Onder-minister in Afghanistan gedood Personalia "Boek uw wintervakantie hartje zomer. De nieuwe reisgidsen zijn uit!' ABN Ban 1® ri - ABN Bank Behulpzaam vertrekpunt voor uw vakac SSSSrIS PLANTAARDIG FUCA EXCELLENT -s Invoering Automatisch Telefoonverkeer Unifil patrouille houdt drie Palestijnen aan Conferentie fysici mist belangrijke Rus Actie tegen nep-firma's thuiswerk Tegenstanders dienstplicht aangehouden Portugal erkent noodgedwongen rechten Polisario WOENSDAG 23 JULI 1980 TROUWKWARTET 4> ll.Js Goedemorgen vader en moeder Stuurman hartelijk gefeliciteerd met de 23ste juli. Uw kinderen en kleinkinderen Onze lieve ouders en grootouders de heer en mevrouw C. J. Manneke en J. J. Manneke-Appel hopen D.V. 30 juli a.s. hun 55-jarige trouwdag te vieren in Taizé. Wij zijn dankbaar voor hun liefde en toewijding, ons allen bewezen. Hun kinderen en kleinkinderen. Amersfoort: A. S. C. Reisig-Manneke A. Reisig Dirk, Ad, Suzanne, Michaël Drachten: J. C. Smit-Manneke C. Ch. Smit Sandra, Mark Alphen a/d Rijn: J. L. Manneke M. Manneke-Peters Arvid, Léontine Taizé (Fr): Frère Léonard 3816 CH Amersfoort, 23 juli 1980. Ringweg Randenbroek 20b. Zo de Heere wil hopen onze geliefde ouders, grootouders en overgrootouders A. Reijm K. Reijm-van den Heuvel op 30 juli a.s. te gedenken dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. Onze dankbaarheid klinkt door in Psalm 136. Streefkerk: Jan - Janny Waddinxveen: Huib - Tiny Baam: Corry - Nico Alblasserdam: Arend - Greet Nieuw-Lekkerland: Piëta - Wim Sliedrecht: Sien - Wim Capelle a/d IJssel: Grarda - Herman Nieuwerkerk a/d IJssel: Henny - Arend Polsbroek: Leny - Maarten Nieuwerkerk a/d IJssel: Arie - Riet Nieuwerkerk a/d IJssel: Martien - Anneke Zevenhuizen: Piet en Rina Klein- en achterkleinkinderen 2913 LP Nieuwerkerk a/d IJssel, juli 1980. Ie Tochtweg 56. Zij die onze ouders willen feliciteren geven wij gaarne -de gelegenheid op 6 augustus a.s. van 15-16 uur en van 20.00-21.30 uur in het Kerke- lijk-Centrum. J A. Beyerinkstraat 53, te Nieu werkerk a/d IJssel. Loof de HERE, mijn Ziel, en vergeet niet één van Zijn weldaden. Dankbaar en blij delen wij u mee dat wij op 24 juli 1980 40 jaar getrouwd zijn. Wij hopen die dag in de familiekring te vieren. J. van Veelen A. J. van Veelen-Vis Koningin Wilhelminalaan 38 3956 TD Leersum. Bijzonder blij. waren we voor alle belangstelling ondervonden met ons gouden huwelijksfeest. Wij willen ieder bij déze hartelijk danken, 't Was voor ons een onvergetelijke dag. We zien er met dankbaar heid op terug. Fi 'am. A. Cuperus. C. Cuperus den Engelsen Hector Treubstr. 39, Den Helder. Psalm 95:4 (O.B.) Tot onze diepe droefheid overleed mijn gelief de vrouw, onze moeder, groot- en overgroot moeder Annigje Mantel-Plomp op de leeftijd van 84 jaar. F. Mantel Piet en Truus Bep en Evert Klein- en achterkleinkinderen 21 juli 1980 Zaanhof 102 1013 XZ Amsterdam. Liever geen bloemen Gelegenheid tot condoleantiebezoek donder dagavond van 7-7.30 uur in het gebouw P.C.B. Vondelstraat 101 te Amsterdam. