reuter, AP) De verbannen Russische natuurkundige Andrei Sacharow heeft fcn de regering van de Sowjet-Unie opgeroepen alle troepen uit Afghanistan terug te tn. Hun plaats zou moeten worden ingenomen door eenheden van de Verenigde Naties. tharow deed deze oproep in jen brief aan president Leonid Elena Borner. de vrouw [naar Gorki verbannen natuur- gaf gisteren afschriften van aan Westerse corresponden- Olympische Spelen in Mos- _ens dr. Sacharow in de brief [Russische interventie in Af in december vorig jaar chrikkelijke fout" en een van de Afghaanse souve- reinitelt. De natuurkundige, die in januari werd verbannen vanwege zijn activiteiten op het gebied van de mensenrechten, roept op tot een staakt het vuren tussen de Russische troepen en Afghaanse vrijheidsstrij ders. De veiligheidstroepen van de Verenigde Naties moeten daarna de neutraliteit en vrede in Afghanistan waarborgen, eventueel met behulp van de buurlanden. Sacharow. die in Gorki zorgvuldig MABAD (AFP, Reuter) De Islamitische Nationale k van de Revolutie", waarin verschillende Afghaanse i dlngsbewegingen pogen samen te werken, heeft gisteren ncipe ingestemd met de vorming van een „voorlopige lig" in Afghanistan. Dit werk bekend gemaakt door de tter van de raad Hassan Gaylani. i lorlopige regering" zal geves- vroegere leidende groeperingen in het >rden in de door de opstandige land. De raad probeert steun te krij- ngen beheerste gebieden in gen van alle islamitische landen om istan. De president en de pre- -- in de voorlopige regering zul- inen korte worden benoemd, de voorzitter. De Islamitische ale Raad van de Revolutie is et zo lang geleden gevormd en t uit hoofden van Afghaanse ten en vertegenwoordigers van wordt afgeschermd van belangstel lende Journalisten die de Olympische Spelen verslaan, dringt aan op alge mene verkiezingen in Afghanistan. Als deze crisis voortduurt, vreest Sa charow, kunnen de gevolgen „ramp zalig" zijn. Hij wijst op de stijging van de uitgaven voor militaire doel einden in de hele wereld en het afne men van de ontspanning. „De gebeur tenissen in Afghanistan vormen een rechtstreekse bedereiding van de vre de. en niet alleen in dat gebied." Asiel Na het ingaan van een bestand en de bereidverklaringen van Moskou om zijn troepen terug te trekken, zouden de Verenigde Naties moeten toezien op de neutraliteit van Afghanistan. Lidstaten van de VN zouden asiel moeten verlenen aan Afghanen die hun land willen verlaten. Voorts zou internationale economische steun aan Afghanistan moeten worden ver leend, waarvan de Sowjet-Unie het grootste deel zou moeten verschaf fen. Aan het slot van zijn open brief aan Breznjew herinnert Sacharow eraan dat 104 landen de Russische Interventie in Afghanistan hebben veroordeeld. de strijd tegen de Russische troepen om het bewind van Babrak Karmal te kunnen voortzetten. Momenteel lijkt het erop dat de op standelingen de wind in de zeilen hebben, niet zo zeer door eigen mili tair optreden, als wel door grote moeilijkheden binnen het Afghaanse regeringsleger en de regering zelf. Het regeringsleger kampt met een enor me desertie van soldaten, die dan meestal overlopen naar de opstande lingen. Verder komen er al dagen berichten binnen over een grootscha lige muiterij binnen het leger, die door Russische troepen fel wordt be streden. Volgens Franse correspon denten is de oorlog in een kritieke INQTON (DPA, Reuter) fase gekomen nu de Russen hebben ent Carter zal mogelijk onder besloten de Afghaanse guerilla's zelf. te vernietigen en dat niet meer over laten aan het Afghaanse regerings leger. drieging gedagvaard worden getuige te verschijnen voor de runissie van de Senaat die de ke relaties van zijn broer Billy bië onderzoekt. Dit heeft sena- kurmond gezegd in een televi- rvlew enkele uren voor het