Uit brieven van lezers Radio- en televisieprogramma's IET WEER oor Weerrapporten indaag dertig Jongen bekent roof FET irwin «8382 nen dszi jrsuS' Balk. /2406 r ERDAG 26 JULI 1980 TROUW/KWARTET 25 Afain moge al een „fantastisch v erp waarnemingsvermogen" beze- hebben (Jan J. Boersema in w van 23 Juli '80), fundamenteel we als Christen met die leer n moeilijk uit de voeten. Van onze it is er in het geheel geen bijzonder •Heet vereist om vast te stellen dat uurlijke selectie een nietszeggend even is. De natuur kiest, selec- niet. Daar is een persoon voor a. De bijbel blijft voor ons van damentele waarde en God advi- in het Vierde Gebod de Schep- d te gedenken. Daarvoor heeft Hij Sabbath ingesteld. De wekelijkse '66( tdag. (Zie de uitvoerige tekst in 20:8 t/m 11) De evolutie-theorie minder kans van slagen hebben indien men in vroeger eeuwen had laten staan en niet had :eil4vangen door de zondag met een ial ander motief, nl. de opstanding Christus. Wanneer we aan Gods nen voor het leven gaan knoeien door iets anders gaan vervan- geven we doortocht aan onge- |f«t.heorieën. waardoor de funda- nten ondergraven worden, itterdam F. L. Stolk. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. ipassing actievoerders „Lekker dier" in neveld zijn van mening dat kip- 'ln de kippenren vrij moeten kun- rondlopen. De pluimveehouders itegen vinden dat ze in legbat- moeten worden geplaatst en niets tegen is. Immers „men- i .jkunnen zich aanpassen aan ge- ilgde omstandigheden, dieren len finen dat ook" (Trouw 23 juli). Hoe- gaat dat aanpassingsvermogen? ■zulk een pluimveehouder eens ipoosje in een cel in de gevangenis moeten doorbrengen, hoe zou hij over denken? behan :polet aagt ?en °p zoom P. A. van Toorenburg et )lkenprobleem (3) I deti - het artikel „Tolkenprobleem 3.1rdt onoverkomelijk" in Uw blad 15 juli J.L staat naar mijn mening p voorlaatste alinea een fout. Het niet bondskanselier Schmidt, die aandrong Frans en Engels in de ipese paspoorten te gebruiken, jt het tegendeel was het geval. Het Tel/is de Duitse minister van buiten- idse zaken, dr. Genscher, die het «nik van slechts twee van de na- nale talen in de Europese paspoor- ^tegenhield. erth E. J. Woessink 30< !p" 111 308 978, 'i.'r avenant ïg ig ik er u naar aanleiding van uw kei over de plannen voor een „co- in t" (verbond) als eerste stap tot fusie tussen 5 Engelse kerken op 69!:fcnt maken, dat de evangelische ïedergemeente (Hernhutters) van iher al bisschoppen kent. Het ge- nde bezwaar gaat dus voor deze niet op. iclo C. Veer Kerncentrales (3) Aangezien dr. Ruppert, zoals u stelt, niet behept is met enige, specifieke technische kennis, zou het te betreu ren zijn, indien hij, overeenkomstig uw suggesie, zou worden benoemd tot voorzitter van een stuurgroep, die haar licht moet laten schijnen over de energievoorziening in ons land in de komende jaren. Dit gemis aan kennis in zulk een bij uitstek technische materie kan niet worden goedge maakt door gezag en bindend vermo gen, waarvan de waarde in dit ver band twijfelachtig is. Hier kan alleen functioneren een voorzitter die op de hoogte is van alle technische mérites (o.m. van eventuele risico's die aan de verschillende alternatieven verbon den zijn en van de mogelijkheden om deze risico's. Indien aanwezig, af te wenden of tot een minimum te beper ken) mede om het gezwets van poli tieke en andere onbenullen tot de Juiste proporties terug te brengen. Niet zonder reden hebben de Samen werkende Electriciteitsproducenten (de SEP) in het jaarverslag 1979 de noodklok