Verloederd Oranje terug naar af Belgisch voetbal evolueert WTïïaFWÊBÈf^mm' uitsers spannen lich niet meer in 'Het einde van een tijdperk' Vandaag )ngecontroleerde agressie en zelf-vernederende speelwijze markeren afscheid Truc van Thurau loedige 0-0 tegen Grieken Met successen komt ook de roep om veel meer geld Volleybalverlies Bt ÏÓËNSDAG 18 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 or Matty Verkamman [LAAN We gaan naar Schiphol toe. Na de vechtpartij van Oranje tegen Tsjechoslowakije dat uiteindelijk het treurige reisje, dat de ontluisterde mannen van Jan Zwartkruis vandaag jaat te wachten. Rome raakte zaterdag tegen de Westduitsers ai uit zicht en gisteravond jsperden de Tsjechen de terugkeer naar Napels, waar over drie dagen om de derde en vierde '|vfaats wordt gestreden. bet vrijwel lege San Siro-stadion was de Nederlandse ploeg niet bij machte om nieuw en ilfctig gezichtsverlies te voorkomen. Andermaal kelderde de nationale voetbalploeg een paar iden op de internationale ladder. En eerder nog vanwege het barbaars gemene optreden in tweede helft dan door het 1-1 resultaat. or het zo zwaar tegenvallende toer- is het een goede zaak, dat de ^Jderlandse knokploeg van het to- «o ?J is verdwenen. In Napels voelden kt, superieure Duitsers al regelmatig geslepen messen van Hollandse jtelij in het vlees, maar wat het loederde Oranje gisteravond op gebied liet zien, droeg een ronduit gafcnineel karakter. Er werd getrapt nd ar alles wat bewoog. De verschan- imtj t Tsjechen, zij speelden anti-voet- ut 1, mogen van geluk spreken, dat h« t schandaal-voetbal geen ernstige I ijwonden heeft opgeleverd. De af lig voor Nederland is er niet minder 1 voor het oog van miljoenen werd nieuw aangetoond dat Nederland- topvoeiballers de piraten van Eu- pa zijn. Irl-Heinz Rummenigge, de nieuwe litse vedette, hekelde zaterdag de trdreven Nederlandse hardheid al ct de laconieke opmerking: „Zij •nken zeker dat de Tweede Wereld- #4oriog nog niet voorbij is." Rumme- igge doelde daarbij natuurlijk ook phet geladen karakter, dat wedstrij den tussen West-Duitsland en Neder- 3fend altijd typeert. Maar gisteren bleek dat de Oranje-mannen ook te- - gen andere nationaliteiten de zeis kunnen hanteren. Wat een ongecon troleerde agressie, wat een zelf-veme- dfrende speelwijze van een team, dat deiJtennelijk niet wil neerleggen bij Art feit niet meer tot de top te Wioren. MILAAN Emle Brandt* is de tweede P8V- s pel er, die de selectiegroepcn van het Nederlands elftal in Italië voortijdig heeft verlaten Moest vorige week Adri Koster al geblesseerd uit Castel- lamare vertrekken, gisteren ging Emie Brandts vanuit Milaan naar huls. Familieomstandigheden zijn de oorzaak van zijn vertrek. Brandts, die de wedstrijden van Nederland tegen Griekenland en West-Dultsland vanaf de tribune moest volgen, was ook voor het duel tegen Tsjechoslowakije niet in de groep van 16 opgenomen. Evenmins nis dat bij het vertrek van Koster het geval was achtte bondscoach Zwartkruis het noodzakelijk één van de in Nederland achtergebleven „reserves" (Otto en Metgod) op te roepen. René var. de Kerkhof en Dick Nannlnga. die beiden geblesseerd uitvielen, zijn na afloop van de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije met bonds arts Frits Kessel naar een ziekenhuis ln Mllaon gegaan om foto's te laten nemen Nannlnga had een scheenbeenblessure