be- Milltaire deskundigen menen echter dat daarvoor een militaire macht van ruim 250 duizend man nodig is, ter- i de hoorzittingen van de speci- wijl de Sowjet-Unie nu naar schatting commissie. „Alles wat ik wil is rtieid boven tafel brengen en fenodig is iemand onder strafbe- pjte dagvaarden, dan ben ik Jwr, zelfs als het de president ■r, zo zei Thurmond. het onderzoek van de senaats- ilssle zal mogelijk ook de voort- tige en op de Bahama's wonen- lancier Robert Vesco worden Jcen. Vesco verklaarde afgelo- eekeinde tegenover twee sena- dat hij de betalingen van Libië lllly Carter had georganiseerd t Witte Huis in verlegenheid te tn. Vesco, die in 1976 werd ver- op beschuldiging van opluch- nn aandeelhouders voor miljoe- dollars in een internationale Maffaire werd afgelopen week- bezocht door de Democratische >r Dennis Deconcini en de Re- kein Orrin Hatch in verband een onderzoek dat de Ameri- t Senaat uitvoert naar over- eorruptie. Deconcini verklarde rugkeer van de Bahamas dat had gezegd wraak te hebben nemen op het Witte Huis dat ia Vesco was teruggekomen van weenkomst die hem in staat t stellen naar de Verenigde Sta- rug te keren. Vesco doelde daar- ennelljk op een poging van hem den van het Witte Huis aande- n te bieden ter waarde van tien tn dollar in ruil voor een oplos van zijn problemen met de ge- slljke iunstanties. Senator De- ni sprak overigens zijn twijfel ver het verhaal van Vesco over betrokkenheid bij de affaire Carter. 120 duizend man in Afghanistan heb ben gelegerd. LA PAZ (DPA) Vertegenwoordi gers van de Boliviaanse militaire re gering, de staatsmijnbouwmaat schappij Comlbol en de vakbonden hebben gisteren een akkoord gete kend, dat de terugkeer van normale werkomstandigheden in de tinmijnen van Catavi moet waarborgen. Vervol gens zijn 30.000 mijnwerkers, die elf dagen hadden gestaakt uit protest tegen de machtswisseling in het land, weer aan het werk gegaan. Eind vorig jaar wezen de werknemers van Comibol een compromisvoorstel van hun baas van de hand. In het akkoord staat onder andere dat geen van de stakers ontslagen of gerechte lijk vervolgd mag worden. Andeizijds verplichten de arbeiders zich niet lan ger met wapens tegen de militaire leiders te verzetten en evenmin de „nationale veiligheid" in gevaar te brengen. Met het herstel van de arbeidsrust in Zuid-Bolivia dragen de mijnwerkers hun radiostation, dat dagenlang heeft opgeroepen tot verzet tegen de plegers van de staatsgreep, over aan' het leger. PORT VILA (Nieuwe Hebriden) In de afgelopen nacht zijn de Nieuwe Hebriden veranderd in het onafhankelijk Vanuata. De machtsoverdracht ging gepaard met eenvoudig ceremonieel waarbij de nieuwe leiders, presi dent Ati George Sokomanu en premier Walter Lini voorgingen in gebed waarin om eenheid werd gevraagd voor 72 eilanden van de nieuwe republiek. Dat is wel nodig ook, want nog tijdens de ceremonieën schetter de op het belangrijkste eiland Esperltu Santo de radio van de opstandelingen tegen de nieuw bakken regering, zoals dat ook al gebeurde toen de Nieuwe Hebri den nog onder Brits-Franse heer schappij zaten. Met de onafhan kelijkheid is er dan een eind ge komen aan het 74 jaar oude zo geheten condominium, waaron der de eilanden te lijden hadden van een nogal chaotisch bestuur. In de Stille Oceaan stonden de Nieuwe Hebriden dim ook beter bekend onder de naam Pando- mlnium. Zo hadden zowel de Britse en Franse heersers premier Walter Lini beloofd voor de onafhanke lijkheid een eind te maken aan de opstand van Jimmy Stevens, die twee maanden geleden met behulp van een aantal met pijl en boog bewapende volgelingen de stad Luganville op het eiland Santo innam. Afgelopen donder dag togen weliswaar 200 Franse en Britse parachutisten naar het eiland, maar van arrestatie van Stevens en zijn