Coup dreigt in Oeganda Stakingen in Zweden voorbij Moskou lijkt wat vriendelijker Israël wacht af wat Sadat gaat zeggen Leger duldt president niet langer Conflicten in Kaboel Spaanse journalist moet gevangenis in achtsstrijd in ran lijkt nu ^onontkoombaar Ommezwaai van werkgevers 51 -GE-92 89-VT-42 47-UD-14 71-US-74 10-RV-75 39-JF-70 20-RR-23 10 maal gratis 5 literblik Valvoline XLD motorolie en origineel Valvoline jack! BAANDAG 12 MEI 1980 BUfTENLAND TROUW/KWARTET KAMPALA. DAR ES SALAAM (AP, AFP, Reuter) Het Oegandese leger beeft president Godfrey Binaisa in zijn macht, maar wil niet spreken van een „staatsgreep". kreeg geen kans een Jaring voor te lezen via de rege- '^Ejigsradio van Oeganda, die door de militairen is bezet. Zijn huis in Enteb be, op 30 kilometer van de hoofdstad gampala aan het Victoriameer. is Tanzaniaanse soldaten omsin- De hoofdstad zelf was gisteren kalm, tol per was niet opvallend veel militair vertoon. Wel werden het postkantoor en een hotel waar veel ministers en ui', boge ambtenaren wonen door de mili- dt (gjren bezet gehouden. Minister van na pnenlandse zaken Bamabas Ku- a zou zijn gearresteerd. leiding voor de aanvaring tussen jdent en leger is het ontslag van [chef David Oyite Ojok. Hij werd )promoveerd" tot ambassa- lur in Algiers. Algemeen bestaat de KmJertuiging dat de promotie is be- joeld om een slag toe te brengen aan tOegandezen die de voorkeur geven Cd oud-president Milton Obote bo ren de huidige president Binaisa. Obote a Obot f «nli Ai» r f„.jte werd in 1971 tijdens een bui- enlandse reis gewipt door Idi Amin, die op zijn beurt vorig jaar werd ver dreven door Tanzaniaanse troepen WbDOUS die nog in groten getale in Oeganda enwezig zijn. Het leger is overwe- jend op de hand van Obote, die vori- p week bekendmaakte kandidaat te rillen zijn bij de presidentsverkiezin- die eind dit jaar zouden moeten len gehouden. de Obote „Ik had er een tijdens de bevrijdingsoorlog (tegen Amin; red.) maar ik heb die strijdmacht in vol vertrouwen overgedragen aan het Na tionale bevrijdingsfront van Oegan da (UNLF). Ik heb geen enkele macht wie dan ook bevelen te geven in dat leger." Het wegpromoveren van Ojok was eveneens „nieuws" voor Obote, die het naar eigen zeggen vernam tijdens een uitstapje met zijn kinderen in een van de Tanzaniaanse wildparken. Tanzania heeft tot nu toe gezwegen over de gebeurtenissen in het buur land. President Nyerere, die op de hand van zijn goede vriend Obote is, verblijft voor een vergadering in Arusha, in het noorden van Tanzania, en kon vannacht door de verschillen de persbureaus niet voor commen taar bereikt worden. Obote verklaarde dat de Tanzania- nen een „moeilijke taak" vervullen in Oeganda. Zij kunnen naar zijn me ning in deze crisis niet duidelijk par tij kiezen. Obote is niet van plan een eventuele post die hem door het leger zou worden aangeboden te aanvaar den. Ik wil niet een uitspraak van de militairen, ik wil een uitspraak van het volk, zo zei hij. Het is sinds de val van Amin al voor de tweede keer dat er moeilijkheden ontstaan rond het presidentschap in Oeganda. Twee maanden na de om wenteling moest president Yusufu Luie het veld ruimen, op beschuldi ging van eigenmachtig optreden waardoorheen de tegenstellingen tus sen de verschillende stammen in Oe ganda speelden Daarbij komt dat het regerende Nationale bevrijdings front een inderhaast in elkaar getim merde groepering is, die een eenheid sche stad Djeddah hebben gevestigd, vormde in de strijd tegen Amin, maar Volgens het Egyptische tijdschrift uiteen dreigt te spatten nu dat doel Oktober leeft Amin met enkele vrou- Aan het weer opbouwen van de onder Amin verwoeste economie van het in aanleg rijke Oeganda is men nog niet toe gekomen. Zeker op het ogenblik is dat bittere noodzaak wegens de dreigende hongersnood, ten gevolge van de droogte, maar ook door een gebrek aan transportmiddelen. Ver schillende hulporganisaties hebben verklaard dat de komende twee maanden leven of dood zullen beteke nen voor een half miljoen Oegan- dezen. Idi Amin, de