Mini-equipe haalt Moskou op eigen kracht Geen hoofdrol voor HCAW: te wisselvallig Borg niet te stuiten Ab Krook trainer in West-Duitsland Zwembond gaat bij NOC pleiten voor estafetteploegen linault niet estuit door iliaanse amenzwering Slechts één werper echt fit Richards maakt faam nog niet waar Zweed wint voor vijfde maal" Franse tennistitel Volendam opnieuw in bekereindstrijd Circuit afgekeurd voor motorraces Coureurs ongedeerd Kanoploeg wint vijflandenstrijd ANDAG 9 JUNI 1960 TROUW/KWARTET ROTTERDAM Het blijven in alle opzichten donkere dagen voor Moskou. Ook nu het besluit om toch te gaan, is gevallen. Wie schat exact de schade, die aan motivatie is opgelopen tijdens de maanden van onzekerheid. Dat krachtvoer voor psychologen wil de zwembond dinsdag aan het NOC voorleg gen. als geprobeerd gaat worden de mini-equipe van drie, die op eigen kracht binnen de limieten bleven nog wat aan te vullen met randfiguren in estafette-verband om op die manier de waarheid te verdoezelen dat Nederland als zwemnatie van betekenis opgehouden heeft te bestaan. [LAAN Bernard Hinault was in i ronde van Italië niet alleen de erkte, maar vooral de slimste ren- r van het peloton. Op basis van een rfecte tactiek schaarde hij zich met n eerste overwinning in een illuster - uepje kampioenen van de wieier- irwg. ort Hij werd na Anquetil, Gimondi 'ste-fcMerckx de vierde coureur, die alle drieweekse ronden (Spanje, tatfankrijk en Italië) op zijn naam to* threef. In de ronde van Italië stond de Bre ton tegenover een grote overmacht fan Italianen. Saronni, Moser, Baron- dielli. Panizza, Visentini, Contini zijn geen kleine jongens, die in de koers normaal met elkaar In onmin leven, in deze Giro gebeurde het dat de Italiaanse krachten zich bundelden om Hinault een nederlaag toe te bren ts gen Dat is niet gelukt. Hinault was te terk en met hulp van zijn lepe Joegleider Guimard te slim. Hl- ault sloeg toe op momenten, dat de alianen dit niet verwachtten. Hij achtte niet op de etappes van zijn Kcialiteit. de tijdritten. De concur- ntie werd telkens verrast op de da- n ervoor. «maal niet te verslaan in de tijdrit- n, won Hinault er In deze ronde van alië niet één. Aanvankelijk hanteer- Hinault zijn beproefde werkwijze, a zijn derde plaats in de proloog ,efl' onnen de Italianen (Saronni vooral) Uppes en kregen zij ook alle publici- lt Het werd anders toen de Franse loriet de roze trui aantrok na de I Ide etappe en de critici het er una- j Ion over eens waren dat de winnaar q de Giro al vast stond. •t&t* etappe. «en wedstrijd over 114 kilometer •MUssn t- Piertno Oavazzi (Ita). 2 uur 27 minu- m en S7 Kconden. 2. Prim (Zwe). 3. Martlnelli ita) 4 Chlnettl (Ita). 5. Tinchella (Ita). 6 Manto- nn\ (Ita). 7. Toson! (Ita). 8. Bertln (FTa). 9. Bernau- deau (IW, 10. Paleari (Ita) allen dezelfde tijd als Gavani. ElndlIweiTient1. Bernard Hinault (Fra) 112 uur raiwlfn en 20 seconden. 2. Wladlmlro Panizza (Ml «5 minuten en 43 seconden, 3. Giovanni j: Biiüjlin (Ita) op 6.03, 4. Tommy Prim (Zwe) op 7.51, J. Olanbattlsta Baronchelll (Ita) op 11.49. 6. Mam Beccla (Ita) op 12.47, 7 Oluseppte Saronni flWop20.37, 10. Leonardo Natale (Ita) op 21.30. II, fsusUno Ruperez (Spa) op 21.33. 12. Jean- Rtné Bemaudeau (Fra) op 2818. 13. Godi Sdimutz (Zwl) op 29.10. 14 Alessandro Pozzi (Ita) op 30.37, 15. Knut Knudsen (Noo) op 42.46. 16. Luciano Loro (Ita) op 47 27. 