Ernstige crisis binnen de VPRO Arnemuiden: beker laatste kans op succes lil Brian Ferry maakt afgematte indruk Meerderheid bestuur stapt op Toneelspeler-zanger Ernst Busch overleden Volendam in halve eindstrijd verrassend gewipt Omroep streeft naar B-status Conflict tussen twee regeringspartijen over hypotheekrente sportiviteit v Minister kan storten radioactief afval niet tegengaan Aanhoudingen na zedenmisdrijven „Eigen ontwerp abortuswet van PvdA noodzakelijk' Duitsland vindt dat EG-Iandbouwbeleid moet worden herzien 57 -VP-82 16-XE-61 01 -NZ-13 18-SU-35 97-BS-03 15-PM-88 10 maal gratis 5 literblik Valvoline XLD motorolie en origineel Valvoline jack! ^MValvolineO Roxy Music in de jaren tachtig ON degradeert naar derde klas De Graaf terug naar 'Vogels' MAANDAG 9 JUNI 1980 BINNENLAND REGIOSPORT TROUW/KWARTET Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM Binnen de VPRO is zaterdag een ernstig conflict ontstaan, nadat een uiterst krappe meerderheid van de ledenraad (de hoogste macht van de omroep) tijdens een in Amsterdam gehouden vergadering weigerde een principieel onderdeel van de nieuwe statuten over te nemen. Dit was voor zes van de elf bestuursleden aanleiding om met onmiddellijke ingang op te stappen. door Adri Vermaat Naast de bestuursleden Van Eunen, pe Gruyter, Blom en Abbink-Spaink verlieten ook voorzitter Tom Laus en vice-vooizitter Jenno Witsen de ver gadertafel. Laatstgenoemden namen zaterdag, om privé-redenen al af scheid van de vereniging. Aanleiding tot de crisissituatie was een chaoti sche discussie over de beslissingsbe voegdheid van de directie van het VPRO-bedrijf en de programmama kers bij het vervaardigen van radio- en tv-programma's. De vrijheid die het bedrijf geniet ten opzichte van de vereniging wordt door de leden van de omroep aangevochten. De leden raad is van mening dat de hoogste macht van de VPRO (de ledenraad) de bevoegdheid moet hebben zonodig In de programmering te kunnen grij pen. De directie, die bestaat uit alge meen directeur Frans de Smit, radio- directeur Jan Haasbroek en tv-baas Arie Kleywegt en ook de programma makers vinden Juist dat het ontoe laatbaar is dat het bedrijf van boven af opgelegd kan worden bepaalde programma's te moeten maken. Het bedrijf wenst dan ook absolute vrij heid. Tot nu toe werd die vrijheid gegaran deerd in het delegatiebesluit, waarin staat dat het bestuur het gehele pro grammabeleid overlaat aan "net VPRO-bedrijf. Door enige bestuurlij ke veranderingen, kreeg een commis sie uit de ledenraad enige tijd geleden de opdracht statuten opnieuw te bezien. Rumoerig In de bijzonder verwarrende en ru moerige vergadering van zaterdag kwamen de tegenstellingen tussen het bedrijf en de vereniging overdui delijk naar voren. Met slecht 27 tegen 24 stemmen (6 onthoudingen) werd het onderdeel van de nieuwe statuten verworpen waarin de beslissingsbe voegdheid duidelijk aan de radio- en tv-makers wordt toegeschreven. Na het opstappen van het merendeel van de bestuursleden verklaarden de kan didaten voor het voorzitterschap, mr. Michel de Jager en Hayo de Boer, dat zij zich onder deze omstandigheden niet langer kandidaat wilden stellen. Datzelfde gold voor mevrouw De Vroege, de enige kandidaat voor de vrijgekomen post van vlce-voorzitter. De Jager, die het meest kans maakte gekozen te worden en ook De Boer en De Vroege zeiden wel te overwegen om zich op een extra ledenraadsver gadering in september opnieuw kan didaat te stellen. Tijdens deze verga dering zal een nieuw bestuur gekozen moeten worden. Onaanvaardbaar De VPRO zal tot september bestuurd worden door de aangebleven leden De Boer, Beets, Daams, Nijk en Van Wijnberg. Om deze laatste ontstond eerder op de dag al bijna een be stuurscrisis, toen de aanwezige leden een bestuursvoorstel om mevrouw Van Wijnberg weg te sturen met slechts 27 tegen 26 stemmen verwor pen. Het bestuur trok zich terug, maar kwam even later terug met de mededeling toch aan te blijven en beloofde de