ennistalent komt mgzaam door Hosé: verschil zal er blijven Borg weer stap dichter bij record Ploeg voor de Tour rgelijking met buitenland valt in Nederlands nadeel uit ertrek [ubala [fideel Eenvoudige zege op Ismael el Shafei Quick, Antilliaanse honkbalenclave in Amersfoort Thurau weer in opspraak bij controle Heerenveen niet naar Spelen Moskou Record Zwemlust Zeilen afgebroken Zes renners al zeker van WK SOAG 24 JUNI 1980 TROUW/KWARTET 13 PEN Het Nederlandse toptennis wordt sinds jaar en dag naar bulten toe uitgedragen Tom Okker en Betty Stöve. In Nederland steken zij nog altijd met kop en schouders n de rest uit, maar op internationaal niveau moeten zij al maar meer terrein prijsgeven, is daarom verheugend dat Okker en Stöve op buitenlands evenementen steeds meer jschap krijgen van Nederlandse talenten, die in de toekomst de vertegenwoordigende rol cht kunnen overnemen. De Nederlandse tennisbond (KNLTB) doet er in ieder geval alles Dm de leegte, die dreigt te ontstaan na het wegvallen van Okker en Stöve zoveel mogelijk vullen. vy Fred Buddenberg DRID Ladislao Kubala zal ]0 Juni zijn functie als bonds- ich van het Spaanse nationale ibalelftal neerleggen. Kubala de Spaanse bond kwamen in drid ontbinding van de over- ikomst overeen. Kubala ver- kt naar Barcelona, waar hij i tweejarig contract onderte- nde als Jeugdmanager. Die po- k wordt voor die periode ge- ;rd met 350.000 dollar er 700.000 gulden). Insi- 5bij Barcelona menen dat de ■telling van Kubala als jjmanager als opstapje be- Kiuwd moet worden naar het van hoofdtrainer, dat op j, soment nog vervuld wordt «rreteraan Helenio Herrera. pvolger van Kubala voor itlonale elftal komt vrijwel Jose-Emilio Santamaria aanmerking. t moment löor reteraï «•■■volge Bkuttonal Mtr Jose- •Htn aanrr egler €*n f zieg: voo: STERDAM Als opvolger de vertrokken laatste man md Krol heeft AJax de 30-Jari- Sten Ziegler aangetrok- Zlegler kwam van 1976 tot voor Roda JC uit. Vorig wifcoen speelde de Deen bij de oteurclub Hvidovre. Ziegler ende een 3-jarig contract. De Igoedingssom die AJax aan moet betalen bedraagt •11 000 gulden. VVV ULO Dr. Jan Hovers en Huibers, respectievelijk Bitter en secretaris van FC gaan de eerste-divlsieclub Silo op korte termijn verla te lovers, die verleden Jaar na vijf jaar als voorzitter ge- te hebben de draad de club wegens de moei- linanciele positie weer op- verandert van werkkring i verhuist daardoor naar de odstad. Huibers kan zijn druk- werkzaamheden niet langer Bbineren met het secretari- kwerk. Twente I8CHEDE Eredivisieclub Twente heeft de hulp van de meente Enschede ingeroepen daarmee te voorkomen, dat ciub in ernstige financiële Dellijkheden raakt, kern van het voorstel van 'ente is, dat ze zo snel moge- k af wil van de lasten die voort- men uit de lening van één mil- en gulden. De gemeente En- bede zou hiervan 250.000 gul- n moeten betalen, zo vindt de Twente. De club zelf wil door ddel van acties overigens een- 1de bedrag op tafel zien te engen. Dan blijft er een half Ujoen gulden over, waarvan de meente de aflossing en de ren- voor haar rekening zou moe- nemen. zou betekenen dat Enschede FC Twente vooralsnog met m veel geld blijft steunen als de afgelopen jaren. B en W «n in principe positief tegen- er het voorstel van de voetbal- Eind augustus zal de ge- «nteraad zijn standpunt palen. 