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 25 juli om 11 uur op de begraafplaats „Vredenhof" aan de Haarlem merweg 367 te Amsterdam. Als een kleed zal 't al verouden, niets kan hier zijn stand behouden; wat uit stof is, neemt een end door den tijd, die alles schendt. Maar Gij heb, o Opperwezen, nooit verandering te vrezen! Gij, die d' eeuwen acht als uren, zult all' eeuwigheid verduren. Psalm 102:15. Heden overleed onze geliefde zuster, behuwd zuster, tante en oud-tante, Maria Roeleveld in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, J. Pronk-Roeleveld W. Pronk Scheveningen, 22 juli 1980. Menninckstraat 77. Correspondentie-adres: Menninckstraat 198 2583 BV Scheveningen. Condoléancebezoek donderdagmiddag van 3-4 uur en donderdagavond van 7-8 uur in Bouw centrum Scheveningen ,,'t Statenhuys", Sta- tenlaan 78. De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 25 juli om 12.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf 't Statenhuys" om 12 uur. „Zelfs al ga ik door een dal van diepe duister nis, ik vrees geen kwaad. Psalm 23 vers 4. Dinsdagochtend 22 juli 1980 is overleden mijn geliefde vrouw, onze lieve mamma en oma Huberts Helena Struijs-van Rij op de leeftijd van 66 jaar. Rotterdam: W. Struijs Berkel: Ank en Niek Meyer Wilco en Frank Reeuwijk: Leendert en Getty Struijs Bertine en Marijke Berkel: Wim en Marianne Struijs JStienne en Timothy Capelle a/d IJssel: Krijn en Ted van Dongen Si-woon en Astrid Ridderkerk: Rob en Angèle Zandvoort 3055 WD ROTTERDAM Dresdenlaan 35. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.45-8.15 uur in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 25 juli om 11 uur in de Hillegondakerk (Kerkdreef te Hillegersberg), waarna de begrafenis zal plaatsvinden om circa 12 uur op de begraaf plaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334. Volstrekt enige en algemene kennisgeving Heden is na een kort en moedig gedragen ziekbed in het Havenziekenhuis te Rotterdam, tot onze verslagenheid van ons heengegaan mijn zo dierbare man, mijn lieve zoon, onze lieve broer en zwager Jacobus Johannes Derksen Hr. Mr. ambassadeur te Thailand, Birma, Laos en Vietnam Nederlands Permanent Vertegenwoordiger bij E.S.C.A.P. Officier in de orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 57 jaar. Bangkok: G. J. Derksen-de Kanter Rotterdam: J. A. Derksen-van der Werff 's-Gravenhage: R. Derksen W. J. R. Derksen-Koppe Rotterdam: G. Dekker-Derksen G. C. Dekker Boskoop: G. Boot-Derksen H. J. A. Boot Baie d'Urfee P.Q. Canada: R. G. Aalders-de Kanter W. J. G. Aalders 's-Gravenhage: M. E. de Kanter A. Slee-de Kanter G. J. Slee Rotterdam, 21 juli 1980. Correspondentie-adres: Van Bassenstraat 37, 3067 XC, Rotterdam. De overledene is overgebracht naar het rouw- centrum Hooikade 46 te 's-Gravenhage, alwaar geen bezoek. De uitvaartplechtigheid zal plaatsvinden vrij dag 25 juli om 14.00 uur in „Ockenburgh", Ockenburghstraat 21 te 's-Gravenhage/Loos- duinen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid. Plotseling werd uit onze familiekring wegge nomen onze lieve schoonzuster en tante Sari Maat-Broek echtgenote van Leo Maat Op de leeftijd van 54 jaar. Klaagliederen 3 vers 31-33 Zij heeft zeer veel voor ons betekend. Zeist: J. Koedijk-Maat Voorschoten: B. Maat M. Maat-Poldervaart Dordrecht: P. S. Hordijk-Maat J. Hordijk Brielle: J. Maat J. H. Maat-Post Vlaardingen: C. C. Maat H. J. Schriel-Maat J. N. Schriel Heerenveen: S. P. Vermaat-Maat K. Vermaat Neven en nichten Voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoe der, grootmoeder, overgrootmoeder, schoon zuster, tante en nicht