en René van de Kerkhof een open wreef, waar het bloed uitgulpte. Kessel: „Er is. dacht ik. niets gebroken. Maar ik mag geen enkel risico nemen. Ik moet aan de clubs denken die de jongens over enkele weken weer op de training willen zien." Vier jaar geleden leidde Nederland- Tsjechoslowakije tijdens het Euro pees kampioenschap in Joegoslavië ook al tot een schandaal. Neeskens en Van Hanegem verloren toen hun be heersing, hetgeen de Brit Clive Tho mas terecht met rode kaarten be strafte. Gisteren kwam het niet zó ver, maar dan ook alleen niet omdat de merkwaardige Turkse scheids rechter Ok niet op zijn taak was bere kend. De man kwam amper uit de middencirkel. Gewend als hij kenne lijk is aan de hete voetbalgevechten r Theo Reitsma West-Duitsland heeft tegen Nederland goed behoe- IRkMi spelen om in de finale voor het kampioenschap voor lan- dfnptagen te komen. Gisteren was iet tegen Griekenland weer niets, net min als in het eerste duel tegen Jtfechoslowakije. „Wij kunnen geen drie wedstrijden binnen een week spelen", zei de Griekse coach Pana- „En wij willen het niet" bleek iet Westduitse antwoord gister- irond. De buit was binnen door de zege op Nederland. Met 0-0 werd te en Onekenland slechts een formali teit vervuld. De wedstrijd in Turijn kon niet meer Ijn dan een formaliteit Met de resul- iten uit de eerste ronde zegevierend handen en de uitslag van Tsjechos- ralcije Nederland als extra blijde todschap zat West-Duitsland op ro- Coach Derwall gaf zijn met geel plaagde mensen uit de eerste keus in ook een tribune-plaatsje (Dietz, lofs en Schuster) en keek met fmd Förster, Memering en Cull- ann als vervangers al vast vooruit aar de finale. Zelf boekte hij een aatsje voor vanavond om bij Bel- ê-Italië zijn echte concurrentie ie foordelen. locht het bij Tsjechoslowakije-Ne- erland al uit de hand lopen, dan isten zij zich gesteund door de grab- illon waaruit zijn Griekse collega anagulias een elftal had opgediept, iefst zeven veranderingen in verge- klng met zijn eerste teams bracht pm goochelaar aan was dat een aardige avond voor •priel spelers die tot dusverre had- i moeten erkennen, niet voor het grote werk in aanmerking te komen. Na rust liet Derwall ook nog Votava verschijnen, een van oorsprong Tsje chische middenvelder van Borussia Dortmund. Hij verving Berr.d För ster. Aan het karakter van het duel veranderde dat niet veel. West-Duitsland-Griekenland 0-0. Toeschouwers: 7000, Scheidsrechter McOlnlay <Sch). Gele kaart: Gounaris (Griekenland). Wcst-Duiisland: Schumacher: Kaltz. Stieleke. Bemd Fors ter (Votava) en Briegel; CuUmarm, Milller en Karl-Helnz Förster, Rummenigge (Del- "Haye), Hrubesch en Memerdlng. GRIEKENLAND: Poupakls: Ravoussls. Gouka- ris. PanteUts en Xanthopoulos, Ardizoglou. Niko- ioudis (Koudas) en Kouis, Uvathinos. Galakcs en Mavros (Kostikosl in Istanboel en omgeving, maakte hij vooral sussende, en dus niets uitha lende gebaren. Rep en Haan kregen nog wel een gele kaart, maar vooral de laatste had voor zijn achterlijk geschop rood moeten hebben. Haan. aanvankelijk gepasseerd, maar dank zij een blessure van Nanninga na rust toch weer in het veld gekomen, stond het schuim op de mond. Binnen een tijdsbestek van twaalf minuten voer de hij tegen Ucka, Nehoda, Kozak en Panenka vier aanslagen uit, die stuk voor stuk verschrikkelijk genoeg wa ren voor een verwijzing