Resolutie vergroot speelruimte Hockeyers: geen problemen met West-Duitsland Poloteam voldoet niet Kinheim in de versukkeling Volleybal- ploeg: vierde in Lentebeker en Maastricht weer in eredivisie volleybal Finale handbalbeker V en L - Sittardia Besluit van Olympische Comités om deelname aan Moskou mogelijk te maken In Keulen grootste zege uit geschiedenis: 4-0 Niemand echt tevreden met plaatsing voor Moskou Nieuwe nederlagen tegen ADO Verlinden snelste in kampioenschap van Zürich MAANDAG 5 MEI 1980 SPORT TROUW/KWARTET 13 door Koos Hamer rüSSELSHEIM De vierde plaats die de Nederlandse herenvolleybal- ploeg bij de Spring Cup-wedstrijden in Duitsland behaalde, wordt door de insiders „als hoogst bevredigend" In geschaald. Dat Griekenland met de Lentebeker ging strijken voor Frank rijk, West-Duitsland en Nederland dus, moet als logisch beschouwd wor den. Volgens assistent bondscoach peter Murphy „zat er gewoon niet meer in. Gezien het feit dat bij voor beeld een Griekenland en West- Duitsland zich drie maanden lang op dit toernooi hebben voorbereid, kun je van een Nederlands team niet meer verwachten." „Vergeet niet, dat het Nederlandse team bijna een jaar niet gespeeld I heeft. Als voorbereiding was er alleen i maar het vierlandentoernooi dat j veertien dagen geleden in Denemar ken plaats vond," aldus Murphy, die hiermede zijn officiële doop als assis- I tent-bondscoach onderging. Een te- I vreden doop overigens. De Udense I fysiotherapeut over het een en ander: „Aanvallend stonden we de sterren van de hemel te spelen. De zwakke punten die we duidelijk toonden zijn echte Nederlandse tekortkomingen: zwakke blokkering en zeer zwakke veldverdediging." Iets dat zich vanaf de eerste tot en met de laatste wedstrijd tegen West- ;ch Duitsland presenteerde. „De 3-2 ne- iao derlaag die we zaterdag tegen West- t Duitsland in de strijd om de derde en vierde plaats leden, was volkomen 3C verdiend. Die uitslag was representa tief voor dit team. Opnieuw een 1-2 voorsprong en dan weer de boot in gaan. Niet omdat we slecht speelden, maar gewoon omdat de andere West- europese landen zo op elkaar inges peeld zijn, dat ze tegenover onze zwakke verdediging gewoon met een ander patroon kunnen komen, waar door we dan ook de boot ingaan." Üit de negatieve voorbereiding is dus een positief resultaat naar voren ge komen. In eerste instantie leek het allemaal nergens op. De eredivisie- gj verenigingen hadden de Commissie Nationale Top te kennen gegeven voor deze Spring Cup het sterkst mo gelijke nationale team samen te stel len. Bondscoach Ben Krysik gooide de kop in de wind en weigerde een aantal ervaren, oudere spelers te se lecteren. Gevolg natuurlijk een storm. Daar bleef het niet bij. Een ander aantal wel geselecteerden be dankten om diverse redenen. Daarbij kwamen moeilijkheden rond de benoeming van een assistent naast Ben Krysik. Er moest een lijst je afgewerkt worden eer men bij Pe ter Murphy kwam. De in feite ver zwakte selectie en de in sommige kringen omstreden benoeming van Murphy dreef de ploeg echter in grote saamhorigheid naar elkaar. Een erva ren rot als bij voorbeeld Ad van der Velden steekt niet onder stoelen en banken: „Ik heb nog nooit een Neder lands team meegemaakt dat zo'n een heid was. Geen mootjes. Eindelijk. Men vecht gewoon voor elkaar en K4 probeert elkaar op te vangen. We hebben gewoon enorm veel voor el kaar over." nps D* Een belangrijke motivatie voor de ploeg was, dat de samenwerking tus sen de veelal geïsoleerd werkende Krysik en Murphy voortreffelijk klopte. Van der Velden drukte het uit met: „Krysik is een uitstekende trai ner en Murphy een zeer goede bege leider." Daarmee niet verbloemend, dat dit in het verleden duidelijk an ders geweest is. Maar met dat al geen eerste plaats