Kamer wil van vergoedingensysteem af 'Stage lopen bij Post' Jack van Zanten niet naar Italië Giants loopt in na winst op Tijgers Zesde etappezege Saronni UW ANWB ADVISEERT: In 'spelerscircuit' circuleert bedrag van 178 miljoen gulden Man: dode nummer 126 Verzoek: geen races Geding gaat niet door Coureur Ad Wijnands aan de vooravond van profcarrière Wegens ziekte Nederlaag regerende landskampioen Moser staakt strijd in Giro Neem ook n goede reisverzekering. Kóm naar't ANWB-kantoor. Betty Stöve ook uit dubbelspel Sprintrecord Kondratyeva 1 DONDERDAG 5 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 15 RS 19 H 21 Van onze sportredactie DEN HAAG De Tweede Kamer vindt dat in het be taald voetbal het zogenaam de vergoedingensysteem (de transfer) in de loop der tijd moet verdwijnen. Dat bleek gisteren uit het debat dat de vaste commissie van de Twee de Kamer voor CRM voerde over topsport, en in het bij zonder over het betaald voet bal. Geen van de fracties wil de hierover echter nu al een duidelijke uitspraak van de Kamer, omdat nog overleg aan de gang is tussen alle betrokken partijen. Zowel de regeringspartijen WD en CDA als de PvdA en D'66 stelden zich uiterst kritisch op ten aanzien van het vergoedingensysteem, dat wordt gehanteerd als de speler van de ene club overgaat naar een andere. WD- er Keja vond het systeem weliswaar formeel acceptabel, maar wees erop dat de praktijk daarmee niet over eenkomt. Het vragen van te hoge transferbe dragen staat een vrije keus van de spelers in de weg. Namens het CDA vroeg Hennekam zich af of het wel menswaardig is, dat voetballers in overwegende mate het object van ruil of koop worden. Worrell van de PvdA bepleitte gelei delijke afschaffing van het vergoe dingensysteem. Iets waar de staatsse cretaris ook wel naar toe wil. al wei gerde hij zich daarop vast te leggen, zoals Worrell in een motie vroeg. De staatssecretaris wil eerst het resul- Staatssecretaris Wallis de Vries taat van het onderling overleg af wachten en kwalificeerde uitlatingen van Eric Vilé als onbekookt. De voorzitter van de sectie betaald voetbal heeft namelijk gezegd, dat er aan het vergoedingensysteem niet kan worden getornd, omdat anders de KNVB het contract met de rege ring zal verbreken. Volgens een schat ting van de staatssecretaris gaat in het vergoedingen-circuit een bedrag om van 178 miljoen gulden. Dat geld circuleert niet alleen tussen de clubs. Volgens de interim-rapportage be troffen 41 van de 56 plaatshebbende transfers het buitenland. Ook blijken leningen te worden afgesloten op de marktwaarde van een speler. Het zon der meer afschaffen van het systeem moet dan ook ondenkbaar worden geacht. De staatssecretaris verzette zich te gen de opvatting, dat door het BBI (budget-bewakinginstituut) een pre mie op slecht beleid zou zijn uitge keerd. Worrell noemde in dat verband de eredivisieclub Sparta, die zijn trai ner met een gouden handdruk weg stuurde, twee spelers aankocht en derhalve een miljoen te kort komt, terwijl juist deze vereniging met een half miljoen het meeste sanerings- geld van het BBI kreeg. Wallis de Vries vond dat men een dergelijke zaak niet uit zijn verband moet trekken. In het algemeen kwam tijdens de commissievergadering van de Twee de Kamer voor CRM de noodlijdend heid van het betaald voetbal op dit ogenblik en de geldstroom die daar van overheidswege naartoe gaat aan de orde. Uit de discussie bleek dat nu het officiële cijfer van 35 miljoen gul den op tafel ligt. als de totale