naar de kleed kamer. In zijn spoor van vernieling begaven zich met name Hovenkamp, Willy van de Kerkhof, Wijnstekers en Van de Korput, die beurtelings vuistsla gen (in het gezicht van Nehoda en Licka), sprongtackles en smerige en- keltrappen uitdeelden. Dit zootje on geregeld was op het idee gebracht door de ook al uit de basisopstelling geschrapte Kist. De invaller voor de al snel weggestrompelde René van de Kerkhof, testte korte tijd na zijn ge lijkmaker de veerkracht van Lichke's benen. Met een bewuste sprong raak te hij zijn slachtoffer vol. Het onbehoorlijke gedrag van de Ne derlanders vormde in feite een brevet van onvermogen. Tsjechoslowakije wist dat een gelijkspel voldoende was voor een plaats in de troostfinale en daar was de behoudende taktiek dan ook op afgestemd. De voetbalver vlakking werd ook nu weer gestalte gegeven via een zwaar versterkte af weer. Jammer, want het remde be gaafde voetballers als Panenka. Mas- ny en Nehoda in hun ontplooiings kansen. De afwachtende taktiek irriteerde de formatie van Zwartkruis eigenlijk van meet af aan. Met René van de Kerkhof was er nog enig uitzicht op gerichte actie vanaf de vleugel, die Nanninga mogelijk zou kunnen aan grijpen om zijn hoofd te gebruiken. Toen de PSV'er al na een kwartier vertrok werd uitzichtloosheid echter troef, daar Rep die voor dit toer nooi niet eens geselecteerd had mo gen worden opnieuw niet in het stuk voorkwam en invaller Kist bui ten het goaltje slechts door zijn blon de manen opviel. Nadat Nehoda met een uitgekookte goal (Krol werd eerst in een direct duel door Vizek uitge speeld) zijn ploeg in de vijftiende minuut aan leiding had gebracht, metselden de Tsjechen helemaal een schier onneembare muur. Zij voelden zich veilig in hun isolement. Begrijpe lijk, want afgezien van de ook nu weer balvaardige Thijssen, toonde geen enkele Nederlander het intellect Nehoda zet Nederland op achterstand. Willy van de Kerkhof kan de Tsjechoslowaak het scoren niet meer beletten. door Johan Woldendorp MILAAN „Het einde van een tijd perk", zei bondscoach Jan Zwart kruis bijna tot tranen toe geroerd. „Hoewel het niet leuk is, vind ik het goed, dat we door deze klap met de neus op de feiten worden gedrukt", voegde een nuchter pratende Her man Choufoer, als sectiebestuurder belast met de portefeuille „techni sche zaken" eraan toe. Beide uitspra ken zijn waarheden als koeien, zij het dat „the end of the show" zich ai veel eerder aankondigde. Zwartkruis bekende dat een tijdje geleden door de stelling te poneren, dat het Europees kampioenschap in Italië een onderdeel van de hink- stap-sprong naar de wereldtitel strijd in Spanje (1982) zou zijn. Onder de druk van het willen presteren, de geldinzamelaars van Oranje en de publieke opinie greep hij terug op de oude kern. Het is, achteraf, verspilde tijd en energie geweest. De zoge naamde vedetten beschaamden het vertrouwen dat de menselijke trai ner in hem had resteld; de op de Jan Zwartkruis: wereldpodia minder nadrukkelijk naar voren komende Ruud Krol (Zwartkruis: „De laatste der Mohi kanen") incluis. Die klok kan niet meer worden te ruggedraaid. Gokken sluit nu een maal barbaarse risico's in. Het pijn lijke is alleen, dat de uitslag nage noeg voorspelbaar was. Vandaar Choufoers ontboezeming. „We wor den in de wereld hoog aangeslagen", stelde hij vast, „maar door welke omstandigheden