>ranje met hakken over sloot Angst beheerst openingsduel Hockeyteam op deelnemerslijst Ruud Wielart niet zeker van Moskou Vandaag Strafschop moet winst brengen in harde wedstrijd tegen Griekenland Afmelding niet bekend bij IOC NOC wijst groep van zes atleten aan Neeleman zevende op EK zeilen West-Duitsland weinig overtuigend naar 1-0 zege op Tsjechoslowakije Supporters slaags Tweemaal verlies waterpoloploeg Bernaudeau winnaar proloog Midi Libre Ad Paulen nog jaar voorzitter IAAF iderdag 12 juni 1980 SPORT trouw/kwartet p 17 - rh 21 - s 19 door Matty Verkamman JAPELS Vassillios Konstantinou zal de weinig vriend- cbappelijke EK-interland Nederland-Griekenland niet ge- nakkelijk vergeten. Als de Griekse doelman halverwege de weede helft zijn hoofd in plaats van zijn hele lichaam had lebruikt. dan was Griekenland hoogstwaarschijnlijk op een Verrassende 0-0-score tegen de viced-wereldkampioen geein- ligd Om onduidelijke redenen besloot hij ver buiten zijn doel chter tot een kamikaze-actie contra invaller Nanninga. Straf- chop. Het schonk Kist de gelegenheid om de hatelijke nul ran het bord te halen: 1-0. jrooediger kon de winst voor het waar teleurstellende Oranje nauwe- ijks uitvallen. De minimale cijfers jaren twee miiMten vóór_tijd nog in combinatie en loopvermogen, agres- root gev^, l^n ^vwrter Kapsls en ploegdiscipline moesten ni? afïSÏ! ook nu weer de PU*®18 vormen van wfrfTr het Nederlandse team. dat de lessen van de afgelopen weken zo gretig in praktijk wilde brengen. Deze eerste tegenstander bood voorts, zo was de verwachting, de mogelijkheid tot in dividuele versierselen. Het overwicht één dag leverde nog geen tien minu ten goed vermaak op. een gelijkspel bleef de Neder- ^idse ploeg zodoende net bespaard. feel reden voor vrolijke gezichtgen is x nochtans niet voor de Nederlan- lers. De wedsUijdtegen Gnelreiüand immers een continu karakter dra- ras m principe bedoeld om_het ooei waarHnor rfp v,PlIW,fl9nvallers ir aido een fikse duw in de goede rich- ing te geven. Nu er dat bij lange na liet van is gekomen, moet Nederland aterdag in Napels wel winnen van de juitsers om uitzicht op de finale te behouden. Gelet op het cattenaccios- jei van de oosterburen dreigt ook die opgave heel lastig te worden. gen, waardoor de vleugelaanvallers in de volgepropte Griekse afweer alleen kans van slagen hadden indien zij hun directe tegenstanders uitspeel den. Het was niet de eerste misreke ning, zo bleek eigenlijk van begin af aan. Debutant Vreijssen, leek stijf te staan van de zenuwen, hetgeen onder meer tot uiting kwam in mislukte LAUSANNE Tijdens de persconferentie van het Internationaal Olympisch Comité heeft de Hongaar Arpad Csanadi bij het overzicht van de Olympische takken van sport het Nederlandse beren hockey team genoemd als één van de overgebleven vier deelnemers. Het besluit van de Nederlandse hockeybond om geen dames- en herenploeg af te vaardigen naar Moskou, is kennelijk nog niet bij het IOC- hoofdkwartier in Lausanne binnengekomen. Nederland werd ge noemd samen met India, Spanje en de Sowjet-Unie. De overige acht deelnemers hebben zich volgens de gegevens van het IOC terugge trokken. In Lausanne blijkt wel de afmelding van het Nederlandse dames hockeyteam te zijn binnengekomen. Van de oorspronkelijke zes deel nemende landen is alleen het gastland Sowjet-Unie over. Volgens IOC- voorzitter Lord Killanin gaan 84 landen naar Moskou. Van de oor spronkelijk aangemelde landen hebben Gabon en Niger zich terugge trokken. terwijl Mozambique zich alsnog heeft gemeld. Over de afmelding van Suriname werd niet gerept. