DIRECTEUR Een uitdagend experiment projektleider (m/v) STICHTING KRANT IN DE KLAS Ministerie van Defensie coördinatie-adviseur (mnl./vrl.) coördinator databeheer (mnl./vrl.) coördinator methoden en technieken (mnl./vrl.) systeemontwerpers (mnl./vrl.) applicatie-programmeurs (mnl./vrl.) WERK en WELZIJN Het Ministerie van Sociale Zaken medewerkers M is Werk en Welzijn zeker. Het wil mensen die in het bedrijfsleven als fabriekarbeid(st)er werkzaam zijn of in de lagere funktie-kategorieën bij (semi-)overheidsinstellingen twee drie dagen per week vrijstellen voor het verrichten van aktiviteiten in buurt- of wijkverband. Daarbij kan met name worden gedacht aan funksies bij bewoners-organisaties t.b.v. bijvoorbeeld stadsvernieuwing, sociaal-kultureel werk of bestuurlijke werkzaamheden. Gedurende en na de kontrakt-periode behouden de betrokkenen uiteraard volledig hun bestaande rechten (funksie, rechtspositie, inkomen). De aan het experiment deelnemende bedrijven verplichten zich op de door vrijstelling onbezette arbeidsplaatsen (langdurig) werklozen aan te stellen. Voor de koördinatie en (bege-)leiding van dit experiment zoekt het bestuur van de Stichting Werk en Welzijn, een samenwerkingsverband van o.m. het Centraal Orgaan Leeuwarden en de Werkplaats Opbouwwerk Noord- Nederland, van wie een zeer belangrijke bijdrage aan het welslagen van het experiment verwacht wordt. Gedacht wordt aan iemand op Universitair of HBO-nivo met een aantal jaren ervaring in het bedrijfsleven op organisatie-kundig, c.q. sociaal terrein, alsmede kennis van en affiniteit met welzijnsvraagstukken en de (aktieve) rol van bewoners daarin. Voor de geboden funksie zijn zaken als leeftijd of specifieke opleiding minder belangrijk dan kundigheid en enthousiasme. Aanstelling vindt plaats voor de duur van het experiment, die vooralsnog maximaal 3 jaar bedraagt. Salariëring en rechtspositie zijn overeenkomstig de in het opbouwwerk gebruikelijke regelingen. Standplaats Leeuwarden. Uitgebreide projekt- en funksie-informatie is op schriftelijke aanvraag verkrijgbaar bij de Stichting Werk en Welzijn, Emmakade 66-a, 8933 AT Leeuwarden, tel. 05100-50775. Het experiment Werk en Welzijn wordt voor 100% gesubsidieerd door het Ministerie van Sociale Zaken en het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Krant in de Klas De stichting Is opgericht door de vereniging De Nederlandse Dagbladpers (NDP). In het bestuur hebben vertegenwoordigers uit de dagbladwereld en het onderwijs zitting. Het doel van de stichting is het „helpen ontwikkelen van de vaardigheid tot lezen en hanteren van het dagblad bij leerlingen van 10 tot 18 jaar". In verband met het vertrek van de huidige functionaris per 1 oktober a.s. worden sollicitanten opgeroepen voor de functie van Kandidaten dienen te voldoen aan de volgende minimum-eisen: overzicht van en bekendheid met de Nederlandse onderwijswe reld; uitstekende contactuele eigenschappen; opleiding ten minste HBO-niveau. Kandidaten, die een journalistieke achtergrond en/of kennis van de dagbladwereld hebben, genieten de voorkeur. Inlichtingen kunnen na 21 juli a.s. worden ingewonnen bij de huidige directeur drs. G. C. Berlijn (020 - 763366). De honorering, die afhankelijk zal zijn van bekwaamheid en ervaring, ligt tussen 40.000,-- en 70.000,-- per jaar, exclusief vakantiegeld en kerstgratificatie. Een uitloop in de verdere toekomst is mogelijk. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de algemeen secretaris van de NDP, drs. K. J. van der Zande, Joh. Vermeerstraat 14, 1071 DR Amsterdam, met vermelding „persoonlijk". N vraagt t.b.v. het Directoraat-Generaal van de Art>eid (mnl./vrl.) Het Directoraat-Generaal van de Arbeid, c.q. de Arbeidsinspectie, heeft tot taak het bevorderen van optimale arbeidsomstandigheden in bedrijven. Hieronder valt de zorg voor veiligheid, de bedrijfsgezondheidszorg, menswaardige werkomstandigheden, op de mens afgestemde inhoud van de arbeid, ontplooiingskansen en overleg. Het Directoraat omvat behalve een centrale dienst te Voorburg als uitvoerende diensten de Arbeidsinspectie, de Inspectie van de Havenarbeid en de Dienst voor het Stoomwezen. Het werk wordt gedaan door deskundigen op zeer uiteenlopende technische gebieden en op medisch, bedrijfsorganisatorisch en