Volendam mist de boot Zege Russen doet organisatie goed Een Tijdlang Geld. Graafschap houdt Cambuur op remise Wageningen tegen verhouding in naar 0-1 overwinning Vilas ronde verder na* protest Orantes Kist en Koster Jicht geblesseerd Straffen UEFA Friezen komen weer niet tot scoren Verlies amateurs Mogelijk problemen rond transfer Van de Korput Olympia's Ronde in waarde gestegen Ê°J Amro Continu Crediet. Opnemen en aflossen naar behoefte. 1( WOENSDAG 4 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET PRS 15/H 17 Nacompetitie Volendam-Wageningen 0-1 Cambuur-De Graafschap 0-0 Wageningen 5 3 0 2 6 6-8 De Graafschap 5 2 1 2 5 8-6 Cambuur 5 13 15 6-5 Volendam 5 1 2 2 4 2-3 Zaterdag. 19 30 uur De Oraafschap-Volen- dam. Wageningen-Cambuur door Peter Onvlee VOLENDAM De ontreddering was groot bij Volendam. Chaotisch waren de taferelen geweest, de aanvalsgolven op het Wageningendoel onophoudelijk, de kansen legio, en dan toch de zekerheid zich als uitgeschakeld te kunnen beschou wen in de nacompetitie. Tegen alle verhoudingen in zegevier de een ondanks alle druk verstandig spelend Wageningen met 0-1. Daarmee zichzelf direct ook tot de grootste kanshebber op promotie naar de eredivisie bestempelend. De beslissing op het zinderende Vo- lendam-terrein viel in de negende mi nuut van de tweede helft. Beheerst profiteerde Peter van der Ley van de hem overwacht geboden ruimte. Sim pel tikte hij de bal langs doelman Frans Hoek. Daarmee Wageningen voor de vierde keer in één seizoen aan de winst op Volendam helpend. Drie keer eerder al speelde Volendam en Wageningen dit voetbaljaar tegen elkaar. Even zovele keren stapte dus ook Wageningen als winnende ploeg van het veld. In de competitie werd het twee keer 2-1, in de eerste con frontatie van de extra promotiestrijd ook al 1-0. Dat gegeven, gevoegd bij het feit, dat Volendam maar heel erg moeilijk in deze nacompetitie tot sco ren komt, bestempelde de formatie van Henk Ellens niet bij voorbaat tot de grote favoriet. Temeer omdat ook inmiddels al wel overbekend is, dat de Voiendammers over het algemeen VOLENDAM Het toch al senaatloneel verlopen de duel tussen Volendam en Wageningen kreeg minder dan tien minuten voor het eindsignaal nog een3 extra dimensie erbij. Scheidsrechter Van Swieten legde het spel gedurende een aantal mi nuten stil en hervatte het duel pas nadat wissel speler Ben Thomas en verzorger Evert Freman (beiden Wageningen) zich buiten de omrastering van het speelveld hadden begeven. Zonder zijn toestemming waren belde tijdens het spel het veld opgerend om de al geruime tijd geblesseerd op de grond liggende Jaap van Pslt letterlijk bulten de lijnen te slepen om er verzorgd te kunnen worden Van Swieten weigerde in de minuten daarvoor het spel stil te leggen omdat volgens zijn waarneming „van Pelt tot twee keer toe een opstaande beweging maakte en zeker in staat moest worden geacht naar de lijn te strompelen." Van Swieten: „Ik heb geen medische beoordeling gemaakt Ik constateerde dat hij kon gaan staan en dat er al eerder in de wedstrijd uit taktisch oogpunt blessures waren gesimuleerd." Van Swie ten zal het wegzenden („een rode kaart heb ik niet getrokken") aan de tuchtcommissle van de KNVB rapporteren. Tijdens de „echte" wedstrijd kreeg Wageriingenverdediger en aanvoerder Bram Braam het geel voorgehouden. PARIJS