geluid. De regering ver dient lof dat zij het landsbelang zwaarder heeft laten wegen dan de smalle politieke basis waarop zij rust dank zij enige onbetrouwbare AR's, die het landbelang onder-geschikt maken aan eigen ambities. Het gaat hier niet minder dan om de welvaart en welzijn van ons volk in de komen de jaren, die niet aan koehandel op geofferd kunnen worden. AMSTELVEEN J. Prinsen In eigen land Wij houden veel van ons eigen land en hebben daar ook al heel wat van gezien. Maar waarom gaan wij naar Duitsland? We zijn niet van die men sen die er met een tent of caravan op uit trekken, we zijn niet meer de jongsten en hebben graag wat com fort in onze vakantie. Dat wij naar Duitsland gaan, is omdat het hier voor gewone mensen niet meer te betalen is in hotel of pension. In Duitsland betalen we voor vol pen sion 25 DM: pracht kamer, prima eten, (kamer met WC en douche 30 DM). Kom daar eens om in Neder land. En dan de huisjes, rustig vragen ze heer 600 èl 700 gulden per week. Vorig Jaar gebruikten we ergens kof fie en vroeg ik wat een nacht slapen kostte in een motel. Dat was 55 tot 80 gulden per nacht. „Met ontbijt?" vroeg ik? „Nee zonder." Mijn mond viel open van verbazing en ik zei alleen: „Verschrikkelijk, wat een prils." Hooghartig zei die mevrouw: „Mevrouw zoekt u verder." Nu be grijp ik best dat alles een keerzijde heeft In Holland moet na een nacht slapen een werkster komen, om alles weer schoon te maken. In Duitsland gaat dat heel vaak met hele gezinnen. Opa en oma, pa, moe en kinderen helpen daar mee, dus niet zoveel schoonmaakkosten. Eén nacht sla pen met ontbijt is daar 18 DM. 3 nachten of 5 nachten 15 DM. Rozenburg R, de Zoete-Bal jeu Kopenhagen De vrouwen van de ongebonden lan den. met Leila de vliegtuigkaapster voorop als hoofd van de PLO-afge- vaardigden eisen nu dat zionisme op één lijn wordt gesteld met de andere ismen zoals: kapitalisme, racisme etc. als één van de oorzaken van het ach terblijven van de ontwikkeling van de vrouw. Van sommige-ismen kan ik mij dat levendig voorstellen, maar wat zionisme daarmee te maken heeftmisschien is er een vrouw die me dat duidelijk kan maken. Nee, de dames zijn niet anders dan de heren, zij hollen mee met alle andere kudde-dleren: oogkleppen zijn ook bij hen niet onbekend en zwart-wit wordt ook bij hen dagelijks genut tigd. Als ik nu vrouw zou zijn dan zou ik inderdaad in dat lijstje verboden ismen op laten nemen: racisme, kapi talisme, communisme (denk maar aan de 3 feministen welke Rusland zijn uitgezet), mohammedanisme, denk maar aan Iran. Maar het zionis me hoort in dit rijtje uit paragraaf 68 van het „dagboek van Kopenhagen" niet thuis. De dames zouden zelfs tot de conclusie moeten komen dat het weer een gewone ordinaire aanval op Israël betekent en voor de rest niets. Dordrecht H. van Rossum INGEPIKT In Trouw van donderdag 24 Juli doet redactrice Hanneke Wijgh verslag van een gesprek met twee Palestijnse vrouwen op de VN Vrouwenconferen tie in Kopenhagen. Een van hen be weert, als zij spreekt over het VN Verdelingsplan voor het toenmalige Palestina, waarbij dit land zou wor den opgesplitst in een Joodse en een Arabische staat: „De Zionisten heb ben beide stukken ingepikt in 1948, bij het stichten van de staat Israël Hanneke Wijgh zegt dan dat ze dit weet. Kennei-j!: is zij niet geheel op de hoogte v de feiten. Zij weet namelijk niet uat: 1. de Zionisten niet beide stukken konden inpikken, aan gezien een van beide hun al door eer met tweederde meerderheid aange nomen VN-resolutie was toegewezen; 