'Lesje bewapening nog geen vredesonderwij Uit brieven van lezers Internationaal symposium in Utrecht over vredesopvoeding FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 6 MEI 1980 TROUW/KWARTET P12/RH3 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. door Hanneke Wijgh Inhuldiging (11) RADIO STAD en de VARA hebben met hun alternatieve uitzendingen de rellen gecoördineerd en sterk gesti muleerd. Bewijs? Op zeker ogenblik kwamen een paar jongens de radio- post binnen. Zij zouden in de stad alternatieve straatnamen aanbren gen zoiets als: Prinsengracht wordt Lockheedgracht; Koninginneweg wordt Koningin??wèg. Drie man er op uit. één met een verfspuitbus. twee op de uitkijk: een koud kunstje. Zij werden door de radio-verslaggeefster op enthousiaste toon begroet: „Enis het gelukt9" Ja hoor, de heldendaad was met succes vol bracht. Wie is verantwoordelijk voor deze uitzendingen? Ik denk, dat Den Uyl zich voor zijn Vara diep zal scha men, want hij keurde gelukkig de rellen grondig af. Hier ligt een taak voor de nieuwe voorzitter om herha ling van zoiets tegen te gaan. Burge meester Polak bagatelliseerde de zaak met: „ik merk elke dag, dat ik in een rumoerige stad woon." Radio Stad ressorteert toch onder de ge meente Amsterdam? Hier zette deze zender duidelijk op tegen de politie en herhaaldelijk in het bijzonder te gen de M.E. Een fel protest van poli tiemensen en burgers is vereist. Des kundige ophitserij. Wie betaalt dat eigenlijk? Wij allemaal met elkaar? Hoogeveen R. J. Wyrdeman Inhuldiging (12) Hoe vaak heeft de oppositieleider van het kabinet-Den Uyl niet gesproken over puinruimen. Grote woorden wa ren het, welnu hij kan nu echt aan de slag: In Amsterdam en in politiek Den Haag. De voorspellingen zijn uit gekomen. Erg jammer dat de anar chisten er zo'n puinhoop van maak ten en de daklozen daardoor in de kou lieten staan. Maar zou „Den Haag" het wel hebben begrepen, en zal ook daar de puinhoop van het niet luisteren naar de stemmen uit het volk worden opgeruimd? Waddinxveen Jan Oosthoek Inhuldiging (13) Als men een kist heeft en iemand trekt een schuif open, dan hoeft men niet verbaasd te zijn, dat de ratten eruit komen. Men mag toch deze rat ten niet kwalijk nemen, dat ze doen als ratten. Hij die de schuif heeft opengezet, al is het maar op een kier tje, treft de schuld van het aangerich te onheil. Niet de losgelaten vandalen zijn schuldig, maar alleen de overheid die deze vandalen de royale kans heeft gegeven en nog steeds geeft. Zeist D. Dondorp Inhuldiging (14) Hulde aan de Amsterdamse politie. Bijna honderd gewonden zelf en slechts plm. 30 oproerkraaiers. Wat kwam burgemeester Polak sympa thiek over, toen hij zich met de prach tige ambtsketen getooid door de za len van het paleis en de boot bewoog. Inmiddels werden zijn manschappen met stenen en wat dies meer zij beko geld. Geachte burgemeester, was het misschien niet juister geweest aan Hare Majesteit te hebben gevraagd U bij uw manschappen te mogen voe gen al was het alleen maar om ze morele steun te geven? Aalten Wm. Hebly Inhuldiging (15) Het is een duidelijke zaak dat op 30, april de VARA met het alternatieve radioprogramma op Hilversum 2 be langrijk heeft bijgedragen tot het ■aanwakkeren van de rellen in Am sterdam. Het is een ernstige zaak dat een zendgemachtigde daartoe in staat wordt gesteld. Ik zou me scha men lid van deze omroep te zijn! Albert van den Heuvel weet nu waar hij verzeild is geraakt en wat hem te doen staat. Overigens ook radio- STAD heeft al eerder aangetoond niet in de ether thuis te horen. Oosterbeek J. Karei Inhuldiging (16) Het was verbijsterend hoe