Politie rolt twee smokkelbendes op Bacteriën gaan nooit met vakantie Miljoenenfraude door koppelbazen Verkrachting binnen huwelijk strafbaar Na dertig jaar weer genoeg zuurstof in Rijn "De zenuwen" voor dat examen? Boerderij en-tochten in Noord-Brabant Zoutgehalte ondanks afspraak aanmerkelijk gestegen 'Politie maakte bandopname bij kraakmanifestatie' Van Leijenhorst kandidaat voor opvolging Scholten Meer studenten afgestudeerd WEG IN EIGEN LAND Al 24 arrestaties bij Nijmegen Werkgroep: nog niet van UL)A afhaken koppelbazen-onderzoek 24 mannen aangehouden. Zij worden Advies commissie-Melai voor moderniseren zedelij kheidswetgeving vrijdag 4 juli 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTEX den HAAG (ANP) Het zuurstofgehalte van het Rijn-' water voldeed vorig jaar voor het eerst in dertig jaar weer aan de kwaliteitsnorm van de internationale werkgemeen schap van waterleidingbedrij ven in het stroomgebied van de rivier. De gemiddelde verzadiging met zuur stof nam toe van 75 naar 84 procent, een waarde die sinds 1952 niet meer is voorgekomen. Dit meldt de Rijncom missie Waterleidingbedrijven in haar jaarverslag. I>e- commissie schrijft de verbetering voornamelijk toe aan het gereedko men, van waterzuiveringsinstallaties langs de rivier en de technische maat- trouwens drastisch. De concentratie chroomverbindingen werd ten op zichte van 1978 gehalveerd en ook het cadmiumgehalte gaf een grote verbe tering te zien. Kwik bleef op hetzelfde niveau, maar dat was in voorgaande jaren al belangrijk teruggedrongen. Volgens de Rijncommissie gaat er kennelijk grote invloed uit van de In het Chemieverdrag aangekondigde zwarte lijst, waarop deze metalen voorkomen. regeen die bedrijven hebben geno men om de lozing van afvalwater te bepeken. De Rijncommissie is voor al Wst-Duitsland en Zwitserland er- kenblijk voor hun inspanningen op dit ;ebied. Beide landen slaagden erin, de hoeveelheid niet gezuiverd afvalvater de laatste vijf jaar elk 42 procait te verminderen. Frankrijk deeddit met 22 procent, Nederland met veertien, wat de commissie min der tot tevredenheid stemt Derde trap In het verslag wordt aangedrongen op uitbreiding van de bestaande zui veringsinstallaties met een derde trap, waarin fosfaat wordt verwij derd. Dit houdt ook zware metalen achter, en verlaagt de restbelasting door niet afgebroken organische stof fen. In de huidige installaties nog altijd tien tot vijftien procent. Anders zou bij een stijging van de bruto afvalwaterstroom, de zuurstofhuis houding van de Rijn na 1985 toch weer worden aangetast. De hoeveelheid zware metalen in het Rijnwater verminderden vorig jaar Zoutgehalte Het zoutgehalte van de Rijn steeg, ondanks alles wat daarover is afge sproken, aanmerkelijk. Per seconde stroomde vorig Jaar gemiddeld 375 kilo door de rivier, een waarde die alleen in 1974 eerder werd geregis treerd. Op 6 februari 1979 werd een absoluut record geregistreerd: 896 ki lo per seconde. Van onze verslaggevers AMSTERDAM/EINDHOVEN Methet in beslagnemen van een enorme partij Turkse heroïne en net het oprollen van een omvangrijke bende handelaars in hajiesj heeft de politie een grote slag geslagen ten aanzien van-het opsporen van drugs. De Amsterdamse narcoticabrigade vist na een onderzoek van de. afgelopen maanden de hand te leigen op bijna twintig kilo heroïne met een groothandelswaard* van 1,8 miljoen gulden. Er werden dertig verdachten aange- De horfdverdachte in Eindhoven is houden, onder wie 26 Turken. Het is ae «.jjige aannemer G. den H. uit de grootste heroïnebende met aan- Aarle-Hxtel, die de hasj-handel orga- voer uit het Midden-Oosten, die de niseerd en de aankopen financierde, politie tot dusver, heeft opgerold. iü Eindhoven heeft de rijkspolitie de afgelopen twee maanden aehttien verdachten