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft na bestudering van de voordracht van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) een groep van zes atletes aangewezen voor de Olympische Spelen van Moskou. ™Xoslow33ie be ooit tegen de harde Iossllides. Na een re- delijke, doch gemistt kans voor Her („ccpn Apn wpinie boeiend eebeu- venkamp m de vierde minuut, was «5? worden Drie uur voetbal op het heel lang wachten op enig gevaar. ren Eigenlijk tot twee minuten voor de Opnieuw straffen in omkoopschandaal I ROME Vlak voor het begin van het Ltoemooi om het Europese voetbal- npioenschap heeft de tuchtcom- sie van de Italiaanse voetbalbond drie spelers geschorst voor één of anderhalf jaar. In de derde en atste ronde van het onderzoek met ekking tot het omkoopschandaal en drie spelers uit de tweede divi- betrokken. De namen zijn Merlo, Tierini en Massimelli. 5 werden zes aangeklaagde spe- r s vrijgesproken. Ook de betrokken Hubs kregen geen straffen opgelegd, let proces wordt morgen beëindigd, ie rechtbank zal de straffen tegen in l 38 spelers, officials en derden bevestigen. HELSINKI Khoretski uit de Sow- jet-Unie heeft voor de kust van Hel sinki de tweede race in de strijd om bet Europese zeilkampioenschap bij de finnjollen gewonnen. Zijn landge noot Balasjov, die als derde eindigde, heeft na twee races de leiding. Martin van Leeuwen bezette de achtste plaats en Mare Neeleman werd ne gende. Neeleman neemt in de stand na twee races de zevende plaats in. Van Leeuwen staat negende. vierde race in de soling-klasse leverde een overwinning op voor de Deen Hoej-Jensen. Boednikov uit de Sowjet-Unie eindigde als tweede en de Westduitser Niemann werd derde. Geert Bakker kwam niet bij de eerste Iwintig aankomende zeilers voor. Na vier races om het Europese kam pioenschap in de soling-klasse heeft de Brit Crebbin de leiding met 41,0 punten. De Zweed Sundelin staat tweede met 47,4 punten. pauze toen Kist uit een vrije trap er rakelings naast schoot. Haan en Krol smeekten om ballen, maar éénmaal in het bezit van het speeltuig wisten zij er ook niet of nauwelijks waardevolle zaken mee te doen. Krol werd bovendien al snel gehinderd door in duel opgelopen li chamelijk ongemak. Het was al met al een even onver wachte als teleurstellende gang van zaken. Binnen het kwartier kreeg het zoekende Nederlandse team nog een extra tik te verwerken. Bij een uit braak van Mavros, raakte doelman Schrijvers gewond aan het hoofd. Ge abonneerd als hij is op pech tijdens de grote toernooien (in Argentinië verloor hij ondermeer zijn plaats aan Jongbloed na een botsing met Brandts) moest de Ajacied meteen plaatsmaken voor Doesburg. Ernstiger was nog dat de tamelijk dolende pupillen van Zwartkruis net zomin vat konden krijgen op de glad-, de (vooraf bespoten) grasmat als op de tegenstander. Aan de bal bleken Willy van de Kerkhof (1) op weg naar het vijandelijke doel. De Griek Livathinos heeft de achtervolging ingezet. Ruud Krol (r) is toeschouwer. de Zuideuropeanen behoorlijk vaar- ning van het debutantenbal niet aan dig. Hovenkamp moest dat regelma- te kunnen. Zij gooiden er onverant- tig tot zijn ergernis ervaren wanneer woordelijke overtredingen uit. met uitblinker Ardizoglou op rechts voor alle blessurerisico's van dien. de slalom koos. Met zijn medeaanval ler Mavros gaf hij de vrijmoedig spe- Dan is het uiteraard een gevaarlijke lende Grieken het aanzien van een gok om ajs coach ind e 46ste minuut D technisch redelijk bekwaam team. je tweede en laatste invaller al in de Turijn. 