Vit brieven van lezers FAMILIEBERICHTEN IKV wil stopzetting Franse kernproeven Auto tegen boom Rijnmond bou\i minder woning Bedrag BNG-len 250 miljoen gulij DINSDAG 15 JULI 1980 TROUWKWARTET kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Lieve Oma Piet Wat jammer hè we zijn er niet! Dus feliciteren we u zo maar. Want vandaag wordt u 70 jaar!! Kusjes van Sandra en Susan. Californië, 15 juli. Heere, Gij doorgrondt en kent mij. Gij weet mijn zitten en mijn opstaan. Gij verstaat van verre mijne gedachten. Gij omringt mijn gaan en mijn liggen, en Gij zijt alle mijne wegen gewend Psalm 139 1. 2 en 3 (OB) In volle vrede ontslapen, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa, Arie Marinus Nicolaas in de ouderdom van 86 jaar. M. Nicolaas-Boer P. N. Nicolaas G. Nicolaas-Regeling Arie en Thea N. W. Kramer-Nicolaas J. Kramer Marja en Dirk Arie N. Nicolaas G. Nicolaas-de Beer Willy en Maarten 2993 BE Barendrecht, 12 juli 1980 Voordijk 512 Gelegenheid tot condoleren woensdag van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. De rouwdienst, welke zal worden geleid door de Weleerwaarde heer Ds. A. A. Drost, zal gehouden worden op donderdag 17 juli in voornoemde aula om 14.00 uur, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaatsvinden. Indien u de dienst wilt bijwonen, wordt u uitgenodigd om uiterlijk 13.45 uur aanwezig te willen zijn in voornoemde aula. Komt herwaarts tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven. Matth. 11:28 Op 9 juli 1980 ging na een arbeidzaam en actief leven in de leeftijd van 92 jaar van ons heen onze zorgzame vader en grootvader Barend de Haas weduwnaar van Martina Hendrikse eerder weduwnaar van Jantje Drenth Heemstede: R. Staller-de Haas H. A. J. Stalier Amsterdam: J. Teunisse-de Haas Amsterdam: J. H. de Haas M. H. de Haas-Stel Brisbane: C. C. Slager-de Haas B. J. Slager Amsterdam, 14 juli 1980 Corr.adres: H. A. J. Staller Kamphuizenlaan 13, 2106 AL Heemstede. De begrafenis heeft inmiddels in stilte plaats gevonden. „En mij hiertoe door U bereid opnemen in Uw heerlijkheid". In heerlijkheid opgenomen onze lieve vader en opa, Nic. M. Laarman, weduwnaar van Jo Laarman-Verwey, op de leeftijd van 79 jaar. Vierpolders: Els en Hans van Aalst Hans, Ben Voorhout: Ankie en Dick van der Gugten Dick, Wim, Nicoline, Heieen Waddinxveen: Juul en Pieter van den Berg Nelleke, Joke, Nienke, Berna 's-Gravenhage, 13 juli 1980. De Savornin Lohmanlaan 204. Correspondentieadres: Prinsenweg 7, 3237 LN -Vierpolders. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden donderdag 17 juli om 14.30 uur in de aula van „Westduin", Ockenburghstraat te 's- Gravenhage/Loosduinen, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats Het Stichtingsbestuur, de bewoners en allen die in het pensiontehuis „Duinhage" te 's-Gravenhage werkzaam zijn, delen met droefheid mede, dat is overleden Nicolaas Martinus Laarman op de leeftijd van 79 jaar, in leven secretaris van het Stichtingsbestuur. Met dankbaarheid denken wij terug aan de vele jaren, van de oprichting af, waarin hij als een gelovig en wijs man met grote trouw de belangen van Duinhage heeft gediend. Voor het bestuur: Mr. A. R. van Nes Voor de bewoners: Mevr. H. Luyendijk Voor de medewerkers: mevr. E.