'Verzetsdaad: ëëridaacl van Begrip. Wij danken onze vrijheid voor een belangrijk deel aan mensen die de moed opbrachten hun ogen niet te sluiten voor de werkelijkheid van toen. Omdat ze zich wilden verzetten tegen de ontmenselijking van onze wereld. En zich realiseerden dat je pas voor een betere toekomst kunt strijden, als je durft te kijken hoe het er vandaag voorstaat. Inderdaad, daar was moed voor nodig. Nu - 35 jaar na onze bevrijding - vragen we opnieuw mensen die de moed willen opbrengen voor zo'n verzetsdaad. Een daad van begrip, voor dat deel van de wereldbevolking dat nog steeds op de bevrijding wacht. De 500 miljoen allerarmsten in de wereld, die nog elke dag moeten strijden tegen honger, armoede en onderdrukking. Die geen uitzicht hebben op een menswaardig bestaan als wij niet in verzet komen tegen het onrecht dat hen wordt aangedaan. Open uw ogen. Als u die allerarmsten écht wilt steunen, doet u dat het best door niet alleen geld te geven. Maar vooral ook door te proberen inzicht te krijgen in hun denken en doen. Want: met uw geldelijke bijdragen kunnen de allerarmsten zélf hun land bouw, veeteelt, gezondheidszorg en behuizing verbeteren. Maar alleen als daarbij ook begrip ontstaat voor hun situatie kan de strijd tussen arm en rijk eindigen in een menswaardig bestaan voor werkelijk iedereen. Vandaar deze oproep. Die vraagt om deze daad van begrip: sfeunabonnee worden van Novib (de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking). Voor 200,120 of 80 gulden per jaar. Wat kunt u verwachten. Wie bijvoorbeeld al een steunabonnement van 200 gulden nam, kreeg daarvoor onder andere de volgende informatie: - een jaar lang Onze Wereld. Het maandelijk se opinieblad waarin het Derde Wereldgebeuren op een rijtje wordt gezet. Vooral door mensen die daar zelf leven. Zo is Onze Wereld een belangrijke stem uit de Derde Wereld; - de Novib-kalender. Een indrukwekkend foto werk. Met een schaf aan informatie over activiteiten in en voor de Derde Wereld; - een aantal boeiende romans uit de Derde Wereld. Waaronder een zéér actuele: "Identiteits kaart" uit Iran; - het huiskamerspel Wereld-delenwaarmee jong en oud niet alleen een avontuurlijke maar ook een zeer leerzame wereldreis maken; - de nieuwe langspeelplaat van de Chileense zanggroep "Lautaro". Een muzikale ondersteuning van het groeiende verzet tegen de Chileense junta; - het spannende jeugdboek „Spookeiland" dat een prima kennismaking met de cultuur en het alledaagse leven op Sri Lanka vormt; - veel actuele feiten en achtergronden in een aantal infomappen. Zo kunt ook u actuele informatie krijgen over het denken en doen van de mensen waar het om gaat. Terwijl u met een deel van uw financiële bijdrage bovendien Novib steunt in de strijd tegen honger en armoede. Of u nu voor 200,120 of 80 gulden sfeunabonnee wordt. Alleen krijgt u voor de laatste twee bedragen wat minder informatie. We hopen van harte dat u vandaag ook een keuze maakt. Omdat - welk steunabonnement u ook neemt - u dan tekent voor een verzetsdaad. Een daad van begrip voor de allerarmsten in de Derde Wereld, die zichzelf willen bevrijden van honger, armoede en onderdrukking. Iets over Novib. Novib is de enige particuliere Nederlandse, niet politiek of kerkeli/k gebonden, organisatie voor internationale ontwikkelings samenwerking. Activiteiten zijn o.a.: Gast aan Tafel(waar zich nu zo'n 130.000 Nederlanders bij hebben aangesloten), het uitgeven van romans uit de Derde Wereld, actuele informatiemappen, films en het geven van voorlichting op scholen. I Ik teken ervoor. En word steunabonnee voor I f 200,- per jaar, f 120,- per jaar, f 80,- per jaar. J (aankruisen wat u wilt) I Naam: I J Adres: j Postcode/Plaats: j Deze bon (met of zonder postzegel) o opsturen aan: Novib, antwoordnummer 362, 2500 WB Den Haag. 8

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8