tijdens de inhuldiging van de nieuwe koningin de anarchie hoogtij vierde in Amster dam. Men zegt nu dat deze geweldda digheden los stonden van de „echte" kraakacties. Het is echter een feit, dat al maanden van tevoren allerlei misdadige elementen in ons land „warm" gemaakt zijn door de krakers UTRECHT „Oorlog en vrede vallen buiten het gezichtsveld van kinderen. Toch moeten ouders en leerkrachten de kinderen voorbereiden op deze problemen. Dat kan nog het beste door uit te gaan van de eigen situatie. Wil je actief de vrede bevorderen, dan moet je ook in het dagelijkse leven naar vrede streven." Drs. Lennart Vriens is peda goog en mede-organisator van het internationale symposium over vredesopvoeding. dat morgen in Utrecht begint en dat tot aanstaande vrijdag duurt. De keuze van de datum is vrij toevallig tot stand ge komen, maar het feit dat de opening van het symposium zo kort na 5 mei valt, komt volgens Vriens mooi uit. Het internationale symposi um wordt georganiseerd door de Stichting Vredesopbouw en de vakgroep Wijsgerige en Historische pedagogiek van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het doel van het symposium is het leggen van een theoretische fundering. Vriens: „In Nederland wordt in het onderwijs al vrij veel gedaan aan vredesonderwijs en vredesopvoeding. Op het terrein van de theorievorming is echter een manco. Wat er tot nog toe aan theorieën zijn ontwikkeld, is afkomstig van polemologen. Pedagogen heb ben zich afzijdig gehouden." Brochure Vredesopvoeding is niet nieuw. Al in 1890 schreef Her man Molkenboer een brochu re, waarin hij onderwijzers en vrienden van het onderwijs opriep mee te werken aan het 'toekomstig geluk der menschheid'. Molkenboer 'bleef lang een roepende in de woestijn, maar de eerste we reldoorlog schrikte de leer krachten wakker. In Neder land waren het mensen als Jan Ligthart, Cor Bruyn en Kees Boeke, die de motor wer den van een brede vredesbe weging. In het buitenland was vooral Maria Montessori ac tief. Zij allen wilden het on derwijs verbeteren en daar mee de maatschappij, die vol gens hen een maatschappij moest worden van broeder schap, liefde en vrede. Na de tweede wereldoorlog duurde het tot in de Jaren zestig voor een nieuwe vredes beweging van de grond kwam. Pax Christ! was weliswaar reeds in 1948 opgericht, maar instanties als Vredesopbouw. het Interkerkelijk Vredesbe raad en het Nederlands Insti-, tuut voor Vredesvraagstuk ken stammen alle uit de Jaren zestig. Ook binnen de univer siteiten groeide de belangstel ling voor vrede en veiligheid. Het resulteerde in de oprich ting van het Polemologisch Instituut van de Rijksuniver siteit in Groningen en het stu diecentrum voor vredesvraag stukken aan de Katholieke universiteit van Nijmegen. Een vredesbeweging uit de ja ren zeventig is de actie tegen de neutronenbom en tegen de kernbewapening. De verschillende instanties zorgen samen voor een be langrijk stuk vredesopvoe ding, ook in het onderwijs. Zo is er een project voor het lager beroepsonderwijs, een project Het internationaal sympo sium voor vredesonderwijs van 7 tot en met 9 mei vindt plaats in de Geertekerk in Utrecht. Sprekers zijn onder meer prof. drs W. Blader groen, prof. dr B. Röling, drs B. ter Veer (opening), de pe dagogen Dietrich, Vriens, Beekman, Bolleman, Esser en Dasberg, de polemoloog Bar- telds, de historicus Nicklas en de sociologen Haavelsrud en Gleeson. Op zaterdag 10 mei vindt in het Transitori um I in de Uithof te Utrecht een open dag plaats over vre desonderwijs. over mondiale vorming voor vwo en havo en een project vredesopvoeding voor het la ger onderwijs. Het laatste