Kruispunt Spui-Grote Marktstraat afgesloten. Jeen verkeersdoorbraak in Haagse wijk Kortenbosch Leerplichtwet: geen extra vakantie I I I I I I I I I I I V I I I I I I I I I I I I HET WESTERHONK HET WESTERHONK Gemeente itefc 's-Gravenhage V\felstandscommissie tijdelijke bezorgers/sters medewerk(st)er naaikamer ewonersraad in nota 'De toekomst die ons toekomt' Jonge Hfl.E.A.0-er of il.A.V.0.-er AKTIEVE AGENT(E) een docent(e) opvoedkunde een docent(e) Nederlands ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (M/V) Vakantiebezorgers/sters Wacht niet te lang! vakantiehuipen (m/v> medewerk(st)ers IN haag De Haagse wijk Kortenbosch moet een woongebied blijven, waarin beslist n ruimte is voor de grote verkeersdoorbraak (de Dwarsweg), die nog steeds op net leentelijke verlanglijstje staat. Dit is één van de hoofdpunten uit de nota „De toekomst die toekomt", samengesteld door het wijkberaad Westeinde-Kortenbosch. TFRDAG17 MEI 1960 TROUW/KWARTÊT H 11 nota wordt een visie gegeven op er met de wijk moet gaan gebeu- nit om een einde te maken aan „zekerheid van de wijkbewoners jaren van onduidelijke plannen- jjj" door de gemeente. De g is een belangrijk onder- de opzet die het gemeente er in de jaren '60 voor ogen had kortenbosch weer tot leven te wen. In die gedachtengang paste sing van grootschalige voorae- n> winkels en kantoren. economie een heel wat minder tige periode doormaakt, is een ische uitbreiding van het cen- niet meer te verwachten, noch- is de Dwarsweg nog steeds ge deerd. waarbij een optimale be- aarheid van het centrum een rol speelt. Teveel wordt daarbij gedacht aan de auto, vindt het wijk beraad. Daarnaast ligt volgens de be woners de noodzaak van bereikbaar heid veel meer aan de zuid-oostelijke kant van de binnenstad (Leidschen- dam, Voorburg, Zoetermeer, Rijswijk en Delft) dan aan de westelijke kant. De aanleg van de Dwarsweg en de eventuele plaatsing van grootschali ge (winkel)voorzieningen zou boven dien sloop van een groot deel van Kortenbosch tot gevolg hebben, het geen volgens het wijkberaad in strijd is met de doelstellingen, die de ge meente in 1976 voor de wijk Centrum- West heeft bepaald. „Verbetering, vernieuwing en tot stand brenging van een binnenstedelijk woonge bied". was de boventoon in die doel stellingen. Daaraan wil het wijkbe raad onverkort vasthouden. Moet de uitbreiding van kantoren in Kortenbosch volgens het wijkberaad worden tegengegaan, bedrijvigheid daarentegen dient te worden gesti muleerd. Slechts hinderlijke bedrij ven zouden moeten worden uitge- plaatst. Bij de winkeluitbreiding (on der invloed van de toename aan wo ningen) moet de nadruk liggen op winkels met dagelijkse levensbehoef ten. Aan realisatie van een buurtpark wordt veel belang gehecht. Het doorgaande verkeer moet vol gens de nota buiten de wijk gehou den. Er wordt een verkeersstructuur geschetst, waarin drie soorten wegen onderscheiden worden. Dat zijn de wegen rondom de wijk, die het door gaande verkeer moeten verwerken (buitenring), de wegen die in de wijk een binnenring vormen voor het be stemmingsverkeer en de overige we gen. die een woonerfachtig karakter moeten krijgen. Om het sluipverkeer te weren, wordt de rijrichting op de binnenring tegengesteld aan die op de buitenring. In de nota wordt per straat of gebied je aangegeven, welke functie die moet vervuilen in de toekomst. Een apart probleem vormt het nieuwe Westeinde-ziekenhuis. Evenals de ge meente vindt het wijkberaad dat deze grootschalige voorziening zo goed mogelijk ingepast moet worden in de overwegend kleinschalige om geving Dit kan volgens de nota o.a door het terrein dat vrijgekomen is door de sloop