Leger China groot maar verouderd Russische media geven concessie niet publiek toe Oppositieleider Z-Korea beticht van coup-poging 'nieuwe Surinaamse mens' is in wording Voorlopig compromis over conflict Sahara Amerikaans rapport Weer rellen in Noordoost-India Rode Kruis: Rode Khmer scheiden van vluchtelingen Carter bezoekt Californië Rechts Libanon vecht 37 VERBANNEN VAKBONDSMENSEN VAN DE FUT IN CHILI HOPEN OP UW REAKTIE! ZATERDAG 5 JULI 1980 BUfTENLAND TROUW/KWARTET WASHINGTON (AFP, Reuter, AP) Tot het jaar 2000 maken de Chinese strijdkrachten geen enkele kans tot een van de sterkste legermachten uit te groeien. Hoewel het Chinese leger met ruim zeven miljoen militairen het grootste aantal manschappen heeft, is het materieel sterk verouderd. Dit staat in een rapport van de Ame rikaanse centrale inlichtingendienst CIA en de inlichtingendienst van de ig3 strijdkrachten. Het rapport is opge steld in opdracht van een commissie van het Amerikaanse Congres die Jaarlijks de sterkte van de defensie in de Sowjet-Unie en de Volksrepubliek China probeert vast te stellen. De rapporten werden vorig jaar geschre ven, maar kwamen pas gisteren in de openbaarheid. omdat de CIA tijd no- Lit dig had het rapport in verband met oei [veiligheidsoverwegingen te kuisen. Volgens de inlichtingendiensten zal het nog jaren duren voordat China op militair-technisch gebied even ver is als de Verenigde Staten en de Sowjet- ifllUnie. Het Chinese leger is uitgerust p 'met wapens en vliegtuigen, die kopie- nn ën zijn van Russisch materieel uit de :ii jaren vijftig. Wel beschikt het Chine- n se leger over atoomwapens, die veraf- ni gelegen doelen in de Sowjet-Unie kunnen vernietigen. De reikwijdte is echter onvoldoende om de Verenigde JEW DELHI (Reuter. AP) Studen- en in de noordoostelijke Indiase leelstaat Assam, die eisen dat de an entrale regering in New Delhi mil- co oenen Bengaalse inwoners van hun jrd eelstaat deporteert, zijn gisteren n« »en nieuwe campagne begonnen. Ge- ieif urende drie dagen willen zij het en. ipenbaar vervoer in de staat, treinen, bussen en vliegtuigen, lam leggen, 'lop luizenden betogers trokken daartoe en isteren naar het Barjhat-vliegveld d. ij de hoofdstad Gauhati. Waar ze ntr chter werden opgewacht door een i vi rote politiemacht die met traangas idt' [i de knuppel hard optrad tegen de we emonstranten. De leiders van de be- n D eging „Assam voor de Assamezen", sha 1e al tien maanden oud is, kozen het era üegveld om passagiers uit de West- len engaalse hoofdstad Calcutta ds toe- m fcjang tot de staat Assam te ontzeg gen Volgens de politie raakten hon derden mensen gewond en werden teer dan honderd betogers gearres- üd. Z Staten te bedreigen, aldus het rap port. Het Chinese militaire onderzoek en de ontwikkelingsprogramma's heb ben nog niet al te veel opgeleverd aan nieuwe wapensystemen. Het niveau is laag en de meeste wetenschaps mensen zijn oud, hebben hun oplei ding in de Jaren vijftig gehad, en hebben geen opvolgers. „Zelfs als China erin zou slagen buitenlandse wapens en technologie te bemachti gen (waar het zonder veel succes mee bezig is), dan zou dat pas tegen het eind van de jaren tachtig te merken zijn." Jaarlijks geeft China acht tot tien procent van het bruto nationaal inko men uit aan defensie, zo zegt het rapport. Volgens de inlichtingendien sten is dat in de SowjetrUnie elf tot dertien procent en in de Verenigde Staten vijf procent. China zegt in 1979 ongeveer 63 mil jard gulden aan defensie uitgegeven te hebben, maar volgens het rapport zal dat dit Jaar zeker twee maal zo veel zijn. Frankrijk heeft de Volksrepubliek vijftig helikopters geleverd. Met deze transactie is een bedrag van 200 mil joen gulden gemoeid. De bedoeling is dat de helikopters voor burgerlijke doeleinden gebruikt worden. BANGKOK (AFP) Het Internatio nale Comité van het Rode Kruis heeft bekendgemaakt dat het eind juli de bevoorrading van de kampen Nong Pru en Tap Prik bij de grens