4 Den Haag is nekslag voc 'Circus Sjoukje Dijkstrs 'Woningbouw voor kleine huishoudens uitzichtloos' Acties voor Scheveningse strandtenthouders geen succes KORT NIEUWS KORT Alleen naam van ijsster is niet genoeg Goud voor film van Haagse VW Haagse stuurgroep staat op springen Galabal in Europahotel afgelast VRIJDAG 9 MEI 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET ADVERTENTIE BEGRAFENIS ONDERNEMING W. S. TAK Kantoor: Gabriêl Metsustraat 2 Tel. 880903 (b.g.g. 554207) BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN CREMATIES ROUWKAMERS BESCHIKBAAR. DEN HAAG De antiekmarkt op het Lange en Korte Voorhout in Den Haag: is gisteren weer van start gegaan. De gehele zomer door zullen tientallen standhouders opnieuw een poging doen hun antiek en curiosa voor doorgaans niet misselijke prijzen te slijten. De vorig jaar ingevoerde boekenmarkt heeft zijn experimentele stadium overleefd en een vast plaatsje op het Lange Voorhout veroverd. Carl Althoff voor het voormalige circus van Sjoukje Dijkstra en Karl Kossmayer. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Ik geel u geen circus om van te leven, maar ik leef om u een circus tl geven." Deze nobele woorden, die Sjoukje Dijkstra schreef in het programma van j circus" bleken gisteren toen zij zich abrupt uit het circus terugtrok, holle frasen. Het absolute dieptepunt op een tournee van organisatorische treur nis, bereikte circus „Sjoukje Dijk stra" eergisteren toen slechts 300 Hagenaars bereid waren naar de première te komen kijken, en niet naar men verwachtte 3000. De geringe belangstelling maakte de directie, bestaande uit Sjoukje Dijkstra en haar man Karl Koss mayer, nog eens duidelijk dat zij geen kaas hebben gegeten hoe een circus geëxploiteerd moet worden. Reeds eerder in Amsterdam en Zaandam kreeg het ondernemende echtpaar de kous op de kop, maar de fouten waren niet meer te her stellen. Op het Malieveld in Den Haag, waar het circus nu staat, kwam het ech ter tot een uitbarsting. Sjoukje Dijkstra, die haar van een hartaan val herstellende man verving, deel de Carl Althoff, de feitelijke eige naar van het circus, mee dat zij zich terugtrokken. Daarop weigerde Alt hoff de falende directie de toegang op het terrein, en weigerde een ge sprek. Volgens Althoff was dit inci dent niet de eerste. Al meerdere malen had hij er op gewezen dat er niets deugde van de organisatie. Doorgaan Het echtpaar Kossmayer trok zich echter niets aan van Althoff, hoewel steeds duidelijker werd dat het zo niet verder kon gaan. In Amster dam moest het circus concurreren met een kermis en in Den Haag is kort geleden het circus Bassie en Adrlaan geweest. Bovendien staat men overal veel te lang. In Schie dam bij voorbeeld zijn zeven dagen gepland. Dat houdt in, dat wil men uit de kosten komen, iedere inwo ner van Schiedam het circus moet bezoeken. Wat de publiciteit betreft trekt Alt hoff zich bijna de haren uit het hoofd. Publiciteit werd eerder ge schuwd dan gezocht, aldus Althoff. „Ik dacht dat Sjoukje Dijkstra een naam was in Nederland, maar het is niet meer dan dat," zo merkt de oude rot in het vak spijtig op. De artiesten en andere medewer kers van het circus zitten Intussen met ds gebakken peren. Midden in het seizoen staan ze op straat. Gis termiddag riep Althoff de hele club bij elkaar om ze de stand vim zaken uit te leggen. Hij stelde ze voor om met z'n allen Kossmayer te pressen de contacten te verbreken. Zelf had hij op voorhand alvast een telegram met een dergelijk verzoek verstuurd aan Kossmayer. Mocht Kossmayer hierop Ingaan Althoff bereid zijn de conti over te nemen. In dat geval! het circus na Den Haag op, c trekt naar Duitsland, waar na zeggen een beter klimaat b circussen. „In Nederland ook, niet op deze manier," laat