aanhangers, die het eiland onafhankelijk willen maken, kwam niets terecht. De troepen zijn er blijkbaar alleen heen gestuurd om de belangen van Franse en Britse ingezete nen te beschermen. De Fransen hebben in ieder geval al duide lijk gemaakt dat de nieuwe rege ring niet hoeft te rekenen op Franse steun als zij een eind wil maken aan de opstand. Premier Lini heeft Papoea Nieuw Guinea veizocht 300 soldaten te sturen die als vredesmacht moeten op treden. De regering en het parle ment in Port Moresby zullen daar op 5 augustus over be slissen. In de Egyptische hoofdstad Cairo heeft gisteren de begrafenis plaatsgevonden van de ex-sjah van Iran. In het Abdin-paleis werd een korte plechtigheid gehouden bij de met de Iraanse vlag bedekte lijkkist. Op de achtergrond stonden ex-keizerin Farah Diba met naast haar de Egyptische president Anwar Sadat. De begrafenis was omgeven door uitgebreide veiligheidsmaatregelen, maar er deden zich geen incidenten voor. TEHERAN, WASHINGTON (Reuter, AFP, AP) De moeilijkheden rondom de euze van een premier en daarna de vorming van een kabinet in Iran houden aan. Sterke man Ayatollah Khomeini liet gisteren weten dat hij niet vertegenwoordigd wenstte te zijn in een commissie die zich moet buigen over de door president Bani Sadr voorgestelde kandidaten. Volgens de ayathollah moet het Iraanse parlement (de maills) en de president samen over de nieuwe pre mier beslissen en is het een zaak die alleen hen aangaat. De moeilijkheid is dat het parlement, gedomineerd door de radicale Islamitische Repu blikeinse Partij, IRP, het niet eens kan worden met de veel gematigder president Abolhassan Bani Sadr. De laatste door de president voorgestel de kandidaat, Mostafa Mir-Salem, bleek voor het parlemzmttent niet aanvaardbaar, waarna het parlement vond dat er eerst maar een commissie ingesteld diende te worden, waarmee Bani Sadr uiteindelijk akkoord ging. In Teheran werd daaruit afgeleid dat Mir-Salem, een vroegere minister van politie, het verder wel kan vergeten. De commissie zou moeten bestaan uit vijf parlementsleden en een verte genwoordiger die door ayatollah Khomeini moest worden aangewe zen. Nu de ayatollah dat heeft gewei gerd, bestaat er enige verwarring. Het Iraanse dagblad „Ettelaat" dacht gisteren met de oplossing te komen en noemde ayatollah Khal- kahli als de „enige kandidaat die zo wel voor het parlement als voor de president aanvaardbaar zou zijn". Wee het Iraanse volk als Khalkhali, die als „reizend scherprechter" een spoor van lijken heeft achtergelaten in onder meer het Iraanse Koerden- gebied, tot Iraans premier zou wor den benoemd. Khalkhali, die furore heeft gemaakt vanwege de snelheid waarmee hij „misdadigers" en con trarevolutionairen uit de weg wist te ruimen, die in één dag tientallen men sen liet arresteren door revolutionai re gardisten, liet berechten door al even revolutionarie rechtbanken en liet doodschieten door vuurpeletons die nog een graadje revolutionairder waren. De voorzitter van het Iraanse parle ment, ayatollah Hashemi Rafsanjani, heeft gisteren de Amerikaanse rege ring scherp aangevallen in verband met het politieoptreden tegen Kho- meinigetrouwe demonstranten in de Verenigde Staten. In de Amerikaanse staat Columbia worden nog steeds een honderdtal Iraniërs vastgehou den, nadat voor- en tegenstanders van het huidige Iraanse regime met elkaar op de vuist gingen. Rafsanjani zei gisteren dat het politieoptreden tegen Iraanse studenten in de VS gevolgen kon hebben voor de Ameri kaanse gijzelaars in Iran. Vijf personen werden gisteren in Iran geëxecuteerd. Vier mensen, onder wie een vrouw, vonden in het noordelijke Tabriz de dood, na van drugssmokkel te zijn beschuldigd. In Abadan, de zuidelijke oliestad, werd een Irakiër gedood op beschuldiging van spio