17. Roberta Cerutl OU)op48.36.18. Miguel Maria Lasa (Spa) op 52.14. Ennlo Vanottl (Ita) op 53.36.20. Alfredo Chinet- UJUi op 53.44. 81. Roy Schuiten (Ned) op 56.21. 1ALSMEER Even nadat Bernard Inault in Milaan gehuldigd was als innaar van de ronde van Italië, reeg Joop Zoetemelk de bloemen als innaar van een criterium in Aals- leer over 100 kilometer. Zoetemelk »d negen seconden, ruim honderd je- «ter. voorsprong op zijn naaste con- irrenten. van wie de Belg Mare De- leyer de eindsprint won. if! Zoetenwlk. 100 km In 2 uur 21 minuten en 'w «onde. 2. Mart Demeyer (Bel) op 9 seconden. 3. it Scheunemann, 4. Joh an van der Velde. 5. Jos «te, 6. Jos Schipper, allen dezelfde Ujd als neyer, 7. Adri van Houwellngen op 40 secon- 8 Theo Smit. 9. Rudle Pevenage (Bel). 10. M van Katwijk, zelfde Ujd als Van Houwe- EKIRCH Bert Oosterbosch is nnaar geworden van de open wie rronde van Luxemburg. De vierde j i laatste etappe leverde een over- iinning op voor de Fransman Hubert ithis, die de 170 kilometer van Ech- tmach naar Diekirch aflegde in 4 r 35 minuten en 49 seconden. Mat- ihad een voorsprong van 2.02 op tyretdinov uit de Sowjet-Unie, die tweede eindigde. Leo van Vliet «td derde. Aad van den Hoek, die 59 jotde laatste etappe de leiding In het meen klassement had, bevond niet bij de eerste twintig aanko- lende renners. Als het ware om dat spookachtige te benadrukken, viel zondag op de laat ste dag van de Olympische selectie wedstrijden in Rotterdam de stroom uit, waardoor de benauwenis snijd- baar werd en de keerpunten schier onzichtbaar. Startbevelen en tijden moesten per toeter aan de man wor den gebracht. In het halfduister faal den twee sleutelfiguren voor de esta fettes. Maritska van der Linden had om de wisselslagploeg van de dames veilig te stellen op de schoolslag een nieuw nationaal record moeten draai en van 1.12.8. Onder de druk van de omstandigheden ging ze echter zo verschrikkelijk hard af, dat ze na tachtig meter geen lucht meer over had en nog werd gepasseerd door de Haarlemse Ria Willemse, die de aller minst briljante eindtijd van 1.14.79 liet noteren. Fred Eecfting was de man die de uitzending van de 4x200 meter vrije slag tot een ongewisse aangelegen heid maakte. De Utrechtse zwaarge wicht doorbrak met wereldtijden van 57.91 en 2.04.66 op de 100 en 200 meter rugslag als enige de Olympische li mieten tweemaal. Hij raakte er zo overmoedig door dat hij zich op de 200 meter vrije slag over de kop zwom. Die extreme omstandigheden zouden bij het NOC een wat schappelijker opstelling ten opzichte van de limie ten hebben mogelijk gemaakt, ware het niet dat op de laatste dag drie van de in totaal negen nationale record verrichtingen werden gerealiseerd. En voorwaar niet de slechtste. De 17-jarige Amsterdamse Jolanda de Rover besliste het gevecht op de 200 meter rugslag tegen Monique Bosga In haar voordeel met een tijd van 2.17.01. Daarmee plaatste de pu pil van Itz Gobes zich als enige dame rechtstreeks voor Moskou. De zwem- snelheid van Bosga was drie banen lang iets groter, maar de Utrechtse Fred Eefting en Kees Vervoorn, de meest opmerkelijke zwemmers tijdens de selectiewedstrijden in Rotterdam. Bei den verzekerden zich van een startbewijs bij de komende Spelen in Moskou. zwemster keerde bij het slechte licht 200 meter vrije slag met 2,2 seconden nog voorzichtiger dan anders en naar beneden en vestigde Albert kwam in de