dan ook zijn we de afgelopen twee jaar niet vooniit ge gaan. Integendeel, de kwaliteit is minder geworden. De keiharde fei ten van dit toernooi dwingen ons tot herbezinning." Dat is de „winst" voor het falende en schoppende Nederlands elftal. Er is geen enkele aanleiding meer om blind te varen uit het rijtje Haan, Rep, Schrijvers en Krol. Glorieuze feiten achtervolgden hen en Zwart kruis niet langer. „We moeten naar een nieuwe generatie jonge spelers toe"l aldus de coach. Dat zal een handzame generatie zijn, omdat ze waarschijnlijk leergierig is, tamelijk weinig vedette-neigingen toont en geen absurde financiële eisen stelt. Althans, van bondswege zal die her innering aan oude tijden niet ent housiast worden opgeroepen. Géén vedettes betekent ook: geen pro blemen. Nu nog „even" de hardheid intomen. Behalve de spelers kunnen de bege leiders daar meer aan doen dan ver wijzingen naar de inderdaad zwakke scheidsrechter. Ok, het tegenspel van de Tsjechen (Zwartkruis en het niet nader verklaarde understate ment „daar heb ik mijn bedenkingen tegen" van Choufoer). dat de muur had moeten slechten. Veel te veel kracht en weinig ver stand. dat waren voor Oranje de pij lers, die in de praktijk niet meer dan lemen voeten waren. Zwartkruis had in deze voor hem zo moeilijke dagen door middel van drie wissels de bakens nog willen verzet ten. Haan, Stevens en Kist waren, niet onbegrijpelijk, als zondebokken voor de flop tegen de Duitsers aange wezen. Van hun vervangers voldeed echter alleen Thijssen. Poortvliet liep de longen uit zijn lijf en bestookte voorts Panenka met overdreven scherpe slidings. Nanninga raakte ten slotte snel geblesseerd. Hij maak te de eerste helft nog vol, maar stapte er daarna uit. Zwartkruis stond toen plotseling voor een dilemma, daar hij slechts één aanvaller (Kist) in reserve had gehouden. Vreijsen zat zich er gens op de tribune te verbijten, ter wijl voor de rest verdedigende types als Zondervan en Stevens de dug-out bevolkten. Merkwaardig voor een team, dat per se moest winnen. Maar ach, er ging in dit toernooi zoveel mis met het Nederlands elftal. Dit kon er nog wel bij- door Johan Woldendorp ROME Het verbaast de Belgen zelf, dat het overwegend Vlaams georienteerde nationale elftal plotseling een riant uitzicht op Europese voetbalroem heeft gekregen. Een gelijk spel tegen het moeilijk scorende Italië is voldoende om tot de finale door te dringen. Maar ook wanneer het organiserende land, al dan niet met hulp van de als homereferee bekend staande Portugese scheidsrechter Garrido, samen met de Westduitsers de meest eervolle wedstrijd van het in alle opzichten tegenvallende toernooi om het Europees kampioen schap mag spelen, kan België zich de revelatie van het evenement noemen. ..t. IM* J<*g TfaJT SW Groep 1 fsjechoslow akije-Nederland 1-1 Vest-Duitsiand-Griekenlznd 0-0 West-Duitsland 3 2 10 5 4-2 Tsjechoslowakije 3 1113 4-3 Nederland 3 1113 4-4 Griekenland 3 0 12 11-4 '•pels (17.45 uur): Spanje-Engeland ome (20.45 uur): Itaiië-België elevisie «Ierland 1: 17.40 uur: Spanje-Enge- nd. 20.27 uur: Italië-België, 22.45 voor- en nabeschouwingen, opstellingen (onder voorbehoud) f*nje: Arconada (1); Carrasco (9). •essanco (2). Miqueli (3), Gordillo 4>: Saura (18). Del Bosque (11), Za- ®or* (21); Juanito (12), Santillana 6>. Quini (10). geland: Clemence (1); Neal (2). 