voormalige president van Oeganda, zou zijn asielland Libië hebben verlaten en zich ln de Saoedi- bereikt is. wen en 22 kinderen in Djeddah. MADRID(Renter. UPI. AP) De hoofdredacteur van de gezaghebbende Spaanse krant El Pais (het land) gaat voor drie maan den de gevangenis in. Hij is veroordeeld wegens on dermijning van het gezag in een hoofdartikel over de persvrijheid in Spanje. In dat artikel, dat in april 1978 in de krant stond, he kelde Juan Luis Cebrian het voor 32 jaar uitsluiten van een journalist die fo to's van naakte mannen had gepubliceerd. Cebrian schreef dat de veroorde ling herinnerde aan de na zi-tijd en aan het Oeganda van Idi Amin. De voorzitter van de Ma- drileense persvereniging en directeur van het pers bureau EFE, Luis Maria Anson, heeft de veroorde ling van de hoofdredac teur van El Pais fel veroor deeld. Hij drong aan op hervorming van de Spaan se wetten die de vrijheid van meningsuiting in het land belemmeren. In Span je wachten een kleine 60 journalisten op berechting wegens overtreding van de perswet. Het Internationa le persinstituut (IPI) heeft verklaard dat de persvrij heid in Spanje geen gelijke tred heeft gehouden met de intrede van de demo cratie in dat land. Volgens El Pais zelf heeft de rechter de politieke normalisering en de demo cratie in Spanje met de veroordeling een slechte dienst bewezen. Gezegd werd dat er nog steeds Franco-aanhangers zijn in het leger, bij de politie en bij de media die vechten tegen de nieuwe vrijheden. Maar er zijn, aldus de krant, ook rechters die doen alsof er geen demo cratische veranderingen in Spanje zijn geweest. Op sleutelposten bij de ge rechtshoven is niets veran derd. De meerderheid van de rechters is nog door Franco benoemd, wat door de krant als een van de ernstige politieke proble men van Spanje werd genoemd. Zinspelend op de straffen die twee legerofficieren kregen wegens een poging tot een staatsgreep schreef El Pais dat Spanje een land is, waar een couppo ging nauwelijks zwaarder wordt gestraft dan het schrijven van een paar re gels in een hoofdartikel. De veroordeling van de hoofdredacteur van de krant vond plaats in hoger beroep. Eerder werd Ce brian tot een boete van 150 gulden veroordeeld, maar de officier ging in beroep. Verantwoorde lijkheid De uiterst rechtse terroris tische organisatie Ba tal- Ion Vasco Espanol (Spaans-Bask ische batal jon) heeft de verantwoor delijkheid genomen voor de moord op en de ver krachting van een jong meisje in San Sebastian vorige week. Het meisje. Maria Jose Bravo, en haar vriend Francisco Javier Rueda werden door een aantal mannen aangeval len toen ze in een park wandelden. Het meisje stierf enkele uren later. In een anoniem telefoontje naar een krant heeft de or ganisatie laten weten dat het meisje Is vermoord omdat ze een vertrouwe linge was van de ETA. fen d eï rord( nd J] )bote ontkende gisteravond in alle jonaarden betrokken te zijn bij de uidige acties van de militairen in en iond Kampala. „Ik wist er niets van," Obote in de hoofdstad van Tan- ig^zania. Dar es Salaam, waar "hij de afgelopen jaren heeft gewoond. „Ik heb geen leger in Oeganda," verklaar- *^TEHERAN (Reuter. AP) Met de Herwinning van de Islamitische Re- likeinse Partij bij de afgelopen lijdag gehouden tweede ronde van e parlementsverkiezingen in Iran. is de kans op een openlijke confrontatie ussen de radikalen onder leiding van itollah Behesjti en de gematigden ider aanvoering van president Bani Kir aanzienlijk toegenomen. ."an de 150 perlementszetels die vrij- lag op het spel stonden was gister- id bekend dat de Islamitische iblikeinse Partij er 64 had ge in en dat er 68 zetels naar mede- Iers van de president en naar :elijke kandidaten waren ge- ,iaan De telling van de stemmen voor de overige achttien zetels was nog niet afgelopen. Twaalf van deze acht ten zetels betreffen districten in de hoofdstad Teheran. Aangezien de Is lamitische Republikeinse Partij in de perste ronde al een groot aantal zetels ver de, staat nu wel vast dat deze veruit de sterkste zal zijn in het lement. Desondanks