gedragswetenschappelijk gebied. Gevraagd worden: werktuigbouwkundig ingenieur vac. nr. 0-7097/0156 Functie-informatie: mede-management van de Werktuigkundige Dienst incl. zorg dragen voor beleidsuitvoering; leveren van een bijdrage in de voorbereiding en totstandkoming van het beleid m.b.t onder andere gevaarlijke werktuigen, stof- en dampbestrijding, toepassing van industriële gassen; verrichten van studie onder andere m.b.t. het ontwerpen van veiligheidsmaatregelen en voorschriften t.a.v. werkmethoden en werktuigen; deelnemen aan nationaal en internationaal overleg. Vereist: diploma TH; bedrijfservaring. Belangstelling voor management-organisatie strekt tot aanbeveling. Stahdplaats: Voorburg. Salaris: afhankelijk van ervaring max t 7286,- per maand. inspecteur vac. nr 0-709Q/0156 Fysische arbeidsomstandigheden (binnenklimaat) Functie-informatie: mee ontwikkelen van het beleid m.b.t. de verbetering van de fysische arbeids omstandigheden (vnl. temperatuur, vochtigheid, luchtbeweging en licht) en mee richting geven aan de uitvoering van dat beleid. E.e.a. wordt onder andere gerealiseerd door het meewerken aan de aanpassing van de desbetreffende wetgeving, het opstellen van algemene richtlijnen en publikaties en het overdragen van kennis. Vereist: diploma TH, b.v.k. technische natuurkunde; ervaring zo mogelijk op het gebied van thermo- fysiologische modellen. Standplaats: Voorburg. Salaris: afhankelijk van ervaring max. t 6098- per maand. ingenieur (Ir.) vac. nr. 0-7098/0156 Functie-informatie: meewerken aan het opstellen van het beleid inzake de uitvoering .van de wettelijke bepalingen die betrekking hebben op het arbeidsveiligheidsrapport; in teamverband bevor deren van de landelijke coördinatie inzake de realisering van genoemd beleid, dat in principe plaatsvindt in de districten der Arbeidsinspectie; in dit kader beoordelen en adviseren m.b.t. de veiligheidsaspecten in de procesindustrie. i.h.b. teri aanzien van de betrouwbaarheid van technische systemen. Vereist: diplom? TH. B.v.k. enige praktische ervaring in de procestechniek en/of op het gebied van betrouwbaarheidsanalyse of kwaliteitsbeheersing. Standplaats: Voorburg. Salaris: afhankelijk van ervaring max. t 6098,- per maand. HTS-ingenieurs Functie-informatie, bevorderen van de veiligheids zorg en de zorg voor de fysische werkomgeving in bedrijven door o.a. inspecties en onderzoeken m.b.t. de naleving van de veiligheidsvoorschriften; geven van adviezen op veiligheidstechnisch en bedrijfs- hygiënisch gebied en verrichten van ongevals onderzoek. vac. nr. 0-7102/0156 Vereist: diploma HTS werktuigbouw; tenminste enige jaren bedrijfservaring in een produktiegerich.te of technische of techniscb-organisatorische functie. Standplaats: Breda Salaris: afhankelijk van ervaring max t 4497,- per maand. vac nr. 0-7103/0156 Vereist: HTS chemische techniek; tenminste enige jaren bedrijfservaring. Standplaats: Rotterdam. Salaris: afhankelijk van ervaring max f 4497,- per maand. vac nr. 0-7108/0156 Vereist: diploma HTS chemische techniek; tenminste enige jaren ervaring in de chemische procestechniek m.b.t. onder andere storingsanalyse, trouble shooting, loss prevention en organisatiesystemen. Bereidheid tot het volgen van een gerichte opleiding. Standplaats: Rotterdam. Salaris: afhankelijk van ervaring max f 4497,- per maand. vac. nr. 0-7110/0156 Vereist diploma HTS chemie of chemische technologie; tenminste enige jaren bedrijfservaring. Standplaats: Amsterdam. Salaris: afhankelijk van ervaring max. I 4497- per maand vac. nr. 0-7111/0156 Vereist: diploma HTS werktuigbouw, tenminste enige jaren bedrijfservaring in een produktiegerichte technische of technisch-organisatorische functie. Standplaats: Haarlem. Salaris: afhankelijk van ervaring max t 4497,- per maand. vac. nr. 07096/0156 Functie-informatie: verrichten van laboratorium onderzoek m.b.t. de veiligheid van radio-actieve stoffen en ioniserende stralen uitzendende toestellen; adviseren m.b.t. de veiligheidsvoorzieningen; toezicht houden op de behandeling van vergunnings aanvragen ingevolge wettelijke bepalingen op het gebied van de stralingsbescherming; samen met medewerkers van de Arbeidsinspectie bezoeken van bedrijven en instellingen ter controle van de veiligheidsvoorschriften en