Gerdina Cornelia Guurink-van Alkemade zeggen wij hierbij hartelijk dank. 23 juli 1980 van Voorschotenlaan 1 2597 PA 's-Gravenhage Uit aller naam: F. W. Guurink U bereikt méér met een MINI Bel 020-936868 [advertihtibJ HANDLICHTING: Bij beschikking van de kan tonrechter te Assen van 11 juli 1980 >s aan JAN WILLEM KLEEFMAN, geboren Groningen op 18 augustus 1960, wonende te Peize, Hei deweg 13, het navolgende recht van meerderjarigheid verleend' Het voor gezamenlijke reke ning met zijn broer Gerard Kleefman uitoefenen van een landbouwbedrijf in maat- schapsverband en tevens tot het verrichten van alle daden en rechtshandelingen, welke tot de uitoefening van dat be drijf betrekkelijk zijn, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inachtne ming van het bepaalde bij ar tikel 235 Boek I van het Bur gerlijk Wetboek. De griffier van het kantongerecht te Assen. GEMEENTE STEDUM Openbare kennisgeving De burgemeester van Stedum maakt bekend dat aan Gede puteerde Staten van Gronin gen een verzoek zal worden gericht om afgifte van een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en art. 50, lid 8 van de Woningwet ten behoeve van de bouw van een K.B.O school te Stedum op het per ceel kadastraal bekend ge meente Stedum, sectie B 1405. Met ingang van 24 juli 1980 ligt het betreffende bouwplan gedurende 14 dagen ter se- kretarie ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bezwa ren indienen bij burgemees ter en wethouders, tegen het eventueel verlenen van de bouwvergunning Stedum. 17 juli 1980. De burgemeester voor noemd. S. R. Mellema. Van de 4'/«%-obligatielening ten laste van de gereformeerde kerk van Heemstede zijn uitgeloot en per 1 augus tus a.s. betaalbaar gesteld bij de Ned. MiddenstandSbank N.V. te Amsterdam, Gebr. Kooymans te 's-Gravenhage en Handels- en Effectenbank te Groningen de nrs. 238a, 241a, 243b en 250b, elk groot 500,- en 39, 60, 61, 62, 75. 153, 206, elk groot 1000,-. TT I'III T n TT 1_' |_i L>rp Wie'savonds2è3dnL B; JTXJLi A A r.r.n l -gées Fuca Excella neemt, zorgt onopvallend voor een betere spijsvertering. Vcx IER een zachte, verantwoorde stimulans. Slechte stoelgangers vii irar den Fuca Excellent een hele opluchting. Uitsluitend bij uw ap Kn GEMEENTE STEDUM De burgemeester van Stedum brengt ter voldoening aan het bepaalde in art. 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat met ingang van 24 juli 1980 gedu rende een maand ter sekreta- rie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage ligt het ont werp bestemmingsplan K.B.O.-school Stedum. Gedurende de hierboven ver melde termijn van een maand kan een ieder bij de gemeen teraad schriftelijk bezwaren indienen tegen voormeld ont werpplan. Stedum, 17 juli 1980 De burgemeester voor noemd, S. R. Mellema. De beste merken ZWEEDS-VU RENHOUT is onze grootste speci aliteit. Onze naam staat ruim 45 jaar borg voof kwaliteit. Meer ma ten en tot ca. 5 meter lengte uit voorraad leverbaar. WESTER- HOUTHANOEL van BOXTEL, Cath Beersmansstraat. Tel: 258888-764046. Dames, grijp de winst!' Alléén juli BONTMANTELS tot 25% korting m. garantie Eerste keuze. voll. kollektie 1980/81. Nu kopen a.s. winter pas betalen. Desgew zeer soepele kredietservice De Bont koning, Hoogstraat 97, Rotter dam-C tel. 010-117117 Par keerterrein direkt t.o. zaak. Bij koop reisgeld binnen