'at*>n (5). Thompson (4), Samson Wllkins (6), Brooking (10), Keegan CoppeU (8); Woodcock (11), Mari- t (20). jheidsrechter: Linemayr (Oosten de: Zoff (i); Gentile (7). Scirea (9). »oiovatti (6). Oriali (14); Tardelü (15), jenetti (11). Antognoni (10); Causio Oraziani (20), Bettega (18) «»8ie: Pfaff (12); Gerets (2), Mille- £rm.ps (3), Meeuws (4), Renquin (5); iMJois (6), Van Moer (8), Vandercycken W Mommens (17); Van der Eist (9), Remans (li). I eidsrechter: Garrido (Portugal). Tien jaar geleden Inhaleerde België op het WK in Mexico voor het laatst de geneugten van hoogwaardig Inter nationaal voetbal. In het afgelopen decennium werd de weg naar de klas sieke voetbaltempels (de wereldkam pioenschappen in West-Duitsland en Argentinië en de eindronde om de Europese titel in Joegoslavië) gebar ricadeerd door Nederland. De frustra tie ten opzichte van de noorderburen werd zo gigantisch, dat de Belgische voetbalbond er bij de Europese voet balfederatie (UEFA) op aandrong de „rode duivels" voortaan niet in een kwalificatiepoule met de Oranje equipe in te delen. Die lobby had wel een eenmalig, maar zeker geen eeu wigdurend karakter. Op weg naar Spanjé (WK 1982) ontmoet België buiten Frankrijk en de voetbaldwer gen Ierland en Cyprus óók Neder land. Maar waar bondscoach Jan Zwartkruis in Italië de doodsklok luidde voor een periode een epo que, zouden romantici zeggen die tien jaar geleden in hetzelfde land begon (de Europa-Cup-flnale Feyen- oord-Celtic, 2-1), hoeft België die spe ling van het lot plotseling niet als een „niet" te verfrommelen. Maar zoals gezegd. België kijkt nog onwennig tegen de nieuwe hausse aan. De voetballers, altijd onmondig gehouden door de dictatoriale voor zitter van de bond, de MecheLse advo caat Louis Wouters, en voortdurend geïmponeerd door brutale Nederlan ders in Belgische dienst, voorop. De vorige week maandag vertrok het ge zelschap naar Italië met de weten schap, dat elk punt 2100 gulden (met een minimumgarantie van 6300 gul den) zou opleveren. Eenmaal gecon fronteerd met beursberichten uit an dere deelnemende landen oordeelden de spelers, dat de formule van de vermogensaanwasdeling niet be paald in hun voordeel was geconstru eerd. Er volgt een nachtelijk beraad. Alle twintig spelers ondertekenen de petitie om de hand voor meer dan het afgesproken aantal franken op te houden. Routinier Wilfried van Moer werd eenstemmig als de spreekbuis aangewezen, doch de onverwoestbare middenvelder weigerde. Hij besluit dezer dagen zijn internationale car rière en wenst derhalve geen invloed uit te oefenen op zaken die mogelijk over twee Jaar in Spanje ook gaan spelen. Een standpunt dat hij enkele maanden voor het Europese titelge vecht al huldigde. „Was Mexico (waarover straks meer red.) bij wijze van spreken gisteren aan de orde geweest, dan had ik mijn mond wel open gedaan. Maar Italië is mijn laatste toernooi." Een te elfder ure samengestelde spe- lersraad (Cools, Ousters. Vanderey- ken, Van der Els en Gerets) confron teerde het verraste bondsbestuur in het holst van de nacht met pittige eisen: een premie van 3500 gulden per veroverd punt. met een minimum van veertien mille. Zou het „verzoek" niet worden ingewilligd, dan zouden de spelers niet alleen de volgende och tend de training boycotten, maar overwogen ze eveneens de wedstrijd tegen Engeland over te slaan. Een half dozijn oudere