'Bereiken CAO-akkoord doorbraak in petrochemie' y* FAMILIEBERICHTEN Pennwalt voert vijfploegendienst in Hout spoorloos 'Salaris van anderen bepaa eigen waarde' 'Vijfploegendienst levert niet meer arbeidsplaatsen op' Helft stuurgro beroepsonderwijs! legt werk neer ZATERDAG 28 JUNI 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20.00 uur Oma Lindeboom hartelijk gefeliciteerd met uw 80ste verjaardag. Uw kleinkinderen. Amsterdam, 30 juni 1980 Van Kinsbergenstraat 57 1940 Onze ouders en grootouders Frits Henry Pichel Elvire Veronique Pichel-Bloemhard wonend te Sprang-Capelle waren op 27 juni 40 jaar getrouwd. In dankbaarheid hun kinderen: Richard en Marian Pichel-Bosch Cindy. Maarssen: Koos en Joyce van Belzen-Pichel Jocelyne Thomas Ons vijftigjarig huwelijksfeest was voor ons, onze kinderen en kleinkinderen een onvergetelijke dag. Allen, die ons in welke vorm ook verrast hebben met een blijk van belangstelling, onze zeer hartelijke dank. C. Post en C. A. Post-Weltevreden Vlaardingen, Van Schravendijkplein 66. 1915 Soli Deo Gloria 1980 Gode dankbaar voor ontvangen zegeningen berich ten wij, dat onze geliefde ouders, groot- en overgroot ouders Jan Poppen Albert je Wiechertjes D.V. op woensdag, 2 juli a.s. 65 jaar getrouwd zullen zijn. Kinderen, Klein en Achterkleinkinderen. 8444 AN Heerenveen, juni 1980 „Herema State", Heremaweg 4. In verband met de hoge leeftijd van het bruidspaar zal de herdenking in de kring der familie plaats vinden op 2 juli in het Verzorgingstehuis Herema State te Heerenveen. Geboren 19 september 1979 Overleden 24 juni 1980 onze Albert Harm en Alberta Assies Jantiena G. van Barneveldstraat 3 9744 C J Hoogkerk Ik zeg het allen, dat Hij leeft, dat Hij verrezen is, dat Hij te midden van ons leeft en eeuwig bij ons is. In vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is heden ontslapen Johanna Louisa Fischer op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: J. L. Fischer 26 juni 1980 „Oranjehof' Korte Geuzenstraat 316 1056 KV Amsterdam Correspondentie-adres Voorzorgstraat 82, 2030 VS Haarlem. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek maan dagavond van 7-7.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101 te Am sterdam. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 1 juli. om 11 uur op de begraafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek vanuit het P.C.B.-gebouw ongeveer 10.15 uur. Na een moedig gedragen ziekte is toch nog onverwacht gestorven mijn zoon, onze broer, zwager en oom Jan Vroom tuinarchitekt B.N.T. Glimmen, 26 juni 1980. Glimmen: M. B. Vroom-Petersen Groningen: A. M. Steenhuis-Vroom J. H. Steenhuis Glimmén: F G. Vroom A. Vroom-de Jonge Wageningen: M. J. Vroom J. Vroom-Lengkeek Hilversum: G. M. Vroom M. M. Vroom-van Enk neven en nichten Gelegenheid tot condoleren op maandag 30 juni van 17.00 tot 19.00 uur, thuis Parallelweg 65. De crematie vindt plaats op dinsdag 1 juli-om 11.00 uur in het crematorium te Groningen, aula 1. En nu ivat verwacht ik, o Here? Mijn hoop is op U Psalm 39:8 Na een leven in deze verwachting, heeft God tijdens onze vakantie in Spanje geheel onver wacht van ons weggenomen onze lieve man, vader en opa Jan van Antwerpen Ridder in de orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 79 jaar. Meppel: Gerda M. van Antwerpen-Even- huis Hoogeveen: Fokje Rijkeboer-van Antwerpen Albert Rijkeboer Vianen: Emmie Kollen-van Antwerpen Jan Kollen Amsterdam: Evert van Antwerpen Ellen Bos Steenwijk: Rudolf J. van Antwerpen Marijke van Antwerpen- Zigterman en negen kleinkinderen. Meppel, 23 juni 1980 Reestlaan 92 Liever geen bloemen Er zal een rouwdienst worden gehouden op dinsdag 1 juli om 14.30 uur in de aula op de algemene begraafplaats te Meppel, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden verzocht om 14.20 uur aan wezig te zijn. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren „De dag was moeilijk, en ik kan niet goed meer denken", Alleen maar fluisteren: - zorg voor mij lieve God -. Nu ga ik slapen. - 'k leg in Uwe hand mijn lot; Wil mij Uw dorstig kind, uit Uwe bron nen drenken." God nam tot Zich, Zijn kind, onze lieve moeder en oma Geertruida Oliemans-van der Horst sinds 26 juni 1948 weduwe van Willem Wijnand Oliemans op de leeftijd van 77 jaar. Mijdrecht: Jac. Oliemans W. Oliemans-Alblas Mijdrecht: L. Oliemans A. M. Oliemans-van Ackooy Mijdrecht: Je Oliemans A. W. Oliemans-Dol Amstelveen: N. E. Oussoren-Oliemans G. J. Oussoren Vinkeveen: E. de Jong-Oliemans J. de Jong Anna Paulowna: G. C. de Metz-Oliemans H. R. R. de Metz Zevenaar: A. Teuben-Oliemans J. L. Teuben en kleinkinderen 1426 AA De Hoef. 26 juni 1980 Kromme Mijdrecht 10 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden dinsdag 1 juli a.s. om 11.15 uur in de Ned. Herv. Kerk te Mijdrecht, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de Herv. begraaf plaats aldaar. Voorafgaande aan de dienst is er dinsdagmor gen van 10.30 tot 11.00 uur gelegenheid tot condoleren in gebouw „Irene" naast de Herv. Kerk te Mijdrecht. „De Here is met mij, ik zal niet vrezen" Psalm 118:6a Heden heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve vader, opa en huisgenoot Wouter van de Bunt wgduwnaar van Diderica Dorothea Floor op de leeftijd van 75 jaar. Loosdrecht: /K. de Bis-van de Bunt D. de Bis Gerrit Thea Diny J Wouter Loosdrecht: H. van de Bunt A. JL van de Bunt-den Daas Wouter Sandra Loosdrecht: D. D. ten Haken-van de Bunt A. ten Haken Edwin Geldermalsen: G. Schelling-van de Bunt H. J. Schelling Johan Erik Loosdrecht: D. Kroon-Lamme 26 juni 1980 Nieuw Loosdrechtsedijk 115, 1231 KP Nieuw- Loosdrecht. De overledene is opgebaard in het Algemeen Uitvaartcentrum Huize „Den Huil", Utrechtse- weg 11 te Hilversum. Bezoek aldaar van 10.30 tot 12.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdag en zondag van 16.00 tot 18.00 uur. Condoleancebezoek aldaar op maandag 30 juni van 19.30 tot 20.00 uur. Geen bloemen. De rouwdienst, die geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. P. Riemersma, zal wor den gehouden op dinsdag 1 juli om 12.30 uur in de Geref. kerk aan de Nieuw Loosdrechtsedijk te Nieuw-Loosdrecht, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraaf plaats aan de Rading te Loosdrecht om onge veer 14.00 uur. „Mijn genade is u genoeg" Na een moedig en geduldig lijden en een liefde volle verzorging in Huize „Sint Jozef' is op 26 juni in de eeuwige rust opgenomen onze lieve vader en grootvader Jan van den Hengel sinds 27 februari 1977 weduwnaar van Wilhelmina Kroon, in tie ouderdom van 74 jaar. Den Haag: J. A. Meijer-v.d. Hengel J. P. Meijer Apeldoorn: W. G. Los-v.d. Hengel Kleinkinderen. Nijkerk, 26 juni 1980. Huserstraat 6. Corr. adres: Aaltje Noorderwierstr. 88. 2551 GA Den Haag. Geen bezoek geen "bloemen De rouwdienst wordt D.V. gehouden op maan dag 30 juni a.s. in de „Goede Herderkerk" om 12.00 vair. De begrafenis vindt plaats om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Nijkerk. Gelegen heid tot condoleren na afloop van de begrafe nis in ,,'t Trefpunt", W. Alexanderplein te Nijkerk. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte nog vrij plotseling van onze zijde weg te nemen mijn innig geliefde man en onze zeer zorgzame vader, grootvader, behuwdbroeder en oom Pieter Jacobus Wielhouwer echtgenoot van Lena van der Slik op de leeftijd van ruim 63 jaar. Allen die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem ver liezen. Psalm 43 3 (berijmd) Middelharnis: L. Wielhouwer-van der Slik Ooltgensplaat: G. de Bakker-Wielhouwer G. de Bakker Middelharnis: M. Wielhouwer N. Wielhouwer-van den Doel J. C. van der Valk-Wielhouwer H. van der Valk en kleinkinderen 3241 CN Middelharnis, 26 juni 1980 Oostdijk 49. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 28 juni van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur in het verenigings gebouw achter de Chr. Geref. Kerk, Hoflaan, Middelharnis. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op maan dag 30 juni a.s. des nam. 2 uur op de algemene begraafplaats „Vrederust" te Middelharnis. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Chr. Geref. Kerk, aanvang rouwdienst 1 Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden' van onze gewaardeerde collega en vriend Mr. Jan Hornstra oud-directeur van de sociale akademie CICSA. Kuipersstraat 151. Amsterdam, 25 juni 1980 de direktie van de CICSA. In vol vertrouwen is toch nog onverwacht overleden onze zorgzame moeder en lieve oma Wilhelmina Klasina van Duijvenbode weduwe van Frederik Nicolaas van Beveren in de ouderdom van 81 jaar. Amsterdam: M. J. van Beveren Noord wijk: K. van Beveren M. E. van Beveren-Hooijer Els, Fred en Annemieke Noordwijk, 27 juni 1980 Huis ter Duinstraat 12 Correspondentie-adres: K. van Beveren, Achterzeeweg 5, 2201 EM Noordwijk. De rouwdienst zal worden gehouden: maan dag 30 juni a.s. in de aula van de algemene begraafplaats aan de Oude Zeeweg te Noord wijk om 14.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 28 juni van 19.30 tot 20.30 uur, Huis ter Duinstraat 12, en na de begrafenis in de aula van de begraaf plaats. Wie is de man, die den Heere vreest?Hij zal hem onderwijzen in den weg dien hij zal hebben te verkiezen. Psalm 25 12 o.b. In volle zekerheid des geloofs is van ons heen gegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Dirk Andrea op de leeftijd van 56 jaar. A. Andrea-Bakker Wim Kees en Els Ada en Els Nico en Jannie Jannie en Lou Nel en Erik Fokke Albert 1561 BD Krommenie, 26 juni 1980. Henry Dunantstraat 74. Gelegenheid tot condoleren maandag 30 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum van „Memento Mori", Schoolpad 22 Wormerveer. Thuis geen bezoek geen bloemen. Dinsdag 1 juli om 14.00 uur zal een korte dienst worden gehouden in de Vredekerk aan de Eikenlaan te Krommenie, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben om 15.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Eiken laan te Krommenie. De Heer is recht in al zijn weg en Psalm 145 ver* Van ons heen ging mijn lieve man, onze zorg2 me vader en opa Leendert Sipkema 22 juni 1906 26 juni 1980 Heidelbergse Catechismus Zondag 1 Rotterdam: A. Sipkema-Triezenberg Canada Norton: S. Sipkema M. Sipkema-Nederlof Leo, Marina en Diana Bennekom: G. Sipkema M. A. Sipkema-Maris Jaco en Harmen 3054 HE Rotterdam Streksingel 159. Geen bezoek - Geen bloemen. V elmu tek i tesid igen ispai De rouwdienst zal gehouden worden dinsdq ieït juli a.s. om 11.30 uur in de Salvatorkerk, 1& üanj< zartlaan 25 te Rotterdam. B Gelegenheid tot condoleren na afloop van dienst. jgfc De begrafenis zal in besloten familiekri .