eindsprint lucht te kort. Boonstra zijn tweede schoolslagre- Verder duwde Kees Vervoorn na twee cord, ditmaal 2.25.46 op de 200 meter, valse starts de nationale toptijd op de „Boonstra is van wereldklasse", meende Bert Sitters. „Als hij op zijn zestiende bij een topclub was geko men en niet al die jaren in Nijmegen was blijven ploeteren, had je eens wat kunnen zien". De bondscoach ge bruikte dat argument bij zijn aanval op het huidige systeem, waarbij de afzonderlijke clubs het in feite voor het zeggen hebben en de bondscoach maar moet afwachten, wat hij aange leverd krijgt. Vooral als het er om gaat samen iets te bereiken, zoals het kwalificeren voor de estafettes in fei te is. ontbreekt er heel wat aan de mentaliteit. Juist op de nummers waar het om ging, waren er legio valse starts. Het werd zo'n gewoonte, dat de starter affloot, toen de zwemmers op de 200 meter vrije slag wel correct te water waren gegaan. Het hele gezelschap zwom in het touw en verspeelde krachten, die beter benut hadden kunnen worden. Maar in het gesprek met het NOC zullen ai dat soort zaken geen rol spelen. Ook niet dat de limiet van de 4 x 100 meter vrije slag dames door het kwartet Van Bentum, Drost, Maas en De Jong precies gehaald is, als men ten onrechte de tijden tot in tienden van seconden terug brengt. Evenmin zal worden gepleit voor de aftrek van mogelijk wissel voordeel. „Limieten zijn limieten," al dus Bert Sitters. „Ze zijn van het NOC Hoogstens kunnen de heren vragen of de estafettes het in Moskou beter zullen doen dan hier in Rotter dam en dan zou mijn antwoord ja' zijn." Wat de KNZB wel gaat doen. is de onzekerheid in de periode van voorbereiding naar voren brengen. Clubtrainers hebben unaniem de er varing dat in de maanden april en mei de motivatie om te trainen, daal de. Vooral toen het NOC de beslissing over het wel of niet gaan naar Mos kou steeds maar uitstelde. De twee en een halve week tussen het Ja" van Scheveningen en de selectiewedstrij den is te kort geweest om de accu op te laden. Dat sprak vooral bij de oudere zwemsters, zoals Annelies Maas, Monique Bosga. Berber Kam- stra en Anneke van Kraay. Een enke ling zoals Ineke Ran en Henk Elzer- man stopte zelfs van de ene dag op de andere. Annelies Maas, die in het Westduitse Warendorf voortdurend te water heeft gelegen en zich heeft voorbereid als niemand anders, deed in drie da gen vier pogingen, die allemaal tot mislukken gedoemd waren. Mócht het NOC bereid zijn de stoor nis in de voorbereiding mee te laten wegen, dan zal dat Anneke van Kraay en Berber Kamstra niet meer helpen. De winterkampioene en de sportstu- dente uit Utrecht gingen in de laatste meters van de 100 meter vrije slag tenonder en werden voorbijgezwom- men door Jonkies" als Conny van Bentum. Reggie de Jong en Wilma van Velsen. Van onze honkbalmedewerker BUSSUM Saaiheid kan deze honkbalcompetitie niet wor den verweten. Al springt het Rotterdamse Neptunus er dan een beetje bovenuit zeker als de Rotterdammers ook nog het gestaakte duel tegen Quick gewonnen krijgen verklaard aan tde top is niettemin sprake van een interessante situatie. Neem dit weekeinde maar als voorbeeld. Van de vijf „leidende" ploegen slaagde geen enkel team erin uit beide wedstrijden de volle winst te peuren. 1. Bert Oosterbosch (Ned) 18 uur 2 sec. 2. Leo van Vliet (Ned) op 3 sec.. 3. Olslger (Zwl) op 25 sec.. 4. Francis da Sllva op 32 sec 5. Fedor den Hertog (Ned) op 33. 