voetballers liet zich zelfs niet afschrikken door het dreigement van een (drie) jarenlange schorsing. Wouters c.s. gaven niet toe. En dus stond bondscoach Thijs Het begin van het opmerkelijke optreden van België in Italië. Jan Ceulemans scoort de gelijkmaker in de strijd tegen Engeland (1-1) langs doelman Ray Clemence. op woensdagochtend alleen op het ..trainingsplein". Op hetzelfde tijd stip trok standard-verdediger Eric Gerets de stoute schoenen aan en zei namens de groep te onderhandelen. Een wat overdreven kwalificatie voor gebrek aan werkelijke solidariteit. Uiteindelijk gaf de KNVB op één punt toe: de beloning per punt werd opgewaardeerd naar 3500 gulden. De minimumgarantie onderging nauwe lijks wijziging: van 6300 naar 7000 gulden. Engeland-België (1-1) werde gewoon gespeeld. Het zijn zaken die Nederlandse zak kenvullers ertoe inspireren zich uit dolle pret de handen stuk te slaan op hun dijen. Voor de Belgische selectie was het een zelfoverwinning met his torische achtergrond. De gemiddelde autoriteitsbewuste Vlaming valt per definitie uit louter respect voor de hoogwaardigheidsbekleder op de knieën. Een Belgische journalist „Op de wijze waarop Jullie autoriteiten durven aan te pakken, staat bij ons tien jaar." Menig blauwe blazer zal het, bij het lezen van deze verzuchting betreuren, dat hij aan deze zijde van de zuidgrens woonachtig is. In dat sfeertje voltrekt zich de evolu tie in het Belgische voetbal. Maar zo erg als tien jaar geleden in Mexico is het ook niet meer. Het was in die dagen, dat het Belgische elftal vooral door de weinige franken en bovendien geplaagd door heimwee naar huis verlangde, hoewel via een overwinning op Mexico de mogelijk heid bestond om de deelname aan het WK-toernooi met enkele dagen te rekken. Eenmaal thuisgekomen werd de optelsom gemaakt: vijf weken op stap voor 3500 gulden. In de bonds- kas vloeide een bedrag van 1,1 mil joen. Wouters probeerde vorige week de eisen van de spelers luchtig terzij de te schuiven door te wijzen op de geringe winst, die het EK-toernooi waarschijnlijk gaat opleveren. Maxi maal is een bedrag van 700.000 gul den all-in begroot Een leugen? Het is ondoenlijk inzicht in de boeken te krijgen. Omdat die uitsluitend voor Wouters en een zeer exclusief groepje vertrouwelingen worden openge slagen. Feit is wel. dat België niet straatarm MAGOUNGEN - Hans Howald. het hoofd van het medisch sportinstituut in Magglingen heeft bijzonder scher pe kritiek geuit aan het adres van Dietrich Thurau. In Magglingen werd de Westduitse wielrenner tijdens de Ronde van Romandië positief bevon den op het gebruik van stimulerende middelen. Howald verwijt Thurau. dat hij de contra-expertise opzettelijk heeft vertraagd. „De tweede analyse had in Bazel volstrekt op tijd verricht kun nen worden, als de afgeleverde urine niet massaal met massagemiddelen verontreinigd was geworden Door die ingreep werd het onmogelijk de hoogst gevoelige, voor het onderzoek noodzakelijke apparatuur te gebrui ken." Volgens Howald heeft Thurau de truc met de massagemiddelen aangegrepen om de tegenanalyse te vertragen of geheel onmogelijk te maken. Het reglement van de UCI (internationale wielerfederatie) stelt' namelijk, dat een wielrenner niet ge straft kan worden voor het gebruik van doping, indien een tegenonder zoek uitgesloten Is. BELLINZONA De zevende etappe in de Ronde van Zwitserland heeft de eerste zege voor een Zwitser opgele verd. Serge Demierre had 50 secon den voorsprong op de Belg Willy Vi- gouroux, die zijn landgenoot Willy Sprongers in de sprint versloeg. Zevend? etappe. I. Demierre (Zwi) 163 km in 4 11.02. 