NAC: NOG EEN PUNT VAN REDDING Barry Hughes: Haarlem leeft nog een week Brugge: zevende titel Winst amateurs Den Bosch: steeds in de slag, altijd met lege handen Excelsior ongeïnspireeri Zege op NEC in blessuretijd Wageningen vierde periodekampioer Vitesse in problemen Go Ahead en MW: niets meer aan Van 't Oever uit de gratie Anderlecht steekt helpende hand toe Lammere: acht ronden achterstand Connors wint WCT-eindstrijd Tijdens Indonesische toernee MAANDAG 5 MEI 1980 SPORT TROUW/KWARTET door Erik Oudshoorn BREDA In het meest boel ende competitieslot sinds ja ren zal NAC nog ten minste één puntje moeten vergaren om de status van eredivisie club niet te verliezen. De Bre- danaars .vinden alleen Sparta nog op hun weg, dat gisteren weliswaar van Ajax verloor, maar vanwege een voordeli ger doelsaldo praktisch niet meer kan degraderen. Een nuchtere conclusie die voor de equipe van Jo Jansen ei genlijk een beetje een domper vormde op de vreugde na de 1-0 zege op FC Den Haag. Vluchtig rekenwerk in het Bredase kamp leerde dat NAC en Sparta el kaar door het sluiten van een niet- aanvalsverdrag zouden kunnen red den. Het zou de spanning op Spangen volgende week natuurlijk niet ten goede komen. Jo Jansen, de trainer van NAC: „Voor een dergelijke over eenkomst ben ik toch niet te porren. Zo lang er 22 spelers op het veld lopen kan er van alles gebeuren." NAC zal dus ook volgende week weer gewoon volop aan de bak moeten zoals na de winterstop gebruikelijk. De laatste maanden werd om elke graspol noodgedwongen gevochten en het is Jo Jansens grootste zorg dat zijn ploeg straks niet in het harnas zal sterven. Gisteren, tegen FC Den Haag, zag het daar overigens nog niet naar uit. NAC speelde bij vlagen gracieus voetbal. Vloeiende combinaties zorgden niet altijd voor evenveel rendement, maar in technisch opzicht oogde het vaak erg fraai. De werkelijkheid was daar om bijna onvoorstelbaar: een kwali teitsarme subtopper ging ten onder bij een technisch nagenoeg volmaakt spelend degradatieteam. Mocht NAC volgende week door on gelukkige omstandigheden degrade ren dan is de Nederlandse voetbalge schiedenis een stukje onrecht rijker. Het is niet moeilijk om voor de Bra bantse ploeg een pleitnota samen te stellen. Zeker drie punten kunnen worden aangevoerd: Eén: de wonder baarlijke wederopstanding na in een hopeloze positie te zijn gemanoeu vreerd. Twee: de jonge talenten die in de ploeg zijn gerijpt (denk aan: Ton Lokhoff. Wanny van Gils, Ton van Eenennaam en ook de nog maar 24 jaar oude Martin Vreysen). Drie: het enthousiaste Bredase publiek dat NAC tot in de donkerste dagen trouw bleef. Het zegt over de Individuele kwalitei ten eigenlijk al genoeg dat er bij een degradatiekandidaat twee potentiële Nederlands elftalspelers rondwande len. Ton Lokhoff kwam al enige keren uit voor Jong Oranje en Martin Vrey sen zal binnenkort mogelijk zijn de buut maken in de elf van Jan Zwart kruis. De bondscoach bekeek de in blakende vorm verkerende rechter- vleugelspits onlangs tijdens de wed strijd M W-N AC. Niet allen hij maar ook assistent Rob Baan raakte erg onder de indruk van Vreysens op treden. Het was dan ook onvermijdelijk dat Zwartkruis vorige week contact zocht met Jo Jansen over aangepaste trai ningen voor de ex-Feyenoorder in verband met de Europese titelstrijd in Italië. Vreysen: „Natuurlijk denk ik momenteel vaak aan het Neder lands elftal. Ik heb de laatste weken geweldig veel zelfvertrouwen opge bouwd. Schieten, passeren, combine ren, het gaat allemaal bijna automa tisch. Ik zou morgen zo een heel ster ke wedstrijd kunnen spelen in het