Sprinters een uitstervend ras Billie Jean King: 'Jeugd als computer' KLASSE OP DPASSEIEN? 'Verbroedering' in Moskou onmogelijk Dextro druivesuiker: pure energie. Tekenend voor situatie: Raas en Hinault snelste mannen in de Tour TOUR IN CIJFERS VANDAAG Wereldrecord Coe op 1000 m Opnieuw verlies Zoetemelk Strenge maatregelen afgekondigd Timman wint Amerikaanse in record-schaduw van Björn Borg Borg pakt eerste record: 32 zeges op een rij O WOENSDAG 2 JULI 1980 TROUW/KWARTET It n door Johan Woldendorp RIJSEL Het sprintersmetier is aan het vervagen. Het aantal I renners, dat deze specialiteit tot in de perfectie beheerst, slinkt eigenlijk met het jaar. De tijden van de Fransman André Darrigade beginnen zo langzamerhand een legenda- 8 risch karakter te krijgen. Freddy Maertens heeft het eveneens IJ in zich om dankzij enkele flitsende seizoenen in het recente verleden en de huidige omstandigheden, tot een zeker begrip uit te groeien. Met name in de Ronde van Frankrijk is de echte sprinter ver te zoeken. Na de afmelding van Noel de Jonckhee- re, blijft Sean Kelly als een van de weinigen uit een weliswaar o. niet uitstervend, maar wel gedecimeerd ras over. e- De Jonckheere, die van zichzelf be- weert dat hij nog niet over een opge- u-| vouwen krant heen kan fietsen, bleef fr- ziek in België achter en verspeelde 'f-j daarmee zijn kansen op de groene a' trui. In de tamelijk vlakke aanloop naar de Pyreneën had het lid van de ik Spaanse ploeg Perurena tal van ie sprintoverwinningen en bonficatie- 'Oi sprints op zijn naam willen schrijven. Kelly kondigde zich aan als een min- [n dëre equivalent, maar heeft de faam, i die hij in de Ronde van Spanje op- bouwde (vijf ritoverwinningen), nog e; lang niet waargemaakt. Het is tekenend, dat Jan Raas en Bernard Hinault zich al enkele Jaren als sterke persoonlijkheden in de eindspurt onderscheiden. De wereld- kampioen en de tweevoudige Tour winnaar zijn geen sprinters in de ware n zin des woords. Kelly legt uit waar- eom: „Mannen als Hinault en vroeger Anquetil gebruiken grote verzetten, j.Ze beginnen kilometers van te voren lt' hard te rijden, zodat de echte sprin- v ters afgemat raken en kansloos zijn eigenlijk geen pursang sprinter. Hij werkt eveneens met een groot veizet en begint net als de anderen zijn plan kilometers voor de streep te trekken." Welke opleiding moet een adsplrant- bilksemschicht volgen? In de visie van de in België wonende Ier Kelly geen enkele. „De sprint valt niet te leren. Je kunt het of je kunt het niet. Je kunt alleen de taktiek bijschaven. De voorbereiding op de sprint begint eigenlijk twintig kilometer voor het einde. Wanneer het peloton dan bij een is, zie je de tien vijftien theoreti sche winnaars steevast voorop zitten. vttffceUppe: 1- Bernard Hinault (Fra.-Oulmardi. 249,3 km van Luik naar Rljuel ln 8 uur 3 minuten en» seconden. 2. Hennle Kuiper (Ned.-De Muer), 3 ludo Delcrolx (Bel.-Oodefroot) 8.04.30, 4. Yvon Bcrtln (Fra-Oulmard) 8.05.33, 5. Ouldo van Caliter iBel. De Kimpe) 8.05 35. 6. Sean Kelley (Ier-De Kimpe). 7 PlerTe Bazzo (Fra-Crepel). 8. Jean-Luc Vindenbroucke (Bel.-Crepel), 9. Jean-Louls Osut- hler (Fra.-Dangulllaume), 10. Jean-Rene Bemau- desu (Fra.-Oulmard), 11 Graham Jones (OBR-De Muer). 13. Ouy Nulens (Bel.-De Bruyne), 13. Jean Chassang (Fra.-Oulmard), 14. Jan Jonkers (Ned.- Lauwers). 15. Patrick Peret (Fra.-De Muer). 16. Roger Legeay (Fra.-De Muer). 17. Christian 8eznec (Fra.-Dangulllaume), 18. Jacques Bossls (Fra.-De Muer). 19. Bernard Bourreau (Fra.-De Muer), 20 Jo Maas (Ned -De Bruyne), 21. Raymond Martin (Fra-Dangulllaume). 22 Patrick Bonnet (Fra- Oulmard). 