goh. Ned. v. 2 personen terug. Dames, unieke zomeraanbredmg Nu BONTMANTEL kopen en 20% korting verdienen!' Nu eer ste keus uit de nieuwe collectie. Gratis bewaren en in de winter pas betalen Credietservice mo gelijk Het Bontpaleis, Hoog- Rotterdam-Ctel. 010-143337' Reisgeld v 2 pers. vanuit geh Nederland bij aankoop terug. EEN MINI-ADVERTENTIE STAAT GELUK IN HET PAROOL. IN TROUW EN IN DE VOLKSKRANT. DIE DRIE KRANTEN BEREIKEN 1,2 MILJOEN MENSEN IN HET HELE LAND EN BIJNA DE HELFT VAN ALLE MENSEN IN AMSTERDAM Officiële publikatie van het Staatsbedrijf der PTT Met ingang van donderdag 24 juli 1980 kunnen atte Nederlandse telefoonabonnees zelf gesprekken tot start brengen met aangeslotenen op geautomatiseerde n in Alaska. Filipijnen. Hawaï en de Sovjetunie. «eli Wijze van totstandbrengen: kiestoon afwachten; internationaal toegangsnummer 09 kiezen; opnieuw kiestoon afwachten; landnummer kiezen, onmiddellijk gevolgd door n nummer en abonneenummer. Enkele belangrijke netten met hun netnummers zijn: Filipijnen (landnummer 63) Bacolod 34, Davao 35. lk>«lo City 33, Manilla 2, Quezon City 2. Het landnummer voor Alaska en Hawaï is 1alle aborv nees in Alaska zijn bereikbaar via het netnummer 907 die van Hawaï via het netnummer 808. Het landnummer voor de Sovjetunie is 7, het netnurrv mer van Moskou is 095 (de 0 voor het netnummer ma kiezen) Gesprekken met andere netten in de Sovjetunie kunnen niet automatisch tot stand worden gebracht. Het tarief voor automatische gesprekken bedraagt: met Alaska. Filipijnen en Hawaï: f 0,14 per 0.9 sec. vermeerderd met een vaste aanslag van f 0.14 per gesprek. met de Sovjetunie: f 0.14 per 2.1 sec. vermeerderd met een vaste aanslag Ld van f 0,14 per gesprek. Lijsten met meer belangrijke netten met hun netnumme in de Filipijnen kunnen telefonisch worden aangevraagd bij 004 NEW DELHI (UPI, AP) De Afghaanse onder-minister van onderwijs, Wall Joesoefl, is op straat in de hoofdstad Kaboel doodgeschoten, zo werd gisteren in de Indiase hoofdstad New Delhi vernomen. Joesoefl, die het bevel zou hebben gegeven om te schieten op demon strerende scholieren tijdens anti- Sowjet betogingen in de Afghaanse hoofdstad, zou het slachtoffer zijn geworden van een aanslag van Af ghaanse opstandelingen. Radio Ka boel meldde over de dood van de onder-minister alleen dat hij „samen met de andere helden van de revolu tie" was bijgezet op de „martelaren- heuvel". Tijdens de betogingen in april en mei van dit jaar zouden door het vuur van Russische en Afghaanse militairen zeker tweehonderd leerlingen van middelbare scholen in Kaboel om het leven zijn gebracht. Ondanks het be gin van de Ramadan, de islamitische vastenmaand een week geleden, zijn de activiteiten van de overwegend islamitische opstandelingen niet af genomen. Ook zou er een nieuwe sta king van de Afghaanse middenstand op handen zijn. Het Russische persbureau Tass meldt dat twee opstandelingen door een speciale rechtbank ln Kaboel ter DEN HAAG (ANP) - Een vijf man tellende patrouille van het Neder landse VN-detachement in Zuid-Li- banon heeft maandagmiddag op de grens van het Nederlandse en het Fijiese Unilil-gebied drie Palestijnse guerrilla-strijders aangehouden. Een woordvoerder van het ministerie van defensie in Den Haag heeft dit giste ren bevestigd. Tijdens een routinepatrouille