commentaar zelfs de buren kennen ons niet Het kalf en de put let kalf en de put (2) DiT iS EEN GETEKEND BEELO VAN NEERLAND,30^-1980. GEEN VERTEKEND.... Oranjebitter (1) Oranjebitter (2) Gala Agenda kuiken oponthoud tuintje boven bescheiden tafelgebed fiets weg HNSDAG 6 MEI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMÈ Redactie: Hans Goslinga Bijdrage: Bram Pols Het onthullendste van de Lekkerkerkse giframp is misschien nog wel geweest, dat het tot voor kort hogelijk was ongestraft zowat de halve Nederlandse bevolking uit te roeien. In het ongunstigste geval hoest men een paar honderd gulden boete betalen, haar daarmee was de kous dan ook af. De Rotter damse firma Wijnsteker, het gemeentebestuur van ekkerkerk en dan vooral niet te vergeten de bedrij nen die hun schadelijke afval hebben geproduceerd. !zij gaan allemaal vrijuit. De bewoners mogen wat dat betreft allang blij zijn, dat de rijksoverheid bereid is jebleken de kosten voor haar rekening te nemen, kant de uitkomst van een gerechtelijke procedure i in hoge mate onzeker zijn geweest: zo het al oöit fot uitspraken zou zijn gekomen, lekkerkerk is een harde les geweest en het moge Het in kaart brengen van illegale stortplaatsen blijkt S b'tter n00C,z3keIijk. Lekkerkerk is er het voorbeeld r hc 'an h°e gemakkelijk bedrijven zich van hun schade lijke afval kinnen ontdoen. Er is daarom al weinig reden om aan te nemen, dat de schade zich alleen tot ■■Hdeze gemeente beperkt zou hebben. Het afvalver- werkingsbedrijf Rijnmond heeft jarenlang met ver- rg lies gewerkt, omdat de verwerking van chemisch afval voor de chemische industrie te duur was. Het ■^laat zich gemakkelijk raden waar men goedkoper terecht kon. it iWQf Ginjaar erin zal slagen op enigszins overtuigende ^le? yijzc het gedumpte afval in kaart te brengen, is etï verigens nog maar de vraag. Iedereen heeft wel wat diei x>ter op zijn hoofd en het is pijnlijk daarmee te koop vef e moeten lopen. Het zou daarom geen overbodige Z' xe zjn wat meer mankracht ter beschikking te sstellen. Dat extra personeel zal ook weer hard nodig zijn om met behulp van een doelftreffende controle •jjjjj Dortgelijke rampen in de toekomst te voorkomen. S Uleen dan belooft het straffer aanpakken van illega- stortingen ook inderdaad effect te hebben. De Cai roomaamste invalshoek is vooralsnog de nieuwe wet lp de chemische afvalstoffen. De juiste toepassing mg!fan deze wet is echter verre van eenvoudig. Niet alle. ml waaronder mogelijk ook schadelijke stoffen, vallen inder deze wet. Bovendien is de norm niet absoluut. JVjj let chemisch afval mag een bepaalde concentratie schj ie eniger mate tot genoegdoening stemmen, dat er bereidheid is daar ook lering uit te trekken. Minister Ginjaar van milieuhygiëne heeft daarvan dezer dagen een hoopvolle getuigenis afgelegd. Hij kondigde aan het probleem van de illegale stortingen op twee fronten te zullen bestrijden. In de eerste plaats wil hij de illegale stortplaatsen in kaart brengen, om op die manier enig zicht te krijgen op de omvang van het kwaad. En in de tweede plaats wil hij nieuwe illegale stortingen voorkomen met behulp van strengere straffen en het scheppen van mogelijkheden om de schade te kunnen verhalen. Bij beide pogingen om de put te dempen, nadat het kalf is verdronken een korte kanttekening niet te boven gaan. Hoe bepaal je dat en wie houdt in de gaten dat men zich ook aan de afspraken houdt? De inzet van extra milieu-ambtenaren is daarom nodig. Tenslotte is er dan de mogelijkheid de aangebrachte schade te verhalen. Lekkerkerk toont aan dat zo'n actie gauw in de miljoenen guldens kan lopen. Maar op wie worden de kosten verhaald? De nieuwe wet wijst de overtreder aan, maar het is de vraag of dat wel doeltreffend is. In het Lekker kerkse geval mogen de firma Wijnsteker dan wel