23. Hubert Unard <Fra.-De Muer). 24. Pascal Slmon (Fra.-De Muer). 25. Hubert Ar be* (Fra -Oulmard). 26 Ludo Loos (Bel.-Lefrevre), 27 Frank Hoste (Bel.-Lefrevre). 28. Henk Lubberdlng (Ned.-Post), 29. Joop Zoetemelk (Ned.-Post). 30. Michel PoUenUer (Bel.-De Kimpe), 37. Johan van der Velde (Ned.-Post). 38. Rudy Pevenage (Bel.- Oodefroot). 39. Cecs Priem (Ned.-Post; 8 09.10. 47 Jan Raas (Ned.-Post). 64. Leo van Vliet (Ned.-Post) 811.20, 66. Jos Schipper (Ned.-Lefevre). 76. Oerrie Knetemann (Ned.-Post; 8 11 24. 85. Hans Lange- rljs (Ned -De Bruyne) 8.14.20,99. Bert Oosterbosch (Ned.-Post). 8.17.51. 105 Hennle Stamsnljder iNed -De Bruyne) 8.19 41. De Spanjaarden Francisco Oaldos en Jesus Ouz- man uit de ploeg van Cairasco staakten de strijd. Algemeen klassement: 1. Rudy Pevenage (Bel- Qodefroot) 28 uur 2 minuten en 7 seconden. 2 Pierre Bazzo (Fra-Crepel) op 1 minuut en 4 secon den. 3 Bernard Hinault (Fra-Oulmard) op 3.28. 4. Hennle Kuiper (Ned-De Muer) op 8.47. 5. Henk Lubberdlng (Ned-Po«t) op 7.06, 6. Joop Zoetemelk (Ned-Post) op 7.11, 7. Ronnie Claes (Bel-Oode- frcotop 7.20. 8 Johan van de Velde (Ned-Post) op 7.48. 9 Jean-Luc Vandenbroucke (Bel-Crepel) op j7.48, 10. Jean Rent Bemandeau (Fra-Oulmard) op 8.57 U Jan Jonkers op 19.20, 61. Jan Raas op 20.25. 68. Bert Oosterbosch op 22.53. 75. Leo van Vliet op 24.34. 85. Hans Langerijs op 26.45. 99. Cees Priem op 31.38, 104. Hennle Stamsnljder op 33.14. OSLO De Britse atleet Sebastian Coe heeft gisteravond in Oslo tijdens internationale wedstrijden het we reldrecord op de 1000 meter op 2.13.40 gebracht. Het oude record stond sinds 30 Juli 1974 met 2.13,9 op naam van Rick Wohlhuter. De Amerikaan kwam eveneens in het Bisletstadlon tot zijn recordprestatie. Op de Engelse mijl (1609,32 meter) werd Coe onttroond als wereldrecord- ïouder. Zijn landgenoot Steve Ovett lep de afstand in 3.48,8; tweetlende «conde onder het wereldrecord, dat 'Wan 17 juli 1979, ook in Oslo, stamt. In de slotkilometers moet Je gegaran deerd één van de vijf voorste renners zijn om een kans op de zege te maken. Dat kost veel kracht, terwijl Je daar naast het nodige risico moet nemen." De laatste meters leveren vaak de meest wanstaltige beelden op. Zelden verloop een spurt reglementair, zel den ook grijpt de Jury in. Het valt te vergelijken met het niet uitdelen van gele kaarten ln de voetballerij. Het etisch reveil Is verschrompeld tot al gemeen aanvaarde jungle-achtige praktijken. Maar daarin staat de sport niet alleen. Tal van sprinters en zij, die zich gaarne als zodanig aan prijzen, durven op latere leeftijd niet meer de risico's te nemen, die ze zich vroeger zonder na te denken wél ver oorloofden. Jan Raas en Roger de Vlaeminck zijn duidelijk voorzichti ger geworden. Die angst wordt vooral de kamikaze piloten onder de sprinters getoond. De inmiddels op non-aktief staande renners Jacques Esclassan, Marino Basso en Eric de Vlaeminck genoten bekendheid als de bandieten in het peloton. Esclassan doodde de tijd voornamelijk met het veelvuldig ge bruiken van zijn armen en benen en het trekken aan shirtjes en broekjes van de concurrenten. De Italiaan Basso kon acht Jaar geleden In het Granse Gap op een nauwelijks voor mogelijk gehouden manier wereld kampioen bij de beroepsrenners wor den. Hij schopte, spuwde en sloeg tegen iedereen, die hij op zijn weg vond. Eric de Vlaeminck presteerde het zelfs om met belde armen tegelijk het pad naar de overwinning letter lijk en figuurlijk schoon te vegen. „De sprint blijft altijd gevaarlijk", zegt Sean Kelly. „Ik ben twee keer vlak voor de streep gevallen en zou naar aanleiding daarvan willen plei ten