vereniging zo snel moge lijk uitgebreider op de hoogte te stel len van de „onhoudbare situatie van Van Wijnberg binnen het bestuur." Algemeen-directeur Frans de Smit sprak na afloop van de vergadering zijn verbijstering en teleurstelling uit over de gang van zaken. „Dit is een situatie die wij niet voorzien hebben. De vereniging wil nu een bevoegd heidsverdeling die al tien Jaar binnen de VPRO bestaat terugdraaien. Dat Is onaanvaardbaar". De directie zal het personeel vandaag op de hoogte stellen van het gebeuren. De uit komst van dit beraad wordt eind van deze week naar buiten gebracht. Ook wil de directie de 180.000 leden van de omroep inlichtingen over de achter gronden van deze affaire. Hoe dat moet gebeuren is nog niet bekend. De directie sprak tenslotte haar waarde ring uit voor de bestuursleden die zijn opgestapt. Het conflict zal geen in vloed hebben op de programma's tot 1 oktober. Dat beleid is vastgesteld en kan niet meer worden terugge draaid. Bob Ris, secretaris van de onderne mingsraad van de VPRO, zei dat eerst afgewacht zal worden welke houding het overgebleven bestuur zal innemen, maar dat de ondernemings raad eventueel naar de kantonrech ter stapt wanneer er gesleuteld wordt aan het delegatiebesluit dat nog al tijd veui kracht is. Volgens Ris is het strafbaar wanneer de statuten veran derd worden zonder dat daar overleg met de ondernemingsraad aan vooraf is gegaan en dat is tot op heden niet gebeurd. Ledenactie Zonder slag of stoot werd het voorstel aangenomen om via een gigantische ledenactie te streven naar de B-sta- tus voor eind 1981. Dit rigoureuze plan stuitte slechts op één tegen- De afgetreden VPRO-voorzitter Tom Laus stemmer en zeven onthoudingen. De VPRO begint de campagne in het najaar en hoopt in *81 in totaal 360.000 leden te hebben. De wervings actie gaat maar liefst vier miljoen gulden kosten. De VPRO heeft mo menteel ongeveer 180.000 sympathi santen. De actie wordt gericht op een half miljoen Nederlanders, waaron der de VPRO potentiële leden denkt te hebben. De omroep kijkt daarbij naar leeftijd, opleiding, inkomen en politieke voorkeur. Met name in de Randstad denkt de omroep veel men sen te kunnen vinden die binnen de linkse profilering van de VPRO pas sen. De campagne zal gevoerd wor den vla brieven en advertenties in dag- en weekbladen. De directie wil de kosten uit de reserves en nieuwe contributiegelden gaan halen. Hoewel het streven naar de B-status met overgrote meerderheid door de vereniging is aanvaard, leven er bin nen de omroep nogal wat bedenkin gen tegen het plan. Met name een aantal programmamakers meent dat bij het vullen van meer zendtijd te grote consessies gedaan moeten wor den. De VPRO heeft deze stelling tot voor kort altijd unaniem onderschre ven. De omroep is hierop teruggeko men omdat men bang is in de toe komst de vaste zondagavond te ver liezen. „Versnippering van zendtijd leidt tot de totale ondergang van de omroep", aldus het bestuur. Van een onzer verslaggevers HELMOND Het CDA lijkt een bot sing met regeringspartner WD over de fiscale aftrek van hypotheekrente niet uit de weg te gaan. KVP-vooizit- teren Kamerlid Van Zeil beloofde de KVP-partijraad zaterdag te streven naar een spoedige afronding van de dlacussie over dit hete hangijzer. Voor de WD is in feite elke discussie uit den boze. De KVP-partijraad, zaterdag in Hel mond, bijeen, drong er bij de CDA- Kamerfractie op aan de zaak niet te laten rusten. De partijraad sprak zich In grote meerderheid uit voor een beperking van de aftrekbaarheid tot een hypotheek van vier ton. Het Kamerlid Cornelissen had de partijraad voorgehouden dat er met coalitiegenoot WD niet te praten valt over enige beperking. De partij raad toonde zich niettemin zeer onge duldig. Al in november vorig jaar drong de partijraad aan op „duide lijkheid op korte termijn „over het al dan niet handhaven van de huidige fiscale mogelijkheden. Het uitblijven van die duidelijkheid heeft nadelige gevolgen voor de bouw- en