4 Ut \y i zomerreces Jan de Rook is bondscoach van de Nederlandse tennisbond. Ruim an derhalf jaar begeleidt hij de meest beloftevolle talenten, die door de KNLTB naar het buitenland worden uitgezonden. In die tijd heeft hij een duidelijke stijgende lijn waargeno men in het niveau van zijn pupillea De Delftenaar is echter van mening dat de resultaten van zijn groep niet altijd op de juiste waarde geschat worden. „Voor de Open Franse kam pioenschappen in Parijs moest de hele groep uitkomen in het kwalifica tietoernooi, dat bekend staat als een der zwaarste in de hele wereld. Jeske van Erven en Karin Moos verloren in de tweede ronde. Marianne van der Torre overleefde de eerste twee ron den en Nanette Schutte wist zich door drie overwinningen zelfs te plaatsen voor het hoofdtoernooi, waarin zij pas in de tweede ronde werd uitgeschakeld. Marcella Mesker haalde als Lucky Looser" het hoofd toernooi, maar sneuvelde al na de eerste ronde. Ik was bijzonder tevre den over deze resultaten. Maar in het algemeen wordt het als teleurstellend ervaren, wanneer de kwalificatieron den niet gewonnen worden. Je kan toch niet verlangen dat iedereen het hoofdtoernooi haalt". Van de talenten die Jan de Rook onder zijn hoede heeft, bezet Marcel- la Mesker momenteel de hoogste po sitie op de computerlijst van de WTA OWomens Tennis Association). De 21- Jarlge Mesker schommelt al enige tijd tussen nummer negentig en honderd. Die positie is net niet hoog genoeg om voor elk toernooi in aanmerking te komen voor rechtstreekse toelating, al is zij voor Wimbledon wél direct geaccepteerd voor het hoofdtoernooi. Nanette Schutte is door haar goede prestaties in Parijs opgeklommen naar de 109de plaats. Marianne van der Torre, Karin Moos en Jeske van Erven volgen op afstand, maar ook bij hen is er sprake van een geleidelij ke vooruitgang. Bij de jongens is het optreden van de 15-jarige Eric Wil- borts opmerkelijk. Wilborts heeft pas sinds kort besloten zich volledig op tennis toe te leggen en twee weken geleden wist hij een sterk bezet Jeugdtoernooi in Spanje te winnen. Bovenstaande opsomming spreekt wellicht niet tot de verbeelding wan neer een lijn wordt getrokken naar de prestaties van de Amerikaanse meis jes Tracy Austin (17), Bettlne Bunge (16) en Andrea Jeager (15), die zich al van een plaats bij de eerste» twintig van de wereld hebben weten te verze keren. Ook vergeleken met de op mars van Tsjechische talenten (Hana Mantlikova en Reglna Marsikova) vallen de verrichtingen van de Neder landse meisjes in het niet. Jan de Rook wil die vergelijkingen echter niet te ver doortrekken. „Alles in Amerika is veel prestatiever gericht dan in Nederland en ook de mogelijk heden zijn er veel groter. In Califomië en Florida, waar de meeste grote ta lenten vandaan komen, kan het hele Jaar door gespeeld worden. De ont wikkeling in Tsjechoslowakije is op merkelijk, maar heeft misschien met de politieke situatie te maken. De enige mogelijkheid voor de Jeugd om meer van de wereld te zien is zo goed mogelijk te gaan tennissen. Het is denk ik een typisch Nederlands trek je, dat het presteren pas op latere leeftijd belangrijk wordt. Tom Okker en zeker Betty Stöve zijn daar een sprekend voorbeeld van". Jan de Rook voorziet dat ook in Ne derland de leeftijdsgrens met de ja ren naar beneden zal gaan. De Rook is daar geen tegenstander van, al meent hij wel dat het niet ten koste van alles moet gaan. „Het damesten nis is enorm sterk geworden. Daarom is het goed om 15-16-Jarlge Junioren al ijörn Borg in actie op Wimbledon. ervaring te laten op doen in senioren- toernooien. We