Ajax wankelt verder Utrecht: Europees voetbal Roda afhankelijk van Feyenoord Beslissing in strijd om landskampioenschap valt pas op laatste wedstrijddag rW' Loting om stadion voor bekerfinale Dankzij beter doelsaldo is laatste wedstrijd formaliteit VVCS: per club twintig contractspelers Kans op Europees voetbal voor Limburgers minimaal na gelijkspel in Rotterdam ren vJ itened morge hebbt vo SPORT |urt Welzl twee treffers x>r Dick Bosscher door Matty Verkamman AMSTERDAM Ajax is nog één punt van een nieuw kampioenschap verwijderd, maar wat zullen de Amsterdam mers opzien tegen het competitieslot, volgende week bij Excelsior. Het rood-witte team zwalkte gistermiddag tegen Sparta al als een stuurloos schip door de golven. De marge van twee punten met AZ'67 had er nu al aan kunnen gaan. Sparta streed echter niet als een echte degradatiekandidaat voor de punten. De equipe van trainer Brand begreep kenne lijk niet zo goed dat er een prima kans lag om het recente huzarenstukje van MW in De Meer te herhalen. Ajax was onvoorstelbaar kwets baar. maar Sparta liet het bij een flauwe inspanning. Dat leverde niets op. omdat Simon Tahamata al in de 66ste seconde een kans in de schoot kreeg geworpen die hij volgaarne aangreep: 1-0. Achteraf bleek Sparta zowaar nog behouden voor de eredivisie. Het gunstige doelsaldo in aanmer king genomen, kan de Kasteelheren volgende week niets meer gebeuren. Toen de nood het hoogst was werd op 'Spangen een aardig kapitaaltje bij een gesprokkeld. Calderwood, Van der Lem en Meijer kwamen precies op tijd om het onheil af te wenden, waar bij het een merkwaardige beïnvloe ding van het competitiegebeuren blijft dat een degradatiekandidaat diep in het seizoen zo maar even van de ene op de andere dag met een nieuwe voorhoede kan gaan spelen. Gevoegd bij de zeer nuttige rentree van de ouderwets produktieve Geels, heeft die ontwikkeling er toe bijge dragen dat Sparta ook volgend sei zoen weer eredivisie speelt. JCMAAR AZ-supporters moeten over stalen zenuwen beschikken ihun favorieten in de nadagen van seizoen met volle overtuiging bij kunnen staan. Gisteren werd het :h al uitgedunde Alkmaarse legi- i getrakteerd op een uitermate selvallige partij voetbal, waarbij lange tijd gevaar liep om uit de p ge jd om het kampioenschap te wor- Uufo gewipt, maar eveneens in vijf ^uten tijd de eindstand van AZ- i 63:8|c op 5-0 bepaalde. erderioor deze overwinning verslaatste ennis Kessler-brigade de uiteindelijke man. slissing rond de al weken spelende hoon- tag welke club zich kampioen van derland zal mogen noemen naar de erlaatste competitiedag. Een span- nde ontwikkeling, die door George ssler echter tot „uitstel van execu- werd gedegradeerd. De coach: ezijn voor het eerst tweede gewor- n en met die klassering zijn we al Met de wedstrijden Excelsior- jax en NEC-AZ nog voor de boeg udeze opmerking AZ moeiteloos in nunder-dog positie kunnen plaat- n, maar Kessler meent het ook nog. mg jaar zijn we ervan uitgegaan, we dit seizoen met ten minste 75 Ipunten moesten beeïndigen. We an nu al op 77 treffers. De tweede die we onszelf gesteld hadden, is Europees voetbal te kunnen spe- dat hebben we eveneens veilig iteld." kans op een landskampioenschap imt dus min of meer toevallig om de ek kijken en dan vooral omdat ncurrent Ajax wat al te roekeloos de finish afstoomde. AZ zelf heeft inig moeite gedaan zich in een mpioenspositie te