2. dat na de Arabische aanval op d« staat Israël in mei 1948 het deel dat de Palestijnse staat zou vormen vooi ca. 75te weten de westelijke Jor daanoever en de Gazastrook dooi resp Jordanië en Egypte (en dus niet door Israël) werd ingepikt. De Pales tijnse Mona zegt vervolgens ook nog: „De strijd tegen de Zionisten bindt man en vrouw te zamen. Wij zijn één in onze strijd voor een onafhankelijk Palestina". Andere Palestijnse vrou wen schijnen er heel andere gedach ten over deze eenheid op na te hou den. Zo zegt de Palestijnse UmSamii in het PLO-blad „Journal of Palesti ne Studies' (voorjaar 1980): „Onze lei ders menen dat een vrouw haar revo lutionaire plicht doet als ze haar echtgenoots overhemden strijkt, zijn eten kookt en een gezellige en ont spannen sfeer voor de strijder schept." Over de Israëlische „workshop" die Hanneke Wijgh twee dagen later be zoekt merkt ze op: „Een van de vrou wen, Shulamit Aloni, durft wat kri tiek te uiten." Deze Shulamit Aloni is echt niet zo bang uitgevallen als hier gesuggereerd wordt. Zij is Israëlisch parlementslid voor de kritische Israë lische Beweging voor Burgerrechten en een bekend activiste. Zij schroomt niet een kritisch geluid te laten ho ren, vaak tot ergernis van de Israëli sche gevestigde orde. Deze zelfde Shulamit Aloni verklaarde zich overi gens in Kopenhagen bereid een ge sprek te hebben met de Palestijnse terroriste Leila Chaled, een aanbod dat door Leila Chaled werd afgewe zen met de opmerking: „Met Israël praten wij alleen via het geweer." De situatie in het Midden-Oosten zou er waarschijnlijk een stuk beter uitzien als er ook aan Palestijnse kant kriti sche vrouwen van het type van Shu lamit Aloni kans van spreken zouden krijgen! Den Haag R. Abram-Rosenthal Malle proffen Malle proffen (In de theologie) te Bonn: „Waarom vragen ze wel kri tisch 'Wie is Israël'? maar stellen ze niet dezelfde vraag t.a.v. de kerk?" DEN HAAG P. J. Pennings Door een communicatiestoor nis met Johanneke Leestema- ker in Kopenhagen is tot onze spijt de tekst van de Kleine Krant heden niet tijdig ge noeg in ons bezit gekomen. kRAVAAN IN AFGHANISTAN door James A. Mlchener 27 ^Jjfcjntwoordde: „Ik weet het niet. Ik léende altijd dat het een sentlmen- 99v ile Amerikaan was, die Engels wilde hebt misschien gelijk," zei Sir erbert met een fijn glimlachje. e lezing van het derde bedrijf ver- isl, ferde opnieuw de gespannen aan- icht. Er werd om de grappen ult- undiger gelachen dan onder gewone Mtandigheden. Veel mensen in de vöo lal vroegen zich af wat er gebeuren Ing met Ingrid de persoon, niet de ineelfiguur; het gaf ons stuk een üfcermate pikant tintje, want ik was van de ongehuwde jongemannen. ,a; ben we het spel beëindigd hadden, -jlonk er een oprecht gemeend harte- 'applaus. Ons publiek was dank- J. dat we het voor enkele uren :c rstrooling geschonken hadden, uiten waren de sneeuwjachten van Hindoekoes. Ik wist, dat er een riangen was, om de illusie van de end niet te verstoren en om nog 191 ren gezellig pratend bij elkander te S*n' 11 waren daarom verwonderd toem olieb Khan tamelijk plotseling zei: Uss Ingrid, mag ik u naar huis den?" ■Zweedse meisje glimlachte vrien- fk naar de Afghaan en ant- oordde: ir.' lig had Moheb zijn jas en de »re. Hij riep zijn chauffeur uit de uken, waar alle Afghaanse chauf- verbleven en uit de wijze, waar- Copyright 1966 A. J. G. Streng holt N.V. A op Ingrid zich in haar bontmantel nestelde en daarna de arm van Mo heb Khan nam, begrepen wij intu ïtief, dat zij haar gespeelde rol in vloed had laten