Nyqvist duldt geen uitstel meer bij aanleg Dwarsweg Hervorming stadhuis Rijswijk nu al uitzichtloze onderneming Halve prijs 29.- 20.- Nieuw Leids fietspad mist goede oeververbindingen Haags zwembad voor gehandicapten geopend Gemeente ;'s-Gravenhage 'Niet wachten op totaalstudie Haagse binnenstad' Drie doden uit één gezin bij botsing ENFB onderhoudt ééndaagse veerdienst over De Vliet familie Dagelij over de krant Holverda nog steed actueel Meerderheid gemeenteraad torpedeert eigen reorganisatievoorstel Vakantlebezorgers/sters tijdelijke bezorgers/sters Wacht niet te lang! Trouw d DINSDAG 17 JUNI 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Dit jaar wordt begonnen met de aanleg van een tramlijn tussen het stadscentrum en de wijk Kraayenstein: lijn 2. Tege lijk met de aanleg van deze tramlijn worden ook de wegen waarlangs de lijn komt te lopen -Loosduinsekade, Loosduinse- weg en Oude Haagweg- opnieuw ingericht. Wat betreft de her inrichting is er gelegenheid tot inspraak. Het totale plan is hier voor opgesplitst in een aantal deelplannen, die apart aan de bewoners worden voorgelegd. Herinrichtingsplan voorde Loosduinse kade en de Loosduinseweg tussen de Valkenboslaan en de Kamperfoeliestraat Over dit herinrichtingsplan wordt donderdag 19 juni aanstaande een inspraakavond gehouden in de Valkenboskerk, Zuiderpark- laan 2. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. Informatie Voor informatie over de aanleg van tramlijn 2 en de herinrichting van wegen kunt u terecht in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt. Het informatiecentrum is geopend op maandag van 11.00 tot 17.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Wethouder Nyqvist van verkeer wil niet, dat de Haagse gemeenteraad nog even wacht met het nemen van een besluit over de aanleg van de Dwarsweg door het centrum tot er in de nazomer een stedebouwkundige totaalstudie over de binnenstad op tatel is gebracht. Nyqvist meent, dat er al meer dan genoeg vertraging is opgetreden in de besluitvorming rondom deze verkeersdoorbraak. In de gemeenteraadsvergadering van gisteravond kondigde de wethouder aan, dat vandaag het lang verwachte rapport zal verschijnen over de invul ling met asfalt van de tracés die de gemeenteraad eind 1977 voor de Dwarsweg reserveerde. De algemene verwachting luidt, dat Nyqvist in dit rapport zal voorstellen, de Dwarsweg, rondom een kleine kern van de bin nenstad, aan te leggen. De fractie van de PvdA diende giste ren in de raad een motie in, waarin verzocht werd te wachten met het nemen van het definitieve Dwarsweg- besluit. Gisteravond laat was de mo tie nog niet in stemming gebracht, maar de verwachting was dat er geen raadsmeerderheld voor te vinden zou zijn. Ook PvdA-wethouder Hardon (ruimtelijke ordening en stadsver nieuwing) is van mening, dat aller eerst de studie naar de stedebouw kundige kwaliteit van de binnenstad moet worden afgerond. Hij heeft dat gezegd in de socialistische fractie en zal dat in de discussie binnen het college van B. en W. ook naar voren brengen. De resultaten van deze stedebouw kundige studie kunnen een belang rijk aantal argumenten opleveren te gen aanleg van de omstreden Dwars weg, die in het verlengde zou komen te liggen van het Prins Bemhard- viaduct, dat nu doodloopt op de bin nenstad. kan worden aan het verkeerskundige rapport over de Dwarsweg. Het eerstgenoemde rapport zou dan di rect na het zomer-reces aan de raad moeten worden gepresenteerd. Er be staat een kleine kans, aldus raadsle den in de wandelgangen, dat de ste debouwkundige argumenten medio augustus al op een rijtje zijn gezet en openbaar