Waarschuwing op shag en sigaretten a31f illegalen worden og niet uitgewezen A/LOOIEN PLAAG?! Regering verwacht minder van kolen Kerncentrales RQXASECT LARVEN DODER Nederlandse ambassade niet weg uit Jeruzalem w Ook vermelding van teergehalte taatssecretaris Haars zegt Kamerleden toe: litie houdt chaussee aan igens afpersing Lammert Zwaga wint bij Langweer Helikopterrondvluchten boven Beekse Bergen WEG IN EIGEN LAND Van der Klaauw weerstaat druk 'Ook als elektriciteitsverbruik niet stijgt meer centrales nodig' Rita BIJDAG 18 JULI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET n onZe parlementsredactie HAAG Pakjes sigaretten en shag zul- moeten worden voorzien van de waarschu- g .Roken bedreigt de gezondheid. De mi er van volksgezondheid en milieuhygiëne", nes sigaretten zullen veerder ook van infor- üe moeten worden voorzien over het teer- nicotinegehalte van de sigaretten. nünisterraad heeft hiertoe gisteren beslo- De aanduiding op de pakjes zal worden tgelegd in de warenwet. De formele proce- e (advies van de Raad van State en publi- i e in het Staatsblad) vraagt enkele maan- i voordat het besluit van kracht wordt. Naar pachting zullen echter eind van het. jaar of n volgend jaar de pakjes van de verplichte jschuwing moeten zijn voorzien. Op pakjes shag hoeft nog niet te worden ver- onderzoekmethoden bestaan om dat voor shag meld, wat het teer- en nicotinegehalte is van de te meten. Daarom wordt op de shag voorlopig tabak, omdat nog geen gestandaardiseerde volstaan met de waarschuwing. Fabrikanten zullen op de pakjes niet nog eens andere mededelingen over de werking van de tabaksoorten mogen opnemen behalve de waarschuwing van de minister. De regering wil daarmee voorkomen dat de waarschuwing wordt gerelativeerd. Een speciaal laborato rium zal op basis van de Warenwet worden belast met het onderzoek naar teer- en nicoti negehalten. Sigaren iijn onze verslaggevers is' )EN HAAG/AMSTERDAM De elf illegale Marokkanen, die afgelopen maandag In het •ïfeuws-Vlaamse Aardenburg zijn opgepakt, zullen voorlopig niet worden uitgewezen. Staats- retails Haars van justitie heeft dit gisteren toegezegd aan de Tweede -Kamerleden Van |jn (PvdA) en Waltmans (PPR), vlak voordat zes van de elf op Schiphol op transport naar rokko zouden worden gezet. verantwoording roepen: „Als de Ka mer niet op reces was geweest, zou er zeker een extra vergadering zijn uit geschreven," aldus Van Thijn. atssecretaris Haars beloofde eerst lie rleg te zullen voeren met het 1 an emie actiecomité Wet arbeid buiten- zo. dse werknemers, de Raad van dl rken en de vakcentrales FNV en Üg, IV alvorens verdere stappen In de le! zaak te ondernemen. Het overleg Planmntitr d t deze groeperingen, die ernstige Van Thijn en Waltmans menen dal uitzetting van de Marokkanen in strijd zou zijn met de uitspraak van de Tweede Kamer, dat het illegalen- beleid planmatig moet worden aan gepakt en gepaard moet gaan met overleg met de groeperingen en orga nisaties, die zich het lot van de illega le buitenlanders aantrekken. De staatssecretaris heeft sinds de uit spraak van de Kamer overleg ge voerd met de Raad van Kerken en het actiecomité, maar dat heeft niet tot eenstemmigheid geleld. tl et deze groeperingen, die ernstige e ittlek hebben op het regeringsbeleid anke het aanpakken van illegale u telden hun teleurstelling over het van de Zeeuwse politie heb- sproken, zal op korte ter- len gehouden. terleden Van Thijn en Walt- waren door staatssecretaris voor een gesprek uitgenodigd, zij hadden aangekondigd vra- zullen stellen over de arrestatie de elf uit de Amsterdamse Domi- le skerk afkomstige illegalen in het at psgezinde vormingscentrum Van m henhuis in Aardenburg. Volgens Thijn wilden zij de staatssecreta- die verantwoordelijk is voor het mdeltngenbeleid, door middel Kamervragen publiekelijk