in de Lentebeker Murphy daar weer over: „Ik denk dat dit een kwestie van tijd is. Er moet duidelijk aan de tekortkomingen van het Nederlandse volleybal gewerkt worden. Dat geldt voor de nationale ploeg, maar ook voor het clubvolleybal. Kijk, voor de uitslag tegen West-Duitsland kun je natuurlijk als excuus aanvoeren, dat Ad van der Velden op een voor ons beslissende stand door zijn enkel ging. Maar dat is onzin. Het Duitse spel was completer. Dus hadden we toch wel verloren." De 3-2 nederlaag, die de vierde plaats opleverde, kwam tot stand via de cijfers: 15-12, 12-15, 13-15, 15-13, 15-4. Van onze volleybalmedewerker MAASTRICHT Het herenteam van de VC Maastricht heeft zich door een 3-1 zege op het Sneker Animo kunnen handhaven in de eredivisie volleybal. Door het grillige verloop van de promotie-degradatie wedstrij den voor een plaats in de hoogste competitieafdeling handhaafde de Maastrichtse ploeg zich met de hak ken over de sloot. Als Animo vier punten rqeer had gescoord, was de VC Heerlen promovendus geworden. Maastricht tekende voor het behoud van de eredivisie-plaats met de cij fers: 15-4, 15-9, 13-15 en 15-3. AMSTERDAM Sittardia heeft in de halve finales van het toernooi om de zaalhandbalbeker bij de heren voor een verrassing gezorgd. Tegen landskampioen Blauw Wit werd een 14-19 overwinning geboekt. In de eindstrijd komt Sittardia nu uit te gen V en L. Bij de dames gaat de eindstrijd op 17 mei tussen SEW en Hellas. SEW klop te in de halve finales Bornerbroek met 15-5 en Hellas bleef streekgenoot Quintus de baas met 15-6. ROME Vertegenwoordigers van achttien nationale Olympische Co mités uit West-Europa hebben in Rome unaniem een acht punten tel lende resolutie aangenomen, waar onder deelneming aan de Olympi sche Spelen in Moskou mogelijk wordt gemaakt. In de resolutie doen de vertegenwoordigers een laatste vertwijfelde poging de spelen te ontdoen van het nationaliserende en politieke karakter. In de Italiaanse hoofdstad waren vertegenwoordigers aanwezig uit West-Duitsland. Andorra, Oosten rijk. België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Groot-Britannië, Grie kenland, Ierland, Liechtenstein, Malta, Nederland, San Marino. Zwitserland, Turkije en Italië. Het Zweedse Olympisch Comité liet zich door Denemarken vertegen woordigen. Inmiddels hebben de Comités van Spanje en Portugal, die niet in Rome aanwezig waren, zich achter de resolutie geschaard. Als basis voor de acht punten tel lende verklaring diende het discus siestuk dat de voorzitter van het Franse Comité, Collard, de vergade ring voorlegde. Het gezelschap kwam overeen de volgende voor waarden voor eventuele deelne ming bij het IOC te deponeren: 1. Bij de opening van de Spelen zullen de deelnemende landen ver tegenwoordigd worden door één at leet, die de Olympische vlag draagt. 2. De deelnemende landen nemen uitsluitend deel onder de Olympi sche vlag. 3. Als volkslied wordt uitsluitend de Olympische hymne gespeeld. 4. Het gebruik van Olympische vlaggen en Hymnes geld voor de opening, de medaille-uitreiking en de slotceremonie. 5. Op de kleding van de deelnemen de atleten zal alleen de naam van het desbetreffende Olympische Co mité zichtbaar zijn. 6. Het IOC geeft de toezegging, dat de officiële toespraken tijdens de opening geen politieke achtergrond bevatten. 7. De nationale Olympische Comi tés beperken hun activiteiten in Moskou uitsluitend tot de sportieve gebeurtenissen. 