8. Kim Andersen (Den) op 38 sec. 7. Christian dsn (Fra) op 44 sec. 8. Said Ooeselnov (Sow) 5 sec 9. Plet van Katwijk (Ned) op 48 sec. 10. «nes Potrykus (Wdl) op 52 sec. TEIN Peter Damen, één van de selecteerden voor de Olympische loeg, heeft de ronde van Limburg bonnen. De Brabander versloeg in eindsprint van deze klassieker zijn m uchtmakkers Henk Havik en Jan wrings. «de van Limburg over 179.5 kilometer met m «en finish In Stein: 1 Peter Damen (Drunen) 4 O minuten en 12 seconden. 2. Henk Havik Undam), 3. Jan Harings (Sibbe) zelfde tijd. 4. bwit Veldscholten (Oldenzaal) op 20 seconden. 5. 1 *an der Poel (Hoogerhelde) op 36 seconden. 6. Jjweu Dohmen (Bom). 7. Peter Heeren (St. ^wbrord). 8. Tlnl van Rljsbergen (Sprundel). 9. Tak (Oud-Oastel). 10. Derek Hunt (Steenber- b-GBI. U Wlm Jennen (Orevenbichti. 12. Bert ■Boe Boom (Geleen). 13. Jacques van Hooydonk rmfiout). 14. Dirk Oroen (St. Paneras). 15. Gijs "eriol (Utrecht). - AIROUAN De Nederlandse deel tere blijven de ronde van Tunesië wleleramateurs beheersen. Za- h j won Hans Plugers de negende «Ppe, een rit over 126 kilometer van Jffl Boudz naar Kairouan, voor de ^rokkaan Najjiri en de Fransman J2JM. Hans Koot blijt leider in het «®roene klassement. Plugers reed 128 kilometer in 2 uur 57 minuten 33 seconden. Piet Kuys werd in »ude tijd zevende. Johan Lam 's achtste en Herman Winkel Zelfs nummer 2, Axnstel Tijgers, moest tegen het nietige Feyenoord zaterdag in 12 Innings honkbal een punt laten liggen en ook Neptunus was wat gelukkig met de minieme 4-3 zege en het 6-6 gelijke spel tegen Kinhelm. Het doen van voorspellingen over de afloop van deze competitie is op dit moment dan ook nog een zinloze zaak. Op één uitzondering na mis schien: de verrichtingen van het Bus- sumse HCAW. Dat slaagt er ieder weekeinde in voor opmerkelijke re sultaten te zorgen, maar heeft met dat labiele prestatieniveau de aan sluiting met de top wel een beetje verloren. En dat terwijl de Bussumse ploeg toch wel werd gezien als een belangrijke gegadigde voor een plek je onder de hoofdklassezon. HCAW wil echter maar niet goed op gang komen en de verklaring van coach Cees Herkemlj is even simpel als doeltreffend: „Ik heb maar één wer per die echt goed fit is". Wat Herkemlj dan ook op dit mo ment vooral verdedigend met zijn ploeg aan het doen is, analyseert vde Amsterdammer als „aanrommelen". En dat wil nog al eens verkeerd uit pakken, getuige de dubbele neder laag die de Bussummers dit weekein de tegen UW leden (7-4 en 7-9) en die de Utrechtenaren bovendien op gelij ke hoogte bracht op de ranglijst. Dat was toch een kater voor HCAW, dat het vorige weekeinde iedereen verras te met een dubbele overwinning te gen uitgerekend Giants. Maar Herke- mij. die over die twee uitersten zeer nuchter is: „Dat we van Giants won nen, kwam doordat die club met het zelfde probleem heeft te kampen. Daar is de werpersstaf ook niet breed genoeg." Gelijk kan hem niet worden ontzegd en echt zorgen maakt hij zich ook niet over de wat teleurstellende prestaties. Aanvullend slagen de Bus- sumemers er namelijk ieder weekein de In de nodige punten op het score bord te brengen. Het gevolg van aan trekkelijk honkbal, dat het toeschou wersaantal bij Iedere thuswedstrijd In de Vallei nog doet toenemen en Herkemlj tot de opmerking brengt, dat de cantine het daar allemaal niet