tussen Thailand en Cambodja zal opschor ten. Deze kampen zijn in handen van de guerrillastrijders van de Rode Khmer. Een woordvoerder van het Rode Kruis liet in Bangkok weten dat het besluit om de bevoorrading voorlopig stop te zetten deel uitmaakt van een plan om de strijdende van de niet- strijdende groeperingen te scheiden. ,eden van het Japanse zogeheten zelfverdedigingsleger oefenen in het jaluutschieten voor de rouwdienst voor de overleden Japanse premier lasayoshi Ohira. De rouwdienst zal woensdag plaatsvinden. BEIROET (Reuter, AFP) Rivalise rende rechtse groeperingen in Liba non hebben elkaar gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag met militair materieel bestookt. Bij die gevechten zijn zeker veertien doden en veertig gewonden gevallen. Bij het dorp Wadi Sjahroer in de buurt van de grote weg van Beiroet naar Damascus beschoten aanhan gers van de falangistische partij en leden van het Nationaal Liberale Front elkaar. Daarbij kwamen negen mensen om het leven en werden acht tien personen gewond. In het noorden van Libanon raakten falanglsten slaags met een andere groepering, de brigade-Marada van oud-president Soeleiman Franjieh. Daarbij vielen vijf doden en tweeëntwintig ge wonden. Gisteren zijn ook weer verscheidene personen ontvoerd. Onder hen be vond zich een voormalig lid van het bureau van de falangistische partij, Jean Abi Rasjed. Leden van de Natio nale Liberale Partij houden totaal dertien falanglsten in gijzeling in de buitenwijken van Beiroet. De maximale straf voor opruiing is in Zuid-Korea de doodstraf. In een om vangrijke aanklacht beschuldigen de Zuidkoreaanse militaire leiders Kim Dae Jung en zijn zesendertig volge lingen van opruiing, schending van de anti-communistische wetten, over treden van de deviezenbepaling en van de staat van beleg. De verdachten zijn allen na 17 mei aangehouden, toen naar aanleiding van de studentenonlusten in Seoel en Kwangjoe, de staat van beleg werd afgekondigd. In de aanklacht zeggen de militaire leiders dat Kim Dae Jung een paar dagen voor de studentenop stand studentenleiders had ontvan gen en hun plannen voor gewelddadi ge, tegen de regering gerichte, beto gingen had goedgekeurd. Hoewel Kim Dae Jung tijdens de onlusten in Kwangjoe in de gevange nis zat, beschouwen de militaire lei ders hem als het brein achter de op stand in zijn geboortestreek. Zij be weren dat Kim Dae Jung van zaken mensen en politici een bedrag van ongeveer vier miljoen gulden had ge kregen in ruil voor voordelige afspra ken indien hij de presidentsverkiezin gen van volgend jaar zou winnen. Met een gedeelte van dat bedrag zou hij de onlusten bekostigd hebben. In hun aanklacht herhalen de militai re leiders hun oude beschuldiging te gen Kim Dae Jung van collaboratie met linkse groeperingen in 1945, in de periode na de Japanse bezetting. Ook wordt hij ervan beschuldigd de leider te zijn van een tegen de regering gerichte groepering, die in Japan is gevestigd en door pro-Noordkoreaan- se Japanners financieel wordt ge steund. De militaire leiders hebben de namen van de zesendertig andere aange klaagden niet bekend gemaakt. Eer der hadden zij echter gezegd dat on der hen een aantal parlementariërs zijn, die ondertussen hun functie heb ben neergelegd. Twee Japanse Journalisten hebben hun werkzaamheden in Zuid-Korea ADVERTENTIE Stort uw bijdrage op GIRONUMMER 1918108. CLAT-Nederland, Utrecht en stuur een protestkaart naar Pinochet. Kaarten zijn telefo nisch aan te vragen: 030-319675. MOSKOU, BONN (AFP, AP) „Wanneer men realistisch is, bestaan er geen onoplosbare problemen." Die uitspraak van de Russische president Breznjew stond gisteren centraal in de artikelen die de Russische pers gisteren wijdde aan de bereid heid van het Kremlin om te praten over de middeliange- afstandswapens zonder voorwaarden vooraf. De Amerikaanse president Carter heeft in het kader van de campagne voor zijn herverkiezing een kort bezoek gebracht