8. De nationale Olympische Comi tés zullen niet deelnemen aan het Olympische jeugdkamp. Het IOC zal zich de komende dagen over deze resolutie moeten buigen. Conformering van het overkoepe lende orgaan lijkt een haalbare zaak. omdat de Westeuropese comi tés bij het opstellen van de verkla ring als uitgangspunt hanteerden, dat de punten binnen het Olym pisch handvest moesten liggen. Op die manier zou voorkomen worden dat er eventuele aanpassingen in het IOC-regelement noodzakelijk zouden worden om de deelneming van de Westeuropese landen aan de Spelen open te houden. Een dag na de bijeenkomst in Rome gaf de Westduitse regering een ver klaring uit, waarin het nadrukkelijk de aanbeveling geen afvaardiging naar Moskou te sturen overeind houdt. Hans-Dietrich Genscher, de Westduitse minister van buiten landse zaken, zei gisteren: „Ik heb de vaste overtuiging, dat de West europese Olympische Comités, die in Rome bijeen waren, voor de ko mende besluitvorming in overwe ging zullen nemen, dat de gemeen schappelijke belangen zo waarde vol zijn, dat zij de aanbevelingen van hun regeringen zullen opvolgen en geen ploeg naar Moskou zullen afvaardigen." Mr. Joop Idenburg, die In zijn func tie van voorzitter van het Neder lands Olympisch Comité de verga dering bijwoonde, toonde zich te vreden over het verloop van de bij eenkomst. „Wij zijn nu constructie ver bezig geweest om samen een conclusie te bereiken. Op de vorige bijeenkomsten lag het accent meer op het aftasten van eikaars mening zonder dat er veel lijn in de discus sie zat. Nu hebben we een gezamen lijk besluit genomen." De waarde van de resolutie lag volgens Iden burg in de grotere speelruimte die verschillende comités toegereikt zijn. „Landen, waarin het semi-poli- tieke aspect zwaar weegt, hebben nu aanzienlijk meer speelruimte. Trouwens, niemand ondervindt na deel van de gemaakte afspraken." De Nederlandse voorzitter was van mening, dat alle Westeuropese Co mités in principe afgesproken heb ben aan de Spelen deel te nemen. „Maar veel zal afhangen van de beslissing van de Westduitsers op 15 mei In Düsseldorp. Opvallend was in Rome, dat Daume (voorzitter Westduits Comité) niet veel gezegd heeft. Het leek er op alsof hij bang was de besluitvorming in eigen land te beïnvloeden door uitspraken, die via de pers of radio zijn achterban zouden bereiken". Over de uit spraak van het Westduitse Olympi sche Comité verkeerde mr. Iden burg in het ongewisse. „Daume heeft mij bij herhaling verzekerd, dat de kansen momenteel fifty-fifty liggen. Ik heb daarnaast de indruk, dat Daume elke mogelijkheid om de beslissing uit te stellen zal aan grijpen. De sluitingsdatum van 24 mei heeft alleen betrekking op het aantal disciplines waaraan je als land deelneemt. De lijst van deelne mende atleten dient pas tien dagen voor het begin van de Spelen in Moskou te zijn. Hij heeft dus nog wat speelruimte." De reden voor het mogelijke Duitse uitstel ligt volgens Idenburg op het politieke vlak. „Daume heeft van Helmut Schmidt (bondskanselier) vernomen, dat hij een afspraak met de Franse president heeft en dat Giscard sterke invloed zal uitoefe nen op het Franse comité af te zien van deelneming. Volgens Collard. de voorzitter van de Fransen, is daar geen sprake van, maar Daume klampt zich vast aan die medede ling van Schmidt. Hij zelf is duide lijk voorstander van deelneming en hij vindt het verschrikkelijk als zijn comité de stoot geeft tot een alge heel Westeuropees thuisblijven. Met uitzondering dan van de Engel sen. Die hebben in Rome laten doorschemeren, dat zij in Moskou aanwezig zullen zijn. Zij vinden dat de motivering van hun besluit om te gaan niet aangetast is, en dat niets in de toekomst tot intrekking ervan zal kunnen leiden." Het Nederlandse standpunt zal naar mening van de voorzitter veel afhangen van de beslissing van de Westduitsers. „Wij kunnen niet zo maar aan het Westduitse besluit voorbij gaan. Persoonlijk heb ik uit alle discussies de indruk dat de Westduitsers in Moskou verstek zul len laten gaan. En als ze niet gaan, heb ik het gevoel dat meer Westeu ropese landen dat voorbeeld