de rjksovertieid vraagt Theologische i Faculteit Tilburg vrije universiteit Elke dag Trouw in de bus. A. voorzitter van het bestuur B. leden van het bestuur orthopedago(o)g(e) of klinisch pedago(o)g(e) 1. wetenschappelijk medewerker (m/v) 2. wetenschappelijk medewerker (m/v) 3. wetenschappelijk medewerker (m/v) half-time 020-659388 beleidsmedewerker sectie volks huisvesting (m/v) DE STICHTING REGIONAAL PEDAGOGISCH CENTRUM ZEELAND is een schooladvies-en begeleidingsdienst die werkt vanuit en voor de verschillende richtingen in het onderwijs in Zeeland. Dit betekent o.a. dat van de medewerkers de bereidheid wordt verwacht om diensten te verlenen aan scholen van alle richtingen, maar ook, dat zij bereid zijn om desgewenst roet schoolteams mee te denken over vraagstukken die samenhangen met de identiteit van het onderwijs op scholen van die richting(en) waarmee men zich verwant voelt. Het werk omvat zowel systeembegeleiding als leerlingenbegeleiding. Het uitvoerend werk van het R.P.C.Z. wordt ge organiseerd vanuit rayonteams die op verschillende plaatsen gehuisvest zijn. Het bestuur van de STICHTING REGIONAAL PEDAGOGISCH CENTRUM ZEELAND zoekt een voor het rayonteem Zeeuwsch Vlaanderen, te Terneuzen. Aanstelling geschiedt voorlopig in tijdelijke dienst. Taken: begeleiden van onderwijsgevenden uit k.o. en l.o. over de opvang van kinderen met pro blemen in hun klas; tijdelijk begeleiden van kinderen met leerpro blemen buiten hun klas (remedial teaching) om het mogelijk te maken het kind binnen het ge woon k.o. of l.o. te blijven onderwijzen; onderzoek van door school en/of ouders on der de aandacht van het R.P.C.Z gebrachte kinderen met problemen; interne coaching van schoolbegeleiders voor systeembegeleiding en van orthodidaktisch gespecialiseerde schoolbegeleiders; De salariëring geschiedt, gelet op leeftijd en ervaring, volgens rijksregeling. De Stichting is aangesloten bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie te richten aan het bestuur van de Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, t.a.v. de direkteur drs. C.J.P.M. van Etten. Inlichtingen worden verstrekt door de direktie van het R.P.C.Z., Noordweg 495, 4333 KE MIDDELBURG. Tel. (01180) 2 88 51. participeren in een rayonteam: werken onder verantwoordelijkheid van het rayonteam en de rayonkoördinator. Voor de funktie is vereist: •voltooide universitaire studie orthopedago giek of klinische pedagogiek; met de aan tekening psychodiagnostiek. i Bekendheid met het onderwijs strekt tot aan beveling. directeur (mni./vri.) vac. nr. 0-6545/0156 voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal Internationale Samenwerking (DGIS), Directie Particuliere-, Onderwijs- en Onderzoekprogramma's i.o. De Directie zal worden belast met de beleidsvorming en beleidsvoering gericht op de samenwerking tus sen overheid en niet-gouvernementele organisaties en instellingen op het terrein van de ontwikkelings samenwerking. Ook zal de Directie worden belast met de beleids vorming en beleidsvoering gericht op de vergroting van het draagvlak van het ontwikkelingssamenwer- kingsbeleid binnen de Nederlandse maatschappij. Het is de bedoeling dat de Directie zal bestaan uit twee afdelingen: de Afdeling Coördinatie Particu liere Programma's (CP) en de Afdeling Internatio naal Onderwijs en Onderzoek (00). De eerstgenoemde afdeling heeft tot doel het be leid op het terrein van de samenwerking met particu liere organisaties te ontwikkelen en de uitvoering van de hulpverlening via particuliere instellingen te coördineren, alsmede de betrokkenheid binnen onze maatschappij met het ontwikkelingsvraagstuk te vergroten. De tweede afdeling heeft als opdracht het beleid op het terrein van de samenwerking met onderwijs- en onderzoekinstellingen verder te ontwikkelen en bij te dragen aan het opbouwen en versterken van de onderwijs- en onderzoekstructuur in ontwikkelings landen. ten einde deze landen in staat te stellen zelf standig het hoofd te bieden aan de problemen waar voor zij worden gesteld. Functie-informatie: zorg dragen voor de beleidsvor ming en beleidsvoering binnen de Directie; leiding geven aan de Directie en coördineren van de activi teiten van beide afdelingen; deelnemen aan de be leidsvorming en beleidsvoering binnen het DGIS. o.a. aan de Directieraad onder leiding van de Minis ter; voeren vanmterdepartementaal overleg; optre den als vertegenwoordiger van