uitoefenen op haar normale persoonlijkheid. Er was wei nig twijfel aan, dat Moheb en Ingrid die nacht samen naar bed zouden gaan. Toen de deur achter hen gesloten was, vroeg een der Fransen: „Maar is Moheb Khan al niet getrouwd?" „HIJ heeft twee vrouwen," deelde een Engelse dame mede. „Beiden Afghaansen?" „Natuurlijk. Hij wilde een Ameri kaans meisje huwen, maar dat is niet doorgegaan." Niemand kon vermoeden welke rich ting het gesprek zou uitgaan, maar Sir Herbert gooide net over een ande re boeg en zei een beetje kribbig: „Wij moeten werkelijk Uitvaart lezen. Ik bied mijzelf als barman aan." Er werd toen levendig gesproken over de exemplaren, welke getypt moesten worden. Miss Maxwell, ijverige Ame rikaanse die zij was, nam op zich het grootste deel te tikken. Toen merkte Sir Herbert op: „Voor de Jonge geliefden zullen we Gretchen en Mark hebben." De aanwezigen ke ken naar ons en mijn gevoel van zoëven onvermijdelijke minneko- zerij in Afghanistan! keerde terug. Gretchen glimlachte, een wonder baarlijke Engelse glimlach met witte tanden en blozende wangen. Er ont stond even een ietwat pijnlijke stilte, die ik brak door te vragen: „Mag ik je naar huis rijden, Gretchen?" Mijn vraag was zo gelijk aan die, welke Moheb Ingrid gedaan had en de situatie was zo doorzichtig, dat Gretchen opnieuw kleurde. Toen lachte zij vrolijk en zei: „Sir Herbert, u moet ook verhinderen dat ze over ons praten!" Sir Herbert werd rood, wierp een blik op lady Margaret en antwoordde toen: „Ik denk dat je nu wel weet, dat in Kaboel elk aardig ongetrouwd vrouwtje het onderwerp van allerlei veronderstellingen vormt! Ga Je mee met Mark?" „Ja! Ik ga met hem mee. Precies zoals Ingrid met Moheb meeging!" Wordt vervolgd DE FOSDYKE SAGA lUl Hans de Jong Vandaag bereikt het weer een ther- Jüsch hoogtepunt Terwijl gisteren andhoven al op achtentwintig gra ten kwam, zullen vandaag enkele m tations tot negenentwintig, dertig jJJ raden komen. Dat gebeurt in een W »atige tot vrij krachtige zuidoostelij ks luchtstroom. Deze voert van het itinent lucht aan waarin de zon het 2 het zeggen heeft. lan wordt meegewerkt door een drukgebied dat boven Scandina- 16 is aangekomen en door depressies Jb'westen van Ierland en de Golf van 'slcaje. De minima van Biskaje zijn feite randstoringen van de eerder noemde depressies. Zij trekken - frankrijk binnen en dat gaat met JMdenemen van een koufront. Dat •ront trekt naar het noordoosten en vandaag later op de dag de kans °P een regen- of onweersbui in het zuiden en zuidwesten doen toe- D'e, kans blijft eerst nog klein. In oclgië zal het dan al wel regenen. Zondag passeert dit front Nederland, «et-KNMI neemt aan dat het derma te zal zijn afgezwakt dat het bij „mo- ■Jijk een regen- of onweersbui zal Wijven." Pis te hopen, omdat bij een ner- wde uitbarsting van neerslag 5 een week terug niemand gebaat zijn. De eventuele buien zijn plaatselijk en dat betekent een onge lijke verdeling van de neerslag. Enke le buien zouden wel eens driftig kun nen zijn. Ook in dit geval is het een tijdelijke verstoring van het weer, maandag ligt er een nieuwe hogedrukbobbel in de omgeving van ons land en dat betekent opnieuw een overwegend droog dagje. De temperatuur zal dan zo hoog niet meer komen, want de wind is dan geruimd van zuidoostelij ke naar zuidwestelijke richtingen en kan hier en daar ook west worden. De middagtemperaturen komen dan op een niveau tussen twintig en vijfent wintig graden. De hoogste waarden zijn weggelegd voor het oosten van het land, de laagste waarden voor het