I ulien Cools: België an 'Doorbraak toeval' geen Steeds meer bezwaren tegen gras Races uitzondering Beccia winnaar van Zwitserse ronde Vandaag Morgen alianen: tgst voor ederlaag nvoerder neemt afscheid in finale tegen West-Duitsland Minder subsidie voor Groningen in eredivisie Beroering rond Tolbert Derde plaats voor Joop Zoetemelk Wimbledon buitenbeentje in rij van belangrijke tennisevenementen Turnbull en Austin in finale Herstel poloploeg tegen Griekenland PDAG 21 JüNl 1980 SPORT TROUW/KWARTET 33 Hier Matty Verkamman 8u IOÜ lOu E Net als veteraan Wilfried van Moer en de naar New ?5u Cosmos vertrekkende Francois van der Eist neemt cools morgenavond afscheid van de Belgische voetbal ploeg. De aanvoerder van het verrassend team vindt het welletjes nu hij in de EK-finale tegen West-Duitsland op vijfendertig interlands komt te staan. „Met dat aantal wordt men bij de Voetbalbond lid van verdienste. Bij alle wedstrij den heb ik dan gratis toegang tot de stadions," zegt de 33- jarige middenvelder. merking typeert de bescheiden lier Cools. Hij is tevreden met rrière en weet dat Ludo Coeck iderlecht zonder fysieke klach- m nu al had opgevolgd in het die elftal Wat met wegneemt, in Italië samen met de lepe ut, de klasserijke vleugelver- j Renquin en Gerets, de sterk ide doelman Pfaff ook en de •broken aanvaller Ceulemans izicht van de typische counter- bepaalt. Cools over het elftal, om de revelatie van het toer- iordt genoemd: „We hebben ge- lineerd gespeeld. Goede club- illers als Ceulemans, Gerets en lin zijn nu ook in de nationale op de voorgrond getreden. Iede- recht voor iedereen en we ken- snze eigen kracht. De Duitsers lüiurlijk de grote favoriet voor ale. Wij zullen zeker behoudend De Beieen zijn zelf verrast door het i nr. de finale van het toernooi om het g roetbalkampioenschap Vrijwel alle ««en hun geplande vakanties met dne uitstellen. Onj verder uitstel te zij bij de UEFA en tegenstan- ind het voorstel op tafel gelegd bij gelijke stand na negentig minuten verlengen. Mocht er in dat geval lissing zijn gevallen, dan zijn de ader van het nemen van straf- had de UEFA beslist, dat bij een na de normale speelduur de wed- lagavond zal worden overgespeeld, stand in de tweede wedstrijd wordt •ngd en eventueel via strafschoppen rerzoek van de Belgen lijkt vrijwel slagen te hebben. i maar wanneer we een goal naken, dan zie ik ons ook deze tander in bedwang houden." ch vrij onverwachte doorbraak lelgië is volgens Cools geen e van toeval. „Er zijn genoeg voetballers in België. De UE- ajn twee jaar geleden niet voor kampioen van Europa gewor- 19(4Van die jeugdploeg behoren lrn lens. Plessers, Van den Bergh, Tis en Preud'homme hier in Ita- al tot de A-selectie. De Belgi- lubs hebben altijd allerlei bui- ders aangetrokken. Door de sen van Ajax en Feyenoord de stroom Nederlandse spelers Eg. Ik heb doorgaans met goede (anders gespeeld, maar er zijn fl tweede- en derderangs rs aangetrokken. Goet- ormalige bondscoach) zei lie ontwikkeling ten koste ;t Belgische talent. Dat is denk ik, maar toen Goet- Ixelf trainer bij Anderlecht werd, hij de ene na de andere buiten- iraan. Het succes van dit mo- heeft de Belgische voetballer slfbewust gemaakt. Ja, dat zal Men effect hebben op de com- Cools is altijd geporteerd ge- voor het spelen