verrichten van ongevals onderzoek. Vereist diploma HTS b.v.k. chemie. Standplaats: Voorburg. Salaris: max f 4497,- per maand. vac. nr. 0-7100/0156 Functie-informatie in multidisciplinair verband mee werken aan de voorbereiding en de begeleiding van „job hygiene standards"; informatie verstrekken over de gevaarsaspecten van een in een produktieproces voorkomende stof, de maatregelen ter beperking van de blootstelling aan deze stof (hetzij door toe passing van een andere technologie in het proces, hetzij door beschermende maatregelen) en over de mogelijkheden ter bewaking van het personeel (personal monitoring, meting concentraties in de ruimte). Vereist: HTS chemische techniek. Standplaats: Voorburg. Salaris: max. I 4497,- per maand. vac. nr. 0-7104/0156 Functie-informatie: de werkzaamheden zijn i.h.b. gericht op het toezicht op de naleving van de bepalingen inzake radiologische werkzaamheden in het algemeen en speciaal m b.t. de controle op rönt- genapparaten voor industriële toepassingen én om vatten voorts het geven van adviezen resp. het doen van aanbevelingen hieromtrent en het beoordelen van de mate van veiligheid bij toepassing van stralings bronnen in industrie, ziekenhuizen e.d. Tot de functie zal ook gaan behoren de bevordering van de naleving van wettelijke maatregelen t.av. DNA-recombinant onderzoek aan instituten, universiteiten e.d. Vereist: HTS fysische techniek, werktuigbouwkunde of chemische techniek. B.v.k. enige jaren ervaring. Standplaats: Amsterdam. Salaris: afhankelijk van ervaring max t 4497,- per maand. controleurs arbeidsinspectie Functie-Informatie: instellen van onderzoeken in fabrieken, werkplaatsen, winkels, kantoren e.d. ter controle en bevordering van de naleving van wettelijke bepalingen m.b.t. de arbeid en arbeidsomstandig heden in bedrijven; verrichten van onderzoeken m.b.t vergunnings- en ontheffingsaanvragen inzake bijzon dere werktijdregeling (overwerk, werktijdverkorting, ploegenarbeid); geven van adviezen en aanwijzingen t.av. organisatorische, arbeidskundige en veiligheids- technische aspecten van de werksituatie Vereist: de diploma's MULO en MTS. B.v.k. een voortgezette organisatie-zarbeidskundige opleiding en tenminste enige jaren bedrijfservaring. Standplaatsen: Hengelo vac. nr. 0-7113/0156; Deventer vac. nr. 0-7114/0156 en Zoetermeer vac. nr. 0-7116/0156. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. 1 3084 - per maand. Promotiemogelijkheid tot max. 3512.- per maand aanwezig. vac nr. 0-7109/0156 Functie-informatie: instellen van onderzoeken in fabrieken en werkplaatsen in de meubeF en houtindustrie ter controle en bevordering van de naleving van de bepalingen van de Veiligheidswet en Arbeidswet; geven van adviezen en aanwijzingen op veiligheidstechnisch gebied; ongevalsonderzoek. De activiteiten zijn gericht op uiteenlopende facetten van de arbeidsomstandigheden in de meubel- en houtindustrie en bevatten naast overwegend (veiligheids)technische ook bedrijfsorganisatorische aspecten. Vereist: MULO/MAVO opleiding; diploma MTS meubilerings- en houtbedrijven; praktische ervaring met het werken met houtbewerkingsmachines en de daarbij vereiste beveiligingen. Standplaats: Utrecht. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f 3084,- per maand. Promotiemogelijkheid tot max. f 3512,- per maand aanwezig. vac. nr. 0-7115/0156 Functie-informatie: instellen .van onderzoeken in bedrijven in de agrarische sector ter controle en bevordering van de naleving van wettelijke bepalingen m.b.t. de arbeid en arbeidsomstandigheden, geven van adviezen en aanwijzingen op veiligheids technisch gebied; ongevalsonderzoek. Vereist: MULO/MAVO opleiding; diploma MLS; enige jaren bedrijfservaring onder andere m.b.t. opslag van gevaarlijke stoffen zoals bestrijdingsmiddelen en beveiliging van landbouwwerktuigen. Standplaats: Zoetermeer. Salaris: afhankelijk van ervaring max. 3084- per maand. Promotiemogelijkheid tot max. f 3512,- per maand aanwezig. Bovengenoemde salarissen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toeslag van max. f 26,- per maand. Naar deze vacatures kunt u solliciteren door inzending van een sollicitatieformulier vóór 26 juli 1980, dat u kunt aanvragen per briefkaart onder vermelding van het vacaturenummer en uw huis adres met