(Noordwijk trekt aan het langste eind De Lavamat 802TS kost rond de f1250.- Datiseen zuinige, Hollandseprijs voor zon completevolautomaat. Bennekom bereikt halve finales Rijk wil nieuwe huizen in Almere blijven verdelen EMA EUR AEG Duurzaam, duurzaam. De Lavamat 802 TS zou geen echte AEG machine zijn als geen aandacht was besteed aan duur zaamheid. Daarom is er voorzien in een drievoudige roestbescher- ming van de ommanteling. Daarom is er ook niet gescharreld met de materialen waaruit trommel en kuip zijn gebouwd: helemaal roestvrij edelstaal, helemaal AEG. Een oersterk "chassis" dus. Maar ook het technisch gedeelte is gekonstru- d en getest op jarenlang storingvrij gebruik. Verschillende waterniveau's De Lavamat 802 TS is niet alleen een technisch perfekte duurzame wasautomaat, het is ook een intelligente machine, die niet meer water en dus energie gebruikt als het om een kleinere was gaat. Voor een kleine was stelt u de machine in op een lager waterverbruik. De Lavamat 802 TS is een verantwoorde keus. AEG laat u niet in de steek. De Lavamat 802 TS is één van de vele modellen die AEG maakt. Hij draagt alle kenmerken die horen bij een grote, vertrouwde naam. Alle AEG wastoestellen zijn geavanceerde machines met een tot het uiterste beproefde techniek. Ze zijn er in een veel heid van uitvoeringen en model len. Bovenladers en voorladers, volautomaten en was-droog- kombinaties. Wat u ook wilt en hoe uw speciale wensen ook liggen: AEG heeft de juiste machine voor u. AEG laat geen mens in de steek. AEG-TELEFUNKEN Nadcrtand N V A. Jacobslaan 7,1066 BP Amsterdam. Tel 023-5116333 WOENSDAG 4 JUNI 1980 door Peter Wilschut HARDERWIJK De derde, tevens meest boeiende con frontatie om de landstitel za terdagvoetbal tussen ACV en Hoordwijk. kende dinsdag avond weinig echte verrassin gen. Voor de tweede keer in de geschiedenis eerder in 1973 - heeft Noordwijk beslag ge legd op het landskampioen schap. Na de 3-0 voor ACV (in Assen) en de 2-1 voor Noord wijk wonnen de Zeekanters gisteren opnieuw. Nu met 1-0. Collectief voetbal won het uit eindelijk van het individua lisme. Noordwijk-ACV had veel boeiends te 5 bieden. ACV had de les van zaterdag d vlot geleerd. In plaats van nonchalan- che overheerste nu de agressie in de Asser-equipe. Noordwijk. geïrriteerd door het felle, maar niet onsportieve spel van ACV in de beginfase, verviel al spoedig in vrij grove overtredin gen. Timo Gerlof liep onbesuisd in op Geert Hoiting en Sjoerd Boot had daarvoor al getracht Gerard de Roo te raken. Arbiter Dolstra had reeds in de begin fase moeten optreden tegen de harde acties, maar Dolstra liet te veel gaan en dat was van blijvende invloed op de wedstrijd. ACV verwijt het hem na afloop van de verloren partij. Het had zelfs het (noodgedwongen) veranderen van speltypen bij beide ploegen tot gevolg. Bij Noordwijk werden de duels tussen Sjaak Sluys en Bert Hooyer gekenmerkt door steeds meer ongezonde agressie. In de vijf en dertigste minuut culmi neerde het optreden van Sluys in een notitie in Dolstra's grote boek, waar in hij te weinig noteerde. Sluys vond het in de direct daarop volgende mi nuut noodzakelijk Hooyer opnieuw aan te pakken, hetgeen hem op een ingreep van zijn eigen trainer John Eelman kwam te staan. Eelman wisselde Sluys voor de ge blesseerde Breuring die toen met Gerlof de twee-mans aanval van Noordwijk ging vormen. Bogers ver- loefde weer vaak achter zijn voorhoe- ik de. Boot zakte door het uitvallen van ui siüys naar het middenveld terug en lij Frans van der Veen ging op Bert Hooyer spelen. Bij ACV moest in de 39ste minuut ook de links-back Geert Hoiting ge blesseerd het veld verlaten. In een