nage. MANILLA (UPI) Tienduizend stu denten van een universiteit in de bui tenwijken van Manilla hebben giste ren gedemonstreerd in wat de groot ste demonstratie wordt genoemd sinds het instellen van de staat van beleg acht jaar geleden. De studenten wilden hiermee protesteren tegen het voornemen van de regering meer con trole te verkrijgen over de Filippijnse universiteiten. De demonstranten probeerden het in terim-parlement te bereiken maar werden door ongeveer 200 man op roerpolitie tegengehouden. Sprekerssbetoogden dat indien de wet door de nationale vergadering zou worden aangenomen de academi sche vrijheid zou worden beperkt en dat autonome scholen en universitei ten onder controle van het ministerie van onderwijs zouden komen. De studenten zeiden dat ze niet al leen protesteerden tegen de voorge stelde wet maar ook tegen de aanval die de oproerpolitie vorige week don derdag zonder aanleiding op hen had uitgevoerd. Bij de rellen die toen uit braken werden honderden mensen gewond. STOCKHOLM (AFP, AP) De Zweedse Inspectie voor keminstalla- ties (SKI) heeft haar zusterinstellin gen in andere landen op de hoogte gesteld van de ontdekking van een nieuw soort scheurtjes in bepaalde pijpleidingen van Zweedse kokehd- wa terreactoren. Door te grote tempe ratuurverschillen was metaalmoe heid opgetreden. Volgens directeur Lars Nordstrom van de SKI zijn de reparatiekosten naar verhouding laag. De scheurtjes werden tijdens de jaarlijkse revisie ontdekt in het koelsysteem van de centrale Oskarshamn 2. Bij nader on derzoek werden ze in nog één andere van Zwedens zes werkende kerncen trales gevonden. Soortgelijke defec ten kunnen zich volgens de Zweedse inspectie in kerncentrales van alle typen voordoen. Van onze buitenlandredactie AMSTERDAM Overvloedige moessonregens worden als oorzaak genoemd van de overstromingen die Noord-oost- India hebben getroffen. Honderden mensen zijn al om het leven gekomen en duizenden hutten en huizen bezweken onder het geweld van het water. Veel akkerland is ondergelo pen, waardoor vee en gewassen verloren zijn gegaan. De zware regens spelen een belangrij ke rol bij de wateroverlast in India. Toch zijn er ook andere oorzaken, die met de mens en niet met het klimaat te maken hebben. Door de ontbossingen in het Hima- layagebergte heeft de erosie daar vrij spel gekregen. Het water dat de re genwolken die tegen de bergen „bot sen" loslaten, wordt niet langer door de bodem vastgehouden en stroomt in grote hoeveelheden naar beneden. De natuurlijke afwatering komt in het gedrang. De rivieren missen de capaciteit de abnormale aanvoer te verwerken. Overstromingen zijn het gevolg. Oeverwallen Het water kan, als het eenmaal bui ten de huidige rivieroevers is getre den, niet weg doordat het blijft staan tussen de oeverwallen op grotere af stand aan weerskanten van de rivie ren. Grote gebieden lopen daardoor helemaal onder, terwijl streken aan de veilige kant van de oeverwallen de dans ontspringen Verschillen van inzicht tussen Oettar Pradesj, Bihar en West-Bengalen (in die volgorde worden de staten door de uit het noordwesten komende Ganges doorsneden) vergroten de problemen. De meningen zijn ver deeld over waar en wanneer wat aan de overlast moet worden gedaan, en hoe die in de toekomst kan worden voorkomen. Het geld voor verbetering van de wa terafvoer moet goeddeels uit de hoofdstad New Delhi komen. De rege ring daar is over het algemeen niet scheutig met de roepies. De ironie wil dat deelstaatregeringen in hun hart niet rouwig zijn als ook Delhi door het water wordt getroffen. Dan dringt ten minste de noodzaak door iets te doen aan het verbeteren van de af voer van de rivieren. Overeenstemming tussen India en zijn buurlanden is nog moeilijker dan een akkoord tussen de deelstaten. Toch