17.45 u. Belgie-Engeland. Hetgeen niet betekende dat er louter strijd te gooien. Hoe gevaarlij. dat artistieke middelen werden aange- bleek al snel. Stevens moest langs de sproken. Van tijdtottijd werd even- kant verzorgd worden en Hovenkamp ging na een handgemeen met Firos tegen de vlakte, terwijl de bal zich precies aan de andere kant van het veld bevond. Nadat Willy van de Kerkhof namens Oranje en ten koste van Ardizoglou's benen iets gemeens had teruggedaan (gele kaart) brak het ongecontroleerde gedrag Grie kenland in de 18e minuut lelijk op. Nadat dit mVvttk viï VMrtepwzé WUIjmra» de Kerkhol werd eerst in op een gele kaart was komen te staan het strafschopgebied geraakt, waar- (hij nam geen afstand bij een vrije doelman Konstatinou vervolgens trap) dreigde bij het rustsignaal zelfs a*le zelfbeheersing verloor tegen Nan- nintra Drnlrrtn tuac rdcrtllinf in -7lln zeer de zeis gehanteerd. De secure Oostduitser Prokop moest voortdu rend naar zijn fluit grijpen om de felle overtredingen te bestraffen; in de eer ste helft zelfs 27 maal (12-15) in Grieks „voordeel". De Nederlanders lieten zich zelfs inti mideren door de zoveel minder inter nationaal geschoolde opponenten. een ordinaire vechtpartij. Haan nam toen de bokshouding aan jegens ninga. Prokop was resoluut in zijn beslissing; Kist schoot de kalk van de Kouis, maar Prokop voorkwam een S^P en de bal tegen het net. 1-0. Oranje-drama a la Joegoslavië '76 door parmant tussen de kemphanen paar honderd Nederlandse toe- te springen. De gebalde vuisten sym- schouwers in het bijzonder matig ge- boliseerden het Hollandse onvermo- vulde San Paolo-stadion hadden er Groep 1 Tsj.slow.-West-Duitslaud Griekenland-Nederland 0-1 0-1 Nederland 1 1 0 0 2 1-0 West-Duitsland 1 1 0 0 2 1-0 Tsjechoslowakije 1 0 0 1 0 0-1 Griekenland 1 0 0 1 0 0-1 gen van de eerste 45 minuten evenwel prima; wel kracht geen intelligentie. Dat laatste zal ook niet de achter grond zijn geweest voor de wissel Vreijsen-Nanninga direct na rust. De pinchhitter van Roda JC moest er weer eens aan te pas komen om de zaak met zijn lengte en kracht te forceren. Een beproefd middel, maar dit keer niet minder riskant. De Grie ken hadden in de eerste helft immers al herhaaldelijk aangetoond de span na afloop slechts een heel bescheiden applausje voor over. Griekenland-Nederland 0-1 (0-0) Kist (strafschop) 0-1. Scheidsrechter Prokop (Oost-Dultsland). Toe schouwers 15.000. Geel: Mavros (Griekenland, Wil ly van de Kerkhof (Nederland). Griekenland: Konstantinou; Kyrastas. Iossifldis, Kapsis. Firos; Livathinos, Terzanidis, Ardizoglou (Anastopoulos); Mavros, Kostlkos (Gaiakos), Kouis Nederland: Schrijvers (Doesburg); Wijnstekers. Krol. Van de Korput. Hovenkamp, Stevens. Haan. Wliiy van de Kerkhof; Vreijsen (Nanninga). Kist, Rene van de Kerkhof Milaan: 20.30 u. Spanje-Italië. Televisie Nederland 1: 17.40 u. België-Enge- land; 19.35 u. Beelden uit trainings kamp Nederlands elftal en voorbe schouwing Spanje-Italië; 20.27 u. Spanje-Italië. Opstellingen Belgie: Pfaff (1); Gerets (2), Meeuws (4), Millecamps (3), Renquin (5); Cools (6), Van der Eycken (7), Vanden Bergh (10); Van Moer (8), Van der Eist (9) en Ceulemans (11). Engeland: Clemence; (1); Neal (2), Thompson (4), Watson (5), Sanson (3); Wilkins (6), Keegan (7), Brooking (10); Coppell (8), Johnson (9), Woodcock (11). Scheidsrechter: Aldinger (West- Duitsland). Spanje: Arconada (1); Tendillo (20). Alessanco (2), Migueli (3), Gordillo (14); Zamora (21), Asensi (6), Quini (10); Saura (18), Satrustequi (17), Dani (7). Italië: Zoff (1) Gentile (7), Oriali (14), Collovati (6), Cabrini (5); Scirea (9), Tardelli (15). Antognoni (10); Causio (19), Graziani (20), Bettega (18). Scheidsrechter: Palotai (Hongarije). Ook hoogspringer Ruud Wielart be hoort tot deze groep, maar het is nog allerminst zeker of hij de reis naar de Russische hoofdstad ook daadwerke lijk zal meemaken. Wielart kampt al geruime tijd met een blessure en moet nog een keuring ondergaan van de chef-arts van het medisch begelei dingsteam. Sylvia Barlag, de vijf- kampster is het enige vrouwelijke Ud van de Moskou-groep. De andere atle ten zijn Harry Schulting (400 meter horden), Cor Vriend en Gerard Nij- boer (marathon). Voor de 4 x 400 meter estafette ploeg zijn reeds aangewezen Schul ting en Koen Gijsbers. De twee overi ge atleten zullen in overleg met de chef de mission worden gekozen uit de volgende kandidaten: Marcel Kla- renbeek, Henk Brouwer, Hugo Pont en Mario Westbroek. Indien de prestaties van overige Olympische kandidaten bij de zater dag en zondag in Winterthur te hou den West Athletics voor dames en heren en dé in Talence te houden landenwedstrijd vijfkamp met de Ne derlandse damesploeg daartoe aan leiding geven, zal de KNAU volgende week bij het NOC een vervolg-voor- dracht indienen. DEN HAAG Het bestuur van de KNAU wil proberen via een gerechte lijke procedure Raymond Heeren veen naar de Olympische Spelen in Moskou te krijgen. Heerenveen, die kandidaat is voor de Nederlandse 4 x 400 meter-ploeg, is in 1976 tijdens de Olympische Spelen uitgekomen voor de Nederlandse Antillen. Volgens de reglementen van het Internationaal Olympisch Comité mag een atleet, die op de Olympische Spelen voor een bepaald land is uitgekomen, op volgende Spelen niet starten voor een door Johan Wotdendorp TURIJN In de binnenstad van Tu lijn ontstond gisteren een vechtpartij voetbalsupporters. Er waren onge veer tweehonderd personen bij be rokken. Twee supporters raakten ge- 'ond en werden in een ziekenhuis pgenomen. De politie arresteerde eertig man. De Engelse supporters wamen gisteren in Turijn aan voor de wedstrijden van Engeland tegen JBelgië (vandaag) en Italië (zondag). ROME Afgaande op Tsjechoslowakije-West-Duitsland (0-1) kan iedereen zich in gemoede afvragen, welk nut het heeft om dit soort vervelende wedstrijden voor een miljoenen publiek - te vertonen. Als amusementsvoorstelling had het nog minder tussen Italiaanse en Engelse groepen niveau dan het gemiddelde Tros-programma en als kijkspel in a mnn «re - het olympisch Stadion van Rome bleef het moeiteloos onder het peil van de obligate openingsceremonie. Het was daarom terecht, dat de entourage veel lege plekken op de tribunes verdacht veel op de gemiddelde Nederlandse eredivisie wedstrijd leek. BOGLIASCO Het Nederlands wa- wrpoloteam heeft ook de tweede wedstrijd tijdens het vierlandentoer nooi in Bogliasco (Italië) verloren. Te gen Hongarije werd het 5-6. De