De affaire-Orantes heeft de gemoederen tijdens het tennis toernooi om de open Franse titels in Parijs meer bezig gehouden dan de wedstrijden. De zaak kwam maandag aan het rollen. Toen had de Span jaard Manuel Orantes aan moeten treden tegen de Argentijn Guillermo Vilas. De partij werd een uur verscho ven omdat de Zuidamerikaan last had van darmstoornissen en medisch behandeld moest worden. Orantes oordeelde dat daarmee de reglemen ten waren overtreden en wilde maan- dag niet spelen. Toen besloot de toer- nooileiding het duel naar gisteren te verplaatsen. Orantes kwam echter niet opdagen. Hoofdscheidsrechter Jacques Dorfmann riep daarop, met luid boegeroep van het wachtende publiek op de achtergrond, Vilas uit tot winnaar en kwartfinalist. De vol gende tegenstander van de Argentijn, de Amerikaan Harold Solomon, liet j doorschemeren dat hij nog niet zo zeker wist of hij onder deze omstan digheden vandaag tegen Vilas wenste te spelen. Orantes kondigde aan dat hij de Franse tennisfederatie voor het gerecht zou dagen. Hij zei de zaak in handen te geven van zijn privé-advo- caat. VILLACH Kees Kist en Adrie Kos ter hebben gisteren niet getraind met Oranje. Beiden zijn licht geblesseerd. Kist heeft last van een bloeduitstor ting boven de knie en Koster heeft aan het oeienduel tegen Graz Ak een lichte liesblessure overgehouden. Volgens dokter Frits Kessel vallen de blessures mee. „Ik denk dat Kist mor gen wel zal kunnen spelen. Met Kos ter moeten we nog even afwachten. Hij heeft de laatste maanden zoveel blessures gehad dat je nooit weet hoe snel hij nu herstelt Maar echt ernstig is het allemaal niet." ZORICH Vincente Del Bosque is door de tuchtcommissie van de Euro pese voetbalbond (UEFA) voor vier Europese bekerwedstrijden ge schorst. De speler van Real Madrid werd in de tweede wedstrijd tegen Hamburger SV in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen uit het veld gestuurd wegens slaan naar een te genstander. Del Bosque zal de eerste twee ronden naar het Europa-Cup I- toernooi derhalve moeten missen. Marco Tardelli, de Italiaanse interna tional van Juventus, zal één ronde langs de kant dienen te blijven. Hij kreeg een schorsing van twee wed strijden opgelegd vanwege zijn bij herhaling incorrecte gedrag in de uit wedstrijd tegen Arsenal (halve finale bekerhouders). Tot het betalen van fikse boetes wer den Eintracht Frankfurt, Valencia en Barcelona veroordeeld. Koploper werd Eintracht Frankfurt, die in to taal 11.000 Zwitserse franken (onge veer 13.000 gulden) moet overmaken aan de UEFA. De Bundesliga-club werd met 10.000 franken beboet we gens het dragen van shirtreclame tij dens de prijsuitreiking van de UEFA- beker op eigen veld. Het resterende bedrag liep de club op wegens het door supporters afsteken van vuur werk tijdens het duel tegen Bayern München. Valencia volgt Eintracht op de voet en zal 10.500 franken dienen te gire ren. Achtduizend franken als gevolg van het onbetamelijk gedrag van de supporters in de Europese bekerfina le voor bekerhouders tegen Arsenal in Brussel. De Spaanse toeschouwers luisterden de eindstrijd op met rook bommen. Tweeduizend franken wer den opgelegd, omdat aanhangers van de club de doelman van Barcelona voor aanvang van de wedstrijd met sinaasappels bekogelden. Voor het zelfde vergrijp werd Barcelona tot achtduizend franken