zullen volgen. Zwitserland bijvoorbeeld, Luxemburg ook en Nederland waar schijnlijk ook. Als West-Duitsland nee zegt tegen de Spelen, kan dat wel eens een sneeuwbaleffect heb ben. West-Duitsland blijft de onze kere factor en blijft grotendeels be palend voor de houding van de an dere Westeuropese landen. Daar heeft Rome niets aan veranderd." Afschrijvingen van nationale Olym pische sportbonden aan het evene ment in de Russische hoofdstad heeft Idenburg nog niet ontvangen. „De sportbonden hebben zich des tijds unaniem voor deelneming uit gesproken. Tot dusverre heb ik niets vernomen over afschrijvingen om politieke redenen. Ik kan mij voorstellen, dat de hippische bond er niet veel meer voor voelt om naar Moskou te gaan, nu al vele landen afgezegd hebben. Voor het hockey- toernooi van de dames geldt dat evenzeer. Wel heb ik begrepen dat er in Nederland moeite bestaat met het punt waarop beslist moet wor den om af te zien van deelneming omdat de sportieve waarde van het evenement aanzienlijk gedaald is." Sovjetski Sport, het toonaangeven de sportblad van de Sowjet-Unie, schrijft dat de achttien Olympische Comités „zich sterk maken voor deelneming aan de Spelen van Mos kou." Het blad maakt geen melding van het voornemen van de comités af te zien van elk vlagvertoon. Een officiële reactie op de verklaring die de achttien Westeuropese Olympi sche Comités na de vergadering in Rome uitgaven, werd gistermorgen in Moskou niet gegeven. door Onno Zeisman KEULEN Met verrassende superioriteit heeft een verbluf fend frisse hockeyploeg zich op de toppositie in Europa gesplaatst. De moeizame start van het vierlandentoernooi tegen Polen (4-3) liet niet vermoeden dat het verder zo glansrijk zou verlopen. Tegen Spanje (6-2), maar vooral tegen West-Duitsland werd het een ware vertoning van overmacht. Met 4-0 kwam de grootste overwinning tot stand, die ooit op de Duitsers behaald is. Een verrassing van de eerste orde, dit spelbeeld bij een tweestrijd tussen Duitsland en Nederland. En wel naar twee kanten. Hoe kwam dit Oranje team opeens zo verbluffend sterk en waarom lieten de Duitsers zich zo volledig inpakken? Gebrek aan routi ne speelt bij de tegenstander ln geen geval mee, evenmin als onderschat ting. Als twee ploegen kunnen weten wat zij aan elkaar hebben, dan wel deze twee. Omdat Polen en Spanje een bijrol vervulden, was dit de feitelijke finale in Keulen. Aanvankelijk was Duits- land-Nederland dan ook bedoeld als slotwedstrijd van het toernooi, maar de dag waarop in Nederland gevalle nen worden herdacht, riep bezwaren op. Daarom de vervroeging naar een kille, vochtige zaterdagavond voor het traditionele duel: een sfeerloos terrein, weinig kijkers, nauwelijks verwachtingen. En juist daar: een vertoning van grandioos Nederlands hockey. Duitsland, dat het lang met een be perkte groep sterspelers heeft ge daan, zoekt zijn voorbereiding nu in de breedte. Liefst 79 spelers zijn, in drie categorieën, geselecteerd, waar uit de vervangers van de nog meespe lende dertigers moeten voortkomen. Daar viel weinig van te merken; coach Kleitert mikte op zeker, en liet zijn jongens langs de kant staan. Die zette hij pas in de tweede helft in. toen het al te laat was. Zijn Nederlandse collega Van Heu- men gaf wel een kans aan nieuwelin gen. Hij had dan ook weinig keus. Na broer Ties was ook Hans Kruize niet beschikbaar wegens het begin van een spierblessure. Liever dan enkele interlands meer is hem het spelen in de komende wedstrijd HCKZ-Kam- pong. Aldus in Keulen een niet voor ziene formatie met Leopold als aan valsleider, Bob-Jan Hillen als debu tant, Leefers op het middenveld en Hermans in het doel. Litjens en Doyer scoorden beiden twee keer. De eigenlijke matchwin naar heet echter Ewout van Asbeck. De