I gehaast op volgen. Oost Europa Wanneer Kossmayer niet op voorstel van Althoff ingaat,! nog heel wat uit te keren bd De helft van de artiesten bij beeld komt uit Oost-Eurojx heeft contractueel vaststaan d na beëindiging tijdens het a van het contract nog twee maa doorbetaald moeten worden. Althoff zelf zegt door het mb tournee al 321.000 gulden te hel verloren. Het reclamematerisi „Sjoukje Dijkstra" erop waardeloos geworden. De a reageerden gelaten op de woo -van Althoff, „maar ze zijn wa gewend," aldus „der alte Mei De naam „Sjoukje Dijkstra", gisteren al weggeplakt met pi ten van Althoff. toch is lüj directeur. Er staat dus naamloos circus op het Mallei Doodslag DEN HAAG Een 37-jarige Hage naar is gisteren in hoger beroep door het Haags Gerechtshof wegens dood slag op zijn echtgenote veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De rechtbank had hem in eerste instantie eenzelfde straf opgelegd, terwijl de officier van justitie toen een eis van acht jaar liet horen. In hoger beroep vorderde de procureur-generaal vijf Jaar. De aanleiding tot het echtelijk drama was volgens verdachte het feit dat zijn vrouw zich regelmatig minach tend over hem en over zijn werk als chauffeur uitliet. Daarbij liet zijn niet na aan te kondigen hem te verlaten. Geen wijkagent WASSENAAR Wassenaar heeft geen behoefte aan wijkagenten om dat in deze gemeenten geen pro bleemwijken voorkomen. Aldus een uitgebrachte nota over het politiebe leid in het villadorp. Uit de nota blijkt dat in dichtbevolkte wijken, znnis Kerkehout, wel een versterkte sur veillance te voet of op de fiets zal worden uitgevoerd. Daarbij zal wor den samengewerkt met de wijk- en buurtverenigingen. In Wassenaar is men tevens van plan meer aandacht te besteden aan de maatschappelijke vorming van de agent. Wegens de gebrekkige mogelijkheden tot huis vesting is het verloop van jonge poli-' tieagenten in Wassenaar zeer groot. De nota pleit voor extra inspanning op dit punt, om uitholling van het korps te voorkomen. Parkeergeld DEN HAAG De Haagse raadsleden raken hun extra parkeerfacilitelten kwijt. B. en w. hebben zich achter de mening van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geschaard, die vin den dat de onkostenvergoeding van raadsleden hoog genoeg is. De raads leden zullen volgens een nieuw voor stel van b. en w. hun vrij-parkeer- kaarten voor verschillende parkeer terreinen moeten inleveren. Het gaat om een bedrag van ongeveer 300 gul den per jaar. Volgende week woens dag zal de raadscommissie voor be stuurlijke aangelegenheden zich over het voorstel bulgen. Werkloosheid DEN HAAG De maatregelen die de gemeente Den Haag heeft genomen om de excessieve werkloosheid te be strijden, heeft er vorig jaar toe geleid dat vierentachtig mensen ingezet konden worden op ongeveer zestien door de rijksoverheid gesubsidieerde projecten. Het ging hierbij voorname lijk om werkzaamheden, die wegens geldgebrek voorlopig niet in aanmer king gekomen zouden zijn voor uit voering. Van het rijk kwam ongeveer een half miljoen gulden aan subsi dies. Op het programma voor dit Jaar staan ongeveer twee keer zoveel pro jecten. ORGELCONCERT De organist Kees Edelenbos speelt zaterdag avond in de hervormde kerk van 't Woud. Hij brengt, werken van Zwart, Bach, Handel, Rameau en Hucke. Aanvang: 20 uur COOPERTEST Op de atletiek baan aan de Laan van Poot in Den Haag is zaterdagochtend tussen 12 en 15 uur een Coopertest, waarin in 12 minuten een zo groot mogelijke af stand moet worden afgelegd. Aan de hand van een tabel kunnen de deelne mers daarna aflezen hoe het met hun conditie gesteld is. Er wordt op de 15 minuten gestart. Deelneming kost 2,50 gulden. EXPOSITIE De kunstenaars Jules van Geldere en Hl]brand Bru ning exposeren vanaf morgen