viel de aan- van de IRP enigszins tegen luidelijk is of dit moet worden 'eten aan een dalende aanhang de IRP dat wel aan de stemmoe- Jheid van de bevolking. Sedert de val "Jvan de sjah. vijftien maanden gele den, zijn de Iraniërs nu al weer zeven keer naar de stembus geweest. Iraanse president Bani Sadr, die ig is met de vorming van een rege ring, zal in ieder geval alle onafhanke lijke vertegenwoordigers in het parle ment nodig hebben om een meerder heid te hebben tegenover de radicale IRP Ieder ogenblik valt de benoe ming van een premier door Bani Sadr le verwachten. Het werd gisteravond zelfs niet uitgesloten dat Bani Sadr tijdelijk zelf de post van premier zal Waarnemen. Woordvoerders van de IRP benadrukten dat de door de pre sident te vormen regering in ieder geval de steun van het parlement nodig heeft Obote vertelde de aanwezige journa listen dat stafchef Ojok onlangs had ontdekt dat lieden in de omgeving van president Binaisa er grote wa- penvoorraden op nahielden, en pro beerden het Oegandese en Tanzani aanse leger in diskrediet te brengen. Dat is de reden waarom de militaire opperbevelhebber moest verdwijnen. De president heeft, toen hij nog de beschikking had over de radio, als reden voor het ontslag van de staf chef „wreed optreden" tegen burgers bij onderzoek naar onwettig wapen bezit genoemd. Binaisa heeft naar de mening van Obote de grote fout ge maakt niemand van tevoren in zijn beslissing te kennen, wat de woede van het leger nog groter maakte. Ex-president Amin had ook de ge woonte ontslagen en benoemingen zonder meer via de radio aan te kon digen Obote beschuldigde Binaisa ervan zich te gedragen „als Amin". STOCKHOLM (AFP, Reuter) Met een verrassende omme zwaai hebben de Zweedse werkgevers gisteravond een eind gemaakt aan de bijna twee weken durende stakingen in het land. Een Cubaanse vluchteling wordt aan land gedragen door een Amerikaanse marinier. Het ministerie van buitenlandse zaken in Washington sprak gisteren de vrees uit dat de vluchtelingenstroom wel eens tot enkele honderdduizenden mensen zou kunnen aanzwellen. Twintig landen hebben tijdens een conferentie in Costa Rica besloten een onderzoekscommissie naar Cuba te sturen voor overleg over het vluchtelingenprobleem. Tevens werd besloten de deur open te zetten voor zevenduizend vluchtelingen. MOSKOU. WASHINGTON (Reuter. AP. AFP) Er zijn voorzichtige tekenen die erop wijzen dat de Sowjet-Unie be reid is mee te werken aan een normaüsering van de betrek kingen met het Westen. In een bericht van het persbureau Tass. dat in vrijwel alle Russi sche kranten is opgenomen, wordt opgeroepen tot een open en eerlijke dialoog tus sen Moskou en Washington. De oproep verscheen gisteren zes da gen voor de ontmoeting tussen de ministers van buitenlandse zaken van de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. Andrej Gromiko en Edmund Muskie, in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen. Het is voor het eerst dat in de Russische media een dergelijke op roep is verschenen sedert de verkla ring van de Russische president en partijleider Leonid Breznjew in janu ari dat de Verenigde Staten „een ab soluut onbetrouwbare partner zijn in de internationale betrekkingen" De oproep was vervat in een verslag van het Rusische persbureau van de toespraak die de Amerikaanse presi dent Carter afgelopen vrijdag hield. Opvallend was dat de eerste twee verslagen uiterst hard van toon wa ren. Daarin werd de president verwe ten de weg gekozen te hebben van een ongebreideld militarisme en het misbruiken van de ontspanning voor eigen doeleinden. In vergelijking MOSKOU (AFP) De Sowjet-Unie trekt opnieuw troepen en militair materieel terug uit Oost-Duitstand. Deze terugtrekking zal vandaag al plaatsvinden, zo meldde radio Moskou gisteravond. Op 6 oktober van het afgelopen jaar kondigde Breznjew aan dat de Sowjet-Unie 20.000 man en duizend tanks uit Oost-Duitsland zou terughalen binnen een jaar. Een deel van deze terugtrekking vond al eerder plaats. daarmee was het derde verslag van Samen met de