fieuw beraad 'alestijnen neer moeizaam Schoolstaking in kritieke fase Nieuwe Bulgaarse aanspraken op Macedonië Kopenhagen weer in teken zionisme Vietnamese troepen versterken zich aan grens met Thailand Akkoord over één punt Jgtugese piloten steppen staking VN conferentie van vrouwen Vakantie van kleurlingen in Zuid-Afrika eindigt vandaag ielgische koning laar ziekenhuis ussische zenuwoorlog tegen Joegoslavië ISDAG 15 JULI 19B0 BUfTENLAND TROUW/KWARTET 7 lieu achi ect< IRO. JERUZALEM (Reuter, AP, AFP, UPI) De Egypti- en Israëlische onderhandelaars over zelfbestuur voor de estijnen in de door Israël bezette gebieden hebben gisteren een bijeenkomst van drie uur overeenstemming bereikt Tl4r slechts één agendapunt. :te 1 Egyptische delegatieleider Bou- U n i Qhali zet dat zijn groep en die i de Israëlische minister van justi- eer? Bamuel Tamir hebben besloten te J ni in praten over de oprichting van 1 hc raad van zelfbestuur voor de 1,2 joen Palestijnen op de westelijke daanoever en In de strook van ia. Het onderwerp Is verwezen x een subcommissie van juridi- ie deskundigen en die heeft vol ts Israëlische kringen gisteren een ichtbare vergadering gehouden. jongste onderhandelingsronde sen Egypte en Israël over de Pales- nen in de bezette gebieden begon idagavond na een onderbreking n twee maanden. Ohaii zei dat bei- partljen nu tussen de twintig en ntig onderwerpen hebben aange- agen voor behandeling in de juridi- ihe commissie. Het overleg van gis- In onze correspondent BABON De piloten van de Por- iwe luchtvaartmaatschappij TAP ijkten gisterochtend een einde aan meer dan drie weken durende aking. De vliegtuigen blijven echter de grond omdat volgens de mi- ter van transport, Viana Baptista, veiligheid bij de TAP door de gdurige staking in gevaar is ge- icht. De regering wil echter ook begin maken met een algehele structurering van de maat- appii piloten-vakbond maakte gister- itend een onvoorwaardelijk einde de staking na een oproep van sident Eanes. De regering was en al begonnen met een kabinets- gadering waarin het sluiten van de itschappij door de staking hoofd- lerwerp van bespreking was. Na >op zei de minister van transport algehele herstructurering van de P noodzakelijk blijft. Igens betrouwbare bron zou de bond van piloten zijn gaan staken een geheim akkoord met de rege- a De regering had de staking aan (tosrijpen om de herstructurerin- K\opVe leggen. De zaak lijkt echter oMig uit de hand gelopen en de 1 pilote hebben nu gehoor gegeven Mimen oproep van premier Sa Car- /ifM aartsvijand, president Eanes. InAuncomminiqué zeggen de piloten de staking beëindigd te hebben om het land niet te slachtofferen aan de erldezingspoütiek van de regering. teren was begonnen met een heftige woordenwisseling tussen de twee de legatieleiders over de status van Je ruzalem, het punt waarover Egypte in mei het Palestljnenoverleg afbrak. De Israëliërs willen de stad niet meer afstaan en tot hoofdstad van het land maken. Olie op het vuur Premier Begin heeft gisteren olie op het vuur gegoten door te verklaren dat er alleen islamitische vlaggen ln Jeruzalem zullen wapperen als de Arabische landen er ambassades zul len vestigen na de erkenning van Is raël. Begin deed zijn uitspraak bij het verlaten van het Hadassah-zieken- huis, waar hij wegens hartklachten was verpleegd. Eerder had Begin de Britse minister van buitenlandse za ken Lord Carrington scherp gekriti seerd. Carrington had Israël ge vraagd af te zien van Begins voorne men zijn kantoor te verplaatsen naar oost-Jeruzalem. De premier beant woordde het verzoek met de opmer king dat Jeruzalem al de joodse hoofdstad was voor de beschaafde wereld van Londen had gehoord. De militaire autoriteiten op de weste lijke Jordaanoever hebben verschei dene prominente Palestij nen gewaar schuwd zich niet in te laten met de politiek. Het gaat hier om de leden van de nationale raad van toezicht, een