4 GROEPSLEIDSTER maatschappelijk werk(st)er Stichting voor Maatschappelijk Werk Zuid-Oost-V elu wezoom "Hervormd Bejaardentehuis "Rosengaerde" Dalfsen-Ov. een directrice of directeur Stichting Tehuizen voor Geestelijk Gehandicapten in Drenthe WAARNEMEND HOOFD (M/V) Jeugdwerkadviseur een gediplomeerd groepsleider VOGE EYDE CENTRUM VOGELWEYDE ONTWIKKELINGSPSYCHOLOOG M/V GEESTELIJK VERZORG(ST)ER VELDSTAFMEDEWERKER een staffunctionaris opleiding en scholing 2 GROEPSLEIDERS ZATERDAG 31 MEI 1980 TROUWKWARTET - yffl 0 ti L d g ZUID-OOST-VEIUWEZOOM STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK De Stichting voor Maatschappelijk Werk Zuid-Oost-Veluwezoom heeft haar werkgebied in de gemeenten Brum men, R heden en Rozen daal (totaal 70.000 inwoners). De stichting verzorgt algemeen maat schappelijk werk, maatschappelijk werk in een ziekenhuis en ten be hoeve van buitenlandse werknemers en hun gezinnen. Wij hebben een vakature voor een (volledige dagtaak) Gezien de huidige samenstelling van ons team gaat de voorkeur uit naar een vrouw, die zo mogelijk ervaring heeft binnen het algemeen maatschappelijk werk of op aanverwant terrein. Wij zoeken iemand: met een afgeronde opleiding Maatschappelijk Werk (HBO). die wil meewerken aan een verdere uitbouw van alle funkties van de instelling in het werkgebied, die geïnteresseerd is in en mee wil werken aan projekten als decentralisatie, externe democratisering, samenwerking eerste lijn. enz. Wij zijn een team: van twee part-time administratieve krachten, tien maatschappelijk werkers en een koördinator, verdeeld over vijf buro's in de dorpskernen in ons werkgebied en drukdoende met een steeds stijgende hulpvraag, dorpsgericht werken, enz., dat intern - samen met het bestuur - redelijk demokratisch funktioneert. De arbeidsvoorwaarden zijn konform de CAO-Welzijnswerk. Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de koördinator, telefoon (08330) 1.61.90. Brieven binnen 14 dagen te richten aan de Sociaal Centrum Dieren, Didema 1,6951 CW DIEREN Voor ons tehuis vragen wij met ingang van 1 oktober 1980 van positief christelijke beginselen. De benoeming is voorlopig tijdelijk en zal t.z.t. worden gevolgd door een vaste aanstelling. "Rosengaerde" is een verzorgingstehuis voor 63 bewoners. Daarnaast beschikken wij over 20 zelfstandige bejaardenwoningen. Renovatie van het verzorgingstehuis is in voorbereiding. Wij vragen van de functionaris, dat zij/hij - een respektvolle belangstelling voor de oudere medemens heeft, - een goede relatie met bewoners, medewerkers/sters en bestuur na streeft, - leidinggevende eigenschappen bezit en goed kan organiseren. Brieven kunnen gericht worden aan de sekretaris van het bestuur, de heer J. Jansen, Vechtvliet 3, 7721 BS te Dalfsen, graag vóór 15 juni 1980. is een interlevensbeschouwetijke stichting, welke momenteel 9 gezinsvervangende tehuizen voor geestelijk gehandicapten beheert in Drenthe. Deze tehuizen hebben een protestants-christelijke-, roomskatholieke-, of algemene signatuur. IN BEILEN is een nieuw gezinsvervangend tehuis gebouwd voor 24 volwassenen, welke per 1 juli 1980 bewoond zal gaan worden. De bewoners zullen dan overdag de sociale werkplaats of het dagverblijf gaan bezoeken. Het nieuwe tehuis zal een protestant»-christelijke signatuur hebben. Teneinde aan een verdere realisering van het nieuwe tehuis op een goede wijze gestalte te kunnen geven, zoeken wij op korte termijn een Voor deze funktie denken wij aan iemand vanaf tenminste 25 jaar, die beschikt over ervaring in de zwakzinnigenzorg en bij voorkeur in het bezit is van het diploma HBO-IW of Kaderopleiding verpleegkunde. Zij die niet beschikken over één van genoemde diploma's maar toch menen in aanmerking te komen voor deze funktie, dienen tenminste in het bezit te zijn van het diploma VSID/GVT, naast bijv. het diploma MBO-IW. Er geldt een maksimum salaris van f3.270,67 bruto per maand. Uitgaande van het karakter van het huis, zijn wij van oordeel, dat kandidaten voor deze funktie bereid en in staat dienen te zijn om te