stuit ten de soldaten van Unifil op een groep van vijf Palestijnen, leden van het volksfront voor de bevrijding van Palestina. Dezen sloegen op de vlucht. Enkele Unifil-posten in de omgeving zetten de wegen af, waarna drie guerrilla-strijders gepakt konden worden. Zij hadden drie geweren en acht handgranaten bij zich, maar tot een gewapend treffen kwam het niet Wat de Palestijnen precies van plan waren is niet bekend, maar aangeno men wordt dat ze op weg waren naar Israël. De drie zijn overgedragen aan een vertegenwoordiger van de PLO in Tyre. dood zijn veroordeeld. Tien anderen kregen gevangenisstraffen. De opge rolde groep, onder leiding van Bara- tall Jafar, zou steun hebben gekregen vanuit de Iraanse stad Mesjed. Politieke waarnemers zien de recente verschuivingen in de regering van Ba- brak Karmal als duidelijke aanwij zingen voor het totale échec van het huidige door de Russen in het zadel gehouden regime. De verschuivingen worden gezien als een laatste poging van de Russen om nu echt greep te krijgen op de situatie in het land door middel van een Afghaanse overheid. Moskou zou er nogal over onsticht zijn dat zeven maanden na de staats greep het binnenlandse verzet nog steeds toeneemt. MADISON. Wisconsin (AP) De Russische natuurkundige Lew Okoen, aangekondigd als een van de sterren van de 20ste internationale conferentie over hoge-energiefyslca, is niet komen opdagen. Hij mocht er heen van de Sowjet-regering, hij had een visum voor de Verenigde Staten, hij had een vliegtuigticket en een hotelreservering. Hij had een voor dracht voorbereid die was gepland als hoogtepunt van de conferentie. Maar toen negentien andere leden van de Russische delegatie arriveer den, wilde de delegatieleider niet meer zeggen dat dat Okoen niet in het vliegtuig was ingestapt. In conferentiekringen wordt gespecu leerd dat zijn wegblijven te maken kan hebben met het verschijnen op de conferentie van enkele bijdragen van zijn dissidente collega Andrei Sa- charow, die door medestanders de Sowjet-Unie uit zijn gesmokkeld. Okoen is bevriend met Sacharow, maar staat zelf niet als dissident te boek. MAASTRICHT (ANP) De actie voerder Dirk de Vroome uit het Lim burgse Nederweert, beter bekend als Rooie Reus, heeft het door hem aan gespannen kort geding tegen DSM verloren. De waarnemend president van de Maastrichtse rechtbank, mr J. J. M. Bouritius, oordeelde dat hij niet om voor hem grievende motieven is afgewezen voor een baan bij DSM. Vroome had bezwaren tegen de mo tieven waarop de directie hem had afgewezen: „te oud voor continu dienst en ontoereikende kennis". Minderheden Tot buitengewoon hoogleraar in de etnische minderhe den in Nederland is benoemd prof. dr. A. J. F. Köbben. Hij was samen met de Molukker Man touw voorzitter van de commissie van overleg Zuid-Mo- lukken-Nederland. De commissie hief zichzelf op nadat zij haar studie had afgerond. Prof. Köbben heeft al eer der in binnen- en buiteland de functie als hoogleraar bekleed. OVERLEDEN De Nederlandse ambassadeur in Thailand, J. J. Derk sen, is na een korte ziekte in Bangkok overleden. Derksen gold als een groot Azië-kenner. Onder zijn laatste pos ten waren Bombay, Peking, Saigon en Djeddah en Ankara, waar hij even eens ambassadeur is geweest. ié n 1 DEN HAAG (ANP) De con sumentenorganisatie Konsu- menten Kontakt