westers trand. Op wat langere termijn bezien hand haaft zich ditzelfde gunstige zomer weertype maar met deze aantekening dat we niet kunnen spreken van all round vast weer. Zones van hoge druk worden afgewisseld door storin gen, die in meer of mindere mate neerslag of een onweersbui kunnen afleveren. Een dergelijke situatie is niet ongewoon bij zuidwestelijke hoogtestromingen. Vast weer doet zich in de regel voor als de stromin gen in de hogere atmosfeer westelijk zijn en dat zit er nu beslist niet in. De Engelse weerkundigen voorzien dat een warme en droge periode zich handhaaft tijdens de overgang van juli naar augustus, maar dat half au gustus het weer onbestendig zal wor den. Het betreft hier de officiële door Bracknell uitgegeven prognose die reikt tot half augustus. Uit het buitenland is ten opzichte van gisteren weinig verandering te mel den. Het is overal met de zomer boter tje tot de boom, vrijwel overal zomer se temperaturen, wel eens een regen- of onweersbui in de namiddag, maar ook gebieden waar de zon zich laat intimideren. De Britse eilanden hou den het veranderlijke weertype, waarbij ook de temperatuur een flin ke tik op de neus krijgt. Verder is het in West-Frankrijk niet helemaal „kosjer", maar er is toch goeie hoop dat de van Frankrijk naar ons land onderweg zijnde duiven gunstig weer zullen houden, omdat zij zich voor het front uit bewegen en een flinke zuidoosten wind in de staart voelen. Strandweer Vandaag een schitterende stranddag met zonneschijn. Later in het zuid westen kans op een plaatselijke on weersbui. Matige tot vrij krachtige zuidoostelijke wind. Morgen: na een regen- of onweersbui wat frisser bij zuidwestelijke tot wes telijke wind, maxima negentien tot twintig graden. Maandag weer een nieuwe hoge-drukzone. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zilrich Casa Blanca Istanbul Tunis onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. hall bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt HOOGWATER 27 JULI 1980 Vlissingen 2 27- 14.46. Haringvlietsluizen 232-1459. Rotterdam 4 23-16.53, Schevenlngen 3 20-15 51. IJmuiden 4 05-16 32. Den Helder 8.11-20.50. Harllngen 10.25- 23.01. Delfzijl 12.31—, HOOGWATER 28 JULI 1980 Vlissingen 3 04- 15 23. Haringvlietsluizen 3.13-15.39. Rotterdam 4.54-17.28, Schevenlngen 3.57-1629. IJmuiden 4.45-17 11. Den Helder 9.08-21.36, Harllngen 11 15- 23 46. Delfzijl 1.06-13 13.. ASTERIX EN HET IJZEREN SCHILD Radio vandaag HILVKKSUM I (298 m) 6.00 (S) Ook Goeie Morgen. VARA: 7.03 (S) Hallo hier Hilver sum! (8.03 Dingen van de dag.) 9.30 (S) Z.I. en de zomer. 11.02 (S) De VARA feliciteert. 12.03 (S) Tussen start en finish. 12.54 Olym pische Spelen. 13.03 (S) Wegens vakantie gesloten. 16.02 (S) De Speeldoos. 17.54 Olympische Spelen. 18.11 Dingen van de dag. 18.30 (S) Metropole Orkest. 19.02 (S) Popkaravaan. 20.03 (S) Zing zomaar sim pel een melodie. NOS: 20.30 (S) Langs de lijn, sport en muziek. (21.40 Paardekoer- sen.). VARA: 22.30 (S) Even muziek. 23.45 Olympisch Journaal. 23.02 Medededlin- gen. SOS- en politieberichten. 23.03-24.00 (S) Wachten op middernacht. HILVERSUM II (402 m) TROS: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 TROS binnenkort. 7.30 Nieuws. 7.36 Ak tua. 8.00 Nieuws. 8.11 Toeraktua. 8.30 Nieuws. 8.36 Toeraktua. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Waterstanden. 9.15 Van de binnenpagina. 10.30 Coulissen. 11.30 Janboek. 12.00 Bouwen op de basis. 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12 30 Nieuws. 12.36 Aktua. 13.00 Nieuws. 