door Hoiting wat al te fel aangegaan duel met Gerlof brak Hoiting zijn s/eutelbeen. Hans Huisman, al vaak een gebrek aan explosiviteit en om die reden ongeschikt als spits verweten, nam de plaats van Hoiting in en ACV's grootste belofte Peter Kunz ging als vierde middenvelder fungeren. Al voor Sjaak Sluys was Jans Deenen al in het boek gegaan van Dolstra. Deenen, een vaak ondergewaardeer de maar als man-dekker gouden kracht voor ACV, had twee vrij grove overtredingen op zijn naam gekregen binnen korte tijd. De laatste, tegen Bogers, werd door Dolstra bestraft met een notitie. Het begin van ACV dus was onge kend fel. Kansen waren er in de aan vangsfase voor Rolf Ver.eboer, Bert Hooyer en Ronald Manders. ACV kon zich verheugen in beter spel dan za terdag van zijn individualisten Vene- boer en Hooyer. Met name Veneboer greep voor het eerst in de drie wed strijden de gelegenheid aan wat te laten zien. Eindelijk zag hij kans wat lijn in het Assense spel te brengen. Het betere spel had van alles te ma ken met de motivatie van de Assena ren. Dat was wat zaterdag in Noord wijk had ontbroken. Onderschatting en nonchalance heb ben een belangrijke rol gespeeld in de titelstrijd. In de tweede helft van het eerste duel viel bij Noordwijk de con centratie weg. ACV profiteerde toen gemakkelijk en bovendien ruim schoots. Juist het gemak waarmee de Assenaren in dat eerste duel naar 3-0 wandelden kan gezien worden als de basis voor het duel van gisteravond. Zaterdag toonde ACV een slappe in stelling, die Noordwijk op belangrijke momenten afstrafte. Bij de rust ke ken de Assenaren (zonder dat Noord wijk tot meer dan één uitgespeelde kans was gekomen) al tegen een 2-0 achterstand aan. Wanneer Noordwijk zo'n voorsprong heeft, zal de ploeg die nooit meer uit handen geven. De speldiscipline bij de zeekanters staat daar garant voor. Spelers als Siem van Beveren, Sjaak Sluys, Hans Westgeest, Frans van der Veen, Sjoerd Boot en John Manuputty stel len hun kwaliteiten volledig in dienst van het elftal. Dat is de kracht van het huidige Noordwijk, waar alleen Jan Willem Bogers een grote vrijheid geniet. In de eerste wedstrijd maakte hij zijn kwaliteiten maar gedeeltelijk rendabel, maar in de return deed hij de bal belanden waar hij wilde, met als apotheose de schitterend inswin- gende cornerbal, het volfraaie tweede doelpunt. Een speldiscipline zoals Noordwijk die heeft, bezit ACV niet. De Asser- équipe moet het veel meer hebben van individualisten als Rolf Veneboer en Bert Hooyer. Eén zo'n explosieve speler in vorm kan een wedstrijd be slissen, maar zaterdag kreeg geen van beide spelers de gelegenheid voor im pulsen te zorgen. Bert Hooyer kan tenminste nog tevreden terugblikken op het eerste duel, waarin hij tijdens het tweede bedrijf zijn voorradige kwaliteiten te volle benutte. Rolf Ve neboer heeft in twee afleveringen tus sen Noordwijk en ACV nog niet kun nen imponeren. Weliswaar moest hij tijdens de eerste wedstrijd gebles seerd afhaken, maar ook zaterdag in Noordwijk bleek zijn arrogantie gro ter dan zijn vorm. Acv-trainer Foppe de Haan: „De Veneboer van zaterdag hadden wij toen niet nodig, maar de westrijd vond ik niet geschikt voor Peter Kuntz (die Veneboer in Assen met veel flair had vervangen - red.), dus daarom bleef Veneboer gehand haafd." Peter Kunz had het aanzienlijk moei lijker dan anderhalve week geleden in Assen. De 17-jarige belofte had wel de pech in een vrij zwak draaiend ACV te moeten invallen. Toch toonden de Assenaren wel aan de landstitel opnieuw voor zich te willen opeisen. Toen Noordwijk ech ter in de derde minuut na de pauze, via een strafschop van Hans West geest aan de leiding