voor België, 'an lang niet van elke voetbal landgenoot van hem worden L De entourage rond de forma- _ian bondstrainer Guy Thijs is ïal erbarmelijk. Het publiek laat itionale elftal doorgaans links hetgeen geen aansporing tot 'eren van topprestaties mag genoemd. Cools: „Dat is het nde probleem in België, hè. We en geen vast publiek kunnen ju 1 !ev< GRONINGEN De gemeente Groningen is van plan met in gang van het nieuwe voetbalsei zoen de subsidie voor het maar de eredivisie gepromoveerde FC Groningen terug te schroeven en slechts een basissubsidie van ruim 180.000 gulden verstrekken. B en W van Groningen hebben de raad daartoe een voorstel gedaan. De gemeente betaalde in het vfer- leden een subsidie, gekoppeld aan het aantal bezoekers van de club. Dat liep de laatste jaren op tot drie tot vier ton per jaar. Het college is wel bereid de club een aanvullende subsidie te verlenen indien blijkt dat de bijdrage van het budgetbewakingsinstituut (BBI) tegenvalt. De gemeente verwacht dat beide bijdragen in totaal eenzelfde bedrag opleve ren als dat de voetbalvereniging het afgelopen seizoen ontving. Twente ENSCHEDE Eredivisieclub FC Twente heeft de Westduitser Ferdinand Rohde voor twee jaar gecontracteerd. De Westduitser heeft de afgelopen twee seizoe nen gespeeld voor het Belgische La Louvière. In het seizoen dat deze club degradeerde naar de tweede'afdeling scoorde Rohde 14 van de 29 treffers. Het afgelo pen seizoen heeft hij vele wed strijden moeten missen wegens een gebroken teen. Voordat Roh de naar La Louvière werd ge transfereerd kwam hij twee sei zoenen uit voor FC Köln. DEN HAAG Het hoofdbestuur van de Nederlandse Motorsport Bond (NMB) heeft de internationale start bewijshouders van de bond geadvi seerd van deelneming aan de kampi oensraces van zondag in Tolbert af te zien. De NMB stelde gisteravond in een verklaring dat het juister zou zijn geweest wanneer ook ten aanzien van de races in Tolbert het oorspronkelij ke standpunt was gehandhaafd wed strijden op stratencircuits op te schorten. „Gezien echter de geweldi ge inspanning en de financiële offers van de organisatoren, en de uitgebrei de veiligheidsmaatregelen voor rij ders en publiek kon en mocht het hoofdbestuur van de NMB niets an ders doen dan de opschorting van Tolbert bij uitzondering opheffen." aldus de verklaring. De NMB stelt voorts met nadruk dat het om een noodsituatie gaat. Het hoofdbestuur van de NMB dis tantieert zich evenwel van het wat wordt genoemd „eigenmachtig optre den van Tolbert betreffende reclame voering en werving van KNMV-cou- reurs". De races die onder auspiciën van de NMB staan, worden overigens, al geboycot door de KNMV. Nu heeft het hoofdbestuur van de NMB zelf ook het advies aan internationale li centiehouders gegeven on in Tolbert niet te rijden „omdat deelneming mo gelijk consekwenties zou kunnen hebben". ZÜRICH De 44e editie van de Ronde van Zwitserland is gewonnen door de Italiaan Mario Beccia. De 24-jarige renner greep het leiderstricot twee dagen geleden in de zware berge tappe waarbij de grote favoriet voor de eindzege Joop Zoete melk, faalde en ver terugviel. Julien Cools kweken vanwege de tegenstellingen tussen Vlamingen en Walen. De twee groepen staan tegenover elkaar en in Brussel komen de mensen uiteinde lijk ook niet