ter Een groep van ongeveer dertig de monstranten protesteerde gistermor gen tegen de voorgenomen uitzetting van zes van de elf opgepakte Marok kanen, die vanuit Zeeland naar de ADVERTENTIE Als u net thuis van vakantie niet meteen besprongen wilt worden door hongerige honde- of katte- vtooien, moet u vlak voor de va kantie even spuiten met Ook afdoende tegen mieren, kakkerlakken en ander kruipend ongedierte Bij uw drogist. dfflP PHILIPS-DUPHAR NEDERLAND B V AMSTERDAM luchthaven waren overgebracht. Pas ln de loop van de middag werd be kend dat de groep van acht Marokka nen die omstreeks half twaalf in een KLM-toestel naar Casablanca waren gezet, geen zogenoemde „kerk-Ma- rokkanen" waren. „Er worden vrijwel elke dag illegale buitenlanders naar hun land teruggestuurd", aldus een woordvoerster van het ministerie van justitie. Van de zes Marokkanen werden er gisteren twee overgebracht naar het huis van bewaring in Rotterdam, de overige vier gaan vandaag op trans port naar het huis van bewaring in Leeuwarden. Volgens de woordvoer ster van justitie is er momenteel geen huls van bewaring in Nederland, waar de zes bij elkaar kunnen blijven. De Kamerleden Van Thijn en Waltmans hadden in het gesprek met staatsse cretaris Haars gisteren gevraagd „niet met de illegalen om te zeulen als met baaltjes meel", zoals Van Thijn het uitdrukte. Het landelijk actieco mité vindt dat Justitie dat deson danks toch doet. „Als we nu nog praten over mensenrechten", rea geerde woordvoerder Jan Nlessen boos: „Vier van de zes zijn door een arts uit Zeeuws-Vlaanderen te ziek verklaard voor transport. En dan wordt er zo met ze omgesprongen, zonder cat het landelijk actiecomité of de mensen die hen in Aardenburg gastvrij onderdak hebben verleend, daarover worden ingelicht.' Een aantal pastores in Zeeuws-Vlaan deren heeft in een verklaring ge schokt gereageerd op het oppakken van de illegalen in Aardenburg. Zij vinden het vreemd dat de politie op trad in de vakantieperiode, waarin nauwelijks overleg mogelijk was en vragen zich af waarom de arrestatie juist in Zeeuws-Vlaanderen plaats vond, „terwijl elders terecht meer soepelheid wordt betracht", al dus de pastores, die hopen dat alle geestelijken in Zeeuws-Vlaanderen de verklaring zullen ondertekenen en komend weekeinde als kanselbood- schap in de kerken zullen voorlezen. een onzer verslaggevers ITERDAM In een parkeerga- ln de Amsterdamse Bijlmermeer de politie een 20-jarige beroeps- chaussee aangehouden wegens sing. Hij had een 50-jarige mid- itander in de Bijlmer met de dood eigd als deze niet met vijftien- lerd gulden over de brug zou ko- in ruil voor 25 Eurocheques van liddenstander heques die de marechaussee zich toegeëigend, had hij gevonden, laarde hij tegenover de politie van de cheques had hij aan zijn itoffer gestuurd, vergezeld van dreigbrief waarin hij aanbood al- leques terug te geven tegen beta- van vijftienhonderd gulden. Als akenman de politie zou waar ven, dan zou het slecht met hem !en. De marechaussee dreigde dum-dumkogels. Woensdag- ad liet de militair telefonisch we- dat het geld in de parkeergarage de Bijlmerflat Liendenhof moest t den klaargelegd. Daar wachtte de i! de de afperser op. zijn arrestatie bleek dat hij reke- had gehouden met onwilligheid zijn slachtoffer. Hij had een twee- reigbrief bij zich waarin het be roet vijfhonderd gulden was ver- !d. Het motief voor de afpersing geldgebrek, aldus de marechaus- tegenover de politie. De arrestant ergedragen aan zijn collega's bij toninklijke Marechaussee. J ens een rechercheur van de Bijl- P°,ltie was de opzet van de afper- nogal amateuristisch. Op de te markt waren de cheques veel waard dan de vijftienhonderd en die de man eiste. Doordat veel hr£rs che<lues aannemen zonder nuk te werpen op de betaalpas, °e marechaussee niet in handen 'Dad de man