schuld van de 27 betalende clubs. Om de al langer bestaande schulden van deze clubs weg te werken is se dert een jaar de stichting budget bewakingsinstituut (BBI) ingesteld. Die stichting onder voorzitter schap van het CDA-Kamerlid Van Rooijen geeft richtlijnen aan clubs, publiceert rapporten etc. teneinde de huishouding van de verenigingen ge zond te maken. De PvdA-woordvoerder Worrell meende op grond van de opgelopen schuld bij de clubs, nu al te mogen concluderen dat het BBI faalt. Staatssecretaris Wallis de Vries van CRM en een meerderheid van de Ka mer meende dat die conclusie te voor barig is sterker nog eerder het idee te hebben dat het werk van het BBI uiterst zinnig is en kan zijn. De overheid pompt jaarlijks acht mil joen via deze stichting in het betaald voetbal. De Kamer meende dan ook dat dit instituut in plaats van aanbe velingen best het recht zou kunnen krijgen harde voorwaarden te stellen, alvorens gelden aan clubs te ver strekken. Voorts krijgen de clubs jaarlijks on geveer 25 miljoen van de stichting Nederlandse sportotalisator (SNS). De PvdA wilde dat staatssecretaris Wallis de Vries die bedragen goed in de gaten gaat houden, en dat hij nu na enkele jaren ervaring met de be trokkenen om de tafel moet gaan zitten teneinde te kijken of het alle maal zo wel goed gaat. Wallis de Vries zei geen enkele behoefte te hebben aan dat gesprek waarom de PvdA bij motie vroeg. De Kamer zal in elk geval bij de behandeling van de begroting van CRM voor volgend jaar harde uit spraken willen doen over het trans fersysteem. De Kamer wil daarvan af, maar wel op termijn. Andereijds wil het parlement gewone en goede arbeidsvoorwaarden voor voetballers en trainers. Daar hoort het transfersysteem bepaald niet in thuis naar zijn mening. In dat kader meldde de bewindsman als nieuwtje, dat een CAO voor trainers per 1 juli wordt ingevoerd. Het hete hangijzer van de shirtrecla me bleef onbesproken, omdat zoals Wallis de Vries zei. de KNVB in zijn eigen reglement een artikel heeft, dat het dragen van shirtreclame verbiedt en hij geen aanleiding ziet om aan te sturen op enigerlei verandering. Duidelijk was de staatssecretaris over zijn rol als degene, dié in laatste instantie de bestedingsplannen van toto en lotto vaststelt. Die dient mar ginaal te zijn. Reden waarom hij zich niet heeft verzet tegen een subsidie van 68.000 gulden aan de bridgebond voor de organisatie van het wereld kampioenschap, waaraan ook een Zuidafrikaanse ploeg deelneemt Wallis de Vries beriep zich daarbij tevens op een uitspraak van de minis ter van Buitenlandse Zaken, dat de bridgebond van Zuid-Afrika multi- raciaal is. Aan een evoluering, zoals destijds bij de instelling van de SNS door zijn voorganger minister Van Doorn was voorzien, heeft hij op dit moment geen behoefte. Evenmin acht hij een voorbespreking met de Kamer van belang. Zaken waarom in een andere motie van de PvdA werd gevraagd. De staatssecretaris kwalificeerde overigens wel de inleg van toto en lotto als gemeenschapsgeld. Zij het met die restrictie, dat het van een totaal andere orde is. dan het geld waarover hij via de begroting de be schikking heeft. DOUGLAS Woensdagmor gen is in het ziekenhuis' van Douglas de 29-jarige Britse mo torrenner Martin Ames bezwe ken aan de verwondingen, die hij zaterdag bij een ongeluk tijdens de eerste manche van de zijspanraces in de TT van het eiland Man had opgelopen. Ames is de 126ste motorrenner die in de 68-jarige geschiedenis van de TT het