kijken. We hebben nu dan succes, maar ik moet eerst nog zien, of er straks wél volk komt kijken bij de interlands. Toch heb ik een verkiezing voor België altijd een eer gevonden. Spelen voor het land, dat pakt mij nog. De Nederlanders zingen hun volkslied altijd mee voor de wed strijd. Wij als Vlamingen zingen La. La. La bij de Braban^onne. Ik ken de wijs wel, maar de tekst niet." Julien Cools debuteerde pas op zijn 27ste jaar in de nationale ploeg. Zijn carrière werd vertraagd door een langdurig verblijf bij de nietige dorpsclub Rétie, waar de pinten een gewichtiger rol speelden dan de pun ten. Cools: „Dat was tweede klas pro vinciaal. Ik werd wel uitgenodigd voor testwedstrijden op Beerschot en Standard, maar ik bleef er hangen tot mijn 22ste. Toen ben ik getransfe reerd naar Beringen. Pas toen ik vijf jaar later naar Club Brugge ging, kregen de selectieheren mij in het oog. Zo gaat dat nu eenmaal altijd in België. Standard, Anderlecht en Club Brugge staan steeds in de belangstel ling, als speler van die clubs is het een stuk eenvoudiger om voor interlands te worden geselecteerd." Bij Brugge beleefde Cools vèruit zijn mooiste clubsuccessen. Onder Ernst Happel maakte hij drie kampioen schappen, twee bekerfinales, plus UEFA- en Europa Cup I-finales tegen Liverpool mee. Cools: „Het waren de zes beste jaren. Ik zal altijd blijven zeggen, dat Happel de grootste is. Het was wel moeilijk met hem. Ik lag niet met Happel in de clinch, maar in gedachten heb ik hem toch vervloekt. Brugge heeft de grootste fout ge maakt door Happel in 1978 aan het Nederlands elftal af te staan. Vanaf dat moment heeft hij niet goed ge werkt bij Club." Vorig jaar verwisselde Cools de Brug se topclub voor het bescheiden Ant werpse Beerschot. Op het eerste ge zicht een vreemde transfer voor een kapitale kracht, die nog geen slijtage vertoont. Er blijkt dan ook een zeer speciale reden voor die zelfgewilde stap terug te zijn. Cools: „Mijn schoonouders zijn bij een auto-onge luk om het leven gekomen. Er bleven vijf minderjarige kinderen achter. Als voogd kreeg ik de verantwoordelijk heid over hen. Samen met mijn twee eigen kinderen werd het plotseling een groot gezin. Die verantwoorde lijkheid wilde ik niet langer combine ren met het veeleisende voetbal aan de top. Wij hebben een fijn gezin. De twee oudsten zijn intussen getrouwd. Ja, dat zijn pas écht belangrijke din gen in het leven." Napels: 20.30 uur: Om de derde en vierde plaats: Italië-Tsjechoslowa- kije Televisie Nederland 1: 20.27 uur: Italië-Tsje- choslowakije Opstellingen (onder voorbehoud) Italië: Zoff (1); Gentile (7), CoUovati (6), Scirea (9), Cabrini (5); Baresi (3), Benetti (11), Causio (19); Altobelli (17), Graziani (20), Bettega (18) Tsjechoslowakije: Netolicka (1); Bar- mos (2), Jurkemik (3), Ondrus (4), Goegh (5); Kozak (7). Panenka (8), Masny (10); Nehoda (11), Vojacek (12), Vizek (15). Scheidsrechter: Linemayr (Oosten rijk) Rome: 20.30 uur: Finale. België-West- Duistland Televisie Nederland 1: 20.25 uur: België-West- Duitsland Opstellingen (onder voorbehoud). België: Pfaff (12); Gerets (2), Mille- camps (3), Meeuws (4), Renquin (3); Cools (6). Vandereycken (7), Van Moer (8), Mommens (17); Van der Eist (9), Ceulemans (11). Wwst-Duitsland: Schmacher (1); Kaltz (20), B. Förster (4), Stielicke (15), Dietz (5); Schuster (6), Briegel (2), H. Müller (10); Rummenigge (8), Hru- besch (9), Allofs (11). Scheidsrechter: Rainea (Roemenie). Beccia die zich reeds in de Ronde van Italië had onderscheiden in de zware Alpenetappe, waarin hij achter de Fransen Bernaudeau en Hinault der de was geworden, won in Zwitserland met een voorsprong van 2.12 minuten op de Zwitser Josef Fuchs, 3.15 minu ten op Joop Zoetemelk en 4.25 op de Belg Lucien van Impe, in 1976 win naar van de Ronde van Frankrijk. De slotdag was een Belgen-dag. Zo wel de 81 kilometer lange rit van Gl&rus naar Herrliberg als de slotrit in de middaguren van Herrliberg naar Zürich leverden Belgische over winningen op. Ludo Peeters triom feerde in de morgenuren met 21 se conden voorsprong op onze landge noot Heddy Nieuwdorp en een voor sprong van 2.34 minuten op het grote peloton. De twaalfde rit leverde een sprintzege op voor Benny Schepmans met 50 man in zijn kielzog na een boemelrit waarin geen enkele opwin ding was te noteren. Elfde etappe: 1. Ludo Peetera (Bel) 81 km in 2 uur 1 min 38 sec 2. Heddi Nieuwdorp (Ned) op 21 sec.. 3. Bruno Wolfer <Zwi> op 25 sec.. 4. Sergio Santa maria (Ita) op 1.52, 5. Wilfried Wesemael (Bel) op 2.00. 6 Roland Salm (Zwi) op 2 29. 7 Guido Amrheln (Zwi) op 2.34, 8. Benny Schepmans (Bel) op 2.52, 10. Chariy Berard (Fra). 11. Mario Beccia (Ita), 16. Joop Zoetemelk (Ned). 25. Bert Pronk Ned), 27. Theo de Rooy (Ned), 33 Ad van Peer (Ned) op 3 14.43 Jan van TT' Wies van Dongen (Ned), 46. Jos Schipper (Ned) op 7.38. Oerrie Knetemann ging niet van start voor de elfde etappe Twaalfde etappe: 1 Schepmans (Bel) 2.18.45, 2. Wesemael (Bel), 3. Pevenage (Bel). 4 Van Dongen (Ned), 5 Wlllems (Bel), 6. Zweifel (Zwi). 7. Demieire (Zwi). 8. Van Peer (Bel). 8. Cazzolato (Ita). 10 Crespi (Ita). 18. Van Ti)borg. 32 Schippers, 39 Nieuwdorp. 41 Dc Rooy. 42. Zoetemelk. 48. Pronk Ad Wijnands staakte de strijd. Eindklassement: 1. Beccia (Ita) 45.13,57. 2. Fuchs (Zwi) op 2.12, 3 Zoetemelk (Ned) op 3.15, 4. Van Impe (Bel) op 4.25, 5. Willems (Bel) op 4.27.6. Loro (Ita) op 5.04, 7. Zweifel (Zwi) op 5 50. 8. Schmutz (Zwi) op 08, 9. Wellens (Bel) op 6.28,10. De Roov (Ned) op 6.36. Klasseringen Nederlanders in eindklassement' 14. Pronk op 14.31,23. Nieuwdorp op 36 14. 29. Schip pers op 59.28. 31. van Peer op 1.03.58, 48. Van Dongen op 155.39, 49 en laatste Van Til borg op 2.13.03. door Fred Buddenberg E in de harten van de nog r ontgoochelde Italiaanse voet- s van het nationale team slui- de angst om nog verder af te in de ogen van hun supporters, mogelijke smalende opmerkin- of zelfs lichamelijke aanvallen zich ts houden, reizen de urn" pas vanmorgen naar Na waar s avonds om half negen de stfinale om de derde en vierde tegen titelhouder Tsjechoslo- !e zal worden gespeeld. 