kwam, was de strijd eigenlijk al beslist. Iedere ken ner weet dat de defensie van Noord wijk doorspekt is met een grote dosis stugheid. Die defensie te verslaan is alleen weggelegd voor ploegen van grote klasse. ACV beschikte gisteren avond niet over die klasse. Onder de immer kalme regie van laatste man Albert Spaanderman gaan de zeekan ters voor geen kleintje opzij. Alleen in het eerste half uur werd ACV de kans geboden te winnen. Chaotische tafe relen voor het doel van keeper Dik Dortmundt waren toen niet zeld zaam. Na een half uur echter lieten de zeekanters zich vrij gewillig opslui ten. De overtreding van Rolf Vene boer ten opzichte van Timo Gerlof in de 48ste minuut en de daaruit voort vloeiende en door Hans Westgeest benutte strafschop deed de rest. Vreugde bij Noordwijk dat heeft be wezen dankzij een sterk collectief een landstitel zaterdagvoetbal voor zich te kunnen opeisen. NOORD WIJK-ACV 1-0 (0-0> 48. Hans Westgeest 1-0 strafschop. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 2500. NOORDWIJK: Dortmundt. Westgeest. Spaander man, Van Beveren. Sluys (Breuring). Manuputty. Van der Veen. Van Dijk. Oerlof. Boot. Bogers. ACW: Ter Veld, De Roo. Soumeru. Deenen. Hoi ting (Kunz). Visscher (Schipper), Veneboer. Man ders. Hooyer. Huisman. Kenter. RIJNSBURG Met als inzet een plaats bij de laatste vier voor de KNVB-beker traden Rijnsburgse Boys en Bennekom voor de derde keer binnen één seizoen tegen elkaar aan. In de voorgaande competitie-ontmoetingen had de Veluwse ploeg tot twee keer toe de winst naar zich toe getrokken. En ook nu tijdens het bekeravontuur trok men aan het langste eind. Beide ploegen hadden de beschik king over de complete selectie. Mede daardoor zijn de toeschouwers volle dig aan hun trekken gekomen. Onder leiding van de uitstekend leidende Bon Dammers liet men de ruim 600 toeschouwers van aantrekkelijk voet bal genieten. Al na enkele minuten kreeg Cas Zwaan de handen van het thuispubliek op elkaar toen hij een fout van Tinus Haan doeltreffend af strafte (1-0). Een leuk begin derhalve voor de gas theren, die gesteund door deze voor sprong vrijuit konden gaan voetbal len Ook Bennekom was echter pres tatiegericht naar het bloembollen dorp gekomen zodat de aanvallen op en meer golfden. Zo waren voor Ben- Bekom Leo Gardien en Alex van der Klift dicht bij een gelijkmaker, maar Henk Postma bleek het grote obsta kel te zijn. Aan de andere kant moest amateur international Gerard Drost al zijn keeperskwaliteiten tonen na inzetten van Cas Zwaan en Martin Toet (de uitblinker van gisteravond). Toch zouden de gastheren nog de mooiste kans krijgen om nog voor de rust de voorsprong te vergrootten middels een strafschop. Henk Merbis schoot vanaf elf meter tot verbijstering van al wat Rijnsburg was naast. Nu meest de thuisclub slechts met de kleinst mogelijke voorsprong rusten en de verwachting was dan ook dat Bennekom in het tweede bedrijf moed zou putten uit het falen van Rijnsburg. Een juiste vooruitblik zo bleek al snel. Na het speelintermezzo heeft de thuisclub in feite geen enkele uitgespeelde mogelijkheid meer ge had. Slechts via fouten van Benne kom kon men nog gevaarlijk worden. Mannuputty en Ruud van der Voort hadden het vizier niet goed afgesteld en hun ploeg kreeg de rekening ge presenteerd voor het vermorsen van de kansen in de eerste helft. Bennekom drukte de Rijnsburgers via een offensief met de rug tegen de muur en de gelijkmaker werd slechts een kwestie van tijd. TROUW/KWARTET P 6 RS 13/H 15 confrontatie tussen ACV en Noordwijk Van onze parlementsredactie DEN HAAG De WD wil mét de PvdA, dat Almere-Stad zeil zeggenschap krijgt over het verdelen van