«SPD en CDU weten geen raad met de kwaliteitsmelk' van boer Maas Oud en nieuw naast elkaar Indonesië wil in 1990 halvering van geboortecijfer Van Aardenne blijft bij inkrimpen DSM Rotterdam Maritiem '80 Tersoneelswerving van Hoogovens schiet te kort' Vermoedelijk V-l in Spijkenisse ontdekt ^5AG 9 MEI 1980 BUfTENLAND TROUW/KWARTET P 6 HS 11 wr J. J. Moskau democraten moest overnemen. Er voor in de plaats kwam een nieuwe, realistische openhartigheid. Grap Ike keer als de ruim twaalf miljoen kiezers van Noordrijn- nd-Westfalen naar de stembus worden geroepen, houdt iiitsland zijn adem in. Dit is de staat waar de sociaal- en vrije miocraten in het midden van de jaren zestig hun coalitie ten K)p hebben gehouden, die sedertdien het politieke leven in i Bondsrepubliek heeft gedomineerd. En zo kunnen de rkiezingen van zondag ook een keerpunt worden. staat. Dultslands dichtst bevolkte idesland, heeft al lang de strijd egeven tegen het in binnen- en ftenland populaire imago van „in- triële motor" van Centraal-Euro- Wat moet Je ook nog verder zeg- als de helft van de economische juktie voortspruit uit de staalfa- •ken en de zware metaalindustrie Rijn en Roer? V)e machtige combinatie van staal en nlen, die Pruisen, het Duitse rijk en 7«Bondsrepubliek heeft opgestuwd, ^eeft niet alleen indruk gemaakt in 5$ buitenland, maar ook in de deel- aat zelf. Zeker ook in de politiek, collet trots draagt Noordrijnland-West- p de reputatie van voortrekker in Duitse politiek. Vandaar dat de jrldezingen van zondag meer dan «tonale betekenis hebben. De in- toed ervan zal zich niet beperken tot kansen van Helmut Schmidt en iüfrsia Josef Strauss bij de federale m rkiezingen van eind dit jaar, maar zelfs over Duitslandis grenzen «n reiken. ehoud verkiezingscampagnes in Duits- nd van dit jaar kunnen de toon ttgeven voor nieuwe politieke ont- tkelingen met nog onvoorspelbare usequenties op lange termijn. Wat t betreft is Noordrijnland-Westfa- .een goed voorbeeld. Nooit tevoren bet naoorlogse Duitsland hebben reien zo weinig beloofd. Nooit tevo- I ook was de grondtoon zo conser- bef En conservatief dan in de zin d behoud van de bestaande situa- of dat nu gaat om het behoud van vrede en de ontspanning tussen Kt en West. om handhaving van erst bescheiden economische groei om bestendiging van sociale ver- rvenheden. oeger zo aanbeden begrippen als ïonomische groei", „expansie", Kjrultgang" en „dynamiek" schij- niet of nauwelijks meer voor te men in de woordenschat van de liticus anno 1980. Verdwenen is torts de gladde en makkelijke reto- rk bij de politieke kopstukken, pre- ei Biet Johannes Rau van de sociaal democraten en Kurt Biedenkopf, die na de dood van Heinrich Köppler ^plotseling de leiding van de christen- In dit licht bezien is de boodschap van de „Grilnen", of ze zondag nu succes hebben of niet, ook hard aan gekomen. En de gevestigde partijen in Noordrijnland-Westfalen laten zich er alle of ze het nu openlijk toege ven of niet door opjagen. Hoe va derlijk de onmiskenbaar bedreigde sociaal-democraten ook optreden (om aan de macht te blijven moeten ze hun 45,1 procent van 1975 ln ieder geval vasthouden), ze zijn er niet in geslaagd de groenen werkelijk af breuk te doen. Toch leek de campag ne van de groenen meer op een grap dan op een echte verkiezingscam pagne. Hoe kan de goed gesmeerde verkie zingscampagne van premier Rau en kanselier Helmut Schmidt greep krij gen op de groenen van boer Josef Maas, die liever ingaat op zijn „op merkelijke successen bij de produk- tie van kwaliteitsmelk" dan dat hij op een verkiezingsbijeenkomst zijn politieke denkbeelden uiteen zet. Wat is dit voor een campagne als boer Maas weigert de gebruikelijke uit spraken te doen en openlijk toegeeft dat zijn huidige politieke activiteiten zijn echte werk varkens fokken zonder antibiotica nauwelijks in het gedrang brengen: „Het betekent gewoon dat ik elke