~ te Boveldt-Zomer 's-Gravenhage de Savornin Lohmanlaan 202 Want door genade zijt gij behouden, door het geloof, en dat niet uit uzelf: het is een gave van God: niet uit werken, opdat niemand roeme. Efez. 2 8 en 9 Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons betekend heeft, geven wij kennis, dat na een zinvol leven vol geloofsvertrouwen van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Geessien Etten in de gezegende ouderdom van 89 jaar, sinds 11 januari 1965 weduwe van Lammert de Graaf Bej. centr. „Ellertsveld", 13 juli 1980 Schoonoord: M. J. de Graaf-Wilting Ermelo: Z. v.d. Heide-de Graaf G. v.d. Heide Meppen: F. Eising-de Graaf D. Eising Haarlem: C. de Rijk-de Graaf M. M de Rijk Papendrecht: J. de Groot-de Graaf G. de Groot Schoonoord: C de Graaf J. de Graaf-Groenwold Utrecht. J. de Graaf R. de Graaf-Avans klein- en achterkleinkinderen Corr.adres: C. de Graaf, Zetveld 6, 7848 CX Schoonoord. De overledene is opgebaard in de aula op de begraafplaats te Schoonoord. Condoleancebezoek woensdagavond 16 juli van 7.00 tot 8.Ö0 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 17 juli. Zij, die haar de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht om 13.00 uur aan wezig te zijn. Aanvang rouwdienst 13.30 uur. In dankbaarheid om het verleden en in ver trouwen op Gods toekomst, overleed heden onze lieve man, vader en opa Albert van Gent geboren 22 december 1904. A. van Gent-Smith A. G. van Gent S. van Gent-Douwstra Ineke Nellie W. J. Pietersen-van Gent P. F. Pietersen Koert Afien Lenk-Zwitserland, 10 juli 1980 Correspondentie adres: Nic. Beetslaan 31, 3743 HL Baarn. De crematie heeft in besloten familiekring plaatsgevonden. Van zijn kinderen in Pretoria ontvingen we bericht dat aldaar op 84-jarige leeftijd is over leden onze geliefde broeder en oom Eppo Broos Geboren te Spijk (Gr.) sedert juni 1972 weduwnaar van Magda Kruger. „Zalig de doden die in de Here sterven." Openb. 1413 Groningen: F. Broos-Boekelo D. Broos Tj. Broos-van der Woude neven en nichten 13 juli 1980. De vrijgekochten des Heren zullen we derkeren en met gejubel in Sion komen, eeuwige vreugde zal op hun hoofd zijn, blijdschap en vreugde zullen zij verkrij gen, maar kommer en zuchten zullen wegvlieden. Jesaja 35:10 In vast vertrouwen op de beloften van zijn Heer en Heiland is heden ontslapen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en groot vader Laurens Frederik Venderbos Officier in de Orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 59 jaar. 's-Gravenhage: J. M. Venderbos-Rijken van Olst Aad Johan Alphen aan den Rijn: Rens en Jannozien Manuel Dorimieke Best: Chris en Lea Talma Mart-Jan 's-Gravenhage: Lida Apeldoorn: Jan en Anke Leiden: Roel 's-Gravenhage: Hans Marieke 's-Gravenhage, 12 juli 1980 Melis Stokelaan 828 Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum Sorghvliet, Groot Hertoginnelaan 1 te 's- Gravenhage. Bezoek dinsdag van 6.30-7.15 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 16 juli op de algemene begraafplaats Westduin, Ockenburghstraat 27 te 's-Gravenhage-Loos- duinen. Voorafgaande aan de begrafenis is er een samenkomst in de aula van de begraafplaats om 2 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en met voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij pubkkatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Tekening Meer dan eens heb ik mij geërgerd aan uw tendentieuze berichtgeving over de illegalen. Het heeft geen zin daar telkens op te reageren. Maar het zien van de tekening, die u op 21 juni in Trouw geplaatst hebt, doet mij toch naar de pen grijpen. Ik vind deze tekening schandelijk en moet mijn verontwaardiging daarover uitspre ken. Ik zou de redactie willen vragen, wat zorgvuldiger om te gaan met de eer en