kunnen worden gemaakt Machineschrijven DEN HAAG De Haagse gemeente raad zal op 30 juni a.s. een beslissing nemen over het voorstel van b. en w. de Avondschool voor Machineschrij ven en Stenografie op te heffen. De cursussen typen en steno aan parti culieren worden namelijk onderge bracht bij de gemeentelijke dag- en avondscholengemeenschap voor havo, mavo en meao. Deze mogelijkheid is ontstaan door dat bij het dag/avond-meao de gele genheid bestaat tot het volgen van lessen in één of enkele vakken (zoge naamde studie voor deelcertificaten). De Centrale School voor Machine- schrijven en Stenografie (dagschool) blijft bestaan als centraal instituut voor onderwijs in machineschrijven aan leerlingen in het voortgezet on derwijs. Als de gemeenteraad het voorstel van b. en w aanvaardt, bete kent dat voor de cursisten, van de dag- en avondscholengemeenschap dat zij nu in één aansluitende leer gang achtereenvolgens verschillende diploma's van zowel de Centrale School voor Machineschrijven en Stenografie als (afsluitend) het deel certificaat meao aan de dag- en avondscholengemeenschap kunnen behalen. In het slop Wethouder Nyqvist liet gisteren blij ken, niet allerlei nieuwe argumenten bij de besluitvorming te willen be trekken, temeer daar de zaak al in het slop is geraakt na het besluit van de raad in 1977. Raadsleden noemden gisteren de mogelijkheid dat het ste debouwkundige rapport, te maken onder verantwoordelijkheid van wet houder Hardon, toch nog gekoppeld DEN HAAG (ANP) Bij een frontale botsing op de Landscheidingsweg op de grens van Den Haag en Wassenaar zijn de 33-jarige J. Ouwehand uit Katwijk aan Zee, zijn dochtertje Lies- beth (7) en zijn zoontje Jacob (2) omgekomen. De 25rjarige echtgenote van het slachtoffer en de bestuurder van de andere bij het ongeval betrok ken personenwagen werden gewond. Vermoedelijk na een inhaalmanoeu vre kwam zondagavond de auto van Ouwehand met de wielen in de berm. Daardoor verloor de bestuurder de macht óver het stuur, waarna de auto dwars op de weg kwam te staan. De tegemoetrijdende automobilist kon niet meer uitwijken en reed het voer tuig in de flank aan.- DEN HAAG Het zwembad Es- legenheden. Automatische deuren, cEunphof in Den Haag is de afgelopen brede perrons, hellingbanen, speciale maanden drastisch verbouwd om te kleedkamers en beschikbare geplas- kunnen worden gebruikt door gehan- tificeerde rolstoelen maken het dicapten. zwembad aan de Escamplaan voor veel lichamelijk gehandicapten ge- Het aangepaste zwembad werd giste- makkelijk toegankelijk. Verschillen- ren officieel geopend door wethouder de gehandicaptenorganisaties lieten Roebroek van maatschappelijk wel- gisteren zien hoe het zwembad ge- zijn, volksgezondheid en wijkaange- bruikt kan worden. Gedeputeerde Borgman tijdens de vaartocht met de ENFB-boot. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Actievoerders van de Echte Nederlandse Fietsers Bond hebben gisteren met een gammel roeibootje gedurende enige uren een veerdienst onderhouden over het Rijn-Schiekanaal in Leiden. Met het tijdelijke veer vestigde de ENFB de aandacht van provinciebestuurder Borgman op het ontbreken van een goede fietsverbiding over het kanaal. De fietsersbond wil de aanleg van een fietsbrug over het kanaal ter hoogte van de spoorbrug. De brug zou Lelden een snelle verbinding geven met het nieuwe fietspad aan de overzijde van het water. Dit fietspad was één van de twee paden, die de gedeputeerde Borgman (belast met de zorg voor het Zuidhollandse fletspadennet) gisteren in Leiden opende. Het nieuwe pad is de laatste schakel in de recreatieve fietsverbinding