ochtend Iets vroe ger moet opstaan." Pijnlijk En Maas maakt het allemaal nog pijnlijker door alle recepten voor suc ces ln de politiek aan zijn laars te lappen. „Ik stel me even voor, mis schien zeg ik een paar woorden en dan geef ik de aanwezigen het woord voor een open discussie." Voor de professionals ln het spel zaait hij daarmee het zaad van „de chaos en onverantw oordelij kheld Zal het goed genoeg werken om de groenen over de vijf-procentsdrempel heen te helpen? De traditionele poli tici zijn er van overtuigd dat het Maas niet zal lukken. Maar de men sen van „links groen" verwachten dat boer Maas mag rekenen op drie pro cent ontevreden sociaal-democraten, die niet meer naar de stembus gaan sinds de pragmatische Helmut Schmidt de hervormingsgezinde Wil ly Brandt afloste. En Maas moet daar zeker nieuwe, jonge kiezers aan kun nen toevoegen, die noch voor de Ma- cher Schmidt, noch voor de agressie ve FYanz-Josef Strauss voelen. Het is geen wonder dat Strauss niet figureert op de verkiezingsplakkaten van de CDU, al heeft hij een grote rol gespeeld in de campgane in Noord- Rijnland-Westfalen. Gezien zijn ge vestigde reputatie als olifant in de porseleinkast heeft de SPD dan ook haar aandacht verlegd van Schmidt de ster in het begin van de campag ne naar de Beierse premier. De nieuwe plakkaten van de SPD later er geen twijfel over bestaan: „Oegen Strauss", tegen Strauss. Platteland De uitslag van de verkiezingen van zondag zal er niet alleen van afhan gen of de sociaal-democraten erin sla gen hun aanhangers in de industrie centra massaal naar de stembus te krijgen, maar zal ook worden bepaald door het stemgedrag in die grote landbouw gordel van Noordrijnland- Westfalen. zich uitstrekkend van MQnster tot de grens met Nederland en België. In sommige van deze plattelandsge meenten, van oudsher conservatief en nog overwegend rooms-katholiek, kunnen de groenen van boer Maas een stevige basis leggen, zoals eind vorig Jaar bleek bij lokale verkiezin gen: ze haalden toen soms zelfs dertig procent van de stemmen. Het beeld van Noordrijnland-Westfa len als één grote Industriestaat moet worden bijgesteld en deze platte landsgemeenten kunnen daartoe bij dragen. Borken Neem het district Borken met 292.000 inwoners. (De hele staat heeft er ze ventien miljoen). Van alle 52 kiesdis tricten in de deelstaat heeft het 't laagste besteedbare inkomen per hoofd van de bevolking èn het hoog ste groeicijfer van de bevolking. Borken bruist van de landbouw en het natuurschoon, de parken en de groene longen, maar mist banen ln de Industrie en voortgezet onderwijs. Van de middelbare scholleren in Noordrljndland-Westfalen gaat 36,7 procent naar het gymnasium, in Bor ken is dat 25,8 procent. Moet de ge middelde arts in de staat 1135 patiën ten verzorgen, in Borken heeft hij er 1537. Na het eindexamen aan de middelba re school in Borken kunnen sommi- gent terecht aan de universiteit van Münster, maar anderen moeten naar Keulen, Bonn of zelfs naar Zuid- Duitsland. De kinderen van Borken zijn sceptisch over hun kansen in hun eigen omgeving. ,Jk zie geen echte toekomst voor mezelf ln dit gebied," zegt Marie Teherèse Slevers, het oud ste kind van een bakker in Borken. Districtsdirecteur Raimund Pingel: „Als we er niet in slagen de werkgele genheid hier belangrijk te vergroten, lopen we het gevaar dat veel mensen wegtrekken, hoe mooi de omgeving ook is." Het Is een ondankbare strijd. Tegen 1985 zal het aantal inwoners vergele ken met 1977 met dertienduizend zijn toegenomen, maar in minder dan twintig jaar heeft het gebied 4400 banen verloren, niet in de laatste plaats door de slechte gang van za ken in de textielindustrie. En het probleem wordt alleen maar groter. In drie jaar tijd steeg het aantal schoolverlaters met dertig procent en over twee Jaar zal het twintig procent hoger liggen dan nu. Om het geheel nog ernstiger te ma ken: de banen