2. Vigouroux (Belt op 50 sec.. 3 Sprongers (Bel). 4. Salm (Zwi) op 1.56. 5 Berard (Fraiop2 00 6 Mantovani (lla., 7 Willems iBeii. 8 Wesemaei (Bel). 9 Zweifel (Zwi). 10 De Rooy (Ned). 13 Zoetemelk (Ned). 19. Nteuwdorp (Ned). 20. Zijer vetd (Ned) 29. Pronk op 2 00. 34 Knetemann op 221.41. Van Til borg op 14.58. 43 Van Dongen. 46. Van Peer. 54 Lammercmk. 55. Wljnanda. 59. Schipper op 2131. Martin Havik kwam na de tl uiting van de ujdcon- trole binnen Algemeen Uataetnenl: 1 WUIems (Bel) 31.00.13.1 Zoetemelk (Ned) op 47 sec3. Thurau <WDI> op i.36. 4. Beccia (Ita> op 1 38. a Van Impe (Bel) op IS2, Fuchs (Zwi) op 3.13. 7. De Rooy (Ned) op 2.15. 8. Schmutz (Zwi) op 2 26. 9 Gisiger (Zwi) op 2.32. 10 Zweilel (Zwll op 2.37. 17. Pronk (Ned) op 3.39, 24 Knetemann (Ned) op 8.03. 27 Nieuwdorp (Ned) op 22.10. 31. Wljnanda (Ned) op 25 46. 38 Van Peer (Ned) op 29.30. 37 Schipper (Ned> op 30.37.41. Zijerveld (Nedi op 39 52. 58. Van Tüborg (Ned) op 1.08.17. «0. Van Dongen (Ned) op 1.09.04. PAZIOLS De Belg Rudy Colman is winnaar geworden van de eerste etap pe van de Ronde van de Aude. Hij bezat een voorsprong van 1.51 mi nuut op zijn landgenoot Van den Haute en 1.54 minuten op het pelo ton. Eerste etappe: 1. Rudy Colman iBel) 166 km in 4.14.41, 2. Van den Haude (Bel) op 1.51. 3 Seznee (Fra) op 1.54, 4. Roger ae Vloeminek (Bel). 5. Sanders (Fra). 6. Botten (WD1). 7. Hinault (Fra). Algemeen klaateroenc: 1. Colman 4.17.51. 2. Hi nault op 1 41.3. Van den Haute op 1.42.4 Vanden- broucke (Bel) op 1 44. 5 Semec op 1.47, 6. De Vlaeminck op 1 49. 13. Maa* (Ned) op 1.55. 22. Kuiper (Ned) op 1.57. 26. Langenjs (Ned) op IS! TIEL Henk Mutsaars heeft de Vier- stroroenlandronde. een klassieke wegwedstrijd voer amateurs met start en finish in Hel. op zijn naam geschreven. De coureur uit Schijndel maakte deel uit van een kopgroep van vier renners. 1. Henk Muuaara (Schijndel) 178 fan in 3.57.40. 2. Johnny Broers (Maartensdijk), 3 Wlm Jennen (Grevenbicht). 4. Bert Wekema Petzet. 0. Frank Moons (Helmond) op 46 sec 6 Henk Havik (Zaan dam). 7 Steve Jones (GBrL 8 Gerard Tabak (Veldhoven). 9 tos Oevers (Schijndel). 10. Hans Koot (Eindhoven). Nederland-Tfjecboslowakije 1-1 (6-1) 17 Wehod* 0-1. 60 Kist 1-1. Scheidsrechter: Ok (Tur.) Toe schouwers: 10.000. Gele kaarten: Rep en Haan (beiden Nederland). Nederland: Schrijvers; Wijnstekers, Krol. Van de Korput. Hovenkamp; Thijssen, Poortvliet. Willy van de Kerkhof: Rep. Nanninga (Haan). René van de Kerkhof (Kist). Tsjechoslowakije: Netollcka; Barmov Ondrus. Jurkemik. Gögh. Panenka (Stambacher). Kozak. Vojacek. Vizek. Masny (Licka). Nehoda. uit Italië vertrekt Feit is ook. dat de KNVB in navolging van Nederlandse merchandisers (verkopers van het „produkt" Oranje, in dit geval rode duivels, aan fabrikanten en winkelke tens) twee Britten in de arm heeft genomen om het Belgische elftal commercieel aantrekkelijk te maken voor het publiek. De Londenaar Ted Smith en de Schot Michael Cipolato kwamen met de Belgische bond over een. dat vijftig procent van de op brengst bij de penningmeester te recht komt. De andere helft ver dwijnt op de bankrekening