leven heeft gela ten. De wedstrijden werden gis teren na een oponthoud van twee dagen als gevolg van het slechte weer hervat. Het uitstel heeft op het eiland grote pro blemen veroorzaakt. Honder den deelnemers en toeschou wers moesten hun terugreis naar het Britse vasteland uit stellen en omdat de veerboten tot volgende week zijn volge boekt zijn velen nu gestrand. DEN HAAG Staatssecreta ris Wallis de Vries heeft in de Eerste Kamer meegedeeld dat hij binnenkort het overleg opent met alle betrokken par tijen om te komen tot een bete re beveiliging van de motorcir cuits in ons land. In afwachting van dat overleg zo deelde de staatssecretaris mee is de betrokken organi saties en instanties gevraagd de wedstrijden tot nader order te staken. DEN HAAG De Nederlandse Motorsport Bond (NMB) ziet af van de voortzetting van het kort geding, dat de bond had aangespannen tegen de Ko ninklijke Nederlandse Motor rijdersvereniging (KNMV) en dat woensdag voor de Arnhem se rechtbank zou dienen. De eerste eis. de toestemming aan coureurs aangesloten bij de NMB aan de motorraces te Tubbergen en Raalte te kun nen deelnemen, was op 21 mei ingewilligd. Daarnaast eiste de NMB dat de KNMV het overleg over de wegraces in het komen de seizoen niet zou opschorten. Het overleg had maandag avond plaats, waardoor er voor de NMB geen noodzaak meer was het kort geding woensdag voort te zetten. PAARDENSPORT Het Britse paard Henbit need met de Schotse jockey Willie Carson de Jlt *>lë ren-derby van Epsom gewonnen, In een pakkende linisch verwees Carson het paard master Willie met Philip Waldron en Rankin met Grevllle Starkey naar de plaatsen twee en ®le Het was de tweede achtereenvolgende maal dat Carson op de rug van het wmnende- Paard van de derby in Epsom. voorbehouden •oor driejarigen, zat Vorig jaar was dat met Tfoy De winnaar had aan het slot driekwart *ngte voorsprong BOKSEN De Amerikaan Larry Holmes, de ■tteldkampioen boksen in het zwaargewicht **BC-versie i. verdedigt de titel op 7 juli in Bloomington tegen zijn landgenoot Scott Le- °°ux Aanvankelijk was een partij vastgesteld ®P 11 juli tussen Holmes en Muhammad Ali, die zl)n terugkeer zou vieren Het prijzen r:rae voor d'e ontmoeting bedroeg 12 miljoen Oollar (24 miljoen gulden) Dat gevecht werd Vgens financiële moeilijkheden geannuleerd VOETBAL De Franse bond heeft zich bij de UEFA (Europese bond) kandidaat gesteld voor organisatie van een finale van de drie Euro- bekertoernooien in 1981 door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Er zijn al heel wat lofuitingen verkondigd over Ad Wijnands. Talentenkweker Herman Krott ziet in hem een intelligente uitgave van Joop Zoetemelk en wegcoach Rini Wagtmans beschouwde de Maastrichtse belofte vóór dat hij bij Post een profcontract tekende als een serieuze kandi daat voor het Olympisch goud in Moskou. Deze hoopvolle voorspiegelingen heeft Ad Wijnands tijdens Olympia's wieler ronde door Nederland in elk geval niet kunnen waarmaken. In het algemefen individueel klassement bracht hij het niet verder dan een achtste plaats. Vier Nederlanders (Vonk, Broers, Van der Poel en Van Meer) bleven hem nog voor. De afzwaaiende amateur gaf daarmee zijn overgang naar de profs niet bepaald een extra dimen sie. Wijnands stelde met name teleur in de zwaarste heuveletappe Huls berg-Hulsberg. Zelf had hij voor deze rit een stuntje in gedachten. Maar die bleef uit, sterker nog, hij schoof die dag met een flinke achterstand op de winnaar onder het finish-doek