van het oude zieken huis niet zoals het plan is een par keerfunctie te geven, maar een woon functie. Het wijkberaad heeft berekend dat zonder Dwarsweg en met inpassing van het ziekenhuis zo'n 250 a 700 woningen méér gebouwd kunnen worden, dan in de opzet van de ge meente-ambtenaren. Dit zou het to taal van nog te bouwen woningen in Kortenbosch op zo'n 1100 brengen Van onze correspondente RIDDERKERK Het ge meentebestuur van Ridder kerk gaat strenger optreden tegen ouders van leerplichti ge kinderen die met hun kin deren buiten de vastgestelde schoolvakanties op reis gaan zonder dat „gewichtige om standigheden" daarvoor aan leiding geven. Volgens het gemeentebestuur is er een toenemende tendens buiten de schoolvakanties om op vakantie te gaan. Het euvel wordt, zq zegt het gemeentebestuur in een brief aan alle schoolhoofden en schooldirecties, nog bevorderd door reisorganisaties en toeristenbonden die in hun cam pagnes wijzen op mogelijkheden die de leerplichtwet 1969 zou bieden. Volgens het Ridderkerks gemeente bestuur biedt de leerplichtwet in het geheel geen mogelijkheden om extra vakantiedagen te verkrijgen zonder dat daar een geldige reden tegenover staat. Er moet te allen tijde sprake zijn van gewichtige omstandigheden die schoolverzuim bulten de vakanties om rechtvaardigen. Tot die omstan digheden rekent het Ridderkerks col lege niet individuele vakantieregelin- gen tussen werkgever en werknemer. Een voorbeeld van een wel geldige reden is volgens het college als de bedrijfsvakantie buiten de vastge stelde schoolvakanties valt zoals bij sommige busondernemingen het ge val is. foor spoedige indiensttreding gevraagd: voor diverse werkzaamheden op ons bedrijfsbureau '.K.F.. Havenstraat 43, Monster. rel. 01749-44954. Voor inlichtingen kunt u vragen naar de lieer J. F. van Helden. nze afdelingen ontwerpen produkten elektronische ontwerpafdeling le/iwij nog plaatsen ontwerper slaak van de aan te stellen medewerker, van n grote mate van inventiviteit wordt geëist, ort het binnen een projektgroep ontwerpen, rkenen begeleiden van industriële produkten itanlen dienen een werktuigbouwkundige hng te hebben alsmede ervaring in het ssen van moderne vervaardigingstechnieken. i ander op het niveau van HTS band met regelmatig voorkomende kontakten nreopdrachtgevers buiten het instituut zijn ikontaktuele eigenschappen vereist chi wordt aan een persoon niet ouder dan ervaren frezer nen die over ervaring met numeriek gestuurde nachmes beschikken, genieten de voorkeur, pleiding daartoe behoort tot de mogelijkheden instrumentmaker met LTS en/of MTS |CSgrens20 tot 30 jaar. laren ervaring strekt tot aanbeveling elektrotechnisch tekenaar mktie zal bestaan uit het ontwerpen en n van gedrukte schakelingen aan de hand thema's. menstellen van komplete produktie- nentatie voor elektronische apparaten en het meren en tekenen van mechanische delen tektromsche en mechanische apparatuur |0$grens25 tot 30 jaar ding bi) voorkeur MTS-E en ervaring op het (i van gedrukte schakelingen, resp anische konstrukties Ook kandidaten met eei 'e opleiding c.q ervaring kunnen in erking komen, indien zij bereid zijn illende opleidingen intern en/of extern te igenhandig geschreven sollicitatie te richtei imentum TNO, imestraat 2. EA Delft voor het agentschap van het ochtendblad Trouw OEN haag zuiderpark.valkenbos zoeken wij een die leiding wil geven aan een aantal bezor gers. zodat onze abonnees dagelijks het Ochtendblad TROUW bezorgd krijgen De werkzaamheden hieraan verbonden zijn: de kranten voor de bezorgers uittellen; wekelijkse uitbetaling aan de bezor gers; nabezorging van gemelde klachten, het bijhouden van