tussen Rijswijk en Leiden langs het kanaal. Het loopt van het Lammenschansplein naar het industriegbied de Grote Polder in Zoeterwoude. Na de boottocht erkende Borgman dat de aanleg van een fietsbrug over het kanaal (ook bekend als De Vliet) onontbeerlijk is. De gedeputeerde was het met de ENFB eens dat de brug het nieuwe fietspad, dat nu een louter recreatief karakter heeft, ook aantrekkelijk zou maken voor het woon-werkverkeer per fiets tussen Leiden en de Grote Polder. De brug voor het langzaam verkeer is des te noodzakelijker, wanneer in de toekomst het gebied Roomburg (aan de oostelijke oever van het kanaal) met industrieën en huizen wordt bebouwd. De ENFB stelt voor de op handen zijnde verbreding van de spoorbrug aan te grijpen om de fietsbrug aan te leggen. Het nieuwe fietspad langs de Vlletoever was al een half jaar klaar, maar kon tot gisteren niet worden gebruikt. De spoorweg wu een onoverbrugbare barrière; fietsers stuitten bij de kruising mei de rails op een versperring. De Nederlandse Spoorwegen maakte geen haast de versperring te vervangen door slagbomen. Het tweede fietspad, dat Borgms gisteren in gebruik stelde, loopt langs rijksweg 44 tussen Leiden (li restaurant Het Haagsche Schouw) en Wassenaar. Het pad volgt grotendeels de oude trambaan tussen deze twee plaatsen. Voor hel woon-werkverkeer tussen Leiden, Wassenaar, Valkenburg en Den Haag is het pad van grote betekenis, maar het heeft ook een 'recreatieve functie. Op verschillende plaatsen langs het pad zijn pick-nicktafels geplaatst PERKPLANTEN v.a. 0,40 Garden Centre Bloemendaal B.V. HOOGMAOESEWEG Leiderdorp Tel. 071-410377 (Privé parkeerplaats) Kijken en vergelijken Pracht sortering tuinmeube len. parasols 180 cm. v.a. ƒ47,50. voet v.a. 18,75. Unica stoel v.a 17.95, plastic stoel/zonnebedden v.a. 12,50, koeltassen v.a. 12,50. lichtgewicht stoelen 33,50, windschermen v.a. 38,50. koelkasten (gas) 12 voll/220 volt 60 liter. bi| ons v.a. 699.- voor ƒ.549,-. (zolang de voorraad strekt) Camping ahop Beatrlxstraat 21-23, Lelden, Tal. 071-126534 ans. /asbaar. i. Polyester/ essins. Levlé corduroy en twill jeans. 100% katoen, makkelijk wasbaar. Diverse kleuren, mt 116-176 alle maten van 59.-voor Goed wasbare poloshirts. Polyester/ katoen in diverse streepdessins. mt 116-176 alle maten i Alleen deze week Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23, Leidschenöam - Haarlemmerstraat 115-117. Leiden Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK De nieuwe opzet van het ambtenarenapparaat, die een frisse bedrijfsmatige aanpak op het stadhuis van Rijswijk moest bewerk stelligen, is halverwege op een dood spoor gekomen. Na drie jaar herin- richten heeft de meerderheid in de raad zich tegen de reorganisatie ge keerd, en hebben de vakbonden schriftelijk laten weten de hele zaak maar op de lange baan te willen schuiven. Alle partijen in de inmiddels tot een lijdensweg geworden reorganisatie van het ambtelijk apparaat in Rijs wijk kunnen tot de verliezers worden gerekend. Niemand krijgt zijn zin, en de kwestie waar het uiteindelijk om ging de opheffing van een niet optimaal functionerende secretaris ten gunste van negen zogenaamde gelijkwaardige eenheden zal alleen al door alle onzekerheid versterkt worden. Zowel de Algemene Bond van Ambte naren (ABVA) als de Christelijke Fe deratie van Overheidspersoneel (CFO) en de Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren (NBVGA) hebben per brief laten weten teleur gesteld te zijn in het torpederen van de reorganisatie door de gemeente raad. In de begin vorige week verzon den brieven van ABVA en CFO/ NBVGA wordt gesteld dat