organisatie die op de oever het verzet coördineert tegen het Israwi- sche bestuur. De Palestijnen moesten zich voor de waarschuwing melden bij de Israëlische militaire gouver neur. Nooit verboden De raad is nooit verboden verklaard maar na een aanslag begin mei ln Hebron, waarbij zes Israëlische kolo nisten werden gedood mochten de leden niet meer bijeen komen. De autoriteiten hebben de vrees uitge sproken dat de spanning tussen Ara bieren en Joden weer zal losbarsten nu de burgemeester van Nabloes Ba- san SJaka'a is teruggekeerd uit Jor danië. De burgemeester verloor begin door Hanneke Wi)gh KOPENHAGEN Het zionisme dreigt opnieuw het strijd- punt te worden van de conferentie over de positie van de vrouw in Kopenhagen. Op de eerste door de Verenigde Naties 'georganiseerde conferentie in Mexico in 1975 was dit onder werp ook het belangrijkste discussiepunt. Premier Begin verlaat het ziekenhuis in Jeruzalem waar hij twee weken voor hartklachten verpleegd. Juni beide benen toen een bom ont plofte ln zijn auto. In de Israëlische gevangenis van Nafhka in de Negevwoestljn zijn tachtig Palestijnen in hongerstaking uit protest tegen „de onmenselijke lntemeringsomstandigheden". Drie Palestijnen die als de leiders van de actie worden beschouwd zijn al naar een andere gevangenis overgebracht. In een uit de Nafkhagevangenls ge smokkeld document zeggen de hon gerstakers dat ze met velen ln kleine slecht geventileerde cellen zitten en op de grond moeten slapen. verklng met de troepen van de voor- nalige Cambodjaanse leider. BANGKOK (Reuter, AP, AFP) De Vietnamese troepen ln het westen van Cambodja hebben hun luchtafweergeschut aan de grens met Thailand versterkt na beschuldigingen dat Thaise vliegtuigen het Cambodjaanse luchtruim hadden ge- Hulporganisaties schonden. Dit is meegedeeld door een Thaise militaire woord voerder. De versterkingen zijn aangebracht op de plaatsen waar de Vietnamezen vorige maand Thailand binnentrokken. Het door Vietnam in het zadel gehou den bewind van Heng Samrim heeft ln de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh Thailand ervan be schuldigd vorige week driemaal het luchtruim te hebben geschonden. Volgens het persbureau van Cambod ja SPK hadden verkenningsvliegtui gen vluchten boven het gebied ge maakt waarna de Thais het bestook ten met raketten en mortiervuur. Een woordvoerder van het Thaise opper bevel heeft de beschuldigingen ont kend en de vrees geuit dat de verster kingen tot nieuwe grensconflicten zullen lelden. In militaire kringen ver moedt men dat het geschut als steun moet dienen voor de Vietnamezen bij botsingen met de Thais. Ongeveer tachtigduizend Cambodja- nen, die na een treffen tussen rivalise rende groeperingen wegvluchtten uit het opvangkamp bij de Thaise stad Nong Samet zijn gisteren naar het gebied teruggekeerd. Bij de drie da gen durende gevechten zijn zeker tien vluchtelingen gedood en 114 gewond. Het verdreven Cambodjaanse be wind van Pol Pot heeft verklaard dat verscheidene stromannen van de Vietnamezen ln het noordwesten van het land vorige maand zijn terechtge steld omdat ze naar het guerrillaleger van Pol Pot wilden overlopen. De functionarissen werden terechtge- jteld op beschuldiging van samen- In Bangkok zijn vertegenwoordigers van vijf Internationale hulporganisa ties bijeengekomen om te beslissen waar ze hun hulpgoederen voor de Cambodjanen met name voedsel naar toe zullen brengen. Na de korte Vietnamese Invasie van Thailand eind Juni schortten de organisaties hun hulp via Thailand op. Onder poli tieke druk van de door Vietnam ge steunde regering van Cambodja heb ben de hulporganisaties besloten de heropening van deze „landbrug" uit te stellen. Zij hebben de regering van Thailand laten weten van plan te zijn voortaan alle hulp te laten lopen vla Phnom Penh. Thailand, dat de rege ring ln Phnom Penh niet erkent, heeft gedreigd al zijn lucht- en zeehavens te sluiten voor