goede naam van mevr Haars, die ik respecteer om haar gematigd en beschaafd optreden en die haar plicht doet als uitvoerster van een door het parlement aangenomen wet. Weesp N. van Sloten. Naschrift redactie: U valt nogal boos uit naar de teke ning van de lezer van 21 juni, kenne lijk met voorbijgaan van het bij schrift (dat wij „bij wijze van uitzon dering" onder de tekening hadden geplaatst een vingerwijzing dat ook voor de redactie de tekening niet makkelijk lag). De toegang tot de rubriek „Tekening van een lezer" is echter in beginsel vrij voor ieder, net als bij de rubriek „Uit brieven van lezers." Ook door ons eens gebruikte, maar nu illegaal in ons land verblij vende Marokkanen moeten zich op die manier kunnen uiten, hoe wrang hun visie op de zaak ook is. Koninklijk bezoek (2) In het Ingezonden stuk van Jaap Wolf las ik waarom hij als Statenlid (PvdA-Zuid-Holland) verstek heeft laten gaan bij het bezoek van konin gin Beatrix en prins Claus aan de provincie Zuid-Holland. Ik heb als CDA-Statenlld wel dit bezoek bijge woond. Wij leven ln een vrij land en gelukkig kan ieder van een uitnodi ging al of niet gebruik maken. Het gaat mij te ver als voor deze afweging verkeerde Inlichtingen worden gege ven waar niemand om gevraagd heeft. Ten eerste: het was geen „blik sembezoek op een namiddag", maar het bezoek duurde van drie uur tot half acht. Elk Statenlid werd per soonlijk ln staat gesteld met de ko ningin en prins Claus kennis te ma ken en te praten. Dit was in het Provinciehuls geen massameeting met 800 geselecteerde bewoners van de provincie, maar alleen een ont moeting met Statenleden. Volgens Wolf kostte het koud-buffet 50.000. Volgens mijn inlichtingen was dit be drag aanzienlijk lager en het bestond ln hoofdzaak uit broodjes. In ieder geval heb ik gezien dat de koningin zelfs geen tijd werd gegund om te eten. Elk Statenlid heeft van de ko ningin en de prins geen „glimp opge vangen", maar heeft met hen gespro ken. Het was een zinvolle ontmoeting met de koningin die ons staatshoofd is. Zwllndrecht ir. A. B. J. de Koning DEN HAAG (ANP) Het Interkerke lijk Vredesberaad heeft de Franse regering gevraagd onmiddellijk de atoomproeven op het eiland Mururoa ln de Stille Oceaan stop te zetten. Onlangs hebben de Fransen op deze Polynesische eilandengroep nog proefnemingen gedaan met de neu tronenbom. Volgens het IKV kan het staken van de proeven met atoomwa pens een „eerste stap betekenen voor de volkeren ln de Pacific naar een leefbare kernwapenvrije wereld." Het IKV heeft de brief gisteren op de Franse nationale feestdag (quatorze julllet) bij de Franse ambassadeur in Den Haag afgeleverd. Het IKV schrljvt ln de brief onder meer dat „onderstreping van de onaf hankelijkheid van Frankrijk door een nieuwe atoomproef", zoals op deze dag was gepland „volstrekt mis plaatst" ls. Een analyse over de Franse defen sie op pagina 10 RIJSBERGEN (ANP) De zeven tienjarige J. Boot uit Rijsbergen is op de weg Zundert-Breda om het leven gekomen. Hij reed zondag als passa gier ln een personenauto, die van de weg raakte en tegen een boom botste BREDA In het Ignatlus-ziekenhuis ln Breda is de negenjarige Pietro Hangraaf uit Achtmaal overleden als gevolg van hersenletsel, dat hij vrij dag door een verkeersongeval opliep. De Jongen zwenkte toen met zijn fiets plotseling naar de andere kant van de weg en werd aangereden door een busje. BEEK EN DONK In een bocht van de weg in Beek en Donk is zondag avond Gerard van der Ven uit Veghel rechtdoor gereden