Nederlandse elftal. Ik ben enorm vooruit gegaan nadat ik mijn speel stijl enigszins heb gewijzigd. Vroeger deed ik veel verdedigend werk. De laatste twee maanden rust ik uit op de passieve momenten om vervol gens explosief te reageren als ik word aangespeeld. Ik probeer ook zo veel mogelijk scherp in de spits te staan. Dat blijkt erg goed te werken, de laatste weken heb Ik door die speel- trant veel doelpunten gemaakt. Het is heus niet zo dat ik mezelf naar Italië wil praten, maar Ik vind dat ik nu toch wel enig recht van spreken heb gekregen. Zwartkruis zit boven dien niet zo royaal in zijn rechter spitsen." De gisteren volledig uit het lood ge slagen Joop Korevaar, die de zware opdracht kreeg Vreysen te bewaken: „Vreysen heeft nog nooit zo goed ge speeld als nu Ik ken hem toch al heel wat jaren. Ik had hem alleen aan banden kunnen leggen door af en toe over de bal spelen, zoals wij dat noe men. Maar dat is nu eenmaal tegen mijn principes. Met Bonsink had ik vorige week heel wat minder moeite." Vreysen stond toevallig niet aan de basis van NAC's enige en winnende doelpunt. Die kwam tot stand uit een strafschop. Quaars verzilverde de elf- metertrap nadat hij zelf door Aad Mansveld ten val was gebracht. NAC-FC Den Haaf 1-0 (0-0) 68. Quaars (straf schop) 1-0 Scheidsrechter: Van Ettekoven Toe schouwers. 7300 NAC: Van Eenennaam: Sprangers. Dierickx (Beu- senberg). Joore. Neeskens; Quaars, Lokhoff. De Schepper. Vreysen. Siwek. Van Oils FC Den Haag: Oaljé; Tempelaar (De Vroedt), Van Vliet. Mansveld. Korevaar: Wlckel. Jonker. Jan sen, Melis (Treling). Wetzel, Qoodlass. ROTTERDAM Willem II he« f Rotterdam een bijzonder ongw veerd spelend Excelsior een n laag (1-2) toegebracht. De strijd sen de twee debutanten was h« zien nauwelijks waard. Willem ai in de vierde minuut op acht« werd gezet, toonde in het ve verloop nog de meeste wen maar tot groots voetbal was 4 burgse formatie niet in staat, j sior nam in de vierde minuut voorsprong. Een schot van Plan werd met de hand gestopt door bregts. De toegekende strali werd door Dick Ernst benut: 1> Excelsior-Willem II 1-2 (1-0). 4. Ernst 14 schop), 65 Hooyer 1-1. 67 Rocmgens 1 2 8 rechter Draaisma. Toeschouwers 1600 Excelsior: Vermunt, Van Tour. Ouwehsa bernee). Pattinama. Ridderhof. Pot Strun ^1 (Nijssen). Ernst. Waslander. Piasmans P Willem II: Samardzic (Verkerk): Cos*, gens. Huybregts, Havermans. Broeken. Bi sen. Hoofs: Bljsterveld (Neelemansi. Van Hooyer. door Johan Woldendorp HAARLEM Over een kleine week is het duidelijk of de laatste minuut van Haarlem-NEC uitstel van executie voor de thuisclub betekende. In blessuretijd, ontstaan door een drie minuten durende discussie over een strafschop en een zweep slag bij scheidsrechter Ram, kopte Ruud Gullit Haarlem naar een nauwelijks verdiende en in zeker opzicht ook aanvechtba re overwinning op de Nijmeegse ploeg. Bij een gelijk spel had de equipe van trainer Barry Hughes gisteren afscheid van de hoogste voetbalklasse moeten nemen. Nu werd het verblijf in de eredivisie met minimaal zeven dagen gerekt. „We leven nog een week", sprak Hughes dan ook. E Ti door Mike Mulder DEN BOSCH Voor de derde keer heeft FC Den Boscbl i seizoen zijn kansen vergooid om een periode titel te bema< 6 gen. Zaterdagavond bleek voor de ploeg van Rinus Gosen Graafschap een te grote hindernis op de weg naar de nac petitie. De 1-3-nederlaag houdt in, dat voor FC Den Bosch seizoen nu als afgelopen kan worden beschouwd. Gerrie Kleton heeft Haarlem uit een strafschop een voorsprong van 1-0 bezorgd. Links Haar (6), Verkaik, Visser (5) en Huyg (3) die hun blijdschap kenbaar