veroordeeld, omdat de supporters van Barcelona naast sinaasappels ook eieren als pro jectielen hanteerden. De rest, 500 Zwitserse franken, van de boete liep Valencia op in het thuisdoel tegen FC Nantes, toen het publiek zich even eens misdroeg. Wageningen-doelman Van Brakel stompt de bal weg voor zijn ploeggenoot Tollenaar (1) en de Volendammer itené Tol. wel het beste voetbal spelen, maar werkelijke fysieke kracht te kort ko men om het tegen grotendeels op inzet spelende ploegen als Wagenin gen helemaal te kunnen maken. Volendam-Wageningen bood gister- avond echter slechts een kwartier club. De spanning en de fysieke kracht van Wageningen deden Volen dam niet in het ritme komen. De vaak te kort opgezette acties hielden geen enkele dreiging in en Wageningen bleek de klap van Doetinchem (De Graafschap won er zaterdag met 4-1) ook duidelijk te boven. Vijftien minuten lang bleef dat beeld, kreeg Wageningen-doelman Ko van Brakel (een meer dan uitstekend ver vanger van de voorlopig geschorste Harry Suvee) nauwelijks iets te doen en domineerde de ploeg van Frans Körver (met Teus vjfh der Sluis op de plaats van de geblesseerde Van Osen- brugge). Na die vijftien minuten ver anderde echter alles. De lange trap, die als niet behorend tot de trucen doos angstvallig was vermeden, bleek een uitstekende aanvulling voor het Volendamse spel te zijn en via de vleugels rolde aanval na aanval op de door Mike Mulder LEEUWARDEN Of Cambuur zich nu, na drie in successie een gelijkspel behaald te hebben, nog een serieuze promotie kandidaat mag noemen, dat is wel zeer twijfelachtig gewor den. Punten verspelen in thuiswedstrijden tijdens de na competitie is doorgaans dodelijk. Tegen Volendam zijn de verliezen wat dat betreft weer uit de dood herrezen. Nadat echter gisteravond De Graafschap van Cambuur een punt mende Keje Motenaar en de voor afsnoepte (0-0) lijkt een tweede herrijzing van de noorderlin- Kwakman in de basis gekomen René vrijwel Uitgesloten. Tol op rechts alsmede Kees Molenaar Cambuur en De Graafschap zijn gis teravond begonnen waar ze na hun eerste nacompetitie-treffen waren ge bleven. Alleen was de plaats van han deling van het stadion „De Vijver berg" in Doetinchem verplaatst naar het overvolle stadion van Cambuur in Leeuwarden. De manier waarop de ploegen elkaar bestreden was echter identitiek. Evenals in het eerste duel dat in 3-2 was geëindigd voor de Ach terhoekers, werden beide doelen be stookt door gretige aanvalslinies. Fouten en overtredingen wegens te enthousiast optreden van de spelers ontstonden aan de lopende band en de zich weer als centrale man presenterende Gerry Mtlhren op links creëerde mogelijkheid na mogelijk heid. Volendam faalde echter opnieuw waar het in deze promotiestrijd zo nadrukkelijk faalt: in de afwerking. Acht keer op een rij, waarbij Kees Molenaar op een gegeven ogenblik na doelman Van Brakel al te zijn gepas seerd alleen nog maar de bal in het doel behoefde te schieten. Hij deed dat dus niet. Het was met de door Peter van der Ley in de laatste mi nuut van de eerste helft van de lijn gehaalde inzet van Jaap Jonk de beste mogelijkheid. Wageningen haalde af en toe coun terend; zo kwam Hazelhekke vrij voor doelman Frans Hoek panieke rig en wankelend de rust. Verbaasd ook eigenlijk dat het met het alle- hands-aan-dek voetbal geen averij had