BASF Geluid zoals 't hoort Uit brieven van lezers Veel belangstelling voor Trouwprijsvraag Prijswinnaars Koopt u 5 BASF-cassettes tegelijk, dan zijn ze nu tijdelijk gratis verpakt in een luxe cassettebox. Daar kunnen er in totaal tien in. De uitvoering van zo'n box is kunststof met rookglas-effekt. De boxen zijn zowel in lengte als in hoogte aan elkaar te schakelen. U bouwt er een mooi opbergsysteem mee op en houdt bijvoorbeeld op reis uw cassettes schoon en onbeschadigd. Ze zijn ook los verkrijgbaar. Welke keuze u het beste kunt doen leest u in de Cassette Wegwijzer in de winkel. DONDERDAG 29 MEI 1980 De traditionele VOORJAARSPRIJSVRAAG van onze krant is weer een grandioos succes geworden. Vele duizenden inzendingen op deze prijsvraag kwamen dit keer op onze bureaus binnen. Dat betekent vergeleken met vorig jaar een verdubbeling van het aantal inzendingen. Uit de binnengekomen inzendingen bleek voorts, dat verschillen de lezers ook aan vorige prijsvragen van onze krant hebben meegedaan. De Voorjaarsprijsvraag is dus een echte traditie aan het worden, waarnaar aan het begin van elk jaar met grote belangstelling wordt uitgekeken. Gezien de vele reacties wordt verwacht, dat volgend jaar het aantal inzendingen weer hoger zal liggen. Zoals wellicht bekend moesten in verschillende achtereenvol gende weken uit de advertentiepagina's zogenaamde code- letters gehaald worden, die samen een aansprekende slagzin zouden vormen. En dan is hier de plaats en het moment om die juiste slagzinnen te onthullen. De gevonden slagzinnen luiden respectievelijk: 1. Trouw, alweer een lenteprijsvraag. 2 Trouw: ook regionaal van bete kenis. 3 Trouw: ik beloof u een nieuwe abonnee. Voor de abonnees van onze krant in de regio Amsterdam werd als derde slagzin: Trouw: uw ochtendblad verlangd. Elders op deze pagina bent U getuige van de prijsuitreiking. Zuster Irene ontvangt uit handen van de heer Jansen, eigenaar van foto-radio Jansen te Amsterdam, geluidsprojector. Zuster Irene is in het dagelijks leven wijkverpleegster en lid van de congregatie van de zusl van voorzienigheid. Trouw: Ik beloof u een nieujwe abonnee, luidde een van de slagzinnen, die via verschillen de codeletters uit de adverten tiepagina's gevormd moesten worden. Verschillende abonnees voeg den de daad bij het woord en lieten hun inzending vergezeld gaan van het aanbieden van een nieuwe abonnee. Een goede gedachte, zo menen de mensen achter de schermen van de prijsvraag, hoewel deze geste geen invloed op de beoor deling van de uitslag zal hebben. Misschien zijn er nog wel meer mensen, die achteraf aan die slagzin een derde dimenseie willen geven en alsnog met een nieuwe abonnee over de brug willen komen. Je weet het maar nooit. En wanneer al die mensen, die hun slagzin goed hebben, echt met een abonnee komen, gaat onze abonnementenafdeling nog drukke dagen tegemoet. HOOFDPRIJZEN G. E. de Braai-Duits, Nijenheijm 24- 07, Zeist; vakantiereis voor twee pers. t.w.v. ƒ2.500,- besch. gest. door de NCR(eis)V. te Den Haag. W. Burger, Merelplein 17, Boskoop; Perzisch tapijt aangeboden door Vic tor Noach te Den Haag. Mevr. L. van der Endt, Lauriergracht 41, Amsterdam; filmprojector aan- geb. door Foto Jansen te Amsterdam. OVERIGE PRIJZEN Mevr. H. L. Klrchner, E*senl»an 35 Woerden, de heer H. L. Klrchner, Essenlaan 35 Woerden, mevr. K. Visser-Timmerman, Tolhulawe* 12 Bredevoort, de heer J. Hoekstra. 