maken. Rechts de geslagen NEC-doelman Schellekens. ARNHEM De omstandigheden le ken voor Vitesse vooraf niet eens zo ongunstig: een punt pakken tegen het wellicht niet meer zo gemotiveer de PSV en dan maar hopen dat de andere degradatidkandldaten pun ten zouden laten liggen. Maar de rea liteit liet van deze optimistische uit gangsstelling niets over. Het exacte verschil tussen de Arnhemse ploeg en PSV was de pure klasse en die beslis te na rust het duel in het voordeel van de Eindhovense formatie, die moet worden nagegeven er beslist niet met de pet naar te hebben gegooid. Voor Vitesse, dat in de eerste helft wel degelijk eeen geïnspireerde in druk maakte en zelfs betere scorings kansen kreeg dan PSV, lijkt het doek gevallen. De ploeg, die eerder in het seizoen met veredeld krachtvoetbal een wedstrijd naar zijn hand kon zet ten en ook mentaal sterk genoeg bleek een achterstand weg te werken, was na de eerste treffer voor PSV van Postuma nergens meer. Aan dat doel punt verleende doelman Beukhof zijn onvrijwillige medewerking. Uiteinde lijk mochten de Arnhemmers niet eens klagen dat het zelfverzekerde PSV door Van der Kuylen met 2-0 genoegen nam. Vitesse-PSV 0-2 (0-0) 62 Postuma 0-1 78 Van der Kuylen 0-2. Scheidsrechter. Bosman. Toeschou wers: 10.000. Vitesse: Beukhof: Zaayer. Mulderlj. Heezen. Mei- laard, Das, De Leeuw. Meljers, Oerdsen. Bleljen- berg. Bursac PSV: Van Bevercn: Poortvliet. Van Kraay, Ste vens. Brandts. Valke, Van der Kuylen, W van de Kerkhof: R. van de Kerkhof, Postuma, Koster DEVENTER Voor Go Ahead en MW (1-1) stond er gisteren in Deven ter niets meer op het spel en dat was te merken ook. De 3000 nog opgeko men toeschouwers beleefden een ui terst saai duel en mogen zich gerust de „zin" van dit soort betaald voetbal gaan afvragen. In de eerste helft gaven Go Ahead en MW elkaar weinig ruimte. Go Ahead probeerde het initiatief te nemen maar had veel moeite met het plaat sen van de bal. MW profiteerde van het veelvuldig balverlies van de De- ventemaren. Een verkeerde kopbal van Oude Wesselink werd door Qua- den in de 32e minuut hard ingescho ten. Go Ahead-doelman Endeman was kansloos (0-1). Direct na de af trap nam de Deventer ploeg revan che. De bal kwam via Kristiansen bij Go Ahead-spits Van Kooten terecht, die liggend de bal langs MW-doel- man Gerards in het Maastrichtse doel prikte (1-1). Na de rust begon Go Ahead met een fel offensief, maar ook nu miste de Deventer-ploeg een afwerker. Go Ahesd Eagles-MVV 1-1 (1-1). 32 Quaden 0-1 33. Van Kooten 1-1 Scheidsrechter Oetelmans. Toeschouwers 2500. Oele kaart Colombaln (MW). Go Ahead: Endeman: Schneider, Koopman. Vos kamp. Back. Woudsma. Oude Wesselink. Hulle- gie. Ten Cate. Van Kooten. Kristiansen. MW: Gerards; Busk. Kerstgens. Dijkstra. Co lombaln. Janssen. Quaden. Rooaen; Van Marwijk. Schapendonk. Van Slaveren Waar de Britse oefenmeester gereser veerd jubelde de ontsnappingsmo gelijkheid is die van een inbreker in een omsingeld gebouw reageerde zijn collega Leen Looyen zijn verdriet af met de weinig oorspronkelijke me dedeling: „De scheidsrechter heeft de wedstrijd beslist." En inderdaad: Ram schoot twee keer schitterend in de bovenhoek. Toch had Looyen nog enig recht van spreken; zij het niet zozeer ten op zichte van Ram, maar wel van diens invaller Ruud Klint. Het gevoel van onbehagen ontstond in de negentig ste minuut, toen Anton Heisper een zeer riante kans op de beslissende treffer kreeg. De ijlings terugkerende verdediger Eef Melgers moest bij de jonge Nijmegenaar zo ongeveer de arm uit de kom draaien om onheil te voorkomen, maar werd voor deze