aangehouden en daarbij ruim duizend kilo hasj in beslag geno men met een marktwaarde van 2,5 miljoen gulden. De Nederlandse hasj- bendè hield zich bezig met smokkel naar Frankrijk, zodat ook deze uit- voèrlijn kon worden opgerold. Ónder de arrestanten in Amsterdam bevindt zich ook de leider van het syndicaat; de 23-jarige Turk S. O., die inmiddels heeft bekend op grote schaal heroïne uit Turkije in Neder land te hebben laten invoeren. De partijen werden in Amsterdam ver kocht en met de opbrengst ervan had hij drie vliegtuigen, een nieuwe Mer cedes, een caravan en een jeep ge kocht. De in Lelystad gevestigde vliegtuigmaatschappij Meral Air was de vlag. die de heroïne-inkomsten moest dekken. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Volgens twee hoofd agenten uit Renkum en Epe zijn er wn een forumdiscussie tijdens een fraakmanifestatie eind mei in Arn hem „heimelijk" bandopnamen ge- qiaakt door de Arnhemse politie. In een brief aan burgemeester Drljber van Arnhem vragen zij wat het doel is geweest van de opnamen en of de BVD er mogelijk bij betrokken ge weest is. Een woordvoerder van de Arnhemse politie ontkende gisterochtend, dat er bandopnamen zijn gemaakt van de forumdiscussie, waaraan werd deelgenomen door onder anderen de Arnhemse politiecommissaris J. Sie- pel; een lid van de Arnhemse kraak- groep De Loper en de beide hoofd agenten. Eén van hen is De Goede uit Renkum, die in opspraak is gekomen door zijn kritiek op het functioneren vdn de mobiele eenheid. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Vice-vooizitter van de CÖA-Tweede-Kamerfractie drs G. van Leijenhorst is beschikbaar als kandidaat voor de post van minister van defensie. Het kabinet moet voor 1 oktober een opvolger zien te vinden /oor mr. Willem Scholten, die vice- voorèitter van de Raad van State wordt De CHU is de eerst aangewezene om een. kandidaat te leveren. CDA-frac- tieieider Lubbers, die een voordracht j aan het kabinet moet doen. is giste- I ren eerder teruggekeerd uit Israël om deel te nemen aan het beraad over de I opvolging Van Leijenhorst (CHU) is i een van de kandidaten. Het Tweede- I Kamerlid H. Wesselink (eveneens CHU) en defensiespecialist heeft zich inmiddels ook beschikbaar gesteld. Een kandidaat die bij kabinetsforma- ties' al eerder is benoemd, is het Eer- ste-Kamerlid dr. K. de Vries, die in de Senaat defensiezaken voor het CDA behandelt De mai bleek zelf nog 65 kilo in zijn bezit fe hebben, terwijl er ook een vouwciravan werd gevonden, die In- gerichiwas om er hasj mee te vervoe ren. Val de achttien verdachten zijn er twaalf Nederlanders, terwijl de overigm afkomstig zijn uit Frank rijk, België en Groot-Brittannië. De vijfjarige Robert Masman uit Sassenheim (op de foto uiterst links) kon gisteren worden ver welkomd als de honderddui zendste bezoeker dit jaar van de Aviodome op Schiphol. Daar is ADVERTENTIE een permanente, tentoonstelling te bezichtigen over de ontwikke ling van de lucht- en ruimte vaart. Naast hem zijn vriendje Niels Mulder en Roberts moeder, die in de feestvreugde mochten delen. DEN HAAG (ANPV— BIJ het weten schappelijk onderwijs zijn in het stu diejaar 1978-79 vijfhonderd mensen meer afgestudeerd dan het jaar er voor. In totaal waren er 10.700 studies met succes bekroond. Het aantal geslaagden was met 4700 het grootst bij de maatschappijwe tenschappen. Hiervan studeerden er ruim 1900 af in de sociale weten schappen en ruim 1400 in de rechtsge leerdheid. Achthonderd studenten rondden hun studie economische we tenschappen met succes af. Bij de exacte wetenschappen waren 3200 af gestudeerden. Verder waren er 1450 artsen, driehon derd tandartsen en honderd dieren artsen die in dat jaar hun studie met succes bekroonden. Verdachte moord op Haags meisje aangehouden DEN