2e Atjehatraat Amsterdam; allen één week voll. pension aangeb. door Hotel Dreyeroord te Oosterbeek. De heer P. H. Blok, RoosevelUaan 757 Utrecht. W. Dankers. Duren- daaldreef 34 OlsterwIJk. L. van der Zwart, Pr. Margrletlaan 6 Dieren, Thijs Menslnk, Johan Jongkindstraat 177 hi Amsterdam. C. F. Nil. Com. Bee minks traat 33 Mijdrecht. J. K. C kronenberg Satumu&straat 31 Apeldoorn, L. van TUI, Oslof jord 98 Delfzijl. D. W. Korver-van Dommelen Beukenlaan 21 Ochten, Keuskamp Wllhelmlna- laan 18 Bennekom, mevr. H. Timmer Postbus 222 Aruba; allen een set boeken aangeb. door de Bijbel Kiosk Vereniging te Driebergen. Mevr. N. Boezaart, Pater Florastraat 58 Wormer, Rayban zonnebril van City Optiek Amsterdam. Mevr. T. H. Offerelns-WUdschut Ruenslaan 15 Alkmaar, regenoverall van Fa. Ton Edam. J. ter Veen Vler- Een van de fraaiste hoofdprijzen vormt een royaal Perzisch tapijt, dat hier wordt uitgereikt aan het echtpaar W. Burger uit Boskoop. Dit tapijt werd beschikbaar gesteld door Victor Noach. Mevr P. Th. van DIJk-van Delden J.Bennlngh- straat 22 Amstelveen. J. van der Meulen Neptunua 814 Dulvendrecht, mevr O. J. van der SLuls Pr. Margrletlaan 12 Ouderkerk, mevr. S. H. Hofstra- Mannak Oovert FUncklaan 13 Amstelveen, mevr. S. Gersscn-Lugtenborg DoUardlaan 1 Den Helder; allen een videotape bespeeld naar keus van Fa. Video Design Amsterdam. O Izeboud 8traat van Makassar 12 Amstelveen; stoomstrijkijzer van Fa. Smit Amsterdam. E. Oorter UUenstede 152 Am stelveen; zender-ontvanger van Chris Eelctronlca te Amsterdam. H. H. Uljl Berekheldelaan 11 Heer- hugowaard; meuelbelen t.w.v. 150,- van Kasten Centrum Sprong Amsterdam. Mevr. «an Heljna- bergen-Zwolsman Hobbemastraat 12 Zaandam; 1 p Camelboots van Fa. Ris Amsterdam. Zr. Pa- schala Arents Ollpperdreef 209 Heemstede; hang klok van Fa. DIJkema Amsterdam. J. Kanis Ura- nuslaan 70 Krommenie, J Knlbbe-Haagsraa G.Borgesulsstraat 28 Zwanenburg, mevr O. Lan- gendlJk-Lettnlk W Alexanderheem 20 HUlegom. A. J. Visser Eksterstraat 47 Badhoevedorp, C. Sprultenburg-Damman V L.Stlrumstr. 12 Krom menie. W Arents Ollpperdreef 209 Heemstede. P ElJben Permln 326 Zaandam, H A. Smlt-Welmcra A. J. Ernststraat 769 Amsterdam; allen een theele peltje van Fa. DIJkema Amsterdam. Mevr W Hartog Weegbree 145 Kr.a/d IJssel. eiken deken kist van Fa. Zwaai Barendrecht. Mevr. J. E. van Veelen-Steffen W. Lode wi) tl aar. 33 VI aardingen, mouwloos vestje van Queen of Scotland te Capel- le BJ IJssel Mevr. W de Ruiter Waimolen 24 Papendrecht, dameshorloge van Fa. van Draanen te Rotterdam. Mevr E Baan-Dank 2 Perz. tafelkl. van Meubeltoonzalen De Beuken RIJsoord. J. J. J. de Bruljn Robert Kochplaats 49 Rotterdam, Perz. tafelkl. van Fa. Yachml te Rotterdam. Mevr. J. de Koning-van Weelden Krulsnetlaan 410 k Poortu- gaal, cadeaubon van Tuincentrum Kooljman Rid derkerk. J. van Raffe Beatrlxpleln 7 Blelswljk, cadeaubon van Westerhouthandel te Rotterdam. J. Kloosterman Tarwestraat 29 Ridderkerk, ca deaubon van Stolk Juwelier te Rotterdam. H. A. de Keyzer Hoogstraat 93 Werkendam, blokfluit van Robert Kunst te Rotterdam. Jaap Dijkstra Verweylaan 9 Haren, draagbare radio. H. van der Vegt Zuidvee nseweg 7 Steenwljk, scheerapparaat. J. v. d. Werken Bultenzorglaan 19 Ede. elek krul- tang. O. R. Ike Brugakker 68-09 Zeist, broodroos ter. O. Lommerts Wijnekenlaan 14 Delfzijl Zeist, mlnlfriteuse. R. Netjes Kamperzeedijk 143 Oene- mulden. klokwekker. A. FUkkema Spoorstraat 34 Delfzijl, mixer. E. v. d, Woude Maanstraat 61 Nijmegen, draagbare radio. E. Scherpenlsse K. Doormanlaan 11 Harderwijk, haardroger. E. En deman Steynlaan 139 Ermelo, tosti-apparaat. Ina Smit Mateman Couwenhove 54-12 Zeist, ladys- haver. Mevr. B. E. Veerman-Zwarts, V.d. Waalstraat 6 Lelden, 1 taart Broodbakker Chr. de Wltt