waaraan Borken en de dorpen er omheen behoefte hebben, zijn ook niet te vinden in het nabijge legen Roergebied. Ook daar ligt de werkloosheid, met name onder de jongeren, boven het gemiddelde. De grenzen aan de groei, zo duidelijk waar te nemen in het op het oog zo onbelangrijke district aan de grens van Nederland, worden vertaald in ongenoegen onder de jeugd en onze kerheid bij de ouderen. Het is een stemming waarmee de gevestigde po litieke partijen geen raad weten. Kurt Biedenkopfs pleidooien voor kernenergie als oplossing voor de energiecrisis zouden er in goede aar de moeten vallen, want Aha us krijgt een opslagplaats voor nucleair mate riaal en Gronau een opwerkingsin stallatie voor radioactief afval. Maar, zegt een winkelier in Borken, „we weten niet wat we ervan moeten vin den. We willen deze installaties met hun problemen voor het milieu niet en we willen ook de kolencentrale in Heek niet. Maar wat gebeurt er als we ze niet krijgen?" AMSTERDAM Indonesië streeft via een groots opgezet programma van gezinsplanning naar een halvering van het geboortecijfer in het jaar 1990. De Indonesische regering heeft er alle vertrouwen ln dat dit doel gehaald wordt, omdat het programma, dat aan het begin van de jaren zeventig werd opgezet nu al een succes is gebleken. Dit zei gisteren de Indonesische mi nister van financiën en economie, professor Widjojo Nitiasastro, aan het eind van de 23-ste vergadering van de IGGI. De voorzitter van deze intergouvernementele groep inzake Indonesië, bestaande uit dertien wes terse landen en enkele internationale financiële instellingen. De Neder landse minister van ontwikkelingssa menwerking, Jan de Koning, had veel waardering voor het succes in de strijd tegen de bevolkingstoename. Professor Widjojo vertelde dat Indo nesië oorspronkelijk van plan was het zeer hoge geboortecijfer van 46 per duizend in 1971 te verlagen tot 23 per duizend in het jaar 2000. Maar het succes van de campagne, die vooral op het dichtbevolkte Java en Bali gevoerd wordt, is zo groot (het ge boortecijfer is inmiddels gedaald tot 37 per duizend) dat men nu denkt het beoogde doel tien Jaar eerder te kun nen bereiken. Transmigratie Inderdaad ln termen van bevolkings politiek geen minne prestatie, maar gezien tegen de rest van de Indonesi sche demografische verschijnselen ook weer niet iets om juichend over te doen. Bij een sterftecijfer van onge veer zeventien op de duizend houdt het voor Java, met zijn negentig mil joen mensen op een grondgebied van vier keer Nederland, in dat er vorig jaar 1,8 miljoen mensen zijn bijgeko men. Terwijl Java in termen van werkloosheid, voedselproduktie en huisvesting al volstrekt overbevolkt is. Indonesië probeert daar ook wat aan te doen door middel van transmi gratie, het overbrengen van Javaanse gezinnen naar de veel minder dicht bevolkte buitengewesten. Deze trans migratie is nooit een succes gewor den, hoewel, aldus Widjojo, ook daar verbetering in komt. Vorig jaar maart werden er driehonderd mensen ge- transmigreerd, dit Jaar maart zesdui zend. Het doel is een transmigratie van achtduizend mensen per maand, dus tegen de honderdduizend per jaar. Waarmee de bevolkingsaanwas op Java nog enorm blijft. Het Javaanse platteland, waar de werkloosheid groot is en de landbouw steeds meer mensen moet uitstoten, kan deze groei niet aan. Zaak ls vol gens Widjojo dat deze mensen wor den opgevangen in de industrie en hij kondigde aan dat het Indonesische economische beleid volgend Jaar in het teken van de industrialisatie zal staan. Economen en landbouwdeskundigen neigen naar de overtuiging dat radi cale landhervormingen nodig zijn om de armoedecrisis op het platteland te doorbreken en dat een ontbreken van deze hervormingen eerder de ooizaak is van de armoede dan bevolkings groei of bevolkingsdichtheid. Widjojo zei dat dit voor Java niet opging omdat het Javaanse platteland al vergaand