13.11 Kernpunt. 13.15 Onder de mensen. 14.00 Kernpunt. 15.00 Sport na sport. 15.30 Kieskeurig. 16.00 Per provin cie. 17.24 Mededelingen. 17.30 Nieuws. 17.36 (S) Aktua. 18.00 (S) Licht verteerbaar. OVERHEIDSVOORLICHTING: 18.40 Le ven en welzijn. TROS: 18.50 (S) Een mond je Frans. 19.30 (S) 't Is duur om niet dood te gaan, hoorspel. 20.16 (S) Concert la carte. EO: 21.00 (S) De Bijbel open. 21.20 (S) Van U wil ik zingen. 21.45 (S) Laat ons de rustdag wijden. 22.25 (S) Kroniek van Bel gië. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Reflector. 22.50 (S) Boekbespreking. 23.00 (S) Zaterdaga vonduur. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (444 m) NCRV. 7.02 (S) Popfrisser. 9.03 (S) Happy Sound: popgos- pelprogramma. 10.03 (S) Popstation. 11.03 (S) Pop non stop. 12.03 (S) Los Vast 14.03 (S) Op stap: jongerenprogramma 15.03 (S) Disco-express. 16.03 (S) NCRV-Zaterdag- Sport. NOS: 18.03 (S) De Avondspits met de Nationale Hitparade. NCRV: 19.02 (S) Elpee-pop. 20.02 (S) Elpee-pop-special. 21.02 (S) Country Style. 22.02 (S) Weekend blues. 23.02-24.00 (S) Jazztime HILVERSUM IV (FM-kanalen) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Station tijdelijk geslo ten. 8.00 (S) Klassiek met Caroline. 9.00 Nieuws. 9.02 Programma-overzicht. 9.05 (S) Piano-an. 10.00 (S) Concerto Mattinale. 12.00 Nieuws. 12.02 Programma-overzicht. 12.05 (S) Liever luchtig. 13.15 (S) Op 't Schellinkje. 14.00 Nieuws. 14.02 Pro gramma-overzicht. 14.03 (S) De jonge Mo zart op reis. 16.00-17.00 (S) In gevarieerde bezetting. TV vandaag NEDERLAND I 13.00 NOS: Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 Journaal 15.32 NCRV: Wollie s Wereld 15.35 De kleine pinguin 15.50 In de soete suikerbol 16.10 Pommetje Horlepiep 17.00 Laurel Hardy 18.00 NOS: Moskou '80 19.00 TROS: Woody Woodpecker 19.06 Oliver! musicalfilm 21J0 Intemalionaal Country Festival 22.12 NOS: Journaal 22.30 Moskou'80 23.35 Journaal NEDERLAND U 13.00 en 18.00 NOS: Nieuws voor doven e slechthorenden 18.39 Musti 18.55 Journaal 18.59 VARA: Sprookjes van overal 19.08 Popkaravaan 20.00 NOS: Journaal 20J7 VARA: Man over de vloer 20.52 Film Thuis 22.15 Achter het Nieuws 23.00 Sterke verhalen 23.30 NOS: Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Actu aliteiten en sport. 10.35 Muzikaal amuse mentsprogramma. 11.35 Reportages. 12.20 Actualiteiten. 12.50 Persoverzicht 13.00- 13.10 Journaal 13.40 Programmaover zicht 14.10 Journaal. 14.15 Kleuterpro gramma. 14.45 Camping, Camping, tv-1 film. 16.15 Filmreportage. 17.00-17.30 TV- portret. 18.00 Journaal 18.05-19.00 Sport (Regionaal programma: NDR: 17.30 Pro grammaoverzicht 17.31-18.00 Die unster- blichen Methoden des Franz Josef Wen ninger. 19.00 Actualiteiten. 19.15 Das Gold der Wüste, tv-serie. 19.58 Programmaover zicht WDR: 17.30 Actualiteiten. 17.55-18.00 Intermezzo. 19.00 Filmreportage. 19.22 Po lizei Inspektion 1, tv- serie). 20.00 Journaal en sport 20.30 Per Saldo Mord (The Swiss Conspiracy), tv-film. 22.00 Lottotrekking. Aansl.: Journaal. En: Woord voor de zon dag. 22.20 Muzikaal amusementsprogram ma. 22.50 Ein Mann wird gejagt (The Cha se), speelfilm. 0.50-0.55 Journaal. DUITSLAND II 12.00 Programmaover zicht. 12.30 Informatie en amusement. 14.45 Journaal. 14.47 Die drei Klumberger, tv-serie. 15.10 Flugboot 121 SP, avonturen- serie. 15.35 (z/w) Die kleinen Strolche, tv- serie. 15.50 Informatieve uitzending. 16.10 Tekenfilm. 16.35 Die Baren sind los. tv- serie. 17.05 Journaal 17.10 Informatief programma. 18.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs), tv-serie. 