manoeuvreren, gen het niet als oer-sterk te boek Lande PEC speelde AZ gedurende eerste drie kwartier zoals het dat alle voorgaande wedstrijden ge- an heeft: angstig en slordig. Vooral toneer het eerste doelpunt in een liswedstrijd lang uitblijft, raakt de kmaarse ploeg in paniek en lukt its meer, zo heet het in de Alkmaar- Ifout. Gisteren mocht AZ zich daar iter niet op beroepen, want al na ie minuten bracht Kees Kist zijn oeg aan de leiding met een fraai standschot, dat door de te enthou- iste speaker al tot doelpunt van het ar werd uitgeroepen. Direct na deze vlot verkregen treffer draaiden de kmaarders het toerental omlaag en ochten de Zwollenaren laten zien of nog trek hadden. Deze terugscha- llng kwam vanzelfsprekend veel te oeg, want PEC voelde op dat mo- ent de hete adem van het degrada- espook nog in de nek. Volkomen inodig kwam AZ daarom nog in de oblemen. De fouten volgden elkaar razendsnel tempo op en het werd et de minuut stiller in de Alkmaar- t Hout. PEC wilde wel en had ook ten profiteren maar het ontbrak name Rasmussen en Peter van Hengst aan lef en doorzettings- ~iogen. De Zwolse inzet werd ge it toen Kurt Welzl het tweede loelpunt inkopte. Op dat mo lt werd duidelijk, dat de selectie Korbach nog over te weinig erva- beschikt, want terwijl de Zwolle- aren de desillusie probeerden te ver- orken, scoorde AZ er lustig op los. rte minuten na de treffer van Welzl tmeldde het scorebord al de stand 0 na treffers van Welzl, Kist en •Cnaals Kist (strafschop). Moeite- os koerste AZ naar het einde, alsof geen vuiltje aan de lucht was ge- eest Kessler voerde na afloop nog to. dat hij met geblesseerden (Pe rs) en geschorsten (Hovenkamp) zit, aar kon niet ontkennen dat de pres ses van de overigen niet bijzonder fc- Fritz Korbach keek pas vrolijk hij de uitslagen van de directe irrenten hoorde. PEC heeft in fgelijking met NAC. NEC en Vites- wn gunstig doelgemiddelde en de- toeert alleen dan, wanneer het zelfs et zeer ruime cijfers van FC Utrecht rliest en wanneer de concurrentie s wint. '«•rzc Zwolle 5-# (14). 4 Kist 1-0. 58 Welzl 2- M Welzl 3-0. 62. Kist 4-0 63 Kist 5-0. Schetds- nter Geurds. Toeschouwers 4000 Oele kaart pitstra (PEC Zwolle) Treytel; Reijnders. Metgod. Flllppo, Van «wr, Amtz. WeIJsters. Rygaard; Welzl, Klit. <8chouwenaar). C: V»n Geffen: Drost. Israel. Hamming. IJzer- M. Stelnvoort. Frandsen, Hoekstra. Rasmussen 111 't Land). Van der Hengst. Jans AMSTERDAM Ajax en Feye- noord zullen morgen in het KNVB-Sportcentrum in Zeist lo ten over de plaats waar de beker finale op 17 mei zal worden ge speeld. Er zijn twee mogelijkhe den, het stadion Feyenoord of het Olympisch Stadion in Am sterdam. Besprekingen die competitielei der Huybregts heeft gevoerd met Peter Stephan, de manager van Feyenoord en met het bestuur van Ajax hebben niet tot over eenstemming geleid. Daarom is gekozen via een oplossing door het lot. De zorgen van Ajax zijn natuurlijk van een geheel andere orde, maar zeker niet minder groot. De ploeg is na een alleszins redelijke eerste com petitiehelft lelijk in de versukkeling geraakt. Trainer Beenhakker riep eerst nog strijdvaardig dat er geen sprake was van een vormcrisis, maar de waarheid is dat Ajax zich al sinds eind februari op het hellend vlak be vindt. De problemen bereiken nu een climax. De huidige ploeg is niet meer in staat om ook maar iets af te dwin gen. Amesen, toch vaak een kracht van grote