moeten er echter re kening mee blijven houden, dat we met jonge mensen te maken hebben. Tennis is een van de mentaal zwaar ste sporten. Je moet een groot incas seringsvermogen hebben, want an ders haal je het niet Je moet echter geen tennismachines kweken, alles moet pedagogisch verantwoord gedo seerd worden, zodat je geen schade doet aan het kind". Het besluit van Marianne van der Torre om zich terug te trekken uit de door de tennisbond gesteunde kern groep vindt Jan de Rook moedig. De Europees en nationaal kampioene heeft de KNLTB meegedeeld dat zij zich individueel beter denkt te kun nen ontwikkelen in het internatio naal tennis. Jan de Rook: „Ik heb veel respect voor die beslissing en ik hoop dat ze er erg goed uit komt. Mocht over een Jaar blijken dat ze niet het Juiste pad heeft gekozen, dan kan er altijd nog gepraat worden. Tennis is maatwerk. In een groep heb Je te maken met allemaal verschillen de individuen. Ik heb er met de overi ge meisjes over gesproken en die vin den dat de groep als zodanig goed functioneert Ik denk dat de meisjes het niet erg vinden dat Marianne uit de groep is. Hoe kleiner de groep, des te meer aandacht er voor iedereen te verdelen valt". Van een onzer verslaggevers LONDEN Björn Borg heeft op de eerste bijna geheel verregende dag van het Wimbledon-toernooi 1980 opnieuw een stap gezet om als record-houder aller tijden de geschiede nis in te gaan. Borg won de openingspartij van de Open Engelse kampioenschappen van Ismael el Shafei (6-3, 6-4, 6-4) en bleef daardoor al sinds 1976 in 29 duels achtereen op Wimbledon ongeslagen. Dat aantal van 29 la nog maar twee verwijderd van het alweer bijna le gendarische record van 31 partijen, dat op naam staat van de Australiër Rod Laver. Borg kan dat record dit jaar breken en heeft tegelijk de kans op nog een tweede Wimbledon-re cord: vijf keer op rij het herenenkel spel winnen. Iets dat nog niemand voor hem heeft gepresteerd. Wimbledon kende gisteren een slech te start Nadat de openingspartijen r Van onze honkbalmedewerker AMERSFOORT Ondanks een bescheiden klassering van de thuisploeg staan en zitten er wekelijks zo'n dikke tweedui zend toeschouwers rond het Sportpark Dorrestein. De honk- balploeg Quick mag zich met dat cijfer de best bezochte hoofdklasse honkbalploeg van Nederland noemen. Die popu lariteit van het voornamelijk uit Antilllanen bestaande Quick Is al even opmerkelijk als de zuivere honkbalprestaties van de pupillen van manager Ronald Hosé. Die kunnen het beste Ronald Hosé hoort die karakteristiek van zijn ploeg met een glimlach aan. „Als het goed gaat, vechten de Jon gens zich dood. Maar als het slecht gaat, dan laten ze nogal snel het hoofd hangen. Dat vind je natuurlijk bij veel ploegen, maar wij zijn nogal erg gauw terneergeslagen. Dat is een kwestie van mentaliteit en het Zuld- amerikaanse temperament heeft er alles mee te maken. Een Europeaan accepteert de dingen nu eenmaal sneller." Ronald Hosé (42) ls niet meer bij Quick weg te denken. De Jaren dat hij actief als speler bij de Amersfoortse club betrokken was, meegerekend, is hij bezig aan zijn zeventiende sei zoen. „Ik was de eerste Antilliaan die lid van Quick werd", zegt hij niet zonder trots. Ongevraagd legde Hosé in 1964 op die manier de basis voor de stevige hoofdklassepositie, die de Amersfoorters nu innemen. Het toen malige rayonteam klom gestaag naar boven en kreeg steeds meer een Antil- liaans gezicht. De hoofdklasse werd in 1975 