voor het gebruik van valhelmen. Het zou een goede zaak zijn, wanneer dat een internationale regel wordt. Als eenling ben Je machteloos, omdat Je met hoofdbescherming duidelijk in het nadeel bent. Vooral bij warm weer (wat is dat? red.) gutst het zweet van Je lichaam en is zo'n helm zwaar en oncomfortabel. Daarom zet lk zo'n ding toch niet op." Kelly heeft zich pas de afgelopen De verschrikking: van de „Hel van het Noorden" in beeld. Jones Beaurau en Seznec leiden een pelotonnetje van verslagenen over de gladde kasseien. twee Jaar echt op de sprint mogen concentreren. Daarvoor was het aan trekken van de spurt voor de toen nog genadeloze Maertens zijn lot. „Als Je zo'n jongen dan tot enkele meters voor het einde hebt geholpen, kun je zelf niet meer winnen," is de logische uiteenzetting van de Ier. Kelly noemt Jan Raas, Johan van der Velde en Jos Jacobs de beste sprin ters in de Tour de France. Verder lepelt hij als zijn favorieten Roger de Vlaeminck, de Italianen Pierino Ga- vazzi en Guiseppe Saronnf en, dui kend in de historie, Theo Smit op „Smit is eigenlijk de beste sprinter, die ik ooit heb meegemaakt," vindt hij. „Hij had een speciale taktiek om naar de rechterkant van de weg te rijden, terwijl iedereen links positie koos. Wanneer je dat kunt, ben Je een goede sprinter." De erelijst van de sprinter Kelly zal nooit indrukwekkend lang worden, zolang hij, zoals hij zelf zegt, te lief en te bang blijft. „Raas heeft daar bij voorbeeld geen last van. Die durft ontzettend veel. Hij rommelt trou wens ook een heleboel. Hij is groot en weet beter dan wie ook om zijn elle bogen te gebruiken. De mensen heb ben niet alleen ontzag voor Raas, omdat hij wereldkampioen is." Van onze speciale verslaggever RIJSSEL Het toneelstuk had het zelfde verhaal. De streek, waar het zich afspeelde, verschilde geen steen. Alleen de rolbezetting was anders dan vorig Jaar. Toen verloor Bernard Hinault de slag op de kasseien, nu danste de toekomstige winnaar van de 67e Tour de France door, wat lyrisch de „Hel van het Noorden" wordt genoemd. Toen het doek viel, kreeg de Breton de boemen voor de beste creatie. De verliezende Joop Zoetemelk was al stilletjes tussen de coulissen verdwenen. Het was een hard gelag voor Zoete melk, die vorig jaar in Roubaix tijde lijk de gele trui van Hinault overnam, maar gisteren een royale, niet gepro grammeerde achterstand op zijn „concurrent" opliep. Vooraf gold de verschrikkelijk," liet de zwaar teleur gestelde Zoetemelk zich ontvallen. En Kuiper: „Tweede worden achter Hinault vind ik geen schande, maar zijn aanwezigheid is wel een pro bleem. Vorig Jaar reed hij al iedereen ln de vernieling, nu dreigt hetzelfde weer te gebeuren." Hennie Kuiper leidde de karavaan aanvankelijk over de nonchalant op het landschap neergekwakte kas- lange, door een slaapverwekkend seien. Hij kreeg eerst Raas en in twee tempo gekenschetse aanloop naar de instantie Delcrolx, Hinault en Van kasseien in de Belgisch-Franse grens- der Velde aan zijn zijde. Raas viel een van de weinige moge- terug, omdat hij de lek gereden Van lijkheden om een aanval op Hinault der Velde een wiel moest afstaan, te plannen. Het is nu eenmaal een Zodoende offerde ploegleider Peter gegeven, dat de Fransman zich in die Post een mogelijke overwinning op omgeving niet zo behaaglijk voelt, aan de nog steeds op Zoetemelk afge- Zoetemelk en Kuiper koesteren het stemde tactiek. De persoon in kwes- grauwe gebied innig. „Op het eerste tie putte troost uit zijn ook vorig Jaar stuk kon Lk het tempo nog wel bljbe- gedane uitspraak: „De Tour eindigt nen, maar het tweede gedeelte was pas in Parijs." MOSKOU (Reuter, ANP) Russische autoriteiten hebben rond de Olympi sche accommodaties in Moskou een hecht velllg- heidsscherm opgetrokken. Zelfs in de Sowjet-Unie wo nende buitenlanders tonen zich verbaasd over de zeer strenge maatregelen, die drie weken voor de aan vang van de Olympische Spelen zijn genomen. De bedoeling van de veiligheids maatregelen waarover met geen woord Is gerept ln de Russische pers is niet alleen om terroristi sche acties te voorkomen maar, veel meer, om contact tussen de buitenlandse bezoekers en de be volking te verhinderen. De organi satoren van de Spelen hebben ln het verleden herhaaldelijk bena drukt dat een van hun belangrijk ste bedoelingen is de vriendschap tussen de volkeren te versterken. Betrouwbare bronnen ln Moskou stellen echter dat de tienduizen den jongeren, die zijn gerekru teerd om te helpen als kelner, schoonmaker, gids, tolk, secreta resse en tientallen andere banen, strenge instructies hebben gekre gen niet te verbroederen met de buitenlandse bezoekers. Teneinde de waarschuwingen meer kracht bij te zetten zijn zij gewezen op het gevaar van venerische ziekten, die ze zouden kunnen oplopen door het contact met buitenlan ders. Ouders zijn gewaarschuwd hun kinderen geen kauwgom van bui tenlanders te laten aannemen, omdat dit snoepgoed vergiftigd kon zijn. Om dit verhaal kracht bij te zetten is verteld dat kinderen in een crèche ziek werden, nadat een buitenlander snoepgoed had uit gedeeld. De angst van de autoriteiten voor politieke en ideologische „besmet ting" van de Russen is evenwel aanmerkelijk groter dan de be zorgdheid voor het lichamelijk welzijn. Een belangrijke reden daarvoor is de boycot-oproep, die is gedaan door de Amerikaanse president Carter De officiële Rus sische pers heeft herhaaldelijk ge waarschuwd extra waakzaam te zijn voor ideologische subversieve activiteiten tijdens de spelen. Sov jet News, een publikatie van de Russische ambassade in Londen heeft de CIA beschuldigd van het speciaal trainen van gToepen Rus- sisch-sprekende saboteurs, die de Olympische Spelen moeten ver storen. De veiligheidsmaatregelen betref fen niet alleen de Olympische ac commodaties en het Olympisch dorp, maar ook het perscentrum en de hotels waar de journalisten zullen logeren. Voordat een jour nalist het perscentrum kan betre den moet hij zijn persaccreditatie laten zien. Voordat hij naar bin nen gaat moet hij door een moder ne metaaldetector. Alle tassen en koffertjes worden onderzocht in speciale röntgenapparatuur. Dat zelfde gebeurt ook bij aankomst op het vliegveld van Moskou, waar alle boeken en lectuur eveneens worden doorgekeken. De politie heeft de opdracht te zoeken naar geschreven of gedrukt subversief materiaal. Een Westeuropese jour nalist, die schrijft voor een com munistische krant, moest zelfs zijn schrijfbloc Inleveren en kreeg het pas, nadat het zorgvuldig was gelezen terug. De opdracht tot de strenge contro les. die de komende weken wan neer duizenden journalisten ln Moskou zijn tot grote wrijving kunnen leiden, ls reeds begin dit jaar op zeer hoog Russisch niveau gegeven. Een van de bedoelingen is te voorkomen dat Russen in de werkruimten van de journalisten komen. Verder is het ook vrijwel onmogelijk dat Sowjet-burgers andere plaatsen, waar de verte genwoordigers van de media zich ophouden, binnen komen. „Het is net alsof je een militair gebied binnenkomt", verklaarde een Westers diplomaat nadat hij de veiligheidsmaatregelen in het perscentrum had gezien. AMSTERDAM Zonder verder spe len heeft Jan Timman tijdens de rust dag van het internationale schaak toernooi van Amsterdam zijn afge