allure, is al weken uit vorm. De beste verzinsels moeten van Krol komen, maar die is nu eenmaal op de eerste plaats een verdediger. De bin nenkort emigrerende aanvoerder wil dat in zijn offensieve verlangen nog wel eens een beetje vergeten, maar dan regent het ook onmiddellijk fou ten in de wankele verdediging. De mandekkers missen immers het ver mogen om een verdediger vast te zetten, hoewel er met de terugkeer van Van Dord wel sprake is van enige verbetering. Gisteren was het echter doelman Schrijvers weer die dat voordeeltje op de achtergrond schoof. De international had het op nieuw te kwaad met hoge ballen. Het vormverlies bij een aantal spelers Amesen en Tahamata voorop weegt extra zwaar, nu de ziekenboeg steeds voller wordt. Gisteren konden La Ling, Jensen, Bonsink, Meutstege, Zwam born en Blanker om die reden niet werken en volgens Beenhakker is er geen zicht op dat zij er tegen Excel sior wel bij zullen zijn. Daarom kan het best nog spannend worden, te meer daar Excelsior de seizoenafslui ting uitermate serieus neemt Een hartewens is voor de Kralingse club in vervulling gegaan, nu de beslissing tot het laatste moment is uitgesteld. Excelsior heeft het Feyenoord-sta- dion gereserveerd om de Amsterdam mers aan het schrikken te krijgen. Excelsior heeft dit seizoen met de gedenkwaardige uitslag van 0-4 in die omgeving tegen Feyenoord een pri ma ervaring opgedaan, terwijl Ajax er tegen die club met dezelfde cijfers Simon Tahamata (links), matchwinnaar voor Ajax, eist de bal op van de al even grimmig kijkende Sparta-doelman Pim Doesburg. onder door ging. De happening zal ongetwijfeld een ruime stoet Feye- noord-fans aantrekken, want Ajax is en blijft tenslotte voor die supporters de aartsvijand. Sparta toonde gisteren aan dat er niet zo bar veel voor nodig is om dit Ajax de stuipen op het lijf te jagen. In het toch tamelijk tamme team waren enkele acties van de opvallende spe lers Van Gaal, Calderwood en Van der Gijp genoeg om voor dreiging te zorgen. Van Gaal legde in zijn fraaie passeerstijl enorme risico's en het is natuurlijk de vraag of dat verstandig is voor een verdediger die meestal geen rugdekking meer heeft. Het liep evenwel steeds goed af en dan ziet het er ook prima uit. Een feit is dat Van Gaal qua aanleg tot de betere eredivi siespelers behoort. Desondanks denkt hij er over om met Joop Brand naar het nietige Telstar te ver trekken. Van de Gijp was aan de bal ander maal uitstekend op" dreef. Wanneer het spel zich niet in zijn directe omge ving afspeelt mist hij nochtans de wil om mee te blijven doen. Dat gevoegd bij zijn uitdagende speelwijze maakt hem bij vriend en vijand niet altijd even geliefd. Van der Gijp is zonder meer een groot talent, maar daar lijkt hij zelf meer van overtuigd dan van zijn tekortkomingen. Sparta had wel minstens één doel punt moeten maken. Na een magis trale kopbal van Geels kreeg Meyer vlak voor rust een unieke kans. Voor een leeg doel werkte hij de bal tot ieders verbazing hoog over. Het ty peert zijn matige spel, zoals Van der Lem op de andere vleugel ook weer even ongeïnspireerd leek als in zijn slechtste dagen bij Feyenoord. Ajax-Spart* 14 (14). 