HAAO (ANP) De Haagse poli tie heeft gisteren een 22-jarige Hage naar aangehouden, die ervan wordt verdacht het zevenjarig meisje Mai- trie Koeldiep, eveneens uit de resi dentie, afgelopen vrijdag in de Haag se Westduinen te hebben vermoord. De man zou het slachtoffer met mes steken en door wurging om het leven hebben gebracht. De verdachte, die Inmiddels heeft bekend, is volgens een woordvoerder van de Haagse po litie geestelijk niet geheel vol waardig. Maitrie Koeldiep raakte vorige week zoek in de duinen toen zij daar met haar klas aan het spelen was. Na een Intensieve speuractie die aanvanke lijk niets opleverde, vond de politie haar de dag daarop levenloos verbor gen onder dicht struikgewas. De ver dachte verklaarde zich nauwelijks iets van het gebeurde te herinneren. De politie heeft het wapen waarmee de dodelijke steekwonden zijn toege bracht, niet gevonden. ADVERTENTIE Veel mensen hebben voor of tijdens school- en rijexamen wat ze noemen „de zenuwen". Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daardoor vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdispert, dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Valdis- peil is een zuiver natuurprodukt uit de va- ïcriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. Het boereleven in heden en verle den staat morgen centraal ln het Brabantse stadje Klundert. Er is vanaf 10 uur een tentoonstelling in gebouw De Eendracht aan de Westerstraat. Van daar uit worden tochten van acht kilometer geor ganiseerd, die langs vier boerderij en voeren. Oezien de lengte van deze tochten kan men ze lopen, fietsen of met de auto maken. Op de tentoonstelling zijn vooral ou de landbouwwerktuigen te zien en demonstraties van bijvoorbeeld vlas spinnen. Op de boerderijen kan met het leven en werken van alledag meemaken. Tenslotte kunnen liefhebbers van het boere leven deze dag besluiten met een veemarkt in het centrum van de plaats, waar Jongvee wordt ver kocht, maar waar ook rullmoge- lljkheden zijn (een konijn tegen een pony of iets dergelijks). Ook aandacht voor het dier ln Hengelo, waar morgen een keu ring van Shetlandpony's wordt ge houden op het terrein De Hiet- maat aan de Zeihemseweg. Voor kersen-liefhebbers wordt vandaag, morgen en zondag een ouderwets kersenleest gehouden in het Betuwse Driel (hopelijk -worden er ook kersen te eten aan geboden). Het feest bestaat uit een optocht, een braderie, demon straties van oude handwerken en een barbecue. Zondag zullen de festiviteiten opgeluisterd worden met een wielerwedstrijd. Ter ver hoging van de feestvreugde is bij alle evenementen de kersenkonin gin aanwezig. Rotterdam is dezer dagen in de ban van de folk-muzlek. In de Doelen worden vandaag en zater dag verscheidene concerten gege ven. Folk 80, zoals dit festival heet, biedt behalve muziek ook zang, dans en conference. Nog een muzikaal evenement van daag: Don Everly, een van de twee legendarische Everly-Brothers is voor twee concerten in Nederland. HIJ heeft een eigen band voor de begeleiding bij zich. Vanavond om acht uur in de Stadsschouwburg in Gouda. Popmuziek van de toekomst is morgen te horen in de Stokvishal ln Arnhem. Als afsluiting van het festival „Morgen" zal hier een aan tal „toekomstgerichte bands" op- treden. Tussen de muziek door zijn er lezingen, een modeshow en een dia-presentatie. Om een uur 's middags. In het Limburgse Ubachsberg ne men zondag 152 schutterijen uit Nederland en België deel aan een oud-Limburgs schuttersfeest. Het programma begint zondagmiddag om twee uur met een bonte op tocht. De wedstrijden in het schie ten, vendelzwaalen, marcheren e.d. beginnen om hal1 vier. Ook in Limburg op zaterdag de open kampioenschappen sjoel bakken van Limburg. Deze wor den van 10 uur af gehouden in Weezei in het noorden van de