versnipperd is en van land hervorming weinig heil te verwachten Succes Om strijd kondigden minister De Ko ning en minister Widjojo aan dat het IGGI-overleg een succes was gewor den en dat de Indonesische economie er goed voor stond, met name door de enorme olieopbrengsten van het land. „Indonesië heeft een van de snelst groeiende economiën ter we reld en die groei zal zich voorlopig doorzetten." Het is het oude ver trouwde macro-economische beeld, dat niet nuanceert naar de verdeling van de groei en de verdeling van rijkdom of armoede. Indonesië behoort ook tot de armste landen ter wereld. Het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking is ongeveer zevenhonderd gulden per jaar, terwijl een derde van de bevol king onder de driehonderd gulden per jaar zit. Ondanks de toegenomen oiieopbrengsten blijft volgens de We reldbank Indonesië ruim vier miljard gulden aan hulp van buitenaf nodig hebben voor het fiscale jaar 1980/81. Voor het versterken van de basis van de economie en met name voor het scheppen van werkgelegenheid voor de nog immer snel groeiende bevol king. De IGGI was het daar mee eens en de leden zullen twee miljard op brengen aan bilaterale leningen en schenkingen. De rest moet komen van multilaterale financiële instellin gen en bronnen buiten de IGGL BINNENLAND Overzicht van Maritiem 1978. Op de voorgrond een stoomsleper zoals' die werd gebruikt bij de scheepswerf RDM. Een hovercraft van'de Wellington-klasse van de Royal Navy. Bij kalme zee en windstilte bedraagt de maximumsnelheid 120 kilometer per uur. ROTTERDAM "Tjalken skütsjes, kotters, klippers, een tweemastbeugsloep, een zeillogger, Noordzeebotters, zeeschouwen, een zalm- schouw, schokkers en schoe ners zullen op zaterdag, 31 mei acte de présence geven tijdens Rotterdam-Maritiem 1980. Nog maar nauwelijks was de manifestatie Rotter dam-Maritiem 1978 voorbij of het stond al vast, dat dit unieke gebeuren voor Rot terdam behouden moest blijven. Het moest volgens de orga nisatoren, een telkens terug kerend schouwspel worden, waarbij de bevolking op speelse wijze geconfronteerd wordt met de grote beteke nis, welke de zee, de havens en de scheepvaart nog altijd voor de werkgelegenheid en economie hebben. Oedurende enkele uren zal de Maas op 31 mei een beeld geven van hoe bet geweest moet ziin in de haven van Rotterdam omstreeks de eeuw wisseling. 13e manilestatle zal dan ook een hommage zijn aan de schippers uit die tijd, die zeker hun brood niet op een erg gemakkelijke manier ver dienden, maar ook aan hen, die bin nen het huidige moderne en com plexe transportwezen actief zijn. Schouw Na de schepen van toen, gaat de vlootschouw over ln een presentatie van schepen, die nu op de Rotter damse rivieren en havens te zien zijn. Verder zijn er schepen, die als enige taak hebben het waken voor de veiligheid van schip en bemanning in de meest uitgebreide zin. Zoals de schepen van de Dienst der Hy drografie, Rijkswaterstaat Directie Noordzee, Koninklijke Marine, rijks- en gemeentelijke haven dienst, rivierpolitie, sleepdiensten, douane, roeiersvereniging Een dracht, reddingsmaatschappij. De varende jeugd zal ln dit gedeelte van de vlootschouw vertegenwoor digd zijn met een groot aantal wachtschepen (varende clubhuizen) van Scouting Rotterdam en het Zeekadetkorps Nederland. Programma Het programma zal worden afge werkt op het riviergedeelte tussen de Parkhaven en Leuvehaven. Op vrijdag, 30 mei worden alle deelne mende schepen in Rotterdam ver wacht. De traditionele schepen zul len voornamelijk afmeren in de Leuvehaven en de Veerhaven. De grotere schepen zullen een ligplaats kiezen in de Parkhaven en aan de Wilhelminakade. Op zaterdag begint het dagvullend programma al om negen uur als het rijksloodswezen tonnen en boelen gaat leggen om het parcours te be grenzen. Aansluitend heeft van half elf tot elf uur een scheeps-rendezvous plaats met een