opgelopen. Wageningen leek ook na de rust tot angstig afwachten te zijn gedoemd. Wachten op de ogen schijnlijk onontkoombare treffer, die nieuw verlies en uitschakeling zou inleiden. Totdat negen minuten na de hervattihg Peter van der Ley die voor Volendam onthutsende ene treffer scoorde. Bij verrassing en na aange ven van Cees van de Berg, waarbij de Volendam-defensie simpel werd uit gespeeld. Volendam was de geslagen ploeg. Vocht met te weinig variatie in het spel tegen eigen geloof in verder. Zorgde dat wel middels de voort durend hoge ballen in het centrum voor talloze chaotische taferelen voor het doel van Van Brakel, maar miste de beslissende eindstoot. Ook al om dat Kees Guyt een kopbal in de slot minuten op de paal zag afspringen. Het was zelfs aan doelman Frans waar Cambuur en De Graafschap doorgaans hun publiek mee plegen te vermaken, nam het kijkgenot af na de hervatting. Cambuur-De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Corver Toeschouwers 15.000 Geel: Pieneman (De Graafschap). Cambuur: Tukker, Erkeiens, Schouwenaar, Groo- te. Van Wensveen. Ferwerda (Kip). Hoekema. Roozenburg, Peltzer, Oroot. De Jonge De Graafschap: Doornebosch: Brinks. Tientel- man. Komelis. Schreur; Kelderman. Mintjes. Wanders. Pieneman. Jacobs. Polko (Van Veenen- daal). Het gevolg was een wedstrijd die van de eerste tot en met de laatste mi nuut spannend was. En het publiek tot nog lang na het eindsignaal ge sprekstof opleverde. De laatste thuis wedstrijd van Cambuur dit seizoen was zeker niet de slechtste. Uiteraard hadden de Friezen nog wa met de Graafschap te vereffenen en het vel- doverwicht gedurende het grootste deel van de wedstrijd was het resul taat. Teveel zochten de Friezen ech ter het luchtruim op, terwijl de voor hoede met combinaties over de grond toch uitermate lastig kan zijn. In de eerste helft bleek dat ook een aantal keren, waardoor onder andere Peltzer dicht bij een doelpunt was. Doelman Doornebosch stond gister avond de Friezen echter menigmaal in de weg. Het krachtig slurpende voetbal van de beide ploegen had wel een kwalita tief beduidend mindere tweede helft tot gevolg. Was Hoekema in de eerste helft weer de alom aanwezige leider van het team die kwistig een zeer bruikbare pass uitdeelde, in de twee de helft was zijn aandeel een stuk minder in het oog lopend. Dat gold evenzeer voor Jos Peltzer. Zijn bewa- VEENENDAAL Het Nederlands amateurelftal heeft in de eerste wed strijd van het vierlandentoernooi in Veenendaal een verdiende 3-0 neder laag geleden tegen Schotland. Neder land speelde bijzonder behoudend en miste vooral aanvallend veel kracht. De Schotten, die onder leiding ston den van de nationale bondscoach Jock Stein, beheersten de gehele wedstrijd en hadden in de spits Alexander Clark de grote uitblinker. Clark, die vorig jaar in de Schotse tweede divisie topscorer werd met 30 doelpunten, was tegen Nederland niet te stoppen en scoorde alle drie de treffers. De eerste, voor rust, na een fout van DOVO-speler Van Kooten en de twee andere na de hervatting na prima Schotse aanvallen. In de eerste wedstrijd van de openingsdag won Engeland met 2-0 van Italië Hoek te danken dat het verlies tot 0-1 ker Schreur leek een zeer 'onaangena- Hioof RH me avond tegemoet te gaan. De twee de helft was Peltzer echter niet meer in staat om de gebreken van