19.00 JournaaL 19.30 Jongerenprogramma. 20.15 Wensconcert. 21.45 Journaal. 21.50 Sport 23.05 Die zweite Frau, tv-film. 00.15 Journaal. D'land WDR 18.00 Natuurfilmserie. 19.00 Rock Follies, tv-serie. GEZAMENLIJK PROGRAMMA NDR III EN WDR III 20.00 Journaal. 20.15 Die Hand auf den Augen, tv-film (1). 21.15 zl w+K) Oude filmjournaals 21.30 Filmpor tret 22.15-23.40 Muziekprogarmma. riELGIE NEDERLANDS 14.55 Eurovisie: Olympische Spelen. 19.25 Tekenfilmserie. 19.30 Lottotrekking. Mededelingen en Mor gen. 19.45 Journaal. 20.10 De dokter heeft het druk (Doctors on the go), tv-serie. 20.35 Actualiteiten. 21.20 Filmreportage. 22.20 Journaal. 22.35-23.30 Eurovisie: Olympi sche Spelen. BELGIS FRANS 16.00 Sport 18.15 L'A- gence Labricole, tv-serie. 18.45 Muziekpro gramma. 19.15 Regionaal magazine. 19.25' Lotto-uitslagen. 19.29 Weerbericht. 19.30 Journaal. 19.55 Natuurfilm. 20.20 Scara- mouche, speelfilm. Daarna: Muzikale show. Aansl.: Journaal en sport. Radio morgen HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) NOS: 00.02 VARA: 7.02 (S) Muziek voor de zondagochtend. 8.02 Vroege Vogels. 9.30 (S) Tony van Verre ontmoet prinses Mar griet en Pieter van Vollenhoven (1). KRO: 10.00 Campingdienst 11.02 (S) 'n Zondags pak voor alledag. AVRO: 12.02 (S) Mies Bouwmans Top-duizend. NOS: 12.55 Olympisch Journaal. AVRO: 13.02 AVRO- Magazine. 13.45 Minitatuurtje. NOS: 14.02 (S) Langs de lijn, sport en muziek. 17.55 Mededelingen en uitgebreid weerbericht 18.00 Nieuws en sportuitslagen. KRO: 18.12 (S) Nouhoorjehetookeensvaneenan- der. 19.02 (S) Terwijl de mannen kijken. 20.03 (S) Op Vleugels. NCRV: 20.15 (S) Zon- dagavondmuziek. TROS: 21.02 (S) Specia liteiten la carte: muzikaal wensprogram- ma. NOS: 22.45 (Olympisch JournaaL 23.03-24.00 (S) Met het oog op morgen. TROS: 00.2 (S) De Nachtwacht 4.02 Krie ken met Adje. HILVERSUM II (492 m en FM-kanalen) KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.20 De Hutsgeklutste! 9.25 Waterstanden. HUM. VERBOND: 9.30 Humanisme in Ne derland (2). IKON: 10.00 Recreatiedienst 10.45 Wilde Ganzen. 10.50 De andere we reld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Suara Maluku. 12.30 Tambu. 13.00 Nieuws. 13.10 Zorg en Hoop. 13.55 Programma voor bui tenlandse werknemers. IKON: 17.00 Gere formeerde kerkdienst 17.58 Wilde Ganzen. 18.00 Van geslacht tot geslacht. 18.30 Brood en Spelen. NOS: 19.00 Radio Thuis land. 19.30 Verhaal. 20.00 De Taaishow. 20.30 Vonken onder de as. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Voor blinden en slechf-- zienden. 21.10 Zelfdoding van bejaarden, documentaire (2). 22.05 Spiegel van België. 22.30 Nieuws. 22.40 Weer bij kennis komen: wetenschap en milieu. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM m (444 m en FM-kanalen) AVRO: 8.02 (S) Ko de Boswachtershow. 8.30 (S) Sportpano'rama. 9.02 (S) Juist op zondag. 10.02 (S) Pim Jacobs. VARA 11.02 (S) Het zondagse gezicht van de VARA op drie. TROS: 14.02 (S) De Europarade. 16 02 (S) Ferry's Gouwe Ouwe Club. NOS: 19 02 (S) NOZ-jazz. KRO: 21.02-24.00 (S) Rock- dreams. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 (S) Vroeg Klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Musica Religiosa. 10.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium. 11.00 (S) De Zeven Provinciën. 13.00 (S) Opera- matinee. 14.00 Matinee. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Rotterdams Philharmonisch Orkest met solisten: klassieke muziek. 16.00 (S) Rostrom of Composers 1979 (-17.00). FM mono) 12.00-13.00 (Sport-actualiteiten, wijk- en buurtactiviteiten, theateragenda. 