ook daar meer waar zijn cheques kunnen krijgen. „Je i wel even te kijken als je in zo'n Je een collega moet aanhouden" B de rechercheur. ADVERTENTIE STOP RAZZIA'S geen ufeeMtoben van LANGWEER De „Twee Gebroe ders", het skütsje uit Langweer, heeft gisteren voor eigen supporters het skütsjesilen gewonnen. Op de Lang weerder Wielen zegevierde schipper Lammert Zwaga en dat was de twee de overwinning van de telg uit het Zwaga-geslacht, die zijn door het skütsjesilen beroemde vader Ulbe naast zich bij het roer weet. Lemmer met schipper Sytse Hobma werd gis teren tweede, terwijl Siete Meeter (Bolsward), Joop Mink (Grouw), Lo dewijk Meeter (Huizum) en Rienk Zwaga (Zuidwesthoek) ver achter volgden. Langweer leidt nu vier wedstrijden (12,8 punten) vóór Jan van Akker uit Sneek (13.9), die gisteren als zevende finishte. Grouw is derde (17). Van daag is er een rustdag, morgen trekt de skütsjevloot bij Staveren het Us- selmeer op. (14 uur) Vervolg van pagina 1 Wethouder ,A. Steijaert noemt het betreurenswaardig dat de rege ring geen rekening heeft gehouden met het standpunt van de Noordoost polder, die de bouw van een kerncen trale afwijst. Hij vindt het vreemd dat de centrale op de dijk wordt gesi tueerd: „In geval van oorlog vormt zo'n centrale doelwit voor bombarde menten. Het gevolg is dat de dijk doorbreekt. Wat dat betekent voor een gemeente die drie meter beneden de waterspiegel van het Usselmeer ligt. laat zich raden." De wethouder vindt het verder merkwaardig dat voor de koeling van de kerncentrale water uit het IJsselmeer zal worden gebruikt, terwijl het IJsselmeer is be doeld als spaarbekken voor drink water. De gemeente Borssele is niet blij met een eventuele tweede kerncentrale. Burgemeester G. van den Heuvel zei dat Borssele beslist de vlag niet uit hangt. De gemeente zit nog midden in de discussie over de eerste kern centrale en de problemen van het radio-actieve afval. Veiligheid 'Lichtzinnig' De milieugroeperingen wijzen het ka binetsbesluit tot uitbreiding van kernenergie van de hand en zeggen het vertrouwen in de komende maat schappelijke discussie op. De Stich ting Natuur en Milieu noemt de nieu we energienota een bewijs dat het energiebeleid van het kabinet licht zinnig en achterhaald is. Duidelijke signalen uit de samenleving en het parlement over de toepassing van Sigaren en pijptabak vallen niet onder dit kabinetsbesluit omdat het gevaar van het ro ken van deze middelen niet vaststaat. Het ministerie van volksgezondheid, dat in het oordeel over deze middelen zeer voorzichtig is, voegt daar echter aan toe, dat ook niet vast staat. dat ze niet ongevaarlijk zijn. Acht illegale buitenlanders zijn gistermorgen op Schiphol in het vliegtuig naar Marokko gezet. Eén van hen kréég van de marechaussee handboeien om, omdat hij volgens de militaire politie teveel weerstand bood bij het beklimmen van de vliegtuigtrap. Het ging hier evenwel niet om de zes illegale buitenlanders, die maandag in het Zeeuws-Vlaamse Aardenburg uit een doopsgezind vormingscentrum waren gehaald. Deze Marokkanen zullen voorlopig niet worden uitgezet, omdat de Kamerleden Van Thijn en Waltmans gisteren vragen aan staatssecretaris Haars hebben gesteld over de politieactie in Aardenburg. Op zaterdag 19 en zondag 20 juli organiseert het strandpark Beekse Bergen (tussen Tilburg en Hllvaren- beek) een aantal rondvluchten per helikopter boven dit grote recrea tiegebied (425 hectare). De vluchten worden uitgevoerd in een vijfper- soons turbine aangedreven helikop ter en beginnen op beide dagen om 12.00 uur. Tijdens de rondvluchten (deelnamekosten 35 gulden per per soon) worden bovendien door des kundigen de mogelijkheden van het toestel uitgelegd. Voorverkoop van kaarten o.a. bij de receptie van het strandpark. Evenementen in Friesland. Op het kaatsterrein aan de Klipperstraat