zijn opponent zo pijnlijk als in het eerste bedrijf aan het licht te brengen. De overlevingsstrijd van De Graaf schap had echter ook veel energie gevergd. Het terugvallen van Cam buur in de tweede helft kon door het elftal van Pim van der Meent alleen maar gevolgd worden. Omdat hoog staand voetbal echter niet datgene is beperkt bleef. Bij doorbraken van Van PeJt en Hazelhekke redde hij met zijn vuisten. Volcndam-Wagrningen 0-1 (0-0) 54 Van der Ley 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten Toeschouwers: 13.000. Volendam: Hoek; Keje Molenaar, Guyt, Schok ker, De Boer; Tuyp. Jonk. Mtlhren; Tol (Sul), Helling, Kees Molenaar. Wageningen: Van Brakel: Braam, Van der Klift, Van der Ley. Tollenaar, Van den Berg, Van VlJfelJ- ken (Hazelegen, Leushuis: Van der Sluis, Hazel hekke. Van Pelt. (Gardien). ZEIST Het resterend programma van de geïntegreerde competitie van de periodekampioenen bij de zater dag- en zondagamateurs is als volgt: 7 juni: RKC-DETO en Rheden-Quick Boys. 10 juni: Quick Boys-DHC en DETO- Rheden. 14 juni: DHC-DETO en Quick Boys- RKC. 21 juni: DETO-Quick Boys. De stand is: Rheden 2 1 1 0 3 2-1 DHC 2 0 2 0 2 0-0 RKC 2 0 1111-2 Quick Boys en DETO hebben nog niet gespeeld. De clubs die als eerste en tweede eindigen mogen volgend seizoen deel nemen aan het bekertoernooi van het betaald voetbal. door Matty Verkamman VILLACH Nog voor hij met het Nederlands elftal in de Itali aanse etalage te bezichtigen is geweest heeft Michel van de Korput al een contract van AS Torino op zak. Feyenoord ont vangt 1,6 miljoen gulden voor de stijlvolle verdediger die zich voor drie jaar aan de tweede club uit Turijn heeft verbonden. De Rotterdamse club had bij voorbaat al in zijn vacature voorzien door de Spartaan Luuk Balkestein voor zes ton aan te trekken. Van de Korput was maandag bij het vertrek van de Oranjeploeg naar Oostenrijk al op de hoogte van de transfer. Zelfs tegenover zijn ploeggenoten bewaarde hij tot gisteren echter het stilzwij gen over zijn kapitale overgang. De zwijgzame Brabander had er ook wel enig belang bij om deze transfer met niet al te veel pu bliciteit te omgeven. Het is na melijk een publiek geheim dat Cor Coster ook nu weer een be middelende rol heeft gespeeld. De schoonvader van Johan Cruijff deed Van de Korput maandag op Schiphol nog uitge leide. De bemoeienissen kunnen mo gelijk nog problemen opleveren nu het betaalde voetbal onlangs unaniem akkoord is gegaan met een strengere omschrijving van het veel besproken artikel 36 uit het reglement betaald voetbal. Dat artikel verbiedt Beroepsma tige bemiddeling bij de over gang van spelers. Coster en het bureau Inter Football hebben altijd volgehouden dat zij slechts adviseerden maar zelfs voor dat soort activiteiten is in het nieuwe op de voorschriften van de wereldvoetbalfederatie FIFA geënte reglements*rtikel geen plaats meer. Als een overtreding van Coster bij de overgang van Van der Korput wordt bewezen, kan de KNVB er in het uiterste geval toe overgaan om geen transfer certificaat aan de Italiaanse voetbalbond af te geven. Op grond van de internationale af spraken is Van der Korput dan niet speelgerechtigd. Mr Eric Vilé, de momenteel in het Oranjekamp vertoevende voorzitter van de profsectie, heeft samen met de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal geijverd voor een