bereikt, in het tweede jaar van Hosé als coach, en die prestatie lever de de ex-metaalbewerker en nu verte genwoordiger bij een kofflefabriek meteen de nominatie „coach van het Jaar" op. Dat hoofdklasseschap ver vult Quick prestatief nu al jaren in de schaduw van de regelrechte top. De individuele klasse van de ploeg optel lend (men kreeg dit seizoen verster king van de Amerikanen Ross en Young en verwelkomde ook ex-inter national en achtervanger Alfio Troe- man) kon men dit seizoen de Amers foorters een rol in die top toeschrij ven. Daar kwam het echter tot nu toe niet van en dat is niet enkel en alleen te verklaren door tekortkomingen van Quick op het mentale vlak. Mike Young kwam pas twee weken vóór de competitiestart en ook de andere Amerikaan Ross. een gewaardeerd speler, en de werpers Werleman en Paulina zijn er pas later bijgekomen. „Ik ben niet met een echte ploeg begonnen", verklaart Hosé, daaraan toevoegend dat zijn team nu pas goed begint te draaien. Dat is niet in het minst het gevolg van de verrichtin gen van de pas 22-jarige werper Rock Angela, die samen met de reeds ge noemde achtervanger Troeman één van de beste „honkbaltandems" in de hoofdklasse vormt en de immer te wensen overlatende verdediging van Quick aanzienlijk heeft versterkt. Dat duo en het spectaculiare aanvals- spel dat Quick er op na houdt, garan deert vaak attractief honkbal En in worden samengevat onder de noemer „temperamentvol". Temperament, waarmee Quick zich onderscheidt als het buitenbeentje in de hoofdklasse. Oogstrelend honkbal met al het raffinement, dat die tak van sport zo mooi kan maken, kan plaats maken voor ondubbelzinnig knoeiwerk, waaraan prak tisch iedere speler zijn deel bijdraagt. En wat al te vurige reacties zorgden enkele weken geleden nog voor een vroegtij dig einde van de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Nep- tunus. Ronald Hose het topsport-arme Amersfoort laat een groot, maar ook trouw publiek zich daarbij niet onbetuigd. „Ja, het voetbal draait hier nogal slecht", zegt Hosè wat eufemistisch over de win terse tegenstrever SC Amersfoort, dat niet aan de toeschouwersaantal len van Quick kan tippen. Het merk waardige feit doet zich daarbij voor, dat de waardering van de plaatselijke overheid omgekeerd evenredig is, want waar SC Amersfoort goed is voor een fikse gemeentelijke subsidie is Quick voor de financiën voorname lijk aangewezen op een sponsor en een zeer loyale en hechte supporters club. Die zorgt er bijvoorbeeld voor, dat talentvolle honkballers uit de An tillen naar Amersfoort worden ge haald en neemt daarbij in het begin een deel van de maatschappelijke begeleiding voor z'n rekening. Dat uitgesproken Antilliaanse image wil overigens in de Nederlandse com petitie nog wel eens voor problemen zorgen. „Ons karakter en tempera ment is nog wel eens in ons nadeel. Wat wij normaal vinden, wordt door de Europeaan anders gezien", zegt Ronald Hosé. „Onze manier van pro testeren verschilt nogal, ls wat hevi-, ger misschien. Maar als de wedstrijd is afgelopen, is alles vergeven en ver geten", vervolgt de manager, die de gestaakte wedstrijd tegen Neptunus als voorbeeld neemt. „Zo erg was dat allemaal niet. Ik hoorde van de scheidsrechter dat Aartsen eruit moest, omdat hij een bal naar veld- scheidsrechter Cor Peleijn zou heb ben gegooid. Toen ik Aartsen dat vertelde en hem er al snel van had overtuigd, dat het beter was als hij de dug-out opzocht, werd de wedstrijd opeens