kan bljsloffen. Verdedigend blijft het echter op de voornaamste veldpositie tobben. Herkemlj kan nog steeds niet beschikken over zijn Amerikaanse vedette Bob Rajsich, die door een schouderblessure aan de kant wordt gehouden. En als er dan ook nog midweekse wedstrijden moeten wor den gespeeld, zoals afgelopen woens dag, komt Herkemlj helemaal in de problemen. In Utrecht viel zaterdag aan Bart de Wilde de eer te beurt om als startende werper voor de Bussumers aan te treden. Maar dat duurde nog geen volle innings. Twee UW-homeruns (Westmoreland en Fleming) waren goed voor drie punten en het voortij dige vertrek van De Wilde. Die werd opgevolgd door de jonge De Wolff (2- 1-7), Herkemlj's enige fitte kracht die zich in zijn én hoofdklasse én senio rendebuut verdienstelijk weerde en alleen in de zevende innings nog drie punten, waaronder een homerun van Jacobs, moest wegslikken. Gisteren hield Erik de Vries het de hele wed strijd op de Bussumse heuvel uit, maar zijn cijfers 8-2-14 spraken niet bepaald tot de verbeelding. Die 7-9-nederlaag van HCAW had overigens nog veel groter kunnen uit vallen als UW-werper Bosga (3-4-7) niet een knoeiend veld achter zich had gehad, dat liefst zeven veldfou- Beeld uit het duel tussen Neptunus en Kinheim. Hallman van Kinheim bereikt het tweede honk, waar Van der Berg de bal te laat ontvangt. ten verzamelde. „De Vries miste de precisie", aldus Herkemij, die dat ge brek herleidde naar het feit, dat de Bussumse werper ook woensdag al aan het werk was geweest. „Tegen een ploeg als UW moet je vooral tactisch goed gooien. In twee wed strijden zijn er vier tactisch verkeer de ballen gegooid en daar konden we er drie van aan de andere kant van het net weer oprapen". Dat gebeurt bij UW Inderdaad erg snel en vooral op eigen terrein. Niet voor niets heb ben de Utrechtenaren tot nu toe de meeste homeruns ln de hoofdklasse geslagen en voert Jacobs het indivi duele klassement aan. Herkemij plaatst wel een vraagteken bij die verdienste: „Alhoewel er op een veld een bord met 95 meter staat hoor ik van iedereen dat het veld te klein is. Die ballen vliegen er zo makkelijk uit. Ik ga toch eens overwegen te vragen of dat veld door de officiële instanties niet eens kan worden nagemeten". Hoofdklasse: ADO-OlanU 5-2. Nlcols-Quiek 8-0. Neptunus-Kinhelm 4-3. UW-HCAW 7-4. Amstel Tljgers-Feyenoord 2-2. (12 Innings). Olants-ADO 8-5. Quick-Nlcols 7-1. Klnhelm-Neptunus 6-6 (12 innings). HCAW-UW 7-9. Feyenoord-Amstel Tij gers 2-7. Stand: Amstel Tigers 16-23. Neptunus 15-22, Gi ants 16-20, Nlcols 16-19. ADO 16-18. HCAW 16-14, Kinheim 16-13. Quick 15-12. UW 16-12. Feyenoord 16-5. Eerste klasse A: Rooswijk-RCH 3-4. Hilversum- Thamen 5-4. 8choten-8torks 3-1. PSV-TTT 2-1 en 7-2. RCH-Rooswljk 12-0 (7 innings), Thamen-HU- versum 1-3, Storks-8choten 9-12. Eerste klasse B: Sparta-DOS '32 4-3. The Herons- Sparks 11-6. Spartaan-OWO 4-1. Hoofddorp-BSC Utrecht 21-6 <6'/a innings). Sparks-The Herons 0-5. OWO-Spartaan 6-9. BSC Utrecht-Hoofddorp 0-5. DEN HAAG In de hoofdklasse cricket debuteerde zaterdag de Zuid afrikaan Barry Richards in de Neder landse competitie. De Kieviten uit Wassenaar is er in geslaagd Richards, die tot de beste batsmen van de we reld behoort, dit jaar te contracteren. Door andere verplichtingen kon Ri chards pas dit afgelopen weekeinde in actie komen. In de eerste wed strijd, zaterdag tegen VOC uit Rot