Lelden. Mevr. D. Reedeker-Struyk, Nassaupleln 38 Delft; Plantenbak Hydroculture van Fa. Pasgeld Delft. Dhr. J. W Schaap, Rotterdamseweg 138 Delft; theetegel van Paplllon Delft. Dhr. A. Franx. Boek- horsterweg 7a Oude-Ade, waardebon van Zwager Ijzerhandel Lelden Dhr P Verbeek. Evertsen- traat 7 Rijnsburg; haardstel van Lestella Interi eur B V. Lelden. Mevr C. Burger-Blok Morskade 7a Lelden; vachtsprei van Woninginrichting Van der Klugt Lelden. Dhr, F J. W Langehenkel Soestdljkaekade 232 Den Haag; Bus alternatief gift vrije lakverf van Fa. Stahlecker. Den Haag. Jan-Cees Jol, Valkenboslaan 273 Den Haag; Ba- denkaart voor 10 dagen voor kinderen van Oolf- bad Schevenlngen te Schevenlngen Mevr. C. E v Muljen-Krul, Marktweg 289 Den Haag: waarde bon van Johan Wassenaar te Den Haag. Mevr. J J Paalvast-Knljneburg Plsulssestraat 145. Den Haar. waardexon van Juwelier van Willigen. Den Haag. Mevr. S. Hidma C. van Zantenstraat 58. Den Haag; Shawl naar keuze van Modehuis Pla te Den Haag MeJ W. Urbach. UltterUer 78. De Lier; boe- kenbon van Boekhandel Kroon. Loosduinen. Mevr. C. H. Boom-Vat, Qradaland 91. Den Haag; klok (aardewerk) van Fa. ten Dam. Den Haag. dhr. O. J. Vereist, v. Alphenlaan 87, Den Haag; Llter- bua met ollebelta (OlfvrU) van Fa. Stahlecker, Den Haag. Mevr. I. P. Rljslnge. Socstdljksekade 232, Den Haag; Badenkaart voor 10 dagen voor vol- ,radie nuoiuprijs ging naar net ecntpaar ue Braai uit Zeist. Dit echtpaar kreeg een reis aangeboden. Dezei werd beschikbaar gesteld door de NCRV. Hoewel het echtpaar nog een uiteindelijke keuze moet bepalen, zal I waarschijnlijk een reis naar Joegoslavië gaan maken. 48. Rijs wijk; Doos Yardley toiletzeep, 3 stuks van De Salamander, Rijswijk; MeJ. M. Boelens, Oer. Kei- Iers traat 49. Den Haag; antl-dlefstalslot „Asaa' van Renzo, Den Haag. Dhr B. Tlggelman, Banka- straat 118, Den Haag; Leskaart voor 14 zwemles sen van De Regentes, Den Haag. Dhr. N. Luyen- dljk, Pr. Beatrtxstraat 17, De Lier; Zakrekenma- chlne van Fa. Verneveld Den Haag. Mevr M Brunsveld-Haak, Thorbeckeweg 14, Voorschoten; 12 badenkaart voor zwemmen van De Regentes, Den Haag Dhr. P Steenbergen. C. Fagelstraat 50. Deflt; Pot glftvrlje Latex (lnweckpot) van Fa. Stahlecker. Den Haag. Mevr. W Bljdam, Slrtema- straat 306, Den Haag; Textiel waardebon van De Munt, Den Haag. Dhr L. J. Struyk. Dwarskade 29, Noordorp; 3 vruchtbomen van Tuincentrum „Klein Boskoop". Nootdorp. 10 bustes van beroemde componisten van Matla Muziek te Den Haag gewonnen door: Mevr O. v. Kleerbergen-Feljen, ScheepmakeriJ 15. Delft. Dhr. O. Fehllng, Zuldlarenstraat 175. Den Haag. Mevr N. J. Minnee-Bekker. Noordwijkerw Katwijk a/d Rijn. Mevr. M. J. Hagen-Hlnd Kon. Julianalaan 4, Katwijk aan Zee. Dhr. Trouw, Poeldljksepad 1, Honselersdljk. Men v. Oemeren-v. d. Togt. Mendelweg 30. Mevr. P. v. d. WIJden-v. d. Nol, Mozartstraa Naaldwijk. Mevr. N. E. Ploeger-Rus, v NIJe straat 214, Wassenaar Mevr. C. E. C Saathof, Oentsestraat 84a, Schevenlngen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Weloverwoaen olan mel) inzake de verwijdering van ille- ffciwvcinuyoii pion gaJen m kerken D-66 heeft daarbij Graag wil ik een kleine correctie aan- Per motie aan de regering gevraagd brengen in het overigens juiste ver- met een weloverwogen plan te ko- slag over het Kamerdebat (Trouw 23 men, waarin uiteengezet wordt hoe de regering zich het vertrek van de illegale werknemers uit ons land voorstelt. Over dit plan zou overleg gevoerd moeten met o.m. gemeente besturen, kerkbesturen, organisaties voor/van buitenlandse werknemers en politiefunctionarissen. Zij voelen