Internationale hulp die bestemd is voor Phnom Penh. tenzij ook de hulpverlening ln het grensgebied voortgezet wordt. De tweede VN-conferentle werd giste ren officieel geopend door Kurt Wald- helm, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. De komst van Waidheim naar de Deense hoofdstad kwam een groot aantal demonstran ten goed van pas. BIJ de ingang van het Bella Center, waar de conferentie wordt gehouden, stonden gevluchte Afghaanse vrouwen, die een afschu welijk verhaal vertelden over de situ atie ln hun land na de bezetting door de Sowjet-Unie. In het grensgebied van Afghanistan met Pakistan heb ben zwangere vrouwen zich in het water gegooid, nadat zij met chemi sche bommen waren bestookt. Direct achter de Afghaanse vrouwen ston den de vrouwen uit Chili en Argenti nië. Zwijgend demonstreerden zij met portretten van verdwenen man nen en zonen. Binnen het Bella Center, een soort RAl-gebouw, maar dan veel mooier, merkten de leden van de honderd twintig regeringsdelegaties weinig van de demonstranten. In hun shlque kleren zaten zij bij de opening, die speciaal werd bijgewoond door de koningin van Denemarken, Margre- the n. Eén actiegroep haalde wel het podi um: die van de Vrouwen voor Vrede. ZIJ heeft in de Scandinavische landen een half miljoen handtekeningen ver zameld. Vrouwen voor Vrede wensen een directe stop van de wapenpro- duktie. De miljarden die aldus wor den uitgespaard, zouden ten goede moeten komen aan de voedselpro- duktle voor de derde wereld. Kurt Waldhelm memoreerde ln zijn openingsspeech aan de derde wereld. De Internationale politieke stabiliteit zou verder verslechteren, als er op economisch terrein geen samenwer king zou komen tussen de rijke en arme landen. Lise Ostergaard, de Deense minister van cultuur, die tot voorzitter van de conferentie la geko zen, beklemtoonde het belang van de rol die de vrouw ln de ontwikkelings landen moet gaan spelen. „Pogingen om een nieuwe internationale econo mische orde tot stand te brengen, houden onvermijdelijk een herbezin ning in op de positie van de vrouw in de derde wereld. De rijkdom tussen de westerse landen en de ontwikke lingslanden moet beter worden ver deeld, maar dit kan niet los worden gezien van de emancipatie van de vrouw. Het één kan niet zonder het ander." Cuba heeft tijdens de voorbereidende vergaderingen voor wat opschudding gezorgd. De delegatie van Cuba wilde direct het debat openen over de rol die het zionisme heeft gehad bij de onderdrukking van de vrouw. In Mexico ontstond in 1975 grote dei ning over de vraag, of het zionisme op één lijn moest worden gesteld met racisme. In Kopenhagen wil men een herhaling van deze discussie voorko men. Het punt van „de Palestijnse vrouw in de bezette gebieden" is daarom op één na de laatste plaats op de agenda gezet. Als tussenoplossing is nu gekoeen voor een derde officiële commissie, die zich eind deze week gaat buigen over de wortels van het kwaad. Naast het imperialisme, het kolonialisme en het kapitalisme zal dan ook de rol van het zionisme aan de orde komen als mogelijke veroor zaker van de achterstelling van de vrouw. Nederland zal in deze commis sie vooral benadrukken, dat het voortbrengen van kinderen mede oor zaak is van de achterstand die vrou wen hebben op de arbeidsmarkt. Minister De Koning van ontwikke lingssamenwerking, die deel uit maakt van de Nederlandse delegatie, heeft zich bereid verklaard de reis te betalen van twee „Dwaze Moeders" uit Argentinië als zij de conferentie willen bezoeken. Zij zijn nu niet aan wezig, noch op de officiële conferen tie, noch op het Forum, waar niet- gouvemementele organisaties dis cussiëren over dczelide onderwerpen. De dwaze moeders zijn reeds voorge dragen voor de Nobelprijs voor de vrede. Minister De Koning maakte wel het voorbehoud dat andere dele gaties eveneens hun steun moeten betuigen aan de Argentijnse moe ders. 1U8SEL (ANP, Reuter) De Belgi- he