Schröer ergert zich aan collega Schelling EN W LERAAR A.V.O. 'Alleen gebruik maken van mazen in loonwet' postgiro en rijkspostspaarbank Aanhouding man na oplichten bedrijven Nieuwe opzet voor rechtshulp zet bonden buiten spel Protest bij wapenbeurs MAVO,HAVO of VWO Serviceflat Croonenburgh Ermelo zoekt tegen 1 september a.s. een Hoofd van de huishouding niet jonger dan $0 jaar. In het gebouw wordt haar woonge legenheid met badkamer ter be schikking gesteld. Sollicitaties met opgave verlangd salaris en onder overlegging van afschriften van diploma's en vermelding van referenties te richten aan het bestuur van Croonenburgh, Kon. Emmalaan 29 te Ermelo 3851 XE TROUW/KWARTET PRS 8/H 10 Herhaalde Oproep De Stichting voor Protestants Christelijk Technisch Onderwijs in Zeeland Generaal Eisenhowerlaan 25 4333 BP Middelburg. Het bestuur van de Klarenbeek L.T 6. te Middelburg roept sollicitanten op voor de betrekking van Bevoegdheid: volledig bevoegd on derwijzer Sollicitanten dienen van positief christelijke levensovertuiging te zijn. Het verkrijgen van een woning zal in het algemeen geen problemen geven. Inlichtingen bij A C. Kant, directeur. Telefoon 01180-25282 (school) of 01180-16467 (privé). Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit tyad te zenden aan bovenvermeld adres. "WOENSDAG 4 JUNI 1980 Aangezien half Nederland postgiro heeft, beschikt ongetwijfeld ook een groot deel van üw medewerkers over een postrekening. De voordeligste manier om deze grote groep het salaris uit te betalen, is gebruik te maken van de postrekening van uw bedrijf. De van postrekening-naar postrekening-procedure verloopt uiterst snel. Hetgeen voordelig voor u en prettig voor uw medewerkers is. Met computer-output als magneetbanden, cassettes of diskettes geldt zelfs: vandaag inzenden, morgen verwerking en dan hebben uw medewerkers hun afrekening overmorgen in huis. Bovendien is 't altijd geheel kosteloos. Want bij post giro/rijkspostspaarbank is er geen valutering en betaalt u geen omzetprovisie. Zelfs geen portokosten. Elk bedrijf- groot of klein - kan van deze unieke voor delen profiteren, 't Is alleen een kwestie van het voor u meest geëigende systeem kiezen uit de vele gratis mogelijkheden. Naast de genoemde computer-output kunt u ook kiezen voor bijvoorbeeld lijstopdrachten of verzamelgirokaarten. Om rustig te kunnen bestuderen welk systeem het soepelst aansluit bij uw type administratie, heeft postgiro/rijks postspaarbank een overzichtelijke folder samengesteld, die u met de coupon hiernaast kunt aanvragen. b b v Ik wil graag informatie over uw kosteloze systemen voor snelle salaris-betaling. Naam: I I I I I I I l I I I I I I I I II Bedrijf: I I I I I I T I I I I I I II I I II i Adres: I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I m Postcode/Plaats: M I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i Postrekeningnr.: IM I I I I In ongefrankeerde envelop versturen naar: Hoofdkantoor postgiro en rijkspostspaarbank, Afd. Distributiezaken/ Districtskantoren, Postbus.21009,1000EX Amsterdam. ia Van een onzer verslaggevers UTRECHT Voorzitter Jan Schröer van de vervoersbonden FNV heeft gisteren in de federatieraad fel uitgehaald naar zijn collega Cees Schelling van de voedingsbond FNV. Schelling zei onlangs zich „mateloos te ergeren" aan vakbondsbestuur ders die op de stoel van de rechter willen gaan zitten door te wijzen op de zinloosheid van acties tegen de loonwet, omdat deze juridisch geen schijn van kans maken. Schelling noemde daarbij geen namen maar duidelijk was dat hij doelde op voorzitter Schröer van de vervoersbonden. Schröer heeft er namelijk meermalen ook gisteren deed hij dat weer in de federatieraad