scherpere tekst van artikel 36. Desge vraagd blijkt ook hij van me ning dat er „iets is gebeurd" bij de transfer van Van de Korput. „Er komt zeker een onderzoek", zo stelt hij. Dat zal dit keer dan evenwel nog ingesteld moeten worden door de stichting ar beidszaken. Volgens Vilé is het verscherpte artikel nog niet van kracht. door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Er zat tenslotte voor de Nederlandse ren ners bijna niets meer in de grabbelton. Voor het eerst sinds zeventien jaar ging de eindzege in het individuele klassement van Olympia's Ronde door Nederland naar een buitenlandse renner. Was het in 1963 de Belg Joske Dries die de oranje leiderstrui mee naar huis mocht nemen, gisteren liet de Rus Oleg Logvin het fel gekleurde eretricot over zijn schouders glijden. Maar dat niet alleen. Een andere Rus, Aavo Pikkuus, ontfermde zich over de groene (puntenklassement) en de witte trui (combinatie klassement). Het heeft de Nederlandse amateurs negen dagen lang rood voor de ogen gezien. De Russische armada domi neerde nagenoeg van de eerste tot de laatste etappe. Wat restte waren slechts enkele kruimels, zoals het bergklassement en een aantal rit- overwinningen. De Russen moeten in hun vuistje hebben gelachen toen al spoedig bleek dat de Nederlandse ploegen el kaar het licht niet in de ogen gunden Liever een Rus op het erepodium dan een concurrerende ploeg c.q. sponsor. Het woordje combine werd in de ta boesfeer gebracht, of er nog nooit een samenwerking tussen verschillende ploegen heeft plaatsgevonden. En daarom stond de kleine berggeit Jac van Meer ziels alleen toen hij zondag een vertwijfelde poging deed om een monsterverbond tegen de Russen te sluiten. De invloedrijke ploegleider Jan Gisbers: „Aan een combine heb ben wij geen moment gedacht. Van Meer klaagde wel over de te geringe steun van Nederlandse kant, zelf heeft hij in de rit van Sint Willebrord naar Hulsberg vier tot vijf keer toe een renner van onze ploeg terugge haald. Dan ga je de volgende dag niet meer over een samenwerking praten. Trouwens uit ervaring wisten wij dat het een onbegonnen zaak was gewor den om de Russen van de troon te stoten. Wij hebben in het buitenland erg veel tegen ze gereden." En ex-bondscoach Joop Middelink. die deel uit maakt van het organisa tie-comité, kan daar aan toevoegen: „Zelfs met tien combines was het niet mogelijk geweest om de Russen naar huis te fietsen. Wij beschikken in Nederland op dit moment niet over amateurrenners die het juiste ant woord klaar hebben. Met een gewel dig arsenaal, waaruit ze steeds weer nieuwe coureurs kunnen putten, is Rusland altijd al een belangrijke wie- Iernatie geweest. Straks zullen ze heersen op alie belangrijke amateurs- koersen over de hele wereld. Dat heb ik jaren geleden al voorspeld." Ook Herman Krott heeft geen mo ment met de gedachte gespeeld om tot een dubieuze samenwerking te komen. De Amsterdamse ploegleider die voor het eerst sinds jaren geen winnaar leverde: „De beste moest winnen en dat is ook gebeurd. Wat Jac van Meer heeft geprobeerd is voor zijn rekening. Aan de Russische suprematie viel toch niet te tornen." Oleg Logvin (1) op weg naar de eindzege. Naast hem Tini van Rijsbergen. ons alleen tot tevredenheid stemmen als het een startsein betekent voor een continuproces. We mogen niet meer in de oude situatie