tot en met 7 Juni in galerie M. Bankastraat 76 in Den Haag De galerie is zaterdag van 12 tot 17 uur en zondag van 14 tot 17 uur geopend. WANDELING De afdeling Lei den van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie organiseert za terdag een anderhalf uur durende na tuurwandeling in het Wassenaarse natuurgebied de Horsten. Aanvang: 14 uur. TONEEL Toneelgroep Theater brengt zaterdag- en zondagavond twee éénakters in theater Hot aan de Oranje-buitensingel in Den Haag. Vijanden (van Arkady Lookum) en een nadere kennismaking (van Hel mut Walbert). Aanvang beide avon den: 20.30 uur. BALLET Het balletgezelschap Bat-Dor Dance Campany uit Israël treedt zaterdagavond op in de Konin klijke Schouwburg in Den Haag. Het gezelschap brengt het ballet Couples van Rudi van Dantzig. Aanvang 20.15 uur, toegang: 18.50, 13.50, 8.75 en 4.75 gulden. BOTENBEURS - Op een ver koopbeurs van tweede hands boten liggen dit weekend 450 schepen afge meerd in de Laakhaven in Den Haag. POP De Poolse popgroep S.B.B. treedt zaterdagavond op in het jonge rencentrum het Paard van Troje aan de Prinsegracht in Den Haag. Aan vang: 21.45 uur. toegang: 6,50 gulden DEN HAAG (ANP) De Neder landse documentaire „Den Haag-Holland", een promotie- film van de VW van Den Haag, is in Chicago, in de VS, goud toegekend. De onderscheiding van het dertiende United States Industrial Filmfestival is één van de tien gouden Decade Awards, die er waren te verde len. Deze onderscheiding wordt eens in de tien jaar verdeeld. Caspar Willers en Gerard J. Raucamp van Carillonprodu cers in Amsterdam hebben „Den Haag-Holland" gemaakt. De film duurt ruim een kwar tier. Hij geeft een indruk van Den Haag en omgeving. De rol prent is de laatste tien jaar ge draaid in veel Nederlandse en buitenlandse bioscopen, onder meer in de Radio City Hall in New York. Voor het Industrial Filmfestival in Chicago waren dit jaar 1126 films uit zeventien landen in gestuurd. Daarvan waren er 171 toegelaten tot de eindbeslis sing, die woensdag bekend is gemaakt. door Teun I^agas •ADVERTENTIE DEN HAAG De stuurgroep in Den Haag die bouw- en verbouwplannen voor huisvesting van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens moet begeleiden, zal vanmiddag in een teneurstemming op het stadhuis bijeenkomen. Sommige leden van de stuurgroep voorspel len zelfs dat het wel eens de laatste vergadering zou kunnen worden. „Er is in Den Haag weinig eer meer te behalen op het gebied van de bouw voor kleine huishoudens, we kunnen de stuurgroep beter opheffen". vallen besluit, is de stemming er niet beter op geworden. De vraag is nog wel wat er verwacht kan worden van de nieuwe regels voor de woonruimteverdeling die het gemeentebestuur binnenkort gaat vaststellen. Door een soepeler houding bij het uitgeven van woon vergunningen, waartoe naar ver wachting in de raad zal worden be sloten, krijgen kleine huishoudens het recht op de wat krappere gezins woningen. Dit past ook in het plaat je dat CDA, WD en D'66 vorige week hebben geschetst: Door de realisering van veel woningen voor gezinnen met kinderen kunnen er kleinere gezinswoningen vrijko men, welke dan toegewezen mogen worden aan alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Stuur groeplid mevrouw Piscaar over dit te verwerven recht op de kleinere gezinswoning: „In dat recht heb ik weinig vertrouwen. Het Is met zoiets als dat iedereen In Nederland recht heeft op werk, daar klopt ook niets van." Achtergrond van de teleurstelling binnen de „breed samengestelde" stuurgroep is het vorige week geno men besluit van de gemeenteraad om bij de nieuwbouw en renovatie in de stad vooral aandacht te gaan schenken aan woonruimte voor ge zinnen met kinderen. Het voor- keursbesluit voor grotere woningen werd