door. In alle oprechtheid bekent Wijnands Olympia's Ronde hoofdzakelijk nog te hebben gereden voor zijn „geeste lijke vader" Herman Krott. Met zijn gedachten was hij eigenlijk al ergens anders. In de Ronde van Zwitserland bij voorbeeld, waar hij volgende week aan de start verschijnt. Wijnands: „Ik heb me echt wel voorgenomen om m'n best te doen. Maar als je net een profcontract hebt getekend begin je toch met heel andere ambities aan zo'n gebeuren. Ik had al mijn zinnen gezet op de koninginnerit. Er is niets van terechtgekomen, ik was helemaal leeg toen ik de streep passeerde. Hoe dat kon? Misschien ben ik overtraind geweest. Je moet niet vergeten dat ik de afgelopen zes weken non stop op de fiets heb gezeten." Voor Wijnands lonkt nu het prof- avontuur. Zaterdag debuteert hij al in Aalsmeer en zondag rijdt hij een profcrierium in Valkenburg, niet ver van zijn woonplaats. Vervolgens bre ken er enkele dagen aan om zijn nieuwe fiets uit te proberen en dan staat de Ronde ovan Zwitserland op het programma. Over zijn besluit om bij Peter Post te gaan fietsen zegt Wijnands: „Ik stel me de komende twee jaren als een stageperiode voor. Noem het maar een soortement van proeftijd. Ik heb voor Post gekozen omdat in zijn ploeg renners rondrij den waarvan ik veel kan leren. Na tuurlijk had ik ook elders terecht gekund. Bij Franse en zelfs Italiaanse ploegen bijvoorbeeld. Maar dan be gin je al met een taalbarrière. De ploegleider van Jos Lammertink wil de me ook hebben. Het punt was alleen: van wie kun je daar wat op steken?" Door bij Peter Post in dienst te tre den valt Wijnands uiteraard automa tisch af voor de Olympische selectie. De Limburger kan er niet rouwig om worden. Wijands: „Het is altijd mijn doel geweest om voor m'n brood te gaan fietsen. Nou, als je voor het vak gekozen hebt en de tijd is er rijp voor, dan vind ik ook dat je niet meer moet treuzelen. In Moskou kun je na de eerste ronde uitgeschakeld worden door een lekke band. Dan heb je al die tijd voor niets gewacht. In een half jaar kun je bij de profs al heel wat kennis vergaren." Wijnands won dit seizoen tien koer sen. zoals een etappe in Loir et Cher, de Ronde van de fruitstreek, de Ron de ovan Zuid-Holland en de Ronde van de Kempen. Testen bij sportarts Harm Kuipers wezen uit dat hij over een buitengewoon goede lichamelijke conditie beschikt. Maar ten aanzien van de training adviseerde de voor malige schaatscrack hem toch een andere opzet te volgen. Wijnands: „Kuipers vond dat ik de accenten moest gaan verleggen. Ik trainde te lang erg intensief. Tegenwoordig rijd ik alleen 's morgens twee uurtjes he lemaal voluit, 's Middags kruip ik achter een brommer. Die fungeert dan als windvanger zodat ik m'n spie ren lekker soepel kan fietsen. Overi gens geloof ik dat mijn lichaam nu pas volwassen genoeg is voor een wielrenner. Ik ben eigenlijk te laat met fietsen begonnen. Dat is ook het verschil tussen Jacques Hanegraaf en mij. Jacques is negentien en ziet er ook zo uit. Toen ik amateur werd had ik de fysieke gesteldheid van een ren- nertje van zeventien. Door de aanpak van Kuipers ben ik beter gaan tijdrij den. Dat was en is altijd een teer punt Ad Wijnands: „Wereldkampioenschap goed alternatief voor Olympische Spelen". bij mij geweest. Vorig jaar. tijdens Olympia's Tour. verloor ik in de tijd rit van Schijnsel tweënhalve minuut. Dit jaar ging het in Neede ookniet best. Maar in Schijndel kwam ik in eens wel vooruit en eindigde ik als zestiende. Ik denk dat ik het