een eenvoudig kaart- systeem. en dient in het bezit te zijn van een telefoonaanslui- oenste"00 ,e9enover een aantrekkelijke bijver- nadere inlichtingen kan men ons kantoor te Den Parkstraat 22 bellen: te bereiken onder num- 0'0-469445. na 19.00 uur 070-630229 Van maandag 19 mei tot en met donderdag 10 juli aan staande wordt door het Ge meentelijk Energiebedrijf in het Spui tussen ae Grote Marktstraat en de Gedempte Gracht een gedeelte van de hoofdleiding voor de stadsver warming gelegd. Tegelijkertijd vernieuwt de HTM tramsporen op het kruis punt Spui-Hofweg-Grote Marktstraat-Kalvermarkt. Het werk wordt in fasen uitgevoerd: steeds is een ander deel van het kruispunt voor het verkeer afgesloten. Omleidingsroute Van 19 mei tot en met 15 juni. Van 19 mei tot en met 15 juni aanstaande zijn de tram- en bushalten aan ae linkerzij de van de Kalvermarkt - ge zien vanaf de Grote Markt straat - opgeheven. De bussen die vanaf de Grote Marktstraat en de Hof weg naar het Spui rijden en omgekeerd, worden omgeleid via ae Kalvermarkt en de Turf markt Deze omleiding geldt ook maandag 19 mei tot en met zondag I juni voor het autoverkeer. Van 19 mei tot en met 1 juni is het doorgaand verkeer van de maandag 2 juni tot en met zondag 15 juni Kalvermarkt naar de Grote Marktstraat gestremd. Het verkeer kan wel rechtsaf de Hofweg op. Omleidingsroutes. Om filevorming te voorko men wordt het doorgaand verkeer geadviseerd geduren de de werkzaamheden het kruispunt zo veel mogelijk te vermijden. De omleidingsroutes zijn op geruime afstand van het kruispunt aangegeven met waarschuwingsborden en pij len. De Welstandscommissie vergadert op donderdag 22 mei 1980 om 13.30 uur. kamer 102 in het ge bouw van Bouw- en Wbningtoezicht, Mauntskade 9 (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en buslijnen 4,5 en 22). De agenda vermeldt Gelegenheid tot gebruik /naken van spreekrecht. Notuelen vergadering d.d. 8 mei 1980 Het bouwen van woningen aan de Javastraat - Mallemolen en Johan van Ofdenbamevelbaan 91 t/m 95. en verder plannen voor de percelen. Plaats 14-16. Amaliastraat 4. Nieuwstraat 13 t/m 27, Eisenhowertaan 108-110A, Muurbtoemweg tp.v. 145, Ouverturestraat ongenummerd. Made- polderweg ongenummerd, nabij nr. 55, Schutters- dreef hoek Dorpersdreef, Groot Hertoginnelaan 2-4, Leidsestraatweg ongenummerd, tegenover nr. 75. Van Diemenstraat 186, Mgr Noienslaan 20. Slijkeinde 9A, De Werf behorend tij nr. 15, Loos- duinseweg 853, Surinamestraat 10. Fahrenheit- straat 482-484, Ursulaland 181, Zuidwerflaan 2, Loenensestraat 207. Hogeweg 22, Scheveningse- weg 255, Weissenbruchstraat 74. Gentsestraat 24, Den Helderstraat 135-145, Aronskelkweg 248- 258. De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris (Mauritskade 9, kamer 116) van maandag t/m woensdag van 10.00 tot 12.00 uur Spreekrecht De behandeling van de bouwplannen geschiedt niet in het openbaar. Wanneer U echter iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onderwer pen bestaat hiervoor gelegenheid in het openbare gedeelte van de vergadering, tussen 13.30 en 14.00 uur U kunt zich daarvoor opgeven tot uiter lijk donderdag 22 mei 1980.10.30 uur. bij de se cretaris. tel. 469590, toestel 150. b.g.g. toestel 145, onder vermelding van Uw naam en instel ling namens welke U" spreekt Uw adres en het agendapunt. Het aantal personen dat hiervan ge- De Chr. Pedagogische Akademie J.D. de Visser Smits, Hortensiastraat 26, 2563 NV s-GRAVENHAGE tel. 070-255637 vraagt per 1 augustus 1980 voor de onderwij zersopleiding: (1 e gr.) voor 7 a 15 lesuren voor de havo-afdeling (leerjaren 4 en 5) voor ongeveer 11 lesuren Inlichtingen bij en sollicitaties aan de directeur. A. van der Ende. DE DIAKONIE DER HERVORMDE GEMEENTE te 's-Gravenhage Conradkade 53. Tel. 61 43 51 vraagt op korte termijn een De werkzaamheden zullen bestaan uit: het koderen van fakturen, bank- en girobe scheiden; het bedienen van een boekhoudmachine: alle andere voorkomende werkzaamheden. Opleiding; M.A.V.O.. eventueel aangevuld met praktijkdiploma boekhouden. Schritteli/ke sollicitaties aan de sekretaris van het kollege van diakenen. Postbus 63445. 