terdam, noch in het duel van zondag tegen Rood en Wit uit Haarlem, kon de Zuidafrikaan zijn faam waarma ken. Met negentien runs werd hij za terdag uitgevangen door de 17-jarige Ivo Koedam, die voor de eerste keer bij de Rotterdamse hoofdklasser speelde. Zondag volgde een regel rechte sensatie toen Richards op zijn tweede bal werd gevangen door Slen- debroek op het bowlen van Raven- hill. Toch behaalde Kieviten de mees te punten in het dubbelweekeinde: 10. Hoofdklasse: HBS-Rood en Wit 124-103. HBS wint met 21 runs (6-1); VOS-Kieviten 161-9 -135-7. draw (2-4); Bloemendaal-Qulck (H) 150-88. Bloemendaal wint met 67 runs; HCC-Kon. UD 193-6, '.53-8, draw (4-2); HCC-VOC 121-6 - 187-7. draw (2-4); Kon UD- HBS 207-5 - 130-6. draw (4-2); Quick (H) - VRA 191- 3 - 192-4. VRA wint met 6 wickets (1-6); Kieviten- rood en wit 182-4 - 181, Kieviten wint met 6 wickets (6-1). PARIJS Björn Borg mag zich ko ning van Roland Garros noemen. Twee dagen na zijn 24e verjaardag maakte de onaandoenlijke Zweed ge schiedenis door als eerste de open Franse titel voor de vijfde maal in totaal en de derde keer achtereen te grijpen. „Dit is de op een na mooiste overwinning, die ik ooit heb be haald," sprak „pokerface" Borg na afloop. „Mijn vierde Wimbledontitel gaf me nog iets meer voldoening." De Scandinaviër won eerder in Parijs in 1974, 1975, 1978 en 1979. Hij verbeter de het record van de Fransman Henri Cochet, één van de legendarische vier musketiers uit de Franse tennissport, die in 1926, 1928. 1930 en 1932 zege vierde. „Waarschijnlijk heb ik gewoon iets meer geduld dan de anderen", glim lachte Borg, toen hij de zilveren bo kaal uit handen van Cochet, die het record van vier overwinningen bijna een halve eeuw heeft mgen koesteren, had ontvangen en 106.000 gulden rij ker was. De overwonnen Gerulaitis, buiten de baan een van de beste vrienden van Borg en vaak diens trai nings-partner, bleef vrij laconiek on der de afstraffing: „Je krijgt Borg gewoon niet bij de baseline vandaan. Hij komt slechts naar het net om de felicitaties van zijn tegenstander ln ontvangst te nemen. Ik heb Borg voor de eerste keer op deze manier gepro beerd te bestrijden, met afwisselend lobs en dropshots. Ik wilde zijn ritme breken. Borg verhinderde met zijn overwin ning de totale triomf van de Amerika nen. Niet alleen won Chris Lloyd- Evert de titel in het damesenkelspel, de andere winnaars kwamen ook uit de Verenigde Staten: Victor Amaya en Hank Pfister in het herendubbel spel, Kathy Jordan en Anne Smith in het damesdubbelspel en Anne Smith en Billy Martin ln het gemengd dub belspel. Chris Lloyd-Evert kende geen proble men van betekenis tegen de Roe meense Virginia Ruzici. In de eerste set liet de 25-jarige Amerikaanse haar Oosteuropese tegenstander alle hoe ken van de baan zien: 6-0. Daarna was het verweer van Ruzici van iets beter gehalte, maar nog altijd niet goed genoeg om „Chrissie" te verontrus ten. In anderhalf uur had de Ameri kaanse de eerste prijs van 80.000 gul den binnen. MOLENHOEK Eddie Dibbs heeft op overtuigende wijze het inter nationale toernooi in het Noordlim burgse plaatsje Molenhoek gewon nen. De kleine Ameriaan ondervond in de eerste set van de finale nog wel enige tegenstand van de Pool Wojtek Fibak, maar in de tweede liet hij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De cijfers 6-3 en 6-0 spreken voor zich. In het dubbelspel léverde Tom Okker met Fibal goed werk. Hij veroverde de hoofdprijs van 1000 dollar ten kos te van Dibbs en Moore: 9-7. 