gestaakt. Volgens mij had er best verder gespeeld kunnen worden. Maar de scheidsrechters voelden zich bedreigd. Ik vraag me af of dat bij een andere wedstrijd onder dezelfde om standigheden ook was gebeurd. Je kunt het drieduizend toeschouwers nu eenmaal niet kwalijk nemen, dat ze honkbal willen zien en wat sterk hun afkeuring laten blijken als dat niet gebeurt". Hosé voegt daar heel voorzichtig aan toe, dat die gestaakte wedstrijd de enige gelegenheid is ge weest, die hem tot de opmerking bracht: „Dit lijkt op discriminatie". Hij legt daarbij de nadruk op „lijkt", „want we worden altijd rechtvaardig behandeld. Ik heb wel eens gezegd, dat scheidsrechters wat meer reke ning met onze aard zouden moeten houden, maar de scheidsrechters zeg gen dan heel nadrukkelijk op hun beurt, dat wij meer rekening moeten houden met het Nederlandse honk bal. Aan de andere kant is de scheids rechter natuurlijk een deel van de wedstrijd en moet hij die sfeer altijd weten aan te voelen." De ploeg van Hosé past zich dan ook steeds weer aan die noordelijke nuch terheid aan. Niet voor niets bleef een trotse Hosé na de degelijk gewonnen wedstrijd tegen Kinheim lang in de kleedkamer achter om zijn ploeg uit voerig te complimenteren met het getoonde karakter in de laatste wed strijden. Een wereld van verschil tus sen de spel-opvattingen van Quick en bijvoorbeeld die van Amstel Tijgers om maar eens wat te noemen, zal er altijd blijven bestaan. Of zoals Alfio Troeman zegt: „Toen ik van Sparta naar Quick kwam, merkte ik pas dat ik in de loop der jaren behoorlijk was „verwesterd". Het heeft echt even ge duurd voor ik aan dit honkbal was gewend." nog geen half uur aan de gang waren, begon het licht te regenen en dat was voor de wedstrijdleiding het sein de partijen af te breken en het gras onder het zeil te bedekken. De regen bui trok snel over, maar pas na drie uur werden de partijen hervat. Het duel tussen Borg en El Shafei was er een met een kleine geschiede nis. De Egyptenaar is een van de drie spelers, die Borg op Wimbledon ooit heeft verslagen. Dit was in 1974, maar sindsdien is er in de internationale tenniswereld veel veranderd. El Sha fei had zich dit jaar zelfs moeten kwalificeren voor het hoofdtoernooi en kon Borg dan ook geen stro-breed in de weg leggen. De overige spelers die er in geslaagd zijn Borg op Wimbledon te kloppen, zijn de Brit George Taylor (1973) en de Amerikaan Arthur Ashe (1975). Voorlopig behoeft Borg zich weinig zorgen meer te maken. Al het service- geweld is ondergebracht in de onder ste helft van het schema en gedoemd zichzelf grotendeels te elimineren. Was dat niet het geval dan zou de Zweed er nog niet wakker van liggen. Sinds hij vorig jaar Wimbledon voor de vierde maal won heeft hij tachtig serieuze partijen gespeeld en er slechts twee van verloren: de kunst lichtfinale van Flushing Meadows te gen Roscoe Tanner en bij het landen- toernooi in Dusseldorp tegen Guiller- mo Vilas. t Van die twee lefthanders ontbreekt Vilas op Wimbledon als gevolg van een blindedarmoperatie en ziet Tan ner nog zoveel beren op de weg. dat het uiterst onwaarschijnlijk mag wor den geacht, dat hij ditmaal tot de eindstrijd doordringt. Zelf heeft Borg weinig aan het toeval overgelaten. Samen met zijn aanstaande vrouw Marina en de onafscheidelijke Berge- lin heeft hij zich in een suite in Hamp- stead teruggetrokken om zich een dag of twaalf op gras te kunnen voor bereiden met als sparringpartner Vi tas Gerulaitis. Dat