De Gouden BOVAG De Gouden Eieren: De kip met de gouden eieren. We verzetten ons tegen de slachting. Uw belang is ons belang. We pikken het niet. De BOVAG bestaat 50 jaar. Onze leden hebben in die tijd kunnen meegroeien met de mobiliteit in Nederland. Tot bloeiende branches. Met een groeiend aantal arbeidsplaatsen. V Voor nü en in de toekomst. Toch wordt de feestvreugde voor een belangrijk deel bedorven. Door grote ongerustheid. En door verbaasde woede. Woede over het kortzichtige beleid van onze overheid. Die erop uit lijkt te zijn binnen de kortste keren de kip met de gouden eieren te slachten. Dat bent gewone mensen in Nederland. Die het leeuwendeel van het oorspronkelijke rijksbegrotingstekort over 1980 (415 miljoen!) voor uw rekening hebt genomen. Domweg omdat u een auto hebt! Omdat u vindt dat u récht hebt op dat stukje bewegings vrijheid. Daarom wordt u voortdurend gepakt! Verhoging van de Bijzondere Verbruiks Belasting. Verhoging van de benzineprijzen. Verhoging van de motorrijtuigenbelasting. Zonder dat daar ook maar enigszins voldoende tegenover staat. De files blijven groeien. En de verkeers- voorzieningen raken steeds meer achterop. Terwijl aan één kant de ene zieke bedrijfs tak na de andere, ten koste van grote sommen gelds op de been gehouden moet worden, beginnen ze nu aan de andere kant een gezonde bedrijfstak kapot te maken. Een bedrijfstak waarin rechtstreeks 170.000 mensen (en hun gezinnen) een bestaan vinden. En samen met aanverwante branches maar liefst 500.000 mensen. Het is heel lang goed gegaan met de steeds verder gaande lastenverzwaring voor de auto. Maar: de bomen groeien niet tot in de hemel! Nu is het moment aangebroken dat nóg hogere lasten én werkgelegenheid én verkeersveiligheid aantasten. Als met de beste wil van de wereld, de stijgende lasten niet meer op kunt brengen, gaat ónze branche kapot. Zover hoeft het niet te komen. Als we samen duidelijk maken dat het nü te ver gaat. 1- We laten Oil s 11 i Dit is een publikatie van de BOVAG, afdeling auto's en afdeling benzinestations, ter uitvoering van de motie Dronten d.d. 25.4/80. BOVAG, postbus 441,2280 AK Rijswijk ZH.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16