directeur m/v leur de glind afdelingshoofd (m/v) vereniging "bartiméus" DUINSTREEK maatschappelijk werk(st)er of sociaal psychiatrisch verpleegkundige PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS /'GROOT BRONSWIJK" groepsleidster (aankomend) activiteiten- begeleider(ster) bartiméushage stiditing voor maatschappelijke dienstverlening een leid(st)er bejaardenverzorging ZATERDAG 17 MEI 1980 trouw/kwartè? Het Consultatiebureau voor Alkolwl en Drugs C.A.Dte Alkmaar is binnenkort liet twintigste zelfstandige C.A.D. van Nederland. Het verzorgingsgebied van deze ambulante instelling voor geestelijke gezondheidszorg en re klassering telt ongeveer 600.000 inwoners. Het gebied is in vier regio's opgedeeld, te wetenNoord-Holland-Noord. West-Friesland-Oost, Noord-kennemerland en Waterland. met regioburo 's in oprichting in resp. Den Helder, Hoorn, Alkmaar en Purmerend. De direktie en staf zijn gehuisvest in Alkmaar. In de opbouw van het C.A.D. zal in de ontwikkeling van het begin af apn. naast de bestaande hulpverlening, prioriteit worden gegeven aan met name de opzet van een registratie/evaluatiesysteem en aan de ontwikkeling van een preventiebeleid en -werkzaamheden. Gevraagd: A) Preventiewerker (m/v) Taken: formuleren en uitvoeren van een o.a. op hulpver lening afgestemd preventiebeleid; opzetten, koördineren en (mede) uitvoeren van preventieprojekten t.b.v. sleutelfiguren en risico groepen het opzetten, mede uitvoeren en evalueren van voorlichtingsaktiviteiten; het in samenspraak met overige direktieleden ver richten van public relations; het opzetten en mede uitvoeren van konsultatie- training voor hulpverleners en konsultatieprojek- ten in het verzorgingsbeleid; het entameren van aktiviteiten verricht door zgn. non-professionals; zorgdragen voor een goede afstemming van pre- ventieaktiviteiten van verwante instellingen. Plaats in de organisatie: De preventiewerker maakt deel uit van het zgn. be leidsteam en draagt daarmee naast zijn/haar speci fieke taak op het gebied van preventie, medeverant woordelijkheid voor de ontwikkeling en kontinui1 teit voor het totaal van het beleid van de instelling. Vereist: Opleiding Sociale Akademie plus V.O. of een uni versitaire opleiding in de gedragswetenschappen. B) Klinisch Psycholoog (m/v) Taken: Algemeen: hulpverlening aan personen, waarbij in de proble matiek het gebruik van alkohol, drugs of andere psychotrope stoffen een (mede) bepalende rol speelt het uitvoeren van taken, die preventie tot doel hebben; het geven van konsultatie. Specifiek: het opzetten, uitvoeren en evalueren van groeps werk; op basis van het in te voeren N.V.A.G.G.-registra- tiesysteem, mede ontwikkelen van deze registra tie ten behoeve van hulpverlening, evaluatie/rap portage t.a.v. derden en het beleid van de instel ling; het desgevraagd verrichten van psychotechnisch onderzoek ten dienste van diagnostiek en beroeps keuze. Plaats in de organisatie: De psycholoog is hulpverlener en maakt deel uit van een interdisciplinair teamverband. Zijn/haar specifieke deskundigheid is beschikbaar voor de andere teams en direktie. C) Maatschappelijk Werker (m/v) of Sociaal-Psychiatrisch Verpleegkundige Taken: alkohol- en drugshulpverlening, waaronder reklasseringswerkzaamheden; meedenken in de ontwikkeling van het beleid; uitvoeren van taken die preventie ten doel hebben. Plaats in de organisatie: Hij/zij maakt deel uit van een interdisciplinair regio-team. Er zal ruime aandacht worden besteed aan het in werken en er wordt praktijkbegeleiding gegeven. Salariëring en rechtspositie zijn volgens rijksregeling, opname in het A.B.P. (AOW/AWW premie voor rekening werkgever). Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de (Coördinator van het C.A.D. Alkmaar tel. 072- 11 60 37 of 12 66 02. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen binnen 14 dagen richten aan de Sollicitatiekommissie C.A.D. Alkmaar, Van Everdingenstraat 4, 1814 HA ALKMAAR met vermelding van A, B of C op envelop en brief. Psychiatrisch ziekenhuis Groot Bronswijk "Groot Bronswijk" te Wagenborgen is een psychiatrisch ziekenhuis met het nog overzichtelijke aantal van 400 plaatsen. In samenwerking met algemene ziekenhuizen en sociaal-psychiatrische instellingen zijn wij bezig vorm te geven aan de funk tie van regionaal psychiatrisch centrum van N.O.-en O. Groningen. Voor onze afdeling maatschappelijk werk zoeken wij een Deze funktie wordt vervuld t.b.v. onze afdelingen Beschut Wonen, bestaande uit vier lange termijn afdelingen en de instituut-vervangende huizen (I.V.H.). De lange termijnafdelingen ontwikkelen zich tot vormen van beschut wonen op kleinschalige basis. De I.V.H. is een wijk bestaande uit 24 woningen. Een aantal huizen vervult een sluisfunktie, waarbij gestreefd wordt de overgang naar zo zelfstandig mogelijk leven buiten het ziekenhuis mogelijk te maken. Taken: deelnemen aan intakes; exploreren van de familiesituatie en indien gewenst de kontakten met familie helpen herstellen; helpen en adviseren bij materiële problemen; opbouwen en onderhouden van goede kontakten met instanties en maatschappelijke instellingen; het scheppen van gunstige voorwaarden in een toekomstige woonomgeving van bewoners, middels hulp bij het vinden van woonruimte en werk, het leggen van sociale kontakten, de vrijetijdsbesteding e.a. begeleiding bij uitplaatsing en regelen van nazorg. Vereisten: Kunnen samenwerken in teamverband. Kontakten kunnen aangaan met vaak langdurig opgenomen bewoners van verschillende leef tijden. Ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aanbeveling. Opleiding: H.B.O.-MW, diploma MGZ richting GGZ, of andere gelijkwaardige opleiding. inlichtingen bij H. de Groot, koördinator afdeling maatschappelijk werk (05964 - 2205). Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad te richten aan het hoofd Dienst Personeelszaken, Postbus 1, 9945 ZG Wagenborgen. uitgaande van de Vereniging tot Verzorging van kinderen De, Rudolphstichting" De Glind. Barneveld. In ons groepshuis de Glinde wonen maximaal 11 jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar. Het team bestaat uit één groepsleidster en drie groepsleiders. Voor de jongens die tijdelijk bij ons zijn, proberen wij een zo optimaal mo gelijke leefsituatie te scheppen. In het jeugddorp werken we vanuit een christe lijke levensbeschouwing. Omdat onze vrouwelijke collega elders is benoemd, zoeken wij zo spoedig mogelijk een Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten, die: tenminste 24 jaar oud zijn; het liefst ervaring hebben binnen het jeugd- welzijnswerk; een gerichte opleiding binnen het jeugdwel- zijnswerk hebben. Salariëring volgens salarisregeling voor de groepsopvoeders. Informatie in te winnen bij Drs. B.A.R. Dallinga, psycholoog van het Jeugddorp en/of het team van de "Glinde", telefoon (03425) 14 41. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direkteur van het Jeugddorp De Glind, Drs. C. Goede Dzn., Postbus 130, 3770 AC Barneveld. Jeugddorp De Glind is een dorp waar kinderen wonen bij pleegouders en in groepshuizen. De kinderen die door omstandigheden niet in het eigen gezinsverband kunnen verblijven, krijgen een verzorging en opvoe ding die erop gericht is dat ze na enige tijd hun plaats in de maatschappii weer kunnen innemen. In Heimerstein, instituut voor 160 geestelijk gehandi capten, ontstaat binnen de thera peutensector een vacature voor een Zijn/haar taak zal omvatten: het mede plannen en uitvoeren van begeleidingsprogramma's voor pupillen die de arbeidstherapie bezoeken; het mede, in teamverband, uit bouwen van de huidige arbeids therapie overeenkomstig aanwe zige behoeften; het regelmatig overleggen met groepsleiding over het vervolg van de activiteiten; het, waar nodig, overleggen inzake begeleidingsprogramma's met orthopedagoog/psycholoog. Gevraagd: Bereidheid tot het volgen van de M.B.O.-A.T., of reeds gestart met ge noemde opleiding, of een afgeronde opleiding M.B.O.-A.T. Salariëring en arbeidsvoorwaarden overeenkomstig de CAO ziekenhuis wezen. Inlichtingen te verkrijgen bij dhr. Zoutendijk of dhr. Mund (08376-3841). Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de directie van Heimerstein, Cuneraweg 12, 3911 RN Rhenen. Voor onze afdeling aan de KEMPERBER- GERWEG vragen wij zo spoedig mogelijk een groepsmedewerker(st)er (leeftijd 23 jaar) Hij of zij zal tn teamverband mede de verantwoording dragen voor-de begeleiding en verzorging van 3 jongens en 3 meisjes in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Het betreft een groep in hun ontwikkeling gestoorde kinderen met gedragsmoeilijkheden, waarbij het ac cent ligt op het aanbieden van structuur. Van degenen die in aanmerking willen komen voor deze funktie wordt verwacht dat zij goede mogelijkhe-, den hebben voor het leggen van relaties en in teamverband kunnen werken INSTITUUT SCHREUDER is een christelijke instelling en sollicitanten moeten zich* in deze sfeer thuis kunnen voelen Zij die enige jaren ervaring hebben in het begeleiden van geestelijk gehandicapte mensen en een op dit werk gerichte opleiding hebben voltooid, genieten de voorkeur. De CAO-Ziekenhuiswezen is bij ons van toepassing. De salariëring zal maximaal 2.110 zijn, in de schaal van verpleegkundigen Sollicitaties graag binnen een week schriftelijk te richten aan de direktie van het ORTHOPAEDAGOGISCH BEHANDELINGSINSTITUUT Schreuder BAKENBERGSEWEG 258-260 te ARNHEM onder no STPI 170580 Het bestuur van de Protestants-Christelijke Stichting voor Bejaardenzorg te Eelde roept, i.v.m. het vertrek van de huidige funktionaris, sollicitanten op voor de funktie van Voor haar verzorgingstehuis 'de Wieken', Schoollaan 20 te Eelde waarin aan circa 100 bejaarden huisvesting en verzorging wordt geboden. Funktie typering: de algehele leiding van het te huis, onder rechtstreekse verant woordelijkheid van het bestuur; de voorbereiding en uitvoering van de beleidsbeslissingen van het bestuur; in samenwerking met de staf en het overige personeel zorgen voor een goed woon-, leef- en werkklimaat; goede kontaktuele, organisatorische en leidinggevende bekwaamheden. Funktie eisen: algemene opleiding op middel baar niveau; kennis van en ervaring in de bejaardenzorg; diploma Direktiecursus LSOB strekt tot aanbeveling; instemmen met de signatuur van de Stichting; leeftijd 35-45 jaar. Van de kandidaten wordt ver wacht dat zij bereid zijn een psy chologisch onderzoek te onder gaan. Salaris en overige arbeidsvoorwaarden (waaronder opname in het P.G.G.M. pensioenfonds) volgens de C.A.O.-Bejaardentehuizen. Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de sekretaris van het bestuur de heer L.R. Drewes, Paulus Potterweg 8, 9761 HP Eelde IPERI roitni B0er nuter «int lam als Hield issem Bartiméushage behoort tot de Vereniging Bartiméus en is een centrum voor gehandicapte kinderen en volwassenen. Al onze bewoners zijn geestelijk en visueel gehandicapt, velen hebben daarbij nog andere handicaps. Het centrum is gelegen tussen de woonkernen van Driebergen en Doorn en telt ongeveer 350 bewoners. De zorg, die onze bewoners vragen, loopt zodanig uiteen, dat er een splitsing binnen ons centrum is gemaakt in 3 zorgvelden, met respektievelijk aksenten op zelfstandigheid, ontwikkeling en intensieve omgang. De zorgvelden zijn onderverdeeld in een aantal woonafdelingen, waarbinnen 3 tot 6 groepen. Binnen het zorgveld zelfstandigheid zoeken wij voor onze afdeling KUU een Afdeling KUU bestaat uit vier groepen met elk 7 bewoners en 4 teamleden. Twee groepen hebben overwegend schoolgaande bewoners; de bewoners van de andere twee groepen bezoeken de arbeidsafdeling of de sociale werkplaats. Wij proberen de bewoners te begeleiden naar een, voor hen, zo zelfstandig mogelijke vorm van leven. Wij trachten dit te bereiken door de bewoners te begeleiden bij praktische vaardigheden en sociale omgangsvormen (gebruik maken van de eigen kamer, koken, omgaan met anderen, enz.). Wij verwachten dat het afdelingshoofd teamleden en teams begeleidt, overleg heeft met bewoners, de afdeling binnen het zorgveld vertegenwoordigt, samen met bewoners, teams, orthopedagoog en koördinator het beleid van de afdeling bepaalt. Voor deze funktie denken wij aan iemand met ruime ervaring in het werken met (in lichte mate geestelijk gehandicapte) jong volwassenen, ervaring in het begeleiden van teams, organisatorische kwaliteiten, de bereidheid om in de avonduren aanwezig te zijn, een opleiding die aansluit bij het bovengenoemde. Er wordt verwacht dat men zich persoonlijk inzet voor het christelijke aspekt in de opvoeding. De CAO-Ziekenhuiswezen is van toepassing. Voor informatie over de funktie en de sollicitatieprocedure kunt u kontakt opnemen met de heer E. Verhoeff, koördinator zorgveld zelfstandigheid, tel. (03438) 58 22, toestel 117. Sollicitaties onder vermelding van nummer 80.5.1 op brief en enveloppe te richten aan: Bartiméushage, afd. Personeelszaken, Postbus 87, 3940 AB Doorn. christelijk centrum voor visueel en geestelijk gehandicapte kinderen en volwassenen De Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening "Duinstreek" tracht via Gezinsverzorging, Bejaardenverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk, hulp te verlenenen in de plaatsen Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout en De Zilk. Wij zoeken in full-time dienstverband: voor ons bureau te Noordwijk. Taakomschrijving: Een leid(st)er bejaardenverzorging heeft de zorg voor de onder zijn/haar verantwoordelijkheid vallende hulpverleningssituaties. Hij/zij begeleidt een groep van ca. 30 helpsters/verzorgsters en onderhoudt kontakten met de kliënten. Hij/zij indiceert en beoordeelt nieuwe aanvragen op de noodzaak tot hulp verlening, draagt zorg voor een goede eigen administratie van de hulpverleningen en neemt deel aan de wekelijkse teamvergaderingen. Wij verwachten van kandidaten dat zij: hun M.B.O.-s.d. of H.B.O.-m.w. hebben voltooid of hiervoor bijna afgestudeerd zijn; in teamverband kunhen werken; willen participeren in de beleidsvoorbereiding; bij voorkeur ervaring hebben in de bejaarden-/ gezinsverzorging; goede kontaktuele eigenschappen hebben. Wij bieden: een prettige werksfeer; rechtspositie ingevolge CAO-Welzijnswerk; salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tussen f. 1.993,30 en f 3.019,08 bruto per 4 weken (per 1-7-1979) excl. 8 vakantie toeslag; opname in het PGGM; regelmatige werkbesprekingen. U gelieve uw schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de heer J. Chantrel, direkteur, p/a Stichting MaDi "Duinstreek", Callaoweg 1. 2223 AS Katwijk a/d Rijn. Telefoon (01718) 7 33 44.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 32