demonstratie van een be- loodsing oude stijl. De Koninklijke Nederlandse Redersvereniging viert onder andere met dit rendez vous haar vijfenzeventigjarig jubi leum. De drie-mast schoener Sepha Voi- laars uit 1910 wordt daarbij be- loodst door een uit 1922 daterende ex-loodsboot de Albatros. Daarna wordt een moderne beloodsing ge toond tussen de Mirfak en een be voorradingsschip van Smit Lloyd. Demonstratie Om twaalf uur 's middags is het de beurt van de stoom- en zeilschepen met een ontmoeting van de water- geuzenvloot (twaalf vletten met zee verkenners) en het uit Brielle af komstige galjoen de „Prince Admi- rael". Bovendien zal een aantal schepen uit de verzameling „Sche pen uit verre landen" te zien zijn. Na reddingsdemonstraties start om half drie de presentatie van modern varend materieel. Gedurende het programma zullen de deelnemers aan het Internatio nale Marine Bands' Festival op ver schillende plaatsen langs het par cours musiceren. Dit zijn marine bands uit België, Engeland, Frank rijk en Nederland, alsmede enkele burgerbands als Ahoy, Euroband en de polltlekapel Hermandad. Rotter dam Maritiem '80 eindigt met een ontvangst voor alle deelnemers in het Van Ommerengebouw. Vlaggetjesdag Zondag 1 juni wordt voor het pu bliek de Rotterdamse „vlaggetjes dag" met langs de Parkkade sche pen van de Engelse, Deense en Ne derlandse Marines, zee-ondereoek- vaartuigen uit West-Dultsland, het hospitaal-kerkschip De Hoop, de Eendracht, schepen van het Loods wezen, het Rijkskabelschip Direc teur Generaal Bast en vele anderen. Veel van deze schepen zullen voor het publiek toegankelijk zijn. In het park achter de Parkkade worden demonstraties gegeven met radio grafisch bestuurde scheepsmo dellen. Rotterdam Maritiem 1980 wordt ook nu weer georganiseerd door de afdeling Algemene Maritieme Voor lichting van het Nederlands Mari tiem Instituut. Bijna twee Jaar is intensief samen gewerkt met gemeentelijke en rijks overheden en het Rotterdamse be drijfsleven. Op 15 mei wordt rond het stoom- en zeilgebeuren een ten toonstelling geopend „Varende Mo numenten". Deze expositie aan de Schiedamsedljk blijft tot 15 juni geopend. jVan onze parlementsredactie (DEN HAAG Minister Van Aarden- Ine (economische zaken) is niet van (plan het verlies van arbeidsplaatsen 'bij DSM een halt toe te roepen. De bewindsman wil niet tornen aan de inkrimping van het overheidsbedrijf, omdat het voortbestaan dan in ge vaar zou komen. Dit bleek gisteren ln de Tweede Ka mer, waar vooral de oppositie de plannen van DSM hekelde. De socia list Wöltgens vond het onduldbaar dat „de grootste afbraak van de werk gelegenheid in Zuid-Limburg na de mij nsl ui tingen onverminderd door gaat", terwijl de financiële resultaten van het bedrijf aan de beterende hand zijn. Het verlies over vorig jaar valt mee, bevestigde de minister. „Maar daarmee is DSM nog niet uit de zorgen. Een tijdelijke meevaller is geen aanleiding om de plannen te wijzigen. Dat kan pas bij duidelijk gewijzigde toekomstverwachtingen," hield de minister de Kamer voor. Hij herinnerde eraan, dat de voorge nomen inkrimping van DSM met tweeduizend mensen dateerde uit een tijd, dat op een niet al te groot verlies werd gerekend. Vorig jaar waren de verwachtingen veel somberder, .maar DSM heeft daarin terecht geen aanleiding gezien om de plan nen bij te stellen", aldus de minister. Hij hield vol, dat met de inkrimpings plannen tweeduizend arbeidsplaat sen gemoeid zijn, en niet 2600, zoals sommige Kamerleden meenden. „Van gedwongen ontslagen is geen sprake," zei Van Aardenne nog eens. Hij was het met het CDA-Kameriid Van der Linden eens, dat ook een spoedige oplossing gewenst is voor de personeelsproblemen van DSM. Het bedrijf wil niet alleen tweeduizend arbeidsplaatsen kwijt, maar heeft daarnaast een „groot aantal moeilijk vervulbare vacatures". Een door Ka merleden van alle grote partijen on dertekende