perio des tanden waren 1-1, 2-3, 1-1 en 1-1. De eerste wedstrijd, tegen Italië, ging dinsdag met 7-8 verloren. «NNIS Betty Stöve heeft de derde ronde net intemationele toernooi in Chichester «reikt stöve versloeg de jeugdige Westdultse JrY13 Hanika met 7-6 6-4 Verrassend was de neerlaag van de Britse Virginia Wade Zij ver- oor Kansloos van de Amerikaanse Diane Des- ■or De setstanden waren 2-6, 6-7. yffiTBAL Voor de Noordametikaanse com- Péutie zijn twee wedstrijden gespeeld: Memphis nogues-Tampa Bay Rowdies 2-0. Edmonton "fillers-Philadelphia Fury 5.0. frfELBENNgN De Russische Galina Tsaryo- a neeit een wereldrecord gevestigd op de 200 sprint met vliegende start Op de Olympi- hSOOsêc v^Moskou kwiun tot een tijd van VftüaoAt. Austria Wien heeft de Oostenrijk- re oeker gewonnen. Het versloeg Salzburg met de tweede finalewedstrijd. De eerste ont moeting was geëindigd in een 1-0 overwinning '«rs^twrg. Omdat Austria Wien reeds eer kampioen van Oostenrijk was geworden en het Europa Cup toernooi voor lands ™y**uen. zal Salzburg Oostenrijk vertegen- oordigen in het toernooi om de Europese be- «fvoor bekerwinnaars. Het was de zeventiende ,iVL Üat Austria Wien de beker won. Zes keer aagde de club erin zowel het landskemploen- »innen ^^er In hetzelfde seizoen te Het openingsduel van het toernooi om het Europees voetbalkampioen schap past volledig in een helaas in drukwekkend rijtje. Evenementen als de jongste Europa Cup-finales Nottingham Forest-Hamburger SV en Valencia-Arsenal, de eindstrijd om de Engelse beker, West Ham United- Arsenal, en de première van het mon diale titelgevecht in Argentinië West- Duitsland-Polen, zijn treffende voor beelden van smakeloze danspasjes op de angsthazenballen zoals die te genwoordig op internationale podia worden opgevoerd. De vrees om te verliezen is zo diep geworteld dat er van een normale wapenschouw nau welijks of geen sprake meer is. Tsjechoslowakije-West-Duitsland, een botsing tussen de regerende Eu ropese kampioen en die van acht jaar geleden had op papier alles in zich om een heerlijke pot, zoals dat in het jargon heet, te worden. „We gaan aanvallen", riepen de respectievelijke trainers Venglos en Derwall voor de wedstrijd zelfs in een vlaag van held haftigheid. Maar de diepere beteke nis van die opmerking moet hun vol ledig zijn ontgaan. Aanvallen is iets anders dan kramp achtig voor het eigen doel hangen, wanneer de trage tegenstander zich schoorvoetend en waarschijnlijk op straffe van een forse boete over de middenlijn beweegt Aanvallen heeft ook een andere betekenis dan: met doorzichtige passes een geïsoleerde en statische spitsspeler proberen te bereiken. Dat beeld overheerste in de etalage van het Europese topvoetbal. Dat was de arbeidsvreugde, die de voor modale salarissen (variërend van tweehonderdduizend gulden bij Hans-Peter Briegel tot zeseneenhalve ton bij Manfred Kaltz) voetballende leden van de „Mannschaft" uitstraal den. Want de verwijten van het laten mislukken van de wedstrijd werden het duidelijkst aan het adres van de kwalitatief betere Duitsers gericht. Het laffe voetbal had zowaar nog resultaat ook. Tien minuten na de hervatting knikte topscorer Karl- Heinz Rummenigge de bal uit een voorzet van Hansi Muller achter de niet altijd even sterke Tsjechische doelman Jaroslav Netolicka. Wan neer de onverdiende overwinning de eerste bouwsteen voor een plaats op het ereschavot