aan de staat Californië. Tijdens zijn bezoek werd de president geconfronteerd met een demonstratie tegen de herinvoering van lijsten met potentiële dienstplichtigen. Op het vliegveld van Los Angeles werd de president wat enthousiaster onthaald door het personeel van de luchthaven. In het midden de gouverneur van Californië, Jerry Brown, die zijn presidentiële ambities eerder opgaf. De Russische media zijn in hun reac ties op de door de Sowjet-Unie aan de Westduitse bondskanselier Schmidt gedane toezegging op het eerste ge zicht niet geheel gelijk gestemd. De Prawda, het Sowjet partijblad, schrijft dat het bezoek van Schmidt kan leiden tot onderhandelingen over de Europstrategische raketten „op basis van de principes van gelijke rechten en gelijke veiligheid voor bei de partijen". De krant herinnert aan de uitspraak op de vergadering van het Warschau Pact van 14 mei, waar in wordt aangedrongen op pogingen om de besprekingen in het kader van de onderhandelingen over de weder zijdse troepenreducties (MBFR) in Wenen tot een succes te maken. Daarmee heeft het Warschau Pact haar wil tot vrede duidelijk getoond, meent de Prawda. De falanglsten slaagden er tijdens de burgeroorlog in Libanon in, die duur de van 1975 tot 1976, de grootste rechtse militie van het land op de been te brengen. Het rechtse kamp viel in verschillende delen uiteen na onderlinge meningsverschillen over de 22.000 man sterke Syrische vredes macht die moest gaan toezien op de wapenstilstand in Libanon. De falan- gisten verzetten zich tegen de Syriërs, terwijl Soeleiman Franjieh samen werking met hen bepleitte. De onder lings gevechten tussen de rechtse groeperingen bereikten een hoogte punt met de dood van Franjiehs oud ste zoon in 1978. Sedert die tijd vin den met de regelmaat van de klok wederzijdse wraakoefeningen plaats. Doorbraak SEOEL (AP, Reuter) De voormalige Zuidkoreaanse presidentskandidaat en oppositieleidei Kim Dae Jung en zesendertig van zijn volgelingen zullen binnenkort bij een krijgsraad worden voorgeleid op beschuldiging van opruiing. Kim Dae Jung wordt ervan beschuldigd de studentenopstand in mei in Kwangjoe, waarbij 154 doden vielen, te hebben willen gebruiken om een staatsgreep te plegen. Radio Moskou meldde eerder dat de besprekingen van Schmidt in Mos kou hebben geleid tot een doorbraak in de impasse tussen Oost en West. Hoewel de Prawda onderhandelingen over de Eurostrategische raketten nu een „reële mogelijkheid" noemt, blijft in de krant een verwijzing afwe zig naar Schmidt in Bonn melding maakte van het feit dat de Russen zonder voorwaarden vooraf over deze wapens willen praten. Ook het dagblad Sowjetskaja Rossia, uitgegeven onder verantwoordelijk heid van het Centraal Comité van de Communistische Partij, besteedde uitgebreid aandacht aan de kwestie van de middellange-afstandsraket- ten, overigens zonder te speculeren op een Russische bereidheid om zon der voorwaarden vooraf over deze wa pens te onderhandelen. Tot dusver heeft Moskou steeds gezegd dat de Amerikaanse Senaat eerst SALT n moet goedkeuren en dat de NAVO haar beslissing over de stationering van 572 Pershings en kruisraketten ongedaan moet maken alvorens dit gesprek mogelijk is. De krant schrijft:,Het punt is nu dat de beslis sing over de Amerikaanse raketten voor Europa ongedaan moet worden gemaakt of dat de uitvoering van dat besluit in ieder geval wordt opge schort. Dat opent mogelijkheden voor geëigende besprekingen om Eu ropa van een nieuwe ronde in de bewapeningswedloop te vrijwaren." Carter De Amerikaanse regering heeft zich. na eerste tekenen van irritatie over het succes van Schmidts reis, nu in het publiek wat positiever uitgelaten. Officiële Amerikaanse woordvoer ders hebben het Russische aanbod gisteren omschreven als een funda mentele en bemoedigende verschui ving in het Sowjet-beleid. President Carter heeft zelfs zijn bewondering uitgesproken over Schmidts reis. Dit soort lofuitingen is precies