broken partij uit de derde ronde te gen de 8owjetrus Dolmatov gewon nen. Stand kroongroep: 1. Dolmatov (Sow), Karpov (Sow), Timman (Ned) en Hort (Tsj) 2 'A punten uit vier par tijen: 5. Sosonko (Ned) 2; 6. Rlbli (Hon) en Larsen (Den) 1 'A; 8. Van der Wiel (Ned) 1. door Fred Buddenberg LONDEN In de schaduw van Björn Borgs recordjacht op zijn vijfde Wimbledon-tltel, kan ook Billie Jean King een opmerkelijke mijlpaal op de banen van Wimbledon behalen. De 36- jarige Amerikaanse heeft in haar tennisloopbaan maar liefst 98 enkelpartijen op Wimbledon gespeeld, waarvan zij er 85 heeft gewonnen. Wint Billie Jean King in de kwartfinales van Martina Navratilova (de partij werd gisteren door de regen gestaakt nadat Navratilova met 7-6 de eerste set had gewonnen) dan speelt zij in de halve eindstrijd haar 100ste partij. Een prestatie van een vrouw, die haar sporen in de tennissport al meer dan verdiend heeft. leed zij op de tribunes van Wimble- don aan een hartaanval. Gestrand in het zicht van een nieuw record, maar de eerzucht en vechters- mentaliteit van King staan er borg voor dat zij volgend jaar op Wimble- Ondanks haar leeftijd (in november don deze mijlpaal op haar erelijst zal wordt zij 37) denkt Billie Jean King er laten bijschrijven. Billie Jean King heeft in haar tennis carrière alles gewonnen wat er maar te winnen viel. Het zou een schrijfma chinelint kosten om al haar titels op een rijtje te zetten. Daarom een be perking tot het King-tijdperk op Wimbledon, het toernooi waaraan zij dit jaar voor de twintigste keer deel neemt. In 1961 debuteerde zij, als de 17-jarige Billie Jean Moffit (in 1967 trouwde zij met de advocaat Larry King) en pakte gelijk de titel in het damesdubbelspel. Haar eerste titel in het enkelspel won zij in 1966 en dat herhaalde zij in 1967, 1968, 1972, 1973 en 1975. In het damesdubbel behaal de zij tien keer de eindoverwinning en het gemengd dubbel leverde haar vier keer de finale-winst op. In totaal twintig titels; een record dat door insiders als uniek wordt bestempeld. Dat record vestigde zij vorig jaar door met Martina Navratilova de fi nale damesdubbelspel te winnen. Te genstandsters waren Wendy Turnbull en Betty Stöve. De eerste set werd gewonnen door Turnbull-Stöve en dat zinde King helemaal niet. Zij be gon te provoceren en dat haalde voor al Betty Stöve, die al twee keer eerder de damesdubbel-finale had verloren, volledig uit haar spel. King en Navra tilova wonnen uiteindelijk, maar Bet ty Stöve was zo aangegrepen door het gedrag van King dat beide dames elkaar lange tijd niet wensten te spreken. Tot vóór die finale moest Billie Jean King het titelrecord delen met Eliza beth Ryan. Deze 87-jarige Britse heeft moeten weten dat King haar record vorig jaar zou afnemen. Een dag voordat Billie Jean King haar twintigste overwinning pakte, over- nog niet aan met haar actieve tennis loopbaan te stoppen. Dit alle krante artikelen ten spijt, die ieder jaar weer het afscheid van King aankondigen. „Het is niet mijn doel nummer 1 in de wereld te worden. Op mijn leeftijd moet lk wel redelijk blijven. Ik weet echter, dat ik op dit moment iedereen kan verslaan. Ik heb nog plezier in het tennis en de wil om te winnen is nog altijd aanwezig. Belangrijk is, dat ik het geestelijk nog allemaal aan kan. Lichamelijk moet ik wel een stapje terug doen. Ik kan niet week- in-week-uit op het niveau van Tracy Austin of Marina Navratilova spelen. Ik hoop nog dat ik een aantal toer nooien zal winnen en ik weet dat ik dat kan." Billie Jean King is het prototype van een doorzetster. In januari 1979 on derging zij de laatste van vier opera ties