koning Boudewijn is gistermor- n ln het ziekenhuis opgenomen, inlng Boudewijn voelde zich niet led en zijn arts liet hem toen voor n „observatie van korte duur" op men. Gisteren werd verwacht dat Belgische koning daar twee dagen blijven. hofkringen werd later gezegd dat ring Boudewijn last had van sto- gfn in de bloedsomloop. Koning udewtjn is 9 jaar oud en wordt op leptember 50 jaar. door Hennie Serfontein JOHANNESBURG Na drie weken vakantie zal het er vandaag in Zuid-Afrika om spannen of de gekleurde stu denten weer naar school gaan of hun onderwijsboycot voortzetten. Het comité van 81, de actie-groep die de belangen van de studenten behar tigt in de Kaapprovincie, heeft ver klaard dat de leerlingen vandaag niet naar school gaan als de regering niet op hun eisen ingaat. Dat betekent dat alle studenten die geschorst of van school gestuurd werden, tijdens de boycot weer terugkeren in de school banken, dat alle schoolgebouwen worden hersteld, dat de autonome raden van studentenvertegenwoordi gers worden erkend en dat leerkrach- ring heeft overigens veel schade be ten de leerlingen over sommige zaken rokkend aan Buthelezi's beeldvor- moeten Inlichten. ming bij de zwarte gemeenschap. Ambtenaren van het departement van kleurlingenzaken wisten gisteren nog niet of vandaag de scholen wel open zouden gaan. Leraren en leerlin- ven vertelden „dat alles kan gebeu ren". Het lijkt er echter op dat de leerlingen naar school zullen gaan in afwachting van de reactie van de regering op hun eisen. De gebeurtenissen van afgelopen week wijzen echter ln een andere richting. In Grahams town kwam het tot ernstige botsingen met de politie en ln Kwa Mashu weigerden 10.000 zwarte leerlingen naar school te gaan ondanks de oproep van Chief Gatsha Buthelezi, de leidende minister in Kwa Zulu. Hij heeft gedreigd zijn eigen Zuku-ordedlenst ln te zetten tegen de schoolkinderen. Deze verka- Nieuwe dimensie Het allerbelangrijkste is dat de Afri kaanse leerlingen in So we to. waar anderhalf miljoen zwarten wonen, een volledige onderwijsboycot aan al le middelbare scholen hebben geor ganiseerd. Afgelopen vrijdag was de opkomst op de scholen zeer laag, ter wijl de studenten voor de scholen postten. Pamfletten waarin opgeroe pen werd tot een boycot zouden op vele scholen rondgedeeld zijn. Deze ontwikkeling geeft een nieuwe dimensie aan de boycot, die nu al vanaf april aan de gang is. Tot dus verre hebben de leerlingen in Soweto nog niet deelgenomen aan de onder- wijsstaking. Gisteren gingen de scho lleren in Soweto evenwel weer ge woon naar school en het ls daarom nog steeds onzeker welke rol zij zul len spelen in het onderwijsconflict dat zich ook naar andere sectoren uitbreidt. Op het ogenblik is het dui delijk dat de protesten niet alleen zijn gericht tegen het apartheldson- derwijs. De protesten maken deel uit van de strijd op alle fronten tegen de struc tuur van de apartheid. Gekleurde en Afrikaanse kinderen houden „be- wustzijnsprogramma's" om jonge zwarten bewust te maken van hun inferieure positie in Zuid-Afrika en kennis te laten nemen van de radicale strategie die in de toekomst moet worden toegepast. Zij zien de stakin gen als een les in solidariteit en be wustzijn. Juist daarom weigerden jonge kleurlingen na een oproep van hun leerkrachten of politieke leiders weer naar school te gaan. De radicale re leerlingen riepen op tot voortzet ting van de stakingen, omdat zij dit ais een goede ervaring voor de Jonge re generatie zien. Volgens deze theo rie zullen Jongeren in de toekomst wanneer zij de leiding over nemen, niet zonder meer de bestaande regels ln Zuid-Afrika dulden. De Jongere ge neratie zal militanter zijn en de volle dige afschaffing van de apartheid eisen. Hongerstaking De sfeer is nu grimmiger omdat 75 mensen die zonder vorm van proces zijn gevangen genomen, een honger staking houden sedert een week. Ze protesteren tegen hun gevangenhou ding, de