wat de Westduitse bondskanselier nodig heeft in het kader van de campagne voor zijn herverkiezing. Overigens la ten Westduitse woordvoerders er geen misverstand over bestaan dat het uiteindelijke succes van Schmidts missie, die duidelijk be doeld was om een doorbraak tot stand te brengen in de verhouding tussen Oost en West. nu geheel in handen van de Verenigde Staten ligt Washington zal nu moeten reageren op het aanbod tot praten uit Moskou De Westduitse bondskanselier heeft ilaten weten dat hij zijn aangekondig de bezoek aan Oost-Duitsland eind volgende maand nu laat doorgaan. Het zal voor het eerst in tien jaar zijn dat de hoogste leiders van belde Duitslanden elkaar weer officieel ont moeten. Ook dat bezoek kan een be langrijke stemmentrekker zijn voor Schmidt. De bondskanselier krijgt maandag bezoek van zijn Franse compaan Gis- card d'Estaing. Het gaat dit keer om een officieel staatsbezoek, waarbij Giscard in vier dagen bezoeken hoopt te brengen aan vijf Duitse steden. Het bezoek wordt besloten met tradi tionele halfjaarlijkse topconferentie die tussen Schmidt en Giscard ple gen plaats te vinden. moeten staken omdat zij volgens de Zuidkoreaanse autoriteiten „ver draaide berichten" zouden hebben doorgegeven. Zij hadden deze week bericht dat Kim Dae Jung in een militair hospitaal was opgenomen om bij te komen van verwondingen en een mentale ineenstorting, die hij op gelopen had bij verhoren. De Nederlandse Federatie van Vor mingscentra heeft de vaste commis sie voor buitenlandse zaken gevraagd haar invloed aan te wenden tegen gevangenisstraffen van twee tot vijf jaar die drie stafleden van de „Korea Christian Academy" in Seoel moeten uitzitten. Begin vorig Jaar werden zij, en nog dertien stafleden van die aca demie. gearresteerd op beschuldiging van communistische activiteiten. FREETOWN (Reuter, AFP, AP) Een breuk in de Organisa tie van Afrikaanse Eenheid (OAE) over het conflict in de westelijke Sahara is voorlopig afgewend. De vijftig staats hoofden en regeringsleiders kwamen gisteren in de hoofdstad Freetown van Sierra Leone, waar deze keer de jaarlijkse OAE- top gehouden wordt, overeen een commissie in te stellen die drie maanden de tijd krijgt het probleem nader te bestuderen. Dit compromis werd voorgesteld door Nigeria en volgens president Ro bert Mugabe van Zimbabwe is de impasse in de OAE hiermee althans tijdelijk van de baan. Mugabe vertel de de vereamelde pers dat binnen de OAE de hoop bestond dat er binnen drie maanden een staakt-het-vuren tussen het Polisariofront en het Ma rokkaanse leger tot stand zal kunnen worden gebracht. Dan zou ook een referendum moeten worden gehou den. Het Polisariofront heeft een vrije en onafhankelijke Arabische Volksre publiek West-Sahara uitgeroepen en vorige week het lidmaatschap van de OAE aangevraagd. Marokko, dat aanspraak maakt op de vroegere Spaanse kolonie, is daar fel tegen en heeft gedreigd de OAE te zullen ver laten als het Polisario wordt toege laten Ook Egypte, Tunesië. Senegal en Ivoorkust zouden al hebben gedreigd de OAE dan te verlaten Maar een meerderheid van de OAE is voorstan der van toelating van het front tot de OAE en een breuk dreigde. Die lijkt nu, althans voorlopig, van de baan. Er is een groep wijze mannen aange wezen. afkomstig uit Tanzania, Nige ria, Soedan, Mali en Guinea, die vol gens Mugabe met alle bij het conflict betrokken partijen gaat praten en daar rapport van gaat uitbrengen Mugabe is zelf overigens ook voor stander van opneming van de nieuwe republiek. „We vinden dat er een ter ritoriale eenheid is, met een volk dat zelfbeschikking wil. Marokko heeft niet het recht dat volk zijn recht te ontzeggen." ai 'an onze correspondent 'ARAMARIBO „De grond zal sidderen onder de voeten van De ;cu toning." Met deze uitspraak vertolkte de voorzitter van de Nationale lilitaire Raad in Suriname, Sita, de woede van het leger over de alsstarrige houding van minister De Koning. De botsing kwam de lilltairen echter goed uit. Door de felle acties tegen Nederland hebben "rü e militaire leiders hun aftakelende invloed weer wat op weten te en tekken. 