als de grote boosdoener te boek staan, maar zijn de bedrijven die het afval hebben geproduceerd en het zonder meer naar Wijnsteker doorschoven niet min stens zo schuldig? Trouwens, in het geval dat het tot een schadeverrekening komt, is wel duidelijk wat de uitkomst zal zijn. Wijnsteker gaat dan gewoon failliet en het is de gemeenschap die ervoor moet op draaien. Het lijkt daarom juister de nieuwe wet ruim toe te passen, zodat de vervuilers ook echt betalen. Lekker kerk is er het voorbeeld hoe onbevredigend het is, dat bij illegale stortingen niet alleen het kalf wordt verdronken, maar de put bovendien nog eens op zijn kosten moet worden gedempt ook. Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde I vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon Op dinsdag 29 april rinkelde in de werkkamer van de Nederlandse vi ce-premier de telefoon. „Wiegel." „Goeiemorgen excellente, u spreekt met Van Duin van de KLM." „Móge. wat kan ik voor u doen?" „Ja excellentie, wij wilden graag even het volgende tekstje aan u voorleggen. Het gaat om een adver tentie die morgen in een aantal bui tenlandse kranten verschijnt." „Gaat uw gang." „Mm, wij hadden dus het volgende bedacht: Holland viert een konink lijk jaar. Vandaag, 30 april, viert onze geliefde koningin Juliana haar verjaardag en bestijgt onze nieuwe koningin Beatrix de troon. De vlag gen wapperen, de klokken luiden en er is vreugde in heel het land. Er worden optochten gehouden, para des, festivals en zelfs koninklijke rijtoeren „Een ogenblikje, meneer Va Duin, Koninklijke rijtoeren zijn er mor gen niet bij, in '48 kon dat nog, maar ja, u weet, Amsterdam hè „De stad waar alles kan. haha. Nee, maar ik begrijp u. Ach, ik zeg maar zo: wat niet weet. wat niet deert, en weten ze in het buitenland veel „Daar heeft u gelijk in. Dat was het?" „Ja, dat wil zeggen bijna. Wij beslui ten met: kom het feest met ons meevieren. Laat de KLM. de Koninklijke Nederlandse Lucht vaartmaatschappij, u dit koninklij ke jaar naar Holland vliegen. Dit alles natuurlijk in het Engels ge steld. Wat dunkt u?" „Uitstekend, niets op aan te mer ken. Plaatst u daar nog geen foto bij of zoiets?" „Ha, vanzelfsprekend excellentie. Er komt een grote plaat bij van de gouden koets, echt een feestelijke plaat." „Maar de gouwe koets rijdt niet. Dat weet u?" „Weten we, excellentie, maar zoals ik al zei: wat niet weet, wat niet deert." „Tsja, u geeft natuurlijk wel een wat vertekend beeld op die manier en „Excellentie, u heeft volkomen ge lijk. Maar u weet ook, wij zijn niet zo kinderachtig bij het bedrijfsle ven en het gaat hier per slot van rekening om een stukje Holland promotion." „Ja, da's waar." „Kijk excellentie, u zou het toch ook niet leuk vinden als de televisie morgen beelden naar het buiten land zou zenden van relletjes in de hoofdstad, gesteld dat die zouden uitbreken.?" „Nee, meneer Van Duin, dat heeft u goed gezien." „U zou daarom toch vreemd opkij ken, excellentie, als wij in de bui tenlandse media adverteren met: Kom naar Holland, kraakland, of zoiets, haha.' „Inderdaad, ja." „Dus dat tekstje is akkoord,?" „Vanzelfsprekend, meneer Van Duin." „Prima excellentie, dan gaan we meteen aan het werk. En een goede morgen." „Móge, meneer Van Duin." De vice-premier hing op. „Relle tjes". mompelde hij en hij dacht aan zijn lijsttrekkerschap. Als het zover kwam, zou hij er een mooi nummer van maken. Het volk zou het immers niet pikken als er rot zooi werd getrapt op zo'n dag? Hij had trouwens al aardig op die senti menten ingespeeld Jammer dat links hem al meteen doorhad. Provocerend hadden ze zijn uitspraken genoemd, dat 30 april een feestdag moest worden en dat ordeverstoringen niet zouden worden geduld. Maar ach, dacht hij, als bij de mensen maar het beeld bleef hangen van de Wiegel die op de bres stond