nog wel onder de knie krijg, dat tijdrijden." Post heeft ongetwijfeld hoge ver wachtingen van Wijnands' klimcapa- citeiten. Dat mag worden afgeleid uit het feit dat hij de Maastrichtenaar in zijn eerste profweek al voor de leeu wen werpt: de Ronde van Zwitser land. Wijnands: „Tot nu toe ben ik niet hoger dan twaalfhonderd meter geweest. Kon ik altijd met de besten meekomen. Maar in Zwitserland gaat het hogerop natuurlijk. Bergen van achttienhonderd meter zijn niets. Afijn, ik zie wel. Post heeft me verder het wereldkampioenschap in Frank rijk in het vooruitzicht gesteld. Als je in vorm bent kunnen ze niet om je heen. zei hij. Het zou een mooi alter natief voor de Olympische Spelen zijn. En de Tour de France? Als ik me naar wens ontwikkel, waarom niet volgend jaar al?" AMSTERDAM Jack van Zan ten, de begeleider van het Neder lands elftal, heeft zijn functie op medisch advies met onmiddellijke ingang neer moeten leggen. Van Zanten zou gisteren afreizen naar Rome voor besprekingen in ver band met het toernooi om het Europees kampioenschap en ver volgens doorvliegen naar Napels om daar de ontvangst van de Oranjeploeg voor te bereiden. Van Zanten is door zijn zakelijke be slommeringen en zijn activiteiten op sportgebied overwerkt geraakt en kreeg van medische zijde te horen dat het beter was niet naar Italië te vertrekken. Hij had enige tijd geleden al aan gekondigd na de Europese titel strijd zijn functie neer te leggen in verband met uitbreiding van zijn zakelijke bemoeienissen. Van de Korput AMSTERDAM De Stichting ar beidszaken betaald voetbal zal nog even wachten met het instel len van een onderzoek naar aanlei ding van vermeende arbeidsbe middeling rond de transfer van Michel van de Korput. De ex-Fey- enoorder werd begin deze week gecontracteerd door AC Torino. Volgens zeggen zou Cor Coster een bemiddelende rol hebben ge speeld tijdens de onderhandelin gen met de Italiaanse club. Voorzitter Joop van der Klink: „Wij wachten tot de nieuwe versie van artikel 36. waarin verwezen wordt naar artikel tien van het FIFA-reglement die iedere vorm van beroepsmatig advisering ver biedt, in werking is getreden. De tekst zal eerst in het KNVB-blad Voetbal-totaal moeten verschij nen. Dan pas gaat de nieuwe wet van kracht. Momenteel heb ik het vermoeden dat er in het geval Van de Korput inderdaad sprake is van onwettige arbeidsbemidde ling. In de toekomst kunnen we overtredingen op artikel 36 stren ger gaan straffen. Het is niet al leen mogelijk om het transfercer tificaat tegen te houden maar we zijn voortaan ook bij machte om de zaak door te spelen aan de tuchtcomiissie van de KNVB. Dat zou boetes kunnen opleveren voor alle betrokken partijen." vaarwel moest zeggen, nog in ver legenheid brengen. Tot de 21ste minuut, toen „Der Sepp" onder luid appplaus het veld verliet, bleef het in ieder geval 0-0. Maar uiteindelijk boekte het Westduit- se elftal, waarvoor Sepp Maier 99 maal uitkwam, een overwinning van 3-1. Rainer Bonhof MONCHEN Bondscoach Jupp Derwall zal in Italië niet kunnen beschikken over Rainer Bonhof. Een achillespeesblessure maakt dat de Westduitser niet kan deel nemen aan de wedstrijden voor de eindronden van het Europese voetbalkampioenschap. De West duitsers zullen nu met negentien spelers naar Italië reizen. Bonhof, de enige speler van het team dat in 1974 wereldkampioen werd die nog deel uitmaakt van de nationale selectie, werd dinsdag tijdens een training geraakt door de jeugdige Lothar Matthaeus. die een dag