pro vincie. Rlngrljden is ln Zeeland erg popu lair. Het wordt morgen beoefend in Aaf tekerke, Gapinge en Melis- kerke op Walcheren. Het Friese kampioenschap mast- klimmen voltrekt zich morgen avond om half acht op het sport terrein in Akkrum. In het dorpje Krommeniedljk bij Krommenie wordt morgen en overmorgen het zevenhonderd ja rige bestaan gevierd met een de monstratie handboogschieten (om tien uur 's morgens). Een polder- prutrace, volksdansen en wagen spelen Cs middags om twee uur) ringrijderij en een middeleeuws steekspel (zondagmiddag om twee uur). Tenslotte zijn er voor de toeristen in Zandvoort, die het te koud vin den om te zwemmen, morgen ver scheidene evenementen. Een de monstratie met een reddingsboot (om kwart voor tien bij het boot huis) een nationale folkloristische manifestatie (om half twee op het Gasthuisplein) en een strandwer- kers-concours (om twee uur op het Kerkplein). Maar'u wel. Neem daarom desinfekterende Unicura zeep mee. Opgewassen tegen binnen- en buitenlandse bacteriën. bevat 1%TCC. - Iniet gebruiken voor kinderen beneden 3 jaar] NIJMEGEN (ANP) De politie heeft de afgelopen maanden ,1T A ei 1 613 8evol8 van een nog lang niet afgesloten omvangrijk ervan verdacht vla een negental bv's voor bijna drie miljoen Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een meerderheid van de werkgroep „Niet bij brood alleen" wil op dit moment nog niet van het CDA afhaken. Een peiling onder de ongeveer duizend leden heeft dit uitgewezen. 35 procent sprak zich uit voor de oprichting van een eigen politieke partij. gulden aan loonbelasting en sociale premies te hebben ontdo ken. Dertien arrestanten zijn inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie. De malafide (onder)-aannemers had- den bij elkaar ongeveer driehonderd De meerderheid wil de mogelijkheid van een eigen evangelische partij als bouwvakkers ln dienst. Deze verdien- eventuele volgende stap niet uitsluiten, maar vindt dat de werkgroep zich vooralsnog op het CDA moet blijven richten. Dat moet wel kritischer en krachtiger gebeuren dan tot dusver. Voorgesteld is onder meer een evangelisch politiek program op te stellen aan de hand waarvan het beleid van het CDA kan worden beoordeeld. Tot nu toe hanteerde de werkgroep het CDA-verkiezingsprogramma „Niet bij brood alleen" als toetssteen. De pelling werd de afgelopen weken verricht in een tiental regelonale vergaderingen. De voorkeur voor een eigen partij bleek het sterkste te leven in de stedelijke gebieden. De voorstanders hiervan stelden wel enige voorwaarden. Zo zouden goede lijsttrekkers moeten worden gevonden en enige zekerheid moeten bestaan omtrent het aantal haalbare Kamerzetels (zeven acht). Van groot belang vond men ook, dat met de geestverwanten ln de Tweede Kamer op één lijn wordt geopereerd. Het bestuur van de werkgroep zal zich op het resultaat van de peiling nader beraden. Men heeft zich reeds voorgenomen de organisatie van de werkgroep te verstevigen. den naar schatting van de politie per week 150 tot tweehonderd gulden netto méér dan hun collega's, die voor bonafide aannemers werken. Het „topje van de ijsberg" in deze zaak bestond uit twee min of meer los van elkaar werkende aannemersbe drijven. Van een van die bedrijven is de hele administratie ln beslag geno men. Dit ln Nijmegen gevestigde be drijf bleek een dubbele boekhouding te voeren. Hierin was over de periode mei tot november vorig jaar voor ongeveer twee miljoen gulden aan valse facturen opgenomen. Deze re keningen waren afkomstig van „pa pieren" onderaannemers. Het bedrijf heeft verder bij het Sociaal Fonds Van onze parlementsredactie DEN HAAG Verkrachting binnen het huwelijk moet strafbaar worden gesteri. Seksuele contacten van volwassenen met kinderen onder de zestien jaar moeten