doorgedrukt door een meer derheid van CDA. WD en D'66 in de raad. De stuurgroep wordt voorgezeten door wethouder Vink van Volks huisvesting die zelf ln de raad- tegen het plan stemde en is voorts samengesteld uit vertegen woordigers van groeperingen als de vrijgezellenbond, het komitee jon gerenhuisvesting, de stichting huis vesting één- en tweepersoonshuis houdens, de woningbouwverenigin gen, het Haags Overleg Kategorale groepen (HOK) en van het ambte lijk apparaat. Mevrouw A. Piscaer van het HOK acht de kans „heel groot" dat een meerderheid in de stuurgroep in de vergadering van vanmiddag zal be sluiten te stoppen. „Op deze manier hoeft het van ons niet meer. Door dit raadsbesluit is de nieuwbouw voor kleine huishoudens zo goed als afgeketst. Daarnaast heeft het mi nisterie van volkshuisvesting laten weten dat dure verbouwingen van grote panden ook niet meer kunnen." Het voortbestaan van de stuur groep huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens heeft ai in maart ter discussie gestaan. De kogel kwam toen niet door de kerk omdat de leden toch nog wilden wachten op het besluit dat de ge meenteraad ging nemen over de omstreden nota woningdifferentia tie waarin beschreven staat wat voor soorten huizen er in Den Haag moeten komen. Nu de marges waar binnen de stuurgroep moet werken klein zijn geworden door dit voor de kleine huishoudens negatief uitge- Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN De ac ties die worden gevoerd ten bate van de strandtenthou ders in Scheveningen en Kijk duin, die grote schade hebben geleden door de storm van enkele weken geleden, slaan niet aan. Op het gironummer van de Stichting Schevenin gen Bad, die een steunfonds heeft opgericht, wordt nauwe lijks gestort, terwijl een voor morgenavond georganiseerd galabal in het Europahotel wegens de geringe belangstel ling is afgelast. Voor het galabal, dat was bedacht door het Kurhaus en het Europahotel samen, waren nog slechts 30 kaarten verkocht. De organisatie had op min stens een Uenvoudige verkoop gere kend voor het gebeuren, waaraan ver maarde artiesten als Ramses Shaffy en Pia Beek belangeloos hun mede werking hadden toegezegd. Een woordvoerder van het Europaho tel vermoedde dat de meélij van het publiek met de strandtenthouders al behoorlijk aan het verwateren is. „De mensen zien dat bijna alle tenten al weer opgebouwd worden of zijn en hebben in de kracht berichten gele zen over bijdragen van het rampen fonds enzo" Ook achtte hij niet uit gesloten dat de prijs van kaarten voor het bal (50 gulden per stuk) veel mensen heeft afgeschrikt. Teleurgesteld De SUchting Scheveningen Bad moet toegeven dat de verwachte stroom giften aan het opgerichte steunfonds is uitgebleven Woordvoerder Meren- donk wilde niet zeggen hoeveel er gestort is. maar zijn opmerkingen va rieerden van „we hadden er meer van verwacht" tot „het is erg weinig, het gaat bijzonder traag". Volgens Me- rendonk zal de sUchting zich samen met de strandtenthouders nog bezin nen op andere acties. Naarmate de tijd vordert en het watergeweld uit De dag na het storm weekeinde, maandag 21 april, xochten de tenthouders verbijsterd naar de resten van hun broodwinning het geheugen van de mensen weg- hulp, die zij hebben gekregen. Die wist, zullen acties echter steeds moei- beperkt zich eigenlijk tot goedkope lijker worden, erkende hij. leningen van de overheid. Het ram penfonds stelt nog een onderzoek in De strandtenthouders zijn teleurge- naar de hoogte van de schade en zal steld ln de daadwerkelijke financiële zich dan beraden over een bijdrage. vrij en blij kijken keuren en kiezen. Den Haag,Grote Markt 16,TeL (070) 46 95 40 Zoetermeer,Delftsewallen 23,Tel. (079) 16351''

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6