manier waarop de jonge Hagenaar Duitsland gevaarlijkste aanvaller, De Spanjaard Romeu in duel gewikkeld met Ron Steens. Rechts Van Asbek. Stefan Blöcher, terugdrukte tot ver onder de nullijn, betekende het ineenstorten van heel de zorgvuldig uitgestippelde taktiek, waarop het Duitse spel berekend was. Want van Blöcher moest alles komen. De meest beweeglijke aller Duitsers liep vrij dag Spanje omver. Tegen Nederland was het Van Asbeck, die hem volko men in de greep hield. En wanneer de Hagenaar een keer los was, bij voor beeld om de bal ver naar voren te drijven, sprong de sterk debuterende Hillen alert in om de bewaking over te nemen. Met het vastnagelen van Blöcher bleek heel Duitsland opeens zonder waarde. Dultsland-Spanje 6-1. Nederland-Polen 4-3, Polen- Spanje 3-1, Duitsland-Nederland 0-4, Duitsland- Polen 3-0, Nederland-Spanje 6-2. Eindstand: 1 Nederland 6 punten. 2. Duitsland 4 punten, 3 Polen 2 punten. 4. Spanje 0 punten. Van onze honkbalmedewerker HAARLEM Het vorige seizoen had het Haarlemse Kinheim een titel te verdedigen, maar aan het einde van dat seizoen kon de ploeg ternauwernood aan degradatie ontkomen. Er lijkt dit seizoen weinig veranderd te zijn. Wat er tot nu toe met name op eigen veld werd gepleegd, maakt het hoofdklasse- schap van Kinheim opnieuw tot een dubieuze zaak. SOFIA Wat twee Jaar gele den nog als een begerings- waardige utopie werd be schouwd, is dit weekeinde in Sofia werkelijkheid geworden zonder dat er wilde feesten zijn gevierd, of iemand er zelfs maar een voldaan gevoel aan heeft overgehouden; het Ne derlands waterpoloteam is ge plaatst voor Moskou. De politieke situatie maakt de bete kenis van dit wapenfeit dubieus. In de finalepoule speelde slechts één team dat zich niets gelegen behoefde te laten liggen aan Afghanistan of dissidenten. Het was Cuba, dat door de Oosteuropese scheidsrechters hoog in het eindklassement werd ge floten: een staaltje arbitrale wille keur, waartegen zowel Spanje als Ne derland vergeefs protest aante kenden. Voor het overige had het Nederlandse waterpolo-team net zo goed laatste kunnen worden. Het is gaandeweg uiterst onwaarschijnlijk geworden dat bij de twaalf deelnemers aan het kwalificatietoernooi voldoende gega digden kunnen worden gevonden voor de vijf beschikbare startbewij zen in Moskou. Maar er is meer reden tot onvrede. Het Nederlands team heeft niet hele maal voldaan aan de verwachtingen. De mixture van Montreal-gangers en jeugd, die Henk Lichtenveldt na ein deloos bijpraten van grote interne conflicten bewerkstelligde, heeft on miskenbaar de klasse om ver boven de in Sofia aantredende B-categorie uit te stijgen. De trainingen van Ivo Trumbic vormden in Sofia voor de overige coaches een soort gastcollege in modern waterpolo. Ton Buunk, Jan-Evert Veer en Nico Landeweerd zouden zo zijn gekozen in het all- starteam tegen de Bulgaren. Die wed strijd ging niet door, omdat de coa ches het wazige Olympische perspectief belangrijker achtten. Het Nederlands team is misschien wel sterker dan de bronzen equipe van Montreal: ook al omdat de wissel spelers beter inzetbaar zijn. Tegen die achtergrond vielen de prestaties in het trieste Sofia flink tegen. Tegen Spanje faalde de tactische opzet, te gen Cuba (8-9 verlies) was er sprake van te weinig aanpassingsvermogen aan de interpretatie van de scheids rechter: hoe bizar, die ook mocht zijn. Het waren juist de ouderen, die daar in tekortschoten, Nico Landeweerd was tegen Spanje de grote afwezige. Aanvoerder Jan-Evert Veer noemde zichzelf spottend nonplaying captain, toen hij tegen Cuba voor de derde achtereenvolgende wedstrijd defini tief door de scheidsrechters vroegtij dig op de kant was gezet. Het zou onjuist zijn hen als hoofd schuldigen aan te wijzen. Het team is gewoon te