pro ject gaat uit van de stichting Vredesopbouw in Utrecht. Mr. Gerdo Zoon, algemeen secre taris bij Vredesopbouw. noemt het volstrekt nieuw dat een symposium zich richt op vredesonderwijs aan vier- tot veertienjarigen. Neutronenbom Kan dat wel, vragen bezorgde opvoeders zich af. Mag je kin deren op zo'n Jonge leeftijd al confronteren met zulke moei lijke problemen als oorlog en vrede? Geu Visser, begeleider van het onderwijsproject op de lagere scholen vanuit de stichting Vredesopbouw: „Het is een goed pedagogisch uitgangspunt dat je kinderen niet opzadelt met problemen waarvoor ze zelf geen oplos sing kunnen aandragen. Daar om moet je leerlingen in de eerste klas niet lastig vallen met de neutronenbom, maar je kunt ze wel een strip laten tekenen over ruzie. Of een rol lenspel laten spelen over hoe je ruzies kunt oplossen. Het gaat erom dat kinderen gaan ervaren dat conflicten ook met praten zijn op te lossen. Je hoeft niet altijd op de vuist te gaan." Gerdo Zoon: ,3ij oudere kin deren kun je wel parallellen trekken tussen ruzies op de speelplaats en de internatio nale politiek." Het probi bij vredesonderwijs is Geu Visser dat informal! leen niet voldoende is. In in het ontstaan van confl leidt niet vanzelfspreken ander gedrag. Hij noemi voorbeeld van de leerkn die over vrede praat ij klas, maar tegelijk de lee gen de mond snoert. Len Vriens: „Een lesje over bt pening is nog geen vredj derwijs. Dat vraagt om dimensie méér." Handboek Het onderwijsproject opd gere school speelt zich Utrecht. Doel van het pn is het schrijven van een h boek met praktische aai zingen voor de didactiek handboek, dat eind dit klaar moet zijn, zal verspreid op scholen, ped gische academies en sd begeleidingsdiensten. Visser: „Het gaat om een ces. Leerkrachten moetei ontdekken hoe een week desonderwijs kan uitmoi in een model voor onder waarbinnen de vrede werkt in alle vakken en hele manier van lesge Zo'n proces kunnen we dwingend voorschrijven, zou strijdig zijn met onze gangspunten." om de plechtigheden in Amsterdam te komen verstoren. De media met de VARA, de NOS en niet te vergeten de VPRO voorop hebben, door meer dan normale aandacht te schen ken aan akties als „Geen woning, geen kroning", hier zeker hun steen tje aan bijgedragen. Uit de reacties is duidelijk gebleken dat het Neder landse volk dergelijke anarchistische acties niet langer pikt. Laten we ho pen dat de politici hier hun conclu sies uit trekken. Hoogeveen Gerrit Boxem Inhuldiging (17) Waarvoor is de politie? Is zij alleen om de deksel op de pot te houden en onder alle omstandigheden rust en orde te handhaven om drieduizend feeëriek geklede gasten ongestoord een sprookjesfeest te laten vieren, in deze tijd van armoede, onderdruk king en de opstand daartegen? Hoe haalt men het in zijn hoofd? Nu zit Nederland met de brokken. Omdat er twee soorten mensen zijn die elkaar niet kennen kon dit gebeuren; en nu beschuldigt men of de politie of de „oproerkraaiers". De heer Schaefer zei op de tv dat men niets kon doen tegen de woningnood omdat men niets tegen de speculanten kan doen. Is dat zo? En kan men dan wèl iets tegen de getergde jongens doen, die met blote handen vechten tegen het geweld dat ze moeten dulden: oorlo gen, werkloosheid, woningnood, ver gif in de bodem en in het water en de lucht (Lekkerkerk)? Voortdurend ge beuren er zogenaamde „ongelukken" die er niet hoefden te zijn (stop de kindermoord, kerncentrales, nu komt weer LP-gas op schepen, terwijl de treinen met „gevaarlijke stoffen" 's nachts door de woonwijken razen; de derde wereldoorlog komt „nader bij"; de kernbommen ervoor moeten in onze