werken vanuit een agogtsch- gerichte benaderingswijze waardoor er vanuit de relatie en leefwereld ontstaat, waarbinnen een optimale ontplooiing van de bewoners mogelijk is. De opleiding zal dit samen met ouders, bestuur en deskundige, vanuit de signatuur verder gestalte dienen te geven. Kandidaten dienen verder bereid te zijn te werken in onregelmatige diensten (w.o. weekend) en zich in Beilen of direkte omgeving te vestigen. De CAO voor dagverblijven en tehuizen voor geestelijk gehandicapten is van toepas sing. U kunt uw schriftelijk sollicitaties, binnen 7 dagen, richten aan het bestuur van de Stichting, afdeling personeelszaken. Postbus 214, 9400 AE Assen, onder vermelding van het vakaturenummar 3-75/32. Voor eventuele verdere informatie kunt u kontakt opnemen met dhr. F. van Tilburg, tel. 05920-43047. Gereformeerde Jeugdraad DEN HAAG Is een organisatie voor vrijwillig Jeugd- en Jongerenwerk. Wij werken met 4 andere Haagse organisa ties samen in de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk, die een team van Jeugd werkadviseurs in dienst heeft voor de onder steuning van het vrijwillige werk. Wij zoeken in verband met vakature een M/V voor: begeleiding en advisering van vrijwilligers in o.a. kinderclubs en jongeren sociëtei ten initiëren en ontwikkelen van nieuwe vormen van jeugd- en jongerenwerk. training vvan vrijwilligers bijdragen leveren aan het beleid van de organisatie t.a.v. jeugd en samenleving. Wij vragen: Sociale akademie kultureel werk/opbouw werk ervaring met vrijwilligerswerk kennis van/ervaring met projektmatig werken. Geboden wordt: salariëring en rechtspositie volgens C.A.O. welzijn (maximaal schaal 33 met V.O. 36) Schriftelijke sollic'tRties zien wij graag binnen 14 dagen tegemoet bij de sekretaris van de sollicitatie .w,v.missie Javastraat 12. Den Haag. Informatie: Eduard van Toledo, Tel. 070- 463297. PERSIJN te Maartensdijk (U) is een orthope dagogisch tehuis voor 37 jongeren in de leeftijd van 14 tot ca. 21 jaar. Op grond van verminderde redzaam heid behoren deze jongeren tot de zogenoemde kansarme groepen. Veelal bezoeken zij een aangepaste school- of werksituatie. Voor de opvanggroep van 11 jongeren zoeken wij De opvanggroep richt zich onder meer op jongeren die in een akute noodsituatie terecht zijn gekomen, op grond waarvan onmiddellijke op vang wenselijk is. Het team van medewerkers bestaat uit 6 personen. Met het oog op een evenwichtige samenstelling van het team wordt thans gevraagd een mannelijke medewerker. Verdere voorwaarden voor de ge noemde funktie zijn: leeftijd vanaf 23 jaar gerichte opleiding (MBO-IW, Z-opl., O.P.M.) bereidheid tot onregelmatige diensten en slaapdiensten ervaring in het werken met jongeren. De arbeidsvoorwaarden zijn overeen komstig de C.A.O. voor het Zieken huiswezen. Schriftelijke sollicitaties uiterlijk binnen 2 we ken te richten aan Persijn, sollicitatiekom- mïssie, Achterweteringseweg 10,3738 MA Maartensdijk. Inlichtingen kunnen telefonisch worden in gewonnen: tel. 03461-1384/1398. CENTRUM Centrum Vogelweyde omvat: a. een revalidatie-afdeling. waar 18 kinderen in de leeftijd 0-6 jaar met een in hoofdzaak motorische handicap in dagbehandeling zijn: b. een dagverblijf voor 26 meervoudig gehandicapte kinderen in de leeftijd 3-12 jaar. Beide afdelingen zijn verdeeld in spelgroepjes van 6 7 kinderen. De opvang van de kinderen in de groep wordt bepaald door de instructies en de adviezen van het multidisciplinair team. Het bestuur van de Stichting tot Hulp aan Spastische Patiënten te Zwolle vraagt voor het door haar beheerde Hyacinthstraat 59 te Zwolle een voor 16 uur per week. Taken Deel uitmaken van een multidisciplinair opname- en begelei dingsteam. Het verrichten van een psycho-diagnostisch onderzoek bij de kinderen. Begeleiden van kinderen met probleemgedrag In samenwerking met de orthopedagoge adviseren in het opstel len van een behandelingsplan. Uit bovenstaande voortvloeiende contacten onderhouden met ouders. Vereist: Doktoraal examen psychologie. Bereidheid tot werken in teamverband. Ervaring