overtreding slechts gestraft met een gele kaart. Klint had op dat cruciale ogenblik zeker het rode plastic uit de binnenzak moeten halen. Het zou so-wie-so een zinvolle zaak zijn om dit soort situaties eens nader te bezien. Het op ongeoorloofde wijze voorkomen van een doelpunt levert een gele kaart op— in dit geval de tweede voor Melgers, zodat die in de ontknoping van het seizoen zonder gevolgen blijft terwijl de benadeel de partij een zeker schijnende treffer en mogelijk een belangrijke overwin ning door de neus wordt geboord. Met andere woorden: de knutselaars aan de spelregels zouden eigenlijk Iets aardigere voor grove overtredingen buiten het strafschopgebied moeten bedenken dan een tamelijk weinig zeggende officiële waarschuwing en een vrije schop, die in negen van de tien gevallen door het muurtje wordt geblokkeerd. Het gaat natuurlijk te ver om de uitslag van Haarlem-NEC (2-1) op dat ene incident af te wentelen Looyen was wat dat betreft zo reëel om op te merken: „Er werd slecht gespeeld, de heren liepen te voetballen alsof ze al zesendertig punten hadden" maar het katterige gevoel aan Nijmeegse zijde was even begrijpelijk als te recht. In het hele pandemonium rond het negen minuten durende optreden van Ruud Klint (enkele jaren geleden tot grensrechter gedegradeerd) deed zich nog een ander opmerkelijk feit voor. Als interim-grensrechter dook plotseling Gerrit Griek op. De Am- HAARLEM - Het al geruime tijd geleden door de KNVB aangekondigde anonieme dopingonder zoek in het betaalde en amateurvoetbal ts onder andere bl) de wedstrijd Haarlem-NEC daadwerke lijk gestart De Amsterdamse sportarts Van Ernst nep na loting Metgod. De Jong. Van Nlekerk (allen Haarlem). Dries Visser. Hiddlnk en Raeven (van NEC) op om een urines taal in te leveren. De naamloze flesjes worden op het KNVB-centrum in Zeist verzameld en van daaruit naar een laborato rium gestuurd. sterdammer beleefde een kortstondi ge rentree, nadat hij op 21 december 1975 bij Feyenoord-PSV voor het laatst optrad. Griek gaf in dat duel Bertus Quaars (destijds voor PSV uit komend) een kopstoot en werd voor drie Jaar gezien zijn naderende pensionering in feite levenslang geschorst. Griek ontplofte ongeveer, toen hij aan het voorval werd herin nerd. Aan de reclassering valt in de voetballerij dus nog wel Iets te verbe teren. Al met al garandeert de uitkomst van Haarlem-NEC wel topspanning in de onderste gelederen. Ook NEC, op zich geen slechte ploeg, is nog lang niet- van alle zorgen verlost. Het rekende buiten een handsgeval van Toon Wil- lemse (waardoor Gerrie Kleton voor de thuisclub de score kon openen) en het annuleren van een inzet van Frans Janssen wegens aanvechtbaar buitenspel. Het ging er eigenlijk van uit, dat het aan vals driftige, maar on machtige Haarlem met een gelijk spel genoegen zou moeten nemen. In de eerste periode had het daar alle schijn van; in de tweede helft even eens, omdat Hughes juist toen voort durend met vuur speelde door alle manschappen in de buurt van het Nijmeegse strafschopgebied te verza melen. De oefenmeester brandde zijn vingers niet. aangezien NEC niet over een koord wilde lopen, dat bij wijze van spreken nog geen centimeter bo ven de grond was gespannen. Eigelijk had het algehele onbehagen geen overheersende rol hoeven te ver tolken. Barry Hughes doorzag de Pyrrhus- overwinnlng beter. De afgelopen week vertoefde hij al in Engeland om de ideale centrumspits te contracte ren. Hij noemde geen naam, zodat het blijft gokken tussen het type aanval ler, dat nog geen cornervlag kan pas seren en een tweede Trevor Francis. AMSTERDAM De