in Makkum begint morgen om 12.00 uur een kaatswedstrijd. Vanuit Hol- werd is er morgen wadlopen naar Ameland, vertrek 7.30 uur. Vanuit Wierum vindt eenzelfde tocht plaats naar Engelsmanplaat, ver trek 6.30 uur. Over het eventueel doorgaan van het traditionele skütsjesilen wordt u elders in deze krant geïnformeerd. In het Zuidlimburgse Brunssum vindt vanaf vandaag tot en met woensdag 23 juli een internationale folkloristische parade plaats waar aan 26 landen deelnemen. Elke avond vanaf 20.00 uur op verschil lende plaatsen uitvoeringen. Zon dagmiddag is er een folkloristische optocht met maar liefst 3000 deel nemers. In Neer (midden-Limburg) wordt morgen het 425-jarig bestaan van de schutterij St. Sebastiaan ge vierd met een jubileumschutters- feest. Een optocht met vele paarden en antieke koetsen (9.30 uur), ringrij- den op ongezadelde boerenpaarden (10.30 en 13.00 uur) en wedstrijden boogschieten (10.30 en 13.00 uur) zijn de hoofdbestanddelen van de negende folkloristische dag, mor gen, in IJzendijke (Zeeuws-Vlaan deren). In Sas van Gent vindt een internationaal volksdansfeest plaats, met morgenmiddag vanaf 15.00 uur optreden van Hongaarse en Italiaanse groepen op de Markt. Vanaf 14.00 uur zijn er morgen in Bodegraven wedstrijden polsstok- verspringen. Eveneens morgen wordt in het Haagse Zuiderpark voor de derde keer een „gez ins vlie gerdag" gehouden. In het kader van de Visserijdagen in Bruinisse (Dui- veland) is er morgenmiddag om 14.00 uur een vlootschouw van vis sersschepen. Meevaren kan ook: in schepen om 13.00 uur Vanaf morgen tot en met 9 augus tus is in de Flevohof in Biddinghui zen een lelieshow te bezichtigen (da gelijks van 8.30 tot 18.00 uur). Rozen in bloei zijn te zien in het 12 ha grote tuinencomplex van kasteel De Wiersse in Vorden (Achterhoek), zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Dwaze toestanden zijn te verwach ten op de „Fooidag", die morgen in Enschede plaatsvindt. Vanaf 11.00 uur tot 's avonds laat op de Oude Markt. In een feesttent op de Hof- mansweide in Hellendoorn is er morgen een grote ruilbeurs voor verzamelaars, 's Avonds ls er een Ibbenbürener Heimatabend. In het Drentse Exloo (gem. Odoorn) wordt morgen vqpr de vijfde maal een festival van oude ambachten georganiseerd. Meer dan 130 hand werkslieden geven demonstraties van hun kunnen (van 10.00 tot 17.00 uur). Rondom dit gebeuren is er nog van alles te doen (o.a. geitenkeu ring, optreden volksdansgroepen, antiekmarkt, enz.). Voor de kust van Hoek van Holland is er morgen een catamaranwed strijd, start 11.00 uur bij Hoekse Watersportvereniging. West-Brabant tenslotte: in de Ste nen Tuin in Bergen op Zoom is er morgen een antiek- en curiosa- markt. In Breda kan vanaf 14.00 uur een rit met de paardetram worden gemaakt vanaf het VW-kantoor. Op de Havermarkt worden kunst en antiek verhandeld. In Geertruiden- berg is het vanaf 14.00 uur kermis Langeweg heeft een rommelmarkt, en Roosendaal open jeugdtennis- kampioenschappen kernenergie worden genegeerd en de mogelijkheden van een doortastend besparingsbeleid worden niet uitge buit, aldus de Stichting. Het Landelijk energie komitee ziet in de nota „een bevestiging van de hard leersheid van deze regering" en meent dat de regering met deze plan nen een verharding van de strijd uit lokt. De actiegroep Strohalm noemde het een goede zaak dat de regering haar keuze duidelijk kenbaar heeft gemaakt: „Hierdoor zal de strijd te gen kernenergie worden versterkt" De Groningse milieufederatie wijst het standpunt van de regering over het opslaan van kernafval in zoutkoe- pels volstrekt van de hand. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Nederlandse regering is niet van plan de Nederlandse ambassade in Israël van Jeruzalem naar Tel Aviv te verhuizen. Minister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) wenst niet toe te geven aan de groeiende Arabische druk om de Nederlandse vestiging in Jeruzalem te sluiten. De Arabi sche landen zien de ambassade als een door hun zeer bestre den erkenning van Jeruzalem als hoofdstad van Israël. De vakbeweging heeft nog geen standpunt over de energienota. Zo wel de FNV als het CNV moeten de nota nog bestuderen. Evenals de FNV is het CNV overigens van oordeel dat er pas méér kerncentrales mogen ko men wanneer er aan alle voorwaar den over veiligheid en het opbergen van afval is voldaan en er is gezocht naar alle andere mogelijkheden van energiewinning. De werkgeversorganisatie VNO vindt het een goede zaak dat de regering de maatschappelijke discussie ingaat met een duidelijk standpunt. Het Ne derlands christelijk werkgeversver bond zei gisteren dat uitbreiding van de toepassing van kernenergie heel zorgvuldige studie vereist. Het ver bond is in dit stadium geen voor- of tegenstander van die toepassing. Minister Van der Klaauw heeft kort geleden in een gesprek met zes Arabi sche diplomatieke vertegenwoordi gers in Den Haag benadrukt dat Ne derland deze ambassadevestiging in het geheel niet als erkenning be schouwt. „Ik zie geen enkele aanlei ding om de ambassade te verplaat sen," zei de minister gisteren nadat eerder het bezoek van de zes Arabi sche diplomaten bekend was gewor den. Minister Van der Klaauw ont kende dat in dit gesprek van Arabi sche zijde gedreigd was met verbre king van de diplomatieke betrekkin gen met Nederland, indien de ambas sade in Jeruzalem gevestigd zou blij ven. „Die indruk heb ik niet gekre gen," zei hij. Volgens dr. Van der Klaauw is het gesprek met de Arabie ren, dat op hun verzoek plaatsvond, in een sfeer van „begrip" verlopen en werden er geen dreigementen geuit. „Ik heb in het gesprek," zei dr. Van der Klaauw, „een uiteenzetting gege ven van de historische redenen waar om de Nederlandse ambassade in Je ruzalem gevestigd is en niet zoals de meeste andere landen ln Tel Aviv. Ik heb verteld dat we in Jeruzalem al vanaf 1920 een Nederlands consulaat- generaal hadden en dat daarom na de stichting van de staat Israël daar ook de ambassade is gevestigd. (Neder land heeft als enig Europees land de rambassade in Jeruzalem.) Dat heeft nooit aanleiding gegeven tot enig probleem en ik zie ook niet in waarom dat nu wel het geval zou moeten zijn." Zaken doen Van onze parlementsredactie DEN HAAG Ook als het jaarlijks elektriciteitsverbruik in Nederland niet meer stijgt en dat zou iets nieuws zijn moeten er nieuwe elektriciteitscen trales komen. Kolencentrales, maar ook kerncentrales, als het aan de regering ligt. zaken) is daarop geenszins de aanduiding „proefboringen" van toepassing. De minister wil geen nieuwe confrontatie met de Kamer Een paar maanden geleden, toen de zogeheten kolennota verscheen, heette het dat steenkool in het jaar 2000 goed zal zijn voor zo'n veertig procent van de vaderlandse elektriciteit-voorziening. Nu, in het derde deel van de ener gienota, wordt het al „dubi eus" genoemd of we wel zo veel van kolen mogen ver wachten. Het jongste deel van de ener gienota besteedt opnieuw aandacht aan de nadelen, die er kleven aan een groot scheeps gebruik van kolen. Vooral milieuproblemen wor den belicht. De regering komt tot de slotsom dat nieuwe kerncentrales „uit milieuhy giënisch oogpunt grotere ga ranties bieden voor een aan vaardbaar leefklimaat" dan nog meer kolencentrales. Mi nister Ginjaar, toch de milieu man van het kabinet-Van Agt, kon die uitspraak gisteren echter niet over zijn lipperf krijgen. Het kon, vanuit dat zelfde milieuhygiënisch oog punt, op dit moment geen voorkeur uitspreken voor ko len- of kerncentrales Afval Vooral het vraagstuk van het radio-actief afval ligt de mi nister zwaar op de maag. De Tweede Kamer heeft de rege ring de pas