met diagnostiek bij kinderen met cerebrale parese. Ervaring met jonge kinderen en begeleiding van kinderen met probleemgedrag strekt tot aanbeveling. Salariëring geschiedt in overeenstemming met de C.A.O voor dagverblijven en tehuizen voor gehandicapten welke ook verder van toepassing is. Inlichtingen kunt U inwinnen bij: mevr. A. I. Klein-Wierenga, arts-projectleidster, tel. 05200-16542. Sollicitaties kunt U binnen 14 dagen richten aan: Het bestuur van de Stichting tot Hulp aan Spastische Patiënten, Hyacinthstraat 59, 8013 XX Zwolle. SOLLICITANTEN Sluit nooit uw originele getuigschriften in bij een sollicitatie. Als u ze niet terug ontvangt kunnen wij meestal weinig voor u doen. In het St. Elisabeth Ziekenhuis te Lei- derdorp is een vacature binnen de pastorale dienst voor een van protestants-christelijke huize Het St. Elisabeth Ziekenhuis is een zie kenhuis met 440 bedden. De te benoe men pastor (met 4/5 aanstelling) heeft primair een pastorale functie t.a.v. de patiënten in het ziekenhuis. Tot zijn/haar taak behoort tevens de verzorging van kerkdiensten en het le veren van een bijdrage in de opleiding van leerling-verpleegkundigen. Voor deze functie denken wij aan iemand die: - in zijn of haar kerk bevoegd is het Woord te verkondigen en de sacra menten te bedienen; - een klinisch pastorale training of een andere vergelijkbare opleiding heeft gevolgd; - bereid is tot samenwerking met een pastoraal team, waarin oök vrijwil- lig(st)ers zijn opgenomen; - een open en oecumenische instelling heeft. De salariëring is volgens de adviezen van de Nationale Ziekenhuisraad. De overige arbeidsvoorwaarden zijn con form de C.A.O. voor het Ziekenhuis wezen. Voor nadere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot Rector Abr. Viiftig- schild te Leiden (privé tel. 071- 154367) of de Directie van het zieken huis (tel. 071-899250) Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie van het St. Elisabeth Zieken huis. St. Elisabeth ziekenhuis Simon Smitweg-Postbus 4220, 2350 CC Leiderdorp X STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILUGERS Evenals voor de bilaterale ontwikkelingssamenwerking is Noord Yemen voor de Stichting Nederlandse Vrijwilligers een concentratieland Dat betekent dat aanvragen voor vrijwilligers met voorrang behandeld en eventueel gehonoreerd worden. In alle concentratielanden is in de hoofdstad een veldkantoor van de SNV gevestigd, dat funktioneert onder verantwoordelijkheid van de SNV-veld- vertegenwoordiger in het desbetreffende land. Gezien de verwachte toeneming van de werkzaamheden in Noord Yemen zoekt de SNV ter versterking van {tit veldkantoor een met standplaats Sanaa Taken: De medewerker assisteert de veld- vertegenwoordiger in de breedste zin bij al diens taken Te onderscheiden zijn daarbij: beschrijven en evalueren van de werk zaamheden van de thans in Nood Yemen ingezette vrijwilligers; het opstellen van adviezen ten behoeve van de SNV-staf in Den Haag over nieuwe aanvragen voor vrijwilligers; het becommentariëren van vrijwilligers- rapportage; voorbereiding en organisatie van voor- bererdingskursussen en "refresher courses": financieel en administratief beheer van de SNV-veldorganisatie; logistieke ondersteuning van. en algemene administratieve dienstverlening aan de vrijwilligers Bij de uitoefening van deze funktie zal een groot beroep worden gedaan op improvisatie vermogen, takt en geduld. Vereist: universitaire opleiding in de sociale weten schappen of daarmee vergelijkbare opleiding. aktieve belangstelling voor de Arabische wereld alsmede kennis (of bereidheid tot het zich eigen maken) van het Arabisch, betrokkenheid bij ontwikkelings problematiek Leeftijd: van ongeveer 25 tot ongeveer 35 jaar. Kontraktduur 36 maanden, conform standaard-arbeidsvoorwaarden bilaterale technische hulp. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring, tussen f 3177,- en f 4.529,- per maand, exclusief emolumenten en toeslagen. Schriftelijke sollicitaties binnen twee weken na de verschijningsdatum van dit bericht richten aan- Stichting Nederlandse Vrijwilligers t.a.v. drs. H van der Veen. Muzenstraat 30.2511VW s-Gravenhage, met vermelding van nr 0156/2280. Telefonische inlichtingen: 070 - 624611, toestel 2580 Stichting Philadelphia Dordrecht e.o. vraagt voor haar tehuis Singelborgh te Dordrecht een Van de kandidaten verwachten wij, dat zij bereid zijn om in teamver band te werken aan een goed woon- en leefklimaat, met respekt voot eikaars funktioneren. Benoembaarheidseisen; ervaring in het omgaan met zwakbegaafden bij voorkeur diploma Z of O.P.M. Gezien het levensbeschouwelijke karakter van de stichting is een protestants christelijke levensovertuiging vereist. Informaties en inlichtingen bij het hoofd van „Singelborgh", tel. 078- 130231. Sollicitaties zo spoedig mogelijk zenden aan het secr. van de Stichting p/a dhr. W. A. Groeneveld, Minnaertweg 50, 3328 HN Dordrecht. (herhaalde oproep) HET CENTRAAL BUREAU VAN DE AFDELING RECLASSERING VAN HET LEGER DES HEILS zoekt op korte termijn De Afdeling Reclassering van het Leger des Heils is één van de dri grote reclasseringsinstellingen in Nederland. Er werken op dit momer ei 131 mensen waarvan 96 maatschappelijk werkers. De verschillend! afdelingsteams zijn gesitueerd in de 19 arrondissementen in Nederlan< en tellen maximaal 13 medewerkers. Uitgangspunt en doelstelling van het werk liggen voor het Leger des Heils verankerd in het evangelie. Omdat de instelling op grond van haar identiteit niet geparticipeerd heeft in de fusie van reclasseringsinstel lingen wordt van de sollicitanten verwacht dat zij deze doelstelling van harte onderschrijven. Uitvoerige informatie is op aanvraag verkrijgbaar. Reclassering wordt bij de instelling gezien als een vorm van maatschappelijk werk die zich erop richt de mens, die met het straf- systeem in aanraking komt, of dreigt te komen, te helpen. Naast het individu-gerichte werk heeft ook het werken aan maatschappelijke structuren die vaak aanleiding zijn tot crimineel gedrag, de aandacht. De aan te trekken functionaris zal deel uitmaken van de werkinhou delijke sectie van het Landelijk Bureau. Deze sectie heeft als hoofdtaak het volgen van voor het werkterrein relevante ontwikkelingen en deze te vertalen in adviezen zowel aan de landelijke directie als aan de regionale l afdelingen. De taken van genoemde functionaris zullen onder meer bestaan uit: - de coördinatie van opleidings-en scholingsactiviteiten - het vertegenwoordigen van de instelling daarin naar buiten - een bijdrage leveren aan de methodiekontwikkeling in de instelling. Functie-eisen: - Sociale Academie -f Voortgezette Opleiding - .bereidheid om in teamverband te werken - ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aanbeveling - bereidheid om supervisorenopleiding te volgen. Aanstelling zal geschieden in schaal 114 BBRA (max. 4.529,— p.m.l afhankelijk van leeftijd en ervaring. Bevordering naar schaal 130 BBRA is mogelijk. Arbeidsvoorwaarden: Opname in ABP, premie AOW/AWW voor rekening van de werkgever. Een psychotechnische test maakt onderdeel uit van de selectieproce dure. De sollicitaties worden behandeld door een sollicitatiecommissie, waarin zowel het regionaal als het landelijk niveau zijn vertegenwoor digd. Sollicitaties te richten aan mr. H.J.R. Fijn, directeur afdeling Reclasse ring Leger des Heils, Damstraat 15, 1012 JL Amsterdam, bij wie ook inlichtingen zijn te verkrijgen (tel. 020-241703 tst. 238). Het PRINS BERNHARD INTERNAAT, prot. chr. Internaat voor Schippersjeugd te Maasbracht vraagt per 1 augustus, in de oudste groepen onze voorkeur gaat uit naar iemand, van tenminste 25 jaar, met liefst ervaring in het zelfde soort werk, met een prot. chr. levensovertuiging, met een vergevorderde of voltooide beroepsopleiding (M.B.O.-I.W.) Salariëring volgens Rijksnormen. Schoolvakanties vrij. Goede verbindingen naar het noorden. Voor sollicitaties en inlichtingen kunt U zich wenden tot de direkteui van het internaat, Sintelstraat 19, Maasbracht. Tel. 04746-1692.' privé 1650.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 24