van Tra demark Development, de maatschap pij van het duo Smith-Cipolato. Een verdeelsleutel om de vingers bij af te likken. Voor de collega's van de Ne derlandse oranje-verkoper Hans Kor- tekaas wel te verstaan. Het is alleen de vraag hoe gewild de EK-mascotte. het leeuwtje Diabolix. bij de door gaans verdeelde Belgen zal worden. Een chocoladefabriek, geconfron teerd met de aktie van Smith-Cipola to. wist niet, dat het Belgisch elftal in Italië moest voetballen en stelde ver volgens spijtig vast, dat de reclame- ruimte in de vier stadions al verkocht was. Borg en Navratilova als eersten geplaatst LONDEN Van de 128 spelers die zijn toegelaten tot het kwalificatie toernooi van Wimbledon, is er één die volgende week maandag in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Zij het hoogstwaarschijnlijk slechts kort. De viervoudige titelhou der Björn Borg lootte namelijk voor de openingspartij op het centrecourt van Wimbledon één van de zestien spelers, die het schil tings toernooi doorstaan. De Zweed, die nog vier partij-overwinningen nodig heeft om Rod La vers' record van 31 achtereen volgende zeges in het enkelspel te overtreffen, ontmoet in zijn kwart van het lotingsschema onder meer Yannick Noah (Fra), Ivan Lendl (Tsj) en Gene Mayer (Vst). Als halve finale is gepland het duel Borg-Vltas Geru- laitis. Volgens het schema ontmoet de als vijfde geplaatste finalist van vorig jaar Roscoe Tanner zijn twee plaatsen hoger ingeschatte landge noot Jimmy Connors in de kwartfina les. Herea: I. Björn Borg (Zwe). 2. John McEnroe 0/6). 3. Jimmy Connors (V8). 4. Vitas OerulaiUs (VS). 5. Roscoe Tanner (VS). 6 Oene Mayer (VS). 7. Peter Fleming (VS). 8. Victor Pecei (Par). 9. Pat Dupre (VS). 10. Ivan Lend! (Taj). 11. Harold Solomon (V8). 12. Yanninck Noah (Fra). 13. Wojtek Fibak (Pol). 14. Victor Amaya (V8>. 15. Stan Smith (VSt 16. Jose Luis Clere (Arg). Dames: 1 Martina Naviatllova (Tsjl. 2. Tracy Austin (VS>, 3. Chris Evert-Lloyd (VS). 4. Evonne Cawley-Ooolagung (VS). 3. Btllie-Jean King (VS). 6 Wendy TumbeU iAusi. 7. Virginia Wade (OB). 8 Dianne Fromholtz iAusi. 9. Kan a Mandiikova (Tsj), 10. Kathy Jordan (VS). 11. Greer Stevens .ZAL 12. Virginia Ruzicl (Roei. 13. Sue Barker (OB). 14. Andrea Jaeger (VS). 15. Regma Mrako- va (Tsj). 16. Sylvia Hanika 'WDId Betty Stöve verder EASTBOURNE Betty 8töve heeft zich tijdens het internationale tennis toernooi Eastbourne geplaatst voor de derde ronde damesenkelspei. Zij won in de tweede ronde van de Zuid- afrikaanse Yvonne Vermaak. De set standen waren 6-2 7-6. Verrassend was de zege van de Amerikaanse Dia ne Desfor op de voor Wimbledon als zevende geplaatste Britse Virginia Wade 6-4 6-7 6-2 Zege waterpoloteam PATRA8 Nederland is het zeven- landen toernooi waterpolo in Patras •Gri) goed gestart. De ploeg van coach Ivo Trumbic versloeg Bulgarije met 9-4. De periodestanden waren 4-1, 2-1. 2-0, 1-2. Absolute uitblinker bij Nederland was Stan van Belkum. die drie keer scoorde. Buunk bracht twee treffers op zijn naam; Lande- wee rd. Veer. Korevaar en Nieuwman schoten ieder een keer raak. ZOETERMEER Het Nederlands herenvolleybalteam heeft de vriend schappelijke interlandwedstrijden tegen Cniina verloren. Voor 600 toe- schouwrs wonnen de Chinezen ik Zoe term eer met 3-0. De setstanden waren; 12-15. 14-16 en 9-15.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15