Chinese partijleider het door de Sowjet-re gering gedomi- Hua Guofeng gaf de Roemeense lei- neerde persbureau veel verzoenender der dit weekeinde in Boekarest een van karakter. Een commentator in de Prawda voegde daar gisteren aan toe dat veel waarnemers in en buiten de Verenigde Staten hopen dat de komst van Edmund Muskie als minis ter van buitenlandse zaken meer ma- gang te krijgen. Bovendien wordt re kening gehouden met de aankondi ging dat meer Russische troepen uit Oost-Europa zullen worden terugge trokken Verder zal naar alle waar schijnlijkheid een beroep worden ge- tiging zal brengen in de Amerikaanse daan op alle landen in Europa mee te politiek. doen aan een intereuropese conferen- Voor Muskie en Gromiko komende tie over ontwapening en ontspan- vrijdag bijeenkomen, vergaderen ning, waaraan ook de Verenigde Sta- eerst deze week nog beide militaire en Canada moeten deelnemen, blokken in eigen huis. In de Poolse Tijdens de ontmoetingen afgelopen hoofdstad Warschau komt het War schau Pact bij elkaar voor de viering van de vijfentwintigste verjaardag van dit Oosteuropese militaire bondgenootschap. waarvan alle Oosteuropese landen met uitzonde ring van Joegoslavië en Albanië deel uitmaken Aangenomen wordt dat Moskou tij- week rondom de groeve van de Joe goslavische president Tito waren er al aanwijzingen van het te verwach ten diplomatieke offensief, dat mede bedoeld is om de kwade indruk die men in het Westen heeft van de Rus sen sedert hun inval in Afghanistan, weg te werken. De Poolse leider Gie- rek zei in Belgrado dat hij graag de betrekkingen met West-Duitsland dens deze conferentie, die ook zal zou willen verbeteren. Verder wordt worden bijgewoond door Leond Breznjew. een diplomatiek offensief naar het Westen zal ontketenen. Waarschijnlijk zal in Warschau ge praat worden over mogelijkheden om het vastgelopen overleg over de stra tegische kernbewapening weer op erop gewezen dat er in Warschau geen militaire parades op het pro gramma staan en dat de conferentie door alle Oosteuropese leiders, Inclu sief president Ceaucescu van Roeme nië), die nogal kritisch staat tegen over Moskou, zal worden bijgewoond. verklaring uit over de gespannen si tuatie in de wereld, waarbij vooral gewezen werd op de dreigementen die uitgaan van de opeenstapeling van nucleaire wapens. Deze week komt in de Belgische hoofdstad Brussel de NAVO bijeen om zich te beraden over de gevolgen voor het Atlantisch bondgenoot schap van de Russische inval in Af ghanistan. Men wil daar afspraken maken over de militaire consequen ties daarvan. Het belang van deze bijeenkomst blijkt wel uit het feit dat deze niet alleen wordt bijgewoond door de ministers van defensie, maar ook door de ministers van buiten landse zaken van de dertien NAVO- landen. Men zou met name voorberei dingen willen treffen voor een snel transport van militairen over de At lantische Oceaan in geval van militai re spanning en over de uitbreiding van de militaire inspanning van de Westeuropese NAVO-landen, die no dig kan zijn als de Amerikanen een deel van hun troepen nodig hebben in het gebied van de Indische Oceaan. De Sowjet-Unie zal dit jaar waar schijnlijk niet haar doel van een graanoogst van 235 miljoen ton graan halen, maar de verwachting is dat de oogst dit jaar aanzienlijk minder slecht zal zijn dan vorig jaar. Ameri kaanse deskundigen houden het op een produktie van 213 miljoen ton, tegen 179 miljoen ton in 1979. Begin dit jaar stelde de Amerikaanse presi dent Carter een graanboycot in tegen de Sowjet-Unie in verband met de Russische inval in Afghanistan. Eerst wezen zij de voorstellen van een bemiddellngscommissie van de hand. maar later verklaarden de onderne mers zich er toch wel in te kunnen vinden. De werknemers hadden het compromis al eerder aanvaard. Het behelst een loonsverhoging van gemiddeld zeven procent, wat vol gens de werkgevers een kostenstij ging van tien tot twaalf procent bete kent. Zij vonden dit gortig en waar schuwden dat de export van Zweden in gevaar zou komen met dergelijke grote loonstijgingen. De