2502 JK. Den Haag. Nog even en de vakantietijd breekt weer aan. Onze bezorgers/sters gaan dan weer van een welver diende rust genieten, maar de bezorging van het Ochtendblad Trouw moet dan wel doorgaan Wij vragen daarom Ben je 15 jaar of ouder en wrt je wat extra vakantiegeld verdienen, bel dan even ons kantoor te Den Haag. te bereiken onder nummer 070-46 94 45 of sehnj» een briefje aan Ochtendblad Trouw Parkstraat 22 2514 JK Oen Haag. Wij willen dan weten. naam. adres en woonplaats leeftijd periode waarin je beschikbaar bent Christelijke inrichting voor geesteszwakken Madeweg 52. Postbus 1035, 2680 BA Monster. Telefoon (01749) 44041 Wegens uitbreiding van de werkzaamheden kan een full-time worden geplaatst. De taak bestaat voornamelijk uit het onder leiding van het afdelingshoofd verrichten van herstelwerkzaamheden aan de kleding van bewoners, linnengoed en stoffering. De salariëring, afhankelijk van opleiding en ervaring, loopt van f 1.124,54 tot f 2.251,81 bruto per maand. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij het hoofd van de Civiele Dienst, de heer GA Ouwendijk, toestel 334. Schriftelijke sollicitatie te te richten aan de afdeling Personeelszaken. Christelijke inrichting voor geesteszwakken Madeweg 52. Postbus 1035. 2680 BA Monster. Teiefoon (01749) 44041 Gedurende de periode van 28 juli t/m 30 augustus 1980 hebben wij nog plaats voor in de verpleegdienst. De salariëring geschiedt op basis van de minimum (jeugd)loonregeling. Nadere inlichtingen en aanmelding bij het hoofd van de woondienst de heer P J van leisel, toestel 332 Schriftelijke sollicitatie te richten aan de afdeling Personeelszaken. UITGEVERIJ van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Nassaulaan 12. 's-Gravenhage Voor de ORDERBEHANDELING van onze Uitgeverij van boeken en tijdschriften zoeken wij TWEE (LIEFST ERVAREN) EVENTUEEL VOOR EEN NIET-VOLLEDIGE DAGTAAK Vacaturenummer 8.172 Functie-informatie: De werkzaamheden bestaan uit het telefonisch behandelen van bestellingen en vragen over uitgaven en abonnementen intoetsen van gegevens voor de geautomati seerde fakturenng controleren en verzendk laar maken van fakturen Functie-eisen Voor het vervullen van de functie denken wij aan kandidaten met een voltooide MAVO- of gelijkwaardige opleiding, die vlot kunnen typen, nauwkeurig z.jn en over een goede uitdrukkings vaardigheid beschikken Salariëring; Secundaire arbeidsvoorwaarden: Het aanstellingssalaris is afhankelijk van oplei dingen ervaring. Bij gebleken geschiktheid kan een maximum salaris worden bereikt van t. 2.462,- bruto per maand, exclusief 8 /o va kantietoelage. Onze medewerkers nemen deel aan het Algemeen burgerlijk pensioenfonds, ziektekostenvoorziening (IZA), studiekostenre geling, vergoeding woon werkverkeer enz. Sollicitaties Sollicitaties, met vermelding van het vacature nummer, binnen, 14 dagen na verschijnen van de oproep in dit blad te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken, Postbus 30435. 2500 GK 's Gravenhagt- Telefonische informatie kan worden ingewonnen bij de afdeling Personeelszaken, tel 070 624721 (toestel 560/562)

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11