voor koningshuis, feestelijkheid en orde. Hoopte hij misschien op relletjes? Hans. Diep in zijn hart? Een vage glimlach streek langs zijn mond hoeken. Hij trok de ochtendbladen naar zich toe. Zijn blik viel op een paginagro te advertentie. „Een nieuwe koning in, dan ook 'n nieuw zoutje", las hij. Hij bladerde door. Ha, hier nog zo een: „Sorry prinses, maar u bent helaas niet de enige die deze week een kroon krijgt." Mm, dacht de vice-premier, het be drijfsleven eet er ook goed van, van het koningshuis. Voortreffelijk idee toch van de KLM om de troonswis seling aan te grijpen om het beeld van Holland weer wat op te poetsen. Dat is ook wel hard nodig. Die toe standen van vorige maand in Am sterdam, dat moet toeristen en ad verteerders toch afschrikken. En dan het krediet dat we bij de Ara bieren hebben verspeeld met die film. Een onverstandige daad was dat toch van de NOS. Dat kon je ook al niet meer hardop zeggen in dit land Dan bedreigde je meteen de pers vrijheid. De vice-premier zuchtte. Zelfs de Telegraaf had hem in die kwestie in de steek gelaten. Van je beste vrienden moest je het maar hebben. Men moest toch begrijpen, dat pers vrijheid mooi is. maar dat niet alles kan. Kortzichtigheid, dat is het. Men heeft geen oog voor de geweldi ge economische belangen die op het spel staan. Het gerinkel van de tele foon stoorde de vice-premier in zijn gedachtengang. „Wiegel." „Wat? ja, in die tijd zat ik in het bestuur van de JOVDDie pro testeerde er toen tegen dat WD- Kamerleden vragen stelden naar aanleiding van die uitzending van „Zo is het toevallig ook nog 'es een keer"? Herinner ik me niet, nee ja beeldreligie, dat weet ik nog welde JOVD was er sterk op tegen dat de WD maatregelen ver langde? Nee, dat herinner ik me niet meernee, echt nietnee, en goeiemorgen." Hij hing op en dacht na. Dat hij zich daar niets meer van herinnerde. „Die schemerlamp, die woensdag de Nieuwe Kerk binnengleed, dat was dus mevrouw Verkerk-Terp stra," bralde een man vrijdagoch tend in alle vroegte door de radio. De kwaliteit van deze kwinkslag zal ieder voor zich op waarde schatten. In elk geval was het een waar gezel schapsspel voor het hele gezin om temidden van de plechtstatigheid te ontwaren welk Kamerlid in welke nerveuze schnitt stak. Bij het afleg gen van eed of belofte had je daar nog eens even fijn de tijd voor. Zo was er het Kamerlid Castricum (PvdA), dat sinds mensenheugenis niet anders dan in een wat vet uitge slagen lederen veston is waargeno men. Nu kwam hij zichtbaar onwen nig uit zijn stoel in een leverkleurig kostuum met stropdas in dezelfde teinte. Mevrouw Bisschoff (D'66) veerde op toen haar naam door de vibrerende stilte galmde, maar of ze het echt was, dat konden we in de huiskamer niet vaststellen, vanwe ge haar hoofddeksel dat alle zicht op haar gelaat ontnam. En ook de heer Kombrink (PvdA) maakte de tongen los. Hij droeg een stemmig pak, dat zeker, maar de concessie voor dit feestelijk gebeuren had toch niet zover mogen gaan, dat hij zich daarvoor ook nog een stropje had gestrikt. In plaats daarvan een nonchalant omgeslagen shawl, ook zwart. Mevrouw Jabaaij (PvdA) daarentegen maakte met een piep klein stropdasje, dat duidelijk naar punk zweemde, het verzuim van haar fractiegenoot goed. Verder waren er dan de Kamerleden met een militant verleden. De over ste Ploeg (WD) natuurlijk, de luite nant-kolonel op non-actief, die bij het grote publiek eindelijk de ge heimzinnige kracht achter zijn in spanningen voor het behoud van bejaardenoord Bronbeek verklapte. Een staalkaart op de borst van het heldhaftigste soort, terzijde ge staan door zwaarlijvige epauletten, die hem zonder meer tot een der meest gevreesden van de feestgan gers maakte. Verder waren de heren Blaauw (WD) en Joep de Boer (CDA) eveneens in majesteits wa penrok. terwijl