blijkt te zijn. maalt Rummenigge kopt West-Duitsland naar de overwinning. De Tsjechische doelman Netolicka niemand erom. Brian Clough, de ma- vïllt tevergeefs uit. nager van Nottingham Forest, liet zich onlangs weer eens lauweren als de beste trainer van het oostelijk Halfrond, toen zijn club op on-Engel- se wijze de belangrijkste Europese voetbalbeker veroverde. Derwall zal in een identiek geval als held worden bijgezet in de galerij, waar zijn illustere voorgangers Sepp Herberger en Helmut Schön adem loos worden bewonderd. De schade die aan het imago van het spel wordt berokkend, telt kennelijk niet. Voetbal is een rekensport geworden. Het voorkomen van doelpunten (en dus nederlagen) verdient in de ogen van de ook al over-betaalde trainers want zij zijn vaak het meest schul dig aan de onfrisse praktijken op het veld een veel hogere prioriteit dan het losgooien van alle remmen. De wetenschap dat een nederlaag in de poule vrijwel zeker een streep door de finale-rekening trekt, verlamde Der wall en Venglos bij voorbaat. Het is niet toevallig, dat de Nederlandse be kerfinale Feyenoord-Ajax (die slechts de beroemde baard van de keizer als inzet had) tot een meeslepende, zij het te harde wedstrijd uitgroeide. spelers uit de finale van 1976 (tegen West-Duitsland alleen Bernhard Dietz), streefde met liefst twee aan vallers (Zdenek Nehoda en Ladislav Visek) succes na. Toen de achter stand een feit was, en de stormbal gehesen, mocht routinier Marian Masny vergeefs proberen om het tij te doen keren. Het resultaat van die optelsom weerspiegelde zich niet al leen in de zouteloze uitslag, maar ook in het aantal kansen. De eerste van de wedstrijd werd na een halfuur ge boren: Antonin Panenka mocht die eer voor zich opeisen. West-Duitsland presenteerde zich met een weerloze Klaus Allofs op de flank (hij is alleen in de warming-up aan de bal geweest) en goaltjesdief Karl-Heinz Rummenigge in de punt van de aanval. Manfred Kaltz mocht en kon af en toe eens naar voren trekken, maar ter compensatie had Het is natuurlijk gewaagd om na de Derwall Uli Stielike en Hans-Peter eerste wedstrijd al vergaande conclu- Briegel (in de oefencampagne respec- sies voor de rest van het toernooi te tievelijk libero en voorstopper) als trekken. Niettemin lijkt Tsjechoslo- extra stootblokken op het midden- wakije te oud voor de vuurvreters, die veld geposteerd. hun opwachting nog moeten maken Tsjechoslowakije, opererend met vier en sloeg Helmut Schön in een open brief aan Rummenigge de spijker op zijn kop met de zinsnede. „Wanneer jouw vrienden van het nationale elf tal zich even enthousiast voor jou inzetten als je teamgenoten van Bay- ern München in dit verband noem ik vooral Paul Breitner dan zal voetbalminnend Duitsland de ko mende dagen veel plezier beleven." Maar uitgerekend voor de links den kende motor Breitner geldt ten aan zien van de Mannschaft een „Berufs- verbot". Tsjechoslowakije-West-Duitsland 6-1 <»4). 