woning markt, „en derhalve voor de werkge legenheid In de bouw en de toeleve ringsbedrijven," oordeelde de partij raad in Helmond. j deze maand kan het CDA zich sterk maken voor de verlangde duide lijkheid, hielden leden van de partij raad de aanwezige Kamerleden voor. Zij doelden op het debat over de belastingvoorstellen van prof Hofstra. ADVERTENTIE ADVERTENTIE gaat verder dan kcs» sport alleen A Is je een produkl maakt. Bijvoorbeeld zuivere grondstoffen gebruiken Menken Landbouw produkten zijn van een eer lijke en erg goede kwaliteit, menken.landbouw is immers sportief genoeg om 't goed te doen menken.landbouw wassenaar f Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Zo hij al bereid zou zijn aan een dergelijk verzoek te vol doen, dan nog ontbreekt het minister Ginjaar van volksgezondheid en mi lieuhygiëne aan wettelijke mogelijk heden tot schorsing over te gaan van de vergunning tot het dumpen van radioactief afval in zee. Dit heeft de bewindsman de stichting Natuur en Milieu in een brief laten weten. 088 (ANP) De gemeentepolitie van Oss heeft twee mensen aange houden in verband met zedenmisdrij ven. De ene is een 43-Jarigé man uit Den Bosch, die in Oss in het huis van fljn vrienden ontucht pleegde met een 15-jarig meisje. Dit kwam aan het licht toen er achteraf ruzie in het gezin ontstond, waarbij de man werd verraden. De ander is een 15-jarige jongeman, die bekend heeft verschil lende malen met kleine kinderen ont- 'ucht te hebben gepleegd. De stichting had minister Ginjaar in een persoonlijke brief verzocht tot schorsing over te gaan, omdat ze ver wacht dat een uitspraak van de Kroon over de dumping pas na de stortingsdatum zal plaatsvinden. Af gelopen vrijdag gingen vier milieuor ganisaties in beroep bij de Kroon tegen het verlenen van de stortings vergunning, die door de bewindsman is afgegeven. Natuur en Milieu ver zocht de minister de werking van de vergunning op te schorten tot de be slissing in beroep is genomen. In zijn brief wijst Ginjaar erop dat het schorsingscriterium ook bij het in werking treden van de wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne al leen kan worden toegepast door de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Hij zal dan ook de brief van Natuur en Milieu aan die voorzit ter doorgeven. Berlijn <anp> de Oostduitse toneelspeler en zanger Emst Busch is zondag op 80-jarige leeftijd in Oost- Berlijn overleden. Dit heeft het Oost- ouitse persbureau ADN bekendge maakt. Oorspronkelijk bankwerker nam Busch in 1918 deel aan de matrozen- °Pstanden in Kiel. In de jaren twintig dertig trad hij op in tal van opvoe- nflgen onder Erwin Plscator, zoals de «lereerste vertoning van Bertolt Brechts en Kurt Wellis Driegroschen- oper. In de Nazi-jaren woonde Busch gerui me tijd in de Sowjet-Unie en nam aan de kant der Internationale Brigades deel aan de Spaanse Burgeroorlog. Sinds 1945 woonde hij in de DDR en werd er bekend door zijn optreden bij het Berliner Ensemble en door zijn vertolking van arbeidersliederen. Hij bezat vele hoge onderscheidingen van de DDR, waaronder de National- preis en de Karl-Marx-Orde. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT De Tweede Ka merfractie van de PvdA moet het abortuswetsontwerp van de minis ters Ginjaar en De Ruiter verwerpen en een initiatief-wetsontwerp indie nen, dat voldoet aan de eisen van de Rooie Vrouwen in de PvdA. Dit staat in een verklaring, die de Rooie Vrou wen zaterdag hebben opgesteld op een bijeenkomst in Amersfoort. In de verklaring wordt gezegd, dat ook met wijziging van een aantal artikelen het wetsontwerp van Gin jaar en De Ruiter niet zal kunnen voldoen aan het verkiezingsprogram ma van de PvdA, het manifest van de Rooie Vrouwen en de eisen van „Wij vrouwen eisen". Het gaat daarbij om zaken als „abortus uit het wetboek van strafrecht, abortus in het zieken fondspakket en de vrouw beslist". De Rooie Vrouwen vinden dat de PvdA-fractie in de Tweede Kamer meteen al alles in het