bodem). Het feest mag niet gestoord worden. Voor wie is dat feest? Voor wie is de ellende? Ook al zijn er geen uitbarstingen, alleen het aanzien daarvan maakt je ziek. Is het niet teken van gezondheid van onze jeugd, die dat wel ziet en voelt, dat ze in opstand komt, juist op een dag waarop zich alles „in het groot" mani festeert? Wassenaar Hilde Slotemaker Inhuldiging (18) Verdraagzaamheid en begrip tonen is goed, maar niet onbegrensd. Wanneer elementen, zoals die op 30 april de kans kregen rellen te veroorzaken en enige weken geleden reeds veroor zaakt hebben en daarbij op ondub belzinnige wijze er blijk van geven zich tegen het wettig gezag te keren, is mijns inziens de conclusie dat deze elementen hier niet thuis horen en dat wel straffer opgetreden moet wor den tegen deze oproerkraaiers. Wij bezitten in Nederland een koninklijk leger, dat kennelijk niet op mag tre den om het koningshuis voor tonelen, zoals die nu weer plaatsvonden, te beschermen. In feite krijgt men de rekening gepresenteerd van een reeds jarenlang aan de gang zijnde steeds verdergaande ondermijning en uit holling van het gezag. Groningen H. Lakpor-Stavast Inhuldiging (19) De tv-reportages van woensdag zou den gaan over de troonswisseling en de inhuldiging van koningin Beatrix. Zeer velen verheugden zich op een feestprogramma Dat de NOS meen de tijdens die uitzending beelden van allerlei relletjes te moeten laten zien is naar mijn mening een blunder. Die beelden hoorden in het journaal. De bijdragen van de VARA/Radio Stad waren walgelijk. Journalisten spra ken ronduit dat ze genoten van dit volksoproer. Radio en televisie ben op deze manier de raddraaie de kaart gespeeld en ongelooflijk Nederlanders een droevige dag zorgd. Bovendien wordt zo'n sfee schapen van angst en bedreiging Voorburg Frits Dilü Inhuldiging (20) Dat de gezamenlijke kraakgroe zich distantiëren van de rellen koninginnedag getuigt van een sli geweten. Al weken geleden was april uitgeroepen tot een natioi kraakdag (de vele affiches toon ondubbelzinnig aan waarom juist dag). De kraakgroepen hebben hun voorpubliciteit. misschien a wild, groepen als de „Autonomen andere aangetrokken. Overmo door hun eerder succes dit jaar sc pen de krakers een gevaarlijk pi dent. Amstelhoek Joh. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur Lieve opa Mansvelder hartelijk gefeliciteerd met uw 80ste verjaardag. Thea en Theo, Dick en Beata, Dick en Nelie, Adrie en Jeanet, Johan en Wil, Marianne. Wim en Ineke, Duco-Andries, Hans, Daan, Annette en Dick, Peter, Simon-Jan, Sonja, Pim, Arno, Jim, Monique, Robert, Paula, Tom, Martijn, Jeroen, Mirjam, Ewout. D.V. op 18 mei a.s. is het 25 jaar geleden dat onze ouders Willem Verwey en Marretje Verwey-Rodenburg in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen Bas, Piet, Corrie en Wim Gelegenheid tot feliciteren op 16 mei van 20.00 tot 22.00 uur in het dorpshuis „de Schulenburg" in Kamerik. Mei 1980, Overstek 10, 3471 EJ, Kamenk. U zij de glorie, o-pgestane Heer U zij de victorie, nu en immermeer God nam. geheel onverwacht, tot Zich zijn kind, onze lieve zorgzame dochter, moeder en oma Gré de Gast Sinds 1974 weduwe van J. L. Bodegom op de leeftijd van zestig jaar Rotterdam- J. S. de Gast-van de Meeberg Heerjansdam: An de Priester-Bodegom Piet de Priester Jan en Margreet Goudswaard: Leo Bodegom Eke Bodegom-van Spronsei^ Annette. Joyce en Janwillem Emmen: Trudy Hofman-Bodegom Gerrit Hofman Robert Jan en Eline Oud-Beijerland: Cor Bodegom Jos Bodegom-Blaak Berd ine en Lennard 2981 BD Ridderkerk, 4 mei 1980 Bloemenstraat 15 Correspondentieadres: Ganzekant I 2995 VC Heerjansdam. Onze