strafbaar blijven. Deze voorstellen doet de commissie-Melai, die mirister De Ruiter van justitie adviseert over de modernisering van de zetblijkheidswetgeving, in haar gisteren gepubliceerde eindrapport. De >estaande strafrechtbepa- lingsn over verkrachting en aananding hebben uitslui- ten< betrekking op „buiten echf' afgedwongen seksuele conacten. De commissie meeit echter, dat het huwe lijk n deze tijd niet meer kan dieren als „vrijplaats voor sekarele dwang". Uitgangspunt voor de com- misie, onder leiding van de Leitse hoogleraar strafrecht prof mr. A. L. Melai is. dat de vrijteid van burgers bij het aanfaan of afwijzen van sek- suelf relaties moet worden be schermd. Gedwongen seksu eel \erkeer tussen mensen die met elkaar getrouwd zijn van strabaarheid uitsluiten, is metdit principe in strijd. Honierd jaar geleden ging de wetjever nog uit van het „recjt op natuurlijke ge- slacitsgemeenschap" van de man maar de veranderde op- vattngen in de samenleving over, de rechten en plichten van huwelijkspartners tegen over elkaar verzetten zich daartegen, aldus het rapport. De commissie: „De gedachte dat een duurzame relatie als het huwelijk zou waarborgen dat de partners respect voor elkaar blijven koesteren, blijkt niet steeds bewaarheid. Niet zelden is het tegendeel het geval en gaat de toegeno men afhankelijkheid van de een tegenover de ander ge paard met buitensporighe den, zoals mishandeling of seksueel gericht geweld." Tegenstrijdig De commissie voert verder aan, dat het uit een oogpunt van rechtsgelijkheid moeilijk te motiveren is waarom een vrouw die samenwoont wel, en een getrouwde vrouw niet kan rekenen op rechtsbe scherming. Zijdelings wordt opgemerkt, dat handhaving van deze tegenstrijdigheid het huwelijk voor de vrouw min der aantrekkelijk kan maken. Volgens de commissie-Melai zal bij de opsporing van sek suele vergrijpen binnen duur zame relaties vanwege de pri vacy terughoudendheid gebo den moeten zijn. Een voorba rig ingrijpen kan een relatie die nog overlevingskansen heeft, voorgoed opbreken. In de tweede plaats zal een straf rechtelijk ingrijpen vaak on voldoende zijn, omdat het al leen de symptomen van die perliggende problemen kan bestrijden. Vervolging zal pas verantwoord zijn als uiterste middel of als de feiten zo ern stig zijn dat men er niet om heen kan. De commissie heeft zich ln verband met de vrijwel onver mijdbare aantasting van de privésfeer in deze gevallen be raden over de vraag of ver krachting en aanranding niet als klachtdelicten moeten worden bestempeld. Na afwe ging van de argumenten pro en contra meent zij van niet. „Doorslaggevend moet zijn dat bij de ernst van de feiten en de aard van de rechtsbe langen die in het geding zijn, de mogelijkheid van een justi tieel ingrijpen niet mag kun nen afstuiten op het ontbre ken van een klacht." Tot slot pleit de commissie ervoor om bij gedwongen sek sueel verkeer de „dwang" ruim te zien. De huidige bepa lingen beperken zich tot „ge weld of bedreiging met ge weld". Volgens de commissie zijn echter ook andere vormen van dwang mogelijk die mo reel ontoelaatbaar zijn. Het recht op seksuele zelfbeschik king laat een te beperkte om schrijving niet toe, aldus het rapport. Wil Het uitgangspunt om de vrij heid van burgers bij de inrich ting van hun seksuele leven te beschermen heeft de commis sie tot het standpunt ge bracht, dat de strafbaarheid van seksuele contacten met minderjarigen onder de zes tien jaar moet worden ge handhaafd. „Deze bescher ming dient zich ook uit te strekken tot burgers met een gebrekkige of nog onvolgroei de wil." De commissie constateert, dat inzake seksueel verkeer met kinderen de opvattingen in onze samenleving sterk uit eenlopen. Aan de ene kant zijn er grote bevolkingsgroe pen die op levensbeschouwe lijke