0UD-L008DRECHT Ab Krook treedt in dienst van de Westduitse schaatsbond. Een de zer dagen zet hij zijn handteke ning onder een contract dat hem de volledige bevoegdheid geeft over de Westduitse kernploegen (heren, dames en junioren). De verbintenis heeft een looptijd van vier jaar en gaat per 1 september in. Krook (34) nam na de Olympische Spelen in Lake Placid afscheid als trainer van de dameskernploeg. Vier jaar daarvoor, na de Olympi sche Spelen van 1976 in Insbruck, was hij Gerard Maarse opgevolgd. Tot dat moment had Krook als trainer van de Regio West gefun geerd. In 1977 debuteerde hij als trainer op internationaal niveau met de WK in Keystone. In de Amerikaanse plaats legde Haitske Valentijn beslag op de vierde plaats. Dezelfde rijdster behaalde een jaar later in Alkmaar brons. Het hoogtepunt van Krooks trai nersschap lag in Lake Placid, waar Annie Borckink goud en Ria Visser zilver op de 1500 meter ver overde. Al voor de Spelen had Krook zijn afscheid aangekondigd. De com binatie werk-trainer bleek niet langer verenigbaar. Contacten met de Westduitse schaatsbond brak hij om dezelfde reden in die periode af. Maar de Westduitse bond hield aan en bood hem kort geleden een volledige baan als hoofdtrainer aan. Drie dagen gele den liet Krook weten akkoord te gaan met de voorwaarden. Krook: „Dit is een dagtaak. Dat spreekt mij wel aan. Meer dan het semi-professionalisme in Neder land. Daarnaast heb ik de gelegen heid in Duitsland veel tijd aan de opbouw te besteden. Het contract heeft immers een looptijd van vier jaar". Krook gaat met zijn gezin drie kwart van het jaar in West- Duitsland wonen. „Per 1 septem ber is er een woning voor mij be schikbaar in Inzeil. Op die baan zullen de kernploegen het meren deel van de trainingen afwerken Krook volgt in West-Duitsland een andere Nederlander op. Henk van Dijk nam in maart van dit jaar ontslag na een zevenjarig dienstverband. EMMEN. De zondag amateurs van Volendam, vorig jaar winnaar van de amateurbeker, hebben zich opnieuw voor de eindstrijd geplaatst. Volen dam werd in Emmen winnaar van het halve-finaletoernooi tussen de hou ders van districts bekers uit West 1,2 en Noord. DESK Kaatsheuvel, de an dere finalist, werd eerste ln de con- Van onze sportredactie TILBURG De veiligheidscommis sie van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging heeft het cir cuit de Beekse Bergen, waar jaarlijks de Olofraces werden gehouden, afge keurd. In het recreatiegebied zijn bo men bijgeplant, waardoor het circuit te gevaarlijk is geworden. De organi satoren van de races overwegen nu uit te wijken naar een permanent circuit zoals Zolder en Nijvel in Bel gië of Zandvoort. Het is ook niet onwaarschijnlijk dat de stichting Olofraces ophoudt te bestaan. Tijdens motorraces in Raalte zijn gis teren opnieuw enkele ongevallen ge beurd. De Zuidafrikaan Peter Eke- rold ging in het begin van de race in de 250 cc-klasse onderuit en schoof met zijn motor tegen een boom. De motor brak, Ekerold liep naast een zware hersenschudding een bekken fractuur op. In de 500 cc-klasse (ge wonnen door Jack Middelburg) ging de Nederlander Boet van Duimen on deruit en brak bij die val zijn sleutel been. 8ILVERSTONE De Venezolaanse motorcoureur Johnny Cecotto, die zondag zijn debuut maakte