Washington niet )lij met gesprek Britse bijdrage blijft probleem België heeft nieuw kabinet )e achterkamertjes van de Franse macht belicht VN-gezant hervat overleg met Iran tellen in Berlijn Tien doden in Miami bij rassenonlusten Islamitische landen bundelen defensie discard en Brezjnew ontmoeten elkaar 'hina lanceert Iraagraket voor ange afstanden Muskie: valse hoop EG-ministers geen stap verder Sadat hervat toch overleg met Israël Marine VS gooide kernreactor weg HANDAG 19 MEI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET UtSCHAU (AFP, Reuter. AP) De onverwachte aankondiging van het gesprek tussen de anse president Giscard en de Sowjet-president Brezjnew. dat vandaag in Warschau aatsvindt, is met gemengde gevoelens ontvangen. shington hulde zich gisteren nog stilzwijgen, al werd uit kringen van Witte Huis vernomen dat de ont ging tussen de twee leiders de ds moeilijke betrekkingen tussen VS en Frankrijk nadelig kunnen 'ivloeden. Bovendien zou het initi- de Sowjet-Unie in de kaart kun- spelen en de westelijke solidari- verder kunnen verzwakken. Ook binden is men het geheel met het erikaanse standpunt eens. Het inlin zou zeer verheugd zijn over top-gesprek. omdat Frankrijk de jtste pogingen van de Sowjet-Unie de verhoudingen tussen Oost en st minder gespannen te maken, leus neemt. EKING (AP. DPA) China ceft gisteren met succes zijn jrste intercontinentale draag- iket gelanceerd. Het projectiel, at in principe een kernkop kan (ervoeren, kwam ongeveer tien- luizend kilometer van de lan- eerplaats verwijderd in de Stil- Oceaan terecht. )e geslaagde proefneming bete- mt dat China nu in principe in it is een raket met kernkop r ieder gewenst punt in de •wjet-Unie of op de westkust u de Verenigde Staten te stu- L China had anderhalve week eleden al bekend gemaakt dat e eerste proefvlucht van de hinese draagraket tussen 12 en 10 juni zou plaatsvinden. 'ice-premier Li van China ver aarde tijdens zijn bezoek aan ieuw-Zeeland dat de raket dzakelijk was om de defen- van zijn land te versterken, lat men beter opgewassen is !gen de bedreiging van „hege- listische machten", een term e de Chinezen door- de Sowjet-Unie om- ijven. vice-premier kon zich wel ■stellen dat sommige landen lom de stille oceaan veront- waren over de proefne- ig, maar benadrukte dat Chi- niet van plan was in dit ge bied kernproeven te doen. Pe king had van tevoren schepen i vliegtuigen gewaarschuwd iet doelgebied te mijden. Japan leeft officieel tegen het lance ren van de raket geprotesteerd en China aansprakelijk gesteld or eventuele schade. Volgens stralische marineschepen is raket echter zonder proble- n in het water terecht In Bonn is positief gereageerd, omdat op deze manier de dialoog tussen Oost en Wëst op gang blijft, zo werd uit regeringskringen in de Westduitse hoofdstad vernomen. Naar verluidt komt het initiatief tót het gesprek van Brezjnew. Zijn wens zou zijn overgebracht toen de Franse minister van buitenlandse zaken. Francois Poncet, en zijn Russische collega. Gromiko. elkaar afgelopen vrijdag in Wenen ontmoetten. President Gis card zal het gesprek gebruiken om de werkelijke bedoelingen van Brezjnew na te gaan en het Franse standpunt inzake Afghanistan, de Olympische Spelen, de ontspanning toe te lichten en de westerse solidariteit te tonen, zo werd uit Parijs vernomen. Werklunch De twee presidenten kwamen giste ren in Warschau aan en werden afzon derlijk door de Poolse leider Gierek ontvangen. De besprekingen zullen vandaag in het slot van Wilanow wor den gehouden en gevolgd worden door een werklunch. Vanmiddag zou de Franse president terugkeren naar Frankrijk. De ontmoeting in Warschau is het eerste treffen van Brezjnew met een westelijk staatshoofd sedert de inval in Afghanistan kerstmis vorig jaar. Het overleg afgelopen week in Wenen heeft volgens de Britse minister van buitenlandse zaken Lord Carrington geen verandering gebracht in de standpunten van Oost en West over de kwestie-A-fghanistan. Carrington wees het voorstel