voorstellen werden aanvankelijk „rampzalig voor de economie genoemd", maar werden een paar uur later schoorvoe tend aanvaard. Het staken van honderdduizend Zweedse werknemers en de uitslui ting van zevenhonderdduizend ande ren, die het land bijna een miljard gulden per week kost. speelde daarbij zeker een rol. Vakbondsleider Gun nar Nilsson hield de werkgevers voor dat ieder volgend compromis niet voordeliger en waarschijnlijk duur der voor het bedrijfsleven zou uit vallen. De ommekeer van de werkgevers werd bekend gemaakt door een ver heugde premier Thorbjörn FSlldin. Het voortduren van de arbeidsonrust had zijn rechtse coalitie in gevaar kunnen brengen. Werkgeversvoorzit ter Olof Ljunggren noemde de veran dering van mening „het antwoord op het verzoek van de regering (aan de werkgevers) de beslissing nog eens te NEW DELHI, MOSKOU (Reuter. AP) In de Afghaanse hoofdstad Kaboel is sprake van openlijke conflicten tussen verschillende zich marxistisch noemende facties. Reizigers die Ka boel bezochten meldden, dat er ln Kaboel openlijke gevechten plaats vinden tussen voor- en tegenstanders van het huidige regime van Babrak Karmal. Zelfs in regeringsgebouwen zouden schietpartijen plaats vinden Ook Russische troepen zouden bij de gevechten betrokken zijn. De Par- cham-groep. waartoe Karmal gere kend wordt, wordt er door andere groeperingen van beschuldigd Afgha nistan aan de Sowjet-Unie verkocht te hebben. De recente gevechten zouden vooral zijn opgelaaid na de slachting die leden van Parchamgroep en Russi sche militairen vorige maand aan richtten tijdens een demonstratie van scholieren en studenten. kijken in het belang van de rust aan het arbeidsfront." ADVERTENTIE Hoor James Dorsey JERUZALEM Israël zal voorlopig geen initiatief nemen om de Egyp- tisch-Israëlische autonomieonderhandelingen uit het slop te halen. Hoewel Seen bijzonderheden na afloop van de wekelijkse kabinetsvergadering gisteren in Jeruzalem bekendgemaakt werden, vergelijken hoge Israëlische [egeringsfunctionarissen de huidige crisis met het afbreken van de bespre kingen begin 1978. In Januari 1978 brak Sadat de onderhande len ai. nadat premier Begin de toenmalige Egyptische minister van buitenlandse zaken. Kamel Hassan „een jonge man" had ge- jjoemd. Israël raakte toen in paniek, bevreesd Jtethet nog prille Egyptisch-Israëlische vre- «sproces in de kiem gesmoord zou worden j*u president Sadat verleden week opnieuw oe onderhandelingen voor onbeperkte tijd «eeft opgeschort, reageert men in Jeruzalem Aanzienlijk rustiger „Het afbreken van de «sprekingen lijkt een tactiek van Sadat te *w". merkte gisteren een lid van de Israëli sche onderhandelingsdelegatie op. „Zowel in W8 als nu hadden de Egyptische onderhan delaars geen idee wat er ging gebeuren totdat °e aattk°ndiging in Cairo werd gedaan." Is rael ziet Sadats opschorting van de bespre ngen als een hernieuwde poging Israël te aw)ngen concessies te doen. Lsraël weigert echter vanwege dergelijke onderhandelings tactieken door de knieën te gaan. Veiligheid In een telefoongesprek dat wij dit weekeinde met hem hadden meende de Egyptische pre mier. Moestaf a Khali!dat Begins jongste verklaringen Sadat bewogen hebben de be sprekingen voorlopig af te breken. Verleden week, toen in Herzlijah de autonomieonder handelingen plaatsvonden, verklaarde de Is raëlische premier dat „de veiligheid in Judea, Samaria en de Gazastrook in Israëlische han den zal blijven. Wie met Israël een akkoord wil sluiten moet deze gerechtvaardigde eis aanvaarden." Khalil, die dit weekeinde aan Sadat verslag uitbracht over het verloop van de autonomie onderhandelingen. sloot de mogelijkheid niet uit dat Sadats besluit ook met binnanlandse Egyptische ontwikkelingen te maken heeft. Dit wordt echter in Jeruzalem als onwaar schijnlijk gezien, omdat Egypte op geen en kele manier dit aan Israël te kennen heeft gegeven. Egyptische regeringsfunctionarissen menen niettemin, dat Sadat overmorgen in een toe spraak tot het volk een radicale wijziging van het prijs- en distributiemechanisme