het departement in externe overlegverbanden. o.a. als voorzitter van het Overleg Overheid/Gemeenschappelijk Overleg Me definanciering (GOM) en van het Overlegorgaan in zake onderwijssamenwerking voor ontwikkelings landen (OVOVO); onderhbudèn van nationale en in ternationale contacten; behartigen van de personele aangelegenheden van de Directie. Vereist: grondige kennis van en belangstelling voor de ontwikkelingssamenwerking; management- en bestuurlijke ervaring; actieve kennis van de Franse. Duitse en Engelse taal; goed op de hoogte zijn van en actieve belangstelling voor maatschappelijke en x politieke ontwikkelingen in Nederland. B.v.k. werkervaring in derde wereldlanden^ Standplaats:'s-Gravenhage. v Salaris: max. f 8712,-per maand. Bij de selectie zal een adviesprocedure worden ge volgd waarbij ook de medewerkers van de directie in oprichting betrokken zullen zijn. Bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken wordt de Integratie voorbereid van ambtenaren van de Bui tenlandse Dienst en van het Ministerie, ten einde te komen tot een nieuwe Dienst Buitenlandse Zaken. Bij deze Dienst zullen plaatsingen in binnen- en bui tenland zich voltrekken binnen het kader van één personeelsplanning, welke aandacht schenkt aan in dividuele voorkeuren. Van kandidaten zal derhalve worden gevraagd te kiezen voor (hun eventuele echtgenote/echtgenoot in te stemmen met) het vervullen van functies in binnen- en buitenland binnen deze geïntegreerde dienst. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 19 juli 1980. e salarissen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toeslag van max. f 26,- per maand (bij volledige dagtaak). Schriftelijke sollicitaties, or^der het bij de gewenste functie vermelde vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe en voor elke vacature een afzonderlijke brief) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst. Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. hoofd bureau controle gesubsidieerde instellingen (mni./vri.) vac. nr. 0-5364/0156 voor het Ministerie van Justitie t.b.v. de Accountantsdienst Functie-informatie: leiding geven aan een groep assistent-accountants die onderzoekingen verrich ten bij inrichtingen en instellingen in verband met te verlenen subsidies. Vereist: NIvRA-studie gevorderd t/m Administra tieve Organisatie of een hiermee vergelijkbare oplei ding; ruime controle-ervaring. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 5277.- per maand. Eeo-psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 19 juli 1980. juridisch medewerker (mnl./vrl.) vac. nr. 0-6792/0156 voor het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne t.b.v. de Hoofdafdeling Geneesmlddelén. Medische Hulpmiddelen en Infectieziekten van hef Directoraat- Generaal van de Volksgezondheid Functie-Informatie: behandelen van juridische aan gelegenheden i.h.b. op het terrein van: de medische hulpmiddelen, hetgeen inhoudt voorbereiden van uitvoeringsmaatregelen en voeren van overleg, zo wel in- als extern, m.b.t. aan onderscheidene hulp middelen te stellen technische eisen; de voorberei ding van beslissingen van de staatssecretaris in be roep. m.b.t. de verlenging of intrekking van vergun ningen tot uitoefening van de artsenijbereidkunst. Vereist: voltooide universitaire opleiding Nederlands Recht. Standplaats: Leidschendam. -Salaris: max. f 5277.- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 19 juli 1980. assistent-accountant (mnl./vrl.) Ambulante functie vac. nr. Ö-5704/0156 voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening t.b.v. de Accountantsdienst Functie-informatie: de accountantsdienst is belast met de financiële en materiële controle van het Ministerie en de daaronder ressorterende diensten alsmede met het instellen van bijzondere onderzoeken. Vereist: diploma HAVO of een hiermee vergelijkbare opleiding: propaedeutisch examen NIvRA óf volledig SPD; enkele jaren controle-ervaring. Standplaats 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van ervaring max f 4033.- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 19 juli 1980. omsterdam Uitnodiging aan belangstellenden voor de functie van voorzitter Universiteitsraad (m/v) van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Krachtens de Regelen voor de Vrije Universiteit is de Universiteitsraad belast met het algemeen bestuur van de universiteit en stelt hij de grote lijnen van het beleid vast. De raad bestaat uit veertig leden; veertien leden uit het wetenschappelijk personeel, acht leden uit het technisch en administratief personeel, elf leden uit de studenten en zeven zo genoemde Verenigings leden. De voorzitter van de Universiteitsraad wordt door de raad al dan niet uit zijn midden gekozen. Deze functionaris dient te beschikken over een be hoorlijke bestuurservaring, duidelijk oog te hebben voor de algemene belangen van de universiteit en volledig bereid te zijn in het kader van de W.U.B. en de Regelen voorde Vrije Universiteit zijn bestuurstaak te vervullen. Voor deze functie wordt Instemming met de christelij ke doelstelling der universiteit verwacht. Krachtens raadsbesluit wordt de nieuwe voorzitter gekozen voor de periode van 1 februari 1981 tot 1 februari 1983. Betrokkene dient tenminste vier dagen per week beschikbaar te zijn. Aan deze functie is geen bezoldi ging verbonden, wel kan een toelage worden toege kend. Allen die belangstelling hebben voor de functie van voorzitter van de Universiteitsraad, alsmede degenen die de aandacht willen vestigen op mogelijke kandida ten, wordt verzocht zich schriftelijk voor 8 juli te wenden tot de commissie voordracht verkiezing voor zitter, kamer 2E-69 hoofdgebouw, Vrije Universiteit, De Boelelaan 1105, 1081 HV Amsterdam. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de voorzitter van de commissie, mevrouw drs. J.G. Westra, tel. 020-548 43 93 (over dag), 023-25 42 50 ('s avonds), of de secretaris mr. J. W. Mekking. tel. 020-548 43 78 (overdag). 020- 45 45 50 ('s avonds). I 100 JAAR VRUE UNIVERSITEIT Aan de Stichting Theologische Faculteit te Tilburg zijn per 1 augustus 1980 de volgende nieuwe functies te venrullen: in de vakgroep systematische theologie die in het bijzonder zal worden belast met de geschiedenis van de theologie met inbegrip van de patrologie. Kandidaten dienen te zijn afgestudeerd in de theologie en door opleiding en studie vertrouwd met de historische wetenschap. in de vakgroep praktische theologie die in het onderwijs en onderzoek een eigen bijdrage zal leveren d.m.v. bestudering van de christelijke visie en praktijk inzake maatschappelijke vraagstukken, en op grond van kennis van de kritische sociologie. Kandidaten dienen te zijn afgestudeerd in de theologie en bereid en in staat om hun aandacht te richten op interdisciplinaire en projectmatige aspecten in de opleiding. die zal opereren in de vakgroep praktische theologie en In het onderwijs en onderzoek een eigen bijdrage zal leveren op grond van kennis van de verschillende stromingen binnen de economie en aandacht voor de ethische en politieke implicaties. Kandidaten dienen te zijn afgestudeerd in de economie, en bereid en in staat om hun aandacht te richten op interdisciplinaire en projectmatige aspecten in de opleiding, kennis van en belangstelling voor ontwikkelingseconomie strekt tot aanbeveling. Binnen de doelstelling van een katholieke theologische faculteit hebben 'deze wetenschappelijk medewerkers tot taak colleges te geven, werkgroepen te leiden en onderzoek te doen overeenkomstig de werkverdeling van de vakgroep. Zij dienen tevens deel te nemen aan de organisatorische werkzaamheden van vakgroep en faculteit. Bij functie 1. en 2. gaat de voorkeur uit naar kandidaten die gepromoveerd zijn. In verband met de samenstelling van het wetenschappelijk corps zal voor deze functies bij gelijke of vrijwel gelijke kwaliteiten de voorkeur uitgaan naar een vrouw. De aanstelling vindt plaats volgens het rangenstelsel voor wetenschappelijk medewerkers met als voorlopig maximum schaal 130, in bruto maandsalaris uitgedrukt minimaal 3.033,en maximaal 5.314,Directe opname in Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds; premie AOW/AWW voor rekening van de werkgever. Voor inlichtingen en suggesties kan men contact opnemen met de desbetreffende benoemingsadviescommissie: voor functie 1prof. dr. mag. A. H. Smits, Korvelseweg 165, 5025JD Tilburg, tel.: 013-422140; voorfunctie2.: prof. dr. H. M. M Boeracker, ArthurvanSchendelpark3, 5044 LE Tilburg, tel.: 013-632957; voor functie 3.: drs. H. J. Meeuws, St. Maartenstraat 6-bis, 4813 GE Breda, tel.: 076-145009 Teiefoonnr. b.g.g. 013-662580 (faculteitsbureau) Sollicitaties dienen binnen drie weken na het verschijnen van deze advertentie te worden gericht aan het hoofd personeelszaken. Katholieke