terugvallen. Daarom zal er in de toekomst stren ger geselecteerd dienen te worden. Ook bij de Nederlandse ploegen. Het zou ideaal zijn als er volgend jaar een nationale selectie aan de Ronde deel neemt." In het individueel algemeen eindklas sement valt Hans Vonk met een vier de plaats op als beste Nederlander. Het brengt de aanpak van Rini Wagt- mans enigszins in diskrediet, aange zien Vonk tot de baanselectie van Frans Mahn behoort. Wagtmans wuift die suggestie simpel weg. „Baanrenners zijn van huis uit ook wegrenners," redeneert hij eenvou dig. „Hans Vonk is een geweldige coureur. Dat had ik vorig jaar al ontdekt. Hij gaf er alleen de voorkeur aan om toe te treden tot de baanse lectie." Volgens Wagtmans moet het eindre sultaat van Olympia's Tour als een waarschuwing gezien worden voor de toekomst. De wegcoach: „De top van de Nederlandse amateurwielersport ziet er kwalitatief goed uit. Maar het gaat slechts om een stuk of tien ren ners. Als ik uit de middenmoot een Bondscoach Rini Wagtmans dacht Olympische selectie zou moeten sa- daar na de Koninginnerit in Zuid- Limburg heel anders over. Vertwij feld vroeg hij zich toen af: „Waarom hebben de Nederlanders zo laf voor elkaar gereden? Als ze alle krachten hadden samengebundeld waren de Russen minstens, op twee. drie minu ten gereden." Gisteren, nadat Ad Prinsen de laatste etappe op zijn naam had gebracht, liet de Brabander opnieuw blijken niet geshockeerd te zijn door de Rus sische kracht: „Ze hebben vandaag geen moment voorin gezeten. Als Wij- nands in vorm was geweest had het eindklassement er heel anders uitge zien. De Russen hebben overduide lijk gewonnen, okee. Maar het was in feite een ongelijke strijd." Het organisatiecomité vaart er waar schijnlijk wel bij dat een buitenland se ploeg met alle ereprijzen is gaan strijken. Vorig jaar verloor Olympia's Ronde bij de internationale wieleru- nie (UCI) zijn A-status omdat twee van zes buitenlandse ploegen niet kwamen opdraven. Nu de Russen zo nadrukkelijk hebben geheerst zal het internationale aanzien weer zijn her steld. Een verheugde Fred Harting. voorzitter van het organisatiecomité: „We hebben opzettelijk een sterk in ternationaal rennersveld samenge steld. Het is nu een Rus geworden, maar het had ook een Tsjech of een Pool mogen zijn. Wij krijgen onze A- status terug en we zullen proberen om door middel van lobby's nog ster kere landenploegen aan de start te brengen. Er zijn in die richting al contacten met bondscoaches gelegd. We streven er vooral naar om volgend jaar dezelfde Russische ploegen in de koers te brengen. Dan zullen de reac ties uit andere landen niet uit blijven." Harting denkt dat er volgend jaar bovendien een strengere schifting moet komen bij het inviteren van Nederlandse ploegen. De praeses: „De overwinning van een buitenland se formatie in Olyrnpia's Tour kan menstellen kunnen we niet eens naar Moskou. Ik ben voor een districten systeem. Aankomende talenten moe ten in de regio's opgevangen worden door een coach. Selecteren gaat nu bij de gratie van de sponsors. Van die situatie zijn we dan ook af." Achute en laatste etappe: I. Ad Prinsen 151 Icm in 3 uur. 30 minuten en 13 seconden (met tijdvergoe ding 3.30.08). 2. Adrie van der Poel 3.30 38 (met Ujdverg* 3.30.28). 3. Theo van Tol 3.30.38 imet Ujdverg. 3.30.33). 