2 Tahamata 1-0. Scheids- rechter Weerink. Toeschouwers 13.800 Ajax: Schrijvers; Wijnberg, Krol. Van Dord. Boe- ve; Schoenaker. Pen. Lerby; Amesen. Kleit, Taha mata. Sparta: Doesburg; Jansen. Van Oaal. Balkestein. Van Tlggelen; Weerdenburg. Calderwood. Van der Gijp; Van der Lem. Oeels. Meijer (Van Zoest). door Theo Reitsma UTRECHT De opbrengst voor FC Utrecht was na giste ren in ieder geval nog eens een volle bak en een terugblik op het seizoen dat geken merkt werd door het streven naar een doel. Vlak voor het einde van de competitie, na de wedstrijd tegen Twente en het ene punt dat na de 0-0 ontvangen werd, stortte Utrecht zich niet in feestge druis, maar de voldoening 2traalde er toch wel van af. Door het doelsaldo en het puntenaantal is internatio naal voetbal volgend seizoen mogelijk, maar definitief is dat pas volgende week. Veel minder gedragen door gespan- nen en overspannen reacties bereikt Twente volgende week waarschijn lijk hetzelfde doel als Utrecht. In En schede is er veel minder over gespro ken, vooral toen de ploeg werd open gereten om te kijken of er jong talent viel in te passen. Pas in de laatste weken werd duidelijk dat ondanks de misstappen een plaats bij de top zes mogelijk bleek. Daarom was er voor de wedstrijd in Utrecht toch wel de gelijk sprake van spanning. De botsing van de liefhebbers van een plaats In het Europa Cup III- toemooi was matig. Utrecht stormde FC Utrecht-speler Joop Wildbret onderschept een aanval van Twentenaar Lindsted (links). op opportunisme en enthousiasme, Twente keek het aan, had geluk dat Flight en Van Staa fraaie kansen niet in doelpunten lieten uitlopen, en kreeg de zaak rustig onder controle. In de drukte werden foutieve passes daarna legio. Scheidsrechter Corver werd nadrukkelijk In de strijd betrok ken en uit de kluwen van pittige duels had hij drie situaties voor gele kaarten. Gritter en Otto van Twente en Flight van Utrecht konden ze aan hun verzameling toevoegen. Nie mand mopperde na afloop over het spel. Slechts heel even sprak Twente- trainer Hollink van twee scheidsrech ters: Corver en Van Hanegem. De aanleiding was duidelijk: Van Hane gem werkte keihard en zocht naar de grens van Corvers tolerantie, vond die, en maakte de scheidsrechter on dertussen attent op ander ongerief om hem heen. De collega van Hollink. Berger, er kende het matige niveau waarop ge speeld werd en zag een oorzaak in de overspannen reacties, die Utrechts competitiestand had opgeroepen. Feit echter is ook, dat de as van zijn team door het trio Van Veen-Van Hanegem-Wildbret wordt gevormd en dat van hen de man in de voorhoe de, Van Veen, vrijwel was opgeborgen bij Overweg. De andere spelers van Utrecht namen de fakkel niet over. Zij hebben ook veel minder persoon lijkheid dan het trio met de bekende namen of zijn domweg gezegend met minder kwaliteit. Twente illustreerde dat het eigenlijk op meer kwaliteit (vooral Zondervan en Thoresen) kan bogen. Otto, Bos en Kila kwamen tot bekwaam midden veldspel. maar lieten de defensieve taak zwaarder wegen dan het offen sieve deel. Waarschijnlijk daardoor was er voor Utrecht geen doorkomen aan, al kopte De Kruyk en schoot Wildbret na rust wel tegen de lat. Aanvallend haalde Twente slechts één mogelijkheid uit de wedstrijd. In plaats van koelbloedig en snel te rea geren maakte Lindsted echter een wandeling door het Utrechtse straf schopgebied, toen hij een kans had. Hij kwam er zoveel opponenten te gen. dat de ideale mogelijkheid ver te zoeken was. FC Utreehl-FC Twente 64 Scheidsrechter Kor- ver Toeschouwers 22 000. Gele kaarten: Flight (Utrecht). Bos en Otto (Twente). FC Utrecht: Van Breukelen, Van