11 n len dag voor de botsing leek alles nog i#redig en vrolijk. De jaarlijkse viering van ml |e afschaffing van de slavernij was een zc leurrijke manifestatie, waarop volksdans- icii roepen, klederdrachten en swingende vai MR-leden de boventoon voerden. Minister gei >e Koning verliet geregeld het podium voor kei enodigden om van het gebeuren een plaat- te schieten. In de menigte waren zelfs akele Nederlandse vlaggen te bespeuren. van de feestgangers hield een bord mhoog waarop stond: „Welkom minister 'e Koning. Eenheid tussen Nederland en uriname." an de Koning kon toen niet vermoeden dat ij nog geen 24 uur later het voorwerp zou orden van een massaal gemobiliseerde olkswoede Toen bekend was geworden at de onderhandelingen waren afgebro- en, trommelde het „buro volksmobilisa- le" van de NMR in allerijl scholieren op. inkele uren later reeds trokken enkele hon- erden jongeren, voorafgegaan door de vol- allige militaire raad naar het hotel van De honing. Die liet zich op aanraden van de eiligheidsdienst niet buiten zien. Een wat udere Nederlandse verslaggever, die een ijkje kwam nemen, vluchtte al snel het otel binnen, nadat de demonstranten hem oor de gewraakte minister hadden aange- len en op een fluitconcert trakteerden. De sfeer werd in de loop van de dag steeds grimmiger. Op de radio werd De Koning uitgemaakt voor een huichelaar en een ju das. NMR-lid Mijnals riep op het Onafhan kelijkheidsplein dat De Koning het land niet zou mogen verlaten, voordat Suriname zijn zin gekregen had en de ontwikkelings hulp waardevast gemaakt was. Diezelfde avond verklaarde vakbondsleider Derby op tv: „De Koning is bezig zich te misdragen in dit land" Was nog geen twee dagen daarvoor ex- minister Johan Kasantaroeno, het ver meende brein achter de mislukte tegencoup van begin mei. het mikpunt van de volks woede. nu was die rol overgenomen door de Nederlandse minister van ontwikkelingssa menwerking. Het lijkt erop dat met name veel jonge Surinamers het gevoel hebben dat door de houding van premier Chin A Sen tijdens de besprekingen de grote afre kening met het koloniale verleden nu einde lijk is begonnen. Chin A Sen zelf verwoord de dat woensdagavond treffend in zijn tv- toespraak: „Wij zijn niemands slaaf en nie mand is onze meester meer" Op straat heerste woensdag een soort feest stemming. Leden van de NMR werden om helsd, handen werden geschud. Ondermi nister Neede een van de sergeanten die di coup pleegden die een dampartijtje met wereldkampioen Wiersma op het program ma had staan, antwoordde op een vraag of dat nog doorging: „Nee, daar heb ik nu geen tijd voor. En dit is toch veel leuker?" De vakbeweging, die twee dagen eerder al geweigerd had met De Koning te praten, riep ijlings een werkonderbreking uit in alle bedrijven en spoorde de arbeiders aan naar het Onafhankelijkheidsplein te komen om de regering Chin A Sen te steunen en nu eindelijk eens af te rekenen met „Superko- loniale uitbuiter Nederland". „Ook vlieg veld Zanderij gaat plat. Er wordt niet gevlo gen", zo verzekerde vakbondsleider Fred Derby. Dat bleek achteraf nogal mee te vallen, want minister De Koning en zijn delegatie konden normaal volgens schema naar Nederland vertrekken. Vermoedelijk is dit mogelijk gemaakt door Chin A Sen. die een escalatie wilde voorkomen Lijkbleek De Surinaamse premier heeft zelf nooit bewust op het afbreken van de onderhande lingen aangestuurd. Lijkbleek en duidelijk aangeslagen verliet hij de conferentiezaal. Chin A. Sen had op meer gerekend en daar om hoog ingezet bij de onderhandelingen. In de voorbesprekingen met de Nederland se ambassade weren nogal wat verwachtin gen gewekt. De Nederlandse regering zou de Surinaamse ploeg onder leiding van Chin A Sen een flinke steun in de rug willen geven, om zo de populariteit van deze