aan haar enkel en knie. Ook dat weerhield haar er niet van op topni veau terug te keren. Zes maanden later speelde zij weer op Wimbledon en verloor pas in kwartfinales van Tracy Austin. „Veel spelers dachten dat ik geen kans meer had om terug te komen. Zij zeiden niets, maar het was duidelijk voo'r mij. Het is vrese lijk dat zelfs mensen aan wie je erg nauw verbonden bent. aan je gaan twijfelen. Je kon hen horen denken: „Waarom ga je er op deze leeftijd nog mee door." Het publiek heeft mij in die tijd enorm gesteund, maar de mensen met wie je iedere dag op moest trekken, zagen het niet zitten. Het leek wel of ze bang voor me waren. Haar sterke wil sloeg haar door die moeilijke periode heen. En dat is een aanwinst voor de tennissport. King is een speelster van de oude stempel, zij speelt het tennis zoals het hoort. Vol emoties, vol risico's en vol allure, kortom het spel zoals het publiek dat wil zien. Wat dat betreft ziet de toe komst er niet al te zonnig uit. Talen ten als Tracy Austin en Andrea Jae ger spelen het tennis als een compu ter. Geen risico's nemen en wachten op de fouten van de tegenstander. Effectief, dat wel, maar het wordt er niet aantrekkelijker op. Billie Jean King over deze ontwikkeling: „Het is een gevolg van de professionalisering van de tennissport. Wij hebben nieu we mogelijkheden voor deze young sters gecreëerd. Toen ik opgroeide had ik niet veel verwachtingen van het leven, maar de nieuwe generatie heeft een doel. Hun verwachtingen zijn erg hoog gespannen en zij moe-' ten daarom zo snel mogelijk door breken." In tegenstelling tot de meeste sport mensen heeft Billie Jean King naast het tennis nog veel andere interesses. En dan het niet in het runnen van een sigarenwinkel, maar op activiteiten van hoger niveau. Zo schreef zij in 1974 een boek en praat en denkt zij veel over politieke kwesties. Ook heeft zij veel gedaan voor het dames tennis en de vrouwensport in het al- Van onze speciale verslaggever LONDEN Door zijn overwinning ln de achtste finale op de Hongaar Ba- laz Taroczy heeft Björn Borg zijn eerste Wimbledon-record van dit jaar „te pakken. De Zweed is sinds 1976 al 32 partijen achtereen ongeslagen op Wimbledon. De Australiër Rod Laver presteerde het om 31 partijen op één rij op Wimbledon te winnen. Laver begon met deze reeks in 1961 en 1962, werd toen professional en verscheen pas weer op Wimbledon in 1968, toen de Engelse titelstrijd „open" werd verklaard. Laver verloor in 1970 zijn r - 32ste Wimbledonpartlj van de Brit VcLSte SUDSldlP Roger Taylor. Het tweede Wimble- V>, don-record waar Björn Borg dit jaar VOOT* CTOn de achtereenvolgen- v VJ1 UilliigCIl AUTOSPORT De formule-1-coureur Clay Re- 1 gazzonl uit Zwitserland zal op 10 september naar huls mogen terugkeren, na zijn verpleging ln een Bazels ziekenhuis. Regazzonl ls nog steeds verlamd aan belde benen, na zijn onge luk Ujdens de Grote Prijs van West-Amerlka ln Longbeach. Hij zal niet meer ln staat zijn ooit nog deel te nemen aan autoraces. TENNIS De Roemeense arts van de Darts Cup-ploeg ran zijn land. die ln Oroot-Brittannié was achtergebleven, heeft aan de immigratie- commissie van Canada toestemming gevraagd om zich definitief in dat land te mogen vestigen. Aurel Cristache zal de normale procedure die voor Immigratie staat moeten doorlopen. VOETBAL De Amsterdamse Vereniging WA kan weer beschikken over het geld. waarop oud-trainer Van Neck beslag bad laten leggen naar aanleiding van zijn ontslag bij de club. De Amsterdamse rechtbank heeft bepaald dat geen redelijke gronden meer aanwezig waren voor het handhaven van de gelegde beslagen nadat WA ln december