kort bij elkaar om in elke situatie alert te kunnen reageren. Er zijn misverstanden. De finesses ont breken. „Je moet het zien als een team, dat nog in volle opbouw is naar Moskou toe", aldus Jan-Evert Veer. „We hebben in deze samenstelling maar twee toernooien gespeeld. De meeste andere ploegen zijn al vier. vijf jaar bij elkaar: daarom valt het te betreuren, dat de uitnodiging om naar Italië te komen op het laatste ogenblik is ingetrokken Tussen Sofia en Moskou ligt nu alleen het toernooi in het Griekse Patras van eind juni." De hele equipe, coach Ivo Trumbic voorop, is er voor om straks naar Moskou te gaan. „Niet omdat wij het eens zijn met de situatie in de Sovjet Unie, maar omdat het zes jaar gele den ook al zo was en niemand toen iets heeft gezegd", aldus Ton Buunk. Of, zoals Hans van Zeeland zegt: „Wat kan Amerika de Russen verwij ten, dat het niet zelf heeft gedaan?" Maar als Moskou niet doorgaat, wat dan? De kans dat het team weer uit elkaar valt, is niet erg groot. De on derlinge relaties zijn verbeterd. De clubmootjes zijn uiteengevallen. In plaats daarvan is er een veel natuur lijker tweedeling gekomen tussen jongere en oudere spelers. Van die laatste categorie beschouwen Buunk, Veer en Landeweerd de Spe len van Moskou als de afsluiting van hun internationale carrière. Als het Olympisch feest in Moskou niet door gaat, stijgen paradoxaal genoeg de kansen, dat de drie wel doorgaan. „Zonder Moskou blijf je toch zitten met een onbevredigend gevoel. Je hebt iets niet afgemaakt," vertolkt Buunk de gevoelens. Dat wil niet zeggen dat het drietal als spontaan besloten heeft een jaar bij te tekenen. Vooral Jan-Evert Veer, die al twaalf Jaar Internationaal polo speelt, en de dertig nadert, kan het voor zichzelf en zijn gezin nauwelijks verantwoorden zes avonden in de week aan training en wedstrijden te blijven besteden. Veer: „De situatie is nu tenminste in zoverre verbeterd, dat er behoorlijk over kan worden gepraat. En niet zoals in het verleden, dat ze pas bij je langs kwamen als je allang en breed was gestopt." Zijn blijven zou een hele opluchting zijn voor Ivo Trumbic. De man is al zeven jaar doende om in Nederland het jeugdwaterpolo van de grond te tillen. Maar er is nog altijd onvol doende aanvoer om het proces van verjonging zonder schokken te laten verlopen. Als excuus mag daarbij gelden, dat de Haarlemmers twee keer onder voor honkbal weinig geschikte om standigheden aantraden. Van enige sfeer was daarbij derhalve geen spra ke. Was het vorige week tegen Quick bij de seizoenstart de snerpende kou die de wedstrijd beinvloedde; dit keer droeg een harde wind niet bijster bij tot het welslagen van Kinheims twee de thuisoptreden. Maar omdat ook de tegenstander door deze klimatologi sche omstandigheden wordt gehin derd, is dat allemaal niet meer dan een klein excuus. Veel meer lijkt het er soms op of de eertijds zeer ambiti euze Haarlemmers zijn teruggekeerd naar de tijd, dat honkbal nog werd gespeeld als tijdspassering om de voetballoze zomer door te komen. De Amerikaan Ed Plkor treedt mo menteel op als coach van een nog niet op elkaar Ingespeelde mengeling van jeugd en routiniers, maar speelt daar naast zijn partijtje in de ploeg als eerste honkman gewoon mee. Die on professionele dubbelfunctie blijkt niet tot de prestaties van de Haarlem mers bij te dragen, maar mag type rend worden genoemd voor de wat chaotische wijze, waarop de ex-kam pioen zich manifesteert. Tegen het in de hoofdklasse terugge keerde ADO was er zaterdag in het geheel geen sprake van een wedstrijd. Donavan bleek als werper voor de Haarlemmers een volkomen verkeer de keus. Al na eenderde Innings en vijf man kon hij vertrekken bij een kansloze 5-0 achterstand van zijn ploeg. Maar met Spanje en daarna Bakker