regering te vergroten, de rol van de NMR terug te dringen en sneller toe te werken naar een parlementaire democratie De Surinaamse premier heeft deze signalen aangegrepen om een onderhandelingspunt naar voren te brengen, dat bij verwezenlij king een duidelijke overwinning van zijn regering en een versterking van zijn eigen positie zou betekenen. Het waardevast ma ken van de Nederlandse ontwikkelingshulp zou geld vrijmaken voor steun aan kleine landbouwers en middenstanders, die hun problemen op het bord van de premier hebben gedeponeerd. De Koning wilde van onderhandelingen over dit punt „de komen de tien Jaar" niets weten. In Suriname had men in ieder geval ge hoopt dat de toegezegde politieke steun aan de regering zich ook financieel zou laten vertalen. De in dat opzicht onwrikbare hou ding van Nederlandse zijde schoot de Suri naamse delegatie in het verkeerde keelgat, „minister De Koning is een doorgewinterde onderhandelaar. Wij zijn onervaren, maar wij weigeren onze principes op te geven", was het aandoenlijke verweer van een dood vermoeide Surinaamse premier. Het was duidelijk: voor Suriname was de waarde vastheid een principekwestie geworden. Het ging de Surinaamse delegatie om het behoud van haar eigenwaarde. Dat was belangrijker dan het behalen van kleine succesjes en het bereiken van haalbare .compromissen. Netto-effect Intussen is het resultaat van de onderhan delingen voor beide partijen teleurstellend. De Nederlandse regering wilde met de steun aan de Regering Chin A Sen bereiken dat de positie van de NMR zou verzwakken. Het afbreken van de onderhandelingen en de reacties die daarop volgden hebben de posi tie van de NMR echter eerder versterkt. Niet alleen de premier, maar ook de militai ren lijken de afgelopen week aan populari teit gewonnen te hebben. Maar ook voor Suriname is het netto-effect weinig bevredigend. Niet alleen is de waar devastheid er niet gekomen, maar door het voortijdig afbreken van de onderhandelin gen is ook de financiering van het urgentie programma van de regering Chin A Sen niet geregeld. In dat urgentieprogramma ston den belangrijke zaken als volkswoning bouw. een ziektenkostenverzkering en een sociaal zekerheidsstelsel. Nu zal dit alles wel aan bod komen op 14 september, wan neer de CONS (Commissie ontwikkelingssa menwerking Nederland-Suriname) verga dert. maar dan zijn al weer enkele kostbare maanden vervlogen van de tweëeneenhalf jaar die de regering zichzelf gegeven heeft om Suriname er boven op te helpen. Minderwaardigheid Het enige positieve effect van de mislukte onderhandelingen is wellicht het psycholo gische. Veel van wat na 25 februari in Suri name gebeurd is, hangt samen met de wens af te komen van het collectieve minder waardigheidscomplex: het gebrek aan ge loof in eigen kunnen en eigen toekomst, dat al zoveel Surinamers naar Nederland heeft gedreven. Eindelijk heeft men de oude kolo niale machthebber de voet dwars durven zetten. De Koning zelf heeft in zijn laatste gesprek met de Surinaamse premier, vlak voor zijn vertrek, gezegd: Het belangrijk ste resultaat van mijn bezoek is wellicht dat ik indirect heb bijgedragen aan de wording van de nieuwe Surinaamse mens." Chin A Sen proclameert keer op keer dat zijn beleid tot doel heeft een nieuwe Suri- Premicr Chin A Sen naamse mens te scheppen, gekenmerkt door gevoel van eigenwaarde en geloof in eigen kunnen. Het is een cynische bijkom stigheid dat de Surinaamse premier een „supemeokoloniale uitbuiter" nodig heeft om dat ideaal een stapje dichterbij te brengen. De hamvraag blijft echter of de winst aan eigenwaarde opweegt tegen de voor de Suri naamse economie nadelige gevolgen van het afbreken van de onderhandelingen Chin A Sen heeft al aangekondigd dat nu de broekriem nog strakker aangehaald zal moeten worden. Maar ook ln het Suriname van na 25 februari krijg je met een dergeUj ke boodschap weinig handen op elkaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7