slechte behandeling door de bewakers en tegen het feit dat Juist zij moeten boeten voor de stakingen. Onder deze gevangenen zijn negen vrouwen, van wie twee schoolmeisjes. Petronella Ferns, vrouw van een van de gevangenen, verklaarde dat zij be reid zijn tot stervens toe door te gaan met de hongerstaking en alleen dood de gevangenis zullen verlaten. De ge vangenen zijn volgens haar zeer eens gezind. De regering is niet erg scheu tig met de informatieverstrekking over de 75 gevangenen. Alleen hun familieleden brachten naar buiten dat zij bezig zijn met een hongersta king. De voedselpakketten kwamen retour. De wet op het gevangeniswe zen verbiedt publikatie van niet offi cieel goedgekeurde informatie over de toestand in de gevangenissen. Een van de gevangenen zakte vorige week in elkaar toen hij voor het hof moest verschijnen. Morgen wordt een speciale gebeds dienst gehouden voor de gevangenen in de kathedraal van 3t George in Kaapstad, een plaats die al eerder het toneel was van botsingen tussen be togers en politie. v J. den Boef ÏRID (Macedonië) In Joegoslavisch Macedonië is men er al op )rbereid dat volgend jaar, als Bulgarije zijn 1300-jarige bestaan viert het nationalisme de vrije loop wordt gelaten, een gespannen situatie ontstaan. Dan zullen meer dan 100 jaar oude aanspraken op het bied waar zij leven, luidkeels worden herhaald. n maakt zich echter geen zorgen, ook ai )ben vele Macedoniërs een vermoeden de grootscheepse pogingen van Bulga- om zijn aanspraken te rechtvaardigen ie 8owjet-Unie welwillend worden gade- lagen. Terecht gaat men er hier van uit een oorlog ter verovering van Macedo- ondenkbaar is, omdat die niet tot dit 'delijke deel van Joegoslavië beperkt zou Men blijven. Macedoniërs lopen alleen gevaar bij J?arije te worden ingelijfd, als Joegosla- door binnenlandse conflicten zou wor- verscheurd en zo de SowjetrUnie in de (leiding zou brengen, militair tussenbeide Komen zoals zij dat laatstelijk in snanistan heeft gedaan. Onrust in Mace- Në zou tot verwarring in Joegoslavië ^nen bijdragen en dat moet worden voor men. sondanks reageert men in Belgrado ui- lart g?voe,i8 op Bulgaarse beweringen, ann het bestaan van een Macedonische a lWordt ontkend. omdat de in Joegosla- 'evende Macedoniërs in feite Bulgaren K~e"i zijn Twee jaar geleden reageerde ™,0'el op een aanbod van de Bulgaar- 7»^fv5ider Todoc Zjiwkow om in een menujke plechtige verklaring de on- "ooaarheid van de gemeenschappelij- Jrfru1 erkennen en af te zien van atonale aanspraken In de Joegoslavische hoofdstad zag men in het aanbod van Zjiwkow een slimme poging om de Macedonische kwestie zonder er met een woord over te reppen voorlopig in de door Bulgarije gewenste zin te regelen om later onder voor Joegoslavië moeilijke omstandigheden op de oude aanspraken terug te kunnen komen. Om die reden wei gert de regering in Belgrado een grensak- koord te ondertekenen, waarin geen defini tieve regeling is opgenomen van het belang rijkste probleem tussen beide landen: de Macedonische kwestie. Strijdbare memoires Nieuwe deining ontstond begin vorig Jaar toen de memoires werden gepubliceerd van de nu 82-jarige Tsola Dragoicheva, het oud ste lid van het Politburo van de Bulgaarse communistische partij. Niet lang daarvóór was in verschillende talen een omvangrijke, zeer selectieve documentatie over Macedo nië verspreid, die de Bulgaarse Academie van wetenschappen had samengesteld. Een advertentiecampagne in niet-gebonden lan den was echter mislukt, nadat India had laten weten, er niet van gediend te zijn. Letterlijk schreef Dragoicheva: „De Mace doniërs zijn Bulgaren. Als er een Balkan- land het recht zou hebben, aanspraak op het inlijven van Vardar-Macedonië te ma- Partij-secretaris en president van de Sowjet-Unie, Leonid Breznjew, legt een krans bij de kist van de in mei overleden Joegoslavische president Josip Broz Tito. In Joegoslavië bestaat de vrees dat