de CDA'ers Frinking en Couprie ook ouwe stomp in vredig burgertenue waren. Maar wie toch de meeste aandacht op zich vestigde was de heer J. N. Scholten. Noch in burger, noch wel ke strijdkracht dan ook vertegen woordigend, stapte hij de kerk bin nen in een zwart jasje met hoge gesteven kraag. Smaakvol bezet met verguld loof. Witte broek, de gen, alom goudbrokaat en een steek, die hij bij nadere beschou wing toch maar in de hand hield. We hebben het hier over het zogeheten ambtskostuum. Het stamt uit tij den dat het woord „excellentie" bij de mensen nog voor op de tong lag. Tegenwoordig kunnen burgers die de operette frequenteren het nog thuis brengen. Anderen dienen voor nadere analyse de juiste boeken open te slaan, zich bij het museum der kanselarij van de Nederlandse orde te vervoegen, of bij J. N. zelf te rede te gaan. ..Ik kreeg het in 1970 van mijn schoonvader. Bruins Slot. die het op zijn beurt van diens schoonva der, prof. Rutges heeft gekregen, indertijd ook Kamerlid. Al die tijd heeft het bij mij in een ijzeren kist op zolder gelegen. Vondeling heb ik destijds gevraagd of de kans zich nog zou voordoen dat ik het aan kon. En die zei toen al dat de inhul diging van Beatrix misschien de enige keer zou zijn. Nu heb ik het dan aangetrokken en ik voelde me er uitstekend in. In eerste instantie was het me te klein, maar voor de gelegenheid ben ik vier kilo afge vallen." Terzijde mag worden opgemerkt dat het kinderachtig zou zijn de heer Scholten van ijdeltuiterij te betichten. We mogen evenmin ver onderstellen dat het ook maar iets te maken zou hebben met zijn plaats op de CDA-kandidatenlijst, waar zijn naam naar verluidt niet in de hoogste regionen zal prij ken. Dit was, om zo maar te zeggen een aardigheidje zonder electoraal oogmerk. Hij staat het pak straks vrijwillig af als mettertijd het mu seum van de Tweede Kamer gereed komt De Tweede Kamer bespreekt van daag en morgen onder meer de pro blemen in de Europese Gemeen schap en de hulp aan oorlogsgetrof fenen. Overmorgen wordt het „spoeddebat" voortgezet over de vermeende Nederlandse betrokken heid bij de opbouw van een kern macht in Zuid-Afrika. Dit debat werd in februari geschorst, omdat minister Van der Klaauw zich on voldoende had voorbereid. Zuid-Afrika komt ook aan de orde in het vragenuurtje Het CDA-Ka- merlid J. N. Scholten wil meer we ten van geheimzinnige olieleveran ties aan dat land. Zit Shell erach ter? Tot slot een debat over het woningbouwprogramma De Eerste kamer zet morgen het debat over de politie voort en be gint aan de behandeling van de justitiebegroting. PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENTE Nou denk je toch als eenvoudige Nederlander dat het alleen die verre Amerikanen zijn, die den ken dat we hier allemaal met klompen en molentjes lopen, al thans op klompen en altijd omge ven door molens. Maar daar blijkt het niet mee op te houden. Veel dichter bij huis, naast de deur zelfs, bestaat vrijwel het zelfde misverstand. Ook bijna één op de vier Belgen denkt het eerst aan molens en kanalen als hij „Nederland" hoort. Gelukkig worden die molens niet het meest, zij het wel erg vaak genoemd. Het Brusselse bureau voor marktonderzoek dat twee duizend Belgen over Nederland uithoorde, kreeg van één op de drie mensen te horen dat ze on middellijk aan kaas moesten denken. En voor nog iets meer mensen komen onze bloemen (met name tulpen) nog vóór de molentjes en kanalen. Klompen staan er nog minder gekleurd op. dat wel, maar ze worden ge noemd en altijd door nog heel wat meer dan een enkeline. Kaas Goudse blijkt een tikkel tje beter bekend dan Edammer wordt in Brussel en Wallonië vaker genoemd dan door de Vla mingen, maar die laatsten weten weer meer van onze „echte bo ter". Welgestelden en jongeren tussen 16 en 24 jaar eten waar