woningen. Die bevoegdheid is nu in handen van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders en valt als zodanig onder de bevoegdheid van minister Tuijnman van verkeer en waterstaat, die zijn ambtenaren die taak niet wil ontnemen. Om Almere zelf de bevoegdheid te selmeerpolders. Het CDA acht dat geven om woningen te verdelen, moet compromis aanvaardbaar, de PvdA de woonruimtewet in deze nieuwe en de WD niet. groeiende stad worden Ingevoerd. De verdedigde zijn ambtena- adviesraad een soort gemeente- ren en g^ide: „Waarom moeten we ze v«n de nederzetting m Zuide- de2e Uak ontnemen. die ze toch zo lijk Flevoland heeft daarom verzocht. goed doeno Ik in de dienst maar nul op het rekest gekregen. *Qud daarbij kan ik deze door de Staatssecretaris Brockx van volks- Kamer gewenste wijziging niet ge huisvesting wil de wet niet invoeren hruiken vanwege het verzet van Tuijnman. Brockx zei dat invoering van de De beide bewindslieden hebben een woonruimtewet in Almere misschien compromis gevonden en dat aan de over anderhalf jaar kan. Oorspronke- Tweede Kamer voorgelegd. Bestaan- lijk was dat in 1984 de bedoeling, als de woningen mogen door de advies- Almere gemeente wordt De taak van raad worden verdeeld. Nieuwe wonin- de Dienst IJsselmeerpolders is dan gen door de Rijksdienst voor de IJs- voorbij. Lavamat Princess 802 Een degelijke volautomaat 5 kg inhoud met 800 toeren centrifuge. Lavamat DELUXE electronic De eerste echte volledig elektro nisch gestuurde wasautomaat, met folie druktoeisen en 1000 toeren centrifuge. Lavamat 664 De kleinste volauto maat ter wereld, 39,5 cm breed en 66 cm hoog, 4 kg inhoud. Lavamat 1085 RS Een smalle bovenlader, slechts 45 cm breed, 4 kg inhoud, met 1000 toeren centrifuge Lavamat 585 Handige bovenlader, 4 kg inhoud en 550 toeren centnfuge Lavamat Bella 1001 E en Lavatherm electronic Ruimte besparende was/uil, bestaande uit een topklasse volautomaat en een praktische wasdroger We zijn een jong gezin. En we willen een wasautomaat waar we van op aan kunnen. Waarbij we best weten dat voor niets alleen de zon opgaat willen wel kwaliteit voor ons geld. We willen een volautomaat waar we met een gerust hart onze spulletjes aan toe kunnen vertrouwen. En die een jaar of tien mee gaat, zonder gehannes. Een machine die spoelt en wast en centrifugeert. Geen bakbeest maar één die een was van vier kilo mooi schoon maakt. Een machine die veilig is in alle opzichten. En solide. Roestvrij staal en zo. machine die zich aanpast aan de eisen die verschillende weefselsoorten stellen. Een vertrouwd merk, een degelijke naam. Een machine die ons niet in de steek laat. Alstublieft - hier staat de machine die u zoekt. De Lavamat 802 TS. Van AEG en niemand minder. Het is de volautomaat die alles in zich heeft voor jarenlang ongestoord gebruik. De Lavamat 802 TS met z'n programma-schakelaar en trap loze tempcraüiurkiezer. Met z'n toetsen voor speciale wensen, zoals een normaal of extra laag waterniveau of een -"Speciaal wolpro- ICC! VVVJI gramma. Het zijn allemaal funktionele extra's die zichzelf in komfort en tijd en geld terug verdienen. Nog meer extra's. Thermochrone besturing voor de juiste temperatuur en wastijd bij elk onderdeel van het was programma. Sopafkoeling, vol automatische inspoeling van wasmiddelen en wasverzachter. Spoelwaterstop, deurvergrende ling en een speciale elektrother- mische vergrendeling (veilig!) tijdens het centrifugeren (als 't moet konstant met 800 toeren per minuut). De AEG Lavamat 802 TS heeft het allemaal. Een geavanceerde en oersterke machine, een apparaat waar u veel van mag blijven venvachten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15