in Egyp te bekend zal maken. Leden van de Egypti sche oppositie vrezen dat Sadat de teugels aan zal halen om rellen te voorkomen, wan neer over twee weken blijkt dat Israël en Egypte op de afgesproken datum geen ak koord over de Palestijnse autonomie hebben bereikt. ZIJ wijzen op het verleden maand door het Egyptische parlement aanvaarde Kanoen al Eib. de wet van de schaamte. Wet Deze wet stelt „anti-sociaal gedrag" straf baar. Overtreders van de wet worden berecht door een tribunaal bestaande uit de door Sadat benoemde socialistische aanklager, een lid van Sadats Nationaal Democratische Partij en een parlementslid. Het tribunaal kan de beschuldigden verbieden vijf jaar lang een overheidsfunctie te bekleden, het passieve kiesrecht voor eenzelfde periode ontnemen, hun het recht ontnemen naar het buitenland te reizen en hen „in een speciale plaats" laten opsluiten. Israël wenst niet op de toespraak van Sadat vooruit te lopen. Daarom werd gisteren tij dens het kabinetsberaad geen conclusie ge trokken uit het rapport van het openbare ministerie over de wettige status van de Joodse nederzettingen in de bezette gebie den. Op deze manier wil Israël voorkomen dat 8adats taktiek alsnog met succes be kroond wordt. Een regeringsbesluit de land- onteigening in de bezette gebieden in de Israëlische wet te verankeren of de Jordaanse wet van kracht te verklaren die landonteige- nlng „ten behoeve van het volk" goedkeurt, zou zeker veel irritatie bij de regering-Carter wekken. De Amerikaanse ambassadeur in Israël. Sam Lewis, en zijn collega in Egypte. Alfred Atherton. zijn gisteren in verband met de impasse in de autonomlebesprekingen voor overleg naar Washington terugge roepen. Haviken Om de gemoederen van de Israëlische havi ken te sussen, besloot de regering gisteren een commissie in te stellen die de landproble- men van zeven Joodse nederzettingen moet onderzoeken. Bovendien is gisteren ten noordwesten van Jeruzalem de nieuwe Jood se nederzetting Hadasha gesticht. Toestem ming voor deze nederzetting werd al enkele maanden geleden verleend. De Israëlische nederzettingsactiviteiten in de bezette gebieden dreigen steeds meer tot een ontoelaatbare situatie te leiden. De Joodse nederzettingen hebben een centraal veilig- heidscoraité in het leven geroepen dat van plan is de beveiliging van de Joodse nederzet tingen in eigen handen te nemen. Het comité heeft iedereen opgeroepen inlichtingen te verstrekken over het gooien van stenen, op zetten van straatblokkades en het zwaaien met Palestijnse vlaggen door in de bezette gebieden woonachtige Arabieren. Bovendien eist het comité dat alle leden van het Comité van Nationale Leiding de grens worden over gezet en dat het ln Oost-Jeruzalem gevestig de persbureau van de Palestijnse nationalis- te Rymonda Tawil wordt gesloten. De Israëlische Arbeiderspartij reageerde gis teren op de aanhouding van twee soldaten die wapens op het dak van een Joodse theolo gische school in Oost-Jeruzalem hadden op geslagen met een waarschuwing dat Joodse privélegers „de democratische structuur van Israël dreigen te ondermijnen". Bij een on derzoek in de school verleden week vond de politie twaalfhonderd kilogram explosieven en 29 granaten. Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd! Gefeliciteerd' Bent u de houder van één van deze kentekens? Stuur ons 'n fotokopie van het kenteken bewijs en u krijgt gratis een 5 literblik Völvoline XLD mo torolie. Plus: een origineel Valvoline race-jack! Waarom deze aktie? Valvoline XLD motorolie de keuze va n Form ule I kam pioe nen als Mario Andretti en Elio de Angelis. Maar óók over de hele wereld door miljoenen gebruikt in 't dagelijks ver keer. Daarom: 6 keer voor 10 automobilisten een gratis 5 li terblik! Om keihard te bewij zen hoeveel beter deze top- olie is. Niet alleen op 't circuit, maar juist óók in de stad en op de grote weg! Valvoline Over de hele wereld het winnende merk Valvoline Oil Nederland B.V. Postbus 11.3300 AA Dordrecht Tel. 078-180011.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5