Landelijke Technische Commissie hardrijden van de KNSB en kandidaat trainere coördinator Leen Pfrommer zijn van mening dat Egbert van 't Oever on danks diverse succesjes in het Olym pisch jaar volgend seizoen niet moet terugkeren als coach van de heren kernploeg hardrijden. Van 't Oever heeft eerder al kenbaar gemaakt dat hij wel bereid is samen te werken met Pfrommer, maar zijn voorganger vindt juist dat beide coaches te veel in visie verschillen. De LTC zal deze week Floor van Leeuwen (regio trainer Noord-Hol land) voordragen als de nieuwe kern ploegtrainer. Tjaart Kloosterboer Tot voor kort maakte Piet van den komt volgens de Jongste plannen wel J"" 4 terug als conditietrainer. Het dage lijks bestuur zal zich deze week bera den over de vooretellen van de LTC. Berg net genoeg doelpunten om Haarlem ln de eredivisie te houden. Zijn absentie en het gebrek aan vech terementaliteit kunnen de club nu zuur opbreken. „Asl wij in de eerste divisie komen, heb Je een zekere men taliteit nodig om terug te keren. De mentaliteit, waaraan het ons nu ook heeft ontbroken. Enkele spelers zal ik daarom de waarheid vertellen. De waarheid, dat ik het in hen niet meer zie zitten," kondigt Hughes aan. Haarlem-NEC 2-1 (6-0) 86 Kleton 1-0 (straf schop). 75 Heisper 1-1, 8». Oulllt 2-1. Scheidsrech ter: Ram (Klint) Toeschouwers: 4 000. Oele kaar ten voor Melgers (Haarlem) en De Oroot (NEC). Haarlem: Metgod; Melgers Verkalk. Van den Ban. Van Leen; Huyg, Oulllt, Balm, Böckllng, Haar, Kleton NEC: Schellekens; Willemse. D. Visser, Hiddlnk, S Visser. Hendriks (Heisper). Strik. De Oroot, Ophol. Janssen. Lohmann (Meyers). AMSTERDAM In Enge land en België is. het afgelo pen weekeinde de voetbal kampioen van 1980 bekend geworden Dit in tegenstelling tot Nederland, waar de strijd om de titel nog altijd niet is beslist. In Engeland ging het kampioenschap voor de vier de keer in vijf jaar naar Liver pool. In België werd Club Brugge onbereikbaar voor de concurrentie, waardoor ook daar de kamploensvlag gehe sen kon worden. Hoewel Anderlecht geen rol van bete kenis heeft vervuld in de strijd om het landskampioenschap, heeft de miljoenenformatie toch de beslissing geforceerd ln de Belgische competi tie De Brusselse ploeg hield Stan dard Luik op 1-1, waardoor Club Brugge door de 0-1 zege bij Beringen voor de zevende maal het kampioen schap van België (voor de eerst maal onder leiding van trainer Han Grij- zenhout) op zijn naam bracht Ook de twee degradanten werden op de voor laatste competitiedag bekend. Spor ting Charleroi en Hasselt komen het volgend seizoen een klasse lager uit. Club Brugge heeft door een werkelijk prachtig doelpunt van Courant hal verwege de tweede helft de overwin ning en de titel veroverd. Cercle Brugge Hasselt 3-1. Berchem-Lierae 2-0. Anderlecht-SUndard 1-1, Waterschei-Lokeren 04), Waregem-Wlnterslag 0-2. Club Luik-RWDM 2 2. Antwerp-Chaxleroi 2-1. Beringen-Club Brugge 0-1 Stand aan kop na 33 wedstrijden 1. Club Brugge 51. 2 Standard 48. 3. RWDM 48. 4 Lokeren 42. 5. Anderlecht 39 Voor de vierde keer in vijf Jaar heeft Liverpool het Engelse voetbalkampi oenschap veroverd. Na het verlies, afgelopen donderdag, ln de beker wedstrijd tegen Arsenal, stelde Liver pool de titel zaterdag tegen Aston Villa veilig. Voor 51.000 toeschouwers verpletterde de kampioen zijn tegen stander: 4-1. Daarmee maakte Liver pool een vrijwel verloren seizoen in één klap volledig goed. In alle toer nooien was de club van Bob Paisley uitgeschakeld: in de Europa Cup was Dynamo Til lis uit de 8owjet-Unie te sterk, in de FA-Cup verloor het van Arsenal en ln de League-Cup