ging het voor Kinhelm niet veel beter. Zeventien honkslagen moest het drietal werpers incasseren van de ADO-aanval, die in zeven in nings liefst vijftien punten bij elkaar sprokkelde. Het handjevol publiek vroeg zich daarbij vertwijfeld af wel bij een hoofdklasseduel aanwezig te zijn. Alle spanning ontbrak bij dit vervelende scorefestijn, dat met 5-15 door ADO winnend werd afgesloten. Met 8-3-7-1- werd Bart Volkerrijk win nend werper voor de Hagenaars, maar ook de international liet een allesbehalve overheersende indruk achter en werkte dit duel plichtmatig af. De wedstrijd in Den Haag leverde eigenlijk een identiek beeld op, al liep het qua score bij Kinheim dit keer niet zo overduidelijk uit de hand De start van werper Bakker was echter wederom allesbehalve gelukkig. Zijn „optreden" in de eerste innings werd gelijk beloond met vijf honkslagen en drie punten en daarmee legde ADO ook meteen de basis voor de tweede zege van dit weekeinde. Want aan die drie-runs werd in de resterende acht innings geen enkel punt meer toege voegd, terwijl Kinheim alleen ln de vierde innigs eenmaal kon tegensco- ren. Eindstand 3-1 derhalve. Bij de Haarlemmers was Donavan ditmaal beter op dreef. Als opvolger van Bakker hield hij met de cijfers 7- 2-4 de ADO-aanval aardig in be dwang. ADO-coach Wapperom kon het ditmaal niet met één werper af. Integendeel; opnieuw moest een be roep worden gedaan op Bart Volke rijk. Nadat achtereenvolgens Jerry Remmerswaal (5-0-6- in vijf innings) en Roland Henderson (4-2-2- in tweeénderde innngs plus drie man) in de problemen raakten, moest Volke rijk in de achtste innings met drie honken bezet de heuvel op om de Haagse winst veilig te stellen Volke rijk, die vier man, met drieslag in de resterende innings uitschakelde, kweet zich voortreffelijk van zijn taak. Hoofdklasse zaterdag HCAW-Neptunus 7-2. Am- stel Tijgers-Quick 12-2. UVV-Giants 5-6. Klnheim- ADO 5 15. Feyenoord-Nicols 4-6 Zondag Neptu- nus-HCAW 6-5. Qulck-Amstel Tijgers 5 7. Giants- UW 13-9. ADO-Kinhelm 3-1. Nicols-Feyenoord 5- 1. Eerste klasse A ZATERDAG Storks-Thamen 10. 4. RCH-Hllversum 3-2. Rooswijk-TTT 2-13 Roos- wijk TTT 8-10. Zondag Thamen-Storks 2-7. Hil versum RCH 6-2. PSV-Schoten 7-5. PSV-Schoten 86 Eerste klasse 8 zaterdag Herons-Spartaan 0-8. Spana Hoofddorp 4-0. OWO-DOS32 17 O WO DOS'32 7 2. Sparks-BSC Utrecht 9 1 Zondag Spartaan-Herons 11-1 Hoofddorp-Spart* 5-6, BSC Utrecht-Sparks 7-8 MECHELEN De Nederlandse ka- nokemploeg heeft tijdens de achtlan- denregatta in het Belgisch nationaal sportcentrum bij Willebroek de eer ste selectiewedstrijd voor de samen stelling van een eventuele Olympi sche afvaardiging gehouden. Alle pu pillen van bondscoach Karei Muys plaatsten zich voor de finale-num mers. maar daarin konden geen klin kende resultaten worden geboekt ZURICH De overwinning van Gery Verlinden, gisteren in het kampioen schap van Zürich, betekende voor de rijkste wielerploeg van België, met als ploegleider Walter Godefroot. de eerste (semi) klassiekerwinst in dit seizoen. En het was niet Daniel Wil- lems, de kopman na het vertrek van Didi Thureau aan het begin van het jaar, die zich waarmaakte, maar Gery Verlinden. De 25-jarige Belgische kampioen op de weg, die vorig jaar tot vijf overwinningen kwam, is hier door een gedegen concurrent voor de rol van kopman geworden. 1 Gerrv Verluiden (Bel i 272 km in 7 uur 23 min II sec 2 Philippe van den Brende iBel i. 3 Stefan Mutter «Zwt.i. 4 Giuseppe Saronm (Ita.) op 18 seconden 5 Daniel Wille ms (Bel 8. Fons de Wolf (Bel 7. Johan van de Velde (Ned 8 Rudy Pevenage (Bel.). 9 Marcel Summermatter «Zwli. 10 Pierre-Rene Vlllemlar.e iFra.). 11. Ronny Claes iBeL). 12 Willy Teullnck (Bel13. Herman van Springel (Bel i. 14. Peter Kehl (Wdld). 