en tegen een ste nen pilaar gebotst. Hij overleed ter plaatse. Van een onzer verslaggevi ROTTERDAM In februai, en april van dit jaar is het aanbouw genomen woningen! mond gedaald met 34 pn opzichte van dezelfde periode, vorig Jaar. In totaal werd L bouw van 2017 woningen b«J Uitgesplitst is een daling te fl 33 procent in de woningwe procent ln de premie en cent in de vrije sector. Deze wordt vooral veroorzaakt d groeikernen Capelle aan den Hellevoetsluis en SpiJkenisji het aantal ln aanbouw genom ningen met ruim de helft daa Het aantal woningen dat van I tot en met april van dit Jaar l 1895 Dat zijn er 1076 meer dezelfde pierode van 1979. D| ging is overigens geflatteerd, vorig Jaar een strenge winter ningbouw parten speelde. In totaal telde Rijnmond elnl ruim 402.000 woningen. Dat! ongeveer zesduizend meer dai april 1979. DEN HAAG (ANP) De I Nederlandsche Gemeenten htj bedrag van haar 10 procent a ge obligatielening 1980 per ÏM waarop vrijdag jl. kon word» schreven tegen 100,5 procent! steld op 250 miljoen. De BNfl hiermee gebruik gemaakt vd bevoegdheid om ln geval van! kening het bedrag van de lenjl spronkelljk 200 miljoen) tij gen tot een maximum van /f joen. Uit Pretoria ontvingen wij het bericht dat op 14 juli 1980 op de leeftijd van 61 jaar is over leden onze broer en zwager Cornelis vai. der Waal Doctor Divinitatis in de nieuw testamentische en patristische wetenschap APOKALUPSIS Openbaring 1:1 Papendrecht: G. J. Caspers-Wentsel R. J. Caspers Den Haag, B. Wentsel G. G. Wentsel-Stam Warmond, A. A. van Biggele-Wentsel H. van Biggele Sprang-Capelle, W. Roozenbeek-Wentsel J. Roozenbeek neven en nichten.-,, Corr.-adres: Kwikstaartlaan 24 2566 TT Den Haag 't Hijgend hert, der jacht ontkomen Psalm 42 vers 1 Met dankbaarheid aan God, dat wij hem zo lang mochten behouden nochtans bedroefd, geven wij u kennis van het heengaan van onze lieve zorgzame vader, behuwd-, groot- en over grootvader, broer, zwager en oom Jacob Weesie weduwnaar van Bastiaantje van der Leer in de ouderdom van 88 jaar. P. van Duijn-Weesie B. van Duijn M. van Deurzen-Weesie H. F. J van Deurzen B. Koolhaas-Weesie J. Koolhaas Klein- en achterkleinkinderen. Capelle a.d. IJssel, 11 juli 1980 Verpleeginrichting „De Meerhorst" Hoofdweg 57. Corr. adres: H. F. J. van Deurzen Onderweg 1, 2913 LC Nieuwerkerk a.d. IJssel De overledene is opgebaard in de rouwkapel van Verpleeginrichting „De Meerhorst". Gelegenheid tot bezoek aldaar: dinsdagavond van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 16 juli op de begraafplaats „Oud-Kralin gen" aan de Kralingseweg 334 te Rotterdam. Vertrek vanaf de rouwkapel „De Meerhorst" om circa 2.30 uur. Aankomst in de kapel op de begraafplaats om 3 uur. Enige en algemene kennisgeving. Hij is mijn lust ook als mijn stof eens rust. In dit vaste geloof ging van mij heen na een kortstondige ziekte mijn lieve zus Grietje van Sluis op de leeftijd van 76 jaar. Groningen, 14 juli 1980. Amstelstraat 29. Corr. adres: Troelstralaan 21a, 9722 JB Groningen Ook uit naam van neven, nichten en kennissen. De overleden is opgebaard in een der rouwka mers van het „Gebouw Esdoornlaan 187". Be zoek 's avonds van 7 tot 8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donder dag 17 juli om 12.00 uur in de aula van de begraafplaats „Gelwerderhof" waarna te plm. 12.30 uur de begrafenis zal plaatshebben. Na de plechtigheid gelegenheid te condoleren in de koffiekamer van de begraafplaats. Voor ons geheel onverwacht, heeft de Here tot Zich genomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Annigje Rietveld op de leeftijd van 55 jaar Ken Hem in al uw wegen en Hij zal uw paden rechtmaken. Den Haag: H. Rietveld Utrecht: J. M. Rietveld Giekerk: M. J. A. Treur-Rietveld D. Treur Reinier Magdaleen 3705 LD Zeist, 11 juli 1980 Nepveulaan 28 Liever geen bezoek aan huis geen bloemen De begrafenis zal plaats hebben te Zeist op de Algemene Begraafplaats, woensdag 16 juli a.s. om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Vertrek van huis om 14.40 uur. Zo zal Hij alles maken, dat ge U verwonderen moet. Gez. 427 5. Voor ons onverwacht heeft de Heer op 9 juli tot Zich genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Hein van Eeken op de leeftijd van 62 jaar. Wij hoopten hem nog een poosje bij ons te mogen hebben, maar onze Hemelse Vader heeft anders beslist. L. J. van Eeken-Meijer Joke Hans, Tini en Jeroen Wolter en Karin Amsterdam, 14 juli 1980 Remijden 173 De crematie heeft in besloten kring plaats gehad. Thuis geen bezoek Plotseling heeft God- uit ons midden weggenomen onze broer en zwager Hein van Eeken echtgenoot van L. J. Meyer Hij wist zich gebor gen bij zijn Zalig maker. Epe: A. Mobach- van Eeken C. W. Mobach Deurne: A. Bosman van Eeken B. A. Bosman Roden: H. G. van Eeken- Hollander Mijdrecht: R. van Eeken E. van Eeken- Theuns Alkmaar: D. E. Dekker van Eeken J. Dekker Neven en nichten 14 juli 1980 roep* ot z!m zefiji Vrees niet, want Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam gert Gij zijt van Mij Na een ernstig ziekbed heeft de Here tot genomen, mijn lieve zorgzame man, onze vader Arie van Berkel op de leeftijd van 59 jaar. J. H. van Berkel-Backer Jan Adri en Frits Johan Pieter Mare 2675 KJ Honselersdijk, 13 juli 1980, Midddrr broek weg 120. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren in de zaal van „D< Voorhof", ingang Fazantlaan te Honselersdijk, woensdag 16 juli a.s. van 19.00-20.30 uur. De dienst van Woord en Gebed wordt geh den donderdag 17 juli a.s. van 13.30 uur in Gereformeerde kerk te Honselersdijk, waai de ter aardebestelling zal plaatsvinden op algemene begraafplaats, Geestweg te Na wijk om ca. 14.30 uur. „De Heer is mijn Herder" In vol geloofsvertrouwen op zijn Heer en B land is van ons heengegaan onze lieve zoi broer, zwager en oom Arie van Berkel geliefde echtgenoot van J. H. Backer op de leeftijd van 59 jaar. Fam. van Berkel. Fam. Backer Honselersdijk, 13 juli 1980. „De Heer is mijn herder; mij zal nieli ontbreken" (Ps. 23:1) Onverwacht ging van ons heen op de leeftijd van 88 jaar mijn innig geliefde vrouw, oni lieve zorgzame moeder, grootmoeder en zui* Aukje Bakker, geboren Plat Wij zijn bedroefd maar ook dankbaar. Meppel: H. Bakker Bedum: R. Bakker en G. Hovers Meppel: T. F. Bartlema-Bakker F. T. Bartlema Onno, Marianne, Lizet Leeuwarden- J H Bakker A. Bakker-Plat Henk en Janny Oegstgeest: P. A. G. Koegler-Bakker Jan-Henk en Peter Eindhoven: N. T. Bakker H. Bakker-Iemhoff Aukje, Bert, Tiers en Sem-David Menaldum: O. Plat N. Plat-Dikland K. T. Bakker Heemstede: G. Bakker Geen bloemen en liever geen bezoek. Meppel, 12 juli 1980 Reggersoord Correspondentieadres: Hoogeveenseweg 17, Meppel De begrafenis zal plaatsvinden op donderdal 17 juli op de begraafplaats te Meppel, Zomf dijk 10A, na afloop van de rouwdienst die offl 13.00 uur in de aula wordt gehouden ondf leiding van Ds W. Pelleboer uit Arnhem. Na d* plechtigheid is in de koffiekamer gelegenheil tot condoleren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8