van het vorig Jaar een bankgarantie van 80.000 gulden had gesteld. De advocaat van Van Neck heeft inmiddels alle - gelegde beslagen opgeheven. WA heeft daarop nog dienende procedures tegen zijn oud-trainer ingetrokken. Alle rechtszaken tussen belde par tijen zijn daarmee beëindigd. WIELRENNEN 011 bert Glaus, de 25-Jarige ex-wereldkamploen bij de amateurs, ls winnaar geworden van de Ronde van Oost-Zwitserland. In de laatste etappe sloeg O la us, die ook gedu rende de tweede en derde etappe leider was. keihard toe. Met een aantal renners was hij ontsnapt uit het grote peloton. In de eindsprint ln And wil was hij zijn medevluchters te snel af. Adrie van de Poel. die tweede werd ln de slot- Tljdens de naUonale Hongaarse .jpen heeft Sanodr Wladar het Europese record op de 200 meter rugslag verbe terd. De 17-Jarlge zwemmer realiseerde een tijd van 2 minuten 01.72 seconden. Daarmee bleef hU 0,06 seconden onder het record dat al op zijn naam stond. Het wereldrecord ls ln handen van de Amerikaan John Naber die tijdens de Olym pische Spelen in Montreal onder de twee minu ten dook met 159.19 Billie Jean King gemeen. ZIJ ls een voorvechtster ge weest voor gelijke betaling van man nen en vrouwen in de sport en niet zonder succes. Over haar toekomst wil ze niet veel kwijt. „Misschien dat ik wat ga doen op het gebied van de rechten van de mens, maar voorlopig is mijn tennisalbum nog niet vol." op jaagt is de vijfde i de titel in het enkelspel. Iets datTiog nooit door een andere speler is ge presteerd. Betty Stöve heeft zich met haar Ame rikaanse partner Pamela Shriver ge plaatst voor de kwartfinales dames dubbelspel. Het duo won met 6-0 6-3 van de Amerikaanse speelsters Jones en Morse. DAMESENKELSPIL: kwartfinales: Chris Lloyd (VS)-Andrea Jaeger (VS) 6-1. 6-1. Eronne Cawley- Ooolagong (Aus>-Wendy Turnbull (Au*) 6-3. 6-2. Tracy Austin (V8)-Oreer Steven» (ZAT) 6-3, 6-3. Here orakel» pel: vierde ronde: John McEnroe (VSl-Kevtn Curven (ZAT) 7-5. 7-6.7-6, Wojtek Tl bak (Pol)-VItas Oerulaltls (VS) 3-6. 4-6, 6-3. 6-3, 6-6, Peter Fleming (VBVOnny Paiun (NwZ) 6-3,6-2,6-7, 7-6, Björn Borg (Zwe)-Balacz Taraczy (Hon) 6-1,7- RtAve/Shrlver (NeWVStV-Jones/Morse (VSt) 64) 6-3. Herradobbelspel: tweede ronde: Tony en John Lloyd (OBrVDrysdale/Kohlben (ZA/V8) 6-2. 66,7- 6. 7-6. Curven/Denton (ZAfVStvUm en Tom Oulhkson (VSt) 2-6 6-3 4-6 62 6-2. Derde ronde: Ounthardt/MeMlUan (Zwl/ZAD-Andrew en John Lloyd (OBr) 6-1 62 64. Gemengd dobbelspel: eerste ronde: Leonard/Xly- omura (VB-Fea ver/Harford (OBr/ZA) 7-6, 64. GRONINGEN De gemeente Gro ningen gaat de stichting FC Gronin gen met ingang van het komend voet balseizoen jaarlijks een vast subsidie bedrag van ruim 181.000 gulden ver- strekken. Dat bedrag zal per jaar alleen worden aangepast aan de prijs compensatie. Het merendeel van de Groninger gemeenteraad besloot hiertoe. Alleen het komende seizoen zal de gemeente ook nog het verschil bijpassen, als blijkt dat de gemeente- - subsidie en de uitkering uit het Bud get Bewakings Instituut samen min der opleveren dan de subsidie die de gemeente de stichting het afgelopen seizoen verstrekte. Zege softbalsters HAARLEM De vierde wedstrijd van het Nederlands dames softbal- team tijdens de eerste Haarlemse softbalweek heeft de Oranjeploeg de eerste zege opgeleverd. Italië werd met 4-2 verslagen. Els Koks werd winnend werpster met 6-2-6. ADVERTENTIE Dextro Encrgcn is pure druivesuiker, wordt onmiddellijk in het bloed opgenomen en geeft direct meer energie. Schrijf aan Pbstbus 7080,3502 KB Utrecht voor gratis brochure Dextro Energcn

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11