15. Oscar Diertckx (Bel i. 16 Uwe Bolten (WDld 17 Jean Toso (Fra.i. 18 Jacques Michaux (Fra.). 19. Gibl Baronchell) Olta i. 20 Tom Prim <Zwe 21 Oodi Schmutz (Zwl.), 22. Robert Alban cFra.). 23. Rene Martens (Bel 24 Jo Maas (Ned 25 Albert Zwiegel (Zwl 26. Ton Griep (Ned 27 Jacques Verbrugge (Ned28 Hans Langenjs (Ned 29. Bernard HtnaulL (Fra allen in dezelfde tijd als Saronni, 39. Gerrie Knetemann (Ned.) op 28 sec PONTEVEDRA De Belg Etienne de Wilde heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Wilde won de sprint van een kop groep van zeven renners en legde de 134 kilometer van Compostella naar Pontevedra af in 3 uur 21 minuten en 51 seconden. De Italiaan Orlando Maini eindigde als tweede, de Span jaard Jesus Hernandez als derde en Peter Zijerveld bezette de vierde plaats. De Spanjaard Faustino Rupe- rez behield de leiding in het algemeen klassement. Elfde etappe 1 Jesus Lopez-Caml (Spai 206 km in 5 uur 59 min 52 sec 2 Jose-Luis La Guia (Spat op 2 01. 3. Claudio Bortolotto (Ita 4 Guido van Calster (Bel). 5. Jose Enrique Cima (Spa1.6 Rober to Visentini dta). 7 Klaus-Peter Thaler iWDIi. 8 Maurlzio Bertlnl (Ita). 9 Pedro Torres (Spa». 10 Marino LejarTeto (Spa), 11. Francisco Galdos (Spa), 12 Francisco Godoni (Spa), 13. Tulio Ber tacco (Ita). 14 Juan Fernandez (Spa), 15. Johan de Muynck (Bel) allen in dezelfde lijd als La Oula. 28 Bernard Thevenet (Frai op 5.40. 35. Jos Lammer- tink (Nedl op 17 09, 36 Peter Zijerveld (Ned). 48 Heddie Nieuwdorp (Ned), 63. Ad van Peer (Ned). 65. Michel Pollentier (Nedl. 68. Wim de Ruiter (Ned). 91 Martin Havik (Ned) op 20 08. 92 Co Montz (Ned). 94. en laatste Johan van der Meer (Ned). Twaalfde etappe l. Etienne de Wilde (Bel) 134 km in 3 uur 21 min 51 sec. 2 Oralando Maini (Ita). 3. Jesus Hernandez (Spa); 4. Peter Zijerveld 'Nedl; 5 Francisco Al bed a (Spa). 6. Angel Arroyo (Spa); 7 Raymond Hernando i Fra i allen in dezelfde tijd als de winnaar. 8. Klaus-Peter Thaler (Wdli op 6.09. 9 Alain de Roo (Beli. 10 Rafael Ladron de Guevara (Spa) aller ln dezelfde tijd als Thaler Algemeen klassement 1 Faustino Ruperez (Spa» 59 uur 48 min 35 sec. 2. Pedro Torres (Spa) op 2 55. 3 Claude Cnqulelion (Bel> op 3.22; 4. Mariano Lejarreta (Spa) op 4 07; 5 Roberto Visentini (Ita) op 4 11. 6 Sean Kelly (Ier) op 4.13. 7 Joseph Borguet tBeli op 4.18; 8. Francisco Galdos (Spa> op 4 37; 9. Ouldo van Calster 'Bell op 4 38; 10 Tullo Bertacco (Ita) op 4 48; 11 Johan de Muynck (Bel); 12. Klaus-Peter Thaler (Wdlj op 4.55. RIJSSEN Herman Snoeyink heeft in Rijssen de langste amateurwleler- klassieker van Nederland, de ronde van Overijssel, gewonnen. Twee jaar geleden zegevierde de coureur uit De nekamp ook in deze wedstrijd. 1. Herman Snoeyink (Denekampi 190 km in 4 uur 35 min 20 sec 2 Hans Vonk (Arnhem). 3 Maarten de Vos (Maastricht) 4 Mano van Vlimmeren (Hoeven). 5 Fiank Moons (Helmond). 6 Johan Kuiken (Bredai. 7 Henk Havik (Zaandam). 8 Jan Spijker (Kampen). 9 Berry Zoontjens (Tilburg). 10 Fnts SchOr (Didam) allen in dezelfde tijd als de Tennis Eredivisie 1 Popeye-Manege 7-4. Ooirle Leimonl- as 8-3: Eredivisie 2 Shot-Metselaars 8-3. Leeuwen- bergh-Popeye 2 8-3 Eindstand eredivisie 1 Popeye 6-15. Goirle 6-15. Manege 6 6. Leimomas 6-0. Eredivisie 2 Leeuwen- bergh 6-18. Metselaars 6-9. Shot 6-8. Popeye 2 6-0. Hockey Hoofdklasse heren Hattem-Tilburg 0-0 Korfbal Hoofdklasse Rapiditas-Fortuna 8-10. Deetoa-Lu- to 12-10. Allen Weerbaar-Arclupel 11-5. Blauw Wit De to 8-3. DOS'46-PKC 5-5 PKC DOS'46 Blauw WK Dee tos Alien W Fortuna Archipel Luto DETO Rapiditas 16 9 5 2 23 154-128 15 9 4 2 22 130-107 16 9 3 4 21 122-103 15 8 4 3 20 152-155 16 7 5 4 19 121-112 16 7 5 4 19 132-129 14 6 2 7 13 95-101 16 2 4 10 8 102-116 16 2 2 12 8 105-152 16 2 1 13 5 94-137

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13