vereper- de Nottingham Forest Liverpool de weg. Bovendien jaagde Manchester United twee maanden lang op de kop loper. Uiteindelijk was het tevergeefs. De Mancunians verloren hun laatste competitiewedstrijd van dit seizoen met 0-2 bij Leeds United en werden daardoor kansloos voor de titeL Bolton Wanderers-Wolverhampton Wanderers 0-0 Brighton-Everton 0-0. Coventry Clty-Arsenal 01. Leeds-Manchester United 2-0, LI verpoot-As ton Villa 4-1, Manchester City-Ipswich Town 2-1, Nor wich-Derby County 4-2. Nottingham Forest-Crys tal Palace 4-0, Southampton-Middlesbrough 4-1. Tottenham Hotspur-Bristol City 0-0, West Brom- wich Albion-Stoke 0-1 Stand aan kop- 1 Liverpool 41-80. 2. Manchester United 42-58. 3 Ipswich Town 42-53, 4 Arsenal 39- 49. 5. Aston VUla 42-46. 6 Nottingham Forest 39- 45. 7. Southampton 42-45, 8. Wolverhampton 40- W EST- D CITS LA N D VFL Bochum-Bayer Lever- kusen 4-2. Bayer ürdingen-MSV Duisburg 1-1, Fortuna DOsseldorf-Borussia Mör.chengladbach 1-4, VFB Stuttgart-Hamburger SV 2-2. FC Köln- Elntracht Frankfurt 2-2, Werder Bremen-FC Kai- serslautem 2-4, MUnchen 1860 Hertha BSC 0-1, Borussia Dortmund-Bayem München 1-0, Eln tracht Braunschweig Schalke "04 1-1. Stand aan kop 1. HSV 31-44, 2. Bayem München 30-42, 3 VFB Stuttgart 31-40, 4. FC Kalserslautem 31-38, 5. FC Köln 31-33, 6. Borussia Dortmund 31- FRANKRIJK Lyon-1 .a val 2-0. Metz-Monaco 08. Lille-Brest 18. BastiaParts St Germain 18. Bor deaux-Lens 1-1. Nice-Nancy 1-1. St Etienne-Nt- mes 18. Valenciennes-Strasbourg 1-1, MaraeUle- Sochaux l-l. Nantes-Angers 18. Stand aan de kop na 35 speeldagen 1. Nantes 51. 2 Sochaux 50. 3 St Etienne 50. 4. Monaco 47. 5 Strasbourg 39. 6. Bordeaux 38 SPANJE Barcelona-Rayo Valtecano 2-1. Almerta-Valencia 18. Zaragoza-AUetlco Bilbao 18. Betls-Las Pal- mas 38. Real Madrld-Atletico Madrid 4-0. Sala- manca-8evtlla 2-1. Real Socledad-Malaga 3-1. Her- cules-Burgoa 38. OIJon-EapaAol 28. 8tand aan de kop na 32 duels: 1. Real Bocledad 50, 2. Real Madrid 49. 3. Oljon 37. 4. Barcelona 35. 5. Atletico Bilbao 34. 8. Valencia 34. 7. BeUs 33 ZOLDER De Fransman Didier Pi- roni heeft de grote prijs van België voor formule 1-wagens. die op het circuit Terlamen bij Zolder werd ge houden, gewonnen. Het betekende voor de 28-jarige Fransman zijn eer ste Grand-Prix-zege. De Australiër Alan Jones eindigde als tweede en de Argentijn Carlos Reutemann werd derde. Jan Lammere eindigde als twaalfde op acht ronden van de win naar. In het klassement om het we reldkampioenschap heeft de Frans man René Amoux de leiding met 21 punten. Jones staat tweede met ne gentien punten. DALLAS Jimmy Connors heeft voor de tweede keer het WCT-eind- toernooi gewonnen. In de Amerikaan se finale versloeg de nummer drie van de wereldranglijst de hoogst geklas seerde John McEnroe in vier sets, 2-6, 7-6. 6-1, -6-2. Connors verdiende daar mee 200.000 gulden. De kater is groot in de Brabantse hoofdstad. Het hele seizoen heeft Ri nus Gosens met zijn ploeg nadrukke lijk aan de weg en zodoende op de •poort van de eredivisie getimmerd. Steeds was FC Den Bosch ergens bovenaan de ranglijst te vinden, en tijdens iedere periode speelden de Bossen aren een rol van betekenis. De eerste periode werd op doelsaldo ver loren. De tweede periode werd tijdens een thuiswedstrijd tegen FC Amster dam aan Cambuur cadeau gedaan. De derde periode viel in handen van ;Volendam en nu mocht Wageningen voor een prikje (een overwinning op FC VW) de laatste vrije plaats in de nacompetitie bezetten. Steeds bewees FC Den Bosch weer aanspraak te mogen maken op deel name aan de promotiestrijd. Steeds kwam de