zich immers in sterke mate mede verantwoordelijk. D'66 zou het toejui chen wanneer in dit plan ook geldelij ke steun voor de gedwongen thuis- keerders werd opgenomen, zodat zij niet geheel met lege handen in hun land arriveren. Voorts stond D'66 (evenals minister De Ruiter) positief tegenover een suggestie van CDA- woordvoerder Van Dam om in de thuislanden kleine gerichte ontwik kelingsprojecten op te zetten. Dit soort maatregelen dragen er immers toe bij iets van de oorzaak van de grote toestroom van buitenlandse werknemers naar ons land weg te nemen: het grote welvaartsverschil tussen ons land en de thuislanden van de illegalen. Het door ons ge vraagde plan beoogde een heel pak ket van dit soort maatregelen. Met alleen maar een missive aan de poli tie is immers niemand gediend. Den Haag Elida Wissel-Tuinstra lid Tweede Kamer D'66 10 mei 1940 (3) Naar aanleiding van de opmerking betreffend ds B. te Leiden van de heer C. A. Koen in Trouw van 24 mei het volgende: Ir. Mussert geloofde, dat hij het calvi nistische volksdeel aan zijn kant had terwijl een kleine groep theologen hem terzijde stond als adviseurs. In een druk bezochte samenkomst in het Concertgebouw te Amsterdam trachtte hij dit uit te leggen. Met medeweten van de kerkeraad der Hervormde gemeente aldaar besloot ik dat eens te gaan uitzoeken. In zijn „hoofdkwartier" te Utrecht kreeg ik daartoe de gelegenheid en sprak drie kwartier met hem. Van Calvinisme wist hij niets, maar zijn dominees vertrouwde hij ten volle, waaronder ds B. te Leiden. In zekere zin vertoon den deze predikanten eenzelfde beeld: een fanatiek zich ophangen aan het nationaal-socialisme en een blinde affectie voor Hitier: „De Lei der", waarvan Mussert dan een mede strijder was. Ik meende, dat deze dwaalweg het resultaat was van hun geestelijke structuur, zonder enig besef van poli tiek, hoe dan ook. Een soort kinderlij ke behoefte aan een onbeperkt, streng gezag, geboren uit eenzaam heid en onbegrip van hun eigen om geving. Van Hitier ging, zo heb ik meermalen horen verluiden, een soort suggestieve kracht uit. Ds B., zo herinner ik mij, zeide eens: Mijn hond is de enige Christen. Hij bedoelde: hij is mij -trouw en aanhankelijk door alles heen. Tenslotte nog dit: het laatste woord, dat Mussert tegen mij zeide toen hij mij naar de deur bracht, was: Me vrouw, ik mót wel. Tragisch. Naarden M. P. D. Ter Braake- de Waal Vurige tongen In de tijd van het nationalisme zag men de bijbel als het boek van de redelijkheid; in een tijd van revolutie ziet men dit boek als het boek van de opstand. Herman Verbeek spreekt als revolutionair over pinksteren (Trouw 24 mei): „De eerste gemeenten, tijds, braken radicaal uit de Joo en Romeinse afhankelijkheid. I vrijheidsliefde was hun taalwondi Ja, zo kan Verbeek het wel zegg maar zo spreekt de Schrift nerge Inderdaad scheidden de christen van de tempel en de synagoge, ra omdat daar voor de gestorven en gestane Christus geen plaats was.l de Romeinse afhankelijkheid? D kon men eenvoudig niet uit wegh ken, evenmin ais de Polen uit l Warschapact of wat er nog van land over is. uit het Russische Paulus heeft die afhankelijkhi metterdaad erkend (Romeinen En Jezus is mee gehaat omdat niet met die afhankelijkheid w breken (Johannes 15). De Schrift verklaart Pinksteren toch wel hl anders dan bovengenoemd artikel 8 Rotterdam drs W. Zeldenri j BASF CASSETTES NU IN GRATIS BOX Dat geldt voor Ferro Super LH I Dat geldt voor Chromdioxid Supi BASF Nederland B.V.. Postbus 1019,6801 MC Arnhem, Tel. 085-717171

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16