dochter, moeder en oma ligt opgebaard in de rouwkamer van de Noordhave aan de Noordstraat 73A te Bolnes, waar gelegenheid tot rouwbezoek zal zijn: donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden vrijdag 9 mei, aanvang 13.00 uur in de Gereformeerde „Pelgrimskerk" aan de Kerk- weg. waarna de begrafenis zal plaatsvinden circa 14.00 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof" aan de Lagendijk te Ridderkerk. Mijn innig geliefde vrouw onze dierbare moe der en grootmoeder Liselotte Emma Henriëtte Groot-Brinckmann is op 28 april 1980 overleden in de ouderdom van 72 jaar. Santa Ana, Californië, N. J. Groot Jan E. Groot Priscilla Groot-Comfort Norman Dana Venice, Californië, Rita Mayes-Groot Carlisle Mayes Santa Ana, Californië, Peter N. Groot Lies Groot-Aaij Jo-An Robert Margot New York, N.Y., Hans C. Groot De begrafenis heeft heden plaats gevonden 5 mei 1980 12521 Barrett Lane Santa Ana, Calif. 92705. Op 28 april 1980 is in Californië overleden onze geliefde schoonzuster en tante Liselotte Emma Henriëtte Groot-Brinckmann Rotterdam, R. B. van der Meer-Groot A. P. van der Meer 's-Gravenhage, A. C. Eskes-Groot Amsterdam, M. P. Folkerts-Groot 's-Gravenhage, S. van Andel-Rose J. van Andel nichten en neven. „Ik ben de goede Herder en ik ken de mijne en de mijne kennen Mij" Joh. 10 vers 14 Voor ons nog onverwacht nam de Heer van dood en leven uit ons midden weg mijn lieve, zorgzame man, onze vader en grootvader Gerrit Akkerman Op de leeftijd van 81 jaar Hoogeveen: H. Akkerman-Kats Almkerk: R. Akkerman M. Akkerman-Griffioen Leiden: A. Kerstens-Akkerman Ton Ria Hoogeveen, 4 mei 1980 Olden Kinhout, kamer 3, Kemperstraat 2. 7901 CB Hoogeveen. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 8 mei a.s. om 12.00 uur vanuit de Zuiderkerk, Baarlelaan I te Hoogeveen. Gelegenheid tot condoleren van 11.00-11.30 uur. Aanvang van de rouwdienst 11.30 uur. Want ik tfen' verzekerd, dat noch dood noch leven, noch Engelen, noch mach ten, noch heden noch toekomst, noch krachten, noch hoogte noch diepte, noch enig ander schepsel ons zal kun nen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus, onzen Here. (Rom. 8 vers 38, 39) Voor ons geheel plotseling nam God tot Zich mijn lieve man. onze lieve vader en opa Sake Smid op de leeftijd van 68 jaar De diep bedroefde familie: A. Smid-de Witte Gé en Nico Noort Aranka, Marjolein Auke en Auckje Smid Sita, Sake, Mark Loes en Elbert Beekman Trees, Akkelien, Willemien, Sake Saskia en Jim Hofman Janie, Akke 8084 AC 't Harde, 3 mei 1980 Prins Johan Frisolaan I Geen bloemen. Geen toespraken. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden D.V. woensdag 7 mei om 13.00 uur in de Gereformeerde kerk te 't Harde aan de Bovendwarsweg. Hierna vindt de teraardebe stelling plaats op de algemene begraafplaats aan de Boven weg te 't Harde om 14.00 uur. Na afloop van deze plechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in voornoemde kerk. Tot onze droefheid ging vertrouwend op zijn Heer en Heiland onverwacht van ons heen onze geliefde broer, zwager en oom Sake Smid op de leeftijd van 68 jaar. Koudum: H. Smid-Mulder Hindeloopen: L. de Vries-Smid Voorburg: B. Smid P. Smid-van der Neut Hindeloopen: J. Smid-Kampman J. de Boer-Smit nichten en neven Het Harde, 3 mei 1980. Met verslagenheid namen wij kennis van het plotselinge overlijden van onze commissaris en oud-directeur de heer S. Smid op de leeftijd van 68 jaar. Dankbaar denken wij terug aan zijn inzet en grote werkkracht gedurende de tijd, dat hij voor onze vennootschappen werkzaam was. Trooste God zijn vrouw en kinderen. Nijhan B.V. Nederlandse Combinatiebouw