van de Warschau- pactlanden om een wereldvredescon ferentie te houden van de hand. Een dergelijk beraad van meer dan 150 regeringen vond hij ..niet bepaald de manier" om tot constructieve voor stellen te komen. NEW YORK (AP, AFP) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Muskie is niet onverdeeld blij met het nieuwe initiatief van VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim inzake Iran. Waldheim kondigde zaterdag aan dat hij binnen tien dagen een speciale gezant naar Teheran zal sturen om te praten over vrijlating van de Amerikaanse gijzelaars. Muskie vroeg zich af of het tijdstip wel juist gekozen was om nu weer nieuwe hoop te scheppen. Hij zei dat volgens zijn inlichtingen niemand in de Iraanse regering de zaak voldoen de in de hand heeft om te kunnen onderhandelen over de vrijlating van de gijzelaars in de Amerikaanse am bassade. Waldheim had hem wel van tevoren van het besluit op de hoogte gesteld, aldus Muskie. De VN-secretaris-generaal heeft als gezant de Syrische advocaat Abib Daoedy gekozen. Deze heeft als taak de weg vrij te maken voor de komst naar Teheran van een vijf leden tel lende VN-commissie. die in maart zonder aanwijsbaar succes ook al met de Iraanse regering over de vrijlating van de gijzelaars onderhandelde. Waldheim had een en ander al met de Iraanse minister van buitenlandse za ken Ghotbzadeh besproken tijdens de begrafenis van president Tito. De regering van Iran maakte gisteren bekend dat het eerste islamitische parlement van Iran op 28 mei geo pend zal worden. Uiteindelijk zal het parlement over de vrijlating van de gijzelaars moeten beslissen. 'ST-BERLIJN (AFP, Reuter, DPA) West-Berlijn was dit weekeinde het leel van felle linkse betogingen en harde gevechten tussen politie en u! nonstranten. Ongeveer 48 politiemensen en een onbekend aantal demon- fer anten raakten gewond B< kele uren na een militaire parade van de westelijke bondgenoten probeer- linkse demonstranten zaterdag het Amerika-huis te bezetten. Van het van het gebouw bekogelden ongeveer veertien personen de politie met nen. Zij riepen op tot „strijd tegen de Verenigde Staten en het imperialis- in de wereld" De veertien werden later gearresteerd geveer driehonderd andere betogers protesteerden voor het Amerika-huis het nabijgelegen Europa-centrum. Een Amerikaanse vlag werd in brand token en de ruiten van het Europa-centrum moesten het ontgelden 's het glaswerk van het kantoor van de Amerikaanse luchtvaartmaat- >ij Panam. Een metro-station werd eveneens op zodanige manier ik nield dat het buiten gebruik moest worden gesteld. 33! Westberlijnse politie heeft maatregelen genomen om vandaag het congres i de christendemocraten ordelijk te kunnen laten verlopen. De politie mde de rellen van gisteren de ergste sedert tien jaar demonstranten zouden volgens de politie hun sympathie voor de „Rote ee Fraktion" en de „Beweging van de tweede juni" niet onder stoelen of ten hebben gestoken. Ter bestrijding van de demonstranten heeft de litie gebruik gemaakt van de wapenstok, waterkanonnen, en traangas door Ferry Mingelen Oproerpolitie in Miami bij een brandend autowrak. MIAMI (AP, Reuter, AFP) Bi) ernstige rassenonlusten in de Amerikaanse stad Miami zijn minstens tien doden en 120 gewonden gevallen. De rellen, die hoofdzakelijk in de Spaans talige en zwarte wijken plaatsvonden, volgden op de vrij spraak van vier blanke agenten die werden verdacht van het doodslaan van een zwarte verkeersovertreder. NAPELS De ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap zijn er dit weekeinde in Napels niet in geslaagd de impasse in de besluitvorming over de Europese problemen te doorbreken. De ministers van buitenlandse zaken vinden dat hun collega's van financiën en economische zaken maar zo snel mogelijk weer in Brussel bij elkaar moeten komen om te kijken ol zij er misschien financieel een gat in zien. Veel openbare gebouwen hebben het bij de onlusten moeten ontgelden. De politie kon haar eigen hoofdbureau pas na een