17.00-18.00 Droomsoezen. marginaal pro gramma. 18.00-19.00 TV morgen 13.00 NOS: Nieuws voor doven en slechthorenden 16.30 AVRO: De internationale tenniskampioenschappen van Nederland 18.00 NOS: Nieuws voor doven en 19.00 Journaal 19.05 NCRV: Wollie s wereld 19.10 Cantate Domino, kerkmuziek 19.45 Prinsen en Nomadenmeisjes, documentaire 20.30 De liefde van Donal en SaOy. Engels televisiespel (herh.) 21.50 De vergelen oorlog, documentaire serie 22.40 In vredesnaam, korte filmimpressie 22.45 Bolero van Ravel 23.05 NOS: Journaal NEDERLAND II 13.00 NOS: Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 Journaal 15.35 TROS: Koning Boto 16.05 De man van Atlantis, tv-serie 19.00 Mustl 19.06 Studio Sport 19.55 HUM. VERBOND: Vijf minuten bedenktijd 20.00 NOS: Journaal 20.05 VPRO: AU in the family, serie 20.30 De Gaulle, uit de serie Portraits of Power 21.15 Instant pictures. Schouten 22.30 NOS: Journaal DUITSLAND I 9.25 Programma-over zicht. 9.55 Spencers Piloten, tv-serie. 10.45 Gevarieerd kinderprogramma. 11.15 Wieb- ke Thormann. 21 Jahre, tv-serie. 12.00 Journalistenforum. 12.45 Journaal. 13.15 Klassieke liederen. 13.45 Kinderprogram ma. 16.00 (z/w) Vier stunden von Elbe 1. tv- spel. 17.45 Filmreportage. 18.30 Journaal. 18.33 Sportprogramma. 19.15 Informatief programma. 19 20 Reportages 20.00 Jour naal en sportreportage. 20.30 Tatort, tv- serie. 22.00 Informatieve serie. 22.05 Jour naal. 22.10 Reportage. 22.55 Informatief programma. 23.10 Informatief program ma. 23.40-23.45 Journaal. DUITSLAND II 10.00 Programma-over zicht. 10.30 Reportage. 12.00 Concert. 12.45 Informatief programma. 13.15 Actualitei ten. 13.40 Informatieve serie. 14.10 Kinder- proggramma. 14.40 Journaal. 14.45 Repor tage. 14.50 Filmreportage. 15.20 Ein Fall für Madame, tv-serie. 16.15 Muziekpro gramma. 17.17 Sportreportage. 18.15 Infor matief programma. 18.30 Natuurfilmserie. 19 00 Journaal. 19.10 Parlementair over zicht 19.30 :z/w) Der Mann, der Sherlock Holmes war, Duitse speelfilm. 21.10 Jour naal en sport 21.30 Reportage. 22.15 Mu ziekprogramma. 23.15 Journaal. 18.00 NOS: Moskou'80: samenvattend verslag WDR III 18.00 Kinderserie. 18.55 (z/w) Charlie Chan on Broadway, Amerikaanse speelfilm. GEZAMENLIJK PROGRAMMA NDR III/WDR III 20.00 Journaal. 20 15 Informa tief programma. 21.05 Filmreportage. 21.50-23.30 Serie portretten. BELGIS (NEDERLANDS) NET I 10.00- 11.00 Echaristieviering en Zeewijding. 14.00 Nieuws voor slechthorenden. 14.30 De Gegijzelden (Hostages), jeugdfilm. 15.30 Olympische Spelen. 10.35 tekenfilm serie. 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.00 Sportprogramma. 20.15 Een familie kroniek (A Gift to last), tv-serie. 21.05 Vlaamse muziek. 21.30 Olympische Spe len. 23.00-23.15 Journaal. BELGIS (FRANS) 15.55 Olympische Spe len. 16.40 Tekenfilm. 17.55 Muziekpro gramma. 18.30 Tekenfilm. 1835 Schul- meister, tv-serie. 19.29 Weerbericht. 19.30 Journaal met sport 20.05 Zang en dans. 21.05 L'exécution du suldat Slovic. tv-film. 23.00 JournaaL 23.10-0.10 Olympische Spelen. MIDDELBURG (ANP) De politie in Middelburg heeft gisteren de acht tienjarige jongen P. uit deze plaats aangehouden, die heeft bekend twee dagen geleden een evenoude plaatsgenoot op straat te hebben overvallen en beroofd. Hij sloeg zijn slachtoffer met een stok bewusteloos en nam hem zijn portefeuille met driehonderd gulden af. P. zal maandag worden voorgeleid aan de officier van justitie in Middel burg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 25