„#,4 plaatsvinden. ■P0ia> RDA< Voor uw medeleven, dat wij mochten ondervi Bentd bij het overlijden van onze lieve man, vader en h Sake Smid betuigen wij u onze welgemeende dank. A. Smid-de Witte en kinderen 't Harde, juni 1980. Jan latrat Allen, die hebben blijk gegeven van hun belani fst.j ling en medeleven bij het overlijden van Theodoras Hendrik van Andel (emeritus predikant te Amsterdam) willen wij graag langs deze weg hartelijk dacfcrmt Zowel de aanwezigheid van velen bij de begra^eks als ook de talrijke brieven die ons bereikten, h wij allen zeer gewaardeerd. Juni 1980. De familie hmid ree rti pWi gaai «I du: il aai ewes ering asis MINI-advertenties komen dagelijks bij 1.200.000 lezers U bereikt méér met een MINI Bel 020-936868 Met grote verslagenheid vernamen wij het bericht van het overlijden van onze medewerker en collega Kees van der Jagt echtgenoot van G. van der Hoeven Met veel waardering en dankbaarheid denken wij terug aan de 50 jaar die hij als bijzonder toegewijd medewerker en goed collega bij ons in dienst is geweest. Moge God zijn vrouw en familie de kracht geven om dit verlies te dragen. Direktie en medewerkers carosseriefabriek Van Beurden De Lier, 26 juni 1980 Van Kollem 8c Zoon B.' gevestigd te Amsterdac Ten kantore van het Ha: register te Amsterdam kennisneming van een neergelegd een besluit W ziging van de statuten al doeld in artikel 208 1 BV. EEN MINI-ADVERT1 STAAT GELIJK f HET PAROOL IN TROUW EN IN DE VOLKSKRA* DIE DRIE KRANT9 BEREIKEN 1.2 MILJOEN MENSB 'a IN HET HELE LAND Ü0E EN BIJNA DE HELFT Jen VAN ALLE MENSEN IN AMSTERDAM. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM „Een door braak in de petrochemische industrie." Zo noemt onder handelaar Piet Scheele van de industriebond FNV de re sultaten die zijn bereikt in het CAO-overleg met het chemi sche bedrijf Pennwalt in Pemis. BIJ dit bedrijf met 550 werknemers is de eerste volledige CAO afgesloten. Tussen 1 juli 1982 en 1 juli 1983 wordt een vijfploegendienst Ingevoerd. Bo- ROTTERDAM De Rotterdamse politie is op zoek naar een partij tropisch merbauwhout en een opleg ger waarop het hout was geladen. Lading en voertuig zijn gestolen bij de Waalhaven. Het hout heeft een marktwaarde van 35.000 gulden; de oplegger staat voor 45.000 gulden in de boeken. Het gaat om 35 kubieke meter hout. vendien heeft de directie van het be drijf toegezegd om binnen de tweeja rige CAO-periode, die tot 1 april 1982 loopt, over verkorting van de werk tijd van dé dagdienst te willen praten. De vijfploegendienst wordt inge voerd op basis van het to taairoos ter van 33,6 uur. De ploegen toeslag bij het bedrijf zakt weliswaar van 28,5 naar 25 procent maar dit verlies wordt gecompenseerd door een maandelijkse „douche-toeslag" van 37 gulden bruto per maand. Prijsbesturing Volgens Piet Scheele is ook bijzonder aan het bereikte resultaat de drie overeengekomen halfjaarlijkse prijs- besturingen. Op grond van de prijsin dexcijfers zullen de prijsstijgingen elk half jaar worden gecompenseerd. Scheele noemt dit een „herstel van de prijscompensatie". Ook de jongere werknemers' bij het bedrijf gaan er op vooruit. Zij krijgen een Jaar eerder nu op 22-jarige leeftijd het loon van „volwassenen". Piet Scheele verwacht dat het bereik te CAO-akkoord bij Pennwalt model zal staan voor andere petrochemi sche bedrijven. De kosten van het invoeren van een vijfploegensysteem kunnen volgens Scheele best opge bracht worden door de petrochemi sche bedrijven. „Bovendien zijn de loonkosten in deze bedrijfstak maar een schijntje van de totale kosten," aldus Scheele. Windmill De leden van de industriebond FNV bij het chemische bedrijf Windmill in Rotterdam hebben gisteren het CAO- a an bod van de directie afgewezen. Ze hebben de onderhandelingsdelegatie opgedragen de CAO-besprekingen te heropenen. De Windmlll-werknemers hebben er vooral bezwaar tegen dat het bedrijf geen concrete