postcode, bij de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. ZATERDAG 5 JULI 1980 TROUW/KWARTET T E Het Departement van Defensie kan worden gezien als een van de grootste bedrijven van Nederland, waarbij niet alleen militairen maar ook duizenden burgerambtenaren werkzaam zijn. Om deze organisatie te besturen is een doeltreffende (geautomatiseerde) informatievoorziening nodig. De Directie Automatisering, die deel uitmaakt van het directoraat-generaal economie en financien, ontwikkelt daartoe het te voeren informatie- en automatiseringsbeleid en brengt diverse automatiseringsprojecten tot uitvoering, waaronder database- en datacommunicatietoepassingen. De verwerking van informatiesystemen vindt plaats in een aantal rekencentra, waarbij gebruik wordt gemaakt van geavanceerde apparatuur en systeem programmatuur. De Afdeling Projecten en Systemen ontwikkelt informatiesystemen voor de centrale organisatie en is verantwoordelijk voor het beleid ten aanzien van de systeemontwikkeling voor de gehele defensie-organisatie. Bij deze afdeling zijn de volgende functies vacant: Taak: het onderkennen van mogelijkheden tot integratie tussen informatie systemen, alsmede het doen van voorstellen tot effectuering hiervan. Vereist: HEAO-Bi of AMBI S. Standplaats: Rijswijk/Maasland. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring,maximaal f 5277,- bruto per maand, exclusief een toeslag van f 26,- per maand. Taak: het medewerken bij het opstellen van gegevensmodellen; uitvoeren van onderzoek naar methoden en technieken te hanteren bij data-management; het uitwerken van deze methoden en technieken alsmede het verlenen van assistentie bij de invoering ervan. Vereist: HEAO-Bi of AMBI-S. Standplaats: Rijswijk/Maasland. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4497,- bruto per maand, exclusief een toeslag van f 26,- per maand. Taak: het uitvoeren van onderzoek naar methoden en technieken die bij het ontwikkelen van informatiesystemen worden gebruikt; het uitwerken van deze methoden en technieken alsmede het verlenen van assistentie bij de invoering ervan. Vereist: HEAO-Bi of AMBI-S. Standplaats: Rijswijk/Maasland. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4033, bruto per" maand, exclusief een toeslag van f 26,- per maand. Taak: afhankelijk van de omvang van het project, het bijdragen tot c.q. het zelf maken van een functioneel systeemontwerp op basis van de door de projectadviseurs ontworpen systeemopzet; het vervaardigen en onderhouden van het technisch ontwerp en het mede opstellen en beoordelen van de systeemtest. Vereist: afstuderend of studerend HEAO-Bi of AMÖI-S. Standplaats: Maasland. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4033,- bruto per maand, exclusief een toeslag van f 26,- per maand. Promotiemogelijkheid tot max. f 4497,- per maand aanwezig. Taak: het vervaardigen en onderhouden van programmatuur op basis van de gegevens uit het technisch systeemontwerp, het bijwerken van de programmadocumentatie alsmede het assisteren bij de systeem- en acceptatietest. Vereist: HAVO-wi of VWO-wi. Standplaats: Maasland. Salaris, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring maxirpaal f 3105, met een uitloopmogelijkheid naar f 3512,- bruto per maand, exclusief een toeslag van f 26,- per maand. Rtoi Gedacht wordt aan energieke medewerkers/sters die het als een uitdaging zien om binnen een complexe organisatie een dergelijke veeleisende funktie op de juiste wijze in een goed teamverband te vervullen. Voor alle funkties gelden de volgende secundaire arbeidsvoorwaarden: minimaal 22 vakantiedagen en 8% vakantie-uitkering. Eventuele tegemoet koming in reis-, pension- en verhuiskosten volgens terzake geldende bepalingen. _Een geschiktheidstest voor genoemde funkties kan tot de selectie procedure behoren. ■use Nadere informatie omtrent de vaktechnische aspecten van de funkties kan worden verkregen bij de heer J. v.d. Kolk, tel. 070 - 949214 tst 116 en omtrent de selectie bij de heer R.J. Tissen te 's-Gravenhage, tel. 070 722428. Sollicitaties worden met belangstelling tegemoet gezien voor 26 juli 1980 door de Directie Burgerpersoneel, Hoofd van de afdeling Personeels voorziening, Postbus 20701, 2500 ES 's-Gravenhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14