afgesneden om al tijdens de maatschappelijke discussie over „kern"energie onderzoek te doen naar de ge schiktheid van ondergrondse zoutkoepels als opslagplaats voor kernafval. De bevolking in het noorden des lands liep te hoop tegen de geplande proefboringen en vond steun in de Tweede Ka mer. Nu mist de discussie ech ter „een wezenlijk element", zei Ginjaar gisteren enigszins mistroostig. De regering is wel van plan enig onderzoek te doen naar de ligging van zout lagen onder de Noordzeebo dem, maar volgens minister Van Aardenne (economische Opslag De houding van de Kamer maakt het, naar de mening van de regering, noodzakelijk om de (tijdelijke) bovengrond se opslag van kernafval ln ogenschouw te nemen. De re gering is vrij optimistisch: „De hiervoor bestaande en reeds geruime tijd toegepaste methoden blijken technisch geen overwegende problemen op te leveren en geven voor de mens en zijn leefwereld geen onaanvaardbare risico's." Het regeerakkoord van CDA en WD gaat er van uit dat er pas definitieve besluiten mo gen vallen over kernenergie als er een „aanvaardbare op lossing" is gevonden voor het afvalprobleem. Over het tijde lijke dan wel definitieve ka rakter van zo'n oplossing laat het regeerakkoord zich echter niet uit. In de gisteren verschenen no ta worden al twee plaatsen genoemd waar nieuwe kern centrales gebouwd kunnen worden, mochten regering en parlement definitief „ja" zeg gen tegen uitbreiding van kernenergie De westelijke Noordoostpol derdijk zou een vermogen van 2000 megawatt kunnen her bergen (bij de huidige stand van de techniek: twee centra les), in Borssele zou nog eens een vermogen van 1000 mega watt opgesteld kunnen wor den. Minister Beelaerts van Blokland (ruimtelijke orde ning) lichtte die keuze giste ren toe met: de geringe bevol kingsdichtheid, de aanwezig heid van veel koelwater en een zekere spreiding van kern centrales over ons land. Minister Van der Klaauw zei voorts: ..Het is ook niet belangrijk waar de ambassadeur woont maar waar je je zaken moet doen en dat is in Jeruza lem." Tegenover de Arabische diplo maten heeft Van der Klaauw met nadruk uitgesproken dat Nederland enigerlei aanspraak van Israël op Oost-Jeruzalem (dat in 1967 werd ver overd op Jordanië) afwijst. „Wij accepteren niet dat Israël de status van Oost-Jeruzalem zal wijzi gen," aldus minister Van der Klaauw In dit verband heeft Nederland ook ernstig bezwaar tegen de mogelijke (in het Israëlische parlement voorge stelde) vestiging van het kantoor van de Israëlische premier Begin in Oost Jeruzalem. „Dat zou betekenen dat de Nederlandse ambassadeur het kantoor van premier Begin niet meer kan bezoeken." aldus minister Van der Klaauw. Hij heeft dit standpunt ook aan de Israëlische regering mee gedeeld. Het gesprek met de zes Arabische diplomaten vond plaats voordat de conferentie van ministers van buiten landse zaken van de 42 Islamitische landen het afgelopen weekeinde in de Jordaanse hoofdstad Amman werd gehouden. In de slotverklaring zeg gen de ministers dat alle landen met ambassades in Jeruzalem gevraagd zal worden deze naar elders te ver plaatsen. Oproep De nota mondt uit in een op roep aan iedereen die wenst deel te nemen aan de maat schappelijke discussie. Men moet bereid zijn het eigen standpunt niet op te leggen aan anderen, „hoe overtuigd men ook mag zijn van het eigen gelijk." Bovendien moet men beseffen dat regering en parlement „het laatste woord" hebben. Als alles vol gens plan verloopt, wordt dat laatste woord in 1983 gespro ken. Valt de uiteindelijke be slissing ten gunste van kern energie uit, dan kunnen de gewenste nieuwe centrales i*. de eerste helft van de jaren negentig in gebruik worden genomen. „Ik wil weten hoe het komt dat kip- peëieren precies in de dopjes aan tafel passen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3