de Bussen militair tussenbeide zullen komen als het land door binnenlandse conflicten zou worden verscheurd. ken, dan is dat zonder twijfel Bulgarije." Hierbij moet worden aangetekend, dat de naam Vardar-Macedonië ontstond, toen Macedonië na de Balkanoorlogen werd op gedeeld: het Bulgaarse deel kreeg de naam Pirin-Macedonië, het Oriekse deel Egeïsch Macedonië en het Joegoslavische deel Vardar-Macedonië. Volgens Dragoicheva zijn de Macedoniërs „vlees van het vlees en bloed van het bloed van de Bulgaarse natie". Zij beschuldigt Joegoslavië er van een kunstmatige Mace donische natie in het leven te hebben geroe- pen. Over het feit, dat Bulgarije tot 1956 op zijn eigen grondgebied, nl. ln Pirin-Macedo nië. eveneens van de stelling uitging dat er een eigen Macedonische natie bestond, zegt zij slechts dat „Bulgarije daar tijdelijk toe gedwongen was door zijn moeilijke naoor logse positie" Uit een ln 1956 gehouden volkstelling bleek, dat ongeveer 180.000 „Bulgaren" zich als Macedoniërs beschouwd wilden zien. De rechten van deze mensen waren vastgelegd in het in 1947 tussen Bulgarije en Joegosla vië gesloten vredesverdrag. Nadat de Sow jetrUnie een eind had gemaakt aan federa tieplannen van beide landen, werden de Bulgaarse Macedoniërs gedwongen hun identiteit op te geven. Degenen die zich Macedoniër noemen, stellen zich bloot aan vervolging. Identiteit verloren Enkele Jaren geleden erkende de Sowjet- Unie Macedonië nog als een eigen Slavische natie, met een eigen taal. Hierin is vorig jaar verandering gekomen, zoals blijkt uit de nieuwe uitgave van „De geschiedenis van de Zuid- en West-Slaven". Daarin wordt niet meer gesproken van het „Macedoni sche volk", maar van de „bevolking van de provincie Macedonië". Het Macedonlsch wordt niet langer als een zelfstandige taal, maar als een Bulgaars dialect omschreven. Deze wijziging is van grote betekenis, om dat voor het eerst in de geschiedenis van tsaristisch Rusland en de SowjetrUnie om zuiver politieke redenen Macedonië uit de rij der naties werd verwijderd. Men kan zich hierbij afvragen, waarom de Sowjets deze stap niet eerder hebben gezet, maar essenti eel is dat de Bulgaren zich nu kunnen beroepen op de nieuwe interpretaties van Moskou Met de aanduiding „bevolking van de pro vincie Macedonië" wordt in het midden gelaten, van welk land dit gebied deel zou moeten uitmaken. Maar in Joegoslavië be grijpt men, dat Bulgarije er geen moeite mee zal hebben om er van uit te gaan, dat de Sowjet-interpretatie bedoeld is om de Bulgaarse aanspraken te onderstrepen. Zenuwenoorlog In Joegoslavië hebben in de afgelopen maanden tegenstrijdige berichten de ronde gedaan over troepenbewegingen in Bulga rije. De chef van de generale staf, admiraal Branko Mamula, noemde Bulgarije niet, maar beschuldigde nabuurlanden ervan, in het geheim manoeuvres op uitgebreide schaal te houden. Het Macedonische lid van het partijpresidium in Belgrado. Aleksan- dar Grllkov. had kort tevoren echter nog verklaard, dat er aan de andere kant van de Joegoslavische grens niets ongewoons ge beurde. Er ls weinig bekend over het aantal Sow jet- troepen, dat in Bulgarije is gestationeerd. Aangenomen wordt dat er enkele duizen den (ten hoogste 10.000) zijn. die als „mili taire adviseurs" optreden. Wel is in NAVO- kringen bekend, dat er met name in noorde lijk Bulgarije ondergrondse depots zijn ge bouwd voor zware wapens en materieel, zoals tanks. Deze depots worden bewaakt door Bulgaarse troepen. Hoewel deze depots niet in direct verband met het Macedonische probleem gebracht kunnen worden, maakt men zich ln Belgra do zorgen over de bedoeling die de Sowjet- Unie er mee kan hebben. Want voor de verdediging van Bulgarije tegen gevaren van bulten zijn zij niet nodig. Blijkbaar zijn zij een onderdeel van de zenuwenoorlog die de Sowjet-Unie op allerlei fronten tegen Joegoslavië voert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7