4 Henk van Weert z.L, 5 Bert Wekema z.t., 6 Martin de Vos z.t.. 7 Gera.-d Veldscholten z.t. 8. Aavo Pikkoes (Sow) 3.31 05. 9 Rene Kos. 10. Pim Bosch. 11 Jarostaw Grodzki >Pol>. 12 Nicolai Koetsnetsov (Sow), 13. Johan van de Weide. 14. Tin! van Rijsbergen. 15 Viktor Manakov (Sow). 16 Dries Klem, 17. Ron Snijders. 18. Johan van der Velde. 19. Alexandr Krasnov (Sow). 20. Jacques van Meer allen dezelfde tijd als Pikkoes Algemeen eindklassement 1 Oleg Logvtn iSowi 29 uur. 37 min 34 sec.. 2. VJatsjeslav Dedenov tSowi op 1 min. 42 sec 3 Aavo Pikkoes (Sow) op I min 59 sec.. 4 Hans Vonk op 3 min. 6 sec 5 John Broers op 3 min 27 sec.. 6 Jaques van Meer op 3 min 28 sec.. 7 Adrie van der Poel op 4 min 30 sec 8 Ad Wijnands op 4 min. 47 sec 9 Mano van Vlimmen op 5 min. 29 sec.. 10. Fr.ts Schur op 5 min. 44 sec II Peter Damen op 6 min. 56 sec 12 Tlni van Rijsbergen op 8 mm. 43 sec.. 13. Dries Klem op 9 min 8 sec.. 14. Frank Moons op 9 mm 50 sec15. Jaques Hanegraaf op 10 min.. 16. Derek Hunt op 11 min. 42 sec 17 Dieter Kurzweg op 1! min 59 sec.. 18. Vladimir Koetsnetsov iSowi op 12 mm. 7 sec 19 Henk Bouman op 12 min 46 sec 20 Alberto Mtnetti (Ita) op 13 min 43 sec ADVERTENTIE Wanneer u voor langere tijd geld nodig heeft, dan adviseert de Amro Bank u een Continu Crediet. We bespreken samen tot welk be drag u maximaal kunt opnemen (wanneer u maar wilt) en wat u per maand gaat aflossen. Als u heeft afge lost kunt u tot dat bedrag in principe steeds weer opnemen. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Als u alles achter de hand houdt, betaalt u geen rente en hoeft u ook niets af te lossen. De rente wordt per dag berekend, zodat u geen cent te veel betaalt. En dat kunt u controleren op de maandelijkse overzichten die u ontvangt. ITALIË PECOL VALZOLDANA De acht tiende etappe van de ronde van Italië van Sirmione naar Pecol Valzoldana over 239 kilometer, heeft een zege opgeleverd voor de Italiaan Giovanni Battaglin. Hij arriveerde met een voorsprong van 1 minuut 52 op Paniz za, die tweede werd. Derde, in dezelf de tijd als Panizza. werd de Zweed Tommy Prim. Als vierde kwam Ber nard Hinault aan. De Fransman had enkele seconden achterstand op Pa nizza en Prim. In het algemeen klassement behield Panizza de leiderstrui. Hinault neemt de tweede plaats in en Battaglin schoof door zijn zege op naar de der de plaats. I Battaglin dun 239 km in 7 03 41.2 Panizza ilUu op 1 15. 3 Prtm (Zwei z t 4 Hinault (Frai up 1 18 5 Natale (Ilai op I 40. 6 Saronm (Ita. op 1 51. 7 VixenUni iltai op 1 57. 8 Becoa iltai op 2 08. 9 Fuchs (Zwh op 2 32. 10 Moaer tl tal op 3 49 Algemeen klassement I Panizza ilui 94 48 13. 2 Hinault (Frai op 1 08 3 Battaglin 'Ilai op I 25. 4 Prim 'Zwei up 4 14. 5 Visenlini ilta> op 5 02. 6 Baronchelli ilUi op 5.11.7 Saronm iltaiop 5 .(7 R Moser iltai op 6 04 9 Beccia iltai 622. 10 Schmutz tZwti op 7 59 I TL'NESIE TUNIS Na drie etappes voert Hans Koot het algemeen klassement aan in de ronde van Tunesië De Nederland se amateurrenner wordt op korte at stand gevolgd door de Tunesiër Moestaf a. De derde etappe, een ploegentijdrit over 21.5 kilometer, werd gewonnen door de Nederlandse ploeg, die be staat uit Kuys. Koot. Plugers. Van den Nieuwenhof en Willems Het vijf tal had een voorsprong van 42 secon den op Frankrijk en 44 seconden op Marokko.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17