toezeggingen over de invoering van een vijfploegendienst wil doen en dat Windmill niet bereid is tot de invoering van arbeidstijdver korting. Ook het plan voor herstruc turering van de lonen kon geen gena de in hun ogen vinden. Als de directie niet bereid is tot heropening van het overleg, zijn volgens de FNV acties niet uitgesloten. Bij Windmill werken zeshonderd mensen. ORONINOEN (ANP) „Ma sen zijn nieuwsgierig naar salaris vun iemand anders. Asfo; de hand van het bedrag anderen verdienen proberen de eigen waarde te schatten i hun eigen positie te verl ren." Dit schrijft de heer Grumbkow (35) uit H< Mierde (NB) in zijn proefscl „Sociale vergelijking van rissen". Volgens von Gi kow hebben de mensen doelen op het oog wanneer hun aandacht op salarisi vens richten. De promovei verbonden aan de faculteit s| ciale wetenschappen van Rijksuniversiteit in Gi gen, deed zijn onderzoek ai de Katholieke Hogeschooli Tilburg. Van onze soc.-econ. redactie ROTTERDAM Arbeidstijdverkor ting in de vorm van vijfploegendien sten levert geen wezenlijke verbete ring in de uitbreiding van de werkge legenheid. Immers, op die manier wordt het pro- dukt per eenheid duurder en is de arbeidstijdverkorting met de daar door verkregen uitbreiding van de werkgelegenheid toch weer kosten verhogend geworden. Dat zei voorzit ter C. Zwijnenburg van de bedrijfs groep watervervoer van de vervoers- bond CNV gisteren tijdens de be stuursvergadering van de bedrijfs groep. Een betere methode om tot arbeids tijdverkorting te komen is volgens Zwijnenburg de werknemers in de grote continubedrijven een keuze mogelijkheid aan te bieden. „Kiest men voor een arbeidstijd van gemid deld vier uur, dan zal het inkomen daarop ingesteld moeten zijn, kiest men voor minder arbeidstijd, dan zal het inkomen in verhouding minder zijn", aldus Zwijnenburg. Door het terugdringen van de gemiddelde werktijd per man kan volgens hem aan anderen een volledige arbeidstijd geboden worden. Over de CAO-onderhandelingen in de havens zei de voorzitter dat de moge lijkheid tot het afsluiten van een CAO met de scheepvaartverenigin gen nauwelijks te verwachten valt. ~De kloof tussen leiding en leden van de vervoersbonden FNV lijkt onover brugbaar. Zolang de leden van de verschillende actiegroepen in de Rot terdamse haven zich kunnen handha ven in alle bestuurscolleges, mag niet worden verwacht dat het Federatie bestuur mogelijkheden ziet om een CAO af te sluiten, gebaseerd op de uitgangspunten van de FNV", aldus Zwijnenburg. Wanneer het collectief optreden op houdt dan is volgens de CNV-man het instituut CAO voorbij in de havens. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Negen van de ze« tien leden van de stuurgroep die vernieuwing binnen het middel! beroepsonderwijs leidt zijn op! stapt. Zij vinden dat staatssecrettf De Jong te weinig mogelijkhed geeft om hun taak naar behoren ui voeren. De reorganisatie omvat het hele n delbaar huishoud- en nijverheids derwijs en het middelbaar socia pedagogisch onderwijs. Beide scbo soorten kennen een groot aantal specialiseerde beroepsopleiding alles bij elkaar niet minder danl Het vernieuwingsproject is er op I richt dat hieruit straks negen W beroepsopleidingen ontstaan. Sifi vorig jaar zijn veertig scholen W deze nieuwe opzet te beproeven Het experiment wordt begeleid do een stuurgroep, waarin zowel de org nisaties van besturen en docenten: de betrokken scholen zijn vertege woordigd. De leden die in het ond< wijs werken kregen tot nu toe ééndi per week verlof zich te kunnen wijdt aan het werk van de stuurgroep

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10