schijnlijk meer Nederlandse kaas dan anderen, want zij hebben het er 't meest over: van die jeugd neemt zelfs 85 procent spontaan „kaas" in de mond, in elk geval het woord, zodat de, kaasmakers hun produkten daar vast en ze ker nog jaren kwijt kunnen. Tot nu toe gaat het dus om grote groepen van onze zuiderburen, 25 tot 30 procent gemiddeld. Ze we ten ook nog wel een paar dingen meer te noemen, maar dan krij gen we met veel kleinere percen tages te maken. „Een proper, goedkoop land", vindt 12 pro cent, hoewel daar heel wat min der vrouwen onder zitten dan mannen; de laatsten vinden het zeker al gauw mooi en schoon. Hollandse vis is lekker, weet 13 procent, en daarna komt er een hele tijd niets. Voor 4 procent van de onder vraagden bestaan er ook nog elektrische apparaten van Neder landse makelij, voor 2 procent bovendien alcoholische dranken met een Hollands smaakje. Deze artikelen worden overigens veel vaker door gegoede heren ge noemd dan door de gewone man, en vrouwen kennen de apparaten vier keer zo slecht als mannen. Niet meer dan 3 procent denkt hippies en sexshops in ons land te vinden, en 2 procent weet dat er ergens in Nederland textiel ge maakt moet worden. Vermel denswaard is nog, dat de Vlamin gen veel meer van Nederlandse alcohol weten dan de Walen. In het algemeen komen de produk ten van Nederlandse bodem er in het Waalse deel van het land be ter af dan in het Vlaamse. De directeur van het Brusselse bu reau heeft er wel een verklaring voor „In Wallonië is Nederland een buitenland als alle andere buitenlanden", maar in Vlaande ren zijn we „de hooghartige broe ders uit het noorden, voor wie je uit moet kijken" Dat Brusselse bureau, lezen we in het reclameweekblad Adforma- tie, dat de resultaten van het onderzoek publiceerde, vindt het zelf eigenlijk ongelooflijk, dat de Belg zo weinig van zijn buren af weet. Maar laten we fair blijven: weten wij dan zoveel van België? Mooi is ie niet, maar wel duide lijk herkenbaar als CDA-fractie- voorzitter in de Tweede Kamer, drs. R. F. M. Lubbers. Hij is hier dan ook niet zichzelf, maar een wassen afbeelding, onlangs in het „Schip der Staat" in het Am sterdamse museum van Madame Tussaud bijgezet. Elk moment kan er nu iets uitko men bij de bezette Iraanse am bassade in Londen. Niet direct een bezetter of een gegijzelde, maar een ei. Twee huizen naast de ambassade heeft een wilde eend veertien eieren gelegd. De bewoners zijn inmiddels geëva cueerd, maar de eend wil haar nest voor geen prijs verlaten. Zo lang ze uit het nu onbewoonde huis geen eten meer krijgt zorgen politiemannen die tot de belege raars van de ambassade horen, er voor dat het dier niet van honger omkomt. „We kijken met span ning uit naar onze kuikens", zegt een agent. Moeder en jongen zijn er de oor zaak van dat op het vliegveld van Cairo passagiers een uur hebben moeten wachten, en dat in het Engelse stadje Barnsley een auto niet rijden kan. In Cairo was het een poes die voor haar bevalling een veilig plekje had uitgekozen in het elektronische apparaat waarin de bagage wordt doorge licht. Toen het apparaat plotse ling uitviel, vond een monteur de moederpoes die haar jongen aan het werpen was. Na een uur kon den moeder en kroost voorzicht verwijderd worden. Het toestel werkte onmiddellijk weer feil loos. In Barnsley heeft de 19-jarige Ro ger Potts eerst nog met zijn be stelauto rondgereden, hoewel hij toen al wist dat er een merel met één ei onder de motorkap zat. Dat deed hij ook toen de vogel niet te verjagen bleek en de vol gende nog een ei gelegd had. maar toen het nest weer een dag later een derde ei bevatte, heeft Roger zijn „broedmachine" maar voor onbepaalde tijd aan de kant gezet. Wie bakken met bloeiende plan ten of boompjes op z'n balkon zet, staat er meestal niet bij stil dat zo'n bak wel eens