'er Enzo Bearzot verklaarde dit lilvinkje spelen met: „De teleur- nB is in het land en speciaal bij upporters al groot genoeg. We en ons goed voorbereiden om in geval de derde plaats te beha- Twee jaar geleden speelde de. aanse ploeg ook al om de derde is in het toernooi om de wereldti- Argentinië. Italië speelde tegen "ie en verloor. Dat het deze keer »is het Europese kampioenschap riis mag gaan. legt een extra op de ploeg. Het geld dat te *nen is, is in ieder geval niet mis. 0 40.000 gulden bij winst en zelfs 30.000 gulden bij verlies. k Italianen zullen zeker Oriali en ^SPoni ontbreken. Beiden raak- geblesseerd in de laatste groeps- trïjd tegen België. Vooral het fs van spelmaker Antognoni kan ie opbleken. De invallers van 'nsdag, Altobelli en Baresi, zullen hen in de ploeg komen Het 'h van Benetti is nog onzeker, oino Zoff. de doelverdediger die 1968 tijdens het behalen van de Ppese titel door Italië in eigen 1 h°ij Was' betekent deze strijd Uatste optreden in het nationale Jk had liever afscheid geno de finale, maar een derde fenkeiv' me 00lc veel voldoening LONDEN Het gras op de tennisbanen van Wimbledon, een rustiek plaatsje ten zuid-westen van Londen waar maandag de strijd om de open Engelse titels een aanvang neemt, mag zich verheugen in een welhaast heilige status. Wimbledon is door tradities uitgegroeid tot een gebeuren, waarbij alle andere tennisevenementen niet in de schaduw kunnen staan. Toch lijkt daar verandering in te komen. Het Stade Rolland Garros in het Parijse Bois de Boulogne ademt een sfeer uit, die nauwelijks voor Wimbledon onderdoet en ook tegen het Engelse gras worden de bezwaren steeds duidelijker hoorbaar. Het is op zich merkwaardig dat Wim bledon het enige belangrijke, voor velen zelfs het belangrijkste, toernooi is waar gespeeld wordt op gras. Spe lers, die nagenoeg het gehele jaar uitkomen op indoor- en gravelbanen, moeten zich voor twee weken hele maal omschakelen omdat een tennis bal op gras de neiging heeft de meest vreemde capriolen te vertonen. De Amerikaan John McEnroe heeft zich bij het Engelse publiek onmogelijk gemaakt door eind vorig jaar te ver klaren, dat het gras op Wimbledon hoognodig omgespit diende te wor den. Guillermo Vilas, de Argentijn, die dit jaar op Wimbledon niet aan wezig kan zijn vanwege een blinde darmontsteking waaraan hij twee we ken terug in Parijs is geopereerd, heeft zich eens laten ontvallen dat gras voor koeien is en niet voor ten nissers. Er zijn zelfs spelers die vanwege het gras niet naar Wimbledon afreizen. Daaronder bevindt zich Nederlands kampioen Louk Sanders, die zijn aversie tegen het spelen op gras nooit onder stoelen of banken heeft gesto ken. De Leidse econoom slaagde er voorheen niet in de kwalificatieron den te overleven. Eenmaal werd hij direct tot het hoofdtoernooi toegela ten, maar kwam toen niet verder dan de eerste ronde. Vorig jaar ontbrak Sanders op Wimbledon en ook dit jaar heeft hij niet ingeschreven. De afwezigheid van Sanders is deze keer echter niet alleen toe te schrijven aan het gras. Sanders is in een half jaar tijd enorm gedaald op de computer- lijst van de ATP, de spelersvakbond. De Leidenaar staat momenteel op de 18Gste plaats en dat is niet hoog ge noeg om voor rechtstreekse plaatsing in het hoofdtoernooi in aanmerking te komen. Met zijn ervaringen in het loodzware kwalificatietoernooi in zijn achterhoofd is de keuze voor Sanders om al dan niet naar Wimbledon te gaan dit jaar geen moeilijke geweest. Sanders is niet de enige speler die het vertikt om op het gras van Wimble don te spelen. Ook de Amerikaan Eddie Dibbs voelt daar al jaren niets voor. Een andere veel gehoorde klacht over het gras op Wimbledon is het feit dat de plaatsingslijsten voor het toernooi niet voor 100 procent juist zijn. De