werk moet stellen om het wetsontwerp, dat nu op tafel ligt, niet te laten goedkeuren door het parlement. Die PvdA-fractie wil overigens van de VVD de zeker heid hebben, dat zij meedoet aan het indienen van een initiatiefontwerp voor een abortuswet, als de regering haar ontwerp onder druk van een gezamenlijke amendering van socia listen, liberalen en D'66 zou in trekken. Waarnemend fractievoorzitter Ed van Thijn zei zaterdag voor de VA- RA-radio, dat zijn partij niet blind in een gezamenlijke wijziging van het ontwerp Ginjaar/De Ruiter stapt, als niet vaststaat, dat de WD een initia tiefvoorstel steunt, wanneer de amen- dementen het niet halen. KEULEN (AP) Hans Jürgen Wisch- newski, waarnemend voorzitter van de Westduitse sociaal-democratische partij, heeft gisteren ingrijpende her vormingen voorgesteld van het Euro pese landbouwbeleid. Hij deed dit tijdens een vraaggesprek met Deutschlandfunk Radio. In een reactie op de beslissing van het Westduitse kabinet, om Engeland te helpen in het probleem van de Britse bijdrage, door zelf bijna anderhalf miljard dollar meer op tafel te leggen, zei Wischnewski een groot gedeelte van het Europese landbouwbeleid „niet langer verantwoord' te vinden. Hij zei het noodzakelijk te vinden, dat alle EG-landen zich beraden over de mogelijkheid, de landbouwproble men van de gemeenschap tot een goede oplossing te brengen. Zelf stel de hij voor, een limiet te stellen aan de bijdragen van de diverse lidstaten aan het EG-budget. Bovendien vindt Wischnewski dat „de onverantwoor de financiering van gigantische over schotten moet worden stopgezet". Naast Helmut Schmidt, een bekend tegenstander van het EG-financie- ringsbeleid, is Wischnewski op z'n minst al de derde vooraanstaande Westduitse sociaal-democraat die scherpe kritiek uit op het landbouw beleid. Dat West-Duitsland door de andere EG-leden wordt gebruikt als melkkoe, is de laatste maanden een steeds vaker gehoorde klacht Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Bent de houder van één van deze kentekens? Stuur ons 'n totokopie van het kenteken bewijs en u krijgt gratis een 5 literblik Valvoline XLD mo torolie. Rus: een origineel Valvoline race-jack! Waarom deze aktie? Valvoline XLD motorolie... de keuze van Formule I kampioe nen als Mario Andretti en Elio de Angelis. Maar óók over de hele wereld door miljoenen gebruikt in 't dagelijks ver keer. Daarom: 6 keer voor 10 automobilisten een gratis 5 li terblik! Om keihard te bewij zen hoeveel beter deze top- olie is. Niet alleen op 't circuit, maar juist óók in de stad en op de grote weg! Valvoline Over de hele wereld het winnende merk Esi XLD Valvoline Oil Nederland B.V. Postbus 11.3300 AA Dordrecht Tel. 078 -180011. ARNEMUIDEN Even verrassend als verdiend plaatste tweede klasser Arnemuiden zich middels een 2-0 triomf op eerste klasser Volendam voor de finale van de KNVB-beker. In die finale zal het opnieuw tegen een eerste klasser moeten optornen, namelijk DOVO of Bennekom, maar gezien het knappe spel van de Zeeuwen tegen Volendam hoeven zij zich bij voorbaat zeker niet kansloos te voelen. Het bekergebeuren leeft al geruime tijd in de voetbalgemeenschap van Arnemuiden. Vooral na de winter stop, toen Arnemuiden het spoor in de competitie volledig bijster raakte, en als gevolg daarvan kansloos werd voor de afdelingstitel is het besef steeds meer gaan groeien dat er in het bekertoernooi nog volop eer viel te behalen. Zo worden achtereenvol gens Kozakken Boys, Heerjansdam, HHC en AZW aan de zegekar gebon den terwijl in de eerste drie ronden afgerekend werd met de Zeeuwse vierde klassers Nieuwdorp en Hoek en de derde klasser Kapelle. Een im ponerende reeks van behaalde over winningen derhalve, die haar vervolg moest krijgen in het duel tegen Vo lendam. Arnemuiden leek het overigens slecht getroffen te hebben met Volendam als tegenstander. Overtuigend had den de Volendammers vorige week IJmulden met 5-0 van alle bekerillu sies ontroofd en dat gebeurde op een