hevige vechtpartij ontzet ten. De gouverneur van Florida stuurde vijfhonderd man versterking van de nationale garde, nadat bleek dat de politie de menigte van duizen den mensen niet aankon. Het proces tegen de vier politieman nen was uit vrees voor ongeregeldhe den in Miami al verplaatst naar een andere stad. Volgens getuigen was de 33-jarige verzekeringsagent Arthur McDuffie in december in Miami dode lijk mishandeld door een tiental poli tiemannen, nadat hij door een rood stoplicht was gereden. Later zouden de agenten hebben doen voorkomen dat McDuffie bij een verkeersongeluk was omgekomen. Miami is het trefpunt van vluchtelin gen van alle rassen uit Latijns-Ameri- ka. waaronder veel zwarten uit het Caribisch gebied. De stad is vrijwel tweeetalig. in veel wijken wordt wei nig anders dan Spaans gesproken. Dit heeft al herhaaldelijk geleid tot uitingen van onvrede onder de blan- ke bevolking, die vanouds in Miami DrClgCIllCnt woont. Door de explosieve stroom van vluchtelingen uit Cuba is de druk op de ketel de laatste weken sterk verhoogd. Het conflict tussen Groot-Brittanmë en de acht andere lidstaten van de EG over de Britse bijdrage aan de Europese begroting bestaat nog on verminderd. Dat betekent dat er ook geen nieuw landbouwakkoord moge lijk is. Zolang de Europese partners niet voldoende over de brug komen om de Britse financiële lasten te ver lichten. weigeren de Britten akkoord te gaan met de stijging van de land bouwprijzen met gemiddeld vijf pro cent. Frankrijk heeft al eerder 1 juni a.s. als uiterste datum genoemd voor het landbouwakkoord. Zou dat ak koord dan door toedoen van de Brit ten nog steeds niet effectief worden, dan dreigen de Fransen met nationa le prijsregelingen voor hun in het nauw gebrachte boeren. Dat zou het gezamenlijke Europese beleid ernstig kunnen schaden. Ondanks het verbod van president Carter gaat de vluchtelingenstroom vanuit Cuba nog steeds door. Giste ren waren er, sinds de stroom een maand geleden op gang kwam, al meer dan 55.000 op de kusten van Florida aangekomen. Naar schatting een miljoen Cubanen deden zaterdag mee aan een betoging in het centrum van Havana tegen de Verenigde Staten. De stoet trok gedu rende acht uur langs het gebouw van de Amerikaanse missie, waar nog steeds 381 Cubanen wachten op een ui treisvergunni ng. Minister Van der Klaauw ontkende dat Frankrijk dit dreigement op nieuw op tafel heeft gelegd, maar hij gaf toe dat het op de achtergrond meespeelt. De standpunten tussen Engeland en de rest van de EG liggen nog even ver uit elkaar als op de mislukte Euro-top in Luxemburg, zo niet verder omdat Frankrijk en West- Duitsland hun vergaande tegemoet komingen van Luxemburg officieel weer ingetrokken hebben De Britten houden u al een klein jaar de Europese besluitvorming tegen omdat ze de voor 1980 begrote netto- bijdrage van 4.5 miljard gulden veel te hoog vinden. Premier Thatcher wil niet verder gaan dan hoogstens één miljard gulden. De ministers van bui tenlandse zaken hebben in Napels een kleine stap vooruitgedaan door af te spreken dat een regeling voor het Britse probleem drie jaar zal moeten gelden. Over de hoogte van het be drag zijn de partners het echter nog zeer oneens. Nederland heeft nadrukkelijk het eerder door premier Thatcher van de tafel geveegde aanbod gehandhaafd om de Britse bijdrage de komende drie jaar met een kleine drie miljard gulden jaarlijks te beperken. Met dat voorstel op tafel hebben we in ieder geval iets om over te praten." zei minister Van der Klaauw Het dagelijks bestuur van de gemeen schap moet nu verschillende moge lijkheden voor de oplossing van het Britse betalingsprobleem gaan uit werken waarover de ministers van financiën en economische zaken zich dan zo spoedig mogelijk moeten buigen. Ghotbzadeh noemde gisteren het be sluit van de Europese Gemeenschap om beperkte sancties tegen zijn land te treffen „betreurenswaardig". Hij verklaarde er echter bij niet te ver wachten dat de maatregelen enig voelbaar effect zullen hebben