plaatsingslijsten worden opgesteld aan de hand van de cornputerlijsten van de ATP (Association of Tennis Professionals) en de WTA (Women Tennis Association). Deze lijsten ko men tot stand naar aanleiding van de resultaten die er het hele jaar door geboekt zijn. Het probleem voor Wimbledon is dat deze resultaten be haald zijn op indoor- en gravelbanen, zodat het plaatsingscijfer voor Wim bledon een vertekend beeld geeft van de krachtsverhoudingen op gras. Het wil namelijk niet zeggen dat de speler uit de toptien van de ATP-lijst ook op gras bij de beste tien behoort. Zo staan er ook dit jaar voor Wimble don onzinnige namen op de plaat singslijst. Dat bij de heren de Zweed Björn Borg nummer één staat, is uiteraard niet onbegrijpelijk. Borg won Wimbledon de laatste vier maal en deze keer is hij ook weer de grote favoriet. De Amerikanen McEnroe, Conners, Gerulaitis, en Tanner zijn de logische volgers van Borg. Ook daar heeft niemand moeite mee. Wel vreemd zijn de noteringen van de Amerikaan Gene Mayer (6) en Victor Pecci uit Paraguay (8). Beide spelers hebben nog nooit sprekende resulta- John McEnroe: 'Gras op Wimbledon omspitten.. ten geboekt op Wimbledon. De Ame rikanen Peter Fleming (7) en Victor Amaya (14) zijn er zelfs nog nooit in geslaagd de tweede ronde te berei ken. Ivan Lendl, de Tsjechische belof te, is tiende op de lijst maar werd vorig jaar al in de eerste ronde uitge schakeld. Ook merkwaardig is de plaatsing van Harold Solomon (11), de Amerikaan die op het laatste mo ment heeft moeten afzeggen vanwege een enkelblessure. Solomon had zich in de afgelopen jaren slechts drie maal ingeschreven en wist evenzo veel keer geen enkele partij te win nen. Onzekerheid is er over het mees pelen van het Franse talent Patrick Noah, die sukkelt met een spierbles sure. Bij de dames zijn alle ogen gericht op de 15-jarige Andrea Jaeger, die als veertiende is geplaatst. Jaeger stelde in Parijs bijzonder teleur, door in de eerste ronde te struikelen. Wraak nam zij in het gr as toernooi van Bec- kenham. dat zij zonder problemen wist te winnen. Jaeger wordt een nog grotere toekomst toebedacht dan de twee ja8r oudere landgenote Tracey Austin, die als tweede is geplaatst voor Wimbledon achter Martina Na- vratilova Deze ex-Tsjechische is pas deze week gearriveerd in Engeland en leed eer. verrassende nederlaag in Eastbourne tegen Betty Stöve. Van de Nederlanders zijn Tom Okker bij de heren en Betty Stöve en Mar- cella Mesker bij de dames niet ge plaatst. Veel kans op succes is er ook niet. Tom Okker ontmoet, als hij de eerste twee ronden overleeft, al snel McEnroe en Betty Stöve komt na drie ronden tegen de sterke A us tralis Evonne Cawley-Goollagong. MarceLe Mesker is in de eerste ronde vrijge loot, maar zal daarna zonder twijfel haar laatste Wimbledonpartij spelen, wanneer de Amerikaanse Pam Tea- garden haar waarschijnlijke tegen standster is. De organisatoren hebben meer ver trouwen in het optreden van Okker en Stöve in de dubbelspelen. Okker is met de Pool Fibak als vijfde ge plaatst, maar nog beter komt Stöve eraf. In het damesdubbel staat zij met Pam Schreiver uit de VS als derde op de plaatsingslijst, en in het gemengd dubbel wordt zij met de Zuidafrikaan Frew McMillan zelfs ge tipt als favoriet voor de eindoverwin ning. EASTBOURNE