Tamelen, Wild bret. Du Chatenier. Flight; De Kruyk (Adelaar). Tervoort. Van Hanegem; Rietveld (Carbo), Van Veen. Staa. FC Twente: Van Gerven. DUllng. Gritter. Over weg. Zondervan. Bos. Kila. Otto; Bteuming (San chez Torres). Lindsted. Thoresen. BUNNIK De vereniging van contractspelers (WCS) wil dat de clubs in het betaalde voetbal worden verplicht minimaal twin tig spelers onder contract te heb ben. De vakvereniging wenst dat een dergelijke bepaling in de nieuwe CAO voor het betaalde voetbal, die op 1 Juli 1980 van kracht moet worden, wordt op genomen. Volgens de huidige reglementen dienen de clubs mi nimaal over vijftien contractspe lers te beschikken. Andere wensen van de WCS zijn een verhoging van de mini male vakantietoeslag van acht naar negen procent, alsmede een verbetering van de collectieve ongevallenverzekering. Voorzitter Karei Jansen van de WCS spreekt er zijn teleurstel ling over uit, dat de jaarvergade ring. waarop onder meer de agenda voor de algemene verga dering van de sectie betaald voetbal op 10 mei werd bespro ken, zo slecht bezocht werd. Slechts dertien van de 37 spe lersraden waren vertegenwoor digd. „Wij hebben onszelf afge vraagd of wij deze bijeenkomst wel moesten laten doorgaan," al dus Karei Jansen. „Ik ben te meer daar teleurgesteld over. omdat momenteel het voortbe staan van het betaalde voetbal in Nederland op het spel staat." De WCS streeft voorts naar meer macht in de algemene ver gadering betaald voetbal. De be doeling is dat de clubs in het herziene reglement betaald voet bal zeventig procent van de stemmen krijgen, de spelers 26 procent en de oefenmeesters vier procent in de algemene vergade ring. De vakorganisaties van de profs vindt het redelijk dat de stemverhouding in de algemene vergadering wordt bepaald op maximaal vijftig procent van de stemmen voor de clubs en mini maal vijftig procent van de stemmen voor spelers en trai ners In het algemeen wil de WCS sterker vertegenwoordigd zijn in de bestuurlijke organen die de KNVB kent. Een ander streven van de WCS is de verlaging van de leeftijd waarop de spelers transfervrij is van 33 naar 30 Jaar. In het be stuur van de WCS werd Sjef Blatter gekozen in de vacature die ontstond doordat Atie Graaumans, die sedert 1969 deel uitmaakte van dit college, zich niet meer herkiesbaar stelde. door Richard Matthljsse ROTTERDAM De moge lijkheid dat Roda JC volgend seizoen Europees voetbal speelt is tot minder dan 10 procent geslonken „Ons lot ligt In handen van Feyenoord. Ik hoop, dat de ploeg de vol gende week tegen FC Twente haar sportieve plichten ver vult," sprak de scheidende trainer Bert Jacobs na de 1-1 score die de Limburgers in de Kuip hadden bereikt. Jacobs voegde er wel snel aan toe, dat zijn team dan wel in Limburg Willem II de punten afhandig moet maken. Jacobs is volgend seizoen de nieuwe trainer van de Tilburgers en wellicht zo zullen boze lieden denken dat er Iets te ritselen valt. Het zal Immers ook niet de eerste keer zijn, dat op de laatste competitiedag resultaten uit de bus rollen waarachter levensgrote vraagtekens kunnen worden gezet. Dat Roda's lot zo sterk in handen ligt van derden, hebben de Limburgers aan zichzelf te wijten. De knullige wijze waarop onlangs in Kerkrade met 1-2 van Haarlem werd verloren, gevoegd bij de 1-3 nederlaag tegen FC Utrecht hebben het uitzicht zich bij de eerste zes te klasseren steeds verder vertroebeld. Zo