voor Iran. Ghotbzadeh verwachtte niet dat de Iraanse regering tegenmaatre gelen zal treffen. CAIRO President Sadat van Egypte heeft Israël en de Verenigde Staten een voorstel gedaan om de in het slop ge raakte onderhandelingen over de Palestijnse autono mie weer op gang te brengen. De Egyptische minister van buiten landse zaken, Kamal Hassan Ali, ver klaarde dat president Sadat vrijdag aan president Carter een brief heeft geschreven en dat de Israëlische am bassadeur in Cairo gisteren een soort gelijke boodschap aan premier Begin heeft overhandigd. Over de inhoud van beide brieven wilde Kamal Has san Ali zich niet uitlaten. Egypte had donderdag vrij plotseling verklaard het overleg over de Palestijnse auto nomie niet te willen hervtten, omdat Israël OosT-Jeruzalem officieel wil annexeren. De Europese ministers van buiten landse zaken hebben zich in Napels ook beraden over de negatieve ont wikkelingen in het Midden-Oosten. Zij hebben daar echter geen officiële verklaring over naar buiten uitgege ven. De vraag voor de Europese lan den is of men zinnige initiatieven kan nemen om het vredesberaad tussen Israël en Egypte nieuw leven in te blazen. Europa zal met enige actie in ieder geval wachten tot na 26 mei, de da tum waarop de zogenaamde Camp David-onderhandelingen tussen Is raël. Egypte en de Verenigde Staten hadden moeten eindigen. BRUSSEL (AFP, AP, DPA) Wilfried Martens heeft gisteren als nieuwe Belgische premier zijn derde kabinet voorgesteld. In voor Belgische begrippen korte tijd heeft de 44-jarige Vlaamse christen-democraat Martens een coalitie samenge steld van Vlaamse en Waalse socialisten, christen-democraten en liberalen. De 46 dagen durende formatie was de kortste sinds 1965. Ruim een miljoen Cubanen demonstreerden voor het gebouw van de Amerikaanse missie in Havana. ISLAMABAD (AP) De ministers van buitenlandse zaken van de Isla mitische landen hebben gisteren op hun conferentie in Islamabad beslo ten om Pakistan te verzoeken een gezamenlijk veiligheidsplan voor de Islamitische wereld uit te werken. Een officiële woordvoerder verklaar de dat het voorstel is voorgelegd aan een politiek comité van de conferen tie en later besproken zal worden door de volledige vergadering, die za terdag is begonnen en vijf dagen zal duren. Volgens de woordvoerder zal het voorstel zijn gebaseerd op de richtlijnen die de Pakistaanse presi-. dent Zia Ul-Haq in zijn openingstoe spraak aan de conferentie had uiteen gezet. Zia zei dat de conferentie zich vol gens hem diende bezig te houden met een gezamenlijk veiligheidsplan voor de islamitische landen. Hij haastte zich eraan toe te voegen dat het niet zijn bedoeling was „de strijdkrachten van alle islamitische landen onder een opperbevelhebber samen te voe gen". Evenmin was het de bedoeling dat de islamitische landen hun troe pen samenvoegen om agressie tegen enig ander land te bedrijven. „Mijn oogmerk." aldus Zia, „is een voudig dat wij de gevaren die de veiligheid van de moslemlanden be dreigen, bezien in het licht van het feit dat wij één natie vormen. Wij dienen onze mankracht, onze delf stoffen, onze landbouw, onze indus trie en andere hulpmiddelen voor ons gemeenschappelijk welzijn en onze gemeenschappelijke vooruitgang aan te wenden," aldus de Pakistaanse president. Henri Simonet is niet meer terugge komen als minister van buitenlandse zaken. De Waalse socialist is opge volgd door de Waalse christen-socia list Charles Ferdinand Nothomb. na dat eerder ex-premier Leo Tinde- mans en de Waalse socialistenleider André Cools van dit ambt hadden afgezien. De nieuwe regering bestaat uit 27 ministers en negen staatssecretaris sen. Net als in de vorige coalitie van christendemocraten en socialisten zijn in dit kabinet vier vrouwen opge nomen. Van de ministers behoren er zeven tot de christelijke volkspartij van Mar tens. zes tot de Waalse socialistische partij De christen-sociale partij van Wallonië krijgt vijf ministerszetels en de socialistische partij van Vlaande ren vier. de