ploeg net weer iets te kort. Wanneer er werkelijk iets te verdie nen was, faalde de ploeg van trainer Rinus Gosens. Soms zelfs jammer lijk. zoals zaterdagavond tegen de Graafschap. Nu zit men in Den Bosch met lege handen. De andere periodekampioen Cambuur en De Graafschap hebben hun succes te danken aan een tijde lijk goede vorm van het team. Den Bosch en eveneens vierde perio dekampioen Wageningen waren vrij constant in hun prestaties Dat geldt trouwens ook voor FC Groningen, dat ruimschoots het kampioenschap gaat behalen, maar geen periode kampioenschap heeft kunnen be werkstelligen. Nu moet overigens gezegd worden, dat de Bossenaaren te maken kregen met een soort wederopstanding van De Graafschap. Sinds het behalen van de eerste periodetitel was dit één van de beste wedstrijden van het team van de scheidende oefenmees ter Pim van de Meent. De Graafschap is zich nadrukkelijk aan het opmaken voor de nacompetite, en lijkt de goe de vorm weer te pakken te krijgen. Het gemis van de basisspelers Tren- telman, Van Veenendaal, en Koen- ders werd door de invallers tot een minimum beperkt, waarbij vooral Pieneman en uitblinker Brinks een belangrijke rol speelden. Tezamen met een flink portie nervo siteit was dat voor FC Den Bosch te veel. Daar hielp zelfs de tegemoetko ming van scheidsrechter Keizer niet tegen, toen deze een correcte ingreep van Kornelis, gevolgd door een sierlij ke landing van slachtoffer Romijn met een penalty honoreerde. Salm kon toen weer gelijk maken, nadat eerder Van der Dungen knullig de bal van zijn voet had laten stuiteren en Kelderman De Graafschap al aan een voorsprong had geholpen. Misschien was de snelle voorsprong van De Graafschap niet helemaal verdiend. Tenminste niet in dat eer ste stadium van de strijd. Het doelpunt had echter een desa streuze uitwerking op de ploeg van trainer Gosens, waarin één ding ove rigens wel duidelijk aanwezig was: de wil om te winnen. Gosens: „Maar een wil die te groot is, is ook niet goed. De rest en het vertrouwen raakten op de achtergrond en dat is foute boel. De spanning was duidelijk teveel voor de spelers. Iedereen had het beste en wilde wel goede dingen doen.i dat pakte juist verkeerd uit. Dai kwam dat het eerste tegendoel voor ons op een zeer ongelukkigo 2 blik." Geen enkele speler van FC Bosch kon zich op een gegeven o blik nog in positieve zin ondei den. Het kwam kennelijk bij nier binnen het elftal van FC Den B op, dat nadat Salm de gelijkn had gescoord, de kans op een winning nagenoeg net zo groot als voor de aanvang van de wedst Ongeorganiseerde aanvalsgol dat was het enige dat de Graafsc te verduren kreeg. De verdedigen noten zichtbaar. In alle rust werd Bosch weggespeeld, de 1-3 deed zuinig aan. Met name Menting zeer goede mogelijkheden om wanhopig FC Den Bosch op een nederende nederlaag te traktere Voor de Graafschap hing er niets deze wedstrijd af. De club richt uitsluitend op de nacompetitie. was duidelijk te merken aan he bevangen spel van de Achterhoe Wageningen heeft hiervan gej teerd. Daar zal men in Doetinc overigens wel vrede mee hebben, dat de toch al zo lucratieve nacoi title nu met een interessante sti ontmoeting zal worden opgesien FC Den Bosch-De Graafschap 1-3 (1-2). 15. K man 0-1. Salm 1-1. Jacobs 1-2. 81 Schra Toeschouwers: 5000 Scheidsrechter Keizer FC Den Bosch: Van der Pluim. Salm. B Adriaanse. Alchom. Van der Horst. Kampt der Bosch. Hendriks. Romijn. Van der (De Oroot). De Graafschap: Doornebosch, Brinks, Tiew Cornells, Schreur, Kelderman. Mlntjes, Wk Polko, Jacobs, Menting (Leeuwerik). Fortuna-Amsterdam 1-1 (0-0). 