heeft van een aantal „nep-thuiswerkfirma's" geëist dat zij hun werkzaamhe den staken. Geven deze firma's aan deze eis geen gehoor dan zal de organisatie op grond van de onlangs van kracht gewor den nieuwe wet op de mislei dende reclame, naar de rechter stappen om via een kort geding haar doel te bereiken. Inmiddels heeft één van de aangeschrevenen al laten we ten dat zij niet op de eis zal ingaan. Advocaten van de or ganisatie zijn nu bezig met de voorbereiding van een kort ge ding. Volgens de consumentenorga nisatie stromen klachten bin nen van mensen die reageerden op misleidende thuiswerkad vertenties. Als geïnteresseer den in thuiswerk maakten zij een borgsom of inschrijfgeld over, maar het beloofde werk bleef uit of bleek niets voor te stellen. Ook „ideële" instellin gen (bestrijding vivisectie of anti-abortus) bleken een dek mantel voor geldklopperij. Achter de door de organisatie aangeschreven firma's en in stellingen blijken drie perso nen schuil te gaan, „oude be kenden" in deze branche. Het ministerie van economi sche zaken is op de hoogte ge steld van de actie. Als het tot processen komt zal het minis terie in de kosten ervan bijdra gen, maar verder heeft het geen bemoeienis met deze zaak, al dus een woordvoerder van de consumentenorganisatie. NEW VORK (AFP, UPI) eerste dag van de dienstplii tratie in de Verenigde Stal tientallen tegenstanders van plicht aangehouden. In Boston was er handgemeen tl in hen en bouwvakkers, die „God! p„ America" zongen. Op Broadwi New York belemmerden 1.000 standers de gang van zaken Kansas City in Missouri vier vrouwen zich aan het bi het postkantoor. De anti-registratiebeweging, hoopt jongemannen ervan af te den zich voor dienstplichtregisö te melden aan postkantoren li a{ Verenigde Staten, ging in ander» len van het land over tot het pen van menselijke barricaden, houden van een „stille wake" en het stoppen van lijm in sloten postkantoordeuren. Wat betreft de registratie was lx eerste dag rustig. In New Eng rapporteerden de meeste po stil ren dat ze op het punt van registi weinig te doen gehad hadden. Hoewel de stemmingmakers tegel gistra tie eerste sinds vijf jaar- y hun best deden, was er geen sp van de heftigheid uit de tijd vai oorlog in Vietnam. Van onze correspondent LISSABON De Portugese rep heeft gisteren het Polisario als 0 hankelijkheldsbeweging feitelijk kend. Dat was niet gebeurd, als een vijlt tal vissers uit Matosinhos wat 1 zichtiger waren geweest met het zetten van hun koers. De vissen hun boot, de Rio Vouga, werden derhalve maand terug door een a nepatrouille van het Polisario 0 bracht. Zij hadden zich in de terrii ale wateren van de Democrat!* Arabische republiek van de Sa) begeven. Het was de eerste tocht van de serscoöperatie die de Rio Vouga 1 een staatslening had verworven, opbrengen van de boot en heti houden van de vissers als „politi gijzelaars" deed in Portugal veel opwaaien. De regering leek ni' staat goede contacten met het F rio te leggen, maar heeft nu toch officiële vertegenwoordiger naarl door het Polisario bevrijde gebi< de westelijke 8ahara gestuurd. I mee erkende Portugal niet ofö maar feitelijk het gezag van het P sario in dit gebied. Verwacht W dat de vissers nu binnen enkele gen naar huis terug zullen kerea

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8