behoudende Vlaamse en Waalse liberale partijen respectieve lijk drie en twee ministersposten. De zes grote partijen hebben de han den ineengeslagen om te voorkomen dat België binnen zes jaar voor de zesde maai naar de stembus zou moe ten gaan. De nieuwe regering krijgt een zware taak om het vrijwel faillie te België weer op poten te krijgen. Ander groot probleem is de staatsher vorming. De kwestie Brussel is voor twee jaar in de ijskast gezet, maar de Walen en Vlamingen krijgen de ko mende jaren wel een grote mate van zelfbestuur. Vice-premier in het kabinet-Martens wordt ondermeer de Franstalige soci alist Guy Spitaels, die tevens het ministerie van communicatie onder beheer krijgt. Andere vice-premier en tevens minister van justitie is de Vlaamse liberaal Vanderpoorten. De Vlaamse socialist Willy Claes wordt minister van economische zaken en de Waalse liberaal Charles Poswick minister van landsverdediging WASHINGTON (APi - De Ameri kaanse marine heeft 21 jaar geleden de gebruikte en dus sterk radioactie ve kernreactor van een onderzeeboot in zijn geheel in de Atlantische Oce aan gestort. Dit heeft een woordvoer der toegegeven nadat de marine in eerste instantie elk commentaar ge weigerd had op een bericht hierover in de Boston Globe Volgens de krant wilde de marine het apparaat om onduidelijke redenen weer opsporen, maar was het niet terug te vinden. Maar dit werd door de marine ontkend. Wij veronderstel len dat hij begraven is in de zte mod der op de zeebodem, en daar levert hij geen gevaar op. aldus commodore Peter Litrenta. De reactor werd 120 mijl uit de kust gedumpt in drieduizend meter diep water, „op een piek die voor het stor ten van radioactief afval was goedge keurd door de Amerikaanse commis sie voor atoomenergie". De stort plaats werd ook door andere instan ties gebruikt. Op de oceaanbodem liggen nog twee kernreactoren op niet geplande plaatsen: in de gezonken Amerikaanse onderzeeboten Thres her en Scorpion. VANCOUVER - De Vulkaan St He lena in de Amerikaanse staat Was hington is tot uitbarsting gekomen. De vlammen stegen op tot grote hoogte, en boven een gebied tot meer dan 100 kilometer van de vulkaan hangt een zware wolk van as. De autoriteiten hebben de evacuatie ge last van de vallei van de rivier de Toutle. Het gebied rond de vulkaan is dunbevolkt. i« oor Hans Masselink fat een ploeg! Wat een ploeg! Bijna iedere week brengen ze een stapel Vrouwelijke documenten uit, verzwijgen wat ze hadden moeten be nnen en ontkennen snel hun ontkenningen die een verkeerd licht innen werpen op de achterkamertjes van de macht". Jacques Fauvet, •ofdredacteur van het Franse dagblad Le Monde kon het niet laten om te pakken tegen de regering Giscard, nadat het zoveelste schandaal «en was komen drijven. pagina zeer ongebruikelijk bij dit blad een commentaar te wijden aan de praktij ken van de regering-Giscard. Moord Op dezelfde dag was echter hetzelfde blad grotendeels gevuld met een andere affaire, die de zaak-Peyrefitte verre in de schaduw stelt. De moord op prins Jean de Broglie. eind 1976, was weer opgerakeld door dezelf de Canard Enchainé en de toenmalige mi nister van binnenlandse zaken. Michel Po- niatowsky, een vriend van president Gis card. was in staat van beschuldiging ge steld. Volgens Le Canard was de politie destijds al van te voren op de hoogte ge «le voor deze uitval was de voor Franse dippen niet eens zo opzienbarende publi- «e van een vertrouwelijke brief in het "ïhe blad „Le Canard Enchainé". Mi- van justitie Alain Peyrefitte deed sann aan president Giscard d'Estaing uit Roeken hoe hij zijn lastige gaullistische fnstander Jacques Chirac van zich af ^schudden. Peyrefitte. zelf gaullist, ken- tactiek die partijgenoot Chirac zou 'ftuken om het Gascard zo lastig moge- I* maken voor de komende verkiezin- van april 1981 ene publikatie was voor de hoofdre- *kur van Le Monde de druppel die hem bracht onder eigen naam op de voor- steld van de moord op prins De Broglie, eens minister en medeoprichter