B.V. Gelderse Bouw- en Vastgoedmij B.V. Eurosport Nederland B.V 3 mei 1980 3841 DS Harderwijk, Johanniterlaan 5. Met leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van de oprichter en naamgever van ons kantoor de heer S. Smid op de leeftijd van 68 jaar. Zijn dynamische persoonlijkheid zal ons steeds voor ogen staan. Moge God zijn vrouw en kinderen genadig zijn. Hoogeveen, 3 mei 1980 Directie en medewerkers van accountantskantoor S. Smid „De Heere is mijn herder, mij zal niets ontbreken" psalm 23 Tot ons groot verdriet heeft, op de leeftijd van bijna 80 jaar de Heere tot Zich genomen mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, lieve grootmoeder en overgrootmoeder, onze schoonzuster en tante Sjoukjen van der Wiel echtgenote van Cornelis van Bezooijen Zaandam: C. van Bezooijen Amsterdam: G. Taai-van Bezooijen Uithoorn: J. van Bezooijen M. C. van Bezooijen-Kramer Zaandam: A. Weerstand-van Bezooijen R. Weerstand Zaandam: H. van Bezooijen G. van Bezooijen-Kok Helmond: C. J. van Bezooijen L. van Bezooijen-Wain Kleinkinderen achterkleinkind en verdere familie 4 mei 1980 huize „Groenland", kamer 212 1506 VB Zaandam Gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcen trum van D. Leguit, Czarinastraat 21 te Zaan dam op donderdag 8 mei a.s. van 11.00 tot 11.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats Zuiddijk 421 te Zaandam omstreeks 11.45 uur. Tevens gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats na de begrafenis. „Door een nacht hoe zwart hoe dicht Voert Hij mij in 't eeuwig licht" Na een zeer geduldig gedragen lijden, is heen gegaan naar zijn Heer en Heiland onze lieve broer Kornelios Meindert Nieboer op de leeftijd van 74 jaar, geliefde echtgenoot van Adelheid Eising. Nieuwe Pekela, 1 mei 1980 Cath. Nieboer H. Nieboer. Na een liefdevolle verzorging in „Mariënha- ven" te Warmond heeft God tot Zich genomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Elizabeth Scherpenzeel-de Groot weduwe van C. Scherpenzeel in de ouderdom van bijna 85 jaar. Alphen a/d Rijn A. van Vliet-de Groot J. van Vliet Kockengen: J. Scherpenzeel-Hoogendoorn Alphen a/d Rijn: G. van Vliet-Scherpenzeel C. van Vliet Bodegraven: M. van Muiswinkel-Scherpenzeel Alphen a/d Rijn: A. Scherpenzeel-Wingelaar neven en nichten Warmond, 4 mei 1980 Corr.-adres: J. van Vliet, Da Costastraat 17, 2406 AS Alphen aan den Rijn. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond mei van 6.00 tot 7.00 uur in de gemeentezaal van de Maranathakerk (ingang Jongkindt Co- ninckstraat te Alphen aan den Rijn). De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V vrijdag 9 mei 1980 op de algemene begraaf plaats te Aarlanderveen. Aankomst 2.00 uur n.m. Vanmorgen is onze lieve tante Trijn Jeronimus-van Veen overleden „Al sterft mijn hart Gij zijt mijn Rots, mijn God, de toekomst die op mij ivacht" Groningen: H. G. Dekker-Buiten R Dekker en kinderen Heerenveen: G. E. Buiten Het heeft de Here behaagd om tot Zich t nemen, voor ons geheel onverwacht, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Mijnsje Harman-Schreuder op de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam: G. Hartman 1437 CH Rozenburg (N.-H). 4 mei 1980 Kruisweg 371 De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op donderdag 8 mei om 13.30 uur in de gerefor meerde kerk, Aalsmeerderweg, Haarlemmer meer O.Z., waarna de begrafenis om circa 14.45 uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Aalsmeer. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula op de begraafplaats Geen bezoek aan huis Geen bloemen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14