kostte de man tweeduizend gulden aan baanhuur Tom Okker is op de eerste dag van Wimbledon niet in actie hoeven te komen. Na de door de regen noodza kelijke pauze besloot de wedstrijdlei ding dat alle partijen na half acht plaatselijke tijd verschoven zouden worden. Het is niet bekend wanneer Okker nu moet aantreden tegen de Australiër John James. Herenenkelspel: eerste ronde: Björn Borf (Zwe)- Ismsêl el Shafei (Egy) 6-3 9-4 6-4, John McEnroe (V8t>-Butch Walts (VSt) 6-3 6-3 6-0, Ross Case (Aus)-Frmncisco Oonzalez (VSt) 7-6 6-4 6-3, Tim OulUkson (VSt)-Bellis Prajoux (Chl) 7-5 6-3 6-1. John Sadri (VSD-Bllly Martin (VSt) 6-« 6-2 64. Mark Cox (OBD-Ollles Moretton (Fra> 3-6 64 64. John Austin <VSt)-Adres Gomel (Ecu) 6-2 6-1 7-6, Ivan Lendl (Tsji-Msrty Rlesen (V8t) 6-3 4-6 62 64. Brian Gottfried (VSti-Chrts Kachel (Aus> 7-5 63 6 1. Kim Warwich <Aui(-Bemard Bolleau (Bel) 4-6 6 1 63 63. Oeoff Mastera (Aus)-Ray Moore )Zaf) 2-6 6-2 6-0 6 2. Onny Parun (NZl)-Carlos Oattiker (Arg) 61 5-7 61 6-1. Ilie Nastase (Roe)-John Feaver (GBr) 62 6 3 7-6. Vltas Oerulaltls (VStl-Stefan Simonsson (Zwe) 60 64 62, Trey Waltke (VStl-Walter Hamp- son (Aus) 3-6 64 64 6-2, Trey Waltke (VSt-Walter Hampson (Aus) 3-6 6-4 64 6-2. Robert van t Hof (VSt)-Ferdl Taygan (VSt) 7-6 2-6 7-5 6 4. Terry Rocavert (Aus)-Roger Taylor (GBr) 61 3-6 2-6 6-3, Jimmy Connors (VSt)Rlchard Lewis (OBr) 60 63 61 FRANKFURT De Westduitse wiel renner Dietrich Thurau is zondag voor de derde keerk verwikkeld ge raakt in problemen bij een doping controle. Thurau verscheen zondag avond op het allerlaatste moment op de plaats van de dopingcontrole in Locle, waar de nationale kampioen schappen van Luxemburg, Zwitser land en West-Duitsland werden ge houden. Hij kon, onder toezicht van een arts, slechts een zeer kleine hoe veelheid urine produceren. De arts vond dat het te weinig was, maar de analisten in het laboratorium kregen toch opdracht te proberen of met die kleine hoeveelheid een dopingonder zoek mogelijk was. Te weinig urine inleveren staat in de reglementen van de UCI omschreven als „un constat de carence". Het inge- breke blijven heeft dezelfde straf maat als een positief resultaat. Het laboratorium in Magglingen moet nu bepalen of Thurau inderdaad in ge breke is gebleven. UTRECHT Raymond Heerenveen, de 400 meter-loper, zal niet voor Ne derland deelnemen aan de Olympi sche Spelen van Moskou. Enkele we ken geleden had de KNAU reeds be richt van het IOC ontvangen dat Hee renveen niet gerechtigd was om voor Nederland op de Spelen van Moskou te starten omdat hij in 1976 voor de Nederlandse Antillen de kleuren in Montreal had verdedigd. De KNAU heeft daarop nieuwe pogingen ge daan om dit besluit te wijzigen, maar heeft maandag van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) defin- tief vemomene dat Heerenveen niet voor Nederland mag uitkomen. In de reglementen van het IOC staat dat een atleet slechts één land op de Spelen mag vertegenwoordigen. Hee renveen zou, indien hij nu voor Ne derland zou uitkomen, voor twee lan den in de baan zijn geweest Henk Brouwers is door deze uit spraak van het IOC definitief de vier de loper voor de Nederlandse 4x400 meter ploeg geworden. UTRECHT De 4x200 meter vrije slag ploeg (dames) van Zwemlust/ Den Hommel heeft ln Utrecht het Nederlands record op dit nummer verbeterd en gebracht op 8 minuten en 40.5 seconden. Het kwartet Moni-, que Bosga, Yvonne van de Hurk, Inge de Lange en Berber Kamstra was