hangt het voorkomen van over stromingen in de toekomst daar voor een groot deel van af. De bergstaat Vrouwen en kinderen in Luchnow, de hoofdstad van Oettar Pra desj, worden geëvacueerd. Nepal, waar de Ganges vandaan komt, moet zijn bossen laten staan, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Hout betekent voor de straatarme Nepalezen brandstof, maar vooral inkomsten. Er zullen daar andere bestaansmogelijkheden moeten komen, wil het wegkappen van de bossen en dus de erosie binnen de perken worden gehouden. Bij „ontwikkelaars" van de Verenigde Naties bestaat het idee voor een to taalplan voor de waterhuishouding van India en de buurlanden, naar het voorbeeld van het Mekong-project in Indo-China. Door de politieke strub belingen daar is dat nooit goed van de grond gekomen. Eerste middelen om overstromingen te voorkomen zijn uitbreiding en verhoging van dij ken, verbetering van het communica tiesysteem langs de rivieren en een zekere energievoorziening voor de sluizen. De afwatering zal echter pas zonder problemen kunnen verlopen als de kwaal bij de wortel wordt aangepakt Dat betekent tegengaan van ontbos sing en erosie en dus verbetering van de levensomstandigheden in de bron- gebieden van de rivier. tNICO KUSSENDRAGER Iwilligers zijn te lang gezien als goedwillende mensen die ook iets en doen in ontwikkelingshulp. Ze werden niet beschouwd als een inlijk onderdeel van die hulp. tat Nabulsi probeert te bewerkstelli gt dit wel gebeurt. Deze Syriër is sinds Jaar coördinator van de vrijwilligersor- latie van de Verenigde Naties (UNV), Wet binnen UNDP, het ontwikkelings- hmma van de VN. Nabulsi nam on- f deel aan een bijeenkomst in Tunis WDP-vertegenwoordigers uit de hele «1. "lal heeft het wat ingeslapen vrijwilli- FOgramma nieuw leven ingeblazen. Hij de eerste om dat grif toe te geven. talligers taald door het land waar hij of zij werkt. „Dat dwingt die landen selectief te zijn," verklaart Nabulsi. „De vrijwilliger zal iets moeten bijdragen aan de ontwikkeling van een land, wil er om hem of haar gevraagd worden. Ik vind het van groot belang dat degene die de vrijwilliger nodig heeft er ook het geld voor op tafel legt." op plaatsen waar ze eigenlijk beneden hun niveau werken. Dat is zonde. En dat zijn nu TrOtS net de plaatsen waar naar mijn mening de vrijwilligers kunnen worden ingezet. Zij vormen het middenkader, dat tot nu toe vaak ontbrak in ontwikkelingslanden. Je hebt geen Einstein nodig om les te geven in Tsjaad." '.aken nu deel uit van de "Vesten van een huis. en zijn niet lan- maar een losse steun." Volgens Na- I» daar ook alle reden toe, en onder- At de vrijwilliger zich duidelijk van 18 ontwikkelingswerkers. "•opgeleide experts van hoog niveau todig voor de ontwikkeling van landen i derde wereld. Of dat nu in de land winde stadsplanning, in het onder- in de gezondheidszorg. Maar die moet je dan ook voor de volle ftd procent gebruiken, en niet inzetten Kosten De kosten van een vrijwilliger zijn veel lager dan die van een hooggekwalificeerde ex pert. Die kost, rekent Nabulsi voor, zeker zes keer zoveel. Bovendien werkt de duur betaalde deskundige vaak het liefst in een goed gekoeld kantoor in de stad, in plaats van onder de brandende zon op het platte land. Vrijwilligers, aldus de coördinator van de VN-vrijwilligers, zijn het liefst actief aan de basis, omdat ze daar doorgaans de mees te resultaten van hun werk zien. „In Soedan zitten ze in een gebied waar nog nooit een expert gewéést is. Neem van mij aan dat het daar een hard bestaan is." De VN-vrijwilligersorganisatie verlangt dat alle kosten van de vrijwilliger worden be- De grote trots van Nabulsi is dat driekwart van de achthonderd VN-vriJwilllgers zelf uit ontwikkelingslanden komt. Het vrijwllli- gersprogramma is een voorbeeld van de