57 Rummenigge O-l. Scheidsrechter Michelotti lila). Toeschouwers 15 000 Geel: Dietz en Allots (West- Duitsland). Tsjechoslowakije: Netolicka; Barmos. Ondrus. Jurkemik. Koloman; Kozak. Panenka. Goegh; Oajdusek (Masny), Stambache, Nehoda. West-Duitsland: Schumscher; Cullmann. Kaltz. Karl-Heinz Förster. Dietz; Briegel. Bemd Fórster (Magath), Stielike; MUller, Rummenigge. Allots. ander land. Reglementen van de In ternationale amateur atletiek federa tie (IAAF) staan zulks wel toe Het KNAU-bestuur heeft zijn Juri disch adviseur opdracht gegeven te onderzoeken welke mogelijkheden er binnen het reglement van het Inter nationale Olympische Comité zijn teneinde alsnog te bereiken dat Ray mond Heerenveen in Moskou voor Nederland kan uitkomen. De Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie (KNSA) zal aan het Nederlands Olympisch Comité vijf schutters voordragen voor uitzending naar de Olympische Spelen in Mos kou. Het zijn Jack Achilles en Chris van Velzen. beiden klein kaliber ge weer, de kleiduivenschutters Kiek van Ieperen en John Pierik en pis toolschutter Wibaut Jolles. De zilveren medaillewinnaar van Montreal bij het kleiduivenschieten, Eric Swinkels. is van de drie kandida ten voor Moskou afgevallen, daar het prestatiegemiddelde van Van Ieperen en Pierik iets hoger lag. Er mogen per land slechts twee schutters op elk onderdeel uitkomen. BAGNOLES-8UR-CEZE De jonge Fransman Jean-Rene Bernaudeau is in uitstekende conditie uit de ronde van Italië gekomen. De luitenant van Bernard Hinault zegevierde in Bag- noles-sur-Ceze in de proloog van de 32e Midi Libre, een pittige etappe koers in het zuiden van Frankrijk, die tot zondag duurt. De winnaar van de etappe over de Stelvio, de hoogste top in de ronde van Italië, verklaarde na zijn overwinning in Bagnoles: ,Jk ben naar deze wedstrijd gekomen om hem te winnen." In de proloog over 3,7 kilometer nam hij de leiderstrui in bezit met twee seconden voorsprong op Johan van de Velde, onlangs nog Winnaar van de Dauphiné Libéré en drie seconden op wereldkampioen Jan Raas. De eerste etappe van de Midi Libre gaat van daag over 185 kilometer naar Mende. Onderweg moeten vijf bergtoppen beklommen worden. Hinault start niet in deze wedstrijd. De Girowin naar neemt een week rust. RHEINFELDEN De Belg Daniel Willems heeft in Rheinfelden de pro loog van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In deze korte individuele tijdrit was hij een fractie sneller dan de Nederlanders Gerrie Knetemann en Joop Zoetemelk. LONDEN Het bestuur van de inter nationale atletiekfederatie (IAAF) heeft besloten de verkiezing van een nieuwe voorzitter een jaar uit te stel len. Adriaan Paulen. die opnieuw kandidaat is gesteld, blijft dus nog een jaar op zijn post. De verkiezing van de voorzitter en de comité-direc teur was gepland tijdens de algemene vergadering van de federatie op 21 en 22 juli in Moskou. Door de afwezig heid van een groot aantal landen, die de Spelen boycotten, wil men daar geen belangrijke besluiten nemen. De bestuursverkiezing is uitgesteld tot begin september van het volgend jaar in Rome ter gelegenheid van de wed strijden om de wereldbeker. Het be sluit werd tijdens een IAAF-vergade- ring in Rome genomen. Bij diezelfde bijeenkomst werd het verzoek van de Belgische bond om Ronald Dusruelles gratie te verlenen, afgewezen. De Europese indoor kam pioen verspringen werd bij deze kam. pioenschappen van maart in Sindel- fingen gediskwalificeerd wegens het gebruik van anabole steroïden. Des- ruelles moet dus zijn schorsing van anderhalf jaar uitzitten. In het geval van de Bulgaarse kogel stootster Elena Stoyanova achtte het bestuur de schorsing van 22 maanden sinds de Europese kampioenschap- pen van 1978 in Praag voldoende. Zij mag derhalve deelnemen aan de Olympische Spelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21