eerder aan de selectie was toegevoegd. Hij kreeg opnieuw last van een oude blessure. De pijn werd erger toen Bonhof, die na een verblijf in Spanje terugkeerde naar West-Duitsland en voor 1 FC Köln gaat spelen, in de avond uit kwam in de afscheidswedstrijd van Sepp Maier. België Sepp Maier MONCHEN Ruim 70.000 fans hebben in het Olympisch stadion 'van München kunnen zien hoe Sepp Maier tegen het Westduitse elftal nog één keer het doel van Bayem München verdedigde. Klaarblijkelijk wilde niemand de 36-jarige keeper, die na een ernstig verkeersongeval het topvoetbal GOES Het Belgische nationale voetbalteam, dat zich heeft ge plaatst voor de eindronden van het toernooi om het Europese kampioenschap in Italië, heeft in Goes een Zeeuwse selectie met 6-1 verslagen. De ruststand was 2-0. Franqois van der Eist, die kort geleden naar Cosmos vertrok, was goed voor drie treffers. Linksbui ten Mommens zorgde voor twee doelpunten. De zesde treffer kwam op naam van Ceulemans. Bondscoach Guy Thijs zette in Goes zestien spelers in. Hij had niet de beschikking over vrije ver dediger Walter Meeuws. die last heeft van een verkoudheid Mor gen speelt het Belgische elftal in Brussel nog een oefenwedstrijd te gen Roemenië. Dinsdag a.s. vlie gen de Belgen naar Turijn. Daar komen zij twee dagen later in hun eerste wedstrijd voor het toernooi uit tegen Engeland. De zeventien spelers die goed in actie kwamen waren: Custers (Pfaff), Gerets Luc Millecamps, Renquin en Martens (Plessers); Van der Eycken (Verheyen); Van Moer en Cols (Wellens); Van der Eist. van den Bergh (Dardenne) en Ceulemans (Mommens). Van onze sportredactie DIEMEN Een poging van Giants de achterstand op rivaal Amstel Tijgers niet te groot te laten worden, is gisteravond met succes bekroond. De Diemenaren wonnen met 4-1 de return van de wedstrijd op Hemelvaartsdag tegen de regeren de landskampioen. Een verrassende overwinning van Gi ants, te meer omdat het er in de eerste innings alle schijn van had dat Amstel Tijgers de betere ploeg was. Op een honkslag van Wedman liet Sieval het eerste tijgerspunt aanteke nen. De kentering kwam in de derde innings, toen Van Beest de gelijkma ker scoorde. Een serie honkslagen in de vierde innings forceerde de winst voor Gi ants. Tot op dat moment was werper Urban us voor de Tijgers aardig op de been gebleven. Een korte inzinking moest de international bekopen met vier honkslagen,die een samenhang met een fout van linksvelder Stassen drie punten opleverde. Vanaf dat mo ment werd het tot dan toe aantrekke lijke duel evenals de omgeving steeds schemeriger. Amstel Tijgers kon niet over de klap pen van die vier innings heenkomen en speelde de wedstrijd tam uit. De 4-1 voorsprong kwam geen mo- ADVERTENTIE CLES VAL Dl NON De Italiaan Guiseppe Saronni heeft de negen tiende etappe in de Ronde van Italië gewonnen. Bernard Hinault uit Frankrijk eindigde als tweede. De Italiaan Wladimiro Panizza, die derde werd, behoudt de leiding in het alge meen klassement. De 240 kilometer lange etappe van Longarone naar Cles Val di Non leverde voor Saronni de zesde ritzege in deze Giro op. Te vens betekende het zijn zeventiende overwinning in dit seizoen. De Italiaan Francesco Moser zal in Cles niet aan de start verschijnen voor de twintigste etappe van de Ronde van Italië. Na afloop van de rit van gisteren, waarin hij 1 minuut en 39 seconden op zijn belangrijkste concurrenten verloor, heeft Moser de handdoek in de ring geworpen. „Het heeft geen zin om door te gaan." verklaarde Moser. „Ik heb momen teel geen kracht. Ik zal me in het ziekenhuis in Trente laten onderzoe ken. Hopelijk wijst dat uit. dat ik kan deelnemen aan de Ronde van Frank rijk." Na de tweede bergetappe door de Dolomieten heeft de Italiaan Vladi- miro Panizza nog steeds de leiding in het algemeen klassement. Algemeen klassement: 1 Wladimiro Panizza (Ita lië» 102 1131. 