technische samenwerking tussen ontwikke lingslanden (TCDC in het VN-jargon). Het ontwikkelingsprogramma van de VN maakt zich daar de laatste jaren sterk voor, en er zijn al verschillende conferenties aan ge wijd. „De vrijwilligers die zelf uit de derde wereld komen, kunnen hun kennis en ervaring ge bruiken in omstandigheden die vergelijk baar zijn met die in hun eigen land. Iemand uit Nepal die in Sri Lanka werkt, weet wat ontwikkeling is en is niet verbaasd als er ineens geen elektriciteitssnoer meer te krij gen is, om een simpel voorbeeld te noemen. Het geeft niet," aldus Nabulsi, „dat je met beperkte middelen moet werken. Dat is Juist de kunst. En iemand uit de derde wereld verstaat die kunst beter dan iemand uit Nederland." Hikmat Nabulsi Als de vrijwilliger na twee jaar werk elders terugkomt in eigen land, kan hij of zij de opgedane kennis weer gebruiken. „De VN- vrijwilllgersorganisatie gaat de 'hersen- vlucht' uit de derde wereld tegen," meent Nabulsi. ('Hersenvlucht' is het vertrek van deskundigen, doorgaans uit ontwikkelings landen, naar andere landen omdat ze daar beter kunnen verdienen.) „Mensen uit de derde wereld krijgen de kans andere ontwikkelingslanden te zien en er te werken. Hoeveel Syriërs komen er anders naar de Komoren, hoeveel mensen uit Thailand gaan ooit naar Colombia? Te kunnen reizen over de wereld is het voor recht van jonge mensen uit de rijke, wester se landen. Jongeren uit de derde wereld krijgen die kans normaal gesproken niet." Voor zover er door mensen uit ontwikke lingslanden werd gereisd, was dat door gaans naar het westen. „Ikzelf bij voor beeld," zegt Nabulsi. „Ik kom dan uit Syrië, maar heb in de VS mijn studie gedaan. Van studeren in een ander ontwikkelingsland was geen sprake." Geen taboes Hoe wordt iemand VN-vriJwilllger? „In der de wereldlanden kan een belangstellende gewoon naar de plaatselijke vertegenwoor diger van het ontwikkelingsprogram (UNDP) toegaan," legt Nabulsi uit. „In Eu ropa werken we samen met de daar be staande vrijwilligersorganisaties, zoals de Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV)." Als reden om niet via de eigen, nationale organisatie te worden uitgezonden maar door de VN, noemt Nabulsi 'onze internatio nale gerichtheid'. „We kunnen een vrijwilli ger naar ieder land sturen, dat er behoefte aan heeft, en in iedere sector. We werken niet samen met maar een paar ontwikke lingslanden, of alleen maar in de landbouw of wegenaanleg, zoals bij nationale vrijwilli gersorganisaties vaak het geval ia. Wij ken nen geen taboes. Voor ons was er destijds geen reden de steun aan het Centraal-Afri- kaanse keizerrijk te beëindigen. Wij helpen mensen die in beroerde omstandigheden leven en niet keizer Bokassa in zijn paleis." Voorwaarde bij het aantrekken van vrijwil ligers is dat zij twee jaar ervaring hebben in hun eigen vakgebied. .Aan 'generalisten' die van alles een beetje weten, maar van niks genoeg hebben we niets." Van de achthonderd VN-vrijwilligers wer ken er honderd op Sri Lanka. Nabulsi heeft op die samenballing van vrijwilligers daar nogal wat kritiek te horen gekregen die hij iel van de hand wijst. „Ook Sri Lanka kampt met een grote 'hersenvlucht'. De eigen artsen gaan naar Europa. De vrijheid om te reizen werkt op die manier nadelig voor de arme boeren op het veraf gelegen platteland die nooit meer een verpleegkun dige. laat staan een arts zien. De vrijwilli gers in de gezondheidszorg behandelen ge middeld zo'n honderdtwintig mensen. Dat betekent dat zonder UNV twaalfduizend mensen op Sri Lanka verstoken zouden blijven van medische zorg. En dan kan het me niet schelen wat een of andere ambte naar in een gerieflijk kantoor zegt over een te grote aandacht voor Sri Lanka."

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7