verrassend knap als Roda JC soms in uitwed strijden voor de dag komt. zo slecht was het soms voor eigen volk. In de Kuip waren de Limburgers, zoals twee weken geleden in Alkmaar tegen AZ'67. bij vlagen goed op dreef, ook al ontbraken Vermeulen (gebles seerd) en Nannlnga (geschorst). Toen Jens Kolding in de 20ste minuut slim profiteerde van een afschuwelijke blunder van Wijnstekers, had het er ook alle schijn van, dat de Rotter dammers zouden sneuvelen. De for matie van Jezek kreeg via Petursson en de falende Peters kans op kans. maar leek niet het minst geïnteres seerd in de overwinningspremie. Theo de Jong had kort na de onder breking, nadat hij een fraaie 1-2 met Allan Nielsen was aangegaan, zelfs de mogelijkheid de Rotterdammers de finitief schaakmat te zetten, maar de oud-Feyenoorder, die menige goede pass van zijn voet liet verdwijnen mikte in fraaie positie tientallen me ters naast. Het was voor Feyenoord het sein toch maar iets aan klantenbinding te doen. Met name de jeugdige Carlo de Leeuw, die veel van de fratsen van Coen Moulijn heeft, joeg in deze fase met zijn acties de defensie van Roda JC de stuipen op het lijf. Een verdedi ging, waarin Kees Bregman na een langdurige afwezigheid weer van de partij was. Hoewel hij goed begon, speelde conditiegebrek hem in de tweede helft parten. Toen was het ook Feyenoord dat via Karei Bou- wens op 1-1 kwam. Bij een Limburgse uitval verscheen de voor Smeets ingevallen Riemens alleen voor doelman Hiele maar de Rotterdamse sluitpost, die steeds be ter gaat spelen, wierp zich moedig voor de voeten van zijn tegenstander. Twee minuten voor het einde verras te Notten de te laconiek reagerende Jongbloed met een boogbal die ech ter tegen de lat belandde. l'eycnoord: Hlele. Wijnstekers. Stafleu. Troost. V»n Delnsen; Notten. Brmrd. De Leeuw. Bouwens. Peters, Petursson Roda: Jongbloed. Degens. Bregman. Marljt. Mom- mertz. Ehlen. De Jong. Nielsen. Kolding. Smeets 'Rlemensi. Eriksen AANDAG 5 MEI 1980 TROUW/KWARTET 11 Eredivisie Feyenoord-Roda JC Utrecht-Twcnte AZ'67-PEC Zwolle Haarlem-NEC Vitesse-PSV Go Ahead-MVV NAC-Den Haag Ajax-Sparta Excelsior-Willem II 5—9 2—1 0—2 1-0 I—O 1-2 Ajax AZ '67 Feyenoord PSV Utrecht Twente Roda JC Willem II Den Ilaag Excelsior MW Go Ahead Sparta PEC Zwolle NAC NEC Haarlem Vitesse 33 22 5 33 20 7 33 15 13 33 17 8 33 14 10 33 15 7 33 14 8 33 10 12 33 11 9 33 10 10 33 10 10 33 11 33 10 33 9 33 10 33 10 33 7 10 6 12 6 49 75-39 6 47 77-35 5 43 58-33 8 42 61-37 9 38 47-33 11 37 46-41 11 36 49-45 11 32 39-61 13 31 36-39 13 30 54-58 13 30 44-51 16 28 47-50 17 26 44-54 16 26 34-45 17 26 34-58 18 25 32-50 16 24 38-62 15 24 33-57 Zondag: Willem n-Roda JC. FC Twente-Feye- noord, PEC Zwolle-FC Utrecht. NEC-AZ'67. PSV- Haarlem. MW-Vltesse. FC Den Haag-Oo Ahead. Sparta-NAC. Excelsior-AJax Eerste divisie Cambuur-Veendam 20 Den Bosch-Graafschap 13 Eindhoven-SVV 7—2 Helmond Sport-Amersfoort 72 Fortuna S-Amsterdam 11 VVV-Wageningen 2—3 Heracles-Telstar 31 Vlaardingen-Volendam 01 DS'79-Heerenveen 5—1 Groningen 33 22 7 4 51 66-16 Volendam 33 22 4 7 48 71-27 Wageningen 33 18 11 4 47 60-34 Den Bosch 33 20 6 7 46 56-31 Graafschap 34 17 5 12 39 37-28 Cambuur 33 18 2 13 38 59-39 DS '79 34 14 10 10 38 64-46 Fortuna S 33 13 9 11 35 54-39 Amsterdam 33 13 9 11 35 57-49 Heracles 33 14 7 12 35 47-41 Hcerenveen 33 12 9 12 33 38-45 VVV 33 13 7 13 33 51-63 Eindhoven 33 11 7 15 29 40-52 Telstar 33 