zij geen heil meer zien in de voortgang, en daarom maar een pas op de plaats willen maken. Model C In maart 1977 aanvaardde de ge meenteraad van Rijswijk dat het ambtenarenapparaat volgens een aantal modellen gereorganiseerd moest worden. Met daarin het inmid dels roemruchte model C, dat regelde dat de secretarie ln een negental aparte „eenheden" zou uiteenvallen. Aan het hoofd zou dan een directeur gesteld worden. Voordeel hiervan zou dan zijn dat die „eenheden" beleids- voorbereldend én uitvoerend zouden sijn, en niet zoals nu de plannetjes bedacht worden op de secretarie en de diensten de raadsbesluiten moe ten uitvoeren De reorganisatie op het stadhuis in Rijswijk zit halverwege al op een dood spoor. De verschillende partijen ln de ge- ogen te staan. Het CDA wilde de meenteraad van Rijswijk bleken ech- huidige hoofden van dienst directeur ter een geheel andere uitvoering voor maken van de eenheden, maar daar was het de WD en de PvdA zeker niet om te doen. Beide partijen zijn namelijk van mening dat er te veel ambtenaren aan de top zitten op het stadhuis in Rijswijk, die een duidelij ke CDA voorkeur etaleren. Zij pleit- ten de afgelopen drie jaar dat ook voor een andere verdeling van die top, waarin het stemgedrag van de Rijswijkse bevolking in naar voren komt. Dat zou betekenen dat er ambtena ren van buiten Rijswijk aangetrok ken zouden moeten worden, die dan ook nog hun signatuur zouden moe ten prijsgeven. Daarbij komt nog dat het aantrekken van buitenaf, over de positie vah de zittende ambtenaren heen, bepaald geen gewoonte is in ambtenarenland. De WD en PvdA, zien dat op het ogenblik ook niet als een haalbare kaart en zijn aldus te gen de voortgang van de reorganisa tie, en daar zij de meerderheid heb ben in de raad zal ieder initiatief weggestemd worden. Nota Op de afdeling personeelszaken, een van de drie afdelingen die nog niet gereorganiseerd is, is een nota gepro duceerd die een aantal voorstellen bevat voor wat er nu te doen staat. Deze nota, die nog niet openbaar is, is al wel voorgelegd aan de bonden, zo blijkt uit hun respectievelijke brie ven, willen niet ingaan op de nieuwe voorstellen. Alle drie de bonden zijn van mening dat B en W het raadsbesluit van drie Jaar geleden moeten uitvoeren, om dat er geen zakelijke argumenten aangevoerd worden voor herziening van het ambtenarenapparaat, maar politieke. De ABVA gooit definitief de deur dicht, tot er betere tijden aanbreken, de CFO en NBVGA vin den dat de inspraakprocedure weer helemaal opnieuw gestart moet wor den, een element dat de bonden mis sen ln de nota. Omdat zij dit element missen, zal er naar hun mening geen uitspraak gedaan mogen worden over de nota, maar zal men slechts kunnen komen tot de afbouw van de reorga nisatie, en dat zit er gezien het stand punt van de Rijswijkse WD en PvdA niet ln. Nog even en de vakantietijd breekt weer aan. Onze bezorgers/sters gaan dan weer van een welver- diende rust genieten, maar de bezorging van hel Ochtendblad Trouw moet dan wel doorgaan. Wij vragen daarom Ben je 15 jaar of ouder en wil je wat extra vakantiegef verdienen, bel dan even ons kantoor te Den Haag, H bereiken onder nummer 0'70-46 94 45 of schrijf ecu briefje aan Ochtendblad Trouw Parkstraat 22 2514 JK Den Haag. Wij willen dan weten: naam, adres en woonplaats leeftijd periode waarin je beschikbaar bent Elke zaterdag In het owlerwi js Tnuigt vacatnret la 4e gexoa4hei4saarg hagerpersaaeel wclxi jas ca vormingswerk Zorg met de eerste post in ons bezit is. Vooralle inlichtingen: Telefoon 020-913456 tst. 794.703 en 750

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6