zodanige manier dat het team van trainer Rein van Lier meteen de favo- rletenrol werd toebedacht. De in rui me mate aanwezige hoeveelheid tech niek en routine, gecombineerd met veel inzet en strijdlust, moest de be ker naar Volendam brengen, zo had den de Volendammers het zich voor gesteld. Hoe anders liep het echter in de bij vlagen uiterst aantrekkelijke halve eindstrijd. Hoewel Volendam via een paar speldeprikken van Wil Runder kamp niet onaardig uit de startblok ken kwam was al snel duidelijk dat de thuisclub het door trainer Jaap van Maris opgedragen tactisch con cept perfect uitvoerde. Dat concept behelsde het vroegtijdig storen van de Volendamse achterhoede en het middenveld zodat de snelle spitsen Kees Zwarthoed en Jaap Jonk vrijwel geen aanspeelbare ballen kregen. Door het veelvuldig overnemen van het balbezit slaagde Arnemuiden er aan de andere kant wel voortdurend in om gevaar te stichten voor het Volendamdoel, te meer daar ook het wapen dat tempo heet, goed werd gehanteerd. Het leidde uiteindelijk de ondergang in voor Volendam. Na een kwartier spelen was het eerst Jos van Belzen die met een afstandsschot en via doelman Jan Jonk raak schoot en vervolgens was het Lieven van Bel zen, die na een voorzet van Jaap Meerman ineens inknalde: 2-0. Zo was de strijd binnen een half uur beslist, want Volendam heeft in het vervolg van het duel alleen maar na drukkelijk gefaald. Het enige gevaar kwam nog van Kees Zwarthoed. die met een uitstekend schot bijna suc ces had, maar tekenend was dat die kans ontstond na een individuele ac tie en niet na een vlot lopende combi natie. Ook na de pauze heeft Volendam geen moment de indruk kunnen wek ken dat het in staat zou zijn de strijd een andere wending te kunnen geven. Integendeel, Arnemuiden kreeg ver uit de beste kansen, maar Ronald van Belzen zag zijn schot tegen de paal Arnemuiden is ook in dit duel fel op de bal. De Zeeuwen klopten Volendam met agressief spel met 2-0. belanden en de sterk acterende Huib Meerman schoot in kansrijke positie tegen doelman Jan Jonk op. Maar hoewel de doorgaans zo betrouwbare defensie van Volendam fout op fout stapelde konden de Zeeuwen daar niet meer van profiteren, waardoor de ruststand ook de eindstand zou wor den. Jammer was het dat sommige Volendammers het verlies maar moeilijk konden accepteren, wat ten slotte resulteerde in een officiële waarschuwing voor Jaap Jonk we gens aanmerkingen op de leiding. Ar biter van Ginneke, uitstekend lei dend, ontging het openlijk natrappen van Cees Kras, zodat de Volendam mers er met één officiële waarschu wing nog genadig van afkwamen. Vreugde dus bij Arnemuiden, dat in de finale DOVO als tegenstander hoopt aan te treffen. Aanvoerder Coen Pruijsers: „DOVO is een naam die het publiek aanspreekt en boven dien borg staat voor goed voetbal. Dat betekent veel publiek en voor ons is dat een stimulans." Over de winst op Volendam: zegt Pruijsers: „Wij waren bang dat Volendam het eerst een doelpunt zou scoren, dan wordt het tegen zo'n ploeg erg moei lijk. Maar Volendam is niet in haar normale spel kunnen komen en dat Was toch het gevolg van de uitsteken de tactiek die de trainer had uitge stippeld. Ik zie het dan ook helemaal zitten in de finale. De vereniging ver keert, wat dat betreft, echt helemaal in een roes". Zeker is in ieder geval dat Arnemui den met veel zelfvertrouwen aan de slotapotheose zal beginnen. Boven dien zal men ook op de steun van een trouwe schare aanhangers kunnen re kenen. Omdat de ploeg dus ook over uitstekende kwaliteiten beschikt en veel wilskracht in huis heeft zal de tegenstander in de finale, of die nu DOVO of Bennekom heet, bij voor baat zeker geen gemakkelijke mid dag hebben. ARNEMUIDEN-VOLENDAM 2-0 (2-0). 