De Australische Wendy Turnbull en de Amerikaanse Tracy Aastin hebben zich geplaatst voor de finale damesenkelspel van het internationale tennistoernooi in Eastbourne. Wendy Turnbull won ln de halve finales met 6-3 6-4 van de Zuidafrikaanse Greet Stevens, die donderdag in de kwartfinales van Betty Stöve had gewonnen. Tracy Austin gunde haar landgenote Pea nut Louie slechts één gamé: 6-0, 6-1. PATRAS De Nederlandse water- poloploeg heeft zich op de vierde dag van het zevenlandentoernooi in Pa tras hersteld van de nederlaag tegen Joegoslavië. Tegen Griekenland werd met 11-5 (2-1. 2-2, 4-0, 3-2) gewonnen. Na een snelle voorsprong lukte het plotseling niet meer met de zónede fensie, waardoor Griekenland in de tweede periode zelfs een voorsprong (2-3) kon nemen. Daarna schakelde Nederland over op een ander sys teem, maar ging vooral de conditie duidelijk meespreken. De derde peri ode (4-0 voor Oranje) was het beste deel van het duel. Volleyballers tegen China kansloos ZEIST China heeft de vierde en laatste volleybalinterlandwedstrijd tegen het Nederlandse herenteara aangegrepen om hun superioriteit nog eens te onderstrepen. In Zeist rolden de Chinezen Oranje binnen zestig minuten op met 3-0. De set standen waren 15-9,15-13 en 15-9. Het kwartet landenontmoetingen binnen zeven dagen leverde voor China de riante setstand van 12-1 op. Drie ont moetingen werden met 3-0 beslist, de derde met 3-1. Basketballers uit Afghanistan gevlucht PESHAWAR Tien leden van het Afghaanse Olympische basketbal team zijn naar Pakistan gevlucht. Volgens Karim Dadkhan, die zich zelf de aanvoerder van het team noemde, zijn de spelers gevlucht om te protesteren tegen het optreden van de Sowjet-Unie tegen de Af ghaanse bevolking en de steun van Moskou aan de regering van presi dent Babrak Karmal. Dadkhan zei dat het Afghaanse volk de Russen haatte en dat het op „heroïsche wijze" weerstand bood aan de troe pen van de Sowjet-Unie in Afgha nistan. De door president Carter verordon neerde boycot geldt kennelijk al leen voor de Amerikaanse atleten. In regeringskringen in Washington werd bekend, dat er van officiële zijde geen bezwaar bestaat tegen de aanwezigheid van Amerikaanse sportofficials in Moskou tijdens de Spelen. Verscheidene sportbonden in de Verenigde Staten hebben reeds aangekondigd een gedele geerde af te vaardigen teneinde het congres van de bond in kwestie bij te wonen. De regering heeft op onof ficiële wijze haar goedkeuring ge hecht aan dit voornemen en stelt zich op het standpunt, dat de Ame rikaanse sportbonden er alles aan gelegen is hun invloed in de interna tionale sportfederaties te be houden. Indeling hockey DEN HAAG Landskampioen HCKZ is voor het eerst sinds jaren in de nationale hockey competitie bij de heren niet bij de traditionele concur rent Kampong ingedeeld. HCKZ komt uit in de hoofdklasse A, met onder meer Amsterdam. Laren en Til burg. Het afgelopen seizoen was er bij de heren één hoofdklasse, in het seizoen 1981/1982 zal dat weder om het geval zijn. Hoofdklasse A: HCKZ. Amsterdam. Laren, Tilburg, Oranje Zwart. Schaerweijde, Gooische, Groninger Studenten, Breda en DKS. Hoofdklasse B Kampong, HGC. Bloemendaal, Hattem, MEP, HDM. SCHC, Geel Zwart, MOP en Wage ningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 33