77. Jansen 0 Ruys 1-1. Scheidsrechter: Van Eyk. Toea wers. 1500. Cimbuur-Veendam 28 (18). 13. Peltzer W Roosenburg 2-0. Scheidsrechter: De Hond schouwers: 4000. Eindhoven-SVV 7-2 (3-2). 17. Kreft 0-1. 22 Tï 1-1. 39. Peitsman 1-2. 40 Van Reisingen Van der Vleut 3-2. 49 Thaeter 4-2 69. Thaet 80 Bruinen 6-2. 88. Mulkens 7-2. Scheids» Severeins Toeschouwers: 2000. Oele kaart kena (SW). Helmond Sport-Amersfoort 7-2 (28). 20 Si' 18. 25 Strijbos 28. 49 Van der Ven 38 schop) 59 Burhenne 4-0. 70 Drent 4-1 78 SU 5-1 81 Burhenne 6-1. 85. Van der Hooft 7-1 Hulshof 7-2 Scheidsrechter: Boss. Toescht 1000. Oele kaart: Snijders (Amersfoort). VVV-Wageningen 2-3 (28). 1. Van RosmaW 41 Janssen 2-0. 47. Hazelhekke 2-1 53. Hazel! 2-2 62 Tollenaar 2-3. Scheidsrechter Mulder schouwers: 2000. Oele kaart: Van der Sluis nlngen). HeraelevTelKar 3-1 (18). 22 Van Oostewi 48. Van der Meer 1-1 59 Van Oosterom 2-1.64 Oosterom 3-1 (strafschop) Scheidsrechter Swieten Toeschouwers. 5500. DS19-Heerenveen 5-1 (2-1). 28. Smeets 14 Janssen 28. 45 Elmers 2-1 61 Evers 3-1. 63 4-1. 80 Smeets 5-1 (strafschop). Scheidsred Oans. Toeschouwers: 8500. Oele kaart: Negt (Heerenveen). DJAKARTA Het Nederlands amateurelftal heeft met 3-0 gewonnen van het Indonesische clubelftal Perkesa. Het betrof een duel uit het Marah Halim toernooi ln Medan, Noord-Sumatra. Bij de rust leidde Oranje met 2-0. De score werd geopend door Oienus Meyerink die in de 8e minuut rak kopte: 0-1. Vijftien minuten later verhoogde Mart Hakkens de voorsprong uit een strafschop: 0-2. In de tweede helft kreeg het duel een grimmiger karakter. De Indonesiërs probeerden met man en macht iets aan de achterstand te doen. Jaap Schuurmans profiteerde koelbloediog van deze onstuimige aanvalsdrift en tekende in de 70e minuut voor de derde treffer: 0-3. Burma, clubkampioen van Indonesië, had daarvoor het toernooi geopend met een overwinning van 2-0 op Iran. BIJ de rust was de stand 1-0. ALGEMEEN Henk de Haan. de oud-» ger van Ajax is op 72-jarlge leeftijd ov« aan de gevolgen van een hartaanval. Hfl Haan werkte, naast Salo Muller, als ven bij Ajax in het begin van de Jaren zevend laatste jaren werkte hij voor amateurcltl individuele sportlieden TURNEN Ingrid Bolleboom heeft 1n 8 gen de vijfde en laatste wedstrijd van deC Prix-serte gewonnen Hiermee boekte de ster van Pro Patria haar derde winst Is reeks In Nijmegen verzamelde de naU kampioene 36 40 punten Debbie Amson tweede (35.40) en Marja Huyling (34 001 8 GEWICHTHEFFEN - De Rus Tar» heeft tijdens de Europese kampioenschap Belgrado het wereldrecord op het ondt trekken ln de gewichtsklasse tot 110 kilo verbeterd en gebracht op 190 kilo In dr: kamp (trekken en stoten) bracht hij het* record op 420 kilo. PAARDESPORT Eddie Stibbe is wil geworden van de achtste editie van de inl tionale military in Amsterdam TURNEN Bibi Vos Is tijdens de Eur kampioenschappen voor meisjes tot vel Jaar als beste Nederlandse geéindtgd Zij 22ste Trees Koolhof werd 40ste en Carii plessis 42ste Europees kampioene werd df ATLETIEK De Oostduitse Dona Sli^ heeft in Cel je (Tsji een nieuw wereldr kogelstoten gevestigd met 22 36 meter JUDO Peter Snijders, de coach van de 9 landse Judobond heeft zijn ploeg samenge die van 15 tot 18 mei ».al deelnemen all toernooi om het Europese Judokamploem ln Wenen. De ploeg bestaat uit: Rob Hoog» (Vlaordlngen) tot 60 kilogram, Harry vat Brand (Eindhoven) tot 65. Jimmy Esslnkll hoven) tot 71. Rik Bakker (Brlelle) tot 71 Verhoeven (Udenhout) tot 86. Henk N» (Amsterdam) tot 95. Peter Adelaar (Amsttfl alle categorieën

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12