veel te zwaar voor het balkon kan zijn. Nodig is dat wel, wil de tuin vrouw of -man niet met planten en al door het balkon zakken. Weliswaar wordt tegenwoordig bij de bouw van flats gerekend met een (gelijkmatig verdeelde) belasting van het balkon van 250 kilo per vierkante meter, maar een bak met natte grond van 50 x 50 x 50 centimeter weegt al gauw 400 kilo. Die wetenswaardigheid hebben we uit de nieuwe folder „Planten kennen geen hoogte vrees". een uitgave van net Bloe menbureau Holland in Den Haag. Zoals de titel al zegt, is de inhoud gericht op flatbewoners die desnoods op tien hoog hun eigen tuintje kunnen inrichten. Als ze tenminste voldoende reke ning houden met de wind, de zwaarte van de bakken, het for maat van die bakken, en als ze weten wat ze er in willen en kun nen stoppen om een fraai resul taat te krijgen. Wie zich toch bij het tuincentrum of een andere „bakversierder" laat inlichten, kan daar meteen die nieuwe fol der vragen waar allerlei handige tips in staan. „Ik ben, geloof ik. de enige man in Nederland die vlot kan babbe len over zowel klassieke als ei gentijdse muziek. Er zijn overi gens meer mensen die goed kun nen praten over muziek, maar dan is 't het één of het ander." aldus Willem Duys in Studio. Zoals we onlangs in deze hoek al opmerkten: een mens moet ook niet al te bescheiden zijn. In „Allen op weg", het contactor gaan dat de diakonie van de Ge reformeerde Kerk van Diemen- Watergraafsm eer-Bijlmermeer voor ouderen maakt, vonden we het „tafelgebed 1945", ook uit de laatste oorlogswinter. Dit zijn de laatste twee coupletten: Geef dan, die uit de macht der Filistijnen en uit Egyptes greep Uw volk verlost en hebt gespijsd met manna, dat verdwij- ne deez* kwelling om de schaamle daagse kost. Voer ons naar 't beetre land van Uw belofte waar vrije handen vinden eerlijk brood. Tem wie jns tergt, verjaag de Duitse jchoften en hoed ons samen voor de hongerdood. Na in diverse landen allerlei ge varen getrotseerd te hebben, in Jordanië door verwilderde hon den aangevallen te zijn, in Tanza nia bijna door een leeuw gepakt en in Guinee in de gevangenis opgesloten te zijn, dacht de 19- jarige Indiër B. V. Narayana bij aankomst in de Verenigde Staten het ergste van zijn nu al veertien maanden durende wereld-fiets tocht achter de rug te hebben. Maar het ergste kwam nog: na vijftigduizend kilometer pedde len werd in Chicago zijn fiets gestolen, terwijl hij ergens even een kop kofie dronk. „En ze ver telden me in India nog wel dat er in Amerika geen rovers beston den omdat iedereen er zo rijk zou zijn," klaagde hij bij de politie. Oriënt-express De eertijds be roemde „Oriënt-express" gaat weer rijden. Een Londense firma heeft de 31 wagons opgekocht en laat ze nu restaureren De bedoe ling is, dat de Oriënt volgend jaar tussen Londen en Venetië gaat rijden. Hertrouwd President Moboe- toe van Zaïre is hertrouwd, waar schijnlijk deels om de rooms-ka- tholieke kerk (waarmee hij al ja ren overhoop lag) en de paus (die pas bij hem op bezoek was) een plezier te doen. Moboetoe, die negen kinderen heeft, werd in 1977 weduwnaar na een huwelijk van 22 jaar. Hij zei toen nooit meer te willen trouwen Liefhebber Een school in het Westduitse Mönchengladbach denkt te weten waar de 25 spoor loos verdwenen naslagwerken van de schoolbibliotheek geble ven zijn: bij een jonge onderwij zer thuis, die vorig jaar ook een kleine duizend boeken en tijd schriften van openbare bibliothe ken niet teruggebracht blijkt te hebben. Eentje méér Een bootje uit Cuba is met één persoon meer in Key West (Florida) aangekomen dan waarmee het vertrokken was: een vrouw had een paar uur tevoren in het scheepje een baby gekregen. Het kind bleek kernge zond. maar de moeder heeft een zonnesteek opgelopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5