van de par tij van Giscard. de UDF. „Ponia", zoals de Fransen Poniatowsky noemen, had dat wel moeten weten als verantwoordelijke man voor de politie, was de redenatie van Le Carnard. De linkse oppositiepartijen, socialisten en communisten, die elkaar meestal in de ha ren vliegen, waren opeens in het parlement zeer eensgezind en eisten in een motie dat Poniatowsky, nu Europarlementariër, zou moeten verschijnen voor het hoogste ge rechtshof in Frankrijk, een hof dat bestaat uit parlementsleden. Ze zagen plotseling weer een mogelijkheid opdoemen om via deze affaire president Giscard in een kwaad daglicht te stellen. Giscard mag zich nog steeds in een grote populariteit verheugen en dat zit zowel links als rechts in Frankrijk niet lekker. Poniatowsky leek nauwelijks geraakt door de beschuldigingen en ging direct in de tegenaanval. Dit was een truc van links om de aandacht van hun eigen affaire af te leiden, zo redeneerde Ponia. Immers net enkele weken daarvoor was het oorlogsver leden van communistenleider George Mar- chais weer eens opgerakeld. Marchais had nooit een geheel sluitende verklaring kun nen geven voor zijn werkzaamheden in nazi- Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Familie Een parlementscommissie die de zaak De Broglie nauwkeurig onderzoekt, achtte het overigens niet noodzakelijk om Poniatow sky voor het speciale gerechtshof te bren gen. Ponia zelf vocht echter door. Hij noem de het „schandalige laster" dat hij het leven van prins De Broglie toen had kunnen red den en kondigde acties aan tegen het sati risch weekblad en de linkse oppositie. De zaak-De Broglie kan Giscard in een zeer lastig parket brengen. De president van de Vijfde Republiek heeft Poniatowsky altijd de hand boven het hoofd gehouden. Niet alleen was Ponia steeds een belangrijk advi seur van Giscard, zij voelen zich beiden ook zeer thuis in de hoogste Franse kringen. De Poniatowsky's zelfs nog meer dan de Gis- cards. Ponia stamt uit een Poolse familie die Frankrijk een maarschalk, Oostenrijk een veldheer en Polen zelfs een koning heeft geschonken. Talleyrand is een van Ponia s voorvaderen en mevrouw Giscard heeft ook nog familiebanden met hem. Bovendien zijn Giscard en Poniatowsky hun politieke loopbaan begonnen in het ministerie van economie en financiën, en kennen ze elkaar al 32 jaar zeer goed De uitspraak van Poniatoswky in 1971 is tekenend voor de vriendschap van beide heren: „Mijn eer zucht geldt voor hem, niet voor mezelf." Diamanten President Giscard heeft nog enkele affaires achter de rug die nimmer bevredigend zijn opgelost. Vorig jaar werd de president er van beschuldigd dat hij van de verdreven keizer Bokassa van het Centraal Afrikaans Keizerrijk, die vele gruweldaden op zijn geweten had. diamanten als geschenk had aangenomen. De Franse president zweeg. De volgende zaak die hem geen goed deed was de „zelfmoord" van minister van arbeid Robert Boulin, die een eind aan zijn leven maakte in een vijver van Rambouilltt. Bij na geheel Frankrijk geloofde aan een com plot tegen Boulin. die tot zelfdoding over zou zijn gegaan omdat hij op malafide wijze een lapje grond aan de Franse Riviera had verworven. Hij koos de dood boven de schande, die hem en ook de president enor me schade zou berokkenen Achter al deze onthullingen stak Le Canard Enchainé, het enige blad in Frankrijk dat het aandurft lastige zaakjes tot de grond toe uit te zoeken. Het blad beschreef verder nog fijntjes hoe de man die verantwoorde lijk is voor de Franse economische proble men, handelt op de aandelenmarkt. President Giscard had gehoopt dat de zaak- De Broglie in de doofpot was gestopt, nadat Michel Poniatowsky vijf dagen na de moord- de zaak gesloten had verklaard, omdat de moordenaar immers was gevonden. Buiten staanders verwachten dat Giscard het nog moeilijk kan krijgen bij de verkiezingen van april volgend jaar. De Fransen schudden eenter hun hoofd en zeggen: „Het waait wel weer over."

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5