9 10 14 28 43-51 Helmond Sp. 33 9 6 18 24 41-70 Vlaardingen 33 6 8 19 20 33-59 SVV 33 6 8 19 20 47-82 Veendam 34 6 8 20 20 39-68 Amersfoort 33 3 5 25 11 29-92 Zondar: De Graafschap-Cambuur. SW-Den Bosch. Amersfoort- Eindhoven, Amsterdam-Hel mond Sport. Wagenlngen-Fortuna S. Telstar-FC VW, Volendam-Heracles. Heerenveetv Vlaardin gen. Gronlngen-DS'79 Periodestand VIERDE PERIODE Wageningen 8 6 2 0 14 14- 7 Heracles 8 6 1 1 13 19-10 Groningen 7 5 1 1 11 13- 5 Eindhoven 7 5 1 1 11 17-11 FC Den Bosch 7 4 2 1 10 18- 8 Graafschap 8 4 2 2 10 13- 5 DS'79 8 4 2 2 10 20-13 Fortuna 8 4 2 2 10 19-14 Volendam 7 4 1 2 9 11- 6 Helmond Sport 8 3 1 4 7 15-19 FC Amsterdam 8 2 2 4 6 19-16 Heerenveen 7 1 4 2 6 6-10 FC VVV 8 2 2 4 6 17-22 SVV 8 2 2 4 6 16-26 Cambuur 7 2 0 5 4 7-11 FC Vlaardingen 7 1 1 5 3 7-12 SC Veendam 8 1 1 6 3 13-19 Telstar 7 1 1 5 3 8-15 Amersfoort 8 1 0 7 2 6-28 De Graafschap. Cambuur, dam en Wageningen periodekam pioenen. Sporttoto De Juist Ingevulde kolom van 8porttoto nummer 18 ls: 3-3-1-1-3-3-1-1- 2-2-3-2-1 Aantal deelnemers: 140 041. Inleg: ƒ482 078.50 Prijzenbedrag: ƒ228 987.76 Eerste prijs 91 585.10 Tweede prijs: ƒ57.246.94 Derde prijs ƒ80 145.72. Toto-gelijk nummer 18: De Juiste nummers zijn 5 - 19 - 20 - 24 - 25 - 29. Toegevoegd: 10. Aantal deelnemers: 15.570. Inleg: 52.730. Prijzen bedrag. 25 046.75. Eerste prijs: ƒ8140.19 Tweedf prijs: 1252.34 Derde prijs 4383.18. Vierde prijs ƒ6261.69. Vijlde prijs ƒ5009.35. Lotto De winnende cijfers van Lotto nummer 18 zijn: 1( - 18 19 - 23 40 - 41 Reserve 21-32 Aantal deelnemers: 762 481 Inleg: ƒ3.285.025.50 Prijzenbedrag: ƒ1.560.387.11 Eerste prijs: ƒ546.135.49. Tweede prijs 156.038,71. Derde prijs ƒ234.058.07. Vierde prijs ƒ512.077.42. Vijfde prijs, ƒ512.077.42. Belgische lotto: •erszu.. I. Bijkomend nummer 8. Westdultse lotto. De winnende cijfers zijn: 9 - 10 - 18 - 19 - 27 - 47 Reservegetal: 41. Splel 77: 8 3 7 9 0 8 0. Topscorers EREDIVISIE Kees Kist zal de nationale topscorer worden In d eredivisie In de voorlaatste compeUUerond maakte de aanvoerder van AZ'67 drie doel pun te en kwam daardoor op 28 treffers Zijn enige ovet gebleven concurrent. Petur Petursson <23) scoord niet. In het spoor van Kist verbeterde de Oostenrijke Welzl zijn positie. Met zijn ploeggenoot was hij d enige speler uit de eredivisie die meer dan CC doelpunt maakte. 1 Kist (AZ'67) 28. 2. Petursson (Feyenoord) 23. Vermeulen (Roda JC) en Schapendonk iMWi lt 5. Nannlnga (Roda JCi 15. 6 Geels (Sparta. Va: Veen (Utrecht). Schoenaker (AJaxi. Waslande IExcelsior) en Welzl (AZ'67) 13. II Plasmans iE> celsior». Van Kooten tOo Ahead) en Postum (PSV) 12. 14. Van Rooy (Willem II). Peter .Fcyer oord). Thoresen (FC Twente) cn Van der Kuyle: (PSVill. 18 LubseiPSV). Lerby en Lingi Ajaxi e De Kuyk (Utrecht) 10. Eerste divisie Gerdo Hazelhekke ls de nieuwe leider geworden I) de eerste divisie bij de topscorers Hij scoord- twee maal en daar de Groninger Peter Houtma: niet In actie kwam moest deze de eerste plaat afstaan 1 Hazelhekke iWageningen) 20. 2 Houtman lOro nlngeni 19. 3 Van der Ham <DS 79> 18. 4 Smeet iDS-79) 16. 5 Evers (DS-79) 15. 6 Romijn (De: Bosch). Koolhof tVcendam). Wessel van de: Bosch (Den Bosch) cn Molenaar (Volendami IJ 10 Jacobs (De Graafschap) 12. 11 Lalopua iHcra clesi. Zuidersma en Ruys (Fortuna SC>. Bis: tWV). Peltzer (Cambuuri. Kreft iSVVi 11

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11