in de au tosport (formule 2), is tijdens de Gro te Prijs van Sllverstone in de tweede ronde uit de bocht gevlogen. De wa gen kwam in de vangrails tot stil stand. Cecotto liep een snee onder het linkeroog op. Wereldkampioen formule 1, de Zuid afrikaan Jody Scheckter, is onge deerd gebleven bij een ongeluk tij dens trainingen voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië op 13 juli. Zijn wagen raakte in een spin en werd grotendeels vernield, de coureur kon ongeveerd het wrak verlaten. ZWEVEGEM Nederland heeft in Zwevegem (België) de vijflandenka- nowedstrijd gewonnen. In het eind klassement had de ploeg van coach Karei Muys 5 punten voorsprong op Engeland. Nederlandse overwinningen waren er op de eerste dag voor Jan Baayens op de K 1 500 meter en het kwartet Stevens. Liebbink, Baayens en Van Weerdenburg op de K 4 500 meter. Op de tweede dag zegevierden Baayens en de K 4 ook op de 1000 meter en toonden Stevens en Lebbink zich op de sterksten op de K2 1000 meter. Bij de dames werd op de K 2 500 meter (Bakker en Kegge) de enige afstands overwinning geboekt. frontatie van de bekerwinnaars uit Zuid 1,2 en Oost. uEmmen (Noord)-Volendam (Weat 14. Nieuwenhoom (West 2(-Volendam 1-1, Emmen- Nleuwenhoorn 0-0. TWELLO: Vlugheid en Kracht Twello (Oost v-DESK Kaats heuvel (Zuid 1)0-2. Vlugheid en Kracht-Roermond (Zuid 2) 1-1. DESK-Roermond 2 TURNEN Het Nederlands herenteam heeft in 01st met ruim verschil verloren van Neder- Saksen: 228,65-255,00. Ron Lam boo eindigde als beste Nederlander als tweede ln het Individuele klassement, dat gewonnen werd door de West duitser Andreas Japtok. HOCKEY Het Spaanse team heeft ln Wasse naar met 3-2 verloren van De Boekaniers. BIJ rust leidde De Boekaniers met 1-0, De doelpun ten voor het bondsteam kwamen van Jenne- kens. Van Houten en Gunning SCHIETEN Kiek van leperen ls ln Zaragoza als vijfde geëindigd bij het Europees kampioen schap klelduivenschieten. Van leperen verza melde 195 punten. Winnaar werd de Tsjech Josef Panenka met 197 punten. ROLHOCKEY Nederlands kampioen De Lichtstad heeft ln Eindhoven de eerste wed strijd in de halve finales van de Europa Cup 1 met 3-5 verloren van het Portugese Benflca. De return is op 21 Juni in Lissabon BILJARTEN - De Belgische ploeg heeft het wereldtoemool driebanden ln De urne gewon nen voor de rest van Europa, waarin Rini van Bracht uitkwam, en Japan VELDIIANDBAL - SEW uit Nlbblxwoud en Aalsmeer hebben ln Dalfsen respectievelijk bij de dames en de heren de nationale clubtitels VOLLEYBAL - De Nederlandse bekerhouder WC heeft een tweedaags toernooi In Budel gewonnen In de finale werd de Belgische beker houder Ibis uit Kortrljk met 2-1 verslagen. De derde plaats was voor het Oronlngse Lycurgus. VOLLEYBAL Als de NeVoBo voor mei vol gend jaar geen sponsor vindt voor hel tekort bij de Europese kampioenschappen die ln 1985 in ons land plaatsvinden. wordt de organisatie teruggegeven. Dit werd bekend gemaakt op de halfjaarlijkse bondsvergadering van de NeVoBo ln Bunnlk. De strafprocedure binnen de volley bal bond wordt onafhankelijk van het hoofdbe stuur Verder werd besloten de rode en gele kaarten het volgend seizoen weer ln te voeren. ATLETIEK— Nico Schroten heeft ln Zaandam een snelwandelwedstrljd over 30 kilometer ge wonnen in 2.41.29. Tweede werd Oerrlt Ttgche- laar en derde Henk Drijvers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11