gronden seksuele contac ten van jongeren als zodanig verwerpelijk vinden. Lijn recht daartegenover staan an deren (zoals de NV8H) die vin den dat de bestaande strafbe palingen moeten verdwijnen, omdat seksuele contacten met kinderen niet of minder schadelijk zouden zijn en strafrechtelijk ingrijpen als middel erger is dan de kwaal. Schokkend De commissie is het met deze opvattingen niet eens. Zij on derkent weliswaar, dat justiti eel ingrijpen schokkend en schadelijk kan zijn voor het jeugdige slachtoffer, maar vindt dat je hiervan geen ar gumenten kunt ontlenen om de strafbaarheid op te heffen. „Het noopt de betrokken in stanties tot voorzichtigheid en zorgvuldigheid." aldus het rapport. De commissie meent dat de bescherming van de persoon lijkheid van het kind voorop dient te staan. Aangevoerd wordt, dat kinderen en vol- wasssenen in velerlei opzicht geen gelijkwaardige partners kunnen zijn. Geconstateerd word, dat sek suele relaties tussen kinderen een grote verscheidenheid vertonen, van pedofiele rela ties die als „positief" en „on schuldig" worden afgeschil derd, tot vormen waarin op grove wijze misbruik wordt gemaakt van de betrekkelijke weerloosheid van het kind. Genoemd wordt het ver schijnsel van kinderpornogra fie, dat volgens het rapport steeds meer voorkomt. De commissie vindt dit „vol strekt onaanvaardbaar". Leeftijd Het rapport pleit voor hand having van de leeftijdgrenzen van zestien en twaalf Jaar in het strafrecht. Op seksuele contacten met kinderen onder de twaalf staan strengere straffen. De commissie onder kent dat hieraan bezwaren kunnen kleven, maar vreest dat andere grenzen wellicht grotere bezwaren oproepen. Tot slot vindt de commissie ook dat seksuele contacten van personeel ln (psychiatri sche) inrichtingem met patië- tenten verboden dienen te blijven. Met het eindrapport heeft de commissie-Melai haar taak beëindigd. Op basis van tussentijdse rapporten heeft minister De Ruiter al een wetsvoorstel bij de Kamer Ingediend. Dat betreft de por nografiebepalingen in het wetboek van strafrecht. Bouwnijverheid een schuld van een miljoen gulden. De tweede zaak betreft een aanne mersbedrijf in Tilburg. Deze onderne ming had vorig Jaar voor bijna drie miljoen gulden aan valse facturen liggen. Aan belasting en premies heeft dit bedrijf ongeveer twee mil joen gulden ontdoken. Het werkter rein van beide ondernemingen lag vooral in Noord-Brabant en voor een deel in Nijmegen en omgeving. Méér arrestaties? De politie zei nog meer arrestaties te verwachten. Er loopt nog een onder zoek tegen twaalf andere bv's. Tien rechercheurs van de Nijmeegse poli tie houden zich sinds oktober vorig jaar speciaal met koppelbazen bezig. Ze worden geholpen door de econo mische controledienst, de belasting dienst, de rijkspolitie, de rijksaccoun tantsdienst en het GAK. In Nijmegen en omgeving hebben de laatste Jaren zowel gemeente- als rijkspolitie naar verhouding veel kop pelbazen gepakt. Dat houdt beslist niet in, dat Nijmegen een soort cen trum is voor koppelbazen, aldus de politie, die echter wel vermoedt, dat koppelbazerij in de grensstreek wat meer voorkomt dan elders. Of de koppelbazerij door speciale re chercheteams uit de wereld kan wor den geholpen ls de vraag. De Nij meegse politie denkt bijvoorbeeld, dat veel van de driehonderd bouw vakkers, die ln dienst waren van de nu ontmaskerde koppelbazen, op nieuw werk hebben gevonden bij an dere koppelbazen. Veroordeelde koppelbazen blijken ook na het uitzitten van hun straffen hun kwalijke praktijken te hervatten. De nu opgepakte koppelbazen vari eerden in leeftijd van 26 tot 61 jaar. Zij woonden in hoofdzaak in Nijme gen en wijde omgeving. 'H*lp me even om dat kleedje emit te oeordalwmm temgkomt

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3