Hogeschool Postbus 90153, 5000 LE Tilburg. GEMEENTE NIEUWEGEÏN I Voor de groeikern Nleuwegeln Is de volks huisvesting een belangrijk onderdeel van de beleidsontwikkeling. Voorbeelden van beleidsvragen zijn de bevolkings samenstelling als resultante van het woningaanbod en de verschillende cate gorieën woningzoekenden, de voor zieningen in de eigen woningbehoefte t.o.v. de voorziening in de regionale woningbehoefte. Hulpmiddelen die de gemeente daarbij ten dienste staan zijn ondermeer een centrale registratie woning, zoekenden, het overleg met de plaatselijke woningcorporaties en dat met het Samen werkingsverband Agglomeratie Utrecht. Bij het bureau Ruimtelijke Ordening. Volkshuisvesting, Verkeer en Vervoer is plaats voor een Taak: in samenwerking met de chef van de sectie belast zijn met de beleidsvoor bereiding inzake woningbouwprogram- mering en woonruimteverdeling; het mede beheren van een aantal secretariaatswerkzaamheden. Vereist: ruime ervaring op het terrein van volkshuisvesting; bekendheid met ambtelijken bestuurlijk functioneren; bekendheid met automatische infor matieverwerking; het vermogen uiteenlopende zaken in een duidelijk beleidskader in te passen; goede mondelinge en schriftelijke uit drukkingsvaardigheid. Opleiding: academisch niveau. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en er varing maximaal f 4.062,- bruto per maand; afhankelijk van de wijze van functioneren kan uiteindelijk een salaris worden be reikt van f 4.529,- bruto per maand. Bij de selectie kan gebruik worden ge maakt van een psychologisch onderzoek. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer R.A. Schenk, tel. 03402-32944, toestel 139 en bij de heer C. Koch. toestel 155. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschij ning van dit blad te richten aan burge meester en wethouders van Nieuwegeln, postbus 1,3430 AA Nleuwegein,onder vermelding van vacaturenummer 279 op de enveloppe. somen I ning v; meesti I postbi 1 vermei ^^de env Het bestuur van de Omroepvereniging VPRO roept kandida ten op voor de functies van: A TaKen voorzitter het leiden en (mede)voorbereiden van de 14-daagse vergaderingen van het VPRO-bestuur; bij dit laatste is professionele ondersteuning aanwezig het naar buiten vertegenwoordigen van de VPRO het in samenwerking met de Algemeen Secretaris in stand houden en bevorderen van goede contacten tussen de verschillende componenten van de VPRO, te weten de ledenraad, de districten, het bestuur en het omroepbedrijf het deelnemen aan commissie-werkzaamheden Een voorzitter van de VPRO moet passen en bekend zijn met de mentaliteit van de VPRO aantoonbare capaciteiten bezitten in het leiden van ver enigingen of organisaties op de hoogte zijn van hetgeen er leeft in de wereld van de media (of dit zich snel eigen kunnen maken) en in staat de VPRO-standpunten daarover te presenteren 10 15 uur per week voor de VPRO beschikbaar zijn B Van een lid van het VPRO-bestuur wordt gevraagd; interesse voor het medium omroep in het algemeen en het passen in en bekend zijn met de mentaliteit van de VPRO in het bijzonder de bekwaamheid om een verbindend element te vormen tussen de verschillende componenten van de VPRO aantoonbare capaciteiten in het besturen van verenigin gen of organisaties het deelnemen aan commissie-werkzaamheden Ter informatie: Het verkiezen van een voorzitter van het bestuur en van leden van het bestuur stond geagendeerd voor de vergadering van de ledenraad van 7 juni jl. Door het aftreden van een deel van het bestuur vonden de verkiezingen geen doorgang. De oorspronkelijke voor dracht (2 kandidaten-voorzitter en 1 kandidaat lid-be stuur) blijft gehandhaafd. Het VPRO-bestuur vergadert in de regel één keer per 14 dagen op maandagavond Vacant is mede de functie van penningmeester Het verkiezen van voorzitter en leden van het VPRO- bestuur vindt plaats op de ledenraadsvergadering van 20 september aanstaande - Kandidaten zullen in de tweede helft van augustus voor een gesprek worden uitgenodigd door een commissie van bestuurs- en ledenraadsleden Informatie bij R. Mittendorff, voorzitter VPRO-ledenraad, telefoon 040- 423708 en bij de fungerende voorzitter Bob Beets, telefoon 05176-658 Aanmeldingen vóór 1 augustus, welke strikt vertrouwelijk worden behandeld. aan drs. R. Witte, algemeen secretaris VPRO, postbus 11. 1200 JC Hilversum:

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16