MEDEWERKER/STER Utrecht wil aandringen op regeling soft drugs Wethouderschap voor twee van de drie geen volledige baan FAMILIEBERICHTEN Bijval andere steden gevraagd Tot drie jaar cel voor drugsmokkel Babymelk is gif' SATERDAG 24 MEI 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag lo! en mei vrijdag telefo nisch, van 9 00-19 30 uur opgegeveh worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Goede morgen Ger en Mary Hartelijk gefeliciteerd met jullie 127: jarig huwe lijk. Pa, Wim, Gr*ada en Kim Pa en Ma Roessink, Jan en Selma, Marianne en Marcel, Wim, Wil en Carla, Jaap en Marijke, Claudia en Brenda. In plaats van kaarten Getrouwd: V/ Bernard Compaijen en Ina Engels Overveen, 23 mei 1980 In plaats van kaarten 25 jaar getrouwd Dirk Reyneveld en Jansje M. Reyneveld-Korver Dankbaar zien zij om, vol vertrouwen gaan zij verder U bent welkom op de receptie op vrijdag 6 juni 1980 van 19.30 tot 20.45 in „Concordia" te Woerden. Hun kinderen: Sophieke en Cees Gerard Menno Jan Dirk Jaap 3471 HH Kamerik, Teckop 18 Hoeve „Nil Despe- randum" Loof den Here, mijn ziel, en vergeet niet een van zijn weldaden. In deze gesteldheid van hart en leven delen wij mede, dat wij D.V. 5 juni 50 jaar getrouwd zijn. Ieder die ons en onze kinderen met dit gouden huwelijksfeest wil gelukwensen, bieden wij daartoe de gelegenheid op zaterdag 7 juni van 15.30 tot 17.00 uur in „De Vonkenberg", Stoop van Zwijndrecht- straat 2 te Zwijndrecht. G. van Galen A. van Galen-Zoutewelle mei 1980 Lindelaan 114 3331 AR Zwijndrecht. Onz? dank is groot voor wat wij deze dagen onder vonden hebben van onze kinderen, kleinkinderen, familie, vrienden, buren en verenigingen. In het bijzonder de muziekvereniging „Divertimen to" van Kudelstaart in het Dorpshuis. De bus voor de Nierstichting is ook goed bedacht, bracht 1037,75 op. Nogmaals hartelijk dank, ook voor de vele mooie post in alle vorm. echtpaar J. van den Heuvel-de Vries Hoofdweg 96, 1424 PH De Kwakel Zeer onverwacht nam de Here tot Zich onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Bouke Knol sinds 1970 weduwe van Derk Kuiper op de leeftijd van 78 jaar. Haren, 23 mei 1980. Beatrixoord. „Ik roem in God; ik prijs 't onfeilbaar woord" Psalm 56:5 (o.b.) Edmonton (Can.): - E. Wieringa-Kuiper j G. H. Wieringa Edmonton (Can.): L. Houwing-Kuiper F. Houwing Bedum: J. N. Kuiper L. Kuiper-Sprietsma Bedum: S. Kuiper D. M. Kuiper-de Vries Warffum: B. Kuiper klein- en achter kleinkinderen Correspondentie-adres: Boterdiep Z.Z. 28, 9780 AA Bedum, J. N. Kuiper, Postbus 26. Een rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 28 mei 1980 om 14.00 uur in het gebouw „Concordia", Prof. Mekelstraat 1, Be dum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Bedum. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis 'in bovengenoemd gebouw. Met droefheid geven wij ai kennis van het overlijden te Kempton-Park Zuid Afrika van mijn schoonzoon, onze zwager en oom Adriaan Lensink echtgenoot van A. V. Westerhuis op de leeftijd van 48 jaar. Het troost ons, dat Ad na een, door zijn geloof in Jezus Christus onze verlosser, moedig ge dragen ziekte rustig mocht heengaan. Harderwijk: A. T. Westerhuis- van Kekem Puttershoek: W. Westerhuis J. C. Westerhuis-Scholtus Sibasa (Venda-R.S.A.): A. Schouwstra T. M. G. Schouwstra- Westerhuis neven en nichten 22 mei 1980 Correspondentieadressen: Mevr. A. V. Lensink-Westerhuis, van Riebeeck- weg 44, Kempton-Park 1620 Zuid Afrika. Familie Westerhuis, Lindestraat 1, 3297 XM Puttershoek. De begrafenis zal plaatsvinden maandag a.s. te Kempton-Park (Z.A.). Onze lieve levensvriend „He did 't on his way" Tot onze grote droefheid werd toch nog geheel onverwacht van ons weggenomen mijn innig geliefde man, onze lieve schoonzoon, vader en Gerrit Reyenga geliefde echtgenoot van M. J. Dijkema op de leeftijd van 64 jaar. M. J. Reyenga-Dijkema D. A. Dijkema-de Groot Dorothé Marijke Willem Roelien Ellen Marja Kees Gertje 2806 HG Gouda, 22 mei 1980 Briandstraat 6. Vader is opgebaard in het rouwcentrum van de Coöp. vereniging voor Uitvaartverzorging U.A., Fluwelensingel 27 te Gouda. Bezoek al daar maandag 26 mei 's avonds van 19.00-20.00 uur. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 27 mei te 16.00 uur in het crematorium Eikelen burg te Rijswijk. Vooraf zal een dienst van woord en gebed worden gehouden in de Pauluskerk aan het Van Hogendorpplein te Gouda, welke dienst te 14.00 uur zal aanvangen. De Here heeft tot Zich genomen mijn innig geliefde vrouw Grietje Kremer-Koopman op de leeftijd van 78 jaar. Psalm 23 Zuidlaren, 23 mei 1980. Ludinge 39. E. Kremer Mijn vrouw is opgebaard in de aula aan de Zuiderstraat 2a te Zuidlaren. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op 27 mei a.s om 13.15 uur in het gemeentecentrum „De Deel", Stationsweg 149, achter de Geref. kerk te Zuidlaren, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de alge mene begraafplaats te Uithuizen om 15.00 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo- leantie in de „Kandelaar", Schoolstraat te Uit huizen. In haar Heer en fjeiland ontslapen onze lieve moeder en oma Harmina Benker-Horlings sedert 25 januari 1975 weduwe van Willem Beuker in'de ouderdom van 83 jaar. Groningen, 22 mei 1980. „Huize Patrimonium", Beukenlaan 36. Correspondentie-adres: Pastorieweg 7, 2071 AR Santpoort. H. G. Beuker D. Beuker-Verver Willem Jan Annemieke Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7-8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de kerkzaal van „Huize Patrimonium" (ingang Berkenlaan) op dinsdag 27 mei a.s. om 11 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Selwerderhof' om 12 uur. Na een ernstige ziekte is toch nog onverwachts van ons heengegaan onze zeer gewaardeerde directeur en collega de heer G. Reyenga Met dankbaarheid gedenken wij hoe hij het christelijk onderwijs in het algemeen en onze school, de Mamixmavo, in,het bijzonder heeft gediend. Moge God zijn vrouw en kinderen de kracht geven dit zware verlies te dragen Bestuur, collega's en leerlingen Marnixmavo, Gouda Hetzij wij leven Hetzij wij sterven Wij zijn des Heren. Geheel onverwacht nam de Heer in Zijn Heer lijkheid op, mijn innig geliefde man en onze onvergetelijke vader Frederik Willem Verburg op de leeftijd van 45 jaar. Co Verburg-v. Ingen Peter Jan Albert Freeda 22 mei 1980 Petmolen 24 1035 BE Amsterdam Gelegenheid tot condoleren en afscheidnemen dinsdagavond van 8-8.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenis vereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101 te Am sterdam. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 28 mei te 12 uur in de aula van de Nieuwe Oosterbegraafplaats, Kruislaan 126, Amster dam, waarna aansluitend de begrafenis. Tevens na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de ontvangkamer van de begraaf plaats. De Here heeft op Zijn tijd .thuis gehaald onze lieve broer, zwager en oom Barend Kuipers geliefde echtgenoot van H. Vroom op de leeftijd van 64 jaar. Gezang 300 Liedboek Groningen, 22 mei 1980. Uit aller naam Wagenborgen: Familie B. Kuipers. In vertrouwen op God overleed heden onze lieve, zorgzame vader Pieter Mars Sinds 1959 weduwnaar van Cornelia Frederika Goldschmeding in zijn 90ste levensjaar. Hilversum: C. F. Mars 22 mei 1980 Lieven de Keylaan 17 1222 LC Hilversum. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op dinsdag 27 mei om 11.00 uur in de halfronde zaal van de Noorderkerk, Joh. Ge- radtsweg 72 (ingang Lieven de Keylaan) te Hilversum. Na afloop van de dienst is er gele genheid tot condoleren. De teraardebestelling zal aansluitend plaatsvinden om 13.00 uur op de Nieüwe Oosterbegraaf plaats te Am sterdam. Op Zijn tijd heeft God heel onverwacht tot Zich genomen mijn lieve man, onze zeer zorg zame vader, behuwdvader en onze fijne opa, zwager en oom Isaak Kraijo op de leeftijd van 76 jaar. Rotterdam: H. T. Kraijo-van der Meiden Leersum: Co-Otje Niëmandsverdriet- Kraijo Job Niemandsverdriet Henne en Arend Job Adriaan Annegien Krimpen a/d IJssel: Ank Hovingh-Kraijo Piet Hovingh Pieter Isaak Heino Barendrecht: B. Boer G.N. Boer-van der Weiden Zwijndrecht: J. Kok N.A. Kok-Kraijo en verdere familie. Rotterdam, 23 mei 1980. Botersloot 28 b. Rouwbezoek èn gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 19.00 uur tot 19.30 uur in de rouwkamer Mathenesserlaan 470, Rotterdam. Er zal een rouwdienst worden gehouden woensdag 28 mei a.s. in de kapel van de Her vormde Begraafplaats (Charlois), Charloisse Lagedijk 680, Rotterdam-Zuid om 14.30 uur waarna de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek vanaf het woonhuis Bótersloot 28 b om 13.55 uur. Tot ons verdriet is op 17 mei 1980 van ons weggegaan Flip Karssen Zijn levenslust zal voor ons een voorbeeld blijven. Rugbyclub Wageningen Wageningen, 23 ipei 1980. De crematie vindt plaats op dinsdag 27 mei om 16.00 uur in het crematorium van de begraaf plaats „Daelwijck", Floridadreef 7 te Utrecht. Correspondentie-adres: H. van Oorschot, Molenstraat IA, Wageningen tel. 08370-11938. O© sektor dagbladverkoop van de Volkskrant b.v. is o.a. belast met de serviceverlening aan abonnees en wederverkopers. Daartoe beschikt zij in de stad AMSTERDAM over een team van inspekteurs die onder leiding van het hoofd van het inspektiegebied hun werkzaamheden verrichten vanuit het centraal inspektie-kantoor aan de Rozengracht. Op dit kantoor worden alle administratieve werkzaamheden uitge voerd die verband houden met de bezorging in de stad zoals: samenstellen, registreren en bijhouden van bezorgwijken het verwerken van abonnementen-mutaties de registratie van bezorgers/sters en het berekenen van bezorg- vergoedingen e.d. Voor dit kantoor zoeken wij een (25-30 Jaar) die belast zal worden met de verantwoording voor het totale administratieve gebeuren en de begeleiding van enkele part-time medewerkers. Voor deze zelfstandige funktie gelden de volgende eisen: opleiding op HAVO-niveau een goed administratief inzicht diploma boekhouden type ervaring Kantooruren 's morgens van 07.30-12.30 uur "s middags van 13.00-16.00 uur Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de personeelafdeling Wïbautstraat 131. 1091 GL Amsterdam, t.a.v. mevrouw E. Thijssing. Op 77-jarige leeftijd nam God tot Zich ons aller geliefde broer, zwager en oom Hendrinus Dingemans echtgenoot van Wilhelmina Smits Kerkwegje 10 te Zuilichem Bennekom C. J. Dingemans-E. Timmer Zuilichem L. Dingemans-C. van Genderen Almkerk A. ,H. Dingemans-A. H. Blom Bodegraven A. Vervoorn-Dingemans Meteren G. M. Dingemans-G. van Baaien Lent v A. Dingemans-G. Thijs, Nederhemert G. A. Dingemans- B. van Genderen Hoorn G. J. Dingemans-A. Spronk Hij is ons allen voorgegaan. Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling welke wij ondervonden bij het overlijden van onze twee mede werkers, de heren: Henk Vrielink en Henk van den Hooven Uw medeleven is een grote steun voor beide families. Rotterdam, 23 mei 1980. Direktie en medewerkers Gulf Oil (Nederland) BV Rotterdam. Onze o zo lieve dappere vrouw, moeder, schoonmoeder en oma Bartha Joolen-Neeteson geboren 7. mei 1906, is heden overleden; zij is over haar lijden heen. Haar ziel in 't eeuwig leven verbeidt den jong-, sten dag. Haar stof zal aan de aarde worden toever trouwd. Mede namens haar verdere familie Rotterdam: Mr. A. W. Joolen Dordrecht: P. W. Joolen N.M. Joolen-Nikkels Rotterdam: Jan Philip Joolen en Albert B. Joolen 3053 CW ROTTERDAM 22 mei 1980 Wilgenlei 786 Geen bezoek en geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed, geleid door de wijkpredikant Drs. W. H. den Ouden, zal wor den gehouden dinsdag 27 mei om 2 uur in de kapel op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, waarna de begrafenis al daar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 1.30 uur Gelegenheid de familie te ontmoeten na aflooj van de begrafenis in de kapel en na terug komst in de flat van „De Borghave." Zeer getroffen door de deelneming en bewijzen v medeleven, ontvangen na het zo plotseling overlijd van onze lieve dochter, zuster, schoonzuster ent Coby Pouwer betuigen wij U onze welgemeende dank. In het b zonder dank aan het bestuur en collega's van 1 dagverblijf de Blauwe Vogel te Soest. W. S. Pouwer en verdere familie Grijpskerke, mei 1980 Middelburgseweg 15. UTRECHT (ANP) B. en w. van Utrecht zijn bereid, bij de vaste Kamercommissies voor volksgezondheid en voor justi tie aan te dringen op het in een of andere vorm legaliseren van hennepprodukten onder verwijzing naar de problemen die de huidige situatie veroorzaakt. Ze wil een voor deze stap bijval vragen van de andere grote steden en van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Dit blijkt uit een notitie van het colle- ge naar aanleiding van een nota die een werkgroep vorig jaar heeft uitge bracht over het eventueel aanstellen van een „hasjhuisdealer", een hande laar die in een jongerencentrum hen nepprodukten verkoopt, in Utrecht. Het college herinnert er overigens aan, dat de Kamer in 1976, bij de laatste wijziging van de opiumwet, een amendement van Van der Lek (PSP) heeft verworpen dat tot doel had, het bezit van een geringe hoe veelheid hennep helemaal buiten de werking van deze wet te brengen. De werkgroep heeft zich uitgespro ken tégen het aanstellen van een huisdealer in een van de gesubsidi eerde jongerencentra. Dit omdat zo wel de verkoper als de staf en het bestuur van het centrum strafbaar blijven en omdat er met de hasjhan del hoge bedragen gemoeid zijn zon der dat er waterdichte afspraken te maken vallen tussen dealer en cen trum: de relatie kan alleen op weder zijds vertrouwen gebaseerd zijn. Over het plan van „Release" en de „werkgroep jonge wetsovertreders" om van de werfkelder Sarassani (een trefpunt van soft drugs-gebruikers) een stichting te maken met een vaste hennepverkoper in loondienst,, wil de werkgroep zich „niet negatief" uitla ten. Het plan lijkt haar overigens niet haalbaar. ^r is een nadere richtlijn op komst inzake het landelijke vervolgingsbe leid. Wellicht, aldus B. en W., zullen een of meer jongerencentra gezamen lijk alsnog besluiten om aan de hand van die richtlijn een plan voor het laten functioneren van een huisdea ler te ontwikkelen, dan aan het O.M. geen aanleiding geeft om daar tegen op te treden. In verband met het clandestiene ka rakter van de hennephandel noemt het college een directe en actieve betrokkenheid van het gemeentebe stuur bij de voorbereiding en uitvoe ring van een plan voor een huisdealer uitgesloten. Het meent toch, dat het optreden van een huisdealer kan bij dragen tot een vermindering van de negatieve bijverschijnselen van de vervolging van de sluikhandel in ver dovende middelen, zoals gevaren voor de volksgezondheid, ongebrei deld winstbejag van dealers en het feit dat de handel in hennepproduk ten, evenals die in hard drugs, zich nu doorgaans afspeelt in een (meer of mindere) criminele sfeer. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse rechtbank heeft gisteren twee mannen en c,en vrouw veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van één tot drie jaar wegens hun aandeel in het in ons land binnensmokkelen van twee kilo cocaïne. Op 13 dëccmber van het vorig jaar had de politie bij een inval in een pand op de Bloemgracht in Amster dam een tas met twee kilo cocaïne en een grote hoeveelheid geld aangetrof fen. Alle verdachten ontkenden iets van de verdovende middelen af te weten. De 2G-jarige Boliviaanse J. kreeg een gevangenisstraf opgelegd van twee jaar. De 27-jarige M. uit Columbia werd veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf en de 30-jarige Amster dammer p. tot één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. D. had geld gewisseld voor de Zuidamerikanen en bij hem thuis werd 430 gram hasj aangetroffen. DEN HAAG/ENSCHEDE (ANP) Tweederde van dt Nederlandse wethouders oefent zijn functie maar gedu rende een deel van de werktijd uit. Dat blijkt uit een publikatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, die op 3 en 4 juni in Enschede een congres houdt waarop de wethouder centraal staat. De 818 gemeenten in Nederland tellen 2061 wethouders, van wie zeven procent vrouw zijn. De helft is ouder dan vijftig jaar; 33 pro cent houdt zich met niets anders bezig dan het wethouderschap. Hun politieke gezindheid is geen afspiegeling van de landelijke po litieke verhoudingen. De PvdA, in de Tweede Kamer goed voor een derde van de zetels, bezet samen met andere progressieven een kwart van de wethouderszetels. Veertig procent van de wethou ders is CDA'er, een kwart behoort tot plaatselijke partijen en twaalf procent behoort tot de WD. Schijnbaar lui Prof. mr. D. W. P. Ruiter, hoogle raar bestuursrecht aan de TH Twente, die op het congres zal spreken, meent dat de wethouder vooral als politiek verantwoorde lijke „draaischijf" fungeert ter verzekering van evenwichtige ver houdingen tussen bevolking, ge meenteraad, college van burge meester en wethouders en het ambtelijk apparaat van de meen te. Om zijn werk goed kunnen doen moet de wethouder voldoende tijd hebben en voldoen de persoonlijke verwerkingscapa; citeit. Als het hem aan tijd ont breekt, meent prof. Ruiter, komt ook die persoonlijke verwerkings capaciteit in de knel met overbe lasting of schijnbare luiheid als gevolg. Werkdagen De hoogleraar zegt, dat een wet houder in gemeenten met 6.000 tot 14.000 inwoners moet rekenen op twee tot vier werkdagen van acht uur. Gemeenten van 14.000 tot 24.000 geven een wethouder drie tot vijf dagen werk, gemeenten van 24.000 tot 30.000 inwoners een zesdaagse werkweek. Regelmatig meer dan zes dagen werkt een wethouder in gemeenten van 30.000 tot 60.000 inwoners. Voor wethouders in nog grotere ge meenten zou de werkweek zeven tot acht dagen moeten duren, al dus prof. mr. Ruiter. GENÈVE (AP) De minister van volksgezondheid van Koeweit heeft fabrikanten van kunstmatige melk voor baby's gisteren ervan beschul digd „gif" de derde wereld in te brengen. Ook spoorde hij ministeries vanvolksgezondheid in ontwikke lingslanden aan de moeders verder aan te moedigen hun kinderen de borst te geven. Terwijl hij de industrie van kunst matige borstvoeding „hcrscnspi ling van artsen en verpleegsU verweet, zei dr Abdul Rahman Awadi aan het eind van de jaarlijl bijeenkomt van de Werehlgezon lieidsorganisatie in Geneve <1 borstvoeding in ontwikkelingsla den veel belangrijker is dan in westerse landen. „Ingeblikte n" kan gemakkelijk verontreinigd den door vliegen, stof en anderet ken die je in een gemeenschap vl arme mensen aantreft. Als menf kind ee» blik kunstmatige m» geeft, geeft men hem in feite een til» vergif", zo zei hij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8