2. Bernard Hinault (Frankrijk» op 1 08, 3 Giovanni Battaglin (Italië) 1.25. 4. Tommi Prim (Zwedeni 4 14. 5 Roberto Visentlnl (Italië» 5 02. 6 Battista Baronchellt (Italië) 5 117 Giusep pe Saronni (Italië) 5 37. 8 Marco Beccia (Italië) 6.22. 9. Francesco Moser (Italië) 7 42. 10. Josef Fuchs (Zwitserland) 8.21 ODENSE Lau Veldt. de veelvoudi ge Nederlandse amateurkampioen op de sprint, lijkt hard op weg alsnog zijn kwalificatie voor de Olympische Spelen in Moskou af te dwingen. Na zijn overwinning van maandag in de grote prijs van Aarhus won hij een dag later ook de grote prijs van Odense. Opnieuw werd de finale in het sprint- gezelschap betwist tussen Lau Veldt en Anton Tkac. de oud-wereldkam- pioen en winnaar van het goud op dit onderdeel in Montreal In de halve eindstrijd rekende Veldt gedecideerd af met de Tsjech Cyma- zal. tweevoudig wereldkampioen op de tandem. In de finale tegen Tkac kwam het venijn bovendrijven. Na de eerste verloren rit werd de Tsjech zo nijdig, dat hij in de tweede tot twee keer toe pogingen in het werk stelde Veldt uit de baan te rijden. De Neder landse kampioen reageerde beide ke ren alert en pareerde de onsportieve aanvallen van Tkac voorbeeldig. De Internationale Reis en Krediet brief zorgt voor hulp, op het moment dat het nodig Ls, maar betaalt niet alle onvtxirziene kosten. Daarv(x>r is een goede reisverze kering onmisbaar! ment meer in gevaar en de ploeg van coach Ernie Myers, die het weekeinde nog tweemaal van HCAW verloor, ging er met die gedachte toe over. de partij een beetje te rekken. Zo kwam men dan ook niet meer toe aan negen innings, omdat scheidsrechter John Barrett het na acht innings te donker achtte. Winnend werper werd Graig McGinnis die ondanks een lichte blessure en het feit dat hij vrijwelie- dere wedstrijd in actie komt een pri ma partij gooide. Hoofdklasse: Neplunos-Feyenoord 14, Quick HCAW 7-4, Giants-Amstel Tijgers 4-1. ADO-L VV 4-3. Haarlem Nicols-Kinheim 9-3. Stand: Neptunus 12-19. Amstel Tijgers en Giants 13-18. ADO 13-18. Haarlem Nicola 13-15. HCAW 12-12. Kinheim 13-19, Quick 12-8. l'VV 13-8. Feye- noord 13-4. PARIJS Betty Stöve is er niet in geslaagd door te dringen tot de finale van de Open Franse tenniskampioen schappen in Parijs. Met haar partner, de Joegoslavische Mioma Jausovec, verloor zij in de halve finales van het als tweede geplaatste Amerikaanse duo Kate Jordan'Anne Smit (2-6. 6-4. 6-8). Rene Moos weas in het junioren- toernooi kansloos tegen de als eerste geplaatste Fransman Thierry Tulas- ne (1-6, 0-6). De Zweed Björn kwam wel verder. Hij bereikte de halve finales door de Italiaan Corrado Barrazutti te vers laan: 6-0. 6-3. 6-3. De Amerikaan Ha rold Salomon plaatste zich voor de halve eindstrijd ten koste van de Ar gentijn Guillermo Vilas (1-6. 6-4. 7-6. 7-5). MOSKOU De Russische hardloop ster Lyudmila Kondratyeva heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de 100 meter sprint. De 22-jarige Russin verbeterde het oude record van 10.88 sec. van de Oostduitse Marliz Gor met een honderdste seconde tot 10,87 seconden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21