op gewezen dat elke actie tegen de loonwet zinloos is. Zo waarschuwde hij de Rotterdamse ha venarbeiders ervoor „niet als een dol le stier met de kop tegen de muur te lopen". Volgens Schröer moet het ZAAN8TAD (ANP) De 33-jarige J. B., een vooramlig classificeerder uit Amsterdam, is in de hoofdstad aan gehouden, omdat hij als directeur van een in Zaandam gevestigde nep- BV ongeveer dertig bedrijven voor een totaal bedrag van 350.000 gulden zou hebben benadeeld. In januari en februari van het vorig jaar kocht B. voor zijn „Elmido BV" grote hoeveelheden uiteenlopende goederen zonder ervoor te betalen. Hij kon dit doen door eerst kleine proefzendingen te laten komen, die hij wel betaalde. Na twee maanden deed B. de goederen van de hand, doekte zijn bedrijf op en verdween. FNV en CNV: Van onze soc.-econ. redactie UTRECHT Het voorontwerp van een wet waarin de regering de positie van de rechtshulp wil regelen is voor CNV en FNV onaanvaardbaar. Het voorontwerp zet, zo menen de bon den, de rechtskundige dienst van het CNV en de FNV buiten spel. De vak beweging zou volgens het vooront werp niet op financiële steun mogen rekenen omdat de rechtskundige hulpverleners van FNV en CNV on voldoende garanties zouden kunnen bieden voor onafhankelijke hulpver lening Die onafhankelijke positie zou- namelijk in het gedrang kunnen komen omdat de hulpverleners in •loondienst zijn van de bonden, zo vindt minister De Ruiter van Justitie blijkens het voorontwerp. verzet tegen de loonmaatregel welis waar voortgezet worden, maar alleen door gebruik te maken van de mazen in de loonwet Schröers zei gisteren: „Cees (Schel ling) had in plaats van zich mateloos te ergeren eerst moeten nadenken en zijn geheugen opfrissen. Dan was hij net als ik terecht gekomen in 1977 voor de februariacties. Toen had de voedingsbond FNV een uitstekend actiecentrum ingericht, maar er was geen actie. Waarom niet? Cees had haast. Zijn mensen moesten voorop lopen. Hij had er twintig jaar op ge wacht, zoals hij zei, en dan kan de nood hoog zijn. Hij was teruggefloten door de rechter en terwijl hij boos en knarsetandend terug moest naar het overleg, moest hij toezien dat de actie van anderen tot doorbraak leidden. En waarom floot de rechter hem te rug. Omdat hij ondermeer enkele te voorziene onzorgvuldigheden had be gaan die je kansen bij de rechter terugbrengen tot praktisch nihil. En dan moet het juist Cees Schelling zijn. zo merkte Schröer gisteren op, die op de stoel van de rechter gaat zitten om anderen te veroordelen die hun risico's wél willen afwegen. Of heeft Cees zich dan toch geërgerd toen hij voor de spiegel stond?, zo vroeg Schroêr zich af. Volgens Jan Schröer is het „Jammer" dat twee FNV-bonden zo publiekelijk met elkaar moeten discussiëren ter wijl ze in hetzelfde gebouw zitten. „Maar als Je haast hebt je publieke lijk te poseren is een gesprek waarin je elkaar dit en nog veelsmeer kunt uitleggen, slechts een obstakel," al dus besloot Schröer zijn „uitstapje" in de federatieraad. In Ahoy in Rotterdam is gisteren een driedaagse internationale marine-wapenbeurs begonnen. Enkele tientallen demonstran ten stonden bij de ingang om er tegen ie protesteren. Het afgelo pen weekeind is door ongeveer vierhonderd mensen een demon stratieve optocht gehouden te gen de beurs. Particuliere Stichting DE NIEUWE SCHOOL leidt op voor het staatsexamen voor een volledig examen of een deelexamen. 'kleine groepen met individuele begeleiding 'dagopleiding 'huiswerkles op school Bel voor een folder of een gesprek van 09.00 tot 12.00 uur: 020-730770, na 19.00 uur 023-252680. Sekretariaat: Joh. Vermeerstraat 73, 1071 DN Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10