13. .los v«n Belzen 1-0, 23. Lieven van Belzen 2-0 Scheids rechter. Van Ginneke. Toeschouwers: 1200. ARNEMUIDEN: Meulmeester; Grootjans, Jan Meerman. Geelhoed. Klaas van Belzen; Huib Meerman. Jaap Meerman. Coen Pruijsers: Lieven van Belzen, Jos van Belzen. Ronald van Belzen. VOLENDAM: Jan Jonk; Hoogland. Plat. Hans Jonk. Klaas Koning (Slem Koning): Runderkamp. Jan Zwarthoed (Cees Steur). Sier; Jaap Jonk Kras. Kees Zwarthoed. door Stan Rijven ROTTERDAM Roxy Mu sic is een van de zeldzame groepen die begin jaren ze ventig is opgericht en pogin gen doet zich in het verande rende popklimaat te handha ven. Zaterdag trad zij op in de Rotterdamse Ahoy-hal in het kader van een Europese tour nee, die werd georganiseerd om de nieuwste produkten, waaronder de laatste plaat „Flesh Blood" te presen teren. Roxy Music heeft zich steeds in een eigen richting ontwikkeld, zij het dan dat het avant-garde-karakter verdwe nen is. De zes lp's die tot aan de opheffing van de groep in 1976 wer den uitgebracht waren voor oprichter Brian Ferry de uitlaatklep voor zijn kunstopvattingen over popmuziek. Niet alleen introduceerde hij een unieke melange van glamour camp en kitsch in de vormgeving, de muzikale inhoud was revolutionair en vernieu wend in vele opzichten. Zeker toen Brian Eno nog deel uitmaakte van dit illustere gezelschap. Zijn minder suc cesvol verlopen solocarrière deed Ferry besluiten tot een reünie die gitarist Phil Manzanera, saxofonist Andy Mackay en drummer Paul Thompson weer in de gelederen telde. De lp Manifesto, die vorig jaar ver scheen, bouwde voort op het oor spronkelijke concept, waarin de ei gen sfeer goed behouden werd, maar waarin tevens commerciële trekjes te bespeuren vielen. Die lijn is met de laatste plaat Flesh Blood doorge trokken, naar steeds meer voor disco theek geschikte weinig brutale mu ziek. Hiervoor was de band naast bovengenoemde leden uitgebreid met Paul Carrack op klavier, Garry Tibbs op bas en Neil Rubbert. Drum mer Thompson was wegens een onge luk vervangen door Andy Newmark. Tweede klasse C on-CSV '28 1-4 (0-1). 25. Bert Her- msen 0-1, 55. Eddy Pastoor 1-1, 59. Rob Meijer 1-2, 86. Bert Hermsen 1-3, 89. Harold Borns 1-4. Scheidsrechter: Hoek. Toeschouwers: 1200. ON is door deze nederlaag gedegradeerd naar de derde klasse. Binnen twee jaar zijn de Almeloërs van de eerste naar de derde klasse geduikeld. Nieuwe tijd Het was te merken dat de „nieuwe tijd" Roxy Music niet onberoerd had gelaten. Het gordijn van strakke wit te luxaflex ging langzaam omhoog waarachter in lichte sporttenues de band tevoorschijn kwam. Ook de be lichting (blauw, roze, geel en veel wit) was daar een aanwijzing voor. In de muziek bleek dat vooral uit de disco- ritmes die aan veel nummers waren toegevoegd en de prominente plaats die de synthesizers kregen toebe deeld. Ferry maakte een afgematte indruk alsof hij moeite had met zijn derti gers bestaan en de aanpassing van zijn ideeën. Zijn stem bezat nog steeds het vibrato maar klonk toch minder overtuigend als vroeger. De band was goed op dreef, ondanks enkele schoonheidsfoutjes speelden ze helder en echt. Uiteraard lag het accent op de laatste twee lp's, maar Bogus Man en zeker de boobiende versie van de The Thrill of It All klonken nog even sterk als toen. De open structuur van deze muziek leen de zich goed voor improvisaties waar in vooral Mackay op sopraan en te norsax de meeste ruimte kreeg. Dit bijna twee uur durende concert eindigde met een ovationeel applaus en twee toegiften die een lange versie van Eight miles high en uiteraard Do the strand bevatten. Opzienbarend is Roxy Music zeker niet meer, redelijk en dansbaar des te meer. Van onze sportredactie SPAKENBURG - Jaan de Graaf, vleugelspits van eredi- visionist AZ'67 keert terug naar zijn oude club IJssel- meervogels. De Graaf die twee jaar bij AZ onder contract heeft gestaan keert niet terug omdat hij bij de Alkmaardcrs niet op zondag zou willen voet ballen. De Graaf verklaarde dat AZ niet aan zijn financiële eisen tegemoet wilde komen. Een andere spits uit het zater- dagavoetbal, Leo Ruiters (Hui zen), heeft vorige week een contract ondertekend bij eer ste divisieclub FC Am sterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7