tweetiende seconde sneller dan de ploeg van Zwemlust/Den Hommel, die bij de nationale kampioenschap pen van vorig jaar in Amersfoort tot 8.40.7 kwam. KIEL Op de tweede dag van de Kielerwoche zijn de wedstrijden in de Olympische klassen afgebroken we gens draaiende wind. De bedoeling is dat de races in de Soling-, Tornado-, Flying Dutchman-, Star-, Finn- en 470-klasse vandaag worden inge haald. In de niet-Olympische categorieën eindigde Cor van Aanholt ln de Laser klasse als derde in de tweede race. Na twee wedstrijden heeft hij de leiding in de algemene rangschikking. Kim Amons bezette de derde plaats in de 420-klasse. BOKSEN In Montreal raakte de lichtgewicht Cleveland Denny ernstig gewond ln zijn gevecht tegen de Canadees Gaelan Hart. Denny werd met een helikopter uit het Olympisch Stadion in Montreal naar een ziekenhuis overgebracht waar een hersenoperatie noodzakelijk bleek TAFELTENNIS Herman Hopman heeft zijn vijfde tafeltennisclub in West-Duitsland gevon den in evenzovele Jaren De 25-Jarige speler tekende dit weekeinde een eenjarige verbinte nis bij Allena Nachrod'.. de vereniging waar twee Jaar geleden ook Bert van der Helm kort stondig onderdak vond. Bij Altena is Wilfried Lieck de kopman. De club komt uit in de hoogste Duitse divisie, de Bundesltga. Hopman komt van Mllbertshofen. een club die aan het einde van het afgelopen seizoen uit de Bundeslt ga degradeerde Voor Hopman onderhand een tradltonele aangelegenheid en immer reden zijn koffers te pakken en uit te zien naar een nieuwe club in de Bundesliga. ROLHOCKET Het Elndhovense De Licht stad is ls Lissabon uitgeschakeld voor het toer nooi om de Europese beker voor landskampioe nen De Brabanders speelden weliswaar de tweede wedstrijd voor de halve finales tegen Europa Cup-houder Benflca verdienstelijk ge lijk 13-3) maar zij hadden het eerste duel in Eindhoven met 3-5 verloren. VOETBAL Erin Hand. een voormalige speler van Portsmouth en manager van Limerick, zal worden benoemd tot coach van het voetbal team van de Ierse Vrijstaat Hand. die de func tie zal uitoefenen op part-tlmebasls en zijn werk bij Limerick blijft doen. volgt Johnny Oilea op TAFELTENNIS De ereklassevereniging De Veluwe komt het volgend seizoen met drie broers achter de tafel In plaats van Reiner Jens, die in Zwitserland gaat studeren, trok de Apeldoomse vereniging de vijftienjarige Henk van Spanje aan Deze nationale aspirantenkam pioen is afkomstig van de hoofdklasser Shot Wageningen. Henk van Spanje speelt in het eerste team van De Veluwe samen met zijn oudere broers Ron (20) en Jaap (23). Coach van het team wordt de NTTB-opleidingsfunctiona- ris Theo Rieken. se vertegenwoordiging bij het toernooi om het wereldkampioenschap dammen, dat van 16 tot en met 28 augustus in De Lier (ZH) zal worden gehouden. WESTKAPELLE Peter Post heeft de definitieve samenstelling van de ploeg vrijgegeven, die donderdag in Frankfurt aan de start zal verschijnen van de Ronde van Frankrijk. De ploeg ziet er als volgt uit: Joop Zoetemelk. Jan Raas, Gerrie Knetemann, Henk Lubberding, Johan van de Velde. Leo van Vliet, Bert Oosterbosch, Cees Priem, Bert Pronk en de enige Belg in dit gezelschap. Paul Wellens. Voor het wereldkampioenschap beroepsrenners ln Sallanches in de Franse Alpen op 31 augustus zijn reeds zes Nederlanders zeker van deelneming. Het zijn titelverdediger Raas, Zoetemelk. Knetemann, Van der Velde Lub berding en Kuiper.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13