motie nodigde de rege ring uit zo snel mogelijk initiatieven te nemen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Hoogovens zouden te weinig doen om Nederlands personeel aan te trekken. Het bedrijf zou tijdens een wervingscampagne onder werklozen in het Rijnmondge bied tal van afspraken niet zijn nagekomen, terwijl „minder heidsgroepen" geen enkele kans maakten. De wervingscam pagne is daardoor mislukt. Volgens de Industriebond FNV heeft het Gewestelijke arbeidsbureau in Rotterdam deze ernstige kriUek op Hoogovens geleverd in een intern rapport over het wervingsbeleid van Hoogovens. Het arbeidsbureau heeft de teleurstellende ervaringen opge daan bij de werving van werknemers voor Hoogovens op een banenmarkt op 9 en 10 april in Rotterdam. Het rapport concludeert dat de selec tienormen van Hoogovens niet over eenstemmen met de grote behoefte aan nieuwe arbeidskrachten die het bedrijf zegt te hebben. Bij het ar beidsbureau in Rotterdam staan 2800 werkzoekenden ingeschreven die vol doen aan de selectie-eisen van Hoog ovens. Daarvan werden er duizend uitgenodigd voor een sollicitatiege sprek. De belangstelling was groot: driehonderd kandidaten meldden zich voor een gesprek met Hoog ovens, maar dat bedrijf liet het afwe ten. Niet alleen kwam men allerlei afspraken niet na, het bedrijf stelde bovendien slechts twee mensen be schikbaar voor het houden van ge sprekken met de kandidaten. De gesprekken vonden uiteindelijk plaats met groepjes van twintig kan didaten tegelijk. Het arbeidsbureau stelde volgens de Industriebond FNV vast dat „minderheidsgroepen" geen enkele kans maakten. Van de drie honderd kandidaten werden slechts van dertig de gegevens genoteerd; achttien van hen zijn uitgenodigd voor een vervolggesprek. Hoogovens toonde zich gisteren ver baasd over het afvallen van de „min derheidsgroepen" Een woordvoerder wees er op dat het bedrijf drieduizend buitenlanders in dienst heeft. Vol gens Hoogovens is het niet juist dat afspraken niet zouden zijn nage komen. Over het beschikbaar stellen van maar twee mensen voor de wervings campagne zei de woordvoerder dat zo'n grote toeloop niet was verwacht en dat in opdracht van minister Albe- da (sociale zaken) niet alleen in Rot terdam maar ook in andere plaatsen bliksemacties moesten worden gevoerd. Minister Van Aardenne Van een onzer verslaggevers SPIJKENIS8E In een nieuwbouw wijk in de gemeente Spijkenisse is bij graafwerkzaamheden vermoedelijk een nog niet ontplofte V-l uit 'de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Volgens de explosievenopruimings dienst bevindt zich op de bewuste plaats inderdaad een grote hoeveel heid ijzer in de grond. Het is de be doeling dat het projectiel in de week van 19 tot 23 mei onschadelijk wordt gemaakt. Tot op een afstand van twaalfhon derd meter van de V-l zal iedereen op de dag van de demontage in zijn woning moeten blijven. In totaal gaat het om zo'n duizend mensen. Hun is geadviseerd ramen en deuren open te zetten op de dag van demontage om het springen van ruiten zoveel moge lijk te voorkomen. Ook heeft men het advies gekregen huisdieren op deze dag binnen te houden. De circa hon derd bewoners van de huizen dichtbij de plaats waar de V-l zich bevindt, zullen geëvacueerd moeten worden. Het gemeentebestuur heeft voor deze gezinnen een opvangmogelijkheid ge creëerd. Op maandag 19 mei begint men met het graven. Pas wanneer dat klaar is kan men met zekerheid vaststellen of het werkelijk om een V-l gaat en zo ja. om welk